Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1595
Ha olyan a 450D Hotmirrorja, mint a 40D-é (ami 90%) , akkor felejtős infrára. Nekem valami iso 400/30s dolgoknál kezd látszani valami fényes nappal :)))
Előzmény: .timber>>code (1594)
.timber>>code Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1594
Amugy a mostanaban bejelentett ujabb gepek kozul IR fotozasra a Canon EOS 450D igencsak felkeltette a figyelmem. Egyreszt nincs benne kepstabi ami a hotmirrortalanitast egy picit megkonnyiti. Masreszt van benne Live View es ha ez nem lenne eleg akkor meg hozzatehetjuk a kontraszt alapu elessegallitast is! Aztan meg hozza lehet tenni az EOS hatrebb levo bajonettjet aminek koszonhetoen konnyeden lehet rarakni M42, Nikon, Contax/Yashica, Pentax K obikat is... Igy akar mas rendszeru gep melle kivalloan be lehet vallalni Full Spectrum gepnek.

Asszem ideje lottoznom :D
.timber>>code Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1593
Mate! Ha gondolod gyere el valamelyik IR Topic Talira (lesz ma is egy aprobb verzio :D de remelhetoleg a jobb ido bealltaval surubben megyunk majd kirandulgatni) es nezd meg a sajat szemeddel a kulonbozo IR gepeket. Azt is el tudod donteni, hogy egyaltalan neked szukseged van-e arra, hogy IR-re dedikalt geped legyen vagy eleg az ha hosszu zaridozve fotozgatsz a mar meglevovel. Sot ha elhozod a geped akkor helyben ki is probalhatod az IR fotozast hisz barmelyikunk szivesen ad neked egy IR filtert kiprobalasra.

En is sokaig vacilaltam a dolgon es szerencsemre olyan helyzetben voltam (jol fizeto allas :D), hogy megengedhettem magamnak egy Panasonic FZ50 vasarlast majd hotmirrortalanitast. En nagyon nem bantam meg a dolgot mert az IR fotozas egy nagyon erdekes terulet, es hat normal fotozasra inkabb a Pentax K10D-met hasznalom :D De a hotmirorrtalanitas se jelenti azt, hogy soha nem lehet mar a geppel 'rendes' kepeket kesziteni, hiszen lehet mar kapni kulso filtereket amik a hotmirrorral azonos mukodesuek. Az egeszben a legnagyobb kerdes az, hogy milyen szinten szeretnel foglalkozni az IR fotozassal. Es az is, hogy milyen temakat szeretnel fotozni. Ha pl. embereket is akkor elengedhetetlen a hotmirrortalanitas, de ha csak a termeszetben akarsz IRkedni akkor az mukodhet egy gyengebb hotmirrorral ellatott geppel is (pl. a K10Dben levo hotmirror baromi eros... a Panasonic TZ3-ban meg gyengebb).
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1592
A srác módosított S5700 vásárlásán morfondírozik (tehát nem ő venné ki belőle a hot mirrort), hogy ne hosszú záridős állványos infraképeket csináljon, de amúgy eléggé tétova, és a többiek sem tudnak hozzátenni tapasztalatokat ezzel a géppel kapcsolatban, így elkanyarodnak.
Előzmény: Knagymate (1590)
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1591

Van ez a szép oldal: Digital ImageMaker - Digital IR

 

Ott van sok szép kép, és egyebek közt tesztelték a módosítatlan Fuji S5600 és S9500 gépeket, az S5700-ast nem. Alacsony ISO-kon mindkettővel 4 mp alatt is készítettek IR képeket, bár nem voltak elragadtatva azért az infavörös érzékenységtől.

 

Ja, az előbbi linkem több képpel, S5700 módosítva.

 

Viszont, ahogy én néztem, nem nagyon tolonganak a népek az internetre pakolgatni a módosítatlan S5700-zal készült képeiket.

Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1590
És hogyha valaki szeretne segíteni itt egy link : http://www.flickr.com/groups/55027594@N00/discuss/72157603661537044/

Ha valaki tud angolul, az nagyon sokat segítene. Annyit tudok lefordítani, hogy a srác meg ki akarja venni a hot mirrort a gépből, meg azt, hogy nem akar állványt használni, meg hosszú záridőt. Nem tudom jól fordítottam-e, de ha így van, akkor abból kiderül, hogy lehet s5700-al hotmirrorral is fotózni. plízplíz help! :D
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1589
értem :D és merre laksz?
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1588
A magam részéről nem szeretem az instant messengereket, nem tudom összeegyeztetni a tevékenységeimmel. A fórum vagy a mail más, az hagy enni, programozgatni:-D
- De mindjárt leszállok már a vonatról, és két kézzel gépelek.
Előzmény: Knagymate (1587)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1587
köszi :) msn-ed van?
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1586
Ha hazaérek, megpróbálok utánanézni, milyen erős a hot mirror ennél a típusnál.
Előzmény: scarabaeus (1585)
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1585
Nézd, az, hogy szűrővel is látszik, az nem többlet információ, hiszen az neki átlátszó!
Előzmény: Knagymate (1584)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1584
értem, most megint kiszedtem egy floppynak a belsejét, a kamera elé tettem és a telefonom infráját fotóztam és látszik. megmutassam? Meg hogyha már azért így is látszik, akkor valószínüleg infrasűrővel is lehetne infra fotókat csinálni?
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1583
Nem pont, inkább korong alakú folt, a lencserendszer másképp töri az IR fényt, ami általában úgyis mindegy, mert jórészt kiszűrik.
Előzmény: Knagymate (1582)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1582
a hot spot az a közepén lévő pont?
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1581

Csak arra gondoltam, kiderülne, van-e hot spot, mert akkor kár beruházni (volt már Fuji itt, ami "hotspotosodott").

 

Találtam képet operált géppel, szerintem nem lenne hot spot: hotmirror nélküli S5700

Előzmény: Knagymate (1580)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1580
próbáltam elé tenni floppyt és végülis négy másodperces záridővel sikerült fotózni a kertbe, de nem lettek fehérek a levelek :S ha gondolod töltök fel képet és belinkelem. (remélem nem jelenti azt, hogy hoyaval nem lehet infrafotózni :S )
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1579
Van-e neked régi 5,25"-es floppylemezed?
Előzmény: Knagymate (1578)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1578
én továbbra is kérdeznék olyan embereket, akik fotóztak, fotóznak hot mirroros géppel. Főleg az érdekel, ha Fujiva, de minden adat érdekel. Szerintetek tűző fénybe 4 másodperces záridő elég? Végülis annyira nem drága gép, mint egy tükörreflexes és gondolom nem olyan erős a hotmirror. ja és látszik, hogyha a távirányítót nyomkodom, mmint az infrája.
panabubus Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1577
rom máris! ez a korral jár... :-( basszus...
Előzmény: .timber>>code (1575)
speedlight Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1576
Jah... :) Holnap én megyek hozzájuk! :-D (már ha eljutunk odáig is...) Vigyem az IR fujit is??? :)
Előzmény: .timber>>code (1575)
.timber>>code Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1575
De beindult a topik :D

madgie ha jossz BP-re akkor kene egy IR Topic Tali megint :D

panabubus: en egy Pentacon f4/300-ra raktam ra egy Pentax K veget nem teljesen kozpontosan, de a kepminosegbe semmit nem szamit. Mondjuk lehet benne az is, hogy ez az obi 6x6-ra rajzol igy egy pici csuszas nem art neki. Ugyanigy fotoztam mar 4/50-es PSixre gyartott CZJ-vel is shiftes adapterrel. Ott mar maxra elcsusztatva egy picit lagyult a kepszel. Amugy meg nem kaptam toled levelet es elvileg holnap kedd :D
panabubus Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1574
Igen, közben leesett... Nekem is volt 5700-as vagy két hétig. Alegnagyobb gondom aza kis menetátmérő volt, most már emléxem. Én ráhúztam egy csövet kivülre, és annak a vége volt az M55-ös szürőfoglalat :-D
Előzmény: Knagymate (1572)
speedlight Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1573
Nekem a publikus mailem az msn címem is. :) Ha gondolod vegyél fel... csináltam már életemben IR fotókat! :-D
Előzmény: Knagymate (1571)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1572
600, meg 1800-on nem szívesen fotózok :S Amúgy van a gépen egy 46 mm-es menet, azt átkonvertálom 52-mmesre... ennyi
Előzmény: panabubus (1539)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1571
meg egy msn címet nem tudnál adni?
Knagymate Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1570
Értem, de a hotmirror benne volt a gépbe?
panabubus Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1569
Nem tudom most visszakeresni, hogy az EXIF-ből megmondjam. Arra emléxem, hogy 200 ISO-n tűző napfényben kézből fotóztam már szürővel. És éles is lett. Ha meg kézből, akkor azért olyan nagyon hosszú nem lehetett a záridő.
Előzmény: Knagymate (1568)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1568
aki ért infrafotózáshoz az egy msn-el megdobhatna. Ja és az lenne a kérdés, hogyha valaki esetleg hotmirrorral fotózott már állványról, akkor egy jó napsütésben mondjuk ISO 200-on (max 400-on) hány másodperces záridővel csinál világos képet?
madgie Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1567
Üzi ment msn-en :)
Előzmény: speedlight (1566)
speedlight Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1566
Dobjál már meg egy mobilszámmal, azt akkor holnap egyeztetünk! :) Nem tudom hogyan lesz időnk tényleg... Tankolni mindenesetre mindenféleképpen kell majd! ;)
Előzmény: madgie (1562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!