Keresés

Részletes keresés

biológus Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67012

Jaj szegény, nincs a közeledben vki innen a fórumról, hogy megmutasson pár fogást? Bár sokan tényleg magunktól, meg innen jöttünk rá.

 

Nos az, hogy vmi hány ágú és hány láncszemmel kezdünk egy gyűrűt mind1.

Egy gyűrűt meghorgolsz, láncszemek, majd a végén összekapcsolod, utána ebbe beleöltögetsz, nem a lánszemekbe, hanem a gyűrű közepébe. Érted? Tudom ez fura, de kevés helyen írják le.:) Csak próbálkozz. majd jobban fog az állni, ha gyakorolsz, mert akkor a pálcáid egyforma magasak lesznek, meg a szemek egyforma szorosak. Persze mosás, keményítés és vasalás után esetleg ki gombostűzve minden másképp mutat majd meglásd.

Előzmény: 4Hópihe (67011)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67011

tegnap az  a csunyácska jégvirág nem fogott igy ki rajtam,mint ez

 ahogy vezényeltétek tudtam értelmezni és csináltam.. ma meg ez az egyszerü kis szépség átláthatatlan a számomra...

 már azt sem értem miért 8láncszemet kezdünk gyürübe fogni amikor hatágu egy hópihe.

egésznap gyakorlatilag bontok és horgolom. az elöbb már majdnem elbögtem magam, pedig olyan erös késztetést éreztem,hogy most jött el az ideje a jégvirághorgolásnak mint kreativkodási továbblépés..

 a folyamat közben nálatok is olyan kis amorf az egész???

 mindegyik pikum másképpen néz ki

Előzmény: pilcher (67007)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67010
http://malachit11.xfree.hu/139105
Az Új linknél, mind a két rubrikába be kell illeszteni a linket. A bennelévő http-t ki kell törölni.
Majd felvesz, és mint a képnél, a beszúr.

A tvn-képtárban, ha a gyorsfeltöltővel töltöd fel, fordított sorrendet kapsz, hiszen a feltöltés az 1-es számmal kezdődik.
Én az utolsóval szoktam kezdeni, és egyenként töltöm fel. Feltöltés után nem tudod módosítani.
Előzmény: zöldtengerszem (67009)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67009
Megpróbálom kattanósra :-) , hátha most sikerül !??? Ha mégsem , akkor mondjátok el légyszíves , hogy hogy kell . Este megpróbálom újra akkor ...
Előzmény: zöldtengerszem (67008)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67008
Szerbusztok !

Borcsi hívására felregisztráltam a képtárba , és beszkenneltem az Azsúrtól kölcsönkapott újságot , ezennel a képtáramban közkinccsé teszem számotokra is :-) ..
A képtáram :

http://malachit11.xfree.hu/139105

A zöldtengerszem -mivel ékezetes-, nem lehetett ott a nevem , ezért a kedvenc kövem nevét választottam :-) ... Igyekszem majd más tartalmakkal is megtölteni a képtáramat ...Egyet nem tudok , ott többször átállítottam a megfelelő sorrendbe , mégis állandóan megfordul az oldalak sorrendje . Majd egyszercsak rájövök mi az oka ... Ha gondoljátok szívesen veszem , ha ismerősnek jelöltök , eddig egy ismerősöm van a Borcsi , és most lesz Azsúr is . Ez már kettő :-))). Kötöm a pulcsit Taptapó által kötötthöz hasonló lesz , de lesz benne Azsúr újságjából is pár ötlet . ha kész lesz felteszem a képét megígérem...Most mennem kell , de majd este jövök ... :-)))
pilcher Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67007
Nenenene, nehogy elvágd a fonalat. A szöveges leírást próbáld követni. Az első sor (2 rhpálcák köztük 3 láncszemmel) után ott folytatod, ahol a láncszemek vannak jelölve 2 rhpálcaként, ott látod, van egy láncszem magasításnak, majd még egy láncszem, egy pikó, egy láncszem, egy rövidpálca és az a pici kunkor már kész is, innen horgolj 3 láncszemet, majd 1 egyrhpálcát, összekötöd őket és indul az első nagy ág, a rajz elég érthető, a vonalak láncszemeket jelölnek a szám azok számát mutatja, a kis fekete valamik pedig a pikók. Egyedül a főág visszatérésénél lehet nehezebb, hogy a 3 pikó, 3 láncszem után 1 egyrhpálca az előző sorba (amellé a pálca mellé, amellyel az egész ágat elkezdted), és ezután 3 láncszem továbbhaladásként, amelyet megintcsak egy rövidpálcával rögzítesz az előző sorhoz. Ügyelj arra, hogy hol vannak a rövidpálcás jelölések, tehát hogy az előző sor mely pálcái közé, illetve láncszemei köré kell szúrni.
Előzmény: 4Hópihe (67004)
Csopi47 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67006

Sziasztok!

 

Hát szobafogság. A kutya akkorát esett,ahogy le akart szaladni a lépcsőn,hogy azt hittem úgy kell összeszedni.

 

Hópihe én is karácsony után készítettem el a hópihémet,mivel az ismerősnél kiderült,hogy tavaly tőlem kapta. Nekem meg nem volt. Gyorsan mennek ezek a pikósok, egy lényeges van,hogy szárításkor én pl kigombostűzöm, és akkor szépen szárad.

 

Judit én is túlestem már egy-két ínhüvely gyulladáson,ráadásul akkor nem tudtam betegnek eljönni. Éjszakára bekentem gyulladáscsökkentővel és egy akkora deszkát,amire csuklótól könyökig ráfektettem a kezem, hozzáfásliztam. Így éjszaka úgy pihent,mintha gipszben lett volna. Nem mondom,hogy gyorsan gyógyult,de azért megúsztam a táppénzt. De ez már régen volt.

 

Vigyázzatok magatokra,jó kézimunkázást. Megyek főzni holnapra,mert el akarok menni a Lidlibe megnézni a fonalakat.

Puszi Csöpi

nyüzike Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67005
Hópihe én úgy nézem hogy csinálod a láncszemeket a közepéhez érve hármas pikó amelyiknél a középső nagyobb folytatod a csúcsig visszatérő ág közepén hármaspikó és igy érsz vissza a pihe közepéhez.
Előzmény: 4Hópihe (67004)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67004

lányok elakadtam,

nem gondoltam,hogy ilyen küzdelmes egy hópihe horgolása, de tudom,hogy csak az elsön kell átrágni magam aztán menni fog.

folyamatosan bontok horgolok,hogy olyan legyen ahogyan ki kellnéznie..

a mostani problémám az ágak.. van hat föág amiböl kis mellékágak leágaznak. hogy megyek oda vissza?? és ha készen lennék egy ággal, akkor ott cérnát elvágom és ujracsomozok a következö főág kezdéséhez???

pumukli9 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67003
Sziasztok

Én szoktam gomblyukat készíteni a gépen és a öltéshossz ott van ahol a számok vannak a 0-1 között a legkisebb öltés varrja ki.  Cikk-vakvarrás, és a legkisebb szám.

 Ha a gombluk hossza megvan a végénél el kell varrni a gomb felvarrót használom és vissza a másik oldalát is a gomblyuknak majd szintén a gomb felvarróval befejezni.

Vagy valami szalagot, gomb helyett.

Remélem sikerült segíteni

Eszter

Előzmény: biológus (66992)
biológus Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67002

Reméljük nagyszerű lesz:).

Köszi a tanácsokat.:)))

Előzmény: 4Hópihe (66998)
biológus Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67001

Ezen kívül minden megy a géppel köszi, bár küzdöttem érte. Kismama gatyókat is varrtam, múltkoriban a váróban néztem milyen cuccokat árulhatnak, le voltam döbbenve, enyém símán kinézett egy drágább fajtának holott egy kínaiból származó kordbársonyt alakítottam át turkálós pólóval.:)

Na majd akkor tépőzár lesz, de kb. 10 cm van itthon:), csak ma nem mozdulok ki, férjem megtiltotta. Majd pénteken, úgyis vennem kell még anyagot.

Azt legalább gyorsan föl tudom varrni.:)

Sándor3 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 67000
Ha nincs meg a használati utasitás megprobálom a fontos dolgokat elküldeni vagy lefénymásoltatom ésküldöm cimedre ,de ha Bpesti vagy találkozhatunk is
ha gondolod hivj 359-2842
Sándor3 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66999
Na megint én!hidd el Biologus csak az idödet pazarolod mert nagyon macerás nálunk aa ismerösök sem tanultak meg vele pedig szaladtunk venni mert olcso és jó gép volt (neumannhelyett) mérd meg ahuzat gombolni akaró hosszát és ozd 33fele varj rá 3darab 5cm tépőzárat hidd el nembánod meg.Az oviba unokáknál én voltam a hutat felelös javitottam vartam és az ovonénik nagyon megvoltak eégedve vele.

egyszerre tudod felvazni a3at mert feltüzöd és végig varrod jó erös is lessz csak oda kell figyelni párja felvarrására is .Bocsi a sok irásért
Előzmény: biológus (66992)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66998
akkor nincs más hátra,mint tépózárat belevarrni az ágynemübe.egyszerü és nagyszerü.
Előzmény: biológus (66997)
biológus Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66997

Van egy kar, de az vagy 5 pozícióba állítható:))), és ha cikk-cakkot varrok, akkor vagy szép cakkos, vagy szinte hullám lesz ha ezen állítok.

Anyumnak tudom van ilyen kar, de az másmilyen gép. Ezt mamámtól örököltem és nem tudom.

Lehet az lesz, hogy forgatom majd az anyagot, csak találjam meg a helyes kombinációt a sűrű cikk-cakkhoz.

5 gomblyukat kézzel?, jaj, ezzel a kézzel? amivel elég a gombot fölvarrni, mert zsibbadtak az ujjaim. Na küzdök egy sort megint.

(Közben már minden javítani valót megcsináltam, csak hogy húzzam az időt.:)))

Előzmény: 4Hópihe (66994)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66996

hoopsz a másik fele lemaradt..

 nah szóval ha nulla az öltésnagyság akkor lesz sürü a cikkcakk. mert te terelgeted az anyagot alatta..

Előzmény: 4Hópihe (66994)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66995
Nos, én kézzel "szoktam" gomblyukat varrni. Hál Istennek nem kellett sokszor.
Előzmény: biológus (66992)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66994
elvileg kell lennie egy mozgatható karnak amivel az odavissza varrást állitofd azt ha középállásba helyezed az öltésnagysága nulla lesz...
Előzmény: biológus (66992)
Sándor3 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66993
Szia!
Nekem van kb30éve de gomblyukat nem készitettem vele soha mert naggyon macerás én álltalában müa patentot vagy tépözárat vartam és varrokegyszerübb,és bevált
Előzmény: biológus (66989)
biológus Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66992
Van cikk-cakk. Az addig OK, de én csak az öltés hosszát tudom állítani, nem tudom hol van sűrű cikk-cakk, mert az kellene az a baj. Béna vagyok:(((.
Előzmény: 4Hópihe (66990)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66991
Annamari hirtelen ez akadt a kezembe. Feltöltöm a gyerekruhák albumba. Nézd azt is végig, vannak benne minták.
Előzmény: Annamária36 (66942)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66990

a suliból alig tudtam hazahozni a kisasszonyt, a buszmegállóig elkisért minket a gondnok. igy nem lesz torna ,itthon maradunk, és jégvirágokkal fogok bibelödni.)

 

------

biologus van a csodamasinádon zikk zak?? program???

 esetleg két féle méretben???

 azzal tudod elkésziteni a gomblyukat, ha az öltés távolságot lenullázod, hogy egyhelyben toporogjon a tű és te vezeted alatta az anyagot...

a nagyobb zikk-zakk az indulás és vég ponto. a távolságok között pedig a sürüvel,hogy közöttük maradjon annyi távolság,hogy kilyukaszdhasd az anyagot gombnyilásnak..

biológus Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66989

Lányok!

Van -e vkinek ilyen orosz csodája? Szeretnék segítséget kérni, hogy milyen programon varrtok ezen gomblyukat???

Babómnak varrtam ágyneműt, csakhát gomblyuk gondom van:(.

 

LRJudit Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66988

Gabi!

A jégvirágaid mintáját nem is kérjük, bizonyos szemszögből szép, de nagyon káros sok szempontból. Remélem a gyerekeim hazaérnek időben és egyben! Ötöske most lépett be, egyszer esett csak el.

Vmartina!

Igérem nem fogom a többit megpróbálni, alapvetően ez tetszett a legjobban. Jobb a kezem, bár nem kentem be semmivel. A porszívót a másik kezemmel taszigálom.

vmartina Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66987

Tényleg nagyon szép lett!

De remélem nem ettől fájdult meg a kezed, bár biztos ez is hozzájárult.:-(

A többit egy pár napig meg ne próbáld megcsinálni:-)

Előzmény: LRJudit (66946)
Magdi68 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66986
Nálunk (Pusztaszer) érdeklődés hiányában elmaradt...Reggel 6 óra felé volt egy gyenge próbálkozása, de most egészen felderült az ég.Még a végén kisüt a nap!
Előzmény: LRJudit (66984)
zsófimamája Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66985

Szép napot mindenkinek!

 

Ma itthon maradtam, szót fogadtam a piros riasztásnak, nem mentem dolgozni a csúszós utak miatt.

 

Nálunk ilyen "jégvirágok" vannak a fürdőszobaablakon, mintája nincs::))

 

 

 

LRJudit Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66984
Már késő! Az ónoseső hozzánk megérkezett, a lépcsőnk járhatatlan.
Előzmény: Magdi68 (66983)
Magdi68 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66983

Sziasztok!Ónos eső mentes, szép napot mindenkinek.

4Hópihe, a minták méretét a horgoló cérna és a horgolótű vastagságával tudod szabályozni.Ha nagynak találod a kész darabot, próbáld vékonyabbal.A kész munkát én is gombostűkkel szoktam formázni.

Jó munkát!

Előzmény: 4Hópihe (66960)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66982

lányok eszméletlen jó csapa t lehettek, ha igy ismeretlenül rám ennyire idemosolyogtatok a z okitással..

 remélem mára elboldogulok, viszem magammal a jegyzeteimet..

délután ha lesz még sikitani valóm akkor jövök,estére meg reménykedem,hogy lesz végeredmény...

 

most hivtak fel ha a délutáni tornázkodás után nem lehet közlekedni, akkor bennt aludhatunk az intézményben-akkor nem jelentkezem...

 

köszönet és cuppantás mindenkinek

:o)

Előzmény: pilcher (66971)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66981

Nahát, hova lett a másik fele?

 

Szóval: Holnap estig lehet még feliratkozni a névsorba.

 

A lakhely szerinti listát még szerkeszti csirip46, amíg nem lesz készen vele, lehet küldeni adatot.

Azt fontos tudni, hogy ezt a listát csak azok kapják meg, akik megosztották velünk az adatokat.

 

A szavazatokat a 2hónapmunkáira szintén holnap estig várom.

 

Szép napot Mindenkinek!

Előzmény: Jolimama (66980)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66980

Emlékeztetőül:

Ismét eltelt egy év, és ha megnézzük a topiknyitás idejét, 2006 január 16. Hamarosan a harmadik évfordulónkhoz érünk.
Ezért kérlek Benneteket, aki úgy érzi, hogy ennek a topikcsaládnak tagja, és itt jól érzi magát velünk, írja a nevét a többi alá. /Vagy kérje, hogy írjuk hozzá/
Örülök, hogy házyboszi-Gabcika itt van közöttünk, így az 1-es számot meghagyom Neki. Kérem, hogy írja hozzá Magát.

Erre kérem a "csendes" társainkat is és az újonnan ránktaláltakat is.

csirip-Piri és Judit, kérlek Benneteket, ahogy eddig, segítsetek, és kísérjétek figyelemmel a névsort.

Csak azok nevei kerülnek fel, akik ezt hsz-ben, vagy levélben jelzik, hogy szeretnék ott látni a nevüket, vagy hozzáírják saját maguk.

 

Csirip készíti a lakhely szerinti összeírást, amira csak azok kerülnek fel, akik a szülinapi névsorba jelentkeztek. Csak azok fogják megkapni ezt a listát, akik szerepelnek rajta.

Aki szeretne szerepelni a lakhelyes listában, és nem szerepel a régiben, írja meg az adatait Csiripnek, amit szeretne beletenni.

nyüzike Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66979

A félpálca tömörebb mint a rövidpálca dúsabb hatása van.

 

Előzmény: 4Hópihe (66975)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66978
Előzmény: 4Hópihe (66973)
pilcher Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66977
Mél ment. De látom, közben sem maradtál tanácstalanul. Ennek a csillagnak sikerülni kell.:)
Előzmény: 4Hópihe (66973)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66976

A pikó általában 3, 4 láncszam után visszaölt a kezdő szembe ez lehet láncszemsirin pálcál fölött is a leírás adja meg hány lácszemes a pikó. ha nincs leírás 4 láncszemest javaslok azzal szebb.

 

Előzmény: 4Hópihe (66973)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66975

gondoltam valami különleges titkos technikai eljárás a látványosabb szépség jegyében

:o)))

Előzmény: LRJudit (66974)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66974

4Hópihe!
Aki ismer már, tudja, hogy a vicc helye volt!

A félpálca úgy kezdődik, mint az egyráhajtásos, de nem külön kell lehurkolni a ráhajtást, hanem egyszerre.

Előzmény: 4Hópihe (66973)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66973

átküldenéd nekem mélben nagy méretben a képeket??index annyira leméretezi,hogy ebböl nem tudok kiindulni még szemügével sem.

 a pikó???-az mit jelent???a leirásodban?

 jah és olvastam olyat is hogy félpálca az mi?? nem lehet a ráhajtás nélküli,mert arra külön elnevezés volt kispálcaként.

Előzmény: pilcher (66971)
pilcher Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66972
Ja, horgolásnál nem kell viaszolni, csak úgy natúran.:)
Előzmény: 4Hópihe (66969)
pilcher Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66971

Szia!

A megjelölt hópehely nagyjából: mondjuk 8 láncszemet összekapcsolsz, majd 4 láncszem magasításnak, az első kétráhajtásos pálca helyett, majd 3 láncszem, majd a rajz szerinti számú kétráhajtásos pálca köztük a 3 láncszemmel, a sor végén összekapcsolva a szemeket.

A következő sorban 1 láncszem, 3 láncszemből pikó, 1 láncszem, 1 rövidpálca (nem az előző sor láncszemébe, hanem az alatt áthúzva a szálat). Ezután 3 láncszem és 1 egyráhajtásos pálca egyszerre befejezve, majd 3 láncszem, 3 db 3 láncszemes pikó egy helyre öltve, 5 láncszem, 3 láncszemes pikó, 9 láncszem, és innentől visszafelé - 3 láncszemes pikó, 5 láncszem, 3 pikó egyhelyre, 3 láncszem, 1 egyráhajtásos pálca hogy az előző sorhoz kapcsolódjon (szálat húzd át az előző sor láncszemei alatt, ne bele horgold), majd 3 láncszemmel és 1 rövidpálcával folytatva az pihe egyik "szárnya" kész is. Már csak 5x ismétled ugyanezeket, aztán gombostűhegyekkel formára igazítod, keményítővel megkened, hogy tartós legyen, és már kész is.:)))

Ha valami nem stimm, szólj!

 

A többinél egyébként a fekete részeken a kész csillag van, a fehér részeken a rajzuk, bár van ahol nem a saját rajza van a kép mellett, kicsit figyelni kell.

Előzmény: 4Hópihe (66969)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66970
és nagyon mohó vagyok a 3as képen a fekete sávban levök a négyes képen a fehér sávban levök is nagyon tetszenek, szivesen kiprobálnám ha megosztanátok  tudást velem...
Előzmény: 4Hópihe (66969)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66969

szép jó reggelt mindnyájatoknak.

:o)

 egészen meghatodtam,hogy mindenki bedobta magát a segitségemre...

------

LR judit

 a viaszolás nem azért kelll,hogy égjen miért akarnám elégetni a jégvirágjaimat???

 könyvet kötök és a tekeredés  elkerülése miatt ,meg jobban csusszon miatt átszoktuk huzni viaszon a zsinort vagy amivel füzzük a könyvet, na jó a damilt azt nem....

.------------------------

nyüzike biztosan igazad van az ujságban jégvirágként tették közzé.amugy tényleg semmi csipkéssége nincsen...de a lebegöszemek után már semmin nem csodálkozom...

------------------------------

 pilcher hálásan köszönöm a segitséged.. meg is tetszett egy segitenél egy leirással?? megjelöltem amelyik nagyon jégvirágos nekem!!!

 

 

 

Előzmény: LRJudit (66961)
Andi171 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66968

Judit, de sajnálom, hogy fáj a kezed!

 

De tényleg vigyázz rá, akkor biztosan hamarabb rendbejön újra!

Előzmény: LRJudit (66950)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66967
Köszönöm, de inkább a pihentetést választom, megyek takarítani!
Előzmény: nyüzike (66963)
pilcher Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66966

4Hópihe! Hátha ezek is megtetszenek, én az első kép alulról első és második csillagát csináltam mostanában, nagyon tetszenek. Bár a legalsó átmérője van 10 cm. A másik kisebb.

 

Előzmény: 4Hópihe (66960)
emoke33 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66965
Kellemes vacogós jó reggelt mindenkinek!
Ildikó aztán kérjük a leirást, mert érdekel a dolog. Mert azért ha megkötöd, és tapasztalatból leirod a mintát az a praktikus.
Előzmény: szaboildiko (66962)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66964
4Hópihe a rajzod alapján az inkább egy gömb mintája mert ott a szembe nyíl ami azt jelenti hogy hol kell kapcsolni a másik felet ez nem lesz túl csipkés
Előzmény: 4Hópihe (66955)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66963

Szép reggelt mindenkinek

Judit ajánlom a festumgélt vagy az algofex kenőcsöt nélküle nem tudtam volna befejezni az angyalkáimat

 

Előzmény: LRJudit (66950)
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66962
Kedves Mindenki, aki a sál kötésével segítkezett! Köszönöm. Mivel a zoknikötőtűre tettetek többen javaslatot én is hajlok rá. Már alig várom, h befejezzem a pulóvert, amit most készítek, hogy nekikezdhessek a sálnak. Meg fogom mutatni, ha készen lesz, tényleg nagyon hálás vagyok és mégegyszer köszönöm, h foglalkoztatok velem.
LRJudit Creative Commons License 2009.01.14 0 0 66961

Szép jóreggelt!

4Hópihe!

Viasszal való áthúzásról még nem hallottam. Elsőre az jutott eszembe, hogy azért, hogy jobban égjen? És ahogy ezt csipkerózsi? írta, ez elvileg gömbminta, és a nagy fekete nyíl a kapcsolás helyét muatatja. Az elmúlt karácsonyi szezonban többen kipróbálták a lufin való keményítést. Láthatóan működik.

Előzmény: 4Hópihe (66955)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66960

hálásan köszönöm...

 igazi eredeti online oktatásban segitségben volt részem)

az elsö sikerélményen tul vagyok)

nagyon kedvesek vagytok.

egy gondo m van baromi nagy lett, és én kisebbeket szeretnék.

ez 12centi

 nekem kb 8cm-es darabok kellenének...

 nincs nagy rutinom és rálátásom hol hagyjak ki lépéseket,hogy  a végeredmény kis jégvirág legyen??

Előzmény: szirmok (66959)
szirmok Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66959
Igen, ill ha több csillagot akarsz összekapcsolni, akkor ott tegyed.
Előzmény: 4Hópihe (66957)
szirmok Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66958

Üdvözöllek Hópihe!

Láttalak már már más fórumon, jó h ide is találtál, meglátod nagy kedvet kapsz a horgoláshoz is.

Itt mindig segít valaki, nyugodtan kérdezz.

Jó éjszakát mindenkinek!

4Hópihe Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66957
még visszatérnék kicsit az ábrához. az utolsó sor láncszemek és ráhajtásnélküli pálcák a láncszemek fölött a nyil a z már nem jelzés ugye?? hanem a függesztésre mutat rá,hogy a keményitésnél csucsositsuk???
Előzmény: 4Hópihe (66941)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66956

Én egyszerűen keményítőbe áztatom pár pillanatig, és aztán  formára igazítom, hagyom megszáradni.Csak ennyi.

Ha gondolod, holnap még mutatok kis mintákat.

Örülök, hogy kedvet kaptál hozzá:)))

Jóéjt mindenkinek.

 

Előzmény: 4Hópihe (66955)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66955

csipkésebbnek tünik amit mutatsz.. kiprobálom,ha ezzel készen leszek.

elöbb utobb rátalálok a magam jégvirágjára..

 

a végén keményités elött csak simán formára igazitjátok és kész???

 jah és még valami szoktátok viasszal áthuzni a fonalat?  horgolás elött???és közben?

Előzmény: csipkerozsi (66953)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66954
Nem gondoltam volna, hogy a voltaren már ilyen régi....
Hmmm mindig megtud az ember lánya valami újat (azaz régit)
Előzmény: szirmok (66952)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66953

Esetleg másik hópehely?

Előzmény: csipkerozsi (66951)
szirmok Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66952

Judit!

Jaj az nagyon tud fájni. Voltaren kenőcs? Amikor sok műszaki rajzot csináltam vagy 25 éve nekem is volt, akkor ez használt.

Előzmény: LRJudit (66950)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66951

Ne búsulj, szép lesz az, mégha nem is erre számítottál.

Itt egy csengő, hátha ehhez is megjön a kedved, nem nehéz és szép.

 

Előzmény: 4Hópihe (66949)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66950

Köszönöm!

Most úgy érzem mennek a hajócskák, horgolótűk a fiókba. Gyanítom, hogy inhüvelygyulladásom van. Gépelni is csak egy kézzel gépelek. nem is megy túl jól!

Előzmény: szirmok (66948)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66949

óóóó de kedvesek vagytok, nem is számiottam rá, ahogy haladok érkezik a válasz is... a rajz alapján sokkal szebbnek képzeltem, de majd meglátjuk mi lyen lesz a végére...

 nem tünik olyan cizelláltan finom darabnak,, pedig elég véknya fonalat választottam

szirmok Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66948

Judit!

 Ez nagyon gyors volt! Az eredmény, hát.... tökéletes!

Előzmény: LRJudit (66946)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66947

Igen,Párducka szépen elmagyarázta,ha mégse megy, kérdezz nyugodtan:)

Amúgy szerintem ez egy gömb mintája, de hópehelynek is tökéletes.

Mutizod, ha elkészült?

Előzmény: 4Hópihe (66941)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66946

Vmartina!

Ezt akartad? A vakus fényképezés nem az erősségem!

fpárduc Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66945
Bocs, tényleg öt pálca egyszerre befejezve.
Előzmény: fpárduc (66944)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66944
Igen, az első az háromráhajtásos pálca.
A második pedig négy kétráhajtásos pálca egyszerre befejezve. Itt az első kétráhajtásos pálcát mielőtt befejeznéd az utolsó (harmadik hurokkal, elkezded a következőt, ezt is csak két hurokig csinálod meg, így már hurok hurok lesz a horgolótűdön, elkezded a harmadikat, ezt sem fejezed be, majd a negyediket, mielőtt befejeznéd, akkor öt hurok van a tűn, Na a következő hurokkal, minr az öt hurkot lehúzod a tűről.
Remélem érthető voltam...
Ha nem kérdezz.
Előzmény: 4Hópihe (66941)
Annamária36 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66943

 

1. Igen,jól tudod!

 

2. Sorkezdésnél 4 láncszem magasításnak aztán további 4 2ráhajtásos pálca (külön horgolva és egyszerre befejezve). Következőknél ez már 5 2ráhajtásos pálca egyszerre befejezve.

Előzmény: 4Hópihe (66941)
Annamária36 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66942

Sziasztok!

 

Kéne nekem 1 éves kisfiúra való

 -sapka

 -sál

 -kardigán

 -nadrág

kötésminta. Most született a baba (unokatesóm kisfia) de úgy kell kötnöm,hogy jövő télen tudja hordani. 1éves az mekkora, 80-as méret?

Egy újságot se tartottam meg amiben babák vannak.  :o/

Ha valaki talál valamit,megköszönném. Holnap délután leszek megint.

 

Szép álmokat kívánok Mindenkinek.

4Hópihe Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66941

tudod jégvirág,hópihe- kinek,hogy tetszik...

 

további kisegitésetekre szorulok

 

 

rajzos ábrába kezdtem bele, de még ebben az egyszerüben is elakadtam.. megjelöltem a rajzon amit  nem tudok értelmezni.. kisegitenétek???

az elsö jelzés 3ráhajtást jelöl?? és a második 4láncszem összefogva azt hogyan kell gyakorlatilag lebonyolitanom???
Előzmény: fpárduc (66938)
szirmok Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66940

Ilonamamzi!

köszi, ismerem, már rég kötöttem avval a mintával. Már nincs is meg az a puli.

Ez hosszú szörű.

Előzmény: Ilonamamzi (66939)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66939

Sziasztok!

 

 

Szirmok!

 

A nem hosszúszőrű fonaladhoz esetleg megnézhetnéd az un. darázs vagy fészek mintát. Nagyon jó tartású minta, de egy picit több fonalat eszik, mint a sima kötés. Már több kardigánt készítettem evvel a mintával, nem nyúlik, fix tartása marad sokáig. Multikolor fonalból is jól mutat.

Ha nincs meg Neked, akkor szólj, megpróbálom elküldeni.

fpárduc Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66938
Jégvirág?
Előzmény: 4Hópihe (66937)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66937

lányok köszönöm szépen mindenkinek a segitségét....

:o)

nem vagyok nagy horgolóbajnok, forditói hibára nem is gyanakodtam.

 most kaptam kedvet a jégvirágokhoz...

 azzal probálkozom....

fpárduc Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66936
Áááá dehogy.
Csak akkor az ember jobban várja a reakciókat. Én is azt vettem észre, hogy miután elmegyek pár percre innen, akkor rögtön van 5 hsz, vagy ha elmentem aludni utána lesz sok-sok hsz...
Szóval, vannak időpontok, amikor többen vagyunk vonalban.
szirmok Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66935
Mostnában tényleg ritkábban vagyok, de ha jövök, hirtelen "lustább" lesz a topik, hogy van ez?
szirmok Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66934

Na ez a fonal amit feltettem és a fejpántot csinálom az tényleg csak sima kötésből jó.

A másik amiből azt a mellényt szerettem volna, ahhoz valami minta jó lehet, még próbálkozom, de sajna azt nem találtam meg a neten.

Végül is a mellény is moher sőt multicolor, csak az enyém hosszabb szörű.

Tehát 2 féle fonalam van.

Előzmény: vmartina (66932)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66933

Ígéretes az első próbálkozás,jöhet a többi, nagyon szép.

Ügyes vagy!

 

Amúgy egyik nap Szmine képtárában barangoltam,ott is gyönyörű dolgok vannak, többek közt szalaghímzés is.

Meg 3d-s vertcsipke csengők, mint a lehelet, valami csoda.És még sok szépség...

Előzmény: vmartina (66921)
vmartina Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66932

Köszönöm mindenkinek a dícséretet. Azért még messze van az igazitól, de gondoltam valami ovális keretben felkerül egy kis táskára, még meglátom.

Szirmok! Nagyon tetszik a fonalad, valahol én is láttam hasonlóból egy kardigánt, majd előkeresem. Már csak a minta miatt is, bár úgy emlékszem az is csak sima.

Jolimama!

Megtaláltam a másik gobelint, az már félig ki van varrva, de van hozzá hímzőfonal is.

Szeretettel ajánlom fel majd a következő két hónapra.

 

Előzmény: szirmok (66930)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66931
vmartina-Rozika nagyon szép lett.
Előzmény: vmartina (66921)
szirmok Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66930

Vmartina!

Ez az ibolya tökéletes lett. Mire fogod felvarrni?

Előzmény: vmartina (66921)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66929

Szia Hópihe!

Szeretettel üdvözöllek:))

Mi szépen ügyködsz? Muti meg, úgy talán jobban tudunk segíteni.

De szerintem is,összekapcsoljuk őket, és mindenki levegőszem, csakhát , ugye, a fordítás...

Előzmény: 4Hópihe (66922)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66928
A 2hónapmunkáinak ajándékához még két horgolós újság tőlem.
nyüzike Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66927
Lányok van valakinek 77/3- as fürge ujjak újság a tarsolyában?
És ki tuja hogy 8 vagy 12 szám jelent meg ebben az évben?
LRJudit Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66926
Gondolom körbe kell kapcsolni!
Előzmény: 4Hópihe (66922)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66925
Szerintem is láncszem csak az a gond hogy aki fordítja az újságokat nem tud horgolni .
Nézd a rajzit és nem sokat fogsz tévedni ha a logikádra bízod magad. A szöveg nem mindig logikus.

Előzmény: 4Hópihe (66922)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66924
Szerintem igen, a lebegő vagy levegő szem ugyan az mint a láncszem, csak ahol így nevezik, ott a láncszemmel odaláncolsz valamit egy másik szemhez.
Tehát egyszerűen össze kapcsolod a szemeket egy láncszemmel. Se ráhajtás, se egyéb valami kunszt.
Előzmény: 4Hópihe (66922)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66923
Sziasztok!!!
VMartina!
Ez gyönyörű!!!
Még hogy próbálkozás...
Előzmény: vmartina (66921)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66922

köszönöm..

abban az esetben is ha a leirás igy szól.:6lebegöszemet összekulcsolunk egy láncszemmel???

Előzmény: Jolimama (66916)
vmartina Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66921

Nagyon jó és szép könyvek kaphatók időnként kézimunka témákban.

Ma könyvtárban voltam és elhoztam " A varrás gyakorlati enciklopédiája" címűt.

Ebben is sok csoda van, hímzéstechnikák, foltvarrás, varrás...( De szeretném ha az enyém lehetne, de még nem találtam kapható példányt.   http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?ID=88707

Engem most a szalaghímzés nyűgöz le, ezzel próbálkozom.

Első próbálkozás.

szirmok Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66920
Hova lettetek?
szirmok Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66919

Szia Ildikó!

 

Mivel én most jutottam géphez, látom a szomszédasszonyod megelőzött.

Nekem ua a könyv megvan amiből ezt a képet másoltad.

A lényege a duplaoldalú kötésnek /nagyon egyszerű/, hogy a sima szemek eredetileg 2 sor magassak, mivel az egyik sorban a szem csak át van emelve és a 2. sorban van simán lekötve.

Kiskabátnak, sálnak, tökéletes főleg kabátkánál, ha két szinből van külön külön oldala. Akkor ugynevezett "fregoli" kabátot lehet csinálni. Nem cső lesz hanem lapos dupla.

Ehhez  a sálhoz nem ajánlom, mert egy szem 2 sor magas. A pepitánál ez nem látszik.

Különben ua ebből a könyvből csinálom, csak egy szinnel, mivel color moher és fejpántnak tökéletes, tartást is ad.

Azt a sálat amit Te szeretnél körkötővel csinálnám, és a végeinek edolgozása után az éleit rányomkodva levasalnám, vagy láthatatlan /áttetsző/cérnával finoman levarnám, így nem lenne cső.

Sajna nem tudok skennelni, de azt a könyvet megérné feltenni a-z ig mert tökéletes és sokakanak nagy segítséget adna..

 A KÉZIKÖTÉS ABC-JE és   yota kft kézikönyve /balkezeseknek is/  1990-es kiadás

Soha máshol nem láttam, annak idején ujságárusnál vettem. 98 oldal.

 

Előzmény: szaboildiko (66904)
pilcher Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66918
Vagy körkötőtűvel egybe. Akkor óvatos vasalás után mindkét oldalán varrnám apró, láthatatlan öltésekkel, hogy tartsa a fomáját.
Előzmény: szaboildiko (66917)
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66917
Ez a mintája a sálnak. Azt mondod, hogy minféle faxni nélkül kössem meg egyszerűen norvégül téglalapba és kettéhajtva oldalt - esetleg takácsöltéssel - varrjam egybe? Hát ez sem egy rossz ötlet, köszönöm. Ildikó
Előzmény: pilcher (66911)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66916
Szia 4Hópihe
A légszem = láncszem
Előzmény: 4Hópihe (66913)
pilcher Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66915
Szerintem a láncszem az, leánykori neve lehet...:)
Előzmény: 4Hópihe (66913)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66914
108. lamella234
109. terpentin44
110. M_Ildi
111. k-betti
112. m-creativ
113. evike001
114. nOteasy
115. bleky55
116. ballarozika

Szia Rozika! Örülök, hogy megtalált a levelem. Azért néha adjál hírt Magadról. Puszillak.
Előzmény: ballarozika (66912)
4Hópihe Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66913

sziasztok lányok..

 

segitségetekre szorulok..

 eddigi ismereteimben van láncszem  és ráhajtásos pálcák.

 egy leirásban levegö szemekröl olvastam,  eltudná valamelyikötök magyarázni ,mit is jelent ez a horgolás müvészetében???

ballarozika Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66912
Sziasztok!

Látom nagyon szépeket csináltatok már megint, én most nem nagyon vagyok aktív, ezért átmentem némába, de a névsorhoz jelentkeznék.
Boldog Új Évet Mindenkinek!

Rozika
pilcher Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66911
Ez gyönyörű!! Szerintem egyébként ez egy félbehajtott téglalap-alak. Max. a félbehajtásnál némi rögzítés apró, láthatatlan öltésekkel. Én legalábbis így csinálnám.
Előzmény: szaboildiko (66906)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66910
evanet-Éva köszönöm, igen.
Előzmény: evanet (66909)
evanet Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66909

Szép estét kivánok

KEDVES JOLIMAMA elküldtem a szavazatomat, nem tudom megérkezett-e, mert a munkahelyi emilkéről küldtem. 

 

pumukli9 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66908
Rece-fice



Magyar Kultúra Napja – Matyóföld periodika bemutatója,
Kovács Tibor gyékénykötő és csipkekészítő kiállításának megnyitója január 22. 17.00 ó

Matyóföld fővárosa: Mezőkövesd, Közösségi Ház.

 

Csak szeretném tudni

A kiállítás 22- től, meddig tart Írd meg!

Nem tanálom! Nyitónapra nem tudok, meni csak 24-én!

Szívesen és örömmel megyek.  Remélem erőm is lesz.  

Puszi Eszter

Előzmény: Rece-fice (66895)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66907

Szerintem a kettő nem zárja ki egymást!

Én itt kiszállok a kötésből, bocsánat a kotyogásért.

Az a sál jól néz ki, nem csodálom, hogy szeretnél olyat.

Előzmény: nusa-szegedről (66905)
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66906
Erről lenne szó.
Előzmény: szaboildiko (66904)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66905

...kedves lettem volna?

Pedig, az én értékitéletem szerint, tárgyilagos voltam.

Hogy Ildikó mit szeretne kötni, azt ő tudja.

Szerintem.

Ha jól értelmeztem a kérdését, a maximális segítséget kapta meg Jolika mintájával.

Viszont, annak örülök, hogy az érdekességeken nem alszol el.

...az is valami, ha úgy vesszük

 

 

 

 

 

Előzmény: LRJudit (66894)
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66904
Ez egy újabb variáció, amit a szomszédasszonyom hozott, pedig nem is tud kötni, se horgolni, ezért értékelem.
Borcsikám! Szívesen megtanítanálak mindkettőre, ha közelebb lennél.
Kzsuzsó! Köszönöm, én is gondoltam erre, de akkor hurka lesz belőle nem?!
Visszatérve erre a megoldásra.
Nusa! Hogyan kezdem el, az egyik alapszínnel és majd csatolom hozzá a másikat?!-a következő sorban?
KZsuzsó Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66903
Kedves Topicosok !
Kellemes meleg szobát és sok szabad időt kívánok a kézimunkázás hoz.
Ma Bp-en voltam a Népliget mellet vezetett az utam és gondoltam rátok !
Most nem lehetne találkozót tartani , de majd elmúlik ez a hideg is én már
nagyon várom a meleget!
Szaboildiko:szerintem 3 kesztyű kőtőtűvel meglehetne csinálni a sálat .
Az első tűre felszeded a kívánt szem számot ,majd lekötöd az első sort ,
majd a második tűre a kezdő sorból ua. szemet felszedsz és utána körbe
kötni .Az éppen nem használt szálat két lap közt vezetni .Nekem ez jutott
az eszembe .
Üdv.K Zsuzsó
Jolimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66902
Rece-fice köszönjük az információt.
Előzmény: Rece-fice (66895)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66901

1. lemaradtam, mint a borravaló

2. mi az a két izé?

3. Pá, én megyek!

Előzmény: LRJudit (66900)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66900
'>Rece fice linkje!
Rece-fice Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66899

Ott feladtam - ez az IE: máskor itt ez már ment nekem...

 

http://www.nepmuvesz.hu/?teljes_cikk=249261220478375&tipus=nepmuvesz

Előzmény: Rece-fice (66898)
Rece-fice Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66898
3 a magyar igazság!
Előzmény: Rece-fice (66895)
borcsimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66897
sziasztok, örülök, hogy megnyerte a tetszéseteket a süti, tényleg nagyon finom volt, múlt időben, mert a lányom sütötte és pillanatok alatt elfogyott.
Én sütizek, ti meg ontjátok a szebbnél szebb munkákat. Ildikó, nagyon jól sikerült a pulcsid, én sajna ilyet nem tudok. Csavartat, csipkéset igen, de a norvég mintás, annak ellenére, hogy nagyon tetszik, sajna nem tudom. Úgy mint zoknit sem.

Ágnes, örülök, hogy jobban vagy!!!!!pihenj még sokat, és borogassad a bokádat. Jó sütést Neked.

szép délutánt kívánok mindenkinek, és jó kézimunkázást, a héten nekem marad a háztartás, és az unokázás, mert a lányom nagyon elfoglalt, s be kell szállnom.

Most is náluk vagyok, Dávid éppen alszik, az ő álmát őrzöm, s hogy ne unatkozzak, itt ülök a gépnél. Délután kismama jógát tart, akkor is itt vagyok, úgyhogy most ez egy ilyen hét.

Dávid mellett nem lehet kézimunkázni, minden percet lefoglal.

Rece-fice Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66896
Ismétlés a tudás anyja:
Rece-fice Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66895
Jolimama!
Itt a kisbíró, hogy hirdesse:

Magyar Kultúra Napja – Matyóföld periodika bemutatója,
Kovács Tibor gyékénykötő és csipkekészítő kiállításának megnyitója január 22. 17.00 ó

Matyóföld fővárosa: Mezőkövesd, Közösségi Ház.

Annak ajánlom, aki a közelben lakik.
A csipkeverők között nagy elismeréssel szólnak K.T-ról: érdekes figura a fészekaljnyi asszonynép közt ezt a nagy bajuszú, kicsit torzonborz férfi - bár csak a képét láttam eddig:

<a href="http://209.85.129.132/search?q=cache:_jSfcZfIXhkJ:www.nepmuvesz.hu/%3Fteljes_cikk%3D249261220478375%26tipus%3Dnepmuvesz+Kov%C3%A1cs+Tibor+csipkever%C5%91&hl=hu&ct=clnk&cd=1&gl=hu" target="_blank"></a>


Bocs, ha 'elszúrtam' a beszúrást: tvn-en írok, és van bennem némi félelem... Minden másként jelenik meg...
Előzmény: Jolimama (66892)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66894

Köszönöm kedvességedet!

Ha jól értelmezem Ildikó két oldalú, norvégmintás sálat szeretne.

Amúgy én a közeljövőben még elméleti szinten sem szeretnék kötni.

Ha meg becsukom a szemem, tuti elalszom!

De az érdekességet várom, jól szoktam szórakozni olvasása közben.

Előzmény: nusa-szegedről (66893)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66893
RACIONÁLIS, és helyénvaló kérdés !!!

(nagyon földob, ha valaki gondolkodik)

Lehetni éppen lehetne, de akkor az éppen nem aktuális színű fonalat vezetned kellene különböző technikákkal a munka belsejében egészen addig, amíg rá nem kerül a sor, hogy azzal köss…

Az un. olasz kezdés lehetőséget nyújt arra, hogy mindkét oldala  különböző színű legyen.

Ha, lesz rá érkezésem, majd csinálok egy képregényt róla. (csak az érdekesség kedvéért)

A, Jolika által föltett, „Ötletek a kétfalas (dupla falú) kötéshez” leírás még „békebeli”, szépen elmagyarázza, a munka menetét, (még az általunk, most fölfedezett láthatatlan kezdősor is benne foglaltatik,) de nem vitás, igényel némi koncentrációt. Ha van időd, olvasd el figyelmesen, néha csukd be szemecskéidet, gondold végig kötős ésszel, amit olvastál, és látni fogod.

(javaslom, időspórolás céljából, csak ezt, az elméleti szintet)
Előzmény: LRJudit (66887)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66892
:-))
Előzmény: LRJudit (66890)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66891
legszétszórtabb csibém megtaláltad?
Előzmény: ráhajtás (66888)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66890
A hónap munkái képtárban megtalálod. Amúgy 63.
Előzmény: ráhajtás (66888)
ráhajtás Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66889
BORCSIMAMA!Hétvégén sütök!!!Nagyon guszta a süti!!!Lesz segítségem és megsütöm!!!!
ráhajtás Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66888

Szép napot kislányok!

Tegnap már nem jelentkeztem este,beteglátogatóba jöttek!

NYUSZTURENKA!Semmi baj nem lesz!!!!!!!!Naygyon sokat gondolok Rád!!!!!!!!!

MINDENKI!Nagyon sok szép munkát tettetek fel gratulálok!!!!!!!!

Most hogy nézegettem a hsz-at nagyon megtetszett az epres és a dinnyés mobiltartó!!!!!:):)Ha a terítőcskét befejezem lehet belefogok!!!!Nagyon ötletes!!!!!

JOLIMAMA!Segíts az egyik legszétszórtabb csibédnek!!!!!:)Szavaznék,de nem emlékszem a számomra!!!!:(:(Mi a tennivalóm!!!!!!:)Köszönöm előre is!!!!

 

LRJudit Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66887
Elnézést a kérdésért! Miért nem lehet körbe kötni, ha két oldalasat szeretnénk?
Előzmény: szaboildiko (66881)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66886

Pihennek, de nem is egy részletben, hanem mintacsíkonként, szerintem azért van ilyen sokféle minta egymás mellett, mert azok mentén lehet pihentetni. Minden esetre, igen érdekes a feladat. Gratulálok annak, aki ezt előadta. Leginkább az idejét irigylem egy kicsit.

Előzmény: pilcher (66884)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66885

IGEN, IGEN ,IGEN!

Köszönöm, ez a jó megfogalmazás

Előzmény: pilcher (66884)
pilcher Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66884

Szerintem ahogy a calorimetrynél is "pihennek" szemek a széleken, ugyanígy ennél is a nyakkör vonalán, csak akkor köti le, ha az alja eléri a megfelelő nagyságot.

Nagyon szép, de valószínűleg olyan súlya van, hogy két normál pulcsit kihoznánk belőle.:)

Előzmény: Ilonamamzi (66873)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66883
Az eredeti kérdésed nem ez volt.

Egyébként, technikailag csak fogyasztással vagy szaporítással lehet ilyenre kerekíteni.

(ezeken a fotókon látszik, hogy már egy csavart mintával tovább bővítette az alját)

Annyira nem csigázott föl a dolog, hogy el is kezdjem törni rajta a fejem, de az, biztos, hogy igen látványos. Ha belegondolok, hogy ez a sok csavart minta és a modell kiterjedése mennyi fonalat igényel, maradok a gyönyörködés szintjén…
Előzmény: Ilonamamzi (66873)
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66882

Borcsikám! Én is mentettem a receptet, köszike. EEEEz kell nekünk, sok ilyen finomság.

Előzmény: borcsimama (66874)
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66881

Aranyos vagy Jolimama, de mint mondottam szégyelltem kérdezni, mivel egyből küldted a mintát én meg nem tudtam mit kezdeni vele. Pedig nagyon tetszik nekem is különösen azért, mert mind a két oldala egyforma mintájú. Egyszerűen nem értem, hogy hogy kell kötni. Először az egyik kötőtűre szedem a szemeket, azután a másik szinnel a másik kötőtűvel és így összefogva kötöm a norvég mintát két színnel?! Hmmm. SEGÍTSÉG!!!

No, hogy ne beszéljek hiába, mutatom az első szalagosomat, mivel Te vagy az egyik nagy szakértője a szalagos munkának. Nem mondom megbajlódtam vele, különösen a póknál, de sztem elfogadható. A másik a húgom pulcsija, ilyet rendelt, ilyen lett.

Előzmény: Jolimama (66880)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66880
Ildikó nyugodtan kérdezhettél volna. Igaz, segíteni nem tudnék, én is csak kacérkodok már elég régen ezzel a kötésmóddal, mert nagyon tetszik.
Hátha lesz valaki, aki már kötött így.
Előzmény: szaboildiko (66878)
Mmaca Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66879
Bocs, hogy belebeszélek, de szerintem attól lesz ilyen íves. illetve majdnem kerek, hogy nem köti végig a sorokat. a nyaka felé folyamatosan kevesebb sor van, a poncsó alján több. Kötöttél-e már pulcsira mellvarást? Hasonló tecnika. Kéne a pontos minta, mert anélkül elmegy az életed a kísérletezésbe, hogy hogyan lesz éppen jó...
Előzmény: Ilonamamzi (66873)
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66878
A duplaoldalú kötés érdekelne engem is sál gyanánt, norvég mintával és úgy szeretném, hogy mind a két oldala azonos mintájú legyen. Kedves Jolimama küldött nekem mintát, de sajnos nem értem és szégyelltem rákérdezni. Mivel Te ismered ezt a kötés fajtát beavatnál a rejtelmeibe, megköszönöm.
Előzmény: szirmok (66840)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66877
borcsimama receptet én is mentettem. Fincsi reggelihez való:-))
Szép napot!
Előzmény: borcsimama (66874)
zildi Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66876
Na ez így 13-án a reggeli kávém mellé nem is lenne rossz!
Előzmény: borcsimama (66875)
borcsimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66875
Mónika szelet
borcsimama Creative Commons License 2009.01.13 0 0 66874
MÓNIKA SZELET

 

Hozzávalók:

Tészta:

4 db tojás

30 dkg porcukor

10 evőkanál víz

10 dkg darált dió

20 dkg liszt (piskótának való)

1 csomag sütőpor.

 

A tojássárgáját kikavarni a porcukor és víz hozzáadásával, majd hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, a darált diót, végén a tojásfehérje kemény habját.

Kisütjük, mint a piskótát, ha kihűlt lapjára kettévágjuk.

20x30 cm tepsibe sütjük.

 

Krém:

5 dl tej

5 evőkanál gríz

2 csomag vaniliás cukor

25 dkg cukor

10 dkg darált dió

25 dkg margarin.

 

A krémet megfőzzük, a diót az utolsó pillanatban adjuk a krémhez, amikor kihűlt beledolgozzuk a margarint.

A piskótát kitöltjük a krémmel, a tetejét is bevonjuk vele, és gorombára reszelt csokival díszítjük.

 

Szeleteljük, mint a tortát.

 Helló, szép jóreggelt kívánok: Ezt a finom sütit sütötte meg a lányom a hét végén, nagyon finom, gondoltam megosztom veletek.

 

 

 

 

Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66873

Sziaszok!

 

Nusa, Szirmok!

 

Egy poncsó készült belőle, szerintem gyönyörű, a fonal is. Mutatom, sajnos ilyen piciben volt, beteszem a linket is. 

 

http://picasaweb.google.hu/anna.polsky/cMYwe#5120616331714136770

 

még mindig nem tudom, hogy mitől kanyarog a kötés, a minta oldalról megy

 

Szirmok! Nagyon szép a fonalad. Szerintem csak nagyon egyszerű mintával kéne kötni (max. rizs), mert úgysem fog látszani a szőröktől.

LRJudit Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66872
Köszönöm!
Előzmény: vmartina (66868)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66871
Ráhajtás Ági!
Jobbulást a lábadnak, sok szép mintát a kezednek, meg a tűdnek!!!
fpárduc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66870
No most má aztán tényleg elteszem magam.
Legyetek jók, kézimunkázzatok sokat!!!
fpárduc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66869
Csirip!
Ez nem a tuniszi horgolás?
Vagy az más?
Előzmény: csirip46 (66854)
vmartina Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66868

Mielőtt újra kilökne gyorsan elküldöm.

LRJudit! Neked kis ötletek.Keresgéltem valamit a neten, ezekbe botlottam.

Én meg még most olvasgatok, van néhány oldal és nap lemaradásom.

Mi

fpárduc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66867
Mármint holnap este jövök ám.
Előzmény: fpárduc (66865)
pilcher Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66866
Ez tényleg nagyon szomorú. Sok embernek hihetetlen, de vannak emberek (köztük jómagam), akiknél a kutya családtag. Biztosan nagyon fog hiányozni még egy darabig. Én is mindig megfogadom, hogy kutya ide többé soha, de most is kettő van, mert júliusban a szomszéd utcában kiraktak egyet, és nálunk kötött ki a már meglévő 4 éves mellé. Most pedig természetesen elképzelhetetlen az élet nélkülük, nálunk télen benn is alszanak, itt szuszognak a közelben.:)
Lehet, hogy mégiscsak egy új kutyus a megoldás, még ha most elképzelhetetlennek tartjátok is.
Előzmény: fpárduc (66858)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66865
Na jó éjszakát lányok!
Elmentem aludni.
Azért majd jövök ám, meg közben tettem fel a horgoljunkdehalkandra pár lapot.
pilcher Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66864
Hűha, na ennek se holnap állok neki... De gyönyörűséges. Köszi!
Előzmény: csirip46 (66854)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66863
Igen, de a mi Sárinknak szerintem egy kutyához méltó élete volt. Megkímélt vadászkutya volt, kb ha 3 szor volt kinn vadászni. Csak a macskákat irtotta, fénykorában az sem számított, hogy hétpróbák kandúr, ő akkor is megfogta. :(
Na de erről Apósom tehet, ő uszította az amúgy is fogékony kutyát.
Amúgy békés élete volt, vittük sétálni hetente, amíg bírta az iramot. Egy lovat is elhúzott volna.
Kölyke nem volt, ez kimaradt az életéből, valószínű ezért is élt meg ilyen szép kort.
Kisebb az udvarunk, de neki még elég volt. (pulit nem tartanék ekkora udvarba...)
Az ólja is egy garázs épületében egy külön helységben volt. Nem volt hideg nála, mert még be is szigeteltük neki.
Szóval sok ebnek nincs ilyen helye szerintem.
A Párom is azt mondta, hogy most egy 5-10 évig nem akar kutyát.
Talán most lehet cicánk, bár az sem lenne jó, mert ő nem tűrné meg a lakásban, én meg nem tudnám megállni, hogy ne hozzam be... szóval ez így patt helyzet, így szerintem itt nem lesz cicám.
Na mindegy, (majd ha lesz gyerek, akkor majd jól felbíztatom, hogy könyörögje ki!!!) :D

Előzmény: csirip46 (66861)
szirmok Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66862

Na ebből csinálom  afejpántot, csak  a81-es szinből.

Van benne egy pici lurex is. Itt nem is látszik milyen gyönyörű a szine.

http://www.adriafil.com/index.html?pos=40&id_pagina=2&id_lingua=1&id_filato=GI

csirip46 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66861
FPárduc. Ez rettenetes. Nekünk is magyar vizsink van. Már kétszer átestem ezen a tragédián, mert bizony annak éltem meg. Nálunk a kutya családtag. Szerintem nem is tudja, hogy kutya. Megfogadtam amikor elveszítettük első vizsinket Fruzsokát, hogy soha hozánk egy kutya nem teszi be a tappancsát... Betette...

Nagyon sajnálom a kutyusotokat ((((((((((((((((((((
Szép kort élt meg. Sajnos a vizsik a tultenyésztés miatt, korán itthagynak bennünket.(
Előzmény: fpárduc (66858)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66860
Holnap talán lesz rá erőm, és kedvem.
Ma voltam siófokon, egy konferencián. Olyan sok mindenről volt szó, és én annyira elfáradtam, hogy ma inkább csak egy kicsit horgolok.
csirip46 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66859
Nagyon jól mutat a képen, amit felraktál.
Előzmény: szirmok (66856)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66858
Sziasztok!
Most egy ideig asszem nem szkennelek.
Tegnap elpusztult a kutyánk.
Ma temette el a Párom. Olyan szomorú vagyok.
Egy 15 éves magyar vizsláról van szó.
szirmok Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66857

Marizsu email ment!

 

Erzsimami, még mindig rossz a géped h annyira ritkán vagy a topikon?

szirmok Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66856

Igen ez a seprűnyeles, de nem horgolás.

Ez a kötős változata, ismerem, régen csináltam, de ehhez túl hosszú szörű a fonalam.

Mandy, ezt csak meg szertném kötni, ez csak a lementett kép.

Nincs róla minta leírásom, de tudom, h kell csinálni.

 

LRJudit Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66855
Na, ez izgi!
Előzmény: csirip46 (66854)
csirip46 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66854
Pilcher.
Ez horgolás. Csíkokat kell horgolni és összehorgolni.
Ezen az oldalon többet tudsz meg róla:
Minta
Előzmény: pilcher (66851)
csirip46 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66853
Szirmok. Ez a"seprűnyeles" ugye ?
Előzmény: szirmok (66849)
magdy70 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66852
Nagyon szép!!!!!!!!!!!!!!!!!Gratula!!!!!!!!!
Előzmény: szirmok (66849)
pilcher Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66851
Ez valami gyönyörű!! Ha van hozzá mintád, elkérhetném?
Előzmény: szirmok (66849)
pumukli9 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66850
Jolimama .

 Sajnos a mintát nem tudom hol találtam, csak nyomtam a képre, hogy mentés.

puszika Eszter

 

Előzmény: Jolimama (66811)
szirmok Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66849

Szia Nusa!

 

A hosszú szörös fonal miatt nem jó ez a verzió. Ismerem köszi, régen kötöttem ilyet.

Eredetileg ezt szerettem volna, de túl szörős, és nem lehet a ráhajtásokat szépen csínálni. Nagyon finom puha tapintású különben.

 

 

Előzmény: nusa-szegedről (66846)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66848

Jucikám  !

Szóltak a kislányok, hogy föltetted a gyönyörűség mintarajzát!

Nagyon aranyos vagy, hogy vetted a fáradtságot, és előkerested, már le is mentettem,

KÖSZÖNÖM SZÉPEN

Előzmény: Jucianyu (66678)
olimama65 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66847

Lányok! Nem tudom, hogy ez volt-e, de ahogy látom már nem csak adventi, hanem

húsvéti koszorú is van az ajtóra. Én még ilyet nem láttam, csak olyat, ami füles kosárra volt felakasztva.

 

 

nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66846

Viki,

és ha azt az ejtett szemes mintát kötnéd?

Tudod, amikor ráhajtást a következő sorban leengedjük.

Keressek egy mintát róla?

Előzmény: szirmok (66790)
szirmok Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66845
Igaz mintám nncs, de talán lehorgolható, ezek is mobil tartók.
magdy70 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66844
Húúúú a mobiltartók leírása mind kínaiul van... és ez nekem kínai....:D
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66843
Ilikém,

…és ha kitalálom enyém a baktertojás ?

nem az, a sőtpláne, hogy hol kezdi, mert az egyértelmű, a minták haladásából és a jobb oldalon látható, a szemeket tartó eszközből.

Ami számomra az igazi nagy talány, az az, hogy MI A CSUDA akar ez lenni???

Egyébként két darab.

Tudod még, hogy hol találtad?

Érdemes volna, visszamenni és megnézni, van-e valami előzménye, vagy utózmánya?

Mi a jó fenét akar ebből kihozni ?????????????????????????????????

Kár, hogy nem megnyitva szedted le.

(viseletnek vastaglom, körszőnyegnek meg kár, azért a sok jó fonalért)
Előzmény: Ilonamamzi (66814)
ráhajtás Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66842

Szép estét kislányok!

Elnézést hogy csak most jelentkezem!

Lábacskám jól van!!!Kék ,zöld,sárga színekben pompázik!!

Még nem olvasgattam vissza,de biztos sok szépséget fogok látni!!!Már előre gratulálok!!!!!

Majd jövök még!!!Addig is további szép estét!!!!

ráhajtásÁgnes

zildi Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66841
második nekifutásra mackó pofácskája van, sok a hiba, de tovább csinálom, nem fejtek, csak rövid szakaszokat, ha kell, a következő talán szebb lesz. Egyszerűen nem hagy nyugodni, meg akarom szépen csinálni
Előzmény: Jolimama (66811)
szirmok Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66840

Kedves Ilonamamzi!

 

Szépet találtál. Ha meglenne nagyobban kérlek küld át az email-omra.

Minta nincs?

 

 

Jolimami és Zsófimamája!

 

Köszönöm az ötleteket, de én már csináltam fonottan és jól néz ki. A csak simát nem szeretem és uncsi. Ráadásul más is tud úgy kötni.

Valami egyszerű struktúra mintával fogom.

 

Most egy másik gyönyörűból duplaoldalú kötéssel fejpántot csínálok.

Valamelyik nap volt erről szó, de ismertem már régről is.

 

Még jövök, de ez nem fenyegetés:)

Előzmény: Ilonamamzi (66814)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66839

Edit!

Nem is tudom pontosan, 7-8 évnyi megvan. Egy ideig el leszek vele. Most gondoltam bele, a mintaíveket izgi lesz szkennelni, hogy minden meglegyen egyben. De majd kitalálok valamit! Például összeszedem az agyamat. Most kikapcsolok egy kis időre, megvettem az új monitort. Muszáj kipróbálni, mert ugye 3 napig lehet visszavinni, ha baja van.

Amúgy mikortól van meg neked?

Előzmény: szedit99 (66838)
szedit99 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66838
Judit!

Én egész idáig előfizettem rá. Ha gondolod, tudok küldeni a képtáradhoz egy csomót.
Előzmény: LRJudit (66819)
csirip46 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66837
Magdy70. A képtáramban is találsz mobiltartókat.

Mobiltartók
Előzmény: magdy70 (66828)
magdy70 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66836
De aranyosak vagytok!!!! Köszönöm h. szántatok rám időt.... valamelyiknak neki látok ebben a zord időben a jó meleg szobában:D
Puszillak Benneteket!! KÖSZÖNÖM!!!!
Jutka18 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66835
Magdy70 kukk ide!!       és ide is!!!
olimama65 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66834
Látjátok, már írni sem tudok. nem forgolni, hanem horgolni, de tudom, hogy értitek így is. Bocsi a hibáért.
_tyúkanyó Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66833
A mobiltartók négyzeteit a "200 horgolt blokk" c. könyvből vettem, a hímzőfonalból horgoltam. Az négyzetet Eldorádó, ill. Piroska horgolócérnával körbehorgoltam rövidpálcákkal, és az utolsó oldalnál folytattam 1 sor egyráhajtásos pálca (=erp.)-egy sor rövidpálca váltakozásával, míg megfelelő hosszúságú téglalap lett.
A pántot külön horgoltam, ugyanabból a könyvből egy szegélyminta alapján (a két színeset legalábbis), ez lett a mobiltaró oldala is egyben; rövidpálcákkal horgoltam össze. Cakkos mintával díszítettem a lehajtható részt, pár láncszemből "gomblyukat" is készítettem, gomb helyett gyöngyöt varrtam rá.
Előzmény: magdy70 (66828)
olimama65 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66832
Sziasztok! Nemrég értem haza munkából és amíg melegszik a lakás, jöttem olvasni.
Magdy70! Én írtam, hogy csináltam az unokámnak mobil-tartót. Lomiba vett fonalból forgoltam, de kb. olyan vastagságú, mint az Eldorádó. Mutatom. Az egyik kép kicsit homályos, csak azért tettem fel, mert más szögből van fényképezve. Egyszerű kis minta, hamar megvolt. Örül is neki az unokám.
Andi! Örülök én is veled a gyermekeid sikerének, mert ez ösztönzi őket arra, hogy érdemes tanulni. Na meg persze a képeket is köszönjük, látszik, hogy nagyon jól éreztétek magatokat.
Jolimama! Jól értettem - mert most nem fog az agyam-, hogy még egyszer szavazzunk? Majd még elolvasom tüzetesen akkor talán megértem, elfáradtam, 5 órát gépeltem.
 
Előzmény: magdy70 (66823)
magdy70 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66831
Köszönöm szépen!!! Már nézem is..:D
Előzmény: Jolimama (66829)
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66830
Jolimama, nagyon szépen köszönöm. Tervbe van véve a szalagos terítő készítése, - egy pici hosszúkásat már készítettem - remélem egyszer odajutok, hogy ilyen gyönyörűségeset is tudok készíteni. Mindenesetre elmentettem, köszönöm Neked.
Előzmény: Jolimama (66774)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66829
A képtáramban Lívia néni albumában a 4. oldaltól találsz mobiltartókat.
Előzmény: magdy70 (66828)
magdy70 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66828
Nagyon aranyosak:D Leírás hozzá??? Kaphatok?
Előzmény: _tyúkanyó (66825)
_tyúkanyó Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66827
1.5-es horgolótűvel. (ez lemaradt, bocsánat!)
Előzmény: _tyúkanyó (66825)
magdy70 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66826
Szia Livia néni !!
Kérhetnék leírást????
Előzmény: livia néni (66824)
_tyúkanyó Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66825

Én ezeket a tartókat készítettem tavaly: a négyzet-blokkot hímzőfonalból, a többi részét Eldorádóból horgoltam.
Előzmény: magdy70 (66823)
livia néni Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66824
Én már több mobiltartót is horgoltam. Kétszál hímzőcérnát fogtam össze, és 2-es tűvel dolgoztam.
Előzmény: magdy70 (66823)
magdy70 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66823
Sziasztok!!!
Valakit olvastam hogy mobil tartót horgolt mostanában..kaphatnák valami infot??? milyen.. hányas horgoló fonalból hányas tűvel???
Ráhajtás Ágiról tud Valaki valamit? Rég nem láttam köztünk..:(((
Csak nem fordult még komolyabbra a baj???
pusz Magdy
taptapo Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66822
Ahogy nőnek, úgy döbbennek rá, mekkora a tét ! Átérzem mekkora öröm ez most, és nekik is egy jó dopping és egy kis plussz energiát ad ! El ne felejtsd őket megdicsérni !!! taptapo-magdi
Előzmény: Annamária36 (66812)
zsófimamája Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66821

Szép napot mindenkinek!

 

Andi! Ugye milyen jó kint lenni a jégen? Mindegy, hogy kori, szánkó, vagy gyalog:))

 

Szirmok_Viki! én is azt javaslom, hogy simán kösd a multicolor fonalat, mert azt tapasztaltam, hogy hiába kötök mintát, nem jön ki igazán a színátmenet miatt.

 

KSKG! Ha topot akarsz készíteni, akkor mindenképpen vékony fonalból, kb. Cataniánál vékonyabból, mert akkor meleg-és "nehéz" lesz.

Előzmény: Andi171 (66776)
taptapo Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66820

Valaki kutyaruhát keresett:

 

http://picasaweb.google.com/pandanuy/Dog#

 

LRJudit Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66819
De! Legalább egy példányban legyen meg. Csinálok belőle úgy képtárat, mint Nyüzike a barnából.
Előzmény: szedit99 (66818)
szedit99 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66818
Csak nem a hajdani FU-ra?
Előzmény: LRJudit (66817)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66817
Jelentem, előfizettem arra a bizonyos újságra, szóljatok, ha kell valami.
LRJudit Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66816

1.
2. Jolimama
3. LRJudit
4. nyüzike
5. olimama65
6. Bubuka54
7. KSKG
8. Marikje
9. csirip46
10. Szirmok
11. mamagai
12. Lia63
13. Nyuszturenka
14. GAGA50
15. fpárduc
16. Ilonamamzi
17. Pumukli9
18. eicu
19. Ibolya58
20. efuleske
21. Annamária36
22. livia néni
23. ráhajtás
24. KZsuzsó
25. Csöpi47
26. Beszterczán Mónika
27. marizsu2
28. Magdi37
29. Erzsimami
30. Zuzana7346
31. H.Stefi
32. emoke33
33. vmartina
34. taptapo
35. pörsike
36. pilcher
37. Andus1975
38. evanet
39. ZsebiB
40. Kereszt szem
41. Zsófimamája
42. biológus
43. Rebeka 55
44. magdy70
45. Piroska49
46. Lottesz
47. Anitazsuzsa
48. margitmama
49. penelope06
50. medve55
51. Sándor3
52. Rózsaszirom
53. csipke47
54. zsoka63
55. ANHIka
56. perzsi
57. Kaoka
58. Rece-fice
59. Nuska4
60. ágnes77
61. Maria46
62. ULAIVA
63. borcsimama
64. csipkerózsi
65. Nagyi67
66. Szedit
67. Katie53
68. Picikatka
69. pmárti
70. Sárika
71. Csongkadar
72. Andi171
73. Komórka
74. matyólány
75. sagica733
76. Jucianyu
77. gyöngyvirág2007
78. Magdi06
79. tunderlala-3
80. vali531
81. _tyúkanyó
82. edocska75
83. szaboildiko
84. neva14
85. horgIca
86. azsúr
87. ovadi2
88. TJucus
89. tina64
90. hkatica
91. Vicus 35
92. magdi0401
93. csipkekata
94. zöldtengerszem
95. Magdi68
96. youlcsi
97. Faragóné Irénke
98. bmackó
99. Ibolya99
100. exiefo
101. Csilla74
102. Mami50
103. andrea68
104. nusa-szegedről
105. Nekria
106. Mmaca
107. Mira mamája
108. lamella234
109. terpentin44
110. M_Ildi
111. k-betti
112. m-creativ
113. evike001
114. nOteasy
115. bleky55

margitmama Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66815
pmárti! Mártikám, bizony fázogatok igen csak , mert a házunk 80-ban lett felújitva azóta semmi , és olyan széllelbélelt a lakás. Győzünk fűteni. De eddig hogy lekopogjam nem voltam beteg jól vagyok , amit nektek is Szívből kívánok.Sárikámra nagyn vigyázol ugye? Tavasszal ha lesz tali szeretnék vele sokat beszélgetni.Neked is betegség mentes telet kívánok. millió puszi, és sok sok horgicálást . margitmama
Előzmény: pmárti (66782)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66814

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

 

Találtam egy képet, nagyon érdekes, NUSA mit szólsz hozzá??? Hol kell elkezdeni?

Jolimama Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66813
Annamari gratulálok a gyerekeidnek, természetesen Neked pedig a gyerekeidhez:-))
Előzmény: Annamária36 (66812)
Annamária36 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66812

Sziasztok!

 

Ma nagy öröm ért ne haragudjatok nem ide vágó téma de el kell mesélnem. Kisfiamnak még van egy éve érettségiig és be kell vallanom nem tepert,hogy jótanuló legyen. Egyszóval (csak) lusta. Most meg jött az sms,hogy 4-re zárták matekból (egész nyáron különórára járt). Úgy örülök,hogy madarat lehetne velem fogatni.

Jolimamának már írtam,hogy az Eszti is feltornázta magát az elsők közé (ő most 9.-es).

Nálunk ez nagy szó!

Jolimama Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66811
zsófimamája, Andi aranyosak a gyerkőcök a jégen. Látszik, hogy jól érezték magukat.

Zildi az eredmény megéri a küzdelmet a tűvel-cérnával. Biztos szép lesz.

pumukli-Eszter légyszives add meg az oldalt, ahonnan lementetted ezeket a mintákat, jó lenne nekem is.

biológus nagyon ínycsiklandozó a sütik képe. Szúrkolok Nektek, minden nappal közelebb vagytok a nagy eseményhez:-)

Márti Sárikát puszilom és jó horgicálást kívánok Neki.

Szirmok-Viki örülök, hogy hallatsz Magadról. Én a hosszú szőrös fonalból minta nélkül kötnék.

olimama aranyos ez a tojás-tartó minta.

fpárduc jó kis gyömöszölnivaló kis játék.

Penelophe üdvözöllek én is.

Szép napot Mindenkinek. Jolimama
Jolimama Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66810

A hónap munkáira küldjétek a szavazatokat, szintén január 15-ig.

 

Ha elfelejtette valaki a sorszámát, a hónapmunkái képtárban megtalálja.

Ha valakinek még nincs sorszáma, de szívesen szavazna, küldjön nekem egy levelet, amiben kér sorszámot, küldök.

 

 

Lányok! Ma már 12-e van. Kérlek Benneteket, hogy aki még nem szavazott, tegye meg. Így nem tudok eredményt sem mondani, mert nagyon sok a "döntetlen" szavazat.

 

Éppen ezért, aki már szavazott, most kap még egy esélyt. Még egy-egy munkára küldhet be szavazatot.

Jolimama Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66809

Emlékeztetőül:

Ismét eltelt egy év, és ha megnézzük a topiknyitás idejét, 2006 január 16. Hamarosan a harmadik évfordulónkhoz érünk.
Ezért kérlek Benneteket, aki úgy érzi, hogy ennek a topikcsaládnak tagja, és itt jól érzi magát velünk, írja a nevét a többi alá. /Vagy kérje, hogy írjuk hozzá/
Örülök, hogy házyboszi-Gabcika itt van közöttünk, így az 1-es számot meghagyom Neki. Kérem, hogy írja hozzá Magát.

Erre kérem a "csendes" társainkat is és az újonnan ránktaláltakat is.

csirip-Piri és Judit, kérlek Benneteket, ahogy eddig, segítsetek, és kísérjétek figyelemmel a névsort.

Csak azok nevei kerülnek fel, akik ezt hsz-ben, vagy levélben jelzik, hogy szeretnék ott látni a nevüket, vagy hozzáírják saját maguk.

 

Csirip készíti a lakhely szerinti összeírást, amira csak azok kerülnek fel, akik a szülinapi névsorba jelentkeztek. Csak azok fogják megkapni ezt a listát, akik szerepelnek rajta.

Aki szeretne szerepelni a lakhelyes listában, és nem szerepel a régiben, írja meg az adatait Csiripnek, amit szeretne beletenni.

pilcher Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66808

Szép napot, amennyire lehet, tiszta levegővel és elég fűtőanyaggal.:)

Találtam néznivalót, ha az ablakon nézünk ki úgysincs mitől feldobódni, aki ráér kukkantson ide.

LRJudit Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66807

Szép jóreggelt!

Penelophe!

A többség horgol, vagy horgol is. Van ki köt, gobelinezik, keresztszemezik, csipkétver, hajócsipkézik, hardangerezik, varr, sző, gyöngyözik, fonalgrafikázik.....

Nem zárom le a sort, de éhgyomorra csak ennyi jut eszembe!

És szintén éhgyomorra az is kiderült, hogy monitort kell vennem, nem videokártyát. Pedig az határozottan olcsóbb lenne!

Előzmény: Penelophe (66805)
Penelophe Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66806
De jo pofa..otletes...megcsinalom..tojasos virag...:)
Előzmény: olimama65 (66794)
Penelophe Creative Commons License 2009.01.12 0 0 66805
Hello!Udv uj vagyok.Sokan horgoltok?Orulet milyen szep dolgokat lehet csinalni..
fpárduc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66804
Na most má sokk vagyok én itt, megyek, tisztába teszem magam, és megyek aludni.
Jó éjt nektek!
Szép álmokat!
Zsu (Fpárduc)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66803
fpárduc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66802
fpárduc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66801
Húúúú, én már a gyöngyfonaltól is néha kiakadok, hogy milyen vékony.
...
Előzmény: zildi (66799)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66800
http://www.youtube.com/watch?v=pp9PDj_zb1k
zildi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66799
Gobelint még soha nem csináltam, a szalaghorgolást szerettem nagyon, nagy terítőket horgoltam 80-as, 100-as cérnákból és csillagokat is 120-asból és nagyon sok pulóvert kötöttem gyereknek, magamnak, még játékbabáknak is. A szalagminta változatos, mindig figyelni kell, nem lehet megtanulni, leköti a figyelmet és látványosan alakul.
Előzmény: fpárduc (66798)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66798
Olyan jó, hogy ilyen kitartó vagy!
Csodállak a kitartásodért!
És a jutalmad pedig egy nagyon szép kép lesz, amit te csináltál, büszke lehetsz rá!!!
:D
Előzmény: zildi (66797)
zildi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66797
hát bizony a felfejtés is sok ideig tartott, de megérte, mert most már egy kicsit mackó kinézete van a fejének
Előzmény: Ilonamamzi (66762)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66796
Ebből a meséből van.
fpárduc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66795
Csak azért keresek Diós pogi mintát, azaz miket is írok, receptet, mert Anyósom sütött diós pogácsát, de nagyon édes lett.
Nektek nincs valami jól bevált receptetek?

Más:











Ővele bíbelődtem manapság.
olimama65 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66794

Lányok! Ma egy kicsit keresgéltem az albumokba. Nézzétek mit találtam. Igaz minta nincs hozzá, de szerintem anélkül is meg lehet csinálni. Közeleg a húsvét!

 

LRJudit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66793

Aki ott volt és megkapta, nagyon boldog volt.

Előzmény: szirmok (66790)
pmárti Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66792
Igen!! Köszönöm! :-))))
Előzmény: GAGA50 (66791)
GAGA50 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66791
Olvasható ?
Előzmény: pmárti (66788)
szirmok Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66790

Sziasztok!

 

Még létezem. Sőt van egy gyönyörű fonalam is, olasz és hosszú moher.

Inkább multikolornak hívnám, sok szinű. 6-7 es tűvel kötendő, de valami egyszerű, mintát keresek hozzá ami kidobja a különleges szinezést. Egy mellényt szeretnék belőle. Amikor vettem az elképzelésem megvolt, de itthon rájöttem ahhoz rövidebbszörűnek kéne lennie. Ha van valakinek jó ötlete, kérem.

Pár sort kötöttem lustában, mintának és olyan finom puha....az az érzésem 7 el fogom csínálni.

 

LRJudit, a fáid gyönyörűek és írtad aznap lesz a kórus karácsony. Mit szóltak hozzá?

 

fpárduc Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66789
Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Kellene egy nem édes diós pogácsa recept.
pmárti Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66788
Gaga! Hú de aranyos vagy igen, ez a rész, mert ahonnan letöltöttük csak az eleje van meg a közepe nincs, na mostmár ez sem lehet akadálya hogy kész legyen, Pusz érte  Márti
Előzmény: GAGA50 (66786)
horgIca Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66787
Andi egy ilyen "tömegnek" már igazi hangulata van, elhiszem, hogy élvezték a gyerekek, és jól éreztétek magatokat.
Előzmény: Andi171 (66783)
GAGA50 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66786
Lemaradt.

Előzmény: GAGA50 (66785)
GAGA50 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66785
Szia Márti !

Ez hiányzik ?

Előzmény: pmárti (66781)
horgIca Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66784

Szia Márti!

 

Tudod, ha csak üldögélek a buszon akkor is olyan hideg van, így legalább lefoglalom magam, és hamarabb eltelik az a 40-50perc míg beérünk. Már megszoktam, de inkább ilyen idő legyen, mint huzat a melegtől.

Sárikának jó horgicálást, és jó egészséget az egész családnak.

 

Előzmény: pmárti (66782)
Andi171 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66783
Márti, igen, Kristófnak meg Ádámnak (őt nem sikerült a telefonommal lefényképezni, mindig futóban volt) nagyon tetszett a dolog :-)

A hangosbemondó szerint 3.000-en lehettünk, jobb, mint a strandolás, mert nem kell átöltözgetni :-)
Előzmény: pmárti (66782)
pmárti Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66782

Andi , és  Zsófimamája aranyosak a gyerkőcök, hát igen ők örülnek a hidegnek, mi is így voltunk ezzel 50 évvel ezelőtt, most meg hol az a bajunk hogy hideg van nyáron meg az ha meleg van.

Horgica a hideg buszban is horgicálsz? Vigyázz magadra nagyon tundra b..-ó meg a többiek. Puszi Márti

Jolimama! Nálad jó a fűtés? Te is vigyázz nagyon! Puszilunk Sárikával Márti

Margitmama olvasom hogy Ti is "küszködtök a hideggel, de vígasztalódjunk hogy minden nap 1 tyúklépéssel közelebb leszünk a tavaszhoz, ugye  Csiripke?

Előzmény: pmárti (66781)
pmárti Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66781

Juditka  köszönjük! Sárika is viszont!

Csiripke! Ez az a terítő amit már 1 éve horgolok, az összeállítás miatt vagyok bajban mert a középső rész rajza nincs meg.csak az eleje, és mindig csak felveszem hogy na megpróbálom befejezni de nincs türelmem hozzá mert nem símul ki rendesen. Erzsimama kedvence is ez a terítőcske, nem tudom hogy ő meghorgolta e már?Szóval vannak befejezetlen dolgok:-(((. Puszi Márti

Előzmény: LRJudit (66766)
Andi171 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66780
Köszönjük, Csirip :-)
Előzmény: csirip46 (66779)
csirip46 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66779
ANDI. Nagyon aranyosak a gyerekek!
Előzmény: Andi171 (66776)
horgIca Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66778

Jolimama köszi a mintákat én is elmentettem.

 

Olimama "tudom miről beszélsz", de már úgy gondolom, hogy minden nappal közelebb kerülünk a tavaszhoz. (csak most még nem érezzük)

Előzmény: Jolimama (66774)
terpentin44 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66777
Jó estét!!!Élvezet nézni ezeket a régi ujságokat,köszönöm a retro érzést!
Andi171 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66776
Gabi, mi is voltunk tegnap csúszkálni, Keszthelyen :-) Csak nekünk nincs korcsolyánk, szánkóztunk. Meg elhatároztuk, hogy jövő télre beszerzünk néhány korcsolyát, majd a nyáron szorgalmasan járjuk a turkálót :-)
Előzmény: zsófimamája (66719)
olimama65 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66775

Ildikó! Csak most tudtam visszajönni a géphez, de látom, hogy Jolimama már feltette a mintát. Jó munkát kívánok hozzá.

HorgIca! Vigyázz magadra, mert a hideg buszba hamar felfázik az ember. Te meg hosszú utat teszel meg a munkahelyedre. A legújabb munkáidat meg várjuk. Nekem ma semmi kedvem nem volt, még horgolni sem.

 

Előzmény: szaboildiko (66773)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66774
Előzmény: szaboildiko (66773)
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66773
Kedves Olimama! Nekem is elküldenéd ennek a két terítőnek a mintáját? Köszönöm szépen. Ildikó
Előzmény: olimama65 (66759)
horgIca Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66772

Szép napot mindenkinek!

 

Nyüzike hatalmas munkát végeztél, ezer köszönet érte Neked és a segítőidnek is.

Lányok őszintén bevallom, mióta otthon rosszalkodik a gépem, ittbent meg egyre több a munkánk, (ez nem panasz) azóta "elvesztettem a fonalat", hogy stílusos legyek. Örülök neki, hogy egyre többen leszünk, mindenkitől lehet tanulni.

Ma olyan hideg volt mikor jöttem be dolgozni, hogy a buszt sem tudták rendesen felfűtteni. Fázott a kezem, és alig csúszott rajta a fonál, de nem adtam fel.

A karácsonyi láz óta horgoltam egy ananászos terítőcskét, most egy másikat kezdtem el. Keményítés után megmutatom.

A hónap munkájára is sok szépet küldtetek be, nehéz is volt a választás.

 

Csiripke nagyon szép ez a szalagos terítő, Neked ez már megsem kottyan, bátran álljál neki!!

nyüzike Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66771
Lányok bocs de most javítom 1971-est mert lehet hogy nem szereti hogy feltöltés közben szkennelek mert nagy volt a gubanc.
csirip46 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66770
Szép Napocskát Mindenkinek !

PMÁRTI. Nekem ez az egyik kedvencem, bár még nem merészkedtem odáig, hogy elkezdjem.
Előzmény: pmárti (66752)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66769
Csak mellé egy kis forraltbort, de ezt úgyis tudjátok.
Előzmény: nyüzike (66768)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66768
Ilyen hidegben tudsz jobbat?
Előzmény: LRJudit (66767)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66767
Elkezdünk nézelődni és szebb lesz a nap. És marha gyorsan vége lesz!
Előzmény: nyüzike (66758)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66766
Isten éltesse Sárikát!
Előzmény: pmárti (66764)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66765
105. Nekria
106. Mmaca
107. Mira mamája
108. lamella234
109. terpentin44
110. M_Ildi
111. k-betti
112. m-creativ
113. evike001
114. nOteasy
115. bleky55
Előzmény: bleky55 (66760)
pmárti Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66764

Judit, Olimama nagyon tündériek vagytok, !

 Olimama azokat ismertem de  talán anyukámnak könnyebbb a pókos megoldás az összekötésnél, azért  amit Judit HKtaicától rakott be az nagyon tetszik neki, már ki is nyomtattam és hozzá is fog kezdeni szerintem perceken belül, úgy örült mint egy kisgyerek a segítségeteknek olyan aranyos volt. Szóval probléma meogoldódott:-)))) Puszi nektek  Sárika és Márti

Előzmény: LRJudit (66756)
olimama65 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66763

Mártika! Ez is nagyon tetszik nekem. Lehet, hogy hosszabb 70 cm-nél, de ezt is lehet szerintem variálni ha hosszú.

 

Előzmény: pmárti (66752)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66762

nyugodtan átvezetheted a hátoldalán a fonal és a lap között csúsztatva., sőt ha még ki nem varrt részen mész át, akkor az is el lesz tüntetve, ha kihímzed majd. (na ez szép magyaros volt, de remélem érted) 

 

Nagyon tetszik, hogy a minőségre törekszel, így lesz szép!!!!

Előzmény: zildi (66761)
zildi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66761
Nagyon elégedetlen vagyok a macival, így úgy döntöttem felfejtem, nem az a célom, hogy mielőbb elkészüljön, hanem elfogadható legyen.
A szem-száj-orr viszonylag közel van egymáshoz, mindig elkezdem a hímzést, vagy átvezethetem a szálat egyiktől a másikig?
Ígérem nem foglak sokat zavarni és köszönöm türelmedet.
Előzmény: Ilonamamzi (66743)
bleky55 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66760
Kedves Topik társak !

Látom, hogy már milyen sokan vagyunk ezen a fórumon.

Kérlek benneteket, hogy mint csendes olvasgatót engem is írjatok már
fel a listára.

Köszönettel. További szép napot, és jó meleget mindenkinek.

Bleky55
olimama65 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66759
Szerbusztok, szép napot Mindenkinek!
Mártikám! Én ezt a kettő ovális terítőt találtam most a lementettek között. Ha megfelel, akkor küldöm a mintát.
 
Előzmény: pmárti (66752)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66758
Szebb napot és jó nézelődést

Fürge ujjak

1970


1971


1972
lorina8 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66757

Sziasztok!

Már nagyon rég nem voltam itt!De már hiányoztatok!:-))

Meg szeretném kérdezni tőletek,hogy van-e kedvetek olcsóbban vásárolni,kedvenc boltjaitokban,és mindezzel,még pénzt is keresni??

Az oldalamat ha elolvassátok,ott többet megtudhattok róla!www.sciennet.com/lorina címen.

Ha érdekel benneteket,akkor kérlek jelezzétek a :lorina@citromail.hu címen.

 

Ezt a fantasztikus lehetőséget bátorkodtam nektek ajánlani,mert a mai világban minden fillér számít!:-))

Sziasztok...........további kellemes délutánt nektek!

Kriszti...

LRJudit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66756

Márti!

Nem is találom a gépemen pillanatnyilag!

Hkatica képtárában van.

http://img4.tar.hu/hkatica/img/29394291.jpg#3

http://www.kep.tar.hu/hkatica/50337452/29394290#2

Hosszában lehet toldani a mintába!

Előzmény: pmárti (66752)
katri Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66755
LRJudit !


ÉN csak kérdez , valaki tud , ugyanaz könyv ők , vagy nem. Most tudom , ők ugyanaz könyv , és nem kérdezek rend mindez könyv -ból online bolt. Az minden :)
Előzmény: LRJudit (66753)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66754

Márti!

Amit 2 éve terveztem, azt megcsinálta?

Előzmény: pmárti (66752)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66753

katri!

Nyüzike válaszolt, nekem nincs ilyen könyvem. Pillanatnyilag az antikváriumban sincs.

Előzmény: katri (66748)
pmárti Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66752

Szép napot mindenkinek!

 

Pumukli-Eszter Köszönöm, gondolom hogy minta az nics az alsó képhez mert akkor felraktad volna. Eszter barátném kívánsága masni lenne, de ha nem találok mást akkor a tiedből valamit megpróbálok összehozni. puszi Márti!

 

És még egy kérés, anyukám ovális szalagost szeretne horgolni kb 70x35--40 cm nagyságban ha valakinek éppen kéznél lenne  akkor kérném:-)))  Már a régi Füu. átfutottam ott nem leltem ilyenre.Puszka  mindenkinek ,megyek főzőcskézni.

Előzmény: pumukli9 (66730)
katri Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66751
Köszönet, nyüsike! :)...
Előzmény: nyüzike (66749)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66750
A szép napot meg lemaradt !
Előzmény: nyüzike (66749)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66749
Csillagminták szalag mintáknál a tartalom ugyanaz
Előzmény: katri (66748)
katri Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66748
"Csillagminták, szalagminták" név -ból könyv

a van szalag horgolas könyv, ugyanaz cimpalok, elterö szin es ev
Előzmény: LRJudit (66746)
biológus Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66747

Jolimama várom, hogy a kezem a régi legyen, de tudom, hogy akkor már kinn lesz a pocaklakó, úgyhogy nem is várom.:)

De azért amit tudok alkotok, most sütöttem életem első rétesét (tésztáját én csináltam), gluténmentesen a kicsit apának,a  többit a du. vendégeknek, az éjszakás túrópogi most sül, csak ideszaladtam.:)

 

Én most ezzel is fűtök.

LRJudit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66746

Katri!

Nem tudom megnézni, ezek a linkek nálam nem működnek. A címét írd be, akkor rá tudunk keresni.

Előzmény: katri (66744)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66745

Katri!

 

 

Köszönet a könyvekért!!!'

katri Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66744
Szia!

Volna valaki ez könyv?

http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?func=gyorscim&tipus=tema&kezdet=1&darab=50&talalat=42&rendezes=Cim_AZ&temakorID=0&sszam=28

http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?func=gyorscim&tipus=tema&kezdet=1&darab=50&talalat=42&rendezes=Cim_AZ&temakorID=0&sszam=29

http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?func=gyorscim&tipus=tema&kezdet=1&darab=50&talalat=42&rendezes=Cim_AZ&temakorID=0&sszam=27

http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?func=gyorscim&tipus=tema&kezdet=1&darab=50&talalat=42&rendezes=Cim_AZ&temakorID=0&sszam=26

http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?func=gyorscim&tipus=tema&kezdet=1&darab=50&talalat=42&rendezes=Cim_AZ&temakorID=0&sszam=25

valaki tud it,s a minden egy ugyanaz könyv?
Előzmény: katri (66732)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66743

Sziasztok! Szép vasárnapot, jó kézimunkázást mindenkinek!

 

Zildi!  A tűgob természetesen tűgobelin akart lenni rövidítve. Ez nem a kép méretét jelzi, hanem a négyzetek méretét, ez a legkisebb. Valószínű, hogy a képed nem ez, mert ez olyan picike, hogy biztos nem lett volna kockás a maci feje.

 

A gobelin minden szeme balról jobbra felfelé dől, a hímzésfajták  különbözősége csak a hátoldalon látható, ha pl a hátulján a fonal is dől, akkor sokkal fedetebb a hímzés, mintha függőlegesen menne a fonal. Bővebb instrukciót találhatsz Geryék honlapján. Szerintem ezzel nem kell most még foglalkoznod, a mesterek hímeznek úgy, hogy mindkét oldal szinte teljesen egyforma. Persze ettől azért még tudhatsz róla.

Keretszem elvileg nincs a gobelinben, de a nagyon szép arcrészletekhez olykor olykor ezt is kell hímezni, hogy plasztikusabb legyen.

 

 

Előzmény: zildi (66735)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66742

Ebben akkor megegyezhetünk: Nekem is az minden vágyam, hogy egyszer a lakásban télen, rendesen legyen meleg !

(Ne nagyon, ne kicsit, élhetően) 

Előzmény: pilcher (66682)
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66741
Ez a két véglet !

Ami jellemző is kies városunkra, bár sok összefüggés ebben az esetben nincs, hacsak annyi nem, hogy ugyanazok a tervezők, és mesterek és műszaki átvevők működhettek közre, mind a két épület építésében és lakhatóvá nyilvánításában.

Az igazság, valahol kettőnk között van…

Egy napig nem bírnád ki, itt.

Ha az unokám, aki a Liliom utcában és gázzal fűtött lakásban él egyébként, itt alszik, reggelre beödémásodik a szeme, szárazon köhécsel, és taknyos lesz. Ők is, hasonló cipőben voltak: harmincegynéhány ezer forintos túlfizetésüket, nemes egyszerűséggel átfordította egy figyelmetlen adatrögzítő, kintlévőségbe (avagy az új rendszer, mert minden bakit ezzel magyaráznak, láthattad mi tömeg van mindig, a gyönyörű, vadonatúj, EU szinten berendezett kirendeltségen) és a telefonos egyeztetés és tisztázás után megjelent a szerelő, hogy elzárja a gázt…

(miközben a két hónapos csecsemő Rea, ott aludt a szobában)

Hát ez is jellemző kies városunkra.
Előzmény: biológus (66711)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66740

Szép jóreggelt!

Zsoka!

Nekem nagyon nagy koncentrálást igényelt, hogy a gyűrű második felében nem szabad átfordítani a szemet. Annyira benne volt már akkor a kezemben a mozdulat, hogy olyan voltam, mint a lassított felvétel, el ne rontsam.

Előzmény: zsoka63 (66733)
zildi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66739
köszönöm válaszod. mekkora a lyuk a tűgobelinnél? a mackó, amit most csinálok /első hímzésem/ bizony elég apró lyukú, a kép mérete 15x11 cm és ülő mackót festettek rá
Előzmény: _tyúkanyó (66738)
_tyúkanyó Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66738
Jó reggelt, sziasztok!
A "tőgob" gondolom tűgobelin akart lenni, én legalábbis csak arról hallottam- ott kisebbek az öltések, mint a 'rendes' gobelinnél. Ahol keresztszemeket készítünk, az keresztszemes, nem tudok róla, hogy azt is gobelinnek neveznék. (Attól még lehet... :-) )
Előzmény: zildi (66735)
KSKG Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66737

Sziasztok, Jó reggelt !

Tegnap este megint jó sokat írtatok. Hogy megy ez nektek, hogy itt írtok, közbe kézimunkáztok és a családot is ellátjátok. (Ja és a család többi tagja is géphez kerüljn)?

 

Lenne egy kérdésem, ha horgoltok toppot vagy valami póló szerűséget, milyen fonalból teszitek?

H.Stefi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66736

Mindenkinek szép vasárnapot kivánok!

zildi Creative Commons License 2009.01.11 0 0 66735
köszönöm a biztatást. Mi az a tőgob? Hogy hívják azt a hímzési technikát, amikor keresztszemeket készítünk, nem csak dőlt szemeket? úgy tudtam az is gobelin
Előzmény: Ilonamamzi (66728)
borcsimama Creative Commons License 2009.01.18 0 0 66734
ballarozikának nagyon boldog születésnapot kívánok, egészségben, boldogságban és nem utolsó sorban nagyon jó kézimunkázást!

Piroskák, Pirikék, Pircsik, Nektek is kívánok minden elképzelhető jót, egészséget, szeretetet, mindent, ami kedves Nektek.

vmartina, nagy munkába kezdtél, de nagyon szép lesz! Az ágytakaró nem kis munka!


Betegeskedőknek mihamarabbi gyógyulást kívánok!!!

nyuszturenka Hajnika, mihamarabbi felépülést, hogy otthon élvezhessed a horgolás örömeit, és a kis unoka-hugod fejlődését.
zsoka63 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66733
jó estét mindenkinek ! JUDIT nem utáltam, imádom az új kézimunkákat csinálni.most gyöngyösset fogom megpróbálni.a fenyőid csodaszépek .
Előzmény: LRJudit (66584)
katri Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66732
Előzmény: Jolimama (66725)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66731
Engem elcsábítottak megint játszani, ma Hármaska nyert.
Előzmény: Jolimama (66727)
pumukli9 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66730
Szia!

pmárti

Puszi Eszter

 

Előzmény: pmárti (66717)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66729
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66728

Zildi!

 

Jó lesz az, ha kicsit kockás, akkor a konturral is tudod korrigálni, vagy még a háttérrel is. Majd mutasd meg, ha kész leszel. Az én első gobelinem tőgob volt - jól belecsaptam a lecsóba - fogalmam sem volt akkor, hogy mire vállalkoztam, azóta se csináltam ilyet, csak normál méretűt, ráadásul az egész elferdült. Azért büszke voltam magamra, őszi csendélet volt, a barna ezer árnyalatával. A hátulja borzalmas volt, tele csomókkal, és csak utána tanultam meg, hogyan kell csomó nélkül elkezdeni és befejezni. Szóval csak gyakorolni kell.

 

 

Van egy web-es bolt is  (Mola Gobelin), rengeteg gobelinnel, meg nagyon sok fonaluk is van, most akcióznak is. Akit érdekelt, kukkantson be

Előzmény: zildi (66726)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66727
Hú, de nagy a csend:-) Mindenki takarójába burkolózott? Megyek én is Jóéjszakát. Jolimama
zildi Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66726
alakul a Maci, egyedül a szemek szépek, egyenletesek. De szögletes a figura, nem sikerült a hajlásoknál követni a vonalat, pld. feje egy kocka lett és csúnya a visszája is, nem sikerült a kezdő szálakat eltüntetni. még nem vagyok kész, igyekszem még javítani, hogy formás legyen és ne szögletes a karja, lába.
Előzmény: Ilonamamzi (66668)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66725
Katri Köszönöm. Jolimama
Előzmény: katri (66723)
Lia63 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66724

Katri!

 

Thank you!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: katri (66723)
katri Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66723
Előzmény: Lia63 (66722)
Lia63 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66722

Mira mamája!

 

Ezt elfelejtettem: http://gyongyfuzes.lap.hu/

 

Előzmény: Lia63 (66721)
Lia63 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66721

Szép estét kislányok!

 

Nagyon hideg van már most, remélem nem fáztok!!!!! Kislányok, tudom, hogy ti már ismeritek ezeket a linkeket, csak azért teszem fel őket, mert Kati, (Mira mamája) nem ismeri őket

Kedves Mira mamája!

Ha  van egy "kis" időd ezeket nézd át! Biztosan van köztük gyöngyfűzös is, meg rengeteg babaholmi. Lehet Mirának kötni-horgolni! Katát is meg kell tanitani horgolni! Katácskát puszilom, vártam, hogy felhiv délelőtt melóból. Üzenem neki, hogy hétfőn jöjjön dolgozni!!!!!!!!!!!!! És a linkek:

http://casaecrochet.blogspot.com/

http://sannycroch.blogspot.com/

http://deborahcroche.blogspot.com/

http://picasaweb.google.es/andreapoupees

http://cleacroche.blogspot.com/

http://edivanacroche.blogspot.com/

http://falandodecrochet.blogspot.com/

http://sandracoatti.blogspot.com/

http://tatynishi.blogspot.com/

http://miva63crochet.blogspot.com/

http://giocroche.blogspot.com/

http://rosinacrochetrico.blogspot.com/

http://cantinhodaagulha.blogspot.com/

http://www.ivyscreationscrochet.com/ ebben mindenféle van. Egyenlőre ennyi, de van még!!! Kata tegye el neked a "kedvencek" közé és akkor bármikor megnézheted őket! Puszi

Előzmény: Mira mamája (66714)
csirip46 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66720
IBOLYA. Fent vagy a listán, viszont a leveledet nem találom. Mikor és hová küldted. Segits. Már végig nyaltam mindent. Nick neved, helység, igazi neved, emilkéd, képtárad van fent. Ha valami nem jó, kérlek irj mégegyet.

NYUSZTURENKA. Jobbulást és biztosan minden rendben lesz ! Sokat gondolunk Rád.

Előzmény: Ibolya58 (66699)
zsófimamája Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66719

Szép estét mindenkinek!

 

Mi mozgással védekezünk a hideg ellen:

Koriztunk, a változatosság kedvéért, voltunk egy páran:))

 

 

 

LRJudit Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66718

Gaga!

Kicsit drága! De biztos klassz!

Márti!

A fák nem élők. Hihi! Közel 10 centisek, 10-es cérnából készültek.

Előzmény: pmárti (66717)
pmárti Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66717

Szép estét mindenkinek,! és egy pár fokkal melegebbet!

Olvasom hogy sokan küszködünk a hideggel. Nusa  az sem jó ami nálatok van, de az sem ami nálunk, a gázóra pörög mint a motolla és a belső hőmérsékletünk 20- 21 fok, a számláról majd ne is beszéljek a közel 140ft/m3 , mellette meg a nappaliban cserépkályhába is fűtünk hogy egy kicsit " pihentessük a gázt". Nagyon hideg van itt a Tisza partján is reggel -13 volt, majd a napon -1-re felment.Most néztem ismét -5 fok van és vicsorog a telihold, úgyhogy ismét nagy zimankó lesz éjszaka. Egyetlen egy ami jó a mi "kis " fészkünkben hogy penészedni soha nem penészedtünk le, igaz az ablakaink is anno nagyon drágák voltak jugó ablakok, 2 rétegű üveggel még de 25 év után is úgy zárnak mint új korukban. A fa ablaknak azért párja nincs, mert van természetes lélegzése, a műanyag ablakok sajnos annyira lezárnak, meg kisporolják belőle azokat a járatokat amik a szellőzést biztositják, szóvasl azért penészedik le a lakás,a rendszeres szellőztetés ami a párát kiviszi az tudná csak a penészedést megakadályozni, főleg akkor amikor főzés van az ablakot kicsit bukóra ki kell nyitni.

Na ennyit a hideg -penészről!

LrJudit  gyönyörűt alkottál már megint, élőben mekkorák ezek a kis csodák?

Nyuszturenka csak pozitívan!!!! Gondolunk rád!

Biológus nagyon vigyázz magatokra meg ne fázzatok!!! Akkor rózsaszínbe borul a világ? :-))))))Cicomázhatod majd a kis hercegnőt Pusz nektek! 

Kérésem lenne kislányok  keresek hajba olyban francia csattra felrakható masni mintát ami nem nagyob feltűnő, de mégis elegáns, kis fiatal barátném növesztené a haját és most azt kért tőlem hogy horgoljak már valami masnit,  ha tudtok segítsetek  Köszi Pusz mindenkinek Márti

 

Jolimama Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66716
Mira mamája, a topikleírás van egy link, arra kattints /egyevesaforum/, ott bejutsz a honlapunkra, annak bal oldalán vannak a képtáraink linkjei. Keresgél, biztos találsz Neked tetszőt. Ha elfogyott, még jönnek majd a többi linkek.
Előzmény: Mira mamája (66714)
GAGA50 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66715
Sziasztok !

Ma a neten bóklászás közben találtam ezt a német oldalt. Csipkeverőknek Mintakészítő program. Így ránézésre úgy tűnik hogy nagyon szuper. Nézzétek meg hátha tudjátok használni.



http://www.knipling.de/catalogue/knip30.html
Mira mamája Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66714
Sziasztok lányok!Szép napot mindenkinek.Most jöttünk fel a net-re,és szeretnénk mintákat kérni gyöngyfűzéshet,gobleneket,horgolt mintákat.Köszönöm szépen.Pusy minndenkinek
Előzmény: Jolimama (66713)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66713
Szia biologus, simi az újabb topik-lánykának:-)) Te hogy vagy?
Én panelban lakom, gázzal fűtök. Spórolni kell vele, nagy meleget nem csinálhatok, de azért nem fázom. Átalányban fizetek havonta 8400Ft-ot.
Családi házban laktam, és annyit fáztam, hogy amikor ide költöztem, hihetetlen volt a különbség.
Előzmény: biológus (66711)
Mira mamája Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66712
sya!Kataí vagyok.Sikerült belépni.Akkor elküldöd anyunak a mintákat?Pusy
Előzmény: Lia63 (66696)
biológus Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66711

Sziasztok!

 

A héten tudtuk meg, hogy kislányunk lesz.:) Szép nagy baba, a számolthoz képest nagyobb kb. 3 héttel.:) Lesz akit majd megtaníthatok horgolni, mert a férjem nem lehetett jó alanynak mondani, remélem majd sok féle technikát megtanul.:)

 

Nusa-Szegedről, cserélhetnénk a fűtési szezon végéig. Mi társasházban lakunk, mellettünk lakásokat nem lakják, nem fűtik, alattunk a  lépcsőház, bejárat, és tárolók, mind fűtetlen. Egy szobában megy a konvektor, másikban a kályhában tüzelünk, reggelre van 16C is keményen. Konyha viszi a prímet, ott rossz a konvektor, amit nem fogok kicseréltetni, inkább villannyal fűtök, ha ott vagyok, mert az olcsóbb, igen nem vicc, ha nem vagyunk a konyhában az 12C, pedig már két réteg PVC-t leraktunk a járólapra, meg rongyszőnyegeket.

Mivel el szeretnénk költözni magánházba, nem cserélünk se ablakot, se konvektort.

Ha sikerül majd a gáztól sztem teljesen igyekszünk függetleníteni magunkat, ez régi elhatározás.

Itt rablás van: a víz míg a városban laktunk fölforrt 2 perc alatt, itt az dupla, tripla idő (egy teányira értem), nem most hanem mindig, pedig ez is Szeged.

2 éve 49nm-en 35 eFt nem futotta ki a gázszámlát egy hónapban, na akkor tértünk át a kályhára. De ugye ennek hibája, hogy reggelre hideg van, bár ennyi kell az edzettséghez. Mellesleg a gázszolgáltató megfenygetett, hogy levágja az órám, ha nem fizetek, miközben 20eFt túlfizetésben voltam...

Páratartalom 70-80% közt, a ruhák nem száradnak hiába fugálom a maximumon ami szépen összegyűri, penész a sarkokban kb. tenyérnyi folt, 2-3 helyen. Tömény domesztosszal mosom le, kb. egy évig nem jön elő.

Konyhában áll a víz az ablak alatti részen a pvc-n, ott csapódik le a pára...

Nyáron nem hűtünk a klímával csak a nedvességet csapatom ki.

Szóval nem tudom milyen konstrukció ez a 30 éves téglalakás, de nagyon béna.

Egyszóval úúúúúúútálom már a hideget.

Jolimama Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66710
nyuszturenka-Hajni gondolok Rád, gyere mielőbb haza. Ha tudsz valamit, jelentkezz. Tudod, pozitív gondolkodás. Puszillak. Jolimama
Előzmény: nyuszturenka (66702)
pumukli9 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66709
Ez a véletlen??

Előzmény: nyuszturenka (66707)
pumukli9 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66708
Látod a telepátia! Egyszerre írunk és gondolunk egymásra..

Kösz jól vagyok. de ez az időjárás nem tetszik nekem. Nehezen viselem.

Igyekezz a kórházból haza mert a kispicur vár rád és mi is itt!

Eszter

Előzmény: nyuszturenka (66705)
nyuszturenka Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66707
Köszi pumukli, természetesen pozitivan:-)))
Előzmény: pumukli9 (66706)
pumukli9 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66706
 

 Ez a kutyás szomszéd a festő és nem kért munkabér.

nyuszturenka

Légyszi csak arra gondolni, hogy minden rendben lesz!

 Pozitív gondolat!!!

De gondolunk rád, megígérem!

puszi neked Eszter

nyuszturenka Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66705

Szia pumukli:-)) hogy vagy? Mi van veled mostanában?

 

Előzmény: pumukli9 (66704)
pumukli9 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66704

Kösz kérem szépen

puszi

Eszter

Előzmény: ANHIka (66701)
nyuszturenka Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66703

Legalább horgolok ott is:-)) két vizsgálat között:-)))

nyuszturenka Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66702

Szép napot mindenkinek.

 

Látom hatalmasra nőt a topik létszáma, nagyon örülök, neki. Bocsika, ha ritkán vagyok, de be indult a melo, és ezerrel dolgoztam eddig. Holnap pedig Pedig Pestre utazom, és hétfőn befekszem a kórházba, kivizsgálásokra. Legyetek szívesek imátkozni, hogy ne találjanak semmit sem, bár ez biztos nem így lesz de örülnék neki.

 

Szeretlek titeket. puszi....

ANHIka Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66701
Pumukli ilyet keresel?
Elküldöm @ a mintát ha kéred? Anhika
Előzmény: pumukli9 (66691)
margitmama Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66700

SZIASZTOK! HIDEG VAN FÁZOM, A CSALÁDIHÁZ SEM OLYAN JÓ!

 FÜRGEUJJAK NEKEM IS VAN 1976-2002. ig hellyel közzel, kicsit hiányos. ha valamelyik hiányzik  csak kérdezzetek. Jó horgicálást. margitmama

Ibolya58 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66699

Sziasztok!

mostanában keveset horgolgatok,készülnőm kell a munkahelyi  vizsgára./nemsoká lesz/Ha túl vagyok rajta utána jöhet a horgolás,stb.Igaz,igy munka mellett azért kevesebb időm lesz majd a kézimunkázásra,de legfeljebb tovább fog tartani az elkészitése.

Nekem is vannak régebbi fürge ujjak,majd körül nézek és felteszem őket.Az a régebbi annyit jelent,hogy a 90-s évekből valók.

Csirip!

irtam Neked @-t a lakóhelyes listá miatt!

szaboildiko Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66698
Szia Jucianyu! Neked is hasonlókat. Már le is mentettem, köszönöm szépen.
Előzmény: Jucianyu (66678)
GAGA50 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66697
Csirip!

Küldtem neked @- t.

"A 74.04 és 05. -t felraktam a "horgoljunkdehalkan"-ra. Onnan le lehet tölteni. "

ezt hol találom meg ?

Köszi. Marika
Előzmény: csirip46 (66667)
Lia63 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66696

Édes Nusám!

 

Tudom miről beszélsz, nyitott erkélyajtónál van 26 fok a lakásban. "Védjük a földet és mindent megteszünk a globális felmelegedés ellen". Minket sem támogatnak, sőt még engedélyt sem adnak, hogy radiátorszelepeket cseréljünk - ne adj Isten mérővel - mert akkor csak annyit fizetnénk fütést, amennyi meleget elhasználtunk. Ha máshol -20 fok van, Dorogon a lakótelepen csak -10, mert az összes (kb.) 600 lakás fűti az utcát - nem tudom ez magyar logika?!?! Közben végtelenül sajnálom azokat, akik a megfagyás küszöbén állnak, és kisgyerekek nagykabátban vannak a lakásban, ez ellen kellene tenni valamit. Puszikállak ezerszer!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: nusa-szegedről (66666)
evike001 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66695
Üdvözlök mindenkit, kellemes hétvégét kívánok minden topiktársnak!

JOLIMAMA,
LRJuditka, Köszönöm nektek a névsorba iktatást.
csirip46 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66694
Pumukli.
Meg kell keresnem, valamelyik nap rátévedtem egy oldalra, ahol sok kutty-mutty cucc volt. Persze, hogy most nem találom.....
Előzmény: pumukli9 (66691)
csirip46 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66693
Válaszka ment.
Előzmény: Jolimama (66692)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66692
111. k-betti
112. m-creativ
113. evike001
114. nOteasy

csirip-Pirikém írtam Neked levelet.
Előzmény: LRJudit (66689)
pumukli9 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66691
Sziasztok !

Kérésem lenne hozzátok, a szomszédban van két csupasz kutya, fáznak

Szeretnék valami pulcsit készíteni nekik. De nincs mintám. Ha van valakinek a képtárban szabásmintával együtt. És elküldené, vagy felrakná, ide igazán őrölnék neki.

Kellemes hétvégét mindenkinek, a Betegeknek gyógyulást kívánok.

 Puszi  Eszter

LRJudit Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66690
Na!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: LRJudit (66689)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66689
1.

2. Jolimama

3. LRJudit

4. nyüzike

5. olimama65

6. Bubuka54

7. KSKG

8. Marikje

9. csirip46

10. Szirmok

11. mamagai

12. Lia63

13. Nyuszturenka

14. GAGA50

15. fpárduc

16. Ilonamamzi

17. Pumukli9

18. eicu

19. Ibolya58

20. efuleske

21. Annamária36

22. livia néni

23. ráhajtás

24. KZsuzsó

25. Csöpi47

26. Beszterczán Mónika

27. marizsu2

28. Magdi37

29. Erzsimami

30. Zuzana7346

31. H.Stefi

32. emoke33

33. vmartina

34. taptapo

35. pörsike

36. pilcher

37. Andus1975

38. evanet

39. ZsebiB

40. Kereszt szem

41. Zsófimamája

42. biológus

43. Rebeka 55

44. magdy70

45. Piroska49

46. Lottesz

47. Anitazsuzsa

48. margitmama

49. penelope06

50. medve55

51. Sándor3

52. Rózsaszirom

53. csipke47

54. zsoka63

55. ANHIka

56. perzsi

57. Kaoka

58. Rece-fice

59. Nuska4

60. ágnes77

61. Maria46

62. ULAIVA

63. borcsimama

64. csipkerózsi

65. Nagyi67

66. Szedit

67. Katie53

68. Picikatka

69. pmárti

70. Sárika

71. Csongkadar

72. Andi171

73. Komórka

74. matyólány

75. sagica733

76. Jucianyu

77. gyöngyvirág2007

78. Magdi06

79. tunderlala-3

80. vali531

81. _tyúkanyó

82. edocska75

83. szaboildiko

84. neva14

85. horgIca

86. azsúr

87. ovadi2

88. TJucus

89. tina64

90. hkatica

91. Vicus 35

92. magdi0401

93. csipkekata

94. zöldtengerszem

95. Magdi68

96. youlcsi

97. Faragóné Irénke

98. bmackó

99. Ibolya99

100. exiefo

101. Csilla74

102. Mami50

103. andrea68

104. nusa-szegedről

105. Nekria

106. Mmaca

107. Mira mamája

108. lamella234

109. terpentin44

110. M_Ildi

111. k-betti

112. m-creativ

113. evike001

csirip46 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66688
JUCIANYU. Végig néztem a terítőidet. Nagyon tetszenek. Szépek.
Előzmény: Jucianyu (66683)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66687
 

A hónap munkáira küldjétek a szavazatokat, szintén január 15-ig.

 

Ha elfelejtette valaki a sorszámát, a hónapmunkái képtárban megtalálja.

Ha valakinek még nincs sorszáma, de szívesen szavazna, küldjön nekem egy levelet, amiben kér sorszámot, küldök.

 

Jolimama Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66686
 

Emlékeztetőül:

Ismét eltelt egy év, és ha megnézzük a topiknyitás idejét, 2006 január 16. Hamarosan a harmadik évfordulónkhoz érünk.
Ezért kérlek Benneteket, aki úgy érzi, hogy ennek a topikcsaládnak tagja, és itt jól érzi magát velünk, írja a nevét a többi alá. /Vagy kérje, hogy írjuk hozzá/
Örülök, hogy házyboszi-Gabcika itt van közöttünk, így az 1-es számot meghagyom Neki. Kérem, hogy írja hozzá Magát.

Erre kérem a "csendes" társainkat is és az újonnan ránktaláltakat is.

csirip-Piri és Judit, kérlek Benneteket, ahogy eddig, segítsetek, és kísérjétek figyelemmel a névsort.

Csak azok nevei kerülnek fel, akik ezt hsz-ben, vagy levélben jelzik, hogy szeretnék ott látni a nevüket, vagy hozzáírják saját maguk.

 

Csirip készíti a lakhely szerinti összeírást, amira csak azok kerülnek fel, akik a szülinapi névsorba jelentkeztek. Csak azok fogják megkapni ezt a listát, akik szerepelnek rajta.

Aki szeretne szerepelni a lakhelyes listában, és nem szerepel a régiben, írja meg az adatait Csiripnek, amit szeretne beletenni.

Előzmény: Jolimama (66614)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66685
Jucianyu kértél segítséget a képtárhoz, nem tudom, hogy sikerült-e már?
Ha esetleg nem, akkor írjál, segítek.
Nagyon szépek ezek a terítők.
Előzmény: Jucianyu (66393)
csipkekata Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66684
Hát éppen ez az! én is így tudom, ezért vagyok megrogyva :(((
Előzmény: csirip46 (66680)
Jucianyu Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66683

Bocs, a méretét nem írtam.

20-as fonalból csináltam.Nekem 100x40-re jött ki.

Itt a Balatonparton is nagyon hideg van.

pilcher Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66682
Kedves Nusa! Tudom, hogy Nektek ez nem vigasz, de minden vágyam, hogy egyszer családi házban télen rendesen meleg legyen.:)
Előzmény: nusa-szegedről (66666)
pilcher Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66681
Szép napot!
Gyönyörűen süt nálunk a nap, de egyelőre csak -15 fok van (-19-ről indultunk), úgyhogy semmi kedvem semmihez (később a kutyákkal sétálnom kell). Vagyis csak kézimunkázni.:)
Csipkekata! Gyönyörűek a csipkék. A kiállításról készült albumból a nagy ovál terítőt és a nagy kékséget egy az egyben kiraknám a nappali falára - eszméletlen szépek.
csirip46 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66680
Szerítem szorgalmasan törölgesd, mert a fekete penész a legveszélyesebb a tüdőre -én úgy tudom... Most, hogy nagyon hideg van, a páralecsapodás is nagyobb, végigfolyik az ablakon, és ez belül van.
Előzmény: csipkekata (66677)
Andi171 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66679
Nálunk is undorító, elkeserítő, főleg a konyha. Az előbb mosogatás előtt feltöröltem a mosogató elé lefolyt vizet, ami a páralecsapódástól keletkezik, és rá két órára már újra beleléptem a vízbe. A fal egyszerűen rémes, pedig a férjem kábé két hónapja pucolta le flóraszeptes vízzel. Pedig nálunk a nyílászárók se modernek, 68-ban épült a ház, éppen ez a baja, nem szigetelték a falakat, hőhíd van, ilyenek...
Előzmény: csipkekata (66677)
Jucianyu Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66678

 

Kellemes meleg szobát kívánok mindenkinek!

Megtaláltam a futó mintáját,szeretettel küldöm .További vidám horgolászást nektek.

üdv:Jucianyu

csipkekata Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66677

Én is beleestem a kétségbe, amikor nemrég azt láttam, hogy a szuper új ablakoknál a lerakódó pára vizében megjelent a penész! Az azért nehéz fejtörést okoz, h. már 5 éve volt a nyílászáró csere (a falak nincsenek szigetelve, és 1965-ben úgy mondták: középblokkos, vagyis nem beton, valamiféle tégla), az előző években nyomát sem láttam a penésznek!!

Igaz, az első jelek már a tavalyi fűtésszezon végén mutatkoztak: a legészakibb sarokban az a gusztustalan ronda fekete penész megjelent. Akkor hypos/Domestos-os letörléssel , és a bútornak a faltól eltávolításával úgy tűnt, megoldottam. De hogy most az ablakokon is megjelent...

Most az a menetrend, h. reggelenként végigjárom a lakás ablakait, felitatom a vizet az ablakok alján, és ecetes/ Domestosos ruhával is áttörlöm, hátha azt nem szereti az a r.... penész.

Figyelni fogom az ötleteiteket, h. mi lehet a jó megoldás.

csirip46 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66676
Szép Napocskát Mindenkinek.
Egy kicsit el voltam havazva - ami sajnos még nem hullott nálunk -. Teljesen megkeverceledtem, hogy nem fogom tudni a képládát nézni. A szobaantennán csak az m1 és TV2 jön be, bár nem tudom, hogy mit elégedetlenkedem, fél életemet 1 tv-adóval éltem le és mégis itt vagyok:-) Alig vártuk a hétfői adás-szünetet. Ekkor éltünk társasági, családi életet és a szülöi értekezlet is ekkor volt. Az egész ország egy müsort kritizált másnap a munkahelyen....
JOLIKÁM. Megvagyok, vezetem és figyelem a jelentkezőket. szép számban írnak is a lányok, hogy milyen adatokkal szeretnének a listában szerepelni. Ez igy nagyon jó, mert - remélem -, hogy semmi olyan nem kerül be, amit nem akarnak. Közben Nyüzikének is megpróbálok - és még egy páran - segíteni, mert óriási az anyag.
LRJudit. Nem tagadod meg önmagad.GYÖNYÖRÜEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nálunk is nagyon hideg van. Anno, amikor még Kispesten laktunk, az első felhivásra mi is mindent szigeteltünk, hogy a levegő se be se ki... Aztán szépen elkezdünk penészedni.... Akkor sült ki, hogy vagy meleg, vagy penész, ami még veszélyes is, mert beszívod. Nos, akkor megpróbáltuk - ahol lehetett - a szigeteléstől megszabadulni. Nem fogjátok elhinni, de a un. fekete penész lepett mindent el, még a padlószőnyeget is ki kellett cserélni, a falakat lecsupaszítani és lemosni, ujra tapétázni. Hát nem volt egy-két fillér , hogy ujra levelőt kapjunk.
Előzmény: LRJudit (66675)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66675

Csipkekata!

Nincs jaj, hosszú távú terveimben azért szerepel, de.....oly messze van!

Örülj, hogy nincs kinti hőmérőd, nekünk van, -10. A tudat ront a helyzeten. És hiába hagytam bukóra az ablakot, fűtés ment szerintem egész éjjel, télikertben reggelre -2 fok. Igazán nem tudom mit tegyek!

Előzmény: csipkekata (66674)
csipkekata Creative Commons License 2009.01.10 0 0 66674

Jaj, pedig én éppen kedvcsinálónak szántam ezeket a képeket, nem pedig elijeszteni akarlak benneteket!

 

Szép jóreggelt mindenkinek! nálunk 100 ágra süt a nap, de nagggyon hidegnek látszik (nincs kinti hőmérőm)

Előzmény: LRJudit (66673)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66673

Itt vagyok és el is aléltam rendesen. Ezek csodák! A bokájukig sem érek fel. Én? Csipkétverni? Ugyan!

Jóéjt!

Előzmény: csipkekata (66672)
csipkekata Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66672

Jó estét, ha van még itt valaki!

Bővítettem a látnivalókat:

http://picasaweb.google.hu/porkatalin

 

Ezek között persze csak a fotózás az én érdemem.

 

Jó éjszakát Kata

LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66671

Nusa!

Elfelejtettem meghökkenni, mert a szülői házban ilyeneket éltem meg. Minusz 10 fokban is nyitott ablaknál aludtam. Agyatlan és végiggondolatlan sok minden. És ez engem is nagyon bosszant. Végtelen pazarlás. Bár az én gyerekeim 19 fokban is rövidnadrágban vannak, de az más kérdés. Ha a szüleimhez mentünk valami ünnep kapcsán, 10 perc múlva, mint a locsolatlan virág, lekókadtunk.

Nálunk most az a baj, hogy reggel -2 fok volt a télikertben, és ott nincs semmi fűtési lehetőség. Bizony bukóra ki kell nyitnom a nappali ajtaját. Mi lesz itt a kompenzációs gázszámla érkezésekor? Bele sem merek gondolni.

Ma mesélte egy ismerősöm, hogy az unokahuga kazánja kiírta, hogy nem hajlandó működni, mert rossz a gáz minősége. Hm!

Jóéjt Mindenkinek.

Előzmény: nusa-szegedről (66666)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66670

Bocsánat, eljárt a kezem!

 

106. Mmaca
107. Mira mamája
108. lamella234
109. terpentin44
110. M_Ildi
111. k-betti
112. m-creativ
113. evike001

Előzmény: LRJudit (66669)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66669
100. exiefo
101. Csilla74
102. Mami50
103. andrea68
104. nusa-szegedről
105. Nekria
106. Mmaca
107. Mira mamája Üdvözlünk körünkben!
108. lamella234
109. terpentin44
110. M_Ildi
111. k-betti
112. m-creativ
Előzmény: Mira mamája (66653)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66668

Zildi!

 

Ne aggódj sokat, ezeken mindenki átesik az első munkájánál. Ha jól értem, már magadtól is rájöttél, hogyan kell hímezni. A konturt mindig a szélénél hímezd, ahogy a minta adja, ha lehet vékonyabb fonalból (az osztott hímzőt 6 szálra szét lehet szedni, és ha pl. 3 szállal hímezted a macit, akkor a konturt elég 2-vel, vagy akár eggyel.) szerintem az a legszebb, ha csak épp hogy látszik, szinte csak keretet ad a figurának. (remélem érthető). Az íve pedig közvetlenül a szem szélén legyen, ez lehet akár balra dőlő, vagy függőleges, vagy jobbra is, teljesen mindegy, csaj símuljon rá a szélső szemre.

A szájnál és a szemnél és vékonyabb fonalat használj, épp hogy legyen vastagsága és hossza. Ezeket akár rendes - hegyes - tűvel is kihímezheted, hogy még szebb legyen. Ilyen "kényes" részeknél sokszor negyedelik a szemet, ha szükséges, az átló feléig egyik színt, másik felénél másik színt használják.  Én már csináltam azt is, hogy nagyon vékony festéktollal húztam ki egy angyalkánál a szinte meghímezhetetlen részeket. A lényeg az, hogy ne legyen pixeles.

 

Na jó hosszú voltam, de csak azért, hogy sikerüljön a képed, és legyen kedved a következőt is kihímezni. 

Előzmény: zildi (66643)
csirip46 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66667
Szép Estét Mindenkinek
Üdv Minden Új Tagunknak!

NYÜZIKE. A 74.04 és 05. -t felraktam a "horgoljunkdehalkan"-ra. Onnan le lehet tölteni.

No megyek és aluszkálok. Sajnos a Digi dekoderünk bemondta az unalmast és semmi jóval nem kecsegtetett az ügyfélszolgálat. Egyenlőre 5 nap múlva jelentkeznek, hogy mi ujság vagy megint én hívjam őket a mobilomon. A mai nap 700.- ft-ért megtudtam, hogy várjak...
nusa-szegedről Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66666
Lányok!

Ez, egy meghökkentő levél lesz!

Ha erre járok, beleolvasok, az éppen képernyőre kerülő hsz.-ekbe.

Írjátok, az ország minden tájáról, hogyan küzdötök, a hideggel.

Nem titok, hogy Szeged külvárosában, panel technológiával épített, tíz emeletes ház, nyolcadik emeletén lakunk.Az sem titok, hogy az egyetemen, a műszaki főigazgatóságon dolgoztam, és mit ád Isten,  hogy, hogy nem az energetikai osztályon.

Az sem titok, hiszen, eleget sikoltoztam, az év legszebb hónapjaiban, hogy becsomagolják a házunkat, és ha még, ez nem elég baromság, megszavazták, szédült állapotban lévő un. cellatársaink, hogy nyílászáró – ami természetesen, csak az ablakokra vonatkozik- csere is legyen.

Na, most kapaszkodjatok: Tökig elzárt radiátorok mellett, a lakásban,  +27fok van !

Édes Mihályom, egy szál topedó gatyában, némi felsővel, jómagam néminemű fehérneműben, fuldoklunk, az eszméletlen száraz melegben.

A hideg radiátorokon, természetesen, nagy alapterületű párologtatókat helyeztünk el.

Napközben, telve lelkiismeret furdalással, (mert, ahogyan Zoé unokánk, aki, koránál fogva még zöld, a szó nemesebb értelmében) pazaroljuk a Föld energiáját, és bizony, vizet forralunk, párologtatás céljából…

…és ha már majdnem megfulladunk, a száraz levegőtől, szégyen ide, szégyen oda, kitárunk minden ablakot, kereszthuzattal szellőztetünk, így jutunk némi oxigénhez (is) a , kívülről vadi új házunk, belülről már szinte, lakhatatlan, kemény pénzen  megvásárolt, lakásnak titulált aszalójában…

...és ha valaki félreértené: Föl vagyok háborodva az un. "panel programon", mert nem arra adnak elviselhető kölcsönt, ami valóban lényeges lenne, pl. a belső kommunális rendszerek műszaki fölújítására, hanem mint annak idején, üveggyöngyöt  a benszülöttekenek...

(és be is veszik-szük)

Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66665
Hahó csirip-Piri hol vagy, csak nem lettél még betegebb?

Jóéjszakát Mindenkinek. Jolimama
Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66664
109. terpentin44
110. M_Ildi
111. k-betti
112. m-creativ
113. evike001
Előzmény: evike001 (66661)
evike001 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66661
Sziasztok Kislányok!
Szeretnék én is a topik család névsorában lenni,
Irjatok be engem is,legyetek szívesek.Előre is köszönöm.
Szép estét kivánok mindenkinek.
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66660

 

Jolimama

 

Hát még én mennyire örülök. Hiába van a ház szigetelve  a fürdőszobába 12 fok volt, és a lavorban való mosakodás nem nyerte meg a tetszésemet, csak ültem a kisebbik szobámban a hősugárzók árnyékában és himeztem, közbe azon mérgelődtem, hogy miért nem rendeltem az összel egy pár mázsa fát, hogy befűtsek a cserépkályhába.

 

Panni

 

Előzmény: Jolimama (66659)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66659
Kereszt_szem-Panni, örülök, hogy már meleg az otthonotok. Ebben a nagy hidegben nagyon hiányozhatott a központifűtés.
Előzmény: Kereszt_szem (66656)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66658
Mira mamája-Kati szeretettel üdvözöllek, kívánom , érezd jól Magad közöttünk. Vegyél részt az életünkben, és mutasd is meg, hogy miket készítesz. Jolimama
Előzmény: Mira mamája (66653)
pilcher Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66657
Szia Mira mamája!
Tulajdonképpen pár napja már "számon vagy tartva", vagyis Judit beírt a listánkba (csak amolyan szülinapi létszámmegfigyelés ez:)), de örülünk, hogy ténylegesen is ideértél.:)
Szívesen megcsodáljuk eddigi munkáidat (ha készült róluk fotó), ha pedig segítségre van szükséged, valaki mindig jár erre, és megteszi amit lehet.:) Érezd jól magad köztünk!
Előzmény: Mira mamája (66653)
Kereszt_szem Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66656

 

Szép estét!

 

Fantasztius, hogy mennyire pörög a topik,  nem győzöm az olvasást. Végre ma délután megjavitották a kazánt, hát nem volt valami kellemes ez a 4 nap.

 

Panni

 

Victoire Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66655
Köszi neked is. Úgy néz ki, hogy itt "ráhajtás" értelemben használják, de a vicc az, hogy akár gallér is lehetne, mert a felső gallérjánál van ez a mintában. :-)
Előzmény: _tyúkanyó (66646)
szedit99 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66654
Köszönöm!
Előzmény: Jolimama (66650)
Mira mamája Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66653
Szeretettel üdvözöllek benneteket. Viglásiné Kati vagyok Leányvárról - Lia63 kolléganőjének az anyukája. Örülök, hogy végre itt lehetek köztetek.
Victoire Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66652
Nagyon szépen köszönöm! Megtaláltam benne. :-) nagyon szuper az a segédlet, mindjárt átböngészem még, hátha egy-két dolog még világosabb lesz a mintával kapcsolatban.
Előzmény: Jolimama (66640)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66651
Ha kiválasztod, hogy melyik mintát szeretnéd nyomtatni, a kép alatt lévő számot elküldöd nekem, én megszerkesztem, és csak a mintát elküldöm Neked levélben.
Előzmény: Jolimama (66650)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66650
szedit, rákattintasz, megnyílik nagyban a minta, és akkor jobb egérgomb, mentés másként, a gépedre mented. Onnan nyomtatod.
Ha mégegyszer rákattintasz, baloldalra megy a minta, és akkor a fájl menűben a nyomtatást választod, akkor nem kell a gépedre menteni.

Előzmény: szedit99 (66649)
szedit99 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66649
Újabb kincstár!
Köszönet érte, Jolimama.
De hogy lehet kinyomtatni azt a mintát, amit szeretnék eghorgolni?
Előzmény: Jolimama (66644)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66648
71/4
Előzmény: nyüzike (66647)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66647
Lányik ha valakinel megvan 71 / es Fürge ujjak jelezze mert ami itt van abból hiányzik két lap
_tyúkanyó Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66646
A link nem sikerült, talán a szó nélkül: szótár ?
Előzmény: _tyúkanyó (66645)
_tyúkanyó Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66645
gallér a jelentése, az egyik netes szótár szerint ( itt )
Előzmény: Victoire (66638)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66644
zildi Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66643
hát ezt nagyon köszönöm, hogy mondod, nagyon sokat kínlódtam, próbálkoztam, kizárólag gobelin öltéssel próbáltam kivarrni először a kontúrt, persze nem sikerült, felfejtettem, akkor a mackó fejét kezdtem kivarrni, az szép is lenne, majd a szem, száj, orr, aminek ki kell hagyni, egy-két lyukat és miután kész a sárga fej, azokat hímezni feketével, ugye? Már majdnem kedvem vesztettem, hogy nem sikerül. Szegény fekete fonal már elvékonyodott, ki is dobom. Ezt a mackót találtam egyszerűnek, de lehet, hogy egy házikó jobb lett volna.
A kontúr kivarrására milyen öltés megengedett?
Köszönöm, hogy segítesz.
Előzmény: Ilonamamzi (66601)
Csopi47 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66642

Sziasztok!

 

Jolimama  elküldtem a szavazatomat.

 

LRJudit köszi,hogy gondoltál rám a virágoknál.

 

Nem tudom mi van velem,de napok óta fáj az izom a felső karjaimban. Alig tudom a kezemet emelni. Most is nagyon nehezen írok.

 

Mindenkinek jó egészséget,mielőbbi gyógyulást a betegeknek. Vigyázzatok magatokra.

 

Puszi Mindenkinek:  Csöpi

Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66641
Lia szeretettel várjuk:-))
Előzmény: Lia63 (66639)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66640
Viktoire a topikleírás alatt van egy link, ha arra kattintasz, bejutsz a topik honlapjára. Ott van egy idegennyelvű szószedet Komórka jóvoltából. Nézd meg, bízom benne, hogy abban megtalálod.
Előzmény: Victoire (66638)
Lia63 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66639

Szerbusztok Kislányok!

 

Végre sikerült regisztrálnia kis kolléganőm édesanyjának, egy óra múlva be is tud majd lépni. Ölellek benneteket!

Victoire Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66638
Tud valaki itt oroszul? Nézegettem (egy szótárral) egy kötött felső leírását, amit abban az orosz újságban láttam és egyetlen dolgot nem találok sehol. Ez a "накид" szó. Nem tudom, látszik-e a cirill betűs írás, úgyhogy leírom latin betűkkel is: nakid. Mi lehet ez? Mindenféle mintaleírásnál láttam ezt a szót, de semmilyen szótárban nem találom a neten. :-(
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66637
Na-na! Sehol nem vagyok, csak a barna az enyém!
Előzmény: nyüzike (66636)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66636
Besegített Lrjudit is és még lesz 70-tó ott Mér Fpárguc Küldött is nekem beszkennelve és Csirip Piri is Igérte
Előzmény: taptapo (66635)
taptapo Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66635
Nyüzike, hatalmas munkát végeztél ! Ennyi lapot bescannelni, ennyi időt önzetlenül ráfordítani ! Csak gratulálni tudok ehhez, és nagyon boldoggá tettél sokunkat, hogy böngészhetünk ebben az igazi, magyar kézimunkalapban, mely évtizedekig szinte az egyetlen forrás volt a kézimunkát szerető nők számára!
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66634

Köszönöm szépen. Csak azt akartam éppen elkerülni, hogy ne kelljen bemásolni a gépre és úgy a cd-re.

Előzmény: Jolimama (66621)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66633

Csak annak a címlapját tudol felrakni amit beszkenneltem csak mot nem vagyok otthon és nem tudom pótolni s hiányt. a munkahelyi gépre azért nem hozhatom be.

Idönként gépné vagyok de az nem jelenti hogy mindíg itt lehetek és bármit csinálhatok.

Előzmény: LRJudit (66632)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66632
Ez nem egy egyszerű történet, ezért próbálok segíteni.
Előzmény: nyüzike (66631)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66631
kettest még nem töltöttem fel ha hazamegeyek megteszem bocsi
Előzmény: nyüzike (66630)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66630

Judit  4-es címlapját nem tettem fel a kettest később töltöttem fel és nem raktam a helyére.

Vannak m,ég hibák de majd javítok.

Előzmény: LRJudit (66629)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66629

Nyüzike!

A fedlapok közé a 66/2-t tetted fel a 4-es helyett!

Előzmény: nyüzike (66628)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66628

70 től ógy lesz

 

Előzmény: csipkerozsi (66627)
csipkerozsi Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66627

Nyüzike!

Annyira ügyes vagy! Hát ez nem semmi munka volt!Hálás köszönet:))

Nekem nagyon tetszenek az eredeti színű lapok is , a barnás árnyalat, sőt mondhatnám, hogy azok sokkal jobban tetszenek.Valahogy eredetibb,van egy ódon hangulata...Visszaidézi a régi szép időket...

De ezt csak halkan jegyzem meg, zárójelben, hiszen nem ez a lényeg.

sok puszi Neked:))

Előzmény: nyüzike (66623)
Victoire Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66626
Aztamindenit! Köszönöm a linket, ez az újság egy álom! Azt hiszem meg kell tanulnom vékony fonallal is horgolni és csodás dolgaim lesznek (főleg, ha bevezetik, hogy egy nap minimum 48 órából álljon.) :-)
Előzmény: pilcher (66594)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66625

Oldalt ha a keresésbe beírid hogy fürge ujjak most már a fórumon megtalálod a belépéshez a hozzáfáráseket

 

Előzmény: szaboildiko (66619)
Victoire Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66624
Nagyon szívesen! :-) Persze ahogy lenni szokott, tegnap azonnal találtam egy másik webshop-ot, ahol még olcsóbb az a fajta fonal, amit rendeltem tőlük, de annyira nem bosszankodom, mert az a két szín amit rendeltem a másik boltban nem volt.
Egyébként ezt a Catania-t láttam tegnap Brico Store-ban is, meglepően sok szín volt belőle (nem, az a két szín, amit rendeltem a Magdi kézimunkától, az itt sem volt :-))) és náluk is 495 Ft.
Előzmény: borcsimama (66588)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66623

Fürge ujjak

 

1957

 

1958

 

1959

 

1960

 

1961

 

1962

 

1963

 

1964

 

1965

 

1966

 

1967

 

1968

 

1969
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66622
Írd be a linkeket egy word dokumentumba és azt mentsd el!
Előzmény: szaboildiko (66619)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66621
Ildikó guru ugyan nem vagyok, de ha a sajátgépedre lementetted, onnan már ki tudod írni CD-re, vagy DVD-re írhatod. Amennyiben van íród.
Előzmény: szaboildiko (66619)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66620

bmacko!

Itt! Ha szavazni is szeretnél, írj Jolimamának egy levelet sorszámért és ő küld neked.

http://xfree.hu/keptar.tvn?f=honapmunkai

Előzmény: bmacko (66610)
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66619
Olyan kérdésem lenne, - nem tudom, h Hozzád, vagy valakihez aki számítógépes guru - , hogy ezt a hatalmas munkát, amit készítettél még véletlenül se törölhessük, vagy eltűnjön én szeretném lementeni cd-re. A kérdés: hogyan mentsem el, hogy cd-re írhassam? Az esetleges számítógép meghibásodása, stb. esetére gondolva. Mert a mappákat elteszem a kedvencek közé, de ha tönkre megy a gép ne adj isten, vagy valami baj lesz el fog tünni. Hmmm?
Előzmény: nyüzike (66612)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66618
Előzmény: zöldtengerszem (66616)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66617

A hónap munkáira küldjétek a szavazatokat, szintén január 15-ig.

 

Ha elfelejtette valaki a sorszámát, a hónapmunkái képtárban megtalálja.

Ha valakinek még nincs sorszáma, de szívesen szavazna, küldjön nekem egy levelet, amiben kér sorszámot, küldök.

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66616
Hát elnézést most sem lett jó :-( ...
Előzmény: zöldtengerszem (66615)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66615
<a href="http://http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/ajanlatok_csutortoktol_2009_01_15.htm?WT.z_src=main" target="_blank"></a>

Na , akkor most mégegyszer , talán így sikerül , mert elsőre nem lett jó :-) ...
Előzmény: zöldtengerszem (66613)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66614

Emlékeztetőül:

Ismét eltelt egy év, és ha megnézzük a topiknyitás idejét, 2006 január 16. Hamarosan a harmadik évfordulónkhoz érünk.
Ezért kérlek Benneteket, aki úgy érzi, hogy ennek a topikcsaládnak tagja, és itt jól érzi magát velünk, írja a nevét a többi alá. /Vagy kérje, hogy írjuk hozzá/
Örülök, hogy házyboszi-Gabcika itt van közöttünk, így az 1-es számot meghagyom Neki. Kérem, hogy írja hozzá Magát.

Erre kérem a "csendes" társainkat is és az újonnan ránktaláltakat is.

csirip-Piri és Judit, kérlek Benneteket, ahogy eddig, segítsetek, és kísérjétek figyelemmel a névsort.

Csak azok nevei kerülnek fel, akik ezt hsz-ben, vagy levélben jelzik, hogy szeretnék ott látni a nevüket, vagy hozzáírják saját maguk.

 

Csirip készíti a lakhely szerinti összeírást, amira csak azok kerülnek fel, akik a szülinapi névsorba jelentkeztek. Csak azok fogják megkapni ezt a listát, akik szerepelnek rajta.

Aki szeretne szerepelni a lakhelyes listában, és nem szerepel a régiben, írja meg az adatait Csiripnek, amit szeretne beletenni.

zöldtengerszem Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66613
Szerbusztok !
Szeretném felhívni a figyelmeteket , hogy 15.-től szép horgolós és kötősfonalak lesznek az Aldiban . A honlapjukon meg lehet nézni . Itt a cím :

http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/ajanlatok_csutortoktol_2009_01_15.htm?WT.z_src=main

Ha tudok én is el fogok menni vásárolni .
És részemről én is köszöntöm mindazokat a régieket is, akik köszöntötték az újakat :-) . Látom szépen nő a lista ...
Ha kétszer jelenik meg a cím bocsi , de beírtam a linkbe is , hogy kattintós legyen :-).
Még ezt gyakorolnom kell ...
Előzmény: zsófimamája (66579)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66612
Azt heszem este felteszem az összes hozzáférést egymás alá és a szövegbe beírom a címét az újságnak hogy aki keresi beírja itt oldalt a címet és megtalálja a hozzáféréseket akkor nem kell mindenkinek külön küldeni.
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66611
Nekem, kattintósan bejött.
Előzmény: nyüzike (66597)
bmacko Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66610

Szervusztok!

Szeretném megkérdezni, hogy hol lehet megnézni a hónap munkáit, amire szavazni szoktatok. Vagy hogy működik ez az egész szavazás?

szaboildiko Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66609
Édes-kedves Nyüzike! Szó nincs arra, amit Te tettél és teszel ezért a kis közösségért. Kipróbáltam, amit küldtél a hozzáférést, működik. Nem is tudom, hogy háláljuk meg Neked ezt a rengeteg munkát. Nagyon nagy örömet szereztél nekem ezzel, hogy láthatom ezeket a csodás dolgokat és remélem egy-két dolgot el is fogok készíteni belőle. Köszönöm mégegyszer Neked ezt a fáradtságos munkát. Puszi: Ildikó
Előzmény: nyüzike (66587)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66608

Azt ne higgyétek lóbáltam a lábam! Azért nem, mert leér a lábam! Én még itt tartok, ma lesz a kórus karácsony!

LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66607

Nyüzike!

Magyarázza aki érti, kijelentkeztem mindenhonnan és most az elsővel is megnyílik!

Jolimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66606
Szép napot!
nyüzike nekem is jó mindegyik, 1958-as számhoz.
Előzmény: nyüzike (66600)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66605

Így jó!

Előzmény: nyüzike (66600)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66604
Nyüzike! Mondhatnám mindkettő tökéletes. Jó nagy méretű képek.
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66603
nekem mindkettő bejön
Előzmény: nyüzike (66602)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66602

Szia Ica melyik a jó a kettő közül?

 

Előzmény: Ilonamamzi (66601)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66601

Sziasztok!

 

 

Nyüzike!   Nekem is működött, köszi mindenért!!!!

 

Zildi!  Örülök, hogy sikerült eljutnod, akkor láttad a hatalmas választékot, és árban is a legjobbak. Ami a konturt illeti, én a legvégén csinálnám, mert nem minden öltés gobelin öltés, lehet függőleges, vagy akár balra hajló is, és ezt már kész hímzett öltésre szép csinálni, magyarul fedi a két hymzés egymást, és felül legyen a kontur, akkor lesz szép.

 

Az a tapasztalatom, hogy nem mindig a megszokott sémát kell követni ahhoz, hogy szép legyen, menet közben lehet variálni, mit minden kézimunkában, ahogy a minta adja.

 

Először kezd a legnagyobb felülettel, így hamar haladsz a munkával, és a  fejet, arcot, szemet hímezd akkor, amikor a legjobb passzban vagy, ráérsz aprólékosan dolgozni, mert ezek kizárólag akkor sikerülnek, ha akár egy szemet több színnel is hímzed.

 

Ráhajtás Ági!!! Mintha nem jelentkeztél volna tegnap, hogy vagy????

 

nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66600
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66599
Pusz, kösz, jobb! Sokkal! Nagyon!
Előzmény: pilcher (66596)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66598
Be kellett jelentkeznem hozzá!
Előzmény: nyüzike (66597)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66597

Kérnék egy újabb próbát

Fürge ujjak 1958

pilcher Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66596
Judit! Katt ide, hátha így jobb.
Előzmény: LRJudit (66595)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66595

Pilcher!

Hol találhatók ezek a harangok nagyobban?

Előzmény: pilcher (66594)
pilcher Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66594

Szép napot! Nálunk ma becsúszott a -20, kb. 4-5 cm-es a hó (csak úgy ropog a cipőtalpak alatt), úgyhogy nekem most van igazán téli (majdhogynem karácsonyi) hangulatom.:) Horgolgatok is megint harangokat, hópelyheket. Találtam újfajta harangokat is, megmutatom, hátha valakinek kedve lesz hozzá.

Illetve ha valaki hozzám hasonlóan szintén kedveli az orosz Mod magazint,

 

itt a régiek közül, itt az újabbak közül válogathat.
KSKG Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66593
Zsófimamája: megnéztem az emailed alapján, szerintem nem ismerjük egymást személyesen, pedig nem vagyunk nagyon messze egymástól. kb.200-300 m
KSKG Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66592
Zsofimamája: lehet, hogy ismerjük is egymást, bár jó sokat vannak itt, de én már elég régen itt dolgozom
Előzmény: zsófimamája (66578)
zildi Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66591
Köszönöm, én is úgy gondoltam, most már csak meg kell valósítani. szép napot
Előzmény: Andus1975 (66590)
Andus1975 Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66590

Jó reggelt mindenkinek!

 

Itt nálunk tegnap is sütött a nap, szinte egész nap, de olyan h ideg volt kint, hogy brrrr. Éjszaka is több volt mint -11, az tuti.

 

margitmama! Sajnálom, hogy már nem készítesz terítőket, de megértelek. Pihenj  sokat, és vigyázz magadra, hogy sokáig közöttünk legyél!!!

 

zildi! ÉN a gobelinnél mindig először a kontúrokat hímzem ki (már ha van), és utána töltöm ki színessel. Remélem élvezni fogod a hímzést. Nekem is van egy nagy gobelinem félbehagyva, ideje lenne már befejezni. Na, majd tavasszal.

borcsimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66589

Szép jóreggelt mindenkinek

 

 

Nyüzike, működik, most próbáltam ki.

borcsimama Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66588
Victorie köszönöm, már elájultam a sok gyönyörűségtől. szuper ez az üzlet. Borcsi
Előzmény: Victoire (66503)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66587

Szép reggelt mindenkinek! Kérném hogy valaki próbálja ki hogy müködik e az előző link másnak is mert  ugyan arról a gépről amire küldtem nekem igen így egyszerübb lenne a hozzáférés mindenkinek.

 

nyüzike Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66586

Szia Ildokó bocs hogy csk most küldtem

Most kipróbálom hogy fel lehet e ide tenni a megosztást

http://picasaweb.google.hu/lh/sredir?uname=nyuzike2&target=ALBUM&id=5285579696797964849&authkey=KKxPbccXeE4&feat=email
Előzmény: szaboildiko (66575)
m-creativ Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66585
Szép jó reggelt!
Köszönöm, Jolimama.
A honlapcím ez: http://m-creativ.gportal.hu/.
LRJudit Creative Commons License 2009.01.09 0 0 66584

Szép jóreggelt!

Állítólag sütni fog a nap sokat és jobb lesz a hőérzetünk. Br! -10,5 fok van odakinn. Azért 1 jó van a dologban. Holnap még sincs suli.

Zsoka!

Nagyon szép lett, egyenletesen dolgozol. Nem utáltad a split-ring-et?

Előzmény: zsoka63 (66583)
zsoka63 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66583
megprobálom még 1szerlehet hogy sikerül?ki nem álhatom a gépeket:(
fpárduc Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66582
fpárduc Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66581
zsoka63 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66580
második nekifutás:szép estét mindekinek.végre meglett a nyakláncom ha sikerül meg is mutatom
zsófimamája Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66579

Szép estét mindenkinek!

 

Abból a szőrös fonalból, amit az Aldiban vettetek, a fonalboltos barátnőm is sálakat gyárt, csak nem kézzel köti, hanem hurka-kötőgéppel, és a végére olyan szőrös effektfonalat tesz, amilyenből Fanninak a lila ujjaska-bolerót csináltam. Olyan, mint a cipőfűzó, csak nagyban, és lazában. Nagyon jópofán néznek ki, csak sajna nem volt nálam fényképező.

zsófimamája Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66578

KSKG!

Szia! A Finomító területén dolgozom, a mol-ban.

Mindennap 1 órát utazom reggel, és délután is. Naívan azt gondoltam, hogy majd milyen sokat tudok kézimunkázni, de sajnos nem így van. 9 személyes kisbusszal megyünk, leghátul középen ülök, kezemben fogom táskám-kabátom, és olyan gyorsan megyünk, hogy legtöbbször csukott szemmel utazom. Nagyritkán tudok olvasni, ha valaki nem jön, és lazábban ülünk.

Előzmény: KSKG (66506)
zildi Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66577
Elmentem a Gery Gobelin boltba és nagyon kedves eladókat találtam. Vettem egy kicsi mackós képet, kaptam fonalat, tűt mindent. Piros, sárga, kék színekből áll, a mackó kontúrja fekete. Az a kérdésem, hogy először a kontúrt hímezem ki és ugye természetesen azt is gobelin öltéssel, és azt követően töltöm ki a mackót? vagy fordítva? A öltést már tudom, alulról fölfele öltést választottam, fordulni is tudok.
Élvezetes szórakozás! Segítségeteket köszönöm
Előzmény: Ilonamamzi (65872)
Lia63 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66576

Szép estét kivánok kislányok!!!!!!!!

Csak bekukkantottam, hogy visszaolvassalak benneteket, örülök, hogy ilyen szép számú lett a mi kis családunk, üdvözlöm az "újakat", kivánom érezzétek jól magatok és sok szép mindent készitsetek!!!

Édes, egyetlen, tündéri Nusám!

Most ezt találtam neked, remélem használható:

Szép álmokat kivánok, vigyázzatok magatokra, bunda-bugyi, sapka-sál, állitólag ma éjjel lesz a leghidegebb!Egy kis szin a szürkeségben.
szaboildiko Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66575
Nyüzike! Szeretném kérni én is a megosztást, ha lehetne a fu-ra. Köszönöm.
Előzmény: nyüzike (66570)
csipke47 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66574

Nyüzike

 még kérésem ilyen gyorsan sosem volt teljesitve ráadásul a csoda amit küldtél igazán köszönöm . Nem vagyok ebben a technikában otthonos el sem tudtam képzelni, hogy ezt igy is lehet ámulok és bámulok. Ezer köszönet Marika

Előzmény: nyüzike (66570)
KSKG Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66573

természetesen horgolt virágokra gondoltam

 

nyüzike Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66572
Csipke 47 nézd a leveleidet
Előzmény: csipke47 (66569)
KSKG Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66571

Margitmama:nagyon szépek a riselős munkáid.nagyon régen, még lánykoromban én is csináltam egy garniturát. jó sok munka volt velük.

képtáramba teszek fel róla képet.

 

Nem emlékszem kitette fel a hotgolt virágokat, de nagyon tetszenek.

nyüzike Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66570
Zárt albumok ha nyilvános a @ címed küldöm a megosztásokat
Előzmény: csipke47 (66569)
csipke47 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66569
nyüzike nem tudom megnézni a fu- kat amit felraktál nem találom kérlek segits köszi Marika
Előzmény: nyüzike (66564)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66568
neva-Éva Neked is szép estét. Ha dolgozol, csendes munkaidőt. Itt ma szépen sütött nap, legalább nem csúnya szürke volt az idő. De hideg, az van.
Előzmény: neva14 (66567)
neva14 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66567
Szép estét mindenkinek! Ugye már otthon vagytok a melegben és nem fáztok odakinn. Hú de hideg van! Igazán süthetne már a napocska! Jó vacsi főzést és kézimunkázást!
LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66566

Pedig vastagítva másoltam word-ből! Ááááááááááááááááááááá!

Többszőr nem próbálom!

 

1.

2. Jolimama

3. LRJudit

4. nyüzike

5. olimama65

6. Bubuka54

7. KSKG

8. Marikje

9. csirip46

10. Szirmok

11. mamagai

12. Lia63

13. Nyuszturenka

14. GAGA50

15. fpárduc

16. Ilonamamzi

17. Pumukli9

18. eicu

19. Ibolya58

20. efuleske

21. Annamária36

22. livia néni

23. ráhajtás

24. KZsuzsó

25. Csöpi47

26. Beszterczán Mónika

27. marizsu2

28. Magdi37

29. Erzsimami

30. Zuzana7346

31. H.Stefi

32. emoke33

33. vmartina

34. taptapo

35. pörsike

36. pilcher

37. Andus1975

38. evanet

39. ZsebiB

40. Kereszt szem

41. Zsófimamája

42. biológus

43. Rebeka 55

44. magdy70

45. Piroska49

46. Lottesz

47. Anitazsuzsa

48. margitmama

49. penelope06

50. medve55

51. Sándor3

52. Rózsaszirom

53. csipke47

54. zsoka63

55. ANHIka

56. perzsi

57. Kaoka

58. Rece-fice

59. Nuska4

60. ágnes77

61. Maria46

62. ULAIVA

63. borcsimama

64. csipkerózsi

65. Nagyi67

66. Szedit

67. Katie53

68. Picikatka

69. pmárti

70. Sárika

71. Csongkadar

72. Andi171

73. Komórka

74. matyólány

75. sagica733

76. Jucianyu

77. gyöngyvirág2007

78. Magdi06

79. tunderlala-3

80. vali531

81. _tyúkanyó

82. edocska75

83. szaboildiko

84. neva14

85. horgIca

86. azsúr

87. ovadi2

88. TJucus

89. tina64

90. hkatica

91. Vicus 35

92. magdi0401

93. csipkekata

94. zöldtengerszem

95. Magdi68

96. youlcsi

97. Faragóné Irénke

98. bmackó

99. Ibolya99

100. exiefo

101. Csilla74

102. Mami50

103. andrea68

104. nusa-szegedről

105. Nekria

106. Mmaca

107. Lia63 kolléganőjének az Anyukája hihi várjuk!

108. lamella234

109. terpentin44

110. M_Ildi

111. k-betti

112. m-creativ

 

 

Előzmény: LRJudit (66565)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66565
1.

2. Jolimama

3. LRJudit

4. nyüzike

5. olimama65

6. Bubuka54

7. KSKG

8. Marikje

9. csirip46

10. Szirmok

11. mamagai

12. Lia63

13. Nyuszturenka

14. GAGA50

15. fpárduc

16. Ilonamamzi

17. Pumukli9

18. eicu

19. Ibolya58

20. efuleske

21. Annamária36

22. livia néni

23. ráhajtás

24. KZsuzsó

25. Csöpi47

26. Beszterczán Mónika

27. marizsu2

28. Magdi37

29. Erzsimami

30. Zuzana7346

31. H.Stefi

32. emoke33

33. vmartina

34. taptapo

35. pörsike

36. pilcher

37. Andus1975

38. evanet

39. ZsebiB

40. Kereszt szem

41. Zsófimamája

42. biológus

43. Rebeka 55

44. magdy70

45. Piroska49

46. Lottesz

47. Anitazsuzsa

48. margitmama

49. penelope06

50. medve55

51. Sándor3

52. Rózsaszirom

53. csipke47

54. zsoka63

55. ANHIka

56. perzsi

57. Kaoka

58. Rece-fice

59. Nuska4

60. ágnes77

61. Maria46

62. ULAIVA

63. borcsimama

64. csipkerózsi

65. Nagyi67

66. Szedit

67. Katie53

68. Picikatka

69. pmárti

70. Sárika

71. Csongkadar

72. Andi171

73. Komórka

74. matyólány

75. sagica733

76. Jucianyu

77. gyöngyvirág2007

78. Magdi06

79. tunderlala-3

80. vali531

81. _tyúkanyó

82. edocska75

83. szaboildiko

84. neva14

85. horgIca

86. azsúr

87. ovadi2

88. TJucus

89. tina64

90. hkatica

91. Vicus 35

92. magdi0401

93. csipkekata

94. zöldtengerszem

95. Magdi68

96. youlcsi

97. Faragóné Irénke

98. bmackó

99. Ibolya99

100. exiefo

101. Csilla74

102. Mami50

103. andrea68

104. nusa-szegedről

105. Nekria

106. Mmaca

107. Lia63 kolléganőjének az Anyukája hihi várjuk! Hahó! Merre vagy?

108. lamella234

109. terpentin44

110. M_Ildi

111. k-betti

112. m-creativ

nyüzike Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66564
Ezek tényleg nincsenek
Előzmény: fpárduc (66563)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66563
oké, persze, hogy figyelem. Ezek neked nicsenek meg, ha jól láttam.
Előzmény: nyüzike (66562)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66562
Szia Párduc nézd azt is hogy mi hiányzik! Bár köszönöm a segítséget letöltöm amit beszkennelsz de csak akkor sorolom be mikor a többivel is kész vagyok , hogy ne legyen annyira össze vissza mint az első bár ha javítottam a képek minőségén megcsinálom újra hogy ott is sorba legyen minden. De az csak később lesz.
Előzmény: fpárduc (66560)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66561
105. Nekria
106. Mmaca
107. Lia63 kolléganőjének az Anyukája hihi várjuk!
108. lamella234
109. terpentin44
110. M_Ildi
111. k-betti
112. m-creativ
Előzmény: m-creativ (66557)
fpárduc Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66560
Sziasztok!
Csirip!
Már tegnap beszkenneltem a 80/4-et, most szkennelem a 80/6-ot.
Majd még jelentkezem, hogy mit húzok be digitálisra.
Előzmény: csirip46 (66556)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66559
m-creativ szeretettel köszöntelek a topikon. Érezd jól Magad közöttünk.
Ha még nem megy a linkelés, akkor másold be ide a hsz-be, akkor is meg tudjuk nyitni.
Előzmény: m-creativ (66557)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66558
Az enyémen csak felbontást méretet és szint lehet állítani
200 dip color A4 az én beállításom ez egy sima nem fotó szkenner
Előzmény: csirip46 (66556)
m-creativ Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66557
Szép estét mindenkinek.
Jelentkezhetnék én is hozzátok? Szoktam nézni a szépségeiteket, sokat tanultam már Tőletek, köszönet érte.
Most jelentkeztem be az indexre, még idő kell, amíg kiigazodom rajta. A nicknevemmel a gportálon is, a blogspoton is látható pár készítményem, még a linkelés nem megy, bocs.
Örülök, hogy innen a Viharsarokból is vagytok többen.
Minden jót mindnyájótoknak: Mária
csirip46 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66556
NYÜZIKE.
A következők vannak meg abból, ami hiányzik:

74 4, 5
78 6, 10
79 7, 12
80 4, 12

Maradjunk akkor annyiban, hogy ezeket lescennelem és értesítelek, hogy hol van.
Milyen legyen, mert nekem mindegy, hogy milyen színűre csinálom, és van egy pár javító programom is, de a scennelőmnél is tudok állitani.

Amit felraktam, hogy mik vannak meg, abból is nézhetsz, hogy mit scenneljek le.
Előzmény: nyüzike (66538)
olimama65 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66555
Bettikém! Nagyon sajnállak, el tudom képzelni, hogy min mentél keresztül. Én csak ablakokat cseréltettem, laminált padlóztattam és festettem, de az is sok munka volt, hát az ilyen, hogy le van verve a vakolat, csempe. Amikor elkészül minden biztos szép lesz, akkor majd elfelejted az egészet. Örülök, hogy jelentkeztél. Remélem még jönnek többen is a régiek közül. Erőt, türelmet a munkák befejezéséhez és azért néha nézzél be ide hozzánk is.
Előzmény: k-betti (66539)
olimama65 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66554

Jolimama! Horgica ugyan ilyenből és zöldes-melirozottból csinált sálakat. Csoda szépek lettek. A zöldes az övé lett, azt láttam, amikor utoljára voltam Veszprémbe. Csöpi az unokájának fehérből csinált, hát bámulatos volt. Örült is az unokája neki nagyon. Amikor megfogtam, azt hittem semmi nincs a kezembe, nagyon jó a tapintása. Ezért kértem Csöpit, hogy ha lesz ott akkor vegyen és elmegyek érte. Itt a környéket legközelebb Mosonmagyaróváron van Aldi, de az olyan 80-100 km-re van, rossz közlekedési lehetőséggel, inkább Veszprémbe utazom el érte. Gondolom a lányod is örült neki.

Előzmény: Jolimama (66551)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66553
ráhajtás-Ágnes látott már orvos? Jobban vagy?
Előzmény: ráhajtás (66473)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66552
Igenis!
Előzmény: Jolimama (66549)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66551
olimama ilyen fonalból kötöttem én is, ugyanilyen színből, mint Piroska karácsonyra a lányomnak.
Szeditnél fehérben láttam, csodaszép volt.
Úgy rémlik, mintha horgIca is ilyenből kötött volna.
Jó volt kötni, gyorsan meg lehetett csinálni.
Előzmény: olimama65 (66540)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66550

Sziasztok!

 

 

RáhajtásÁgi!  Hogy vagy? Remélem már nem zsibbad a lábad!!!!!

Jolimama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66549
:-))

Ugye, ma este teszel fel egy egész névsort? Köszönöm. Nagyon jó ötlet volt, amikor kiemelted, hogy kik az újak, vagy kik voltak már a múlt évi névsorban? nem is tudom, melyik volt.
Ha netalán ismét "játszani" szeretnél az utolsóban megcsinálod?
Előzmény: LRJudit (66548)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66548

Már azt hittem, a mai nap jelentkező nélkül marad!

 

105. Nekria
106. Mmaca
107. Lia63 kolléganőjének az Anyukája hihi várjuk!
108. lamella234
109. terpentin44
110. M_Ildi
111. k-betti

Előzmény: k-betti (66539)
margitmama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66547
k-betti! MINDEN EGGYÜTT ÉRZÉSEM A TIÉD!! EGY ÉVE EZT MÁR ÁTÉLTEM!! JAJAJAJ....
Előzmény: k-betti (66539)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66546
100. exiefo
101. Csilla74
102. Mami50
103. andrea68
104. nusa-szegedről
105. Nekria
106. Mmaca
107. Lia63 kolléganőjének az Anyukája hihi várjuk!
108. lamella234
109. terpentin44
110. M_Ildi
111. k-betti

Előzmény: LRJudit (66466)
margitmama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66545
Andus1975! nem, nem, már csak hobbiból és inkább horgolok, ha nem vagyok túl fáradt, így 70- után! puszillak. margitmama
Előzmény: Andus1975 (66534)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66544
Bettikém örülök, hogy elértelek. Nem irigyellek a felújításért, de az eredmény az már biztos irigylésre méltó lesz. Várom a levelet, és a képeket is.
Előzmény: k-betti (66539)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66543
Bocs 72/6 ot Fpárduc küldte már
Előzmény: nyüzike (66538)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66542
Stefikém Veled és a családoddal vagyunk. Ölellek.
Előzmény: H.Stefi (66541)
H.Stefi Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66541

Kedves Barátaim!

Nagyon köszönöm a megemlékezést, nagyon jól esett. Jolimami Neked külön köszönöm, hogy megnyitottad ezt a lehetőséget.

 

Fogok majd jönni, mert nagyon hiányoztok. Mindenkit ölelek: Stefi

olimama65 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66540

Piroska49! Látod átkereszteltelek. Azt hittem Pumukli-Eszter tette fel a sálat.

Nagyon jó lett. Csöpi megígérte, hogy ha lesz újra az Aldi-ba ilyen fonal vesz nekem, mert itt a környékünkön elég messze van csak boltjuk.

Előzmény: Piroska49 (66512)
k-betti Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66539
Drága Jolimami, Fórumtársaim!

Csak pár percre ugrottam be, mert én is szeretnék feliratkozni a listára.

Ha jól számolom (ha tévednék, ki lehet javítani :)
111. k-betti

Régóta nem jelentkeztem. Egy teljes lakásfelújítást kellett túlélnem. Augusztus környékén kezdődött, és az utolsó munkás karácsony előtt pár héttel "végzett" (nem lett minden kész).

Az apróbb dolgok idénre maradtak. Küldök pár képet a fürdőről és a szobámról (munkálatok közbeni kép), de a lakás többi helysége is ugyanígy nézett ki.

Majd IRL folyt. köv. :D

Sziasztok

Betti





Előzmény: Jolimama (66504)
nyüzike Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66538
Szia Piri Itt vagyok!
Hiányzik :
72, - 6,
74, 4, 5,
75 1,
77 3, és lehet hogy itt volt 8 szám mert 7 is van
78 6, 10,
79 4, 7, 8, 12,
80 4, 5, 12

Ez a70- től kupac

Előzmény: csirip46 (66507)
olimama65 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66537

Szép estét Mindenkinek!

Megint eltelt két nap, hogy nem tudtam jönni. Látom ez alatt az idő alatt sokat foglalkoztatok kötéssel. Nagyon jó az a horgolótűről leszedett kötés, szép a munka széle. Én már nem akarok kötni, hacsak valami szép sálat nem. HorgIca gyönyörűeket kötött olyan fonalból, mint Pumukli Eszter (remélem jól emlékszem, ha nem bocsika). Lehet, hogy elcsábulok egyszer. Ma gyorsan horgoltam az unokámnak egy mobil-telefon tartót, mert a másik selymes fonalból van neki és tegnap kicsúszott belőle a drága telefonja és leesett. Ebből remélem nem fog. Örülök a névsornak, látom szépen növekedik. Gondolom még a többiek is jelentkeznek, akik eddig nem iratkoztak fel. Gyertek lányok, legyen szép a harmadik születésnap!!!!

 

LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66536

Lassan jön a tavasz, vagy még nem? Nem baj!

Csöpi, láttad már ezt?

 

virágok
csipkekata Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66535

Margitmama!  Húúú!

Elkezdtem a riselt képeidet megnézni, de hát még a nézéshez is sok idő kell, nekem meg most mást kellene csinálnom.

Csoda gyönyörűek! Én az alatt a 10-12 év alatt (ami előnyöd van) nem is tudlak (mennyiségben sem) megközelíteni :(( 

Riselni egyszer kicsit tanultam - kézzel, nem a gépit. Meg kell találnom, és akkor megmutizom. Nem dicsekvésből, csak nosztalgiából. 

Andus1975 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66534
Még most is készítesz eladásra? (ha esetleg elcsábulnék...)
margitmama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66533

Egy kis ízelitő a munkásságomból.Nem teljes és régi képek!

http://athina.extra.hu/

csipkekata Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66532

Köszi, megnéztelek! Nemrég egy ismerősöm keresett valakit, aki riseliőzést vállal. Nagy nehezen talált valakit, itt  Vásárhelyen és környékén talán ha ketten csinálják. Igaz, már sokkal kevesebben is hímeznek.

Lábbal hajtós géppel csinálod?

Előzmény: margitmama (66530)
Andus1975 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66531
Margitmama!
Gyönyörűek a riseliő terítőid!!!

Én már vettem pár darabot, igen húzós áron... Bár, ha én dolgoznék vele, én se adnám olcsón :-)))))
margitmama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66530

csipkekata!  Hát majdnem!! 27- évig voltam kézimunka kisiparos!! Éjjel nappal ezt műveltem, nagyban kereskedőknek!    Kalocsait ,matyót, és risselltem( lek)  puszillak.

 

http://video.xfree.hu/?n=margitmama|d33d87ca2649dd40401b7585d24f8b2a

 

itt láthatsz egy kis izelitőt,róla.

csipkekata Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66529
Margitmama, kedves! tudod én még itt új vagyok... Te megrendelésre kézimunkáztál?
Előzmény: margitmama (66527)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66528
Nem mindíg szeretem, ha igazam van!
Előzmény: margitmama (66527)
margitmama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66527
JUDITKÁM teljesen igazad van, 27-év után csak a kereskedők gazdagodtak meg.Nekem csak a minimál nyugdíj maradt.De dolgozni látástól vakulásig lehetett. puszi.
Előzmény: LRJudit (66496)
Mmaca Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66526
Ez nem kalap.... de jóóóBuu
LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66525

Nusa!

Találtam neked egy kalapot!

nyüzike Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66524

Joli mama az enyémen fényerő nem állítható!

Pícasa3-mal sok minden korrigálható és át lehet tenni szürkébe csak nem volt ídőm és a változtatások után nagy lett a kép mérete.

Ha vége a szkennelésnek még apránként kicserélem a javitott példányokat.

Ezőször azt hittem, hogy fel tudom rakni az egészet egy képtárba.

A következőnél pedig több lesz a kép ezért nem akarok vele variálni. barnából szürkére váltani nem olyan nehéz.

 

Előzmény: Jolimama (66516)
bkristin Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66523
Jutka, nekem megvan ez a kép 148 kB-s ban, a mintája 1150 * 1130 pixeles, 253 kBs
Előzmény: LRJudit (66522)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66522
Előzmény: LRJudit (66521)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66521

Nem ismerem!

Vajon miért tesz fel mintát valaki 20 Kb-osat? Nyugodt vagyok! Még!

Előzmény: Andi171 (66520)
Andi171 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66520

Judit, ismered a "Közös többszörös" című filmet?

A fickó készíttet magából egypár példányt, egy dolgozni jár helyette, egy otthon segít anyunak, ő maga pedig vitorlázni tanul, meg nem is tudom még, milyen kedvteléseknek hódol :-)

Előzmény: LRJudit (66518)
LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66519
LRJudit Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66518

Benéztem Nyüzikéhez!

Nézelődtem, kattintgattam, sóhajtoztam...

Kéne néhány párhuzamos élet. 1 a házimunkához, 1 a bámészkodáshoz, 1 a kézimunkához.....

magdi0401 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66517
Szia! Elküldtem emailben, kérlek jelezz vissza, ha megkaptad! Köszi
Előzmény: csirip46 (66507)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66516
nyüzike sajnálom, hogy beleszóltam. A sötétségén lehet változtatni, természetesen ez ilyen nagy scennelésnél, sok plusz munka, gondolhattam volna erre.
Én mindig fekete-fehér, vagy szürkeárnyalatban scennelem, és mindig beállítom a kép élességét. Erre én is sok idő után jöttem rá, vannak régi scenneléseim, amik sötétek.
Nem kellett volna beleszólnom, segíteni akartam.
Előzmény: nyüzike (66511)
Jolimama Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66515
pumukli.Eszter 2007. februárban lett készen az előző címeket-lakhelyeket tartalmazó lista. Akik azon fennt vannak, Te is, azoknakmegvannak ezek az adatok.
Ahogy az elmúlt évben, most is csak azok kapják meg, akik szerepelnek rajta.
Előzmény: pumukli9 (66513)
csirip46 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66514
Pumukli.
Nálad a Nickneved, Lakhelyed, és emilke cimed van felrakva. Melyiket töröljem?
Előzmény: pumukli9 (66513)
pumukli9 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66513
Szép napot!

Itt végre süt a nap de vakit a fehér hó mert az van!

Jolimama Mit jelent hogy aki nem szerepel a régiben ?  Az a régi mikor először sorszámot kaptam a hónap munkákhoz?: Amit neked küldtünk el ?

Abban minden benne volt vagy küldjem ismét?

Csirip légyszi irj! Ott vagyok –e?

Pumukli9 :  Tiszafüred! Remélem csak zárt körben, lesznek a címek?

 Én holmi filmletöltéseket nem akarok!

marizsu2: kérhetném a sapka mintát? De @ és nagyban  

Magdikám készül a minta sapi !

Most Indulok a postára!

Havas csúszós az út remélem Ráhajtás Ágit nem követem Ágikám gyógyulást, kívánok és sürgősen dokit!

Ja és minden betegnek jobbulást.

Ma olyan tompa , "feledékeny"  vagyok és nem emlékszem miért gyűjtitek a régi Fürge ujjakat?

Nekem is sok van de be van kötve könyvnek!

Puszi mindenkinek

Eszter

Piroska49 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66512
Kedves Mindnyájatok!Örülök, hogy ilyen nagy család lettünk,mindenkit sok szeretettel köszöntök.Mutatom, hogy most mivel foglalatoskodtam.Aldiban vettem a fonalat kötőtűvel együtt. Nagyon jó az a kötőtű, bambusz.Könnyű és nagyon jó vele dolgozni. A sál meg olyan mint a szörme.Ime a mellékelt kép bizonyitja. Mindenkinek további jó kézimunkázást és szép délutánt.



nyüzike Creative Commons License 2009.01.08 0 0 66511

Pirike rájöttem hogy sokkal jobb ha a saját szine mert fekete fehérben nagyon sötét.

Az én szkennerem  állítható 200dip és A4 re szoktam beállítani. azért válaszolok két részletben mert közben dolgom volt.

Este megnézem mi nincs meg és írok.

Úgy remélem hogy 70- 80 végéig felfér a képtárba.

Előzmény: csirip46 (66507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!