Keresés

Részletes keresés

rézműves1 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 9859

Na az annyi, amennyit írtam előtte...133ft/kg...ebből 2kg egyenlő 1-köbméter gázzal, ami most mennyi?...110ft-körül van?...és a fa is egyre drágább, csoda ha lopják?...

Előzmény: ksanci (9858)
ksanci Creative Commons License 2020.02.07 0 0 9858

Na, Praktikerben ma láttam kétezeré'... nem ott kell venni :)

Előzmény: rézműves1 (9857)
rézműves1 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 9857

Az interneten néztem, ott ennyiért kínálják ezek az árúházak...

Előzmény: ksanci (9856)
ksanci Creative Commons License 2020.02.04 0 0 9856

Én mindenhol 1500/15 kg, vagyis 100 Ft/kg áron láttam itt Budapesten, ennél drágábban nem.

Persze ugye régiónként is változtathatják az árat...

Előzmény: rézműves1 (9854)
Zolket Creative Commons License 2020.02.04 0 0 9855

Szombathelyen a Kenyérvíz utcai LIDL áruházban 100,-/kg fapellet vásárolható D+

Ez nem vicc horvát gyártmány

Előzmény: rézműves1 (9854)
rézműves1 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 9854

Vagy 5-6-éve egyszer vettem az OBI-ból pár zsákkal. Már akkor 100-forint felett volt.

Csak kíváncsiságból megnéztem az OBI, mostani pellet árait. 127/kg...Osztrák és nem a DIN+ minőség, hanem az AN1. A Praktikerben pedig még drágább 133/kg. De ott legaláb német DIN+.

 

Lehet, hogy a sógoroknak, meg a németeknek ez egy jó ár, de nekünk...pláne nyögdíjból...:):)...

Előzmény: Tothlajos38 (9853)
Tothlajos38 Creative Commons License 2020.02.04 0 0 9853

Jelenleg az obi a tiszalöki gyártótól szerzi be. Ott jelentősen olcsobb ilyenkor 73 ft bruttó nyáron 66.

Előzmény: Mylo01 (9852)
Mylo01 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 9852

az OBI s nagyon jo volt fa forgács pellet szépen éget a hamu is nagyon jo volt 

De most nem kaptam kedvezményt és másik privát kereskedőtől vetem pelletet, elméletileg Lenyel fa forgács ez is  de ez sötétebb nem sokkal de sötétebb és a hamu is darabos szinte egészben maradnak a pellet darabok de még is él éget 

Előzmény: rézműves1 (9851)
rézműves1 Creative Commons License 2020.02.03 0 0 9851

Jól mondja Sanci, az OBI nagyon drága... ott az 50-60-forintos szotyihéj pelletet is 100-körül adják. Csoda, hogy a kazánod gond nélkül elégeti, mert legtöbbször hozzá kell állítani az égőfejet...nem tudom, hogy mennyit vettél, de azért lehet, hogy jobban elégjen nálad is, kicsit több levegőt kéne neki adni és kicsit nyújtani az átégési időn...

Előzmény: Mylo01 (9850)
Mylo01 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 9850

Szia köszönöm a választ

Sajnos ezen a téren még informálatlan vagyok ugyan is október óta van Pellet kazánunk  , akkor azt mondod nem kel hogy aggódjak?

Előzmény: ksanci (9849)
ksanci Creative Commons License 2020.02.02 0 0 9849

Szia!

 

Ne szakáruházban vegyél pelletet, ott a legdrágább.

Az agiripelletek sötét színűek, ugyanolyan jó fűtőértékük van, mint a tiszta fapelletnek, csak olcsóbbak, viszont több a hamujuk és salakosodnak. Valószínűleg ezt tapasztaltad.

 

Előzmény: Mylo01 (9848)
Mylo01 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 9848

sziasztok !

Egy kis segítségre lenne szükségem eddig amot használtam pelletet az OBI - ban vetem , világos színű, fűtő érték  4,9 KWh/kg most máshonnan rendeltem ez sötétebb színű 5,2KWh/kg de a hamu sajnos nagyon darabos néha egészben marad a pellet mi lehet ennek az oka ? 

rézműves1 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 9847

Viszont a jó szigetelés valóban sokat hozna a "konyhára"...és az télen nyáron működik.

 

Előzmény: Törölt nick (9845)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 9846

Az a helyzet, hogy ha tényleg DIN+-os az a pellet, akkor annak működnie kellene, tényleg folyamatosan gond nélkül. A "P"-gomb használatára (1-másodperc lenyomás), azért tanítsad meg a mamát. Talán még az égető kehely kipucolása is menne neki, amikor éppen hideg a kályha.

Az sokat segíthetne...

Előzmény: Törölt nick (9845)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.30 0 0 9845

PPontosan ezért szereltettuk fel a pellet égőt. A kazán adott volt. A szaki aztmondta fel lehet rá tenni és üzemelni is fog. Üzemelt is egy évet rendesen. Az idén kezdte el ezt,hogy hol működik hol nem. 

Szerelő azért kell mert nem tudok minden nap ott lenni. 

A szerelő aki volt legutoljára hétfőn visszajön aztmondta garanciaba úgyhogy megiscsak rendes, lelkiismeretes. Talán megoldoik a probléma. Megmutatom neki az itt kapott tippeket is a javitashoz hátha segít neki valamit.... 

Előzmény: ksanci (9842)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.30 0 0 9844

Már a lerakott tartályon túl vagyunk. Olyan drága vele fűteni higy csak na. 2x annyiba kerul a pb gáz mind a rendes. Ez még hagyján de, a tartalyos gaznal kötelező évi rendelés van,tehát minden évben kötelező vagy x m3 gázt rendelni különben megbüntetnek. :) ezért lemondtunk róla..... Én marha inkább a szigetelést csinaltattam megvvolna Abból a pénzből. Persze senki nem mondta....Volt régen olajegofej amíg olcsó volt,kb.15evvel ezelőtt.3-4eve vizteres kandallo és most a pellet. Talán még egy próbát megérhet a klíma fűtés. Volt sima fa is természetesen. No ennyi.kb. Még a puffer tartályon gondolkozom......+ a hoszigeteles en. 

Előzmény: rézműves1 (9841)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 9843

Ez sajnos nincsen így leírva, a használati és kezelési utasításban, dehát ők eladni akarnak. Ez olyan, mint a lottó hírdetés..."lottózz, akár nyerhetsz is"...

Előzmény: ksanci (9842)
ksanci Creative Commons License 2020.01.30 0 0 9842

A problémát az okozza, hogy a külön pellet égőfejeket azért találták ki, hogy ha valakinek van egy egyébként kiválóan szuperáló kazánja és rendszere, akkor azt miért dobná ki? Csakhogy kazánból és rendszerből nincs két egyforma, az égőfejet a tulajnak kell hozzáállítani, ezt más nem fogja tudni megcsinálni. És ez nem öt perc, ahogy rézműves is írta. A mezei szerelő nem fog a beállításokkal hetekig foglalkozni (hacsak meg nem fizeted, de az drága lesz), maga az égőfej pedig tökéletesen működik, azon nincs mit javítani.

Amikor egyszerűségről beszélnek, akkor eleve pelletes rendszerről, pelletkazánról, pelletkályháról, pelletkandallóról van szó, nem utólag pelletesített rendszerről.

Szóval muszáj lesz időt fordítanod rá. Vagy pénzt.

Előzmény: Törölt nick (9840)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.30 0 0 9841

Hát igen, így már értem...ez Magyarország sajnos. Ami ezt gond nélkül tudja pellettel, az nem ez a kategória. Az közelít a millához.  Én magam műszaki végzettségű vagyok, de néha nekem is feladta a leckét. Kellett 1-2-év mire kitapasztaltam, hogyan lehet a változékony minőségnek utána állítani.

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. Talán egy kertbe lerakott gáztartáj lehetett volna jobb megoldás, de biztosan az sem olcsóbb...

Előzmény: Törölt nick (9840)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.30 0 0 9840

Szia! 

Sajnos a probléma az hogy csak édesanyám lakik már ott ahol a kazán van. Pont ezért is csinaltattuk, hogy ne keljen neki fával fűteni.Nincs kiepitve a gáz sajnos.Én még csak el bohickodnék vele,de ő biztosan nem fogja tudni kezelni. Ezek szerint. Na már most ha ez ennyire nem egyszerű akkor minek ajánlják? A tavalyi évben is voltak vele gondok de nem ennyire sűrűn mint most. Ez ebben a formában az automatikus fűtéstol elég messze van sajnos. Értem,higy több féle meghibásodás lehet meg salakosodas,de a szerelő csak látta volna ezeket nem? No mind 1 hirtelen nem is tudom akkor mit kezdjek akkor most ezzel. Köszi a válaszokat......

Előzmény: rézműves1 (9838)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 9839

Sajnos a pelletnek a minőségét nem könnyű megállapítani, különösen ránézésre. Mivel a minőségi tanusítvány sokszor nem azt jelenti, ami le van írva. Szerencsére azért kis hazánkban is akadnak olyan forgalmazók és gyártók is, akik megpróbálnak viszonylag egyenletes minőséget adni.  

Ezt lehet jól is csinálni, meg kevésbé jól is. De ez azt jelenti, hogy az évenkénti tételek között, sajnos akár jelentős eltérések is lehetnek. Ezt viszont az erre érzékenyebb égőfejek, nem mindig tolerálják.

Ezért kell néha az ilyen "olcsóbb égőknél" paramétereket nekünk a pellethez igazítani. A háromszor, négyszer ennyibe kerülő "mindenevők"-nél ezt már többnyire megoldották.

Előzmény: Törölt nick (9835)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 9838

Ahogyan már a többiek is említették, az A01-es paraméter, a "sikertelen gyújtás" kódja...ez akkor is előjön néha, ha egyébébként rendesen beindult az égő. Mivel nagyon egyszerű a szerkezete, nem sok dolog van, ami leállást idéz elő...például ilyen a nyomásérzékelő, ha nem megfelelő a kéményben a huzat. Erről sokan elfeledkeznek, pedig ez is lényeges és mérhető is. A másik, talán leggyakoribb leállási hiba, ha beépített fotóellenállás (dióda) nem lát lángot, mert vagy elpiszkolódott (ez nem gyakori), vagy a nyílást ahol "benéz" a dióda, eltakarja a feltorlódott salak, amit a ventilátor nem tudott elfújni. Ilyenkor leáll a beadagolás, kiégeti a bentlévő maradékot, majd végigfújkálja a program szerinti szellőztetést és megpróbál újra begyújtani. De ez nem mindig sikerül neki és ilyenkor jön az A01-es hibakód és bizony be kell avatkozni. Ilyenkor nem célszerű rögtön a "P"-betűt nyomkodni, hogy induljon újra, mert érdemes megszemlézni az égető kelyhet, hátha látunk rajta valamit, mondjuk salakot. A kelyhet érdemes fogóval kivenni, mert forró lehet. A visszatétel előtt, viszont gondosan ki kell tisztítani a csövet, ahová visszatesszük (egy "görbe" radiátor ecsettel csak pár mozdulat), mert ha pár szem pellet bennemarad, akkor az égetőkelyhet nem mindig lehet pontosan visszatenni a helyére és akkor sem gyújt be. Már jártam így és azt hittem a gyújtó égett ki.

 

..."Ezt a salakosodast hogy tudom megállapítani?"...leginkább ránézéssel..." Tudom magam salaktalanitani az egőt?"...igen, kihajtod az ajtót és kiveszed azt a rácsot, amin a pellet ég és letisztítod......

 

Tehát akármilyen jól ég a pellet, pár naponta érdemes kivenni az égető kelyhet, mert azon látszik meg leginkább, milyen a pellet minősége...1-2-nap után, még nem lehet semmilyen salakszerű lerakódás a kehely rácsozatán, pláne ráégve, legfeljebb csak némi könnyen lejövő hamu...

 

..."A gyujtoellenallst honnét tudom hogy nem jó?"...

 

Ez is igen egyszerű, amikor már 1-2-szer sikertelenül gyújtott, lehetőleg rögtön kinyitni az égőt, rácsot kivenni, mert látni a beadagolás után, hogy semmi nyoma a pelleten a gyújtásnak...meg sem pörkölődött, nem is melegek a szemek...akkor bizony a gyújtónak annyi...sajnos ez eléggé rapszódikusan, de előfordul. Van akinek 5-6-év után, de előfordul, hogy gyakrabban.

 

 

Előzmény: Törölt nick (9835)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 9837

A SUN-P7-es égő egy nagyon egyszerű és ár-érték arányban nagyon jó, ha nem a legjobb égő...sajnos kicsit kényes a megfelelő beállításra, de én több, mint egy szezont fűtöttem szotyihéj pellettel, pedig nem volt egyszerű hozzá beállítani az égő paramétereit, de nem lehetetlen. Én még az eredeti égetőkelyhen is eszközöltem némi változtatást a salakosodás elkerülésére...

Használni kell a hozzáadott kezelési könyvet, és értelmezni (ami néha nem könnyű) a beállítási lehetőségeket. Szerencsére minden olyan paraméteren lehet kis lépésekkel változtatni, ami az égő működését befolyásolja...Sajnos nem nagyon lehet elkerülni, hogy egy kicsit jobban elmélyedjél a beállítási paraméterek között, mert a szervízeseket hívogatni nem megoldás...

Előzmény: Törölt nick (9832)
ksanci Creative Commons License 2020.01.29 0 0 9836

"hogy beindul elkezd felfuteni"

 

Tehát mindig begyullad és aztán áll le? Ha igen, akkor a füstgáz hőmérsékletérzékelő vagy lángérzékelő - nem tudom, mi van ebben - is lehet a bűnös. Nem érzékeli a cucc, hogy begyulladt a pellet, pedig de.

Mindenesetre mindenképpen próbáld meg más pellettel is.

Előzmény: Törölt nick (9832)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.29 0 0 9835

Szia! 

 

Ugyanaz a pellet amivel tavaly teljes évben szépen ment. Az ml brikett oldalarol van.Ezt a salakosodast hogy tudom megállapítani? Tudom magam salaktalanitani az egőt? A szerelő ezt nem nézte meg? Érdekes. A gyujtoellenallst honnét tudom hogy nem jó? Köszi a segítséget.

Előzmény: kazánkérés (9833)
Kafimpex Creative Commons License 2020.01.29 0 0 9834

Cégünk fapellet (A1 és A2) és napraforgóhéj pellet kereskedelemmel foglalkozik. Folyamatos árukészlettel, országos házhozszállítással és akár szerződéskötési lehetőséggel várjuk vásárlóinkat. Pellet kazánokat és kályhákat is kínálunk magas minőségben, szervízzel.

www.kafimpex.hu

kazánkérés Creative Commons License 2020.01.29 0 0 9833

Szia!

 

Az A01 a sikertelen gyújtás hibakódja, sok minden okozhatja. Az, hogy mit mondanak a pelletre csak egy dolog, és egy másik az, hogy jó-e vagy sem. Nekem a SUN p7 az Unitrak és a Pelletexpert termékeivel gond nélkül elmegy, az egyéb multiknál vásárolt méregdrága nem mindig, pedig azok "minősítettek".

 

Ha van pellet, nem akadt el és működik a csiga, akkor vagy el van szennyeződve az égő (nálam már előfordult idén, salakosodott a tavaly egyáltalán nem salakosodó pellett), vagy a gyújtóellenállás ment tönkre, ez még nem fordult nálam elő 2 év alatt, de előbb-utóbb bekövetkezik.

 

Összességében lehet, hogy kipróbálnék egy pár zsák másik pelletet első körben.

Előzmény: Törölt nick (9832)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.29 0 0 9832

Egy ideig megy aztán leáll.Volt kint egy pesti szerelő.Eltoltott vele 3 órát kb. Aztmondta minden rendben.Elkert 32 ezret és pár óra múlva ugyanúgy leállt. Aki csinálta vagyis beuzemelte az szintén egy pesti szerelő egy arrogáns....... emberke.pedig csak teldonba beszéltünk hogy jó lenne ha kijönne megnézné de ő közölte higy nem ér rá és nem is fog. Ezért most keresnék egy megbízható szerelőt.Maga a probléma az hogy beindul elkezd felfuteni ami sokazor megy is neki de sokszor nem. Kiadja az A01 kodot. A pellet din plusszos. A csigaban nincs elakadva a pellet. Minden jónak tűnik de mégis egyszercsak menet közben bedobja a hibakodot és leáll.

Előzmény: rézműves1 (9831)
rézműves1 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 9831

Miért, mi a gondod vele?...

Előzmény: Törölt nick (9830)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.28 0 0 9830

Sziasztok!

 

Tudnátok egy megbízható szerelőt ajánlani ferolli p7 es égőfej szereléshez. Olyat aki garanciát vállal a munkájára. Sülysápra kellene.

köszönöm további szép napot!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!