Keresés

Részletes keresés

KovMaty77 Creative Commons License 2018.04.08 0 0 24668

Kedves Segítők!

 

Kecskeméten vásároltunk telket és oda szeretnénk választani egy megbízható generálkivitelezőt. Elmondom eddig mire jutottam és utána szeretnék kérni tanácsokat.

 

Mindenképpen generálkivitelezővel szeretném felépíteni a körülbelül 110m2-es házunkat, mely 1 nappali+konyha, 4 hálószobából, 2 fürdőből, 1 háztartási helyiségből és 1 gardrób szobából állna.

 

Eddig ezekkel a kivitelezőkkel beszéltem:

 

oteleteshaz.hu

modernhome.hu

hellohaz.hu

 

(1) oteleteshaz.hu

 

Iszonyatosan tetszenek ház terveik és szimpatikus az ügyintézőjük és olcsón is dolgoznak. A weboldaluk viszont borzalmas és a vízjelek miatt alig lehet kisilabizálni mi van látványterveken. Jót és rosszat is lehet róluk olvasni, viszont nem vállalják a kötbér fizetési kötelezettséget ha nem a meghatározott időpontra készül el a ház, továbbá nem olyan rég alakult a cég. Itt is lehet bármilyen háztervet csináltatni.

 

(2) modernhome.hu

 

Ők a legnagyobbak és rengeteg referenciájuk van, továbbá a Forbers magazin is jókat írt róluk. Pár dolog viszont aggasztó velük kapcsolatban:

- korábban rengeteg rosszat lehetett olvasni róluk a facebookon amit nemrég töröltek. Persze a google hozzászólásokban akad még pár. Szerintem kicsit túlvállalták magukat...

- nem fizetnek kötbért ha megcsúsznak

- előre kell az ütemeket fizetni

- csak típusházakat építenek és nem lehet egyedi dolgokat kérni náluk

 

(3) hellohaz.hu

 

Nagyon szimpatikus cég és rengeteg házat felépítettek már, picit drágábbak mint a konkurencia, viszont adnak a minőségre. Ami legkecsegtetőbb náluk, hogy rendelkeznek egy úgynevezett előfinanszírozási funkcióval, ami azt jelenti, hogy felépítik nekem mondjuk az alapot és a falat, majd ha ezt az általam kiválasztott műszaki ellenőr elfogadta, akkor utalok. Ezután elkészítik a tetőt, majd ha ezt az általam kiválasztott műszaki ellenőr elfogadta utalok és így haladunk tovább. Nagyon tetszett még, hogy olyan házat tervezhetek amilyet csak akarok, valamint valamint ha a szerződésben meghatározott időpontra nem fejezik be a házat akkor ők fizetnek nekem kötbért. Ja és nem kell egy fillért sem előre befizetni, valamint a szakembereik kb 20 éve dolgoznak az építőiparban.

 

Mindegyik kivitelező cégnél van jó is meg rossz is. Én a hellohaz.hu felé hajlok. Vélemény? Ötlet? Javaslat?

 

Üdv,

Mátyás

 

murray Creative Commons License 2018.04.08 0 0 24667

jó ezt a telket nyilván egy befektető vette meg  és épít rá egy ikerházat amit kiárul 80-90M /per db

egyik lakás tiszta haszon de ha nem is legalább 20-30M profit van rajta

 

kevés magánember vesz ennyiért telket mert erre felhúzni egy jó magán családi házat 40+50M haszon meg sehol

Ürömön a rókahegyet ismerem aztán van egy nagy lejtő az ófalú felé, nemtom hol van ez a panoráma liget 

Előzmény: Kard (24666)
Kard Creative Commons License 2018.04.07 0 0 24666

Hogy ne kelljen visszaolvasni ez Ürömön van a Panorámaligetben.

Előzmény: Kard (24665)
Kard Creative Commons License 2018.04.07 0 0 24665

A múltkor voltak itt a telek árak. Akkor mondtam, hogy a készülő házam melletti 1100 m2-es telket 43 millióért hirdetik. Pont ma beszéltem a (volt) tulajjal, hogy el is adta 43-ért, de mondta, hogy utána még hívták ketten, hogy vennék egyből.

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.06 0 0 24664

Lásd 24659

Előzmény: digium (24663)
digium Creative Commons License 2018.04.06 0 0 24663

A helyi építési szabályztaban találod meg, általában az engedélyezett épületmagasság fele, de az OTÉK-ban leírtaknál nem lehet megengedőbb.

Előzmény: Draganovic (24658)
Kard Creative Commons License 2018.04.06 0 0 24662

Én úgy tudom 2.75 méter az oldalkert minimális távolsága ha nincs ablak. Ha van akkor 3 méter.

Előzmény: Draganovic (24658)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.06 0 0 24661

Amennyit a kivitelezők szoktak számolni nagyobb munkánál az az anyagköltség duplája plusz telek.

Előzmény: Guillaume- (24660)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24660

Nekem is feltűntek "csalások":) Mennyi lenne ennek a reális ára, mire költözhető állapotú lenne? Sacc?

Előzmény: Zöldár (24657)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24659

Van OÉSz (Országos) és HÉSz (helyi építési szabályzat). A helyi lehet szigorúbb mint az országos, enyhébb nem. Meg kell kérdezni a helyi építési hatóságot.

Előzmény: Draganovic (24658)
Draganovic Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24658

Sziasztok 

 

Van egy 800 nm-es telken egy 120 nm-es ház ami 150-re lesz bővítve ....most jelenleg van egy palából tákolt dupla garázs ,amit majd lebontok és normális garázs lesz építve ,de máshova tenném.

 

Kérdésem az lenne ,hogy a szomszéd telkétől hány métert kell elhagynom ,ahova már mehet a garázs?

 

Egy törvény van rá vagy megyénként a főépítész szabja meg?

Zöldár Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24657

Nem akarom a kedvedet szegni, de pl. azokon a látványos szám. gép által generáltképeken is van ellent mondás. Ahol az autómobil áll,  ott 3 lépcső fok megy a lakásszintig, a másik oldalt pedig ahol a testes oszlopokból épített teraszpergola van ott   is van szint különbség. Lehet nem akkora mint elől / ott 3 lépcső az  3 x 16 cm  ... nagyjból 50 cm/. Hátul ha kevesebb is, de korlát azért nem ártana   30 cm -nél mélyebbre lehet nagyot lépni, akár lábtörés is lehet a vége.

Előzmény: Guillaume- (24653)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24656

Igen, de szerintem aki villanyfűtést akar, annak 20 centis szigetelést kellene homlokzatra.... Ha meg már 20 centis szigetelésre futja minek akarna infra fűtést. 

Előzmény: qwertz77 (24655)
qwertz77 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24655

hehe, falmagasság 2,75.

Ebből lejön alul a padló szigetelés+ ajzatbeton+ burkolat. Felül a gipsz karton álmennyezet.

 

namost ha valóban villany fűtést akarsz, akkor a padlóba a 6cm édes kevés lesz, rámegy a gatyád. Villany fűtés mellett a 20cm a minimum. Ez azt jelenti, hogy lesz majd 30 cm  a padló.

Az álmennyezet normálisan függesztett, benne hely a szellőztetőnek, ezt se célszerű elspórolni ha már villanyfűtés. Együtt minimum 40 cm. marad szabad  belmagasság 235 cm khm.

 

persze lehet a legolcsóbb lécre csavarozott gipszkarton és a 6cm padlószigetelés mellett ez már 255 cm-re nő, ami ízlés kérdése, de már elmegy, bár tágasnak nem fog tűnni. Csak akkor ne akarj elektromos fűtést.

 

10cm falszigetelés, nem tudom talán K téglával hozza az új szabványt, de  haj.

 

Szóval van élet infra fűtéssel, ha egy szuper jól szigetelt házad van, majdnem passzív ház szint. Egyébként maradj a gázfűtésnél, ha olcsó kiviteleződ van...

 

 

 

Előzmény: Guillaume- (24644)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24654

Hogy kell a rendes terv és tételes, részletes költségvetés.

Előzmény: Zöldár (24651)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24653

Na most az a legkevesebb, asztalosságba jártas vagyok, számomra felesleges is ez a pergola. De pl a képen látható ház csak illusztráció, mivel a homlokzati dekor kvázi 6-8000eft/nm, és nem tesz említést róla, ha jól értelmezem.

Előzmény: Zöldár (24652)
Zöldár Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24652

 Na ez már kitűnő ! 

 

 Csalinak, eladásra  !

 

 Van pl. ott egy  nagyon szép ( a képen )  faszerkezet... olyan terasznál lévő pergola szerűség.

 Bizony azt is meg kell tervezni, mert elvileg lehet az  csak szőrös  felületű gerendákból, deszkákból lécekből stb.

 De ha a felűlettől eltekintünk.. most.. az anyag sem mindegy.  Van pár féle faanyag az egyik erre jó a másik meg amarra.

Előzmény: Guillaume- (24650)
Zöldár Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24651

 Jenő melyikkel ? Mert az első semmis.    Annak ellenére ,hogy  nekem nem olvasható,  csak az alcímekből ítélve  egy nesze semmit fogd meg jól.

 

 Tehát  nagyon jó  ..... csalinak !

Előzmény: Töck Jenő (24647)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24650

Két félét lehet választani, nagyjából 1 árban vannak: Thermo ház és tégla. Ezt kihozzák 30 millióból.

http://epitkezz.com/houses/alicante/

Zöldár Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24649

Amúgy KÉNYTELEN VAGYOK KORRIGÁLNI AZ ELŐZŐ ÍTÉLETEMET !

 

 Elég zavaros valami. Már a cím is . Mi az hogy   Tégla műszaki tartalom ?

 

 Majd később hol szerkezeteket ír le, hol pedig technológiát. Csak a teljesség igénye nélkül ... van majd az elején , hogy favédelem, de maga faszerkezet sehol.

 Lehet az a tető szerkezet, vagy pl. a födém... ha az fából készül.

 Tető nyilván van, mert a héjalás említve van.

Előzmény: Guillaume- (24644)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24648

Már az alapozásnál megakadtunk:) És még nem is beszéltünk a fűtésrendszerről. Nekem laikusként nagyon minimál vagy Tesco gazdaságosnak tűnik

Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24647

Egyébként a többiben előttem szólóval egyetértek.

Előzmény: Töck Jenő (24646)
Töck Jenő Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24646

Alapozás, feltöltés beteg.

Mi az az úsztatott sávalap? Ha a beledobált sittet értik alatta azt az Eurocode nem szereti. Feltöltés: Mennyire lesz tömörítve? (mennyire fog repedni a padló)

Előzmény: Guillaume- (24644)
Zöldár Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24645

 Nagyon jó .

 De nem helyettesíti a részletes kiviteli terveket  és  a szintén részletes költségvetés kiírást, majd később annak beárazását.

 Igaz  elég halványra sikeredett, tehát nem tartalmi szempontból mondtam ítéletet, csak úgy mennyiségileg.

 Mert ha a halvány szöveg hülyeségeket tartalmaz, akkor a terv se lehet más.

Előzmény: Guillaume- (24644)
Guillaume- Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24644

Kedves Hozzáértők: Ezt a műszaki tartalmat mennyire tartjátok megfelelőnek?

http://epitkezz.com/wp-content/uploads/2017/10/tegla.pdf

Axióma Creative Commons License 2018.04.05 0 0 24643

Hat sztem barmilyen draga ma a hoszigeteles, az visszajon, mar azzal hogy nem kell draga futesrendszert epiteni (en ide tennem a hatart: kevesebb hoszignel csak az energiadijon van jovobeli nyereseg, a tobb meg mar minek, a minimalis dijnak a fele is elhanyagolhato). Plusz a telken bentlevo gaz nem egyenlo hogy fizetni kell a havi ezres (most talan annyi) alapdijat...

Előzmény: Kard (24569)
PCDori Creative Commons License 2018.04.04 0 0 24642

Sziasztok! Veres Dóra vagyok, a Pénzcentrum újságírója. Cikket írok arról, milyen kihívásokkal kell szembenéznie annak, aki mostanában építkezik. Olyan megszólalókat keresek, akik az elmúlt években építkeztek, vagy most építkeznek, és megosztanák velem a tapasztalatataikat (csúszás, mesteremberekkel kapcsolatos tapasztalatok, stb). Ha valakinek volna kedve velem beszélgetni, jelentkezzen a veres.dora@penzcentrum.hu e-mail címen, vagy írjon itt. Köszönöm!

Guillaume- Creative Commons License 2018.04.03 0 0 24641

Csak poénkodni próbáltam az áramtalanítással:) Ez a cserép meg csodaszámba menne, ha valakinek kellene:)

Előzmény: murray (24640)
murray Creative Commons License 2018.04.03 0 0 24640

nem áramtalanítani kell a palát hanem ártalmatlanítani :-)

házbontásból kijövö anyagért pénzt nem kapsz

ami jó (pucolt tiszta tégla , ép cserép, faanyag) azért talán ingyen eljönnek a dzsuva meg rád marad hegyekben. 

magad csak kisebb dolgokat tudsz bontani , válaszfal, tyúkól stb. veszélyes ez egyedül. 

vegyél egy tiszta építési telket nem rajta egy bontandó házzal. vidéken van választék ez nem az Istenhegyi út hogy megéri a telek a bontással. 

 

Előzmény: Guillaume- (24638)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.03 0 0 24639

A sít fellazúl, amikor kiemelik a falakból, födémből. Térfogatra jóval több lesz, mind a falban.

Számolod a köbmétert a falba bontásnál és a kocsi elvisz legalább 1.3x annyit, köbméterre számolva. 

Nem minden kocsit pakolnak meg egyformán, a 4 köbös kocsi kicsi is... 

Ha nehéz a sit, feltesz csak 3 köböt. Meg kell velük egyezni egy összegbe. 

Előzmény: Yoshida (24637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!