Keresés

Részletes keresés

dart-40 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11063

 

  Valami félreértés van. A NB maratoni kategóriájába számitó maratonnak nevezett

útakra nem küldhető 1 éves galamb. A Marathon klub versenyei önálló versenyek semmi közük a NB kiirásához .

Előzmény: frici608287 (11062)
frici608287 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11062

Kicsit elkanyarodtunk a lényegtől.

Az eredeti probléma az volt, hogy a Maratonon 1 éves galamb küldhető-e vagy sem?

Véleményem szerint az 1 évesek 90 %-a esélytelen ezeken a versenyeken.Akár mit gondolunk az állatvédőkről.

Nagyon sok jó 1 éves galamb vérzik el azért, mert a gazdájuk túlfeszíti a húrt velük.

Alapvetően szakmailag érthető, a "vigyázzunk az 1 éveseinkre sporttársak" elv.

Sokan azért nem jutnak előre, mert az 1 éveseiket kinyúvasztják. Pedig a fiatalok és az 1 évesek a jövő eredményeinek zálogai.Én az ígéretes 1 éveseimet mindig megkímélem a hosszútáv borzalmaitól.Következő évben lehet is eredményeket várni tőlük (döntő többségében).Persze ez nem azt jelenti, hogy nem küldök 1 éves galambot hosszútávra.Csak nem jellemző.A legjobbakat soha nem küldöm.

Amelyikkel abszolút nem vagyok megelégedve, azoknak viszont jár 1 vagy 2 hosszútávú út.

Előzmény: ez-Ben (11061)
ez-Ben Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11061

 

  Igazán tiszteletre méltó aki az állatokat védi. Nem akarok példákat felhozni

elég megnézni az Animál Planet tv pár adását e tárgykörben. Az igen, az állatvédelem!

  Szemben a nálunk tapasztalható okoskodó " tornából felmentve " szemlélettel.

  Ez a büntetösdi hasonlit a Kresz vétséget elkövető autósok büntetésére,lényeg

a pénz jöjjön. Ja,hogy betörés,meg stb...kit érdekel,  az " nem fizető iparág "!

  Itt volt egy hűvös hét,hullottak a fecskék,mint a legyek,mert nem voltak legyek.

Hallott valaki arról,hogy az állatvédök segitettek volna ???Persze,hogy nem,mert

fogalmuk sem volt mit kell ilyenkor tenni.

 Így aztán Neonnak messzemenően igaza van !

 

 

 

 

Előzmény: Neon Licht (11058)
frici608287 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11060
Egyetértek Veled, de sajnos nem sokra megyünk vele.
Előzmény: Neon Licht (11058)
frici608287 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11059

Az új NB tervezetben is nagyon sok támadási felület van.

Gyakorlatilag júniusban, és júliusban nem lehet 400 km- nél hosszabb versenyt rendezni!Vicc az egész!!Kivéve, ha NB versenyeket rendezünk.

Hát mi nem fogunk az biztos.Nekünk a 4 NB verseny bőven elég.

Valamint az 1. hosszútávú verseny és vele értelemszerűen a másik 2 is előbbra jön időben.Most mondom június 12-én hosszútávú NB versenyt rendezni lehet, csak nehogy ingre-gatyára vetkőzzön az ország!!

Ez a versenynaptár legveszélyesebb időpontja. (jún.10-20).És még akkor a jún.19. is lehet befuccsol.A baj az, hogy ha veszélyes az időjárás,akkor sokkal nehezebb lesz jó döntést hozni a startot illetően.Konkrétan az egyik Tagszöv. engedni akar (mert NB verseny mégiscsak), a másik meg visszahozná a galambokat, vagy várna még.

Ha 3 tagszöv. van jelen, akkor meg lehet a 2 leszavazza a 3.-at!!

Ha botrányt akarunk, akkor jó irányba megy a dolog!

Nem tudom miért kell 1 héttel előbbre hozni az NB versenyeket?

Nem díjazzuk az ötletet.A 400 km-es korlátozást 7 héten keresztül (vagy 8?) pedig egyenesen vérlázítónak tartom.

Összeségében az új elképzelések számunkra több rosszat hoznak, mint jót!

A Szuper Kupa elképzelés pedig megint hamubasült pogácsa lesz.

Tagszöv. versenyprogramban nem fog benne lenni mindenhol a Bréma, ill. Magdeburg.Mi nem kényszerít(het)ünk senkit sem. Vagyis a 14-es tagszöv. már ki is szállt valószínűleg a Szuper Kupából.Meg még néhány másból is.

Első olvasatra egyenlőre ennyi.

 

Neon Licht Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11058
Mi a ráknak? Ha az lesz, hát az lesz, csak jeleztem, hogy kár stréberkedni, mert az állatvédők semmivel sem érik be. Folyamatosan presszionálják a médiát és a törvényhozást. És ez így is marad, amíg valakinek nem lesz bátorsága elküldeni őket a csába.
Előzmény: frici608287 (11057)
frici608287 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11057

Lehet, hogy még nem létező előírás, de lehet 2009-től az lesz.

Fordulj bizalommal a Szöv. Vezetőjéhez!

Előzmény: Neon Licht (11056)
Neon Licht Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11056
A vezetésben jobban láthatják, hogy mi az, amit muszáj megtenni.
Node, hogy létező előírás lenne (vagyis törvény, vagy államközi egyezmény) arról, hogy egyéves galamb 800km-nél messzebbre nem küldhető, azt erősen kétlem.
Előzmény: frici608287 (11053)
frici608287 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11055

Én is mondok egy történetet:

2005-ben a Szczeczin-i verseny eléggé nehéz volt.

Egyik barátom galambja Keszthelyen a Szuper Marketbe sétált be.

Szerencsére az egyik eladó tudta, hogy egy megfáradt vándorral van dolguk, és azonnal hívta telefonon az egyik galambász ismerősét.Így hazakerült a tubi.

Mondtam is a barátomnak, hogy egy kis tarisznyába adjon a galambnak pár eurót, hogy tudjon egy kis frissítőt venni a boltban, ha megszomjazik!:)))))))))))

Ez nem volt akkora sztár galamb, csak 10000 díjkilométert teljesített.

 

Előzmény: ez-Ben (11038)
frici608287 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11054

Igazad van!Erre nem is gondoltam!:))))))

Mondom én, hogy a jó pap is holtig tanul:)))))))))) (Nem a papnétól!):))))))))))))))

 

 

Előzmény: ez-Ben (11037)
frici608287 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11053

Tévedésben vagy!

Nem gesztusokat teszünk, hanem már létező előírásokat kell beépíteni a tervezésbe.Amennyiben a Magyar Postagalamb Sportszövetség nem tartja be, úgy kemény szankciók következhetnek.

Sajnos a focipálya amelyen focizhatunk vonalakkal van elhatárolva!!!!!!

Ha elhagyjuk a pályát sárga lapot, vagy lehet pirosat kapunk!

 

Előzmény: extra pizza (11036)
frici608287 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11052

Tévedés Ramszesz!

A Magyar Kupa  a tagszöv-ben elért eredmények alapján rangsorol.

Ez talán kicsit reálisabb, legalábbis mifelénk (a nagy távolságok, különbözőségek miatt, pl: berepülés stb.).

Az összeeresztések nálunk nem igazán mutatnak reális értékelést 4-ből min.1-2-szer!

Előzmény: Ramses 80 (11049)
extra pizza Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11051
gasprot Német katonák gázóvóhelyre rakják a galambokat.
ez-Ben Creative Commons License 2008.10.09 0 0 11050

 

  Nem bunda messze vagyok a kalaptól , lelki szemeimmel is csak annyit láttam 27-es

tagszövetség... egy kincskereső kisködmön azonban jól jönne  : ) sportunknak is !

Előzmény: Desmet (11047)
Ramses 80 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11049

Sőt, a tervezett Nemzeti Bajnokság mellett nincs is szükség Magyar Kupára, hiszen szinte ugyanazt tudja mind a kettő.

Előzmény: Ramses 80 (11048)
Ramses 80 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11048

Még egyszer átolvastam a Nemzeti Bajnokság tervezetét, ezzel kapcsolatban érdekes A postagalamb-on látható kijelentés miszerint a Szövetség várja a tagok véleményét. Nekem például ez az egész tervezet nagyon dióhéj. És igazából azt sem értem mi késztette a kiíróit egy az utóbbi 8 év rendszerétől nagyon különböző zónásítás ill. feltételrendszer kialakítására. Ez a mostani tervezet hasonló mint a Magyar Kupa csak nagyobb min. létszámokat követel meg. Nekem alapvetően sokminden szimpatikus (és akár ez is), de egy dolgot nem értek. Mikor lesz egy sok-sok évre állandó (max. csak apró változtatásokkal megjelenő) Nemzeti Bajnokság rendszer és mellette sok-sok éven keresztül nem változó versenyutak.

A vasfüggönynek volt egy előnye (a sok hátránya mellett) a postagalambászat számára, a két fő berepülési irány közül csak az egyiket engedte röptetni. Ezáltal nem változtattak minden harmadik évben berepülési irányt és ki tudtak alakulni hosszú évekre állandosult versenyutak és km távok (ami egyébként nem lenne mellékes a tenyésztés szempontjából sem). Gondolom még sokan emlékeznek a Prága, Teplice, Riesa, Lipcse-Magdebug-Crivitz, Rostock feleresztési helyekre, amelyek sokak megelégedését váltották ki. Sajnos az utóbbi 15 évben ennek már nyoma sincsen, a versenyutakat és az irányt nézve is. A bajnokság kiírása állandósulni látszott 2001-től kezdve, de most megint "új távlatokat" keresünk.

Valamint azt érzem vége az évenkénti 4-5 nagylétszámú versenynek/zóna is. Mert most majd mindenki azzal kooperál(HAT) akivel akar és tud, ezáltal kötve hiszem hogy 6 tagszövetség aki eddig egy helyre ment majd most is egy helyre fog menni. Plusz még legyen méginkább egy olyan ember, aki összefogja és átlátja a dolgokat fentről (koordinálás, számolás, listakészítés stb). De remélem csak én vagyon borúlátobb a kelleténél.

Desmet Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11047
Desmet: Csak nem  egy pásztor  subájában voltál? -)))))))))    (bunda)  Kilátszott a sodri  neve. -))))))))  Énis neki szurkolok mostmár.
Előzmény: ez-Ben (11046)
ez-Ben Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11046

 

    Persze,hogy láttam  " lelki szemeimmel " : minden mágia bevetve......

Előzmény: pgalambasz (11042)
sodri Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11045
Köszi.Az az igazi sport társi becsület!!
pgalambasz Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11044
:) Hajrá sodri!
Előzmény: sodri (11043)
sodri Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11043
Ott van az csak akkorfog igazán látszani ha kihuzák!!!!!
pgalambasz Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11042
Én nem láttam a sodri nevét a kalapban. Te láttad? :))
Előzmény: ez-Ben (11040)
sodri Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11041
Köszi    ez-Ben.Jóljönne ha  kedvezne a szerencse.
ez-Ben Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11040

 

       A futó hirdetés szerint még nem,még nyerhetsz,drukkolok Neked !

Előzmény: sodri (11039)
sodri Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11039
Szisztok.Nemtudjátok kisorsolták a felajánlot galambokat?Ifj.Berki László galambjaira gondolok.
ez-Ben Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11038

 

  Ezt a hihetetlen történetet egy másik topicon találtam és mivel Geler és Karimax

beszélgetése kapcsán merült fel , ide is " áthozom " tanulságul.

  Az egyik évben országos versenyeken shampion 1.helyezett volt a 7750-es skh

úgy,hogy minden úton 1%-ban repesztett.

  A következő évben a galamb elmaradt egy versenyről. Azonban egy neves versenyzőnk hazafelé autózva látott egy skh-et ,amint bandukolt az út mellett.

Kiszállt az autójából , megfogta a galambot,hazaérve megnézte az évkönyvet és

 ...a 7750-es elöző évi országos shampion volt  a " gyalogos " !

ez-Ben Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11037

 

   Na látod a román sporttársak már "elöttünk járnak " az októberi hőmérséklet

pont megfelel majd az előírásoknak  : )

Előzmény: frici608287 (11034)
extra pizza Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11036
Senki ne higgye, hogy az állatvédők megelégednek ennyivel. Addig nem nyugszanak, amíg egyetlen postagalamb létezik valahol. Ha már nem lesz postagalamb, szenvedni se fog. Kár gesztusokat tenni, a liba-tömők is hiába mondanák, hogy csak féladagot tömnek a libába.
Előzmény: frici608287 (11034)
ez-Ben Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11035

 

   Ebben teljesen igazad van ! A "virtus" a vérünkben van. 2005-ben első

alkalommal vettek részt magyar galambok a nemzetközi Barcelonán,ahova 1 éves

galambok nem küldhetők,mondjuk azt helyesen. A magyar tenyésztők küzül mégis

pakolt valaki , nem kezdő galambász , egy éves galambot... " hungarikumként " !

   

 

Előzmény: koja 56 (11029)
frici608287 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 11034

Nyugat-Európában az állatvédők harcolnak azért, hogy 1 éves galambokat ne lehessen 800 km fölé küldeni.(Ezért született az NB versenyeken (1 napos országos verseny) a 800 km-es limit.)

Továbbá azért is küzdenek, hogy nagy melegben, rossz időben, nagy szélben stb. el kelljen halasztani  a versenyt.

Jövőre a felépítményekben olyan hőmérőnek kell lennie, amely a max. hőmérsékletet

mutatni fogja.

Jön a hatóság , ránéz, látja, hogy a max.hőm. meghaladta a megengedettet, aztán röpködnek az ezresek (Euróban).Egy jövőkép:

Vagyis ha nagy meleg lesz, le kell fújni a versenyeket, mert sem startolni, sem szállítani nem lesz szabad.

"Szövetség értesíti a tenyésztőket, hogy a hétvégére meghirdetett országos verseny a nagy meleg (v. éppen hideg) miatt elmarad."

Ha 1 hónapig lesz kánikula, akkor 1 hónapig nem lesz verseny.

Ilyen jövő előtt állunk.

Az állatvédők keze van a háttérben.Ha kiharcolnak valamit, akkor azt be kell tartani.

Akik nem tartják be azoknak vége lesz , mint a botnak.Nem is egy hanem 2!!!!:)))))))

 

Előzmény: gabbar (11025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!