Keresés

Részletes keresés

gcs750908 Creative Commons License 2002.11.05 0 0 59
Sziasztok,

Japanban 36 ezer forint az Alinco DJ-X3. Az ar ugye remek, de ez ugyanaz a szerkezet, amit otthon is megkapnek? Ugyanaz lehet a freki, ilyesmik? Nem ertek hozza sajnos :( , de ha ugyanugy hasznalhato, mint a Magyarorszagon vasaroltak, akkor nagyon tetszene. Itt nincs valami olyan buktato, mint mondjuk a DVD-nel a regiokod, vagy a 110/220 volt?
Fontos lenne, mert jo lenne ennyivel meguszni ezt a hobbit. Elore is koszonom az epito jellegu hozzaszolasokat!

HG4I Creative Commons License 2002.11.04 0 0 58
Szia, kedves ms.

"Nem kötekedés képpen de én is forgalmazom a YAESU repülős rádiókat (www.pilotshop.hu) de olyanról, hogy "hazai főforgalmazó" még nem hallottam."

Valóban nem kötekedésképpen, illetve igen:
Lécci áruld már el, hogy a HIF milyen szám alatt regisztrálta a behozatali engedélyeteket, mikor, milyen tipusokra és mennyiségekre?
Ezen kívül lécci közöld már a YAESU viszonteladói számodat (YAESU partnerkód) és a szervíz kódodat.
Ha tudatnád ezeket velem, nagyon megköszönném.
Jó lett volna, ha hallottál volna a hazai főforgalmazókról, mert nekik megvannak ezek az engedélyek és kódok.... Ketten vagyunk a piacon ilyenek Mo-on: ALBAFUNK Kft. és az ANICO Kft. Ők a hazai importőrök. Jogilag más is behozhat készüléket, azonban ezek nem lehetnek a YAESU hivatalos (okmánnyal igazolt és az európai disztribúció által elismert és támogatott) viszonteladói.

"Vannak cégek akik importálják a YAESU rádiókat (és ezt több éve teszik sikeresen) és óriási szervíztapasztalattal rendelkeznek és adják a garanciát."
Tessék mondani: hogyan adhat egy nem hivatalos (szerződött) viszonteladó garanciát?

Üdv: HG4I

Előzmény: ms (57)
ms Creative Commons License 2002.11.01 0 0 57
Sziasztok,

Nem kötekedés képpen de én is forgalmazom a YAESU repülős rádiókat (www.pilotshop.hu) de olyanról, hogy "hazai főforgalmazó" még nem hallottam. Vannak cégek akik importálják a YAESU rádiókat (és ezt több éve teszik sikeresen) és óriási szervíztapasztalattal rendelkeznek és adják a garanciát. Természetesen én egy ilyennek vagyok a viszonteladója csak a repülős rádiókra...

Üdv, ms

Előzmény: HG4I (53)
Vgyuri Creative Commons License 2002.10.30 0 0 56
Ha erős a venni kivánt jel, akkor igen ártalmas a zajzár hiánya. Ha gyenge, akkor jobb, hogy nincs, mert a füled a beszédmegsejtéssel kombinálva érzékenyebb, mint a buta zajzár.
Előzmény: zilo (55)
zilo Creative Commons License 2002.10.29 0 0 55
Mennyit ront egy rádió használhatóságán, ha nincs rajta zajzár?
HG4I Creative Commons License 2002.10.28 0 0 54
Kedves FTB!

A DJ-X3 fogyasztói ára bruttó: 63.820.- Ft
Szállítás: 3-5 hét.

Üdv: HG4I

Előzmény: FTB (52)
HG4I Creative Commons License 2002.10.28 0 0 53
Szia Zilo!

Nos,a burádat igencsak megpróbálták átvágni!
Egészen biztos lehetsz benne, hogy aki ezen az árakon ajánlotta az említett két YAESU tipust, az nem tud hazai garanciát adni. Indoklom, miért állítom ezt. A hazai importőr és főforgalmazó történetesen a mi cégünk. Viszinteladóink rögzített ársávban dolgozhatnak ezekkel a készülékekkel. Az említett árak magasabbak a kötött sáv felső határánál. Ebből az következik, hogy csak a hazai főforgalmazó megkerülésével jöhetett be az országba (nem mondom, hogy illegálisan, lehet jogtiszta magánimport is, ez indokolhatja a magasabb árat). De az biztos, hogy nem tudja az esetleges garanciális igényt kielégíteni.
Tanulságképpen ideírom a nálunk érvényes végfelhaasználói (1 db-os) bruttó árakat:
VXA-120 : 88.848.-, VXA-210 : 99.793.-

Üdv: HG4I

Előzmény: zilo (51)
FTB Creative Commons License 2002.10.26 0 0 52
HG4I!

Kb mennyi pénzt vigyek magammal ha szeretnék megrendelni/vásárolni egy DJ-X3 scannert?

zilo Creative Commons License 2002.10.25 0 0 51
Kézi reprádiót szeretnék venni, több tipust is találtam, de nem tudom melyiket válasszam.

1. Új Yaesu VXA-120-as bruttó 106-ezerért, 1 év garanciával,
2. Új Yaesu VXA-210-es bruttó 109-ezerért, 1 év garanciával,
3. USA-ból zsebben behozott új Icom IC-4 55-ezerért, garancia nélkül,
4. Icom IC-3 88-ezerért, szintén új, de garancia és számla nélkül.

Az IC-4-nek nagyon jó az ára, de nem szeretnék olyan rádiót venni, amit nem lehet normálisan használni.

schlumberger Creative Commons License 2002.10.25 0 0 50
gcs!

Látom, megelőzött HG4I egy jó ajánlattal.
Nos, a lényeg az, hogy AM üzemmódot tudjon a készülék, és beállítható legyen a 131,725 MHz-re, ami a fő európai acars-csatorna.
Vehetsz régebbi, uraságtól levetett scannert is, ha nem az a fő célod, hogy szuper-csilingelő-villogó vacakod legyen. Azt sokkal olcsóbban megúszhatod. Nem tudom, merre laksz az országban, a környékeden tartott rádióamatőr találkozókon is lehet ilyesmit venni (bolhapiac!)
Sch.

Előzmény: gcs750908 (48)
HG4I Creative Commons License 2002.10.25 0 0 49
Szia!

Ha olyan készüléket akarsz, amit tíz év múlva is fogsz tudni használni, akkor nézd meg a www.wsplc.com honlapján a DJ-X3 scannert. Ez a pici kis vevő tudja a hamarosan nálunk is bevezetésre kerülő légi csatornakiosztást (a hozzáértőknek mondom: 8,33 kHz-es raszter). Ezt mi is árusítjuk:
ANICO Kft. 329-4089

De sok más fajta is létezik.
üdv: HG4I

Előzmény: gcs750908 (48)
gcs750908 Creative Commons License 2002.10.24 0 0 48
Hello,

Felve szolok, mivel latom, mar honapok ota pang a topic.
En olyan radio(szkenner)t szeretnek, amit hasznalhatok a WACARS/KRACARS programokkal. Sajnos egyaltalan nem vagyok jaratos a temaban, igy nekem a MHz-ek nem sokat mondanak, en tenyleg csak egy apro kutyut szeretnek, hogy ha felnezek az egre es latok egy nyilegyenes csikot a nyari naplementeben, aminek az egyik vegen egy apro gep van, akkor lassam, ki o, mi o, honnet jon es hova megy.
A WACARS oldalan emlitenek nehany hasznalatos frekit, 129-137 MHz kozott. Mennyit kell raszannom egy ilyen szerkentyure? Nem szeretnek ezzel a szoveggel besetalni sehova sem, mert felek, tudatlansagom folytan ramsoznanak egy olyat, ami ugyan draga, de kepessegeinek a huszadat sem tudnam hasznalni. Akkor meg minek a speci? (A telefonom is bezik, de ami keveset tud, az nekem boven eleg)
Koszonom elore is!

Törölt nick Creative Commons License 2002.08.14 0 0 47
Kivánok!

A DND Telecom Centerbe a jövő hónapra ígértek repsávos rádiót. I-com készülékek, árkat még nem tudnak. Az üzlet pesten van az Elnök u. és az Orczy út sarkán.

csíkos

HG4I Creative Commons License 2002.08.07 0 0 46
Jó napot mindenkinek, sziasztok!

YAESU rep. sávos rádiók:
ANICO Kft, Budapesti képviselet
1132. Bp. Visegrádi u. 36.
(1) 329-4089
bp@anico.hu

üdv: HG4I

zlarin Creative Commons License 2002.06.14 0 0 45
Kérdésem lenne. Tudna nekem valaki ajánlani olyan helyet (üzletet, magánszemélyt, internet oldalt), ahol egy másolás erejéig Standard C188 és C558 rádióhoz felhasználói kézikönyvet találnék.

Köszönöm előre is.

zlarin

ms Creative Commons License 2002.03.01 0 0 44
Üdv!
Igen olcsón lehet tripleg antennát is kapni, nem kifejzetten repsáv gyárilag viszont nagyon jól hangolható (cm, fémfűrész segítségével). Kb. 12-14e Ft nagyon kultúrált. Szerintem bőven elég csak a padlásra tenni (ha van), nálam igy működik és a 3/4 ország jön vele.
Ha kérsz további infó szólj csinálok róla egy fényképet és elküldöm.
Üdv, ms
Előzmény: sjesz (43)
sjesz Creative Commons License 2002.02.27 0 0 43
A lényeg, hogy negyedhullámú antennát teszel be. 300/125 MHz = 2.4 méter /4 = 60 cm.

A vastag antenna "nagyobb sávszélességű", ezért jobb a vastag hegesztőpálca, mint a vékony drót....

Ja, ne tessék szakmailag kritikákat mondani. Ezt most nagyon "egyszerűen" fogalmaztam meg....

Előzmény: Vgyuri (33)
sjesz Creative Commons License 2002.02.27 0 0 42
Emlékszem a 80-as évek első feléből, amikor valaki "elérte" a 0.9-es SWR-t! Ezzel büszkélkedett!!!! :-))))

Ez ugaynis azt jelenti, hogy ahhoz, hogy 1 egység "jöjjön ki" az antennából, 0.9-et kell betáplálni..... :-))

Előzmény: Vgyuri (36)
Laczy_ Creative Commons License 2002.02.26 0 0 41
... én + legközelebb három sorral tovább olvasok, mielőtt írni kezdek... :-(((
Előzmény: Laczy_ (40)
Laczy_ Creative Commons License 2002.02.26 0 0 40
... és ha azt mondom, hogy az esvéer az magyarul állóhullámarány? :-)))
Előzmény: Vgyuri (39)
Vgyuri Creative Commons License 2002.02.26 0 0 39
Biztos SWR, mert a w nyilvén a wawe szóbol jön. Én mindig csak beszédben használtam, leirva talán sosem láttam. A 3 és 1,1 SWR tényleg ég és föld, egyszerüen azért, mert azt mondja a szakácskönyv, hogy SWR=3 felett nem szabad használni az antennát, mert kinyiródhat a végfok, (ezért irtam a "mindenképpen SVR 3 alá kell menni" kitételt.) az 1,1 pedig az optimális.
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.25 0 0 38
Tényleg komoly a pálca és a kazánlemez, de ne bízzuk a súlyra szél elleni rögzítést!!! Kis pontosítás: az "SVR-t" SWR-nek írják, magyarul úgy híjják, hogy: állóhullám arány.
A 3, és 1,1-es SWR között pedig kb. annyi a különbség, mint a szabadesés, és a 3 fokos siklópálya között.
Előzmény: Vgyuri (36)
meszaros_laci Creative Commons License 2002.02.25 0 0 37
Milyen aksi kell?
750, 1000, 1300 mAh?
Ezek mind kaphatók és begyömöszölhetők a tokba.
Gagyival ne próbálkozz, mert tönkremegy a rádió.
A csere egy kicsit bonyolult, mert van az aksi dobozban egy vezérlés, ami a baloldali kisebb lyukról töltésnél megosztja a csomagot. Ezért nem szabad ilyenkor bekapcsolni. A talpáról a nagyobbik oldalsó és a felső csatlakozóról üzemeltethető is.
Részletek (leírás (magyarul is), kapcsolási rajz, típusengedély stb. van)
Előzmény: pulaizs (31)
Vgyuri Creative Commons License 2002.02.25 0 0 36
Teljesen komoly. Majd minden vitorlázógépünkön hegesztöpálca az antenna, de a fémgépeken nem kell ellenfelület. A háztetőn vagy máshol, ahol nem fém alapra telepited kell. Ha nagyon bizutos akarsz lenni a dolgodba, akkor szerezz egy ún. SVR mérőt a hangoláshoz (rádióamatőrök, CB szervizek) Ezesetben hosszabból indulj, mindenképpen SVR 3 alá kell menni és a lehetöség szerint el kellene érni levagdosással az 1,1 SVR értéket.
Előzmény: pulaizs (34)
ftakacs Creative Commons License 2002.02.24 0 0 35
Srácok, ha valakit még érdekelnek rep. rádiók keresse a www.vztlak.cz honlapon a BAZÁR (bal oszlop) - NABÍDKA(Kínálat jobb oszlop)- felülről az ötödik nyíl. Amennyiben sikerült megnyitni, a 15-ik hirdetésben van több fajta ICOM rádió, de a többi hirdetések is érdekesek. A hirdetésekben feltüntetett mail-ekre írhattok angolul, németül és természetesen szlovákul. Akinek ez nehézséget okoz írjon nekem, segítek. A kínálat és az árak is érdekesek. Az üzlet esetleges lebonyolításában, igény szerint, segítek.

Taki (Szlovákia)
pulaizs Creative Commons License 2002.02.24 0 0 34
ez most komoly? :-)
Előzmény: Vgyuri (33)
Vgyuri Creative Commons License 2002.02.23 0 0 33
A legkézenfekvobb antenna egy 60-61 cm hosszuságu hegesztopálca egy szigetelo gyurün kersztül beledugva egy legalább 0,5x0,5 méteres vastag kazánlemezbe, mint bázisfelületbe és kirakva a tetore, minél nehezebb a kazánlemez, annál valószinübb, hogy nem viszi el a szél az egészet.
Előzmény: pulaizs (31)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.20 0 0 32
Nézd meg mi van ráírva az eredeti akksira. Ebből kiderül, hogy savas, vagy lúgos akku, ólom, NiCd, NiMH, esetleg Li-Ion. Mennyi a feszültsége, árama, amit le tud adni. Nem kell feltétlen gyári, csak legyen megfelelő a rádióhoz.
Előzmény: pulaizs (31)
pulaizs Creative Commons License 2002.02.20 0 0 31
Sziasztok!

Legnagyobb szerencsémre tegnap sikerült vennem egy ICOM A20 rádió adó-vevőt, VOR-osat. Nagyon örülök neki, ma egész nap mikor tanítottam az iskolában hallgattam közben a 125.50 nyugatot. (Kimásztunk a suli tetejére és kitettem az antennáját és egy 50 ohm-os kábellel összekötve a tanteremben tökéletes volt a vétel). Hozzá kell tennem, hogy a gyerekek is élvezték mikor óra közben meg-megszólalt néha a dolog. (Pl: Győrben hallottam, hogy "Megérkeztem Hajdúszoboszlóra, leszállok, stb, stb, stb." Ez hogy lehetséges?)

Kérdéseim a következők:
- hol lehet hozzá kapni gyári akksit?
- ez mennyibe kerül?
- ez ugye AM-en ad?
- milyen tetőantennát érdemes hozzá venni? (hogy jó magasra kitéve szobából is fogni tudjak).
- mennyi ennek a hatótáva? (úgyértem ha adok vele a földön, azt milyen messze hallják még??)
- van-e valakinek ehhez való head-set-je eladó?

Válaszaitokat köszönöm, üdv:
pulaizsolt
http://repules.fnet.hu

Kunci Creative Commons License 2002.01.20 0 0 30
Sziasztok!

Rádióamatőr voltam (HG5OCS), de sajnos most már nem igazán van időm a rádiózásra, ezért eladnám amatőr rádiómat. A készülék egy Yaesu FT 3000 típus, amely talán egyik legfőbb tulajdonsága, hogy 70W-os adó végfok található benne.

Paraméterei:
Vevő freki: 110-180 MHz, 300-520 MHz, 800-999 MHz
Adó freki: 144-146 MHz
Kimenő teljesítmény: 10 / 25 / 50 / 70(!!!) W
Üzemmódok: NFM, FSK, AFSK, AM
Memória: 81

További infót az alábbi címen találhattok:
http://www.yaesu.hu/products/amateur/ft3000m.htm

Kunci
kunci@telebox.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!