Keresés

Részletes keresés

ooz1 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 14241
Idővel eltűnik a tranzakciók közül, aggodalomra nincs okod.
Nincs olyan h magától újraterhelne, limit ide vagy oda.
Előzmény: Törölt nick (14239)
ooz1 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 14240
És mennyivel kockázatosabb az arany mint az állampapír? :o)
Előzmény: Törölt nick (14235)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 0 0 14239

Udv. Kene kis segitseg, kezdo vagyok a temaban, ma nyitottam szamlat a kincstarnal. Probaltam allampapirt jegyezni bankkartyas fizetessel a mobilos appon keresztul, de mivel volt vitualis limit beallitva a kartyamon, ezrt sikertelen volt. Ennek ellenere a tranzakciok kozott ott van a jegyzes varakozo statusszal. Kozben a limitet felemeltem a bankkartyan, ilyenkor mi van? Jegyezzem ujra? nem szeretnem ha ketszer emelne le a penzt. Ha nem volt sikeres a tranzakcio miert van varakozo statusszal? Miert nem sikertelen?

jazzcool1,2 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 14238

az államkincstárnál 0,25. ez valóban nem törvény (bár nálunk az is percenként változhat), de komoly bizalomcsökkentő/vesztő lépés lenne, ha növelnék a marzsot. 

Előzmény: joskapista26 (14237)
joskapista26 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 14237

Csak a kamatforduló utáni 5 napos eladási ablak van garantálva. A 0.25%-ot bármikor tetszés szerint módosíthatják (az államkincstár, és a bankok egymástól függetlenül is).

Előzmény: jazzcool1,2 (14236)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 14236

előfordulhat, de 0,25 százalékos veszteséggel bármikor el lehet adni a csodapapírt.

Előzmény: blackbile (14233)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.26 -1 0 14235

jól levitték az alapjául szolgáló környezetet.

 

Jól észrevetted és megfogalmaztad.  valóban nem teszi lehetővé az exponenciális vagyonelem drágulások követését, ami várhatóan nemsokára elkezdődhet.

Akár csak a likviditáshiány miatt, amit Gulyás G. megjósolt talán szeptembertől.

 

A MANYUP beszántását is azzal indokolták, hogy ki tudja mennyit fog érni a fizetőeszköz akkorra.

Tisztában vannak tehát ők is, hogy az állam adósságának megszűntetése a hozamemelések felülről korlátolt kis fix kamatú kötvényekkel szemben (amilyen az ún szuperállampapír is).

 

Több új államkötvényt nem veszek, nemrég a goldtresor weblapjára vetett a sors, még az őrzéséssel sincs gondom.

 

Előzmény: blackbile (14233)
alapozgatas Creative Commons License 2019.06.26 0 0 14234

Magamnak pmap-ot, felesegemnek pmap+-t vettem. De magamnak pmap-ot fogok venni.

Előzmény: blackbile (14233)
blackbile Creative Commons License 2019.06.26 0 3 14233

Kicsit olyan érzésem van, mint amikor kihozták a BMÁP-ot: sokan beleugrottunk, majd jól levitték az alapjául szolgáló környezetet.

Most dől a pénz a Pluszba - ergo el fogják engedni az inflációt...? Mert így kötött a kamatkiadási kötelezettségük, míg PMÁP és a megszüntetett BMÁP-nál többe kerülne a fentartási költség.

 

Hülyeségeket gondolok?

kisfo Creative Commons License 2019.06.26 0 0 14232

szemelyes szamlanyitashoz milyen iratok kellenek ? (szemelyi, lakimkartya, adokartya gondolom eleg, ez a tippem)

 

gyerek Start ertekpapirszamla nyitasahoz milyen iratok kellenek ?

Bandika1976 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 14231

Van ilyen fèlszem, hogy a bankszámlaszamon elbukik :( . Nèzek másik ügyfèlszolgálatot.

Előzmény: Ványi Norbert (14229)
turosz Creative Commons License 2019.06.25 0 2 14230

Igen, személyesen gond nélkül nyithatsz bármilyen saját bankszámlaszám megadása nélkül is. Nálunk még várakozniuk sem kellett a szülőknek, pörgősen lement minden tegnap.

Előzmény: Ványi Norbert (14229)
Ványi Norbert Creative Commons License 2019.06.25 0 1 14229

Így valószínűleg nem nyitható online. Állítólag részben azért is ilyen lassú az online nyitás, mert ellenőrzik, hogy a megadott számlaszám tényleg létezik-e és a szerződni kívánó félé.

 

Viszont a személyes számlanyitásnál tudtommal nincs ilyen szigor, lehet nyitni bankszámlaszám megadása nélkül is, de javítson valaki, ha nem így van. 

 

Ha ennyire le van foglalva az ügyfélszolgálat, akkor viszont mindenképpen időpontra kell menni, mert különben fél nap rámehet. A 2 hónap az nagyon durva amúgy, én csak 2 hetest láttam. Lehet jobban jártok kicsit távolabbi ügyfélszolgálattal.

Előzmény: Bandika1976 (14227)
VénSzaky Creative Commons License 2019.06.25 0 1 14228

"vajon az enyémet elfogadják"

Valószínűleg igen.

De a MÁK-tól ha utalsz akkor tranzakciós adót kell fizetned,

mert nem saját számlák között történik a pénzmozgás.

Előzmény: Bandika1976 (14227)
Bandika1976 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 14227

Köszönöm a gyors és részletes választ.

A pontos helyzet az, hogy a feleségemnek szeretnék számlát nyitni, hogy a nagymamája pénzét az új állampapírba rakjuk.

Nem akarom keverni a mi számlákkal családi okoK miatt.

Viszont az asszonynak nincs saját bankszámlaszáma, vajon az enyémet elfogadják?

Néztem online időpontot De a közelben levő ügyfélszolgálatba kb. 2 hónapig nincs időpont.

 

Előzmény: Ványi Norbert (14226)
Ványi Norbert Creative Commons License 2019.06.25 0 2 14226

Én nyitottam, a tapasztalataim vegyesek.

 

Az adatok megadása a weblapon nem annyira bonyolult, de fel kell tölteni egy aláírt ajánlati lapot is. Nekem nem volt egyértelmű, hogy tényleg csak aláírni kell, és mehet a szkennerbe, vagy ki is kell tölteni. A kitöltés egyébként azt jelenti, hogy minden a weblapon bekért adatot bele kellett szerkeszteni a word dokumentumba is, szóval dupla munka, és nem tudom, melyik az erősebb, ha véletlenül nem pont egyformán töltöm ki őket.

 

Firefox böngészővel nem sikerült befejezni a folyamatot, a legvégén folyton a barátságos HIBA TÖRTÉNT üzenet jött. De legalább megjegyezte, hogy hol tartunk, a feltöltött fájlokkal együtt, így Chrome-ból sikerült lezárni az igénylést.

 

Közel két hét múlva jött a megyei kincstári igazgatóságtól a levél a szerződéssel meg ismertetőkkel, összesen 35 oldal terjedelemben. Lehet, hogy megyefüggő, vagy csak nálunk voltak figyelmetlenek, de azt a lapot kihagyták, amin rajta lenne a webkincstáras jelszó igénylésének a menete. Ezt egy másik fórumon megosztották velem mások, így a kincstárat már nem kellett bevonni hozzá. Eddig még csak a mobilkincstárat néztem, és ahhoz már van működő jelszavam, az sms-t is jó számra küldik, úgyhogy tranzakció még ugyan nem volt az új számlán, de működni látszik.

 

Hátránya az online nyitásnak, hogy nem lehet telekincstárat igényelni, csak webkincstárat és mobilkincstárat.

 

Összességében a személyes számlanyitás sokkal gyorsabb, és ott több lehetőség is van, de ha nincs a közelben ügyfélszolgálat, vagy belefér 1-2 hét várakozás, akkor járható út az ügyfélkapus számlanyitás..

Előzmény: Bandika1976 (14225)
Bandika1976 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 14225

Tiszteletem,

 

Érdeklödőm, hogy valaki nyitott a kincstárban számlát (elektronikusan)?

Bárkinek van erre bármilyen tapasztalata?

 

A válaszokat előre köszönöm

Veszpremi Creative Commons License 2019.06.25 0 0 14224

Tényleg, csak a dátumot jól eldugták, hogy mikori árfolyam. Meg össze is kell adni :)

Előzmény: Ványi Norbert (14222)
VénSzaky Creative Commons License 2019.06.25 0 0 14223

Mivel a cél hogy a magyar lakosság finanszírozza a teljes államadósságot, még egypár ezermilliárdot el kell adni, nem valószínű a korlátozás.

Előzmény: Veszpremi (14221)
Ványi Norbert Creative Commons License 2019.06.25 0 0 14222

26-i árfolyamnál tartanak már:

 

https://www.allampapir.hu/kincstari_arfolyamjegyzes/MAPP

 

A másik oldalon én is pont tegnap vettem észre, hogy már egyáltalán nincs semmi.

 

(Valószínű, hogy a webkincstáron belül is le lehet kérni az árfolyamadatokat, de ott még nem néztem).

Előzmény: Veszpremi (14221)
Veszpremi Creative Commons License 2019.06.25 0 1 14221

Fura, hogy ennek az új ÁPP-nak az árfolyamát "titkolják", ugye 2 linken is elérhető lenne, egyiken tök üres, a másikon meg jún.24.-i van csak fönt.

Egyébként ezt korlátozni fogják valahogy (volumenben v. idővel), mivel túlságosan szedik a népek, a kondíciói jók szinte bármilyen betéttel szemben is, meg ugye az alapokkal hasonlítva is. Azaz megint az lesz, hogy van valami, ami hosszabb távon majd nem fog létezni, nincs kiszámíthatóság.

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.25 0 0 14220

Nekem "újra befektetett" pénzem került bele.

Családtagnak szintúgy.

 

Előzmény: VénSzaky (14219)
VénSzaky Creative Commons License 2019.06.25 0 0 14219

Jó lenne tudni hogy mennyi ebből az "új pénz" és mennyi az újra befektetett. (Már mint a MÁK-nál lejárt, és újra befektetett.)

 

Érdekes hogy a 2019 májusi havi jelentés még mindig nem publikus:

 

http://www.akk.hu/hu/oldal/kiadvanyok#havi-jelentesek

Előzmény: ooz1 (14218)
ooz1 Creative Commons License 2019.06.25 0 0 14218

Nagy itt a pörgés :)

 

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.06.24 0 0 14217

Nem tudom, mit nem lehet ezen tudni/érteni. Nem a papír adóköteles tbsz-en, hanem a lekötési hozam, bármiből is tevődik össze (pl. a magyar állam által kibocsátott, a lakosság mint befektetői célpiac részére forgalomba hozott hitelviszonyt megtestesítő értékpapír megnövekedett piaci értékéből).

Előzmény: apszika (14211)
somegi Creative Commons License 2019.06.24 0 0 14216

Közben újraértelmeztem a nyilv ajánlattételt és rájöttem, hol értettem félre. Mert ott valóban arról ír,hogy 4 tizedesjegyre kell kiszámítani a kamatot, de azt a névértékre értelmezi. Miközben én a %-ra gondoltam. Tehát 1ft névéték x1,75%=0,0175ft kamatot fizet névértékre. Hát nem egyszerű...

Előzmény: Ványi Norbert (14215)
Ványi Norbert Creative Commons License 2019.06.24 0 0 14215

Elképzelhető, hogy így lesz, de ezt nem lehet kihasználni több okból sem:

 

1. A kincstár a napi felhalmozott kamatot két tizedesjegyre kerekíti, így az 1,7548% végül csak 1,75% lesz.

2. A kincstár az üzletszabályzatában kitér rá, és egyéb állampapíroknál is megfigyelhető, hogy kamatfizetés/lejárat előtt 2 munkanappal náluk nincs árfolyamjegyzés, azaz csak elméletben jöhet ki kicsit magasabb felhalmozott kamat az időszak utolsó napjaira, de azon az árfolyamon nem fogadnak megbízást.

3. Ha az első két pont még valahogy meg is kerülhető (pl nem kincstárban, hanem bankban adjuk el), akkor is ott van, hogy a legjobb esetben is levesznek belőle 0,25%-ot (marad 1,5048%) a korai visszaváltásért, míg ha pár nappal később van visszaváltás, akkor megvan a teljes 1,75% és nincs büntetés sem a "Kamatjuttatást Követő Vételi Időszak"-ban történő visszaváltásért.

 

Egyébként az ötlet nem teljesen alaptalan. Nem a kincstárnál, hanem ker. banknál tartott más típusú állampapíromra a bank a lejárat előtt pár nappal már megajánlotta azt a vételi árfolyamot, ami csak a futamidő végén járt volna. Így több pénzem ugyan nem lett, de hamarabb hozzáfértem.

Előzmény: somegi (14213)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.24 0 0 14214

 

Igen megjelent "Magyar Állampapír Plusz 2024/03"

A befektetések áttekintése alatt a portfólió részletezésében.

Előzmény: Yoda2007 (14207)
somegi Creative Commons License 2019.06.24 0 0 14213

Köszönöm, hogy helyretetted a értelmezési próbálkozásomat… Mondjuk arra nem is gondoltam, hogy tulajdonképp itt két különböző kamatszámítási móddal állunk szemben. Van egyszer egy kamatteljesítési napokra meghatározott fix kamat, ami a táblázatban is szerepel. Másrészt van az általam általánosra gondolt, ami alapján csak ad-hoc napokra számítják ki a fizetendő kamatot. Ezek alapján amit leírtam pl 04.sorozatnál ,ahol a kamatperiódus VII.1-I.1-ig tart, a dec 31-re számított kamat- 3,5.365x183=1,7548 még akár magasabb mint a zárónapi jan 1-i 1,75%. Véleményed szerint jól gondolom ezt?

Előzmény: Ványi Norbert (14208)
apszika Creative Commons License 2019.06.24 0 1 14212

Helyesbítek!

Nem kamatmentes, hanem adómentes papír :)

Előzmény: apszika (14211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!