Keresés

Részletes keresés

Shangri-La Creative Commons License 2024.03.20 0 1 162706

Az a "nude" szín kimondottan a HUSZba való. 😁

Előzmény: Csalitszeráf (162705)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.03.20 0 0 162705

Ha jól látom: horgolt, és horgológép nincs, szóval ezt szorgos kínai kezekkel csináltatták. Más kérdés, hogy minek, mert meglehetősen randa lett. :) Külön tetszik,  hogy a forgalmazó és a gyártó nem jutott közös nevezőre a színét illetően. :D

Előzmény: missSissi (162702)
Hemü Creative Commons License 2024.03.19 0 0 162704

Úgy látom, hogy csak azért, mert N°21.

Előzmény: missSissi (162702)


Hemü Creative Commons License 2024.03.19 0 0 162703

Az ízérzékelésem nem ment el. Az hiányozna is. Illatok nélkül remekül elvagyok.

Előzmény: missSissi (162701)
missSissi Creative Commons License 2024.03.19 -1 2 162702

Én azon,hogy miért ilyen drága ez a topánka?

 

 

gondoltam,tuti van benne aranyszál,vagy gyémántcsillámpor, unikornisvére, így megnéztem a részleteket:

 

 

Azt pláne nem értem,miért dobálja fel nekem ezeket a fb, nincs tisztában az anyagi helyzetemmel? :DD

missSissi Creative Commons License 2024.03.19 0 1 162701

Atyaég! A covid óta? vagy attól függetlenül? Ízeket érzel rendesen?

Előzmény: Hemü (162699)
Shangri-La Creative Commons License 2024.03.19 0 1 162700

Mint egy parfüm. :D

Előzmény: pákosztos cica (162698)
Hemü Creative Commons License 2024.03.19 0 0 162699

Ja, akinek van szaglása... Nekem négy éve nincs.

Előzmény: pákosztos cica (162698)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.19 -3 1 162698

Milyen jó is a tavasz! 

 

Igazi illatorgia! 

 

Ezen gondolkodtam. Soha nem gondoltam volna, hogy az illat egy igazi afrodiziákum.. 

 

Ja, de! :D ;P 

 

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.03.17 -4 3 162697

ez csak egy ugyanolyan mi lett volna ha gondolatmenet volt, mint az idézett emberé....

 

és nem nem kiabálás, hanem kiemelés volt

 

....továbbá lehet tájékozódni, mióta is fájt a szomszédok foga Mo-ra:

 

A Habsburgok útja Magyarországra | A hódoltság kora. Magyarország törökkori története | Kézikönyvtár (arcanum.com)

 

"A magyar trón megszerzése a törökkel már hadakozó Albert császár rövid magyarországi uralkodása (1437–1439) után az egész 15. században a Habsburgok egyik legfontosabb célja maradt. Csakhogy Közép-Európában a különböző dinasztiák között kialakuló kapcsolatrendszerek és a politikai viszonyok jó ideig nem a Habsburg nagyhatalmi alternatívának kedveztek. Az osztrák–magyar tengely helyett előbb a lengyel–magyar (I. Ulászló), majd Hunyadi János kormányzóságát és Mátyás királyságát követően a cseh–magyar (II. Ulászló és II. Lajos) került előtérbe, ami a Jagellók magyarországi hatalmát biztosította. Frigyes császár többszöri kudarca ellenére mégis mindenáron igyekezett legalább a jövőt megalapozni. Ehhez kedvező eszközül szolgált számára a még Albert halála után, 1440-ben ellopott Szent Korona, a magyar államiság jelképe.A császár végül csak 1463-ban a Bécsújhelyen I. Mátyással kötött szerződés értelmében volt hajlandó a Korona és az elzálogosított Sopron városának visszaadására. Ennek fejében – 80 000 aranyforint mellett – a magyar királlyal elismertette, hogyha törvényes örökös nélkül hal meg, akkor a magyar trónt Frigyes vagy fia, Miksa főherceg örökli.

 

Az éles eszű asszony, aki ellopta a Szent Koronát - Élmény Nektek (blog.hu)

 

 

 

Ilyen ismeretek nyomán lehetne tán az állandóan "kekeckedő magyarokról" értekezni.. kis ármány, kis lopás, kis zsarolás...

Előzmény: suta3 (162696)
suta3 Creative Commons License 2024.03.17 -4 2 162696

Egyetértek az írásoddal, de nem hiszem, hogy a tatárok és a törökök által majdnem elpusztított hazánk újra megkaphatná régi szabadságát. Ennek az az oka, hogy azóta olyan világhatalmi erők ébredtek, amivel a régi nemzetünk sem bírna. Másrészt nem tartom szerencsésnek a nagybetűs szavakat, mert a fórumon az kiabálást jelent.

Előzmény: tadadadaaaam (162694)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.03.17 -13 4 162695

Még egy gondolat lemaradt:

azon gondolkodtam,hogy...

 

Vajon, mennyiben lehet párhuzamot vonni az akkori kiegyezés és a mostani "betagozódunk" és teljességgel alávetjuk magunkat a brüsszeli irányvonalnak vs. a próbálunk valamiféle független vonalon maradni/lavírozni kérdés közt....

 

Vajon feltehetjük-e megint a Kossuth-féle Cassandra levélben megfogalmazott feltételezést:

 

"Magyarország legbecsesebb állami jogairól, és lemond oly módon, lemond, magát oly politikának eszközeül szegődtetve, mely szomszédainkat úgy nyugat, mint kelet felé ellenségeinkké teszi; a nemzetiségi belkérdés kielégítő megoldását, a horvátországgali kiegyezkedést lehetetleníti, s szemlátomást közelgő európai bonyodalmaknál hazánkat a vetélkedő ambícióknak céltáblául tűzi ki."

 

Minő érdekes aktuálpolitikai párhuzam, (be lehet helyettesíteni a Horvátországot ugye mással a fenti mondatban..)

 

.....szemlátomást közelgő európai bonyodalmaknál hazánkat a vetélkedő ambícióknak céltáblául tűzi ki-----vajon szabad-e a történelemben kétszer ugyanabba a hibába esni, nem tanulni az előzőekből

 

Kossuth mondatai ma is érvényesek, és akkor nem hallgattak rá..pedig igaza lett

 

(+lengyelországi közelmúlt események pedig szerintem pontosan megmutatták, mit is takar ma az európai/brüsszeli "demokrácia"-még csak a jogi formalitásokra sem kell ügyelniük)

Előzmény: tadadadaaaam (162694)
tadadadaaaam Creative Commons License 2024.03.17 -13 4 162694

Majd ő utánaolvas, maga, ha ennyire foglalkoztatja  a "mi lett volna ha" kérdés..

 

De hogy miért nem a kiegyezést ünnepeljük, erre is elég hamar lehet választ találni:

Kiegyezés – Wikipédia (wikipedia.org)

 

"A kiegyezés rendszere a magyar népesség körében mindvégig népszerűtlennek bizonyult, létrejöttét és fennmaradását csak a polgárok széles rétegeit kirekesztő, vagyoni cenzusra épülő, igen szűk körű választójognak köszönhette"

 

"

A teljes függetlenség hívei azonban így is árulásnak tartották és nevezték a kiegyezést, hiába lett az új szövetség neve Ausztria-Magyarország (vagy Osztrák–Magyar Monarchia) és alakult meg az Andrássy-kormány, azaz 1849 után tizenkilenc évvel a következő önálló, felelős magyar kormány. Kossuth Lajos a május 28-án megjelent ún. Cassandra-levélben egyenesen a nemzet halálát, Magyarország széthullását jövendölte, ha a kiegyezés létrejön.

A kiegyezést a magyar társadalomnak elenyészően kis része rendezte el és törvényesítette (a választójog igen korlátozott volt, a népességnek kevesebb mint 8 százaléka bírt szavazati joggal), és a nép nagyon nagy része tekintette azt a magyar ügy és a forradalom öröksége elárulásának. Ez mély és tartós töréseket okozott a magyar társadalomban.

„Viszont a kiegyezés elfogadtatása a társadalommal, komoly nehézségekbe ütközött. Több megye (például Heves, Pest, Szatmár) elutasította a kiegyezést és kiállt Kossuth mellett, az ellenzék megszervezte a demokrata körök hálózatát, az Alföldön többezres kormány- és kiegyezés-ellenes népgyűlésekre került sor stb. A kormány, felfüggesztve liberális elveit, határozott ellenlépésekre szánta el magát: bebörtönözte a Kossuth leveleit közlő Böszörményi Lászlót, betiltotta a demokrata köröket, a leginkább ellenálló Heves megyébe pedig királyi biztost küldött. A rendszer stabilizálása és az új politikai intézmények elfogadása azonban még így is évekig elhúzódott.” in: Cieger András: Kormány a mérlegen - a múlt században"

 

És ha annyira "mi lett volna ha" gondolatmenetben folytatjuk az érvelést, felteszem én a kérdést:

Mi lett volna, ha nyer a Kossuth- féle teljes függetlenedési vonal.... és történetesen nem a MOnarchia részeként csúszik bele az ország az első VH-ba a majdani vesztesek oldalán??? Vajon lehetett-e volna 1920 és Trianon??? 

Ez egy ugyanolyan fikció, mint a mi lett volna, ha nincs forradalom..

És vajon igaza volt-e Kossuthnak a látomásával??

 

Idézet a Cassandra- levélből:

 

"

Ilyenkor mond le Magyarország legbecsesebb állami jogairól, és lemond oly módon, lemond, magát oly politikának eszközeül szegődtetve, mely szomszédainkat úgy nyugat, mint kelet felé ellenségeinkké teszi; a nemzetiségi belkérdés kielégítő megoldását, a horvátországgali kiegyezkedést lehetetleníti, s szemlátomást közelgő európai bonyodalmaknál hazánkat a vetélkedő ambícióknak céltáblául tűzi ki. […]

… én e tényben a nemzet halálát látom; s mert ezt látom, kötelességemnek tartom megtörni hallgatásomat; nem avégett, hogy vitatkozzam, hanem hogy Isten, a Haza s az utókor nevében esdekelve felszólítsalak… Ne vidd azon pontra a nemzetet, melyről többé a jövőnek nem lehet mestere! […]

Ne vezesd hazánkat oly áldozatokra, melyek még a reménytől is megfosztanának!

Tudom, hogy a Cassandrák szerepe hálátlan szerep. De Te fontold meg, hogy Cassandrának igaza volt!

 

NOS IGAZA VOLT-E KOSSUTHNAK??? JÓL LÁTTA-E A POLITIKAI HELYZETET? MENNYIBEN TEHETŐ FELELŐSSÉ A KIEGYEZÉS, -MELY VALÓBAN NAGY FEJLŐDÉST HOZOTT, AZ UTÁNA KÖVETKEZŐ SZÉTHULLÁSÉRT???

....

Ezen is merenghetne az általad oly nagy becsben tartott szerző, amikor nemzet-önostrozásba kezd...

Előzmény: pákosztos cica (162693)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.16 -7 10 162693

Menj fel Ágoston László oldalára és oktasd ki!

 

Biztos megköszöni. 

Előzmény: tadadadaaaam (162691)
tuktikka Creative Commons License 2024.03.16 -1 1 162692

Azon hogy 2 hét múlva tekerni kell az órát.

Ilyenkor már este 10 lesz.

tadadadaaaam Creative Commons License 2024.03.16 -14 6 162691

kiegyezés témában segítek egy kicsit....

 

Kiegyezés – Wikipédia (wikipedia.org)

......

1866-ban kitört a porosz–osztrák–olasz háború, amelyben az Osztrák Császárság a königgrätzi csatában súlyos vereséget szenvedett Poroszországtól. A Habsburgok a magyarokkal való kiegyezésre kényszerültek, hogy megmenthessék haldokló birodalmukat.szárd–francia–osztrák háború és a porosz–osztrák–olasz háború következtében ugyanis a Habsburgok birodalma 1866-ra az összeomlás peremére került, mivel ezek az elhibázott katonai vállalkozások óriási állami kiadásokkal jártak és elszabadult pénzromláshoz, egekbe szökő államadóssághoz és pénzügyi csődhelyzethez vezettek.[6]

A tárgyalások a prágai béke megkötése után felgyorsultak. Osztrák (császári) oldalról Ferdinand Beust báró 1866 végi külügyminiszteri kinevezése volt fontos momentum, mert ő győzte meg a kabinetet arról, hogy kiegyezés nélkül már nem lehet tovább fenntartani a birodalmat.

..........

 

 

nos, ezért volt kiegyezés, és nem a "jófej szomszédok" miatt

és nem, nem lett volna kiegyezés forradalom helyett sem...akkor nem volt erre semmi okuk még..

Előzmény: Káli. (162675)
Hemü Creative Commons License 2024.03.16 -1 0 162690

Én is arra céloztam, hogy nem vagyunk önellátók, a többiben nem fogunk megegyezni, nem is megyek bele. És nem is látok bele.

Petőfi meg egy ikonikus alakunk, emberileg meg mindenkinek megvan a maga keresztje.

Előzmény: pákosztos cica (162688)
Káli. Creative Commons License 2024.03.16 -4 9 162689

Kásler Miklós még keresi a sírt, szerintem, hamarosan Balog Zoltán is csatlakozik hozzá! :)))

 

 

Előzmény: Hemü (162686)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.16 -7 12 162688

öö.. 

Szerinted függetlenek vagyunk? 

 

Egyrészt gazdaságilag sereghajtók vagyunk még az EU pénzével is, mert ugye azt sikeresen ellopták. 

Másrészt gyakorlatilag semmiben nem vagyunk önellátóak, max. a műtrágyában, de már talán abban sem sokáig. 

Harmadrészt gyakorlatilag gyarmata vagyunk két diktatúrának. 

 

Miről beszélsz? 

 

Függetlenül lehet a gránitszilárdságú tákolmányt módosítani, személyre szabott törvényeket hozni, gyűlöletet kelteni bárki ellen, s@gget  ny@lni egy háborús bűnösnek.. Ez inkább szégyen, mint függetlenség. 

Előzmény: Hemü (162683)
Káli. Creative Commons License 2024.03.16 -3 2 162687

Lehet, hogy írt verseket, de az apja is azt írta róla, hogy idióta! :)

 

Előzmény: Hemü (162686)
Hemü Creative Commons License 2024.03.16 -2 0 162686

A leírások szerint egy összeférhetetlen, hisztis alak volt. De lehet, hogy csak a seregben.

Előzmény: tuktikka (162684)
Káli. Creative Commons License 2024.03.16 -4 1 162685

Részegen, az ember sok hülyeséget csinál! :)))

Előzmény: tuktikka (162684)
tuktikka Creative Commons License 2024.03.16 -2 2 162684

Valóban érdekesek.

Pont azt gondoltam én is hogy Petőfi ,akiről ma milliárdokba kerülő film készül, pont úgy lázadt, mint a mai középiskolások, vagy színművészetisek.

És most a hatalmasokat zavarja.

Előzmény: Káli. (162675)
Hemü Creative Commons License 2024.03.16 0 1 162683

Igen. Gazdaságilag nem sok független állam van, de nem erre gondolok.

Előzmény: Káli. (162682)
Káli. Creative Commons License 2024.03.16 -2 1 162682

Az utolsó soraidban van az érdekes nekem, függetlenek vagyunk, ezt most komolyan gondolod?

 

Előzmény: Hemü (162680)
Hemü Creative Commons License 2024.03.16 -1 2 162681

a "keresztény" szó a francia "kretén" szóból ered

 

Én meg leírtam válaszképpen, hogy a "b...ráns" szó eredeti jelentése "bolgár," mert én meg ezt olvastam valahol, és hogy ezek érdekes szójátékok, de a helyükön kell kezelni őket. Régi szép idők. :-D

Előzmény: Hemü (162680)
Hemü Creative Commons License 2024.03.16 -1 2 162680

Egy hozzászóló leírta, amit én akartam, csak jobban:

 

"... a Monarchia nélkül alighanem nincs első és ebből adódóan második világháború sem. És ha első világháború nincs, akkor kommunizmus és fasizmus sincs."

 

De ez csak egy kiragadott rész, érdemes elolvasni. Írja, hogy akkor más, súlyos problémákkal szembesültünk volna.

ÁL-t évekig követtem, és én voltam az ő házi trollja. Legalábbis ő lehet, hogy így gondolta. Nekem nem voltak ilyen ambícióim.

Aztán lekövettem, mert úgy gondoltam, hogy ő is nyugodtabb lesz így, és én is. Az utóbbi bejött, az előbbit nem tudom.

Egyszer fontosnak tartotta közölni, hogy a "keresztény" szó a francia "kretén" szóból ered. Szerintem ez a macskának tetszik. :-)

Nem voltunk egy hullámhosszon, na! :-D

 

Ez az írása viszont tényleg érdekes, de nem igazán áll közel hozzám a mondanivalója. Szerintem a világba a független nemzetek hozzák a színt, és nem jó összemosni őket. Érdemes erőfeszítést tenni, hogy fennmaradjanak. A kicsik is.

Előzmény: Káli. (162675)
Káli. Creative Commons License 2024.03.16 -1 1 162679

Úgy nézem, hogy vannak közös ismerőseink! :)))

Előzmény: pákosztos cica (162678)
pákosztos cica Creative Commons License 2024.03.16 -2 2 162678

Örülök, hogy kezd visszatérni a face-re.. a hírlevelezése nekem nem jött be. 

Jó gondolatsor valóban.

Előzmény: Káli. (162675)
Káli. Creative Commons License 2024.03.16 0 1 162677

:DDD

 

Akármikor bárhol megemlítem Kossuth nevét, aki emigrált, és onnan üzengethetett, soha senki nem reagált rá! 

 

https://www.youtube.com/watch?v=lLT60h_M8tU

Előzmény: Rendszer.hiba (162676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!