Keresés

Részletes keresés

Rollei Creative Commons License 2023.12.30 0 0 183144

No, akkor már legalább a pontos méret megvan, legalább nem kell vele romantikázni. Mivel többféle gépbe is passzol, gyanítom hogy ez valamilyen szokványos méret lehet, ami a háztartási kisgép szerelőket nem állítja megoldhatatlan feladat elé.

Előzmény: Giuseeppe (183142)
Rollei Creative Commons License 2023.12.30 0 0 183143

Ezt sajnos nem ismerem. De szerintem jó kell hogy legyen bármilyen hőálló tömítés oda, ha a méret megfelel. Ha nekem kéne ezzel kínlódnom, alighanem végigvezetnék a nútban egy vékony zsineget, és így megkapnám a kerületet, abból meg az átmérőt.

 

Közben megkerestem a csudaboltot, Szifonklinika, Bp. IX. Mester u. 9. Foglalkoznak elektromos kávéfőzőkkel is, az egyik kollégám rendszeresen ott vásárolt be, amikor a céges gépünket időnkét megbuherálta.  Szifon Klinika – Google Térkép

 

 

Előzmény: occseb (183139)
Giuseeppe Creative Commons License 2023.12.30 0 0 183142
Előzmény: occseb (183141)
occseb Creative Commons License 2023.12.30 0 0 183141

Itt látszik mit keresek (a piros):

https://youtu.be/NCaZ-J_7TYw?t=383

Előzmény: occseb (183140)
occseb Creative Commons License 2023.12.30 0 0 183140

Egy rohadt robbantott ábrát sem találok róla amin be lehetne lőni a pontos alkatrész típusszámot.

Előzmény: occseb (183139)
occseb Creative Commons License 2023.12.30 0 0 183139

Na nekem pont nem az a tömítés kell.

Szétszedtem két félre a kazánt és ami a két fél között van piros (szerintem gyárilag O-gyűrű), nekem az kellene.

 

https://www.coffeepartswarehouse.com.au/bialetti-components-boilers-boiler-group-230v-900w-mokona-p-2533472.html?cPath=269767_269768_269771

 

Itt a 4 imbuszt oldva az alsó feléről lejön a "fűtős" fele és oda megy a kettő közé.

Eléggé meg van nyomorodva a mostani tömítés nem is nagyon lehet megállapítani róla a méreteket mert annyira el van vetemedve hogy nem is "pattan" be a helyére, olyan mintha legalább 5mm-re nagyobb átmérőjű lenne.

 

Ha be tudom lőni a méretét akkor jó lehet csapágy/tömítés boltos mérethelyes tömítés is? 

Előzmény: Rollei (183138)
Rollei Creative Commons License 2023.12.30 0 0 183138

Itt nézted már?  

 

BTömítések, szűrők (bialettikave.hu)

 

Megér még egy misét az is, hogy leméred a meglevőn a méreteket, és keresel hasonlót ebből a táblázatból, vagy legalább láthatod, melyikkel lehet helyettesíteni:

 

Kavefozo-Tomites-Tablazat.pdf (bialettikave.hu)

 

Amúgy régebben volt egy igen jó kávéfőző és szifon alkatrészbolt a (Bp. IX.) Mester utca és Liliom utca sarkánál, ha a körút felől mész, akkor a jobb oldalon. Gyakorlatilag mindig tudtam megoldást találni, csak azt nem tudom, hogy megvan-e még, mert évek óta nem jártam arra. A tulaj empirikus úton (értsd: hümmögés, próbálgatás és szemmel saccolás) kb. a másodikra mindig belőtte a megfelelő méretet. Csak azt kérte, hogy ne a deformált régi gumit vigye az ember, illetve a komplett kávéfőző kellett neki, hogy ha a gumi külső mérete stimmel is, akkor megnézze, hogy jó-e a régi szűrő, vagy keressen másikat.

 

 

Előzmény: occseb (183137)
occseb Creative Commons License 2023.12.30 0 0 183137

Tudnátok segíteni hogy hol tudok rendelni Bialetti Mokona kávéfőzőhöz a kazánban lévő tomítést? Nem az ami az aljára megy hanem ami a két kazánfél közé.

Hiába keresem nem találok.

waxos73 Creative Commons License 2023.12.30 0 0 183136

Specialty kávéról úgy tudod a legkönnyebben kideríteni, hogy milyennek kellene lennie, ha egy jobb kávézóban rákóstolsz, aztán pedig veszel egy zacskóval otthonra (a legtöbb helyen adnak is el abból., amivel dolgoznak). A világos pörkölésnél eleve jobban dominálnak a savak, mint egy sötétebb pörkölésnél. Ha rosszul készítik el, a "jó" savak és a gyümölcsös édesség helyett csak bántó savanyúságot érzel. 

Előzmény: savoltp (183134)
H_G Creative Commons License 2023.12.29 0 1 183135

Nem mondom, hogy elég itt az információ, de két dolgot nagy valószínűséggel mondhatok:

-- Olasz kávét vegyél! És nem olaszosat vagy majdnem-olaszt hanem olasz olaszt :) Helyi speciality pörkölővel majd kisérletezhetsz, ha az olasz már mindig jól sikerül.

-- A beépített nyomásmérők leginkább díszek, ne fordíts rá sok figyelmet. A lefolyást figyeld csak, a színét, a sugár vastagságát, folyamatosságát és másodsorban az idejét.

 

Előzmény: savoltp (183134)
savoltp Creative Commons License 2023.12.29 0 0 183134

Sziasztok!

Előre elnézést ha bamba kérdést teszek fel, kérlek ne vegyétek el a lelkesedésem:)

A borok világában elég otthonosan mozgok, innen szeretnék a kávék felé is elmozdulni. Drága családomtól karácsonyra egy Sage Barista Express gépet kaptam. Jó sok jutyub után rámentem a kávékészítésre. Vettem Beyond Within szemes kávét hozzá. Csak világos pörkölésű volt éppen, Costa Rica. Az első kicsit alacsony nyomáson jött le, de a másodiknál finomabb őrlésnél látszólag rendben voltak a dolgok. Kicsit lehet túl ment a nyomás, de a 16g kávéból 32 sec alatt jött le 34g, a zaccban csatornásodást nem igazán láttam.

Az elkészült kávé ízvilága nagyon szokatlan volt. A citrusok domináltak benne, már savanykás volt.

A kérdés végre az lenne, honnan tudhatom, hogy ilyennek kell e lennie? Azért savanyú, mert valamit nem jól állítottam be, vagy ilyen az ízvilág. Lehet nagyon fekete öves kávéval kezdtem?:))

heted7 Creative Commons License 2023.12.29 0 0 183133

Köszi a tippeket!

Freedom of mind Creative Commons License 2023.12.29 0 0 183132

Az, hogy a felső szűrő nincs kilyuggatva a pogácsa széléig, a látható problémát okozza: a pogácsa a lyukak alatt ki van mosva, a szélén meg nyilvánvalóan nem lehet megfelelő a kivonatolás. Ezen a puck screen aligha fog segíteni. Elsö körben keresnék erre egy új, kompatibilis felső szűrőt a helyedben és belőném az adagolást, hogy ne mosódjon szét a pogácsa. Addig is növeld meg picit a töltetet, akkor a bedagadt pogácsát nem tudja ilyen könnyen szétmosni a víz.

A fogpiszkáló nem jó WDT-zni de a hústű sem. Mindkettő túl vastag. A papírhenger vagy vitaminos doboz jó magasítónak ha felül a peremre. Ha belóg akkor a szélénél túl nagy rés képzódik és nehéz eldolgozni úgy, hogy a lefolyás ne gyűrűsen induljon meg. Vitaminos dobozból ki lehet vágni egy olyat amin van három fül amin támaszkodik, a maradék rész pedig csak annyit lóg bele a kosárba ahol egyébként nem marad kávé tömörítés után. Ilyen használtam vagy 5 évig.

Előzmény: cliffgreen (183129)
waxos73 Creative Commons License 2023.12.27 0 0 183131

A tejfölös vagy joghurtos pohár teljesen jó, ráadásul nem igényel különösebb beruházást. A hústűt viszont szerintem hanyagolni kellene. Évekig használtam én is, de túlságosan vastag, ezért a használatakor inkább összetorlódik a kávé a kosárban, minthogy egyenletesen eloszlana. Tavaly vettem egy másik fórumon, fórumtárs által készített wdt eszközt, annak használatával sokkal jobban el tudom oszlatni a kosárban a rögöket, utána sokkal levegősebb, lazább a tömörítés előtti kávé. Próbálj keresni vmi ilyesmit (fórumon, FB csoportokban is szokott lenni), esetleg akupunktúrás tű vagy gitárhúr + nagyobb parafadugó felhasználásával te is készíthetsz magadnak. 

Előzmény: heted7 (183130)
heted7 Creative Commons License 2023.12.23 0 1 183130

"így egyelőre fogpiszkáló és papírhenger segítségével oldom meg"

 

Javaslom a hústűt, ill. a tejfölös vagy joghurtos poharat. Azok kúposak, lefele szűkülnek, de nem nagyon, ráadásul vékonyak és rugalmasak. A kellő helyen elvágva pont jó tud lenni.

Előzmény: cliffgreen (183129)
cliffgreen Creative Commons License 2023.12.22 0 0 183129

Köszönöm a részletes leírást.

 

A szimpla kosárnál előnyös lehet az 51mm-es átmérő, mert kisebb a felület, vastagabb a pogácsa. De valóban, 13-14g kell bele a használati uatsításban szereplő 9-9,5g-al szemben...

 

Mindig a nyitott kart használom, csatornásodást tapasztaltam már, volt hogy kispriccelt oldalra, de olyan is hogy egy csepp kávé sem jött le - nekem úgy tűnik, elég jóindulatúan működik, eléggé ugyanazt produkálom mindig.

A pogácsa szépen egyben szokott lenni.

 

A barista készletben nem volt WDT és kosármagasító, így egyelőre fogpiszkáló és papírhenger segítségével oldom meg. De 3D nyomtatóval alkotok majd ilyeneket (fúvókatisztító tű jó lehet WDT-nek).

 

Egyébként van benne OPV, a nyomást nem tudjuk.

A gyári karon 3/8-os menet van, terveztem rátenni nyomásmérőt, de eddig lusta voltam elkanyarodni a boltba könyökért és szűkítőért.

https://www.avxcafe.hu/avx-em3202-opv

 

A gép eléggé köpködi a vizet, szabad szemmel nem feltűnő, levideózva látszik. A pogácsa felszíne emiatt erodált (legalábbis én úgy gondolom), és látszik az is, a felsőszűrő szélén nincs furat. ezen egy puck screen segíthet (épp nincs raktáron), de nem tudom megítélni, mennyire probléma mindez. A nagy lyuk bal oldalt csatornásodásnak tűnt, de még megnézem, a fejben lévő furat spriccel-e oda - mindig ugyanott van-e?

 

 

Előzmény: Dr.Platon (183127)
Dr.Platon Creative Commons License 2023.12.16 0 0 183128

Ma már inkább 4-9 Bar-ig bármi lehet. 9 fölé nem megy senki mert semmi hozadéka viszont annál több a kockázata, hogy elcsesződik a shot.
A kis Mini Gaggia 4 Bar körül készíti remek espresso-t. Sokan pedig esküsznek a 6 Bar-os espressora. 

Előzmény: ronin s8 (183110)
Dr.Platon Creative Commons License 2023.12.16 0 2 183127

A szimpla szűrőnél az egyenes fal csak annyiban lehetne jó, hogy nem kell hozzá külön tamper. Nagyon régen én is szórakoztam ezzel. Hátránya az ilyen kosaraknak,  hogy a pogácsa egészen vékony bennük, ezért még a leggondosabb előkészítés mellett is könnyen csatonásodnak - drága gépek esetében is.
Egy keveset segíthet ha updose-olsz azaz egy picit több őrleményt bele téve mintegy kimaxolod a teret amennyire csak lehet. Ezt viszont ki kell tapasztalni. Ha túltöltöd és a víztől megduzzadó pogácsa nem fér el pontosan a szűrő alatt, annak is csatornásodás a vége, főleg, hogy a gépedben százas, hogy nincs OPV, azaz túlnyomás-szelep. Legalábbis a TB1-ben nem volt és a teljes pumpanyomás rákerült a pogácsára. Fontos továbbá, hogy a kar mindig hajszál pontosan ugyanarra álljon. 

De mindenekelőtt tanulj meg előkészíteni, rögmentesítés, eloszlás (WDT pl) és tamperolás. Ha csak egy hangyányit is félrenyomod a tampert vagy a legkisebb egyenetlenség marad az őrleményben, azonnal csatornásodni fog. Rakj egy tükröt a nyitott kar alá, akkor látod mi történik és amíg nem válik rutinná a helyes előkészítés, ne is vedd elő a másik kart! Persze könnyen lehet, hogy egyszer csak azt veszed észre, hogy nem is használsz mást a nyitottat mert élvezed a látványt. 

Előzmény: cliffgreen (183118)
Dr.Platon Creative Commons License 2023.12.16 0 0 183126

Nem ismerem a Hófehérkét, de ha már eldöntötted, hogy ez neked jó akkor minek kérsz tanácsot? Továbbá elnézésedet kérem előre, de a gépről szóló tapasztalati leírásod az valami vegyes felvágottja az üres kínai marketing szövegnek és azoknak a dumáknak amiket facebookos álprofilokról irkálnak eladhatatlan áruk és háromszoros áron kínált aliexpress-es áruk alá - saját maguknak. 

Persze megfelelhet belépő szintnek a Hófehérke és mindenki elkezdi valamivel. De az espresso belépő szintje sz.v.sz, nem itt kezdődik. Az megint más kérdés, hogy a Senseo vagy egy kapszulás egyszerűen nem egy kategória még egy ilyen olcsó karossal sem. Ha valaki megszokja a gépet és nem váltogatja a kávét, a minőségi különbség óriási - az utóbbi javára. Ám ha komolyan gondolod ezt a témát, nem sokáig fogsz megmaradni ennél a gépnél.

A Kingrinder K4 közepes és sötét pörkölésű espresso kávékhoz való, jó kis őrlő. A gumija sajnos hamar meg fogja adni magát és kell rá szerkesztened valamit, hogy legyen fogása de maga az őrlő sokáig fog szolgálni téged hacsak nem kacsintgatsz ki a világos pörik felé vagy nem térsz át a filterre kősőbb.

Előzmény: cliffgreen (183114)
Mr O Creative Commons License 2023.12.16 0 0 183125

Sziasztok!
Saeco gépemben vizes a pogácsa.Pontosabban a zaccfiókban van kevéske víz mindig.Megfigyeltem a leeresztésnél ereszt bele vizet.
A főzőegység szűrőjét kitakarítottam tettem új csatlakozó idomot amely köti össze a boiler víz elosztó idomját a kivehető főzőegységgel.
Valamint új központi egység pipa idom új központi egység tömítés és minden frissen zsírozva van.

Köszi.

TRANSLATE with x English ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian TRANSLATE with COPY THE URL BELOW

Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal Back

Tutti a Frutti Creative Commons License 2023.12.11 0 0 183124

Egy német kávéfőzőgépet láttam valamikor régebben "Barista" néven, 15bar volt ráírva, azt mondták, azért kell, mert a kapucsinóhoz azzal tudnak szép erős tejes habot csinálni.

Előzmény: Giuseeppe (183109)
Saikyn Creative Commons License 2023.12.10 0 0 183123

üresen főzz vele 6-8 adagot, és a gép kezdi felvenni a mennyiséget.

 

Előzmény: krabeck (183120)
krabeck Creative Commons License 2023.12.10 0 0 183122

Regota ugyanazt a kavet hasznalom.

Előzmény: H_G (183121)
H_G Creative Commons License 2023.12.10 0 0 183121

Pedig itt továbbra is az a legvalószínűbb, hogy az őrleményben lesz a hiba.

 

Előzmény: krabeck (183120)
krabeck Creative Commons License 2023.12.10 0 0 183120

Sziasztok, DeLonghi ECAM 22110 magnifika kavefozo gyenge kavet csinal a pogacsa szetesik, nem tomor. A daralon mar allitottam de nem segitett rajta. Mi lehet a baja?

Giuseeppe Creative Commons License 2023.12.07 0 0 183119

Ez így klassz, sok mindent kipróbálhatsz, mielőtt eldöntöd, akarsz-e feljebb lépni. Az "egyszintes" egyszemélyest nem ismerem, az én gépemnek 58-as szűrői vannak, és azok közül az ún. La Marzocco egyadagosat használom: annak a közepébe fér bele kb 9 gramm, és külön 41 mm-es tamper kell hozzá.

Előzmény: cliffgreen (183118)
cliffgreen Creative Commons License 2023.12.06 0 0 183118

Szettben vettem, a kávégép + K4 őrlő áráért adtak pluszban egy barista csomagot: nyitott kar, dupla szűrő, tamper, alátét, vízlágyító párna, tisztító kapszulák.

A tamper 275g, masszív darab, meg lehet rendesen markolni.

 

Ami nekem jónak tűnik, a szimpla szűrő nem annyira lépcsős, mint sokszor látom, hanem szinte végig hengeres, így talán nem kell trükk a tömörítéshez?

 

Előzmény: Giuseeppe (183117)
Giuseeppe Creative Commons License 2023.12.06 0 0 183117

Kezdésnek jó lesz ez szerintem, egy igazi tömörítőt azért én vennék hozzá, ha még nincs.

Előzmény: cliffgreen (183114)
ronin s8 Creative Commons License 2023.12.06 0 1 183116

Hajrá! 🙂

Előzmény: cliffgreen (183114)
kopiteki Creative Commons License 2023.12.05 0 2 183115

Figyi, nekem se célom vitázni.

Szerintem ilyet vettél, kezd el ezzel, aztán kialakul. Nagyon sokat kell próbálkozni, a tömörítés, a kávé pörkölése, az őrlemény finomsága, a hőfok, meg még egy csomó minden befolyásolja hogy jó kávé lesz-e. Gyakorolni, gyakorolni...

Próbálkozz, figyelj oda, aztán valami csak sikerül. Én is örültem az első jobb ízű kávénak.

Hajrá!

Előzmény: cliffgreen (183114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!