Keresés

Részletes keresés

Knagymate Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1596
Hát csak tudod, ez az első gépem és nem igazán venném ki belőle a hotmirrort, nem azért, mert utána nem tudok rendesképeket csinálni, hanem azért, mert nm szivesem adom oda másnak, hogy kivegye, drága is és meg tuti nem kezdek bele, mert ha elrontom... 13 éves vagy, szóval még nem nagyon van fizetésem :D És debreceni vagyok, szóval nekem csak az a j, hogyha itt van infrás tali, mert még kocsim sincs :D De szerintem annyira nem vastag a hotmirror, mert 50ezer körüli vlt a gép ára, gondolom az még nem az a szint... egyébként embereket nem akarok, csak természet fotókat. Csak most az akérdés, hogy tűző fényben 4 másodperc, iso 200-400 elég lenne-e .S És infrás ismerős debrecenben nem igazán lakik sajna :S
madgie Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1595
Ha olyan a 450D Hotmirrorja, mint a 40D-é (ami 90%) , akkor felejtős infrára. Nekem valami iso 400/30s dolgoknál kezd látszani valami fényes nappal :)))
Előzmény: .timber>>code (1594)
.timber>>code Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1594
Amugy a mostanaban bejelentett ujabb gepek kozul IR fotozasra a Canon EOS 450D igencsak felkeltette a figyelmem. Egyreszt nincs benne kepstabi ami a hotmirrortalanitast egy picit megkonnyiti. Masreszt van benne Live View es ha ez nem lenne eleg akkor meg hozzatehetjuk a kontraszt alapu elessegallitast is! Aztan meg hozza lehet tenni az EOS hatrebb levo bajonettjet aminek koszonhetoen konnyeden lehet rarakni M42, Nikon, Contax/Yashica, Pentax K obikat is... Igy akar mas rendszeru gep melle kivalloan be lehet vallalni Full Spectrum gepnek.

Asszem ideje lottoznom :D
.timber>>code Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1593
Mate! Ha gondolod gyere el valamelyik IR Topic Talira (lesz ma is egy aprobb verzio :D de remelhetoleg a jobb ido bealltaval surubben megyunk majd kirandulgatni) es nezd meg a sajat szemeddel a kulonbozo IR gepeket. Azt is el tudod donteni, hogy egyaltalan neked szukseged van-e arra, hogy IR-re dedikalt geped legyen vagy eleg az ha hosszu zaridozve fotozgatsz a mar meglevovel. Sot ha elhozod a geped akkor helyben ki is probalhatod az IR fotozast hisz barmelyikunk szivesen ad neked egy IR filtert kiprobalasra.

En is sokaig vacilaltam a dolgon es szerencsemre olyan helyzetben voltam (jol fizeto allas :D), hogy megengedhettem magamnak egy Panasonic FZ50 vasarlast majd hotmirrortalanitast. En nagyon nem bantam meg a dolgot mert az IR fotozas egy nagyon erdekes terulet, es hat normal fotozasra inkabb a Pentax K10D-met hasznalom :D De a hotmirorrtalanitas se jelenti azt, hogy soha nem lehet mar a geppel 'rendes' kepeket kesziteni, hiszen lehet mar kapni kulso filtereket amik a hotmirrorral azonos mukodesuek. Az egeszben a legnagyobb kerdes az, hogy milyen szinten szeretnel foglalkozni az IR fotozassal. Es az is, hogy milyen temakat szeretnel fotozni. Ha pl. embereket is akkor elengedhetetlen a hotmirrortalanitas, de ha csak a termeszetben akarsz IRkedni akkor az mukodhet egy gyengebb hotmirrorral ellatott geppel is (pl. a K10Dben levo hotmirror baromi eros... a Panasonic TZ3-ban meg gyengebb).
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1592
A srác módosított S5700 vásárlásán morfondírozik (tehát nem ő venné ki belőle a hot mirrort), hogy ne hosszú záridős állványos infraképeket csináljon, de amúgy eléggé tétova, és a többiek sem tudnak hozzátenni tapasztalatokat ezzel a géppel kapcsolatban, így elkanyarodnak.
Előzmény: Knagymate (1590)
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1591

Van ez a szép oldal: Digital ImageMaker - Digital IR

 

Ott van sok szép kép, és egyebek közt tesztelték a módosítatlan Fuji S5600 és S9500 gépeket, az S5700-ast nem. Alacsony ISO-kon mindkettővel 4 mp alatt is készítettek IR képeket, bár nem voltak elragadtatva azért az infavörös érzékenységtől.

 

Ja, az előbbi linkem több képpel, S5700 módosítva.

 

Viszont, ahogy én néztem, nem nagyon tolonganak a népek az internetre pakolgatni a módosítatlan S5700-zal készült képeiket.

Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1590
És hogyha valaki szeretne segíteni itt egy link : http://www.flickr.com/groups/55027594@N00/discuss/72157603661537044/

Ha valaki tud angolul, az nagyon sokat segítene. Annyit tudok lefordítani, hogy a srác meg ki akarja venni a hot mirrort a gépből, meg azt, hogy nem akar állványt használni, meg hosszú záridőt. Nem tudom jól fordítottam-e, de ha így van, akkor abból kiderül, hogy lehet s5700-al hotmirrorral is fotózni. plízplíz help! :D
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1589
értem :D és merre laksz?
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1588
A magam részéről nem szeretem az instant messengereket, nem tudom összeegyeztetni a tevékenységeimmel. A fórum vagy a mail más, az hagy enni, programozgatni:-D
- De mindjárt leszállok már a vonatról, és két kézzel gépelek.
Előzmény: Knagymate (1587)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1587
köszi :) msn-ed van?
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1586
Ha hazaérek, megpróbálok utánanézni, milyen erős a hot mirror ennél a típusnál.
Előzmény: scarabaeus (1585)
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1585
Nézd, az, hogy szűrővel is látszik, az nem többlet információ, hiszen az neki átlátszó!
Előzmény: Knagymate (1584)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1584
értem, most megint kiszedtem egy floppynak a belsejét, a kamera elé tettem és a telefonom infráját fotóztam és látszik. megmutassam? Meg hogyha már azért így is látszik, akkor valószínüleg infrasűrővel is lehetne infra fotókat csinálni?
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1583
Nem pont, inkább korong alakú folt, a lencserendszer másképp töri az IR fényt, ami általában úgyis mindegy, mert jórészt kiszűrik.
Előzmény: Knagymate (1582)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1582
a hot spot az a közepén lévő pont?
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1581

Csak arra gondoltam, kiderülne, van-e hot spot, mert akkor kár beruházni (volt már Fuji itt, ami "hotspotosodott").

 

Találtam képet operált géppel, szerintem nem lenne hot spot: hotmirror nélküli S5700

Előzmény: Knagymate (1580)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1580
próbáltam elé tenni floppyt és végülis négy másodperces záridővel sikerült fotózni a kertbe, de nem lettek fehérek a levelek :S ha gondolod töltök fel képet és belinkelem. (remélem nem jelenti azt, hogy hoyaval nem lehet infrafotózni :S )
scarabaeus Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1579
Van-e neked régi 5,25"-es floppylemezed?
Előzmény: Knagymate (1578)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.29 0 0 1578
én továbbra is kérdeznék olyan embereket, akik fotóztak, fotóznak hot mirroros géppel. Főleg az érdekel, ha Fujiva, de minden adat érdekel. Szerintetek tűző fénybe 4 másodperces záridő elég? Végülis annyira nem drága gép, mint egy tükörreflexes és gondolom nem olyan erős a hotmirror. ja és látszik, hogyha a távirányítót nyomkodom, mmint az infrája.
panabubus Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1577
rom máris! ez a korral jár... :-( basszus...
Előzmény: .timber>>code (1575)
speedlight Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1576
Jah... :) Holnap én megyek hozzájuk! :-D (már ha eljutunk odáig is...) Vigyem az IR fujit is??? :)
Előzmény: .timber>>code (1575)
.timber>>code Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1575
De beindult a topik :D

madgie ha jossz BP-re akkor kene egy IR Topic Tali megint :D

panabubus: en egy Pentacon f4/300-ra raktam ra egy Pentax K veget nem teljesen kozpontosan, de a kepminosegbe semmit nem szamit. Mondjuk lehet benne az is, hogy ez az obi 6x6-ra rajzol igy egy pici csuszas nem art neki. Ugyanigy fotoztam mar 4/50-es PSixre gyartott CZJ-vel is shiftes adapterrel. Ott mar maxra elcsusztatva egy picit lagyult a kepszel. Amugy meg nem kaptam toled levelet es elvileg holnap kedd :D
panabubus Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1574
Igen, közben leesett... Nekem is volt 5700-as vagy két hétig. Alegnagyobb gondom aza kis menetátmérő volt, most már emléxem. Én ráhúztam egy csövet kivülre, és annak a vége volt az M55-ös szürőfoglalat :-D
Előzmény: Knagymate (1572)
speedlight Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1573
Nekem a publikus mailem az msn címem is. :) Ha gondolod vegyél fel... csináltam már életemben IR fotókat! :-D
Előzmény: Knagymate (1571)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1572
600, meg 1800-on nem szívesen fotózok :S Amúgy van a gépen egy 46 mm-es menet, azt átkonvertálom 52-mmesre... ennyi
Előzmény: panabubus (1539)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1571
meg egy msn címet nem tudnál adni?
Knagymate Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1570
Értem, de a hotmirror benne volt a gépbe?
panabubus Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1569
Nem tudom most visszakeresni, hogy az EXIF-ből megmondjam. Arra emléxem, hogy 200 ISO-n tűző napfényben kézből fotóztam már szürővel. És éles is lett. Ha meg kézből, akkor azért olyan nagyon hosszú nem lehetett a záridő.
Előzmény: Knagymate (1568)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1568
aki ért infrafotózáshoz az egy msn-el megdobhatna. Ja és az lenne a kérdés, hogyha valaki esetleg hotmirrorral fotózott már állványról, akkor egy jó napsütésben mondjuk ISO 200-on (max 400-on) hány másodperces záridővel csinál világos képet?
madgie Creative Commons License 2008.01.28 0 0 1567
Üzi ment msn-en :)
Előzmény: speedlight (1566)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!