Keresés

Részletes keresés

Kapocska Creative Commons License 2023.12.09 0 0 128578

„Hogyan oldható ez meg?”

Úgy ,hogy vásárolsz egyet (ami nem olyan bonyolult, hogy nem tudsz vele megbirkózni).

A vevő egységet megtáplálod a  kimenetére (NO-COM) bekötöd a mostani termosztát 2 vezetékét.

Előzmény: gaborszalai (128577)
gaborszalai Creative Commons License 2023.12.09 0 0 128577

Sziasztok.

 

Senki nem tud segíteni a korábbi hozzászolásommal kapcsolatban? :(

 

Üdv

Gábor

Előzmény: gaborszalai (128566)
lapar Creative Commons License 2023.12.08 0 0 128576

Igen . működik rendesen.

Nekem is más tipus került fel, és a szerelő állította, hogy ő ugyanúgy kötötte, ahogy korábban volt, tehát megfelelően az előremenőt, és a visszatérőt. Feltehetően igaza is volt, mert a házban láthatóan volt radiátorcsere korábban (gondolom, az elégtelen fűtés miatt) Ugye, ahová könnyen megy a víz, ott átnyomja a szvattyú fordítva is, de a kritikusabb helyeken szarul fűtött.

Ezen is volt a vitánk utólag, mertt a szerelő mondta, hogy ő jól kötötte be, de szerintünk erről is meg kellett volna győződnie. Nem csak kazán csere volt, hanem radiátor cserék, bővítések, megszüntetések. eleinte pénzről nem is egyezkedtünk (az átkötésről) mert én természetesnek vettem, hogy ez gariban megy, ő meg a végén közölte, hogy mennyi az annyi.

Végül elfogadta, de nem örült. Szerintem tudomásul vette, mert láttam a szomszédban dolgozni, és nem jött át a spajszerral:-)

Előzmény: telexta7 (128574)
Kapocska Creative Commons License 2023.12.08 0 1 128575

„Esetleg valaki veleményt tud mondani???”

 

Balfasz Marci nem ellenőrizte a kazánon az előremenő/visszatérő csatlakozások

kiosztását, ami illő lett volna hiszen nem ugyanolyan kazán ment fel.

 

„A hangjából az jött le, hogy én vagyok a bu..”

Szóval nem elnézést és bocsánatot kért (a ge**ó) ?

Előzmény: telexta7 (128574)
telexta7 Creative Commons License 2023.12.08 0 0 128574

Utána,  Nektek is beállt normálisan a fűtés? Nagy nehezen elolvasta az üzeneteimet a szerelő és azt írta, ha így van akkor jövő héten majd átköti. A hangjából az jött le, hogy én vagyok a bu.. hogy szólni mertem. De én kifizettem az árat. CSak annyit vártam el hogy jó legyen. Többet nem, meg, hogy kicsit rövidebb idő alatt kiosonjon és megcserélje a két csövet. 

Előzmény: lapar (128573)
lapar Creative Commons License 2023.12.07 0 1 128573

Én is jártam így kazáncsere után. A szerelőnek úgy kellett mgmutogatni, hogy tapogassa meg a visszatérőt. Ő állította, hogy ugyanúgy kötötte, mint az előző kazán volt. A hab a tortán, hogy a kazánnal egy helységben levő legközelebbi radiátor egyedül jól volt kötve.

Elképzelhető, hogy az elmúlt 10-15 évben is így működött a régi kazánnal.

Amikor a szerelő megcserélte a vezetékeket, utána mondta, hogy ez kb. 40 ezer anyaggal, amit nem fizettünk ki, mivel mi garanciálisnak gondoltuk a javítást. Ő mondta, hogy úgy kötötte, ahogy volt, én meg mondtam, hogy erre neki kellett volna rájönni, nem nekem, laikusnak.

Nem jó szájízzel váltunk el, pedig amúgy rendes manus volt.

Előzmény: telexta7 (128561)
lapar Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128572

Csdak tanulság képpen: úgy tünik a probléma megoldódott. Mint írtam, visszavittem a panelt, kipróbálva jó volt, de:

A termosztát bekötő sorkapocs ( 5 csati pont, amiből 2-be megy a termosztát vezeték, 2 pedig át van hidalva) volt a hibás. az áthidaló vezeték csavarjai nem voltaak meghúzva, ez okozta a problémát

A paneljavító (lásd lentebb) nem kért + pénzt, gariba átnézte.

A gázkészülék szerelő, aki viszont csak azt állapította meg, hogy ez panel hibás, elkért egy 20-ast.

Ezt én kicsit sokallom, úgy, hogy  nem lett jó a készülék.

A panelt én szereltem ki, és a teszt után vissza.

Előzmény: lapar (128403)
lapar Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128571
Előzmény: lapar (128570)
lapar Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128570

Lehet, hogy elkéstem.

Gál Roland, asszem 19 ker. Nekem 2-t javított, megbízhatő.

Előzmény: W_B (128531)
Kapocska Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128569

Te leírtad a kiindulási állapotot, én meg arra próbáltam utalni,hogy HMV igény után 

megszüntetjük  a fűtést (hőfok v.termosztát) és utána modulál ismételt fűtésigény esetén.

 

Előzmény: cucu (128568)
cucu Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128568

Miért? Nem kell azt figyelni.

A szobai termosztátot feljebb veszed, hogy fűtsön rendesen. Megnézed a lángot.

Aztán a legközelebbi csapolót megnyitod, majd elzárod.

Megint megnézed a lángot...

Előzmény: Kapocska (128563)
Kapocska Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128567

„Egyébként azt mondod, hogy hagyjam a magas lángot és majd egyszer csak lemodulál?”

Ha hamarább nem akkor a legközelebbi nem egybeesett igény esetén.

.

A piros keretben a HMV váltószelep,hogy a hang mikor milyen az passz.

Előzmény: egonca (128565)
gaborszalai Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128566

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

Adott egy Vaillant turboTOP pro VUW HU242/2-3 gázkazán egy sima B B vill automatika hungária termosztáttal.
A termosztátot le szeretném cserélni egy wi-fi - s termosztátra.


Hogyan oldható ez meg? Ki milyet javasol? Illetve mennyire bonyolult, egy ilyen jellegű átépítés, illetve termosztát bekötés?


Köszönet előre is nektek!

Üdv: Gábor


egonca Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128565

Ezt a "termosztátot lekapcsolom" opciót ki fogom próbálni.

Egyébként azt mondod, hogy hagyjam a magas lángot és majd egyszer csak lemodulál?

Egyébként, amikor megindítom a vizet hallani egy jellegzetes kattanást - gondolom a szelep hangja -, de a víz elzárásakor nem. Illetve egy nagyon halk kis valamit lehet hallani.

Azelőtt ugyanolyan kattanó hang volt a víz elzárásakor, mint a csap megnyitásakor

Előzmény: Kapocska (128563)
Kapocska Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128564

Automatizálni úgy lehetne,hogy a HMV igény jel másolásával megszakítani a termosztát

fűtésigény jelét .

Előzmény: Kapocska (128563)
Kapocska Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128563

Ez oké ,mivel  törölted a „memóriát”. 

cucu is hasonlót írt:

„Na, ilyenkor kéne a szobatermosztáttal lekapcsolni a fűtést, majd vissza.”

De mondjuk én nem volnék rá hajlandó, hogy figyeljem a HMV fogyasztás

és a fűtésigény egybeesést ,hogy töröljem a „memóriát”.

Inkább hagynám azon az egy cikluson keresztül a magasabb lángon.

 

Előzmény: egonca (128562)
egonca Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128562

Kísérleteztem:

A készüléken van egy un. előremenő vízhőfok szabályzó 1-7 állítási lehetőséggel

Nálam ez 5-ön áll. Amikor a vízhasználat utáni magas láng esemény van, elkezdtem ezt a potmétert lefelé tekerni.

Kb. 2,5 értéknél a kazán lekapcsolta a gázégőt.

Ekkor visszatekerve a potmétert 4- körüli értéken bekapcsolja a gázégőt és elkezd a vízhasználat előtti lángmagasággal égni a gázégő.

A lángmoduláció egyébként jól működik

Előzmény: Kapocska (128559)
telexta7 Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128561

Üdv Mindenkinek. Kazáncsere volt nálunk, egy Immergas Victrix 28 kombikazán lett feltéve, de nem akar melegíteni rendesen, ahogy nézem fel lett cserélve az előremenő és visszatérő osztógyűjtő. Lehet azért nem melegszik fel a ház rendesen? A régi turbós Demrad kazán egy óra alatt felmelegítette a házat. Szerelő még nem nagyon aktivizálta magát, hogy megnézze. Ha elindul a kazán akkor a visszatérő csövek melegednek hamarabb fel. Esetleg valaki veleményt tud mondani???

cucu Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128560

Én csak hangosan gondolkodom....

Szóval, amikor elzárod a vízcsapot, magas marad a láng, nem áll vissza a fűtési magasságra, ami kisebb.

Na, ilyenkor kéne a szobatermosztáttal lekapcsolni a fűtést, majd vissza. Ha ekkor jó lesz a lángmagasság akkor valmi mechanikus probléma lesz, pl. Vízköves a membrán tengelye, ezért akad.

De mondom, nem ismetem a konkrét típust, csak a junkerst általában, úgyhogy Kapocskára hallgas.

Előzmény: egonca (128553)
Kapocska Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128559

 „Régebben a vízhasználat után a csap elzárásakor visszaállt a fűtési lángmagasság.”

Ha ez igaz akkor szerintem „külső” beavatkozással nem lehet javítani.

 

A kazánban van min. két szabályozó (HMV , fűtés) amikor szabályozót vált akkor a

gázszelep szab. tekercsére más szab. kimenet csatlakozik.

 

Az, hogy a korábbi szab. kimenet miért nem áll vissza  pl. oda ahol volt azt nem tudom.

 

Lehet az elektronikai elemek „öregedése” is (kondi száradás, ellenállás megnyúlás, tirisztor ,triak

vezérlő körök, …..)    , kb. hány éves a kazán?

Próbaképen lehetne azt csinálni, hogy a „teljesítményt” v. hőfokot a fűtés telj. a HMV teljesítménye alá venni, hogy akkor  a lángképen lesz e változás.

Előzmény: Kapocska (128558)
Kapocska Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128558

„Amikor a csapot elzárom, a gázláng ugyanolyan magasan marad mint a vízhasználat alkalmával”

 

Ez így van végig abban a fűtési ciklusban v. csak egy ideig?

Előzmény: egonca (128557)
egonca Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128557

"HMV nélkül van moduláció?"

Ha ezt úgy érted, hogy amikor nincs melegvíz használat (mosakodás, fürdés) akkor a válasz: igen, van

A szobatermosztát TR200

Előzmény: Kapocska (128555)
Kapocska Creative Commons License 2023.12.07 0 2 128556

„adattábláján látszik.”

A tábla helye a fiókban van.

Előzmény: GyulaN (128554)
Kapocska Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128555

HMV nélkül van moduláció?

A Junkers termosztáttal van szerelve(TR... 21 ,TR 100 / 200) ?

Előzmény: egonca (128553)
GyulaN Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128554

Hello, a következö helyzetre kérek szépen véleményeket a t. olvasóktól.
Kétezres évek elején épült 20+éves családi ház 24kWh-s nyilt égésterü kéményes falikazánnal. Akkor érvényes szabályoknak mindenben megfelelö gázterv szolgáltató pecsétjével, mindenféle nyilatkozatok kivitelezötöl, kéményesektöl, stb, minden akkori papir rendelkezésre áll. A bökkenö ott van, hogy felszerelve egy 2019-es nyilt égésterü készülék van. Ez a kazán adattábláján látszik. És tudom hogy nyilt égésterüt lakótérbe kb 2016 óta nem engednek. Viszont a mai napig lehet kapni ilyeneket, újat is.

-Tehát a készülék teljesen szakszerüen felszereltnek látszik, jól müködik, pontosan olyan müszaki paraméterekkel rendelkezik és oda/ugy van felszerelve mint amit a 20 éves dokumentáció mutat, de nyilván feketén és késöbb lett felszerelve/cserélve.
A kérdésem az, hogy ezzel a késöbbiekben hogy lehet bajba kerülni, ha egyáltalán?
(Cég vagy EV nincs bejelentve, igy a kéményseprök nem fognak jönni. Gázóra udvaron van.)
Köszi!. Üdv.

egonca Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128553

Sziasztok!

Az utóbbi időben egy új jelenséget vettem észre melegvíz használatakor

(Junkers ZWE 24-2, kombi, kéményes kazán)

Fűtéskor egy bizonyos lángmagasságon ég a gáz. A vízcsap megnyitásakor megnő a lángmagasság, kis idő múlva rendben jön a melegvíz.

Amikor a csapot elzárom, a gázláng ugyanolyan magasan marad mint a vízhasználat alkalmával

Az előremenő víz hőmérséklete emelkedik.

Régebben a vízhasználat után a csap elzárásakor visszaállt a fűtési lángmagasság.

Mit gondoltok mi lehet ennek az oka?

Kapocska Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128552

„Már csak a keringető szivattyút nem tudom, hogy mennyit szokás járatni”

A helyiségek felé nyilván addig amíg a termosztát kéri (hőigény).

Ha 6kW van egy 80l-es tartályban akkor addig amíg be vannak kapcsolva a

fűtőtestek, mert graviban nem visz el ilyen teljesítményt.

Előzmény: SoosBalazs (128551)
SoosBalazs Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128551

Nem 2000W hanem 3x2000W.

Az elmúlt év tapasztalatából ezt nappal tudta napelemről, éjszaka pedig akkuról  Durvan túl van méretezve a napelem rendszer nem véletlenül.

Így ez kb. 6kW, ami már talán elég lehet. Viszont az sem baj, ha néha úgy dönt, hogy elfogyna, mert egy körön menne a gázkazánnal, amit az inverterrel át tudok kapcsoltatni.

Így a 80 liter vizet 3db 2000W-os fűtőszállal már viszonylag gyorsabban fel tudom melegíteni. Főleg, hogy nem 20 fokról kell a vizet melegítenie.

Már csak a keringető szivattyút nem tudom, hogy mennyit szokás járatni

Előzmény: Kapocska (128550)
Kapocska Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128550

egy kádár kocka szigetelve.”

Számolt v. tapasztalati hőigény?

 

Ha csak 2kW-os betét megy be a bojlerbe akkor a 80l víz mire elég ?

 

„de nyilván olyankor sem kell a keringető szivattyúnak addig mennie ameddig a szobák el nem érik a kívánt hőfokot”

Akkor mi a cél?

 

Külön kellene választani a „fűtést a tartályból” és a „tartály fűtését”  és nem használnék KPE csövet

és idomait ilyen hőmérsékleten.

Éjjel nappal rendelkezésre álló energia/teljesítmény?

 

Előzmény: SoosBalazs (128549)
SoosBalazs Creative Commons License 2023.12.07 0 0 128549

Akkor ez nekem nem segít. Így viszont tudnátok abban segíteni, hogy ha melegvizes tartályból keringetem a vizet, akkor ti mi alapján kapcsolnátok a keringető szivattyút? Honeywell Evohome rendszer van. Minden radiátorok van motoros fej.

A termosztát kapcsol. Azt tudom szabályozni, hogy csak akkor keringesse a vizet, ha a tartályban lévő víz hőfoka 55 és 75 fok között van, de nyilván olyankor sem kell a keringető szivattyúnak addig mennie ameddig a szobák el nem érik a kívánt hőfokot... Vagy de? Ti ezt hogy oldanátok meg? Az automatizálast azt tudom programozni és mágneskapcsolókkal/relékkel vezérelni az nem akadaly!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!