Keresés

Részletes keresés

Keksz.net Creative Commons License 2013.07.16 0 0 16791

Ugye?

Nekem is pont ez jutott eszembe, hogy olyan "gyanús" az egész nyelvezete. És inkább reklám mint őszinte vélemények.

Előzmény: tomasso76 (16787)
tomasso76 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 16790

pontosítok, teljesen egyetértünk, nagy a különbség a bóvli és az olcsó ablak között, vékonyabb pénztárcával is lehet jó ablakot venni, csak nem mindegy, ki gyártja le, és szereli be.

Előzmény: BenjaminKJ (16788)
mcll Creative Commons License 2013.07.15 0 0 16789

A saját véleményem, hogy felesleges "kinnt" (tehát fórumon kívül) keresni szakit és ablakokat. Itt a fórumon több fórumlakó is van akik minőségi anyagokból, minőségi munkát végeznek. Való igaz hogy fogsz olcsóbbat "kinnt" találni, viszont a legtöbb helyen nem említik meg a járulékos költségeket, mint pl. kőműves visszajavítás (főleg ha esetleg gerébtokos ablakod van) költsége, és sok-sok (qrva sok!) egyéb apróságok, amik a végén komoly összegre rúgnak. Továbbá itt biztos lehetsz abban is, hogy azt kapod amit szeretnél. Hidd el, én végigjártam ezt a sok macerát, nagyon sok helyről kértem be árajánlatokat, többen is voltak helyszíni felmérésen, de MINDNÉL volt valami bibi, kivéve annál (név szerint Ganser...ezittareklámhelye... :D) aki innen a fórumról jött ki, és végül is nála döntöttünk. És nem bántuk meg!

 

De Te magad is írtad hogy eddig mindig bejött a fórumokról való választás. Most is be fog jönni. ;)

 

Sok sikert a választáshoz!

Előzmény: Keksz.net (16786)
tomasso76 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 16787

szia,

 

a linkelt oldal szerintem felejtős, tele van elégedett vevőnek "álcázott" önreklámmal..... ha itt nézelődsz, hamar találsz 4-5 minőségi szakit, akik szívesen segítenek. egy jó tanács ismeretségi körből: messziről kerüld azokat, akik a legolcsóbbnak hirdetik magukat.... bár itt nem igazán fogsz olyat találni.... szerencsére.... :)

Előzmény: Keksz.net (16786)
Keksz.net Creative Commons License 2013.07.15 0 0 16786

Sziasztok,

vmikor november magasságában szeretnénk ablakokat cserélni (+redőny) a panelban. Párom el is kezdte nézni a neten, hogy ki-mennyire-ajánlott/megbízható.

Talált egy oldalt: http://www.epitesiportal.hu/tema/ablakcsere-elott-allunk_25.php

 

 

Ez a site mennyire "igaz"? Mennyire valósak a kommentek?

Van pár komment, évekre visszamenőleg, ajánlanak pár céget, fekete lista is összeállítható...

 

 

Eddig általában itt az index fórumon szoktam szakembert (víz/villany, légkondi) keresni, műszaki cikket vadászni (légkondi, mosógép, porszívó), eddig mindig bejött.

Így jutottam megint ide a fórumba, a következő napokban ezt a fórumot fogom olvasni, hogy kit ajánlotok, ki a megbízható szakember.

 

Köszi előre is a segítséget, és a véleményt a linkelt oldalról/cégekről.

Keksz

 

 

 

mcll Creative Commons License 2013.07.14 0 0 16785

Jelentem az Aereco szépen működik. :) Reggel teljesen ki volt nyitva, mostanra viszont teljesen bezárta magát.

Előzmény: ganser (16783)
mcll Creative Commons License 2013.07.14 0 0 16784

Na ugye. :) Kár hogy nem az elsőtől csináltuk így. Még nem jutottam odáig (takarítás megy ezerrel), de remélhetőleg a többinél nem ment át a csavar a kábelen. :) Ha igen, akkor lehet kiszedem a párkányt és behúzom abba (jól figyeltem hogy tetted be a párkányt). Majd meglátjuk. A redőny..., nos hát sajnos előfordul. :( Még az a jó hogy ez nem egy forgalmas belvárosi utca 5. emeletén fordult elő. :)

Előzmény: ganser (16783)
ganser Creative Commons License 2013.07.13 0 0 16783

Sikerült új módszert elsajátítani riasztókábel behúzásra.....mindig tanulunk újat.

Én csak 99 százalékban vagyok elégedett a munkánkkal.A kolléga pedig 20 éves ablakos pályafutása első redőnyét sikerült elejtenie. Pótoljuk hamarosan!

 

Előzmény: mcll (16782)
mcll Creative Commons License 2013.07.13 0 0 16782

A mai napon végeztek nálam Ganserék az ablakok cseréjével. Párommal nem győzünk betelni a látvánnyal. :D

 

Nem akarok áradozni, de azt el kell mondjam, hogy Gansert és csapatát ezentúl bárkinek, nyugodt szívvel tudom ajánlani. Profi, gyors, barátságos, korrekt társaság. Minden úgy zajlott ahogy azt előre megbeszéltük, semmilyen probléma nem volt sem velük sem a beszerelt anyaggal. 11 ablak, redőnyökkel, a régi ablakok kibontásával, elszállításával két nap alatt lezajlott. A végén majdhogynem az egész házat ki is takarították! :D Tényleg alig maradt kosz, így holnap szerintem be is fejezzük a nagytakarítást is.

 

Na befejeztem a zsírozást, csak még egyszer szerettem volna ez úton is megköszönni Ganseréknek a munkájukat (majd lesz egy belső ajtók-csere projekt is, amire már megvan a szaki. ;) ), és természetesen a fórumlakó összes szakijának is a segítségeket, mert nagyon sok jó tanácsot, javaslatot kaptam itt tőletek.

 

Szuper ez a fórum!

forraslajos Creative Commons License 2013.07.11 0 0 16781

az üvegen max egy matrica,azt leszedheted. ha mást is le tudsz kaparni az övgeről,akkor ott valami baj van.:)

 műanyagról meg a fóliát azonnal, de legkésőbb a vakolatjavítás után (ha kellett egyáltalán),ami ne legyen később hetekkel kész,mint az ablakcsere,mert rohadtul rá fog égni.

Előzmény: mcll (16777)
mcll Creative Commons License 2013.07.10 0 0 16780

"Szezon van....Hajtunk mint a meszes."

 

Ezért is mondtam, hogy vagy szabi vagy melózik mindenki. ;)

Előzmény: ganser (16778)
mcll Creative Commons License 2013.07.10 0 0 16779

Így igaz! Alig várjuk. ;)

 

Holnap becsomagoljuk a házat. :D

Előzmény: ganser (16778)
ganser Creative Commons License 2013.07.10 0 0 16778

Punnyadás? Szezon van....Hajtunk mint a meszes. Pénteken-szombaton lehet személyes tapasztalatokat szerezni az ablakcseréről...

Előzmény: mcll (16777)
mcll Creative Commons License 2013.07.10 0 0 16777

Látom nagy itt a punnyadás, vagy mindenki szabin van, vagy mindenki ablakokat szerel. :)

 

Lenne egy kérdésem, ami az imént merült fel bennem. Tulajdonképpen egy apróság. Az új nyílászárókon a beszereléskor van védőfólia? Úgy emlékszem hogy a tokokon (tehát a műanyag részen) igen, de nem tudom az üvegen van-e? Csak hogy mennyire kell a beszerelés után ablakokat pucolni? :)

 

Üdv

Laci

forraslajos Creative Commons License 2013.07.09 0 0 16776

Maga itt, Lehner úr...?  Meg vagyok lepve. :) A minap hívtalak,de nem sikerült.:)

Előzmény: Lehner Gábor (16720)
tomasso76 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 16775

úgy hallom, kaptál választ a témában. :)

Előzmény: forraslajos (16774)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.09 0 0 16774

úgy hallottam,kaptál e-mailt a témában.

Előzmény: tomasso76 (16768)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.09 0 0 16773

a rehau profil jobb (attól függ,ki gyártja), a másik mellett a maco vasalat szól (szerintem). de én inkább a rehaut venném,ha ugyanannyiba kerül.

Előzmény: miki53 (16772)
miki53 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 16772

Kedves Mindenki!

Az lenne a kérdésem, hogy GEALAN IQ8000 Maco-kiemelésgátlóval, résszellőzővel, hibásműködésgátlóval szerelt ablak, vagy REHAU EURO 86 ROTO NT résszellőzővel, hibásműködésgátlóval szerelt ablak a jobb. Az ár ugyan az.

A segítséget előre is köszönöm.

Miklós

 

tomasso76 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 16771

a forgalmazó a fensterplast ( http://www.fensterplast.hu/foldal.html ), a honlapról annyi derült ki, hogy ny-európai gyártmány, de megkérdezem tőlük.

Előzmény: márc01 (16770)
márc01 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 16770

Ha leírod, hogy a Kömmerling Ecorec ablakoknak ki gyártója, akkor válaszolok minden kérdésedre :D

Előzmény: tomasso76 (16768)
márc01 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 16769

Személyes példámat írom le:

Itthon kettő cserépkályha üzemel és direkt nem építettem be szellőzőt az ablakokba, mivel a kályhának csak addig kell a levegő ellátás, amíg tűz ég benne.

Begyújtáskor egy ablakot nyitok meg bukóra, majd résszellőzőre állítom az ablakot, ezzel egyidőben a kályhát is lassú égésre állítom be a szellőzőkön. Később, amikor már erős parázs van az ablakot be is zárom.

 

Szellőztetés és légellátás együtt megoldva. Nyílván a csk-ban való tüzelés több odafigyelést kíván és egy idő után már rutinos leszel benne.

CO jelzőt azért szerelj fel...

Előzmény: Con_sole (16767)
tomasso76 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 16768

sziasztok szakik,

 

a Fensterplast nevű céget és a Konrád kft.-t ismeri valaki? pozitív/negatív tapasztalat? hol gyártatnak, stb?

 

a Fensterplast gyártat Salamander profilból, erről a márkáról van infótok, tapasztalatotok? én csak cipőben ismerem, abban nem nagy szám.... :D a BlueEvolution ablak szimpatikus lenne, 6 kamra, 3 réteg üveg, és valamivel olcsóbb, mint a Kömmerling 88+.

 

 

egy másik kérdés, mi a tapasztalat a Kömmerling olcsóbb, Classic profiljáról? szintén 3 rétegű üvegezéssel lényegesen olcsóbb lenne, mint a 88+. van még a kettő között az Ecorec, az mennyivel tud többet a Classic-nál?

 

előre is köszi a segítséget!

Con_sole Creative Commons License 2013.07.05 0 0 16767

SAjna a cserépkályha nem kandalló ahol ez működik, ráadásul már megvan a lakás közepén a nappali dísze. Nem igazán tudok oda semmilyen csövezetéket elképzelni.

Előzmény: LandCruiser (16766)
LandCruiser Creative Commons License 2013.07.04 0 0 16766

Szerintem nem az ablakkal kéne megoldani a cserépkályha levegőellátását, hanem egy külön levegőellátórendszerrel. 

Nem is lenne olyan bonyolult a dolog. Kintről egy csővezetékkel, vagy bármivel, közvetlen a cserépkályhához vezetni a levegőt. 

Rengeteg előnye lenne az ablakszellőzővel szemben, pl. nem hűtenéd a házat, mivel a hideglevegő közvetlen a kályhába menne. 

Szerintem !

Előzmény: Con_sole (16765)
Con_sole Creative Commons License 2013.07.04 0 0 16765

Sziasztok!

A következő problémában várnék szakavatott segítséget:

Három éve van cserépkályhánk és a régi fa nyílászárókat lecserélnénk műanyag nyilászárókra. Eddig nem volt probléma a kályha levegőellátásával, de a műanyag nyilászárók nagyon jól szigetelnek ezért a beépítésnél szellőzőket kell beszerelni. A kályhában egy alkalommal 20-30 kg fa ég le 1,5-2 óra allatt, egy szellőző max 45m3 levegőt tud beengedni óránként. Van-e valamilyen szabály, előírás vagy tanács, hogy mennyit kellene az ablakokba építeni. Különösen azért kérdezem, mert most van valami uj előírás meg mindenféle ellenőrzések.

Köszi!

forraslajos Creative Commons License 2013.07.03 0 0 16764

na ja,akkor inkább 100.000-ért a nívó ajtó. de a kategóriájában nem rossz. a 10-20 másodperces régi ajtóknál mindenképp jobb. 

Előzmény: ganser (16762)
asdf_ Creative Commons License 2013.07.03 0 0 16763

Goto Víz-, gáz-, fűtésszerelés topic, majd a gazos reszleg megmondja, ha a szellozonyilas meretevel kisegited a kerdest.

Előzmény: dreim (16752)
ganser Creative Commons License 2013.07.03 0 0 16762

50 mp a nyítási ideje....ebből 1 másodperces 50 decibel zaj . Persze ez az idő azért egyáltalán nem számít rossznak ebben az árban.

Előzmény: forraslajos (16754)
ganser Creative Commons License 2013.07.03 0 0 16761

Igen ,ér valamit. Kuplungos szerkezet, ezért a zár elfordítását megakadályozza.

Előzmény: gabrielke (16751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!