Keresés

Részletes keresés

Warshow_ Creative Commons License 2003.03.08 0 0 215
Az olyan, mint amikor egy üres tányért nyalogatsz, abban a tudatban, hogy kaja is van benne és végül jól laksz? :)
Előzmény: Törölt nick (209)
Sir SG Creative Commons License 2003.03.07 0 0 214
Régi adósságomat teljesítem, a tudatos álmodás topikban megígértem Cimbi-nek, hogy az ott leírt álmom felismeréseit itt megírom.

Az Álom:Riporter vagyok. Hírek szerint valahol a közel- keleten terroristák turistákat ejtettek túszul. Odautazom, közben arra gondolok milyen ostobaság turistaként háborús zónába utazni. Kicsit magamért is aggódom, de én a 'munkámat' végzem, tudósítani megyek. Félsivatagos meleg, napfényes vidéken sétálok kissebb társaságban. Kis csapatunkat is elfogják a terroristák, a többi túsz közelébe vezetnek. A túszok a homokban térdepelnek, kezük hátul megbilincselve, környezetükről nem vesznek tudomást. A tekintetük mint az eszelős elmebetegeké, meredten hallucinációikban mélyednek el. Valahonnan tudom, hogy csak belső világukat látják. Nem is a terroristák tartják őket rabságban, hanem ők egymást azzal, hogy ugyan abba az irányba néznek. Kétségem sincs affelől, hogy nemsokára én is ilyen leszek, korábbi emlékeimet, személyiségemet elfelejtve üres lappal egy új gondolat világot fogok felépíteni. Nem féltem, tudtam, hogy részben magam választottam ezt. A terroristák bevezettek a többiek közé, megbilincseltek, ahogy a megfelelő irányba néztem mindem emlékem elveszett

Mikor megkérdeztem magomtól mit akar jelenteni a következőkre jutottam. Az álom a szocializálódásom folyamatát mutatta meg nekem, azt amikor kisdedként a körülöttem élő felnőttek megtanították nekem, hogy mi micsoda a világon, megtanították, hogy ők hogy értelmezik az érzékszerveikkel felfogott világot.
Ezután már én is csak abba az 'egy irányba' tudok nézni, mint a többi ember, a mindennapi racionális világ észlelésének irányába. Félre pillantani, a napsütötte oázis megfigyelésére csak spontán és tudatos álmaimban van lehetőségem. Az álom valószínűleg megerősítés volt arra, hogy a világ sokkal több mint amit napközben észlelünk. Sokkal tágasabb, ismeretlenebb.

ciaobello Creative Commons License 2003.03.05 0 0 213
köszi:-) azonnal megnézem:-)
Előzmény: Sir SG (212)
Sir SG Creative Commons License 2003.03.05 0 0 212
Szia! 20-30 hozzászólással ez alatt olvastam, hogy érdekel a tudatos álmodás. A Törzsasztal/Tudatos álmodás topikban ezzel kapcsolatbn 3000 hozzászólást találhatsz.
Előzmény: ciaobello (211)
ciaobello Creative Commons License 2003.03.05 0 0 211
Hogy mit álmodtam? Találkoztam álmaim pasijával és együtt töltöttük az éjszakát:-)) asszem ez elég jó álom:-)))
Sense Creative Commons License 2003.03.05 0 0 210
Ez jóó részletes volt :)
Nem fejtenéd ki?
Előzmény: Celtic Moon (199)
Warshow_ Creative Commons License 2003.03.04 0 0 208
Kedves Hoc!

Szereted a metálzenét? :)

Hmm.. én nem... :)

Előzmény: Törölt nick (207)
Warshow_ Creative Commons License 2003.03.04 0 0 206
2 "z" -vel..
Előzmény: Warshow_ (205)
Warshow_ Creative Commons License 2003.03.04 0 0 205
Bizony. Vigyáz, mert reggelre még a párnád is nyálas lehet tőle.. :)
Előzmény: Törölt nick (204)
Warshow_ Creative Commons License 2003.03.04 0 0 203
Vigyázz, mert a láma nagyot tud köpni! :)
Előzmény: Törölt nick (202)
Warshow_ Creative Commons License 2003.03.04 0 0 201
Tudsz lámául? :)
Előzmény: Törölt nick (200)
Celtic Moon Creative Commons License 2003.03.04 0 0 199
Nem, nem értem, de nagyon szeretném érteni.
Úgy érzem, hogy egy jövőkép vetült ki megint...
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.04 0 0 198
Sok hülye horrort nézel. Az van... :)
Előzmény: finnugor szerető (196)
Dr. Morell Creative Commons License 2003.03.04 0 0 197
Dzson, nem ismerjük mi egymást ???? Olyan ismerősnek tünsz... János, Janneke, Janiczk, Janika, stb... Ha az vagy, akire gondolok, akkor gyere át ebbe a topicba: IGAZSÁGOT SPENDERNEK !
Előzmény: Dzson (195)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.03.04 0 0 196
annyira azért nem nagy cucc. :-)

télleg: mi van, ha az ember Freddy Kruegerrel álmodik? :-)

(megtörtént, verekedtem is vele, nem is egyszer)

Előzmény: ciaobello (181)
Dzson Creative Commons License 2003.03.03 0 0 195
:)
Előzmény: ciaobello (194)
ciaobello Creative Commons License 2003.03.03 0 0 194
hát látod bennük nem hiszek:-))
Előzmény: Dzson (193)
Dzson Creative Commons License 2003.03.03 0 0 193
Lehet, hogy UFO dolgok vannak a háttérben?
Előzmény: ciaobello (192)
ciaobello Creative Commons License 2003.03.03 0 0 192
nem, biztos hogy nem. Teljesen nyugodtan alszom. Ezek csak rémálmok. És nem is mindig voltak, kb. egy fél éve kezdődtek. Nyilván az is számít, hogy nem ez életem legjobb korszaka. De végülis egy idő után megszokja az ember. Ha felébredek éjszaka, már nem parázok be, hisz tudom: csak álom volt. Igazából csak maga az érzés rossz, ami rám marad az álomból. Na persze jobb lenne nélkülük:-))
Előzmény: Dzson (188)
ciaobello Creative Commons License 2003.03.03 0 0 191
az lesz az !!:-))
Előzmény: Törölt nick (190)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.03 0 0 190
Denis Quaid: Álomküzdők (asszem 1988-as)
Előzmény: ciaobello (187)
Dzson Creative Commons License 2003.03.03 0 0 189
Wow! Örök hála! :)
Előzmény: Törölt nick (185)
Dzson Creative Commons License 2003.03.03 0 0 188
:)

Figyi, nincs neked valami légzési nehézséged, mikor elalszol? Pl. a barátodat megkérhetnéd vagy valaki ismerőst, hogy egyszer virasszon melletted. Lehet, hogy csak simán a párnába fúrod az arcod, vagy ilyesmi. A légszomly elég nyomasztó érzés azt hiszem.

-----

őűŐŰ - teszt

Előzmény: ciaobello (187)
ciaobello Creative Commons License 2003.03.03 0 0 187
Nem mondod? Az a film még most is előttem van, sokszor láttam.:-))) még most is megnézném, de nem tudom a címét:-)) mindig is érdekeltek az álommal kapcsolatos dolgok. Tudod nálam az a baj, hogy igazából nincsennek visszatérő álomalakjaim, tehát sosem tudom, hogy aznap éjszaka ki akar majd megölni vagy kivel fogok találkozni. És az a legrosszabb álom, mikor nem is tudod hogy ki figyel, csak érzed azt a baromi fojtogató sötétséget és a bőrödön a tekintetét. De biztos ezt is valahogy meg lehet oldani, csak szembekéne nézni, nem pedig rettegni. Ezért is szeretnék tudatos álmodó lenni és azért szeretnék kérdezni, hogy tudjam pl. az az álomalak milyen félelmemet testesíti meg és talán sikerül az életben is legyőznöm. Egyetlen egy visszatérő álmom van: akkor is menekülök, de elkezdek felfelé futni a levegőbe és futva repülök és tudom: nem kaphat el a zsivány, mert nem ér fel és mert tekerek ezerrel:-)) ez pl. pozitív álom. hiszen van kiút, csak meg kell találni:-))
Előzmény: Dzson (183)
Dzson Creative Commons License 2003.03.03 0 0 186
Köszi!

Direkt használok angolt, mert asszem az 5ös magyar leakadt olyan helyeken, amin ugyanaz az angol simán átment. A 7 meg ugye még csak béta (az volt pár hete legalábbis).

Na letöltöm a cuccost.

Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.03 0 0 185
Fájl>Belállítások>Nyelvek>
Felhasználói felület: Magyar
Általános kódolás> html: 1250

Ha nem találod, mert angol Operát használsz, letöltheted a magyarítást a honlapjáról.

Előzmény: Dzson (184)
Dzson Creative Commons License 2003.03.03 0 0 184
kérdöjelek = hosszú ö,ü. Nem kiforrott dolog még ez az Opera browser, visszatérek asszem explorerhez...
Előzmény: Dzson (183)
Dzson Creative Commons License 2003.03.03 0 0 183
:)

Nekem olyan álmom volt 1x, hogy egy gyilkos akart megölni késsel, de mivel elég gyakrolott harcos vagyok, így elszedtem t?le mindig, mire meglepett pofát vágott. Végül valami folyópartra futottam hogy hagyjon már békén (nem féltem végig), oda is jött, ott meg bedobtam a kést a folyóba, hogy na erre talán abbahagyja, de valami vasvillát talált (ez a része már homályos) és azzal is hadonászott.

Meg van, hogy akit?l mondjuk régen, gyerekkoromban féltem, azt álmomban elküldön trágár szavakkal az anyukájába, és ott kushad. :)

Próbáltad már, hogy elalvás el?tt elképzeled a szörnyeidet, ahogy levered, megfutamítod ?ket? Vagy mindenképpen kérdezgetni akarsz? :)

Volt régen egy érdekes (akkor az, ma már kissé divatja múlt) film, amiben a fickó be tudott menni mások álmaiba, mert volt valami gonosz pacák, aki ugyanezzel a módszerrel ölt, és meg akarta menteni a kedvesét t?le.

Előzmény: ciaobello (182)
ciaobello Creative Commons License 2003.03.03 0 0 182
ígérem ma este kipróbálom és holnap beszámolok róla.:-)) egyébként sokat segít rajtam, hogy beszélgetek veletek erről.:-)) köszi mindenkinel:-))
Előzmény: Törölt nick (161)
ciaobello Creative Commons License 2003.03.03 0 0 181
de legalább neked már bejött:-)) persze hogy van szükség pihire is, de éjszaka több álmod is van, elég ha az egyikben felismered, hogy álmodsz és irányítani tudod. Hu! ha én egyszer eljutok idáig (dehát miért is ne), akkor mindenkit kifaggatok:-)))
Előzmény: Aghios Nikolaos (172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!