Keresés

Részletes keresés

lelkesz g Creative Commons License 2007.06.10 0 0 7267
egy keressel fordulok hozzatok.
szerenek egy grafikus portresorozatot csinalni budapest 23 keruletenek, 1-1 meghatarozo szemelyisegerol. Olyan szemelyisegek lennenek ezek akik huen kepviselik az adott kerulet hangulatat. Persze tudom hogy az adott valasztasokkal sokan nem ertenek egyet majd de hat ez e gy szubjektiv projekt.
szinten fontos hogy ne mindenkeppen kozismert eloadok legyenek mindenhol, hanem ismert "utca embere" vagy egyeb is. Es lehetoleg jo karakterek legyenek.
A KERES a kovetkezo: ha van javaslatotok kulonbozo keruletek arcaira lecci segitsetek, mert eddig eleg keveshez talaltam igazan jellemzo figurat (Hipos a vezerszurkolo IX ker., Deak Bill X. ker, Szipal Marton, Belvaros).
Koszi szepen elore is!
v_peti Creative Commons License 2007.05.27 0 0 7266
Erről én is hallottam.
De mivel a dobozokat zsugorfóliázva, egymásra rakva tárolják, ezért csak a felső konzervek lehetnek szennyezettek.

Az már más kérdés, hogy a boltban nem tudod, melyik a felső...

Előzmény: paya5650 (7265)
paya5650 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 7265

Iwiw:

Tová-Tová-Továbbított üzenet M I N D E N K I N E K, aki szokott dobozos sört, üdítőt, stb-t inni :
Egy abszurd halálesetet írnak le egy orvosi tájékoztató szakfolyóiratban (a Caducée c. közegészségügyi közlönyben). Az áldozat egy vasárnap hajókirándulásra indult a barátaival és betett néhány dobozos üdítőt a hajó hűtőszekrényébe. Másnap, hétfőn kórházba kellett vinni és szerdán meghalt. A boncolás szerint a halál oka heveny leptospirosis volt.
A fertőzést akkor kapta, amikor a hajón pohár nélkül, közvetlenül a dobozból itta meg az üdítőt. A konzervdobozokon patkányvizelet szennyezést és Leptospira kórokozót találtak a vizsgálat során. Az áldozat ivás előtt valószínűleg nem tisztította meg a doboz felső részét, és így jutottak a szervezetébe a megszáradt patkányvizeletben jelenlévő halálos kórokozók.
A dobozos üdítőket és egyéb konzerveket gyakran olyan raktárakban tárolják, ahol elszaporodtak a rágcsálók, és általában mindenfajta tisztítás nélkül érkeznek az élelmiszerboltok polcaira.
Ha italt vagy ételt veszel konzervdobozban, mosd meg gondosan mosószeres vízzel, mielőtt a hűtőszekrénybe tennéd. Az INMETRO (Spanyolország) vizsgálatai szerint az üdítős dobozok fedele szennyezettebb, mint a nyilvános WC-k ülőkéi. Olyan mennyiségű baktériumot és csírát mutattak ki, ami mindenképpen indokolja, hogy vizes-mosószeres tisztítás nélkül ne tároljuk, érintsük ezeket a dobozokat!
Kérlek, küldd szét ezt az üzenetet minél több ismerősödnek!!! (Az üzenet eredetije a Genfi Kantoni Kórház emberi erőforrás igazgatóságáról érkezett. Én egy olyan ismerőstől kaptam, aki a berni szabadalmi hivatalban dolgozik...)
lesifotos Creative Commons License 2007.05.24 0 0 7264
lesifotos Creative Commons License 2007.05.24 0 0 7263
Ha már Kőszegi Tamás, akkor egy kőszegi legenda:

Egy nyugdíjas férfi elmondta, hogy a szóbeszéd szerint az oroszok a horvátzsidányi, szombathelyi és cáki országút mellett a németek által kiásott tankcsapdákat fel nem használt lőszerekkel és robbanóanyagokkal töltötték meg, majd földet hordtak az egész tetejére. A nyugdíjas férfi fiatalabb korában a saját kárán tanulta meg, mennyire veszélyesek a gránátok. Egy ugyanis felrobbant a kezében és levitte a bal alkarját.

Forrás:

KMG Creative Commons License 2007.05.23 0 0 7262
De sokszor utaztam Pallag képviselő úrral az Alföld IC-n :) Sajnos Békés kicsit kiesett az útvonalaimból.
Előzmény: KMG (7261)
KMG Creative Commons License 2007.05.23 0 0 7261
Ott sajnos még nem jártam.
Előzmény: Törölt nick (7260)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.23 0 0 7260
békési. Olyan 30 km tőlünk Gyoma.
Előzmény: KMG (7258)
KMG Creative Commons License 2007.05.23 0 0 7259
A feleségem nem hallotta még ezt a sztorit viszont azt mondja, a Kőszegi név nagyon gyakori arrafelé, főleg Endrődön. Majd megkrédem apósomat is. Ha ez tényleg Gyomáról ered, akkor ő biztos ismeri.
Előzmény: Vadista Szandál (7253)
KMG Creative Commons License 2007.05.23 0 0 7258
Mezőtúri vagy? Vagy ványai?
Előzmény: Törölt nick (7255)
KMG Creative Commons License 2007.05.23 0 0 7257
Gyoma és Endrőd még az összevonás után is nagyközség volt, csak valamikor a nyolcvanas évek végén lett város.
Előzmény: Törölt nick (7255)
Dulifuli Creative Commons License 2007.05.23 0 0 7256
Nem hiszem, mert én eredetileg szigetvári vagyok, és ott is mesélték.
Előzmény: Vadista Szandál (7253)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.23 0 0 7255
Gyomaendrőd az város itt van tőlünk nem messze. Régebbne is város volt sztem, csak akkor még külön volt Gyoma és Endrőd. Egyébként a vasútállomásnál ma is Gyoma van kiirva, az Elvira is Gyomát ír.
KMG Creative Commons License 2007.05.23 0 0 7254
Ki kérem magunknak, mint átmeneti Gyomai (6 évet éltem ott)! Gyomaendrőd réges rég városi státuszban leledzik. Max. mezővárosi legenda :)
Előzmény: Vadista Szandál (7253)
Vadista Szandál Creative Commons License 2007.05.22 0 0 7253
Lehet ez egy igazi községi legenda? Village legend?:)
Előzmény: KMG (7252)
KMG Creative Commons License 2007.05.22 0 0 7252
Reggel megkérdem a feleségemet, mit tesz Isten, véletlenül Gyomai. :) (Most alszik, ezért csak nem keltem fel).
Előzmény: Vadista Szandál (7250)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2007.05.22 0 0 7251
Viker Tamással volt meg... (VI. ker. Tanács)
Előzmény: Vadista Szandál (7250)
Vadista Szandál Creative Commons License 2007.05.22 0 0 7250

A Kőszegi Tamás jöjjön ki volt már esetleg?

Tud erről valaki valamit?

 

Történt, hogy Gyomán, régen  amikor még a kerékpárokon rendszeresen voltak amolyan tulajdonos jelölő cimkék az első keréknél, kis fémtáblán (ilyet még én is láttam a 70-es években gyerekként), szóval Gyomán a kocsmába beállít 2 rendőr.

(modern kiadásban 5 rendőr:))

 

Kőszegi Tamás jöjjön ki!

senki

 

Kőszegi Tamás jöjjön ki!

senki

 

Kőszegi Tamás jöjjön ki!

senki, halk kérdés, miért is?

 

Rossz helyen áll a kerékpár, útban van.

Gazdája ugyan nincs meg, de kimennek a népek megnézni a kerékpárt amin virít: Községi Tanács

 

ma hallottam, Gyomán (állítólag) széles körben elterjedt sztori.

 

 

djz Creative Commons License 2007.05.12 0 0 7249
Hát... ez is egy megoldás. :)
Előzmény: Törölt nick (7248)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.12 0 0 7248
Én progival számoltattma ki. Van eg Számológép+ nevű progi, ami beköltözik a Windows Számológép helyére és van benne mértékegységátváltás is.
FASIRT Creative Commons License 2007.05.12 0 0 7246
Rosszul számolsz.
Előzmény: Törölt nick (7245)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.12 0 0 7244
0,3 ez már tényleg nem az.
Előzmény: Törölt nick (7241)
Degeczi Creative Commons License 2007.05.12 0 0 7243
ha nem is légitámadás ellen, de az ok valóban nagyon hasonló: guglizz rá a "fényszennyezés" kifejezésre!
tényleg általános elv (kellene legyen, mindenütt), h lehetőleg fölfelé ne világítson semmi
Előzmény: lesifotos (7242)
lesifotos Creative Commons License 2007.05.12 0 0 7242
Szombathelyen a Rába gyár udvarán különös, UFO alakú lámpabúrák vannak legalább két évtizede sa magas lámpaoszlopok tetején. Sötétben tényleg olyan, mintha csészealjak készülnének leszállásra.

A legenda szerint azért ilyenek a lámpák, hogy légitámadás esetén ne nyújtsanak messziről célpontot a stratégiailag fontos gépgyár udvarán fénylő világítótestek.

A lefelé irányuló fény ugyanis nem annyira feltűnő.

Egyszer majd megnézem sötétben, a levegőből. :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.12 0 0 7241

Erről már beszéltünk. A dologban az fogja meg a nép fantáziáját, hogy egy ilyen fura szám, mint a 7,62 nem lehet véletlen, ha két helyen is szerepel.

 

Azonban tessék átszámolni hüvelykre, mindjárt nem ilyen gyanús.

Előzmény: Törölt nick (7234)
Snakeins Creative Commons License 2007.05.11 0 0 7240
Az lehet, de ebben az esetben a lőpor adagolása történik a hüvelybe, és nem a gyártásról van szó.
Előzmény: Wild_Bear (7238)
Snakeins Creative Commons License 2007.05.11 0 0 7237
Arra emlékszem, hogy a hosszú vagdalthús, májkrém, sűrített paradicsom konzerv doboza egyben a kézigránátok TNT tartálya is, a nagyobb konzervek pedig valamilyen aknánanak a tokozatával kompatibilisek.
A cigit is mondták, de az nekem se tiszta - no, talán majd jön valaki öregkatona, és felvilágosít.
Előzmény: Degeczi (7235)
Snakeins Creative Commons License 2007.05.11 0 0 7236
Ez viszont nem legenda - ezeket a gépsorokat anno tényleg így alakították ki.
Valahol ebben a topikban részletesen is írnak róla, nekem is elmagyarázták a miértjét, de van annak már 20 éve, nem tudnám pontosan visszaidézni, így nem akarok hülyeséget irkálni.
Előzmény: Törölt nick (7234)
Degeczi Creative Commons License 2007.05.11 0 0 7235
egy cigarettatöltő vagy egy konzervdobozhúzó gép a méreten túl hol kapcsolódna a lövedékekhez? nem igazán értem, hogyan lehetne hasznosítani ezeket a teljesen más feladatra...
Előzmény: Törölt nick (7234)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.11 0 0 7234
Egy másik legenda szerint meg nem véletlen az sem, h sok konzervdoboz átmérője megegyezik a lőszerek átmérőjével, vagy, h a cigi átmérője is pont annyi mint egyes töltényeké ( asszem 7.62mm). Lehet valóságalapja, h azért, h ha netán háború törne ki és sokat kell gyártani akkor nem kell majd hírtelen új gyárakat építeni, hanem ezeket a gyárakat át lehet állítani ezek gyártására.
Előzmény: Snakeins (7232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!