Keresés

Részletes keresés

schlumberger Creative Commons License 2009.06.01 0 0 137
Találtam a neten:

380.0=...Euro emergency services band - TETRA, to 399.9= DEC(96)04 & DEC(99)04
TETRA has been chosen for the UK Home Office's Airwave (PSRCP Public Safety Radio Comms Project - ex Quadrant)
for the Emergency Services (and others). Digital, networked, encrypted.
Trans-European Trunked RAdio, (TE part renamed TErrestrial). Carrier numbering (ETSI 100 392-15), more

380.0=... TETRA mobile, see +10
389.9=... TETRA single... (see TR 25-08) because 399.9-400 can't be paired

390.0=...TETRA Base, to 399.9= (split -10: 380= - 389.9=) 25kHz channels, 12.5 offset. Base continuous

390.0= Band Edge
DMO Direct Mode... (split -10) agreed at WRC 2000 ( DEC(01)19 )
(6 ch, or up to 15 x 10kHz channels, 390.005-390.145)
390.0125 ch 1 DMO
to
390.1375 ch 6 DMO

390.15= TMO Trunked Mode... (Network)
390.1625 ch 7 first TMO ch
391.5125 Test & Dev. ?
394.7875 ch 192 last TMO ch

394.8= TETRA Air-Ground-Air, to 395= DEC(01)20
394.8125 ch 193 first A-G-A
394.9875 ch 200 last A-G-A (8 ch, or up to 20 x 10kHz)
395.0=

395.0125... Not yet allocated, to 399.8875
399.9=



396.875... US ISR, to 399.975 (no fixed steps), 12.5kHz FM, 500mW, using the Icom IC-4008M
Intra-Squad Radio - may end up in use in US airbases in Europe?
Details : http://www.ld.com/cbd/archive/2000/02(February)/29-Feb-2000/58sol003.htm
http://www.idwg.cap.gov/comm-isr.htm

Common freq.s used for illegal NFM bugs 399.03 (ch C), 398.605 (A), 399.455 (B)

panabubus Creative Commons License 2009.06.01 0 0 136
Szia!

azon a frekin azelőtt, az analóg világban más volt, amiről szó van..:S

(Én úgy tudom, hogy a VHF bekötők 80 Mhz körül mentek. A bázis-épületek tejeén sok helyen még mindig ott van a 80 megás hosszú "bot" )
Előzmény: HG4I (134)
schlumberger Creative Commons License 2009.05.28 0 0 135
Ez valóban egy teljesen lehallgathatatlan rendszer lenne? Még akkor is, ha valaki tud szerezni egy ilyen rádiót?

Két problámád van: először egy olyan rádió, ami tudja ezt a fajta modulációt szépen feldolgozni, és előállítani a digitális jelfolyamot.
A másik, hogy ez a jelfolyam egy VPN hálózat része, abban meg tagnak kéne lenned, hogy tudj mit kezdeni.
Nehéz ügy, de a ferdeszemű elvtársak biztos kitalálnak valamit előbb-utóbb e téren is.
Ámbátor bizonyára csak a sötét, bűnöző, maffiózó-lelkületű technikakedvelők ennyire kíváncsiak... :-)))
Addig is gyakorlatozzál a WLAN frekvenciákon a WPA Encryption-nel, kíváncsian várjuk az eredményt mi, sötétlelkűek :-)))
Előzmény: kalozradio (131)
HG4I Creative Commons License 2009.05.28 0 0 134
A régi analóg rendszeren mondták be, hogy az EDR nem működik.
(A régi VHF-es rendszernek vannak UHF-es bekötői, azon hallhatták.)
Előzmény: kalozradio (133)
kalozradio Creative Commons License 2009.05.28 0 0 133
Ezt értem, nagyon jónak találom a hasonlatot is. Csak az nem világos, hogy akkor a hárommal lejjebb olvasható hozzászólás mit jelent.

"Igen, valóban van ott valami UHF-en, mint közben megtudtam, nem "áthallás" vagy felharmonikus. :S
"az EDR nem működik, az EDR nem működik...." ez is olyasmi amit az előbb írtam. (valakinek máshová is, privátban ezt a témát) :"

Akkor tulajdonképpen mi és hol volt hallható?
HG4I Creative Commons License 2009.05.28 0 0 132
Igen, akkor is.

Mire mész, ha van egy Nokia 5510i-de, de nincs hozzá SIM kártya?
Kb. hasonló a helyzet. Az adóvevő csak üres vas....
Előzmény: kalozradio (131)
kalozradio Creative Commons License 2009.05.28 0 0 131
Ez valóban egy teljesen lehallgathatatlan rendszer lenne? Még akkor is, ha valaki tud szerezni egy ilyen rádiót?
panabubus Creative Commons License 2009.05.19 0 0 130
Igen, valóban van ott valami UHF-en, mint közben megtudtam, nem "áthallás" vagy felharmonikus. :S

"az EDR nem működik, az EDR nem működik...." ez is olyasmi amit az előbb írtam. (valakinek máshová is, privátban ezt a témát) :

Nemrégiben saját szememmel láttam a kijelzőt a belvárosban: "no signal"...
Majd ez akkor lesz "érdekesebb" ha áldozatot is hoz...:(

Nagy az isten állatkertje ezzel a biznisszel is...
Borítékolom, hogy több alkalommal az elmúlt időben a VHF központi csatin csak folyamatosan hallott "susss" oka nemes egyszerűséggel: szándékos zavarás...

Hogy "bizonyítva" legyen: mennyire elavult a régi rendszer...
Ha ez így lenne: aki ilyesmire képes, az egyéb aljasságokra is..:S
Előzmény: lacoka4 (128)
panabubus Creative Commons License 2009.05.19 0 0 129
Szia!

Éppen tudom...:)
Csak arra utaltam, amit anno a rádióamatőrök fejébe sulykoltak, még talán törvényi szövegben is:
"Ha a készülék gyári állapota alkalmas....blablabla akkor a forgalmazás meghallgatása nem bcs., csak az így szerzett infó továbbítása harmadik személynek..."

Sötétség? Hát az van. Szak-fórumban olvasom az okfejtést: két mp. kell a tetranak, hogy a forgalmazás átmenjen (feljelentkezzen)... És mi van akkor ha pl. éppen tolatás-ügyben forgalmaznának? Pffff. Két mp késéssel rendesen oda lehet kenni valakit vagy valamit a falhoz...:(
Előzmény: HG4I (127)
lacoka4 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 128
Üdv!
Most vasárnap reggel, az egyik megyei UHF csatornán a reggeli rádiópróba során a tagállomások sorba mondták bejelentkezéskor: az EDR nem működik, az EDR nem működik....
Előzmény: panabubus (126)
HG4I Creative Commons License 2009.05.19 0 0 127

ennyi talán még belefér a szörnyű és hatalmas szolg. titoksértések elkerülésébe.

 

Szia Bubus!

 

Semmi féle szolgálati titoksértésről nem lehet szó!

 

Ennek két alapvető oka van:

1. A rádióforgalmazás nyílt, ezért aztán semmiféle állami, vagy szolgálati titkot képező információ a rádiócsatornán nem továbbítható. Tudják ezt azok is, akik használják és azok is, akik az ő főnökeik.

2. Titoksértés csak abban az esetben valósulhat meg, ha te a titok birtokában lennél. Mivel nem vagy, nem is tudod megsérteni.

 

Ez egy nagy maszlag, amivel az állományt hülyítik a főnökeik az OKf-ben és a TÖO szerveknél......

 

Sötétség, barétom, sötétség! Az a mindenük.

Ha sikerül a beosztottakat sötétségben, bizonytalanságban tartani, akkor tudnak felettük uralkodni.

Ez a megfontolás vezérli őket sok tekintetben (e kérdéskörben is).

 

üdv!

 

Előzmény: panabubus (126)
panabubus Creative Commons License 2009.05.18 0 0 126
Szia!

Ez is egy magyarázat éppen. Hosszú idő után ebenéztem a LL.-fórumba, ott se pörög annyira mint régebben... Csak éppen a KUN-on van néma csönd mostanában, a reggelit kivéve: "káresethez kérjük az EDR.... " stb. (ennyi talán még belefér a szörnyű és hatalmas szolg. titoksértések elkerülésébe..:S)
Előzmény: SZEGECS (125)
SZEGECS Creative Commons License 2009.05.18 0 0 125
Inkább arról lehet szó, hogy aki tudna mit írni, az hivatalból nem teheti, aki meg nem tűzközeli, az csak annyit tud, ami a hivatalos közleményekből kihámozható (vagyis nem sokat...)
Előzmény: panabubus (124)
panabubus Creative Commons License 2009.05.18 0 0 124
Cenzúra lett volna? Vagy a hsz.-ok egyéb okból le lettek tiltva? Pedig lenne kérdésem is akár...:S Nem tudom, mailben zavarnék velük valakit? :S
panabubus Creative Commons License 2009.02.25 0 0 123
Javaslat korszerűsítésre, kihegyezve a jelenlegi gazdasági helyzetre, mexorításokra...

Ha javasolhatom, elsősorban kormányzati célra.. (vagy azok számára inkább, akik a topikcímadó projektből tollasodnak...)


Még tán a térerő is garantáltabb...


Motorola. Creative Commons License 2009.02.25 0 0 122
"Egyébként 3W RFout...... ez neked azért mond valamit, mire elég.... (-0,5 - -1 dB-es antennákkal - negyedes antenna 30 fokban hátranyilazva + 5 fm RG-58...) :(((

Az EADS-ek ugyanilyenek, ott még a vevő is süketebb 2-3 dBm-el...."

Ez így van sajnos, teljesen igazad van, az antenna döntött, negyedhullámú. Az más tészta, hogy az antennához (Hirschmann) mellékelt adatlapja szerint a nyeresége 5,1 dBi. No comment. Szerintem is nagyon finoman szólva a döntés miatt simán mínusz kettő-három( ha nem több). A kábel valóban RG58. Némelyik autón a hat méter is kevés. Ki lehet számolni, mennyi a teljes veszteség. Érdekes módon a nyáron Horvátországban igen szép szál kolineár autóantennákat láttam a tetra rádiós rendőrautóra akasztva.

A sepura meg még az eads nél 2-3 dB-vel süketebb.
Ez van.
Előzmény: HG4I (105)
schlumberger Creative Commons License 2009.02.25 0 0 121
4011602
11 a megye 602 a kocsi
Előzmény: schlumberger (120)
schlumberger Creative Commons License 2009.02.25 0 0 120
nem tette be a képaláírásokat ez a dög. Odaírtam pedig, hogy jól látszik a két kábel.
Előzmény: schlumberger (119)
schlumberger Creative Commons License 2009.02.25 0 0 119
ma ezt hallgattam

jól látszik a külön kábel

Nos, ma voltam a vetélkedőben résztvevő gyerekekkel (meg Hajnival, aki a felkészítő tanáruk) a tatabányai mentőállomáson, ahol megnéztem, meghallgattam a tetrát.
Elmondták, hogy nagyon "steril" hangja van (azaz bilihang, nem ismerni meg a beszélő hangját)

Egyébként ki volt az a hülye, aki rg58-cal szereli ezeket? Van már sokkal jobb kábel, a mobiltelefon-antennabeszerelők is low loss kábelt használnak... Van az a -2 dB szerintem a duplája is...
Így nem is csoda, ha nem hallani semmit országszerte.
Elmondták, hogy még nem kapták meg a kézirádiókat, tehát ha eltávolodnak a kocsitól... ... ...
Előzmény: HG4I (105)
panabubus Creative Commons License 2009.02.24 0 0 118
Hm. Van itt akkor pénz, kérném szépen.. MIt nekünk "nehéz gazd. helyzet" meg ilyenek.

A mostani dolgokkal nem vok nagyon képben, de úgy felsejlenek a boldog "békeidők" amikor Zsombival CB-rádión "tesztelgettük" a kapcsolatot Sóskút-Nagytétény között.
Igaz, hogy akkor még a "tornyoló" az érdi Club-Taxi diszpécsere volt, fix havi előfizetői díj fejében a kuncsaftoknak.
Jah, és a polgárőrökttől elvárták, hogy saját benzinből fedezzék a házuk tája védelmét, mikozben elég sok hivatásos nem győzte felrugdosni az "amatőröket" "neszójjonbeleezamimunkánk" kíséretében.

nagyon egyszerű lehet a mai helyzet: mindenkire szükség lesz lassan a government-nek, hogy valahogy uralja a dolgokat közbiztonság terén. Meg (borítékolom) ezeknek a projekteknek is van legalább (!!) jutalmazás-szinten egyéb haszna is...

Azért tényleg röhögök néha ezen az egészen. Ahogy olvasni, mindenki meg van elégedve, mindenkinek eredményes és teccik a TETRA.. Csak egyedül azoknak van bajuk vele, akik naponta megtapasztalhatják a közvetlen életveszélyt is akár.. És tényleg a saját szememmel láttam a Belvárosban egy alkalommal a display-t: nem volt térerő vagy pontosabban: NO SIGNAL volt kiírva rajta. Egy udvaron, falakkal körülvett helyen, pincelejárónál.... Nem kívánom, isten őrizz hogy előforduljon: de ha ezek közül a srácok közül valaki úgy beszorul egy ég/omló helyre, hogy egyedül ezzel az "eszközzel" tudnák megtalálni.... Akkor ki lesz majd a felelős?
Előzmény: HG4I (115)
panabubus Creative Commons License 2009.02.24 0 0 117
Neeem.. 10D-met árultam ugyan... De maradt végülis, mert dolgozni is kéne valamivel..:)
Előzmény: HG4I (116)
HG4I Creative Commons License 2009.02.24 0 0 116
OFF
Bubus!
Nem a napokban váltál meg Canon 300-asodtól? + telével
ON
Előzmény: panabubus (114)
HG4I Creative Commons License 2009.02.24 0 0 115

Már a polgárőrök is TETRÁzhatnak:

 

27. a települési önkormányzati közterület-felügyeletek,

valamint azok a polgárőrségek, amelyek a polgárőrségről

szóló 2006. évi LII. törvény 6. § (1) bekezdésében felsorolt

feladatok közül legalább hármat ellátnak;


A korábban idézett Kormányrendelet őket is beveszi a "pakliba"...

 

A kormányfő 100 készüléket ingyen megígért az OPSZ részére.

Szentendrén már hónapok óta "tesztelik a rendszert" egy demo VPN keretében. Magyarul: próbálgatják-tanulgatják, hogy céljaiknak milyen csoportkialakítással, jogosultságokkal, prioritásokkal felel meg a legjobban.

Ők agyba-főbe dícsérik. (Persze Mozsgai Endre helyi elnök

 

A nagy kérdés persze az, honnan veszik azt a néhány százmillió Ft-ot, ami a szervezetek készülékekkel történő ellátásához szükséges, továbbá azt az ismét néhány száz milliót, ami az üzemeltetési költségeket fedezi.....

 

Ja, éppen "a múlt héten tett <Drazsét> a <Túrósra> a kormányfő": 200 millkát kiutaltak az OPSZ-nek, ezért cserébe 12 millió pö. szolgálati órát kérnek közterületen ez évben.... (S lőn csoda: az átadott 100 db. készülék hálózatban történő működtetésére máris megvan a fedezet....)

 

üdv

 

 

 

Előzmény: panabubus (111)
panabubus Creative Commons License 2009.02.24 0 0 114
Köszi..:) Ez akár sokat is jelenthet. Mert ha a TOP mégis a végén átáll a "pelenkára" (nemtehetek róla, nekem erről a névről a pelus ugrik be mindig:)) akkor marad a BKV meg a taxi. Legalábbis a történések, stb. miatt. Az meg nem árt, ha az ember fotózásból, stb. él, hogy idejében tudjon egyet és mást. A diszpo-csati melletti másikon meg elég sok minden el szokott hangzani..:)
Előzmény: Motorola. (112)
Motorola. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 113
Én még ott tartottam, hogy nem lehet nekik. Ez nem semmi.
Előzmény: HG4I (108)
Motorola. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 112
A főtaxi már régebben átállt a 6,25 kHz-el eltolt új 12,5 kHz-es raszterű frekvenciára.
Ott lesz a környékén, csak keresd kicsit.
Előzmény: panabubus (111)
panabubus Creative Commons License 2009.02.24 0 0 111
Kösz. Megnyugodtam..:)

A polgárőrökkel mi van? Mostanában nem vok képben ezen a téren. Az tuti, hogy a régi frekikről eltűntek..:) Érdekes, hogy a régi "nagy tesztelő" freki börzéken, stb. (scanner-ileg) a Főtaxi is elment valahová a 164.400-ról..:S

Lehet, hogy megkapják majd a "mezeiek" a megüresedett 150-es csatornákat?


Az a 10%-os arány azért hátborzongató, amit írsz... Nekem ez úgy jön le, mint amikor xarban van a háztartási GDP itthon, és én vennék egy 100E körüli obit mindössze azért, hogy néha kattintgassak egyet-egyet vele...
Előzmény: HG4I (109)
HG4I Creative Commons License 2009.02.24 0 0 110

1 privát beszélgetés = 1 foglalt csatorna

 

Persze logikai, tehát 1 időrés.

Előzmény: HG4I (105)
HG4I Creative Commons License 2009.02.24 0 0 109

A kallerok majd TETRA-n hívják a rendőrt...

 

Ez az idő nem jön el.

Nincs az az ember, aki engedélyt adna, adhatna arra, hogy a kallert a rendőrökével azonos csoportba szervezzék.

De nem is lehet: ugyan melyik kerületébe?

 

A kaller (leánykori nevén: ellenőr) csak a saját diszpécserével rádiózhat, esetleg a kollégáival, ha kell.

Ez így van rendjén.

A diszpécser tud kommunikálni más (készenléti) szervekkel. Többel is. Ha kell.

 

Előzmény: panabubus (102)
HG4I Creative Commons License 2009.02.24 0 0 108

 

Az a polgári tetra, nem a kormányzati.

 

Tévedés.

Nem polgári rendeltetésű (tehát kormányzati, 380 MHz-es) EDR hálózatba bekapcsolódhatnak magáncégek is (még 100 %-ban külföldi tulajdonúak is!).
Ezt lehetővé teszi a
222/2008 (IX.5) Korm.r., amely módosítja az eredetit ( 109/2007 (V.15) Korm. r.)

 

Forrás itt: http://www.magyarkozlony.hu/nkonline/MKPDF/hiteles/mk08129.pdf



Szó szerint az alábbiakra terjeszti ki a felhasználói kört (1. sz. melléklet):

29. a fenti állami szervek körébe nem tartozó, a hálózatgazda
jóváhagyásával az EDR hálózathoz külön megállapodás
alapján kapcsolódó, jellemzõen készenléti feladatokat
ellátó szervezetek, amelyek a közigazgatási szervezetek
szolgáltatását kiegészítõ feladatokat, illetve közszolgáltatásokat
látnak el, vagy kritikus fontosságú infrastruktúrát
üzemeltetnek

 

Jelenleg folyik az előkészítése (első körben) a BEM, BKV, Gázművek, Vízművek, Csat. múvek, BA Rt., Főkefe,

(második körben szóba jöhetnek) egyes Volánok, Főv. Temetkezési Rt., Múzeumi Igazgatóság alárendeltjei, stb....

 

Alapvető okai

1. A tervezettnél sokkal kevesebb a tényleges felhasználó;

2. A tervezettnél és elvártnál kisebb a rendszer hatékonysága (összefügg az elsővel);

3. A központi költségvetés pénzügyi terheit illendő lenne csökkenteni (már 120 milliárd körül járunk a szerződéses időszak végéig!!!), azt részben átterhelni a gazdaság más szereplőire....

 

Amennyiben a kormányzati és nem kormányzati körökből származó becslések igazak és valóban kb. 1200-1300 milliárdnyi (rapid) tőke hiányzik az országból az egyensúlyi állapothoz, akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy az EDR (magyar TETRA) megvalósítása gazdasági nyomorunk okozója 10 %-ban!

És ezt bizony két kormányzat baltázta el, de keményen!!!

Az első EDR-kormányrendelet még "orbáni" volt.... a beindítás már utána.

A "levét" legalább 20 évig "isszuk" - 10 évig törlesztjük, aztán kéne valami rendes, használható rádiórendszert is csinálni...

 

Egyébként a polgári TETRA szóba sem jön idehaza..... halott ügy. A "karvaly" tőke nem olyan "palimadár", mint a közigazgatás....

 

üdv.

 

 


 

Előzmény: Motorola. (106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!