Keresés

Részletes keresés

L4U58U8 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 143

Naszóval, Suba gyönyörű kutyahajadonná serdült. Úgy döntött a családi tanács, hogy visszük a mustrára, hadd legyen értéke. Két nappal előtte megfogtuk, bevonszoltuk a fürdőszobába és beemeltük a kádba. Ketten kellettünk hozzá, pláne ahhoz hogy benne is maradjon. A barátom mamája pedig nekiállt, és babasamponnal mosni kezdte Subit. A végén mind a négyen a végkimerülés jeleit mutattuk, a fürdőszoba pedig úgy nézett ki, mint Florida a hurrikán után. :-) Subika valamiért nem szerette a vizet. A Balatonba sose ment be, ha belöktük, akkor rögtön kiúszott és hazaszaladt, mi meg a többi kutyással maradtunk, mert a többiek igen élvezték a vizet, amíg a rendőrök véget nem vetettek a kutyapancsnak.

 

Na, megfürdettük Subarut, de a neheze ezután következett: a szárítás. Valamiért félt a hajszárítótól, a meleget pedig pláne nem szerette. Komolyan fontolgattuk a kutya kipányvázását. :-) Az, hogy utána két napig a lakásban tartsuk az ebet, az szinte sétagalopp volt. Aztán felvirradt a nagy nap, betuszkoltuk a tiszta és jószagú Suba kutyát a kocsi hátsó ülésére és irány a Hippodrom! Érdekes volt, hogy a nevezésnél a barátomék arra a kérdésre, hogy "mi a kutya neve", csak annyit tudtak mondani, hogy "Suba". A teljes nevét (Feketeerdei Híres Suba) én tudtam. :-))) Azt vettük észre, hogy Subika mindig az első helyen végez és mi maradhatunk a következő körre is. Végül ő lett a fajtagyőztes.  Nagyon sokat számított, hogy egyrészt pórázhoz volt szoktatva, vagyis erőszak nélkül, szépen, nyugodtan lehetett körbe-körbe vezetni, és a fogát is engedte megnézni, ami a kennelben tartott és csak a kiállítás kedvéért "elővett" kutyákra nem volt jellemző. Utána kellene nézni, most, hogy végiggondolom, ez 1984-ben volt. A "kiállítás szépe" díjra már nem volt esélye, mert volt egy népviseletbe öltöztetett cirka ötéves kisgyerek, aki egy pulit vezetett, persze mindenkinek az tetszett.

 

Meséljek még Subikát? Fényképet csak holnap tudok feltenni, mert otthon nincs szkennerem.

Előzmény: L4U58U8 (133)
marczis-csippi Creative Commons License 2004.09.28 0 0 142
Közben ráleltem:)
marczis-csippi Creative Commons License 2004.09.28 0 0 141

Valahogy most nem találom a képeket. Én bénáskodom? Ha jól emlékszem 2001-ben már láttam a sorozatot:)

 

Előzmény: Cziczo (140)
Cziczo Creative Commons License 2004.09.28 0 0 140
Köszi Tibi. Látszik, hogy öreg róka vagy a neten.
Előzmény: Thernitibi (113)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 139
Pillantyú, csak közben dolgozok, meg filmet nézek, meg a nácikat irtom a Politika Fórumban... Máris folytatom! :-)
Cziczo Creative Commons License 2004.09.28 0 0 138

..."magyaráz bizony, még az ujját is felemeli!"

 

Én nem látok ott senkit!!:-))

Előzmény: mamicska (115)
Cooperálok Creative Commons License 2004.09.28 0 0 137

Én is remélem!

(csoda jól tud mesélni!:) )

 

Előzmény: Tibbe (136)
Tibbe Creative Commons License 2004.09.28 0 0 136
Most el kell mennem, de mire visszaérek, remélem készen lesz a következő fejezet is!:-)))
Előzmény: Cooperálok (135)
Cooperálok Creative Commons License 2004.09.28 0 0 135

"Folyt. köv."

Ugye nem egy hét múlva? ;)

 

 

Előzmény: L4U58U8 (133)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 134
vagyott fagyott
Előzmény: L4U58U8 (133)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 133

Szóval Suba kutya a világ jámbora volt, a fajtájának a szégyene tulajdonképp. :-)) Ugye a kuvasz az az ősi magyar ridegtartott fajta, amelyik kint a pusztában vigyázott a nyájra és ha le nem lőtték, akkor megállított embert, farkast, medvét - bármit. Sajnos, vagy szerencsére ezt Suba nem tudta, de sajnos vagy szerencsére ez azért nem látszott rajta. Azt csak én tudtam, hogy szelíd, mint a bárány és amikor ugat meg ugrál, akkor csak játszani akar, nem a fejedet letépni. (Persze kellett hozzá az én "tömegem", amelyik ezt a rohamot állva bírta. :-)) Subát úgy adta el a tenyésztője, hogy ő a "selejt" az alomban, minden  felelősséget elhárít. Ha elpusztulna, akkor visszaadja a vételárát. Később ('83-ban) a Lóversenypályán erősen bánta, hogy egyáltalán kiadta Subát a kezéből. :-))))

 

Subát a barátomék úgy tartották, mint egy ölebet. Suba már csak azért sem akarta soha átvenni a parancsnokságot, amit pedig a kifejlett kuvaszok előbb-utóbb megpróbálnak. Mivel engem náluk mindenki szeretett, a kutya családtagnak tartott engem is. Ugyan bemehetett a lakásba, sőt... :-)) de azért inkább kint szerett lenni a kertben. (Melege volt odabent.) Volt a kerben egy hatalmas tiszafa. A tövében egy tíz méteres körben mindig sötét volt és csontszáraz a föld. Ott állt Suba kutyaháza. Suba szinte soha nem használta. Szívesebben feküdt az oldalán a hóban. A fülén a szőr összevagyott, de nem zavarta. :-)))

 

A lakáskulcsot soha nem vitték el, egyszerűen be volt akasztva a kutyaházba belülről. Ha valaki tudja is, hogy ott van, na onnan vegye el... :-DDD Én persze bármikor bemehettem volna.

 

Folyt. köv.

Előzmény: Tibbe (132)
Tibbe Creative Commons License 2004.09.28 0 0 132

Természetesen mesélj!:-)

Előzmény: L4U58U8 (131)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 131

"Tudod , mennyi energia fekszik abban, hogy adott percben a kutyádat a legjobb formában mutasd be..."

 

Tudom. '83-ban a fajtagyőztes kuvaszt én vittem a Hippodromba. Meséljek? :-)

Előzmény: Tibbe (127)
Tibbe Creative Commons License 2004.09.28 0 0 130

Nem kell elbújni a fa mögé!:-))))))
Megszoktam, hogy sokan néznek!
Ha kritikus pillanatok vannak, akkor ne félj, én úgyis szólok,hogy most lécci egy kicsit három lépés távolságban tartani a gyerekeket mert "bokán lesznek rúgva" ! :-))))))))))

:-))
Előzmény: mamicska (129)
mamicska Creative Commons License 2004.09.28 0 0 129
Tibbe!

Szerintem meg kell majd fékeznem a fiúkat,hogy ne kiabáljanak,mint egy focimeccsen.
Bokán lesznek rúgva!
Úgy elbújunk,hogy ne is láss minket :-)))
Előzmény: Tibbe (127)
mamicska Creative Commons License 2004.09.28 0 0 128
ez a "lapátolás" életem nagy mellényúlása...házmester!:-))

A Ti találkozótok nem semmi.Elolvastam mindent és nagyon élveztem.A lelkesedésük lenyűgöző.
Csupa Csillagpásztor!
Derült égboltot!üdv.mam.
Előzmény: elgenubi (126)
Tibbe Creative Commons License 2004.09.28 0 0 127

L4U58U8 válasz | vissza a topikba 2004.09.28 08:29:53 (123)
"A kétlábuaknak nem kell oltási, esetleg újraoltási bizonyítvány?:-))"

Nem, de nem is közelíthetik meg a kutyákat. Most már tudod, miért nem

___________________________________________________________________
Tudod , mennyi energia fekszik abban, hogy adott percben a kutyádat a legjobb formában mutasd be lehetőségek szerint?
És mégis "bakizik" az ember a kétszázadik kiállitáson is, akár a színész!
Ezt a felkészülést nem lehet rizikózni!,
_adott szituban az ember látja, hogy most "-hozzászólhatsz a kutyámhoz, vagy nem szólhatsz hozzá!":-))))))))))))))

(vagy a gazdájához!:-))

Előzmény: L4U58U8 (123)
elgenubi Creative Commons License 2004.09.28 0 0 126

Basszus! Erről is lemaradok!

A hétvégét sajnos "lapátolással" kell töltenem.

Szép időt, finom halászlét, jó szórakozást kívánok, Tibbének és a kutyákoknak éremesőt!

 

(Egy héttel később Baján leszek.)

Banacat

Előzmény: Törölt nick (55)
mamicska Creative Commons License 2004.09.28 0 0 125
Persze!Agyilag már az alsó tagozatba járok,lassan közelítem az óvodát...végső cél a LIBERO!
Előzmény: Törölt nick (122)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 124

"Na kábé így indultunk: http://ducses.baja.hu/baja.index.hu/pege_07.htm

Akkor még reményteli volt az ÜGY."

 

Hogyne. A fő ordítozó annyit ordibált, hogy a buli egyharmadánál teljesen berekedt, így aztán csendben maradt végig. Akkor még nem tudhattuk, hogy a Bajai Régió Fórum nem a bajai régióé, hanem a fő ordítozóé lesz. Akkor még ez egy nagyon szép és nemes elképzelés volt.

Előzmény: Thernitibi (113)
L4U58U8 Creative Commons License 2004.09.28 0 0 123

"A kétlábuaknak nem kell oltási, esetleg újraoltási bizonyítvány?:-))"

 

Nem, de nem is közelíthetik meg a kutyákat. Most már tudod, miért nem.

Előzmény: Törölt nick (118)
Tibbe Creative Commons License 2004.09.27 0 0 121
Nekik nem!:-)

Ők elég, ha megveszik a belépőjegyet!
Sárospatakon a belépőjegyek közül kisorsoltak egy 2személyes londoni utat!
kiváncsi vagyok, Baján ki lesz a szponzor, és mit kapunk?
Most vázát kaptunk serleg helyett, mert a közeli porcelángyár szponzorálta.!
Előzmény: Törölt nick (118)
mamicska Creative Commons License 2004.09.27 0 0 120
Köszönöm,majd holnap megtelefonozom nekik.
Előzmény: Tibbe (117)
mamicska Creative Commons License 2004.09.27 0 0 119
mi meg fiatalodtunk?Nagyapó!
Előzmény: Törölt nick (116)
Tibbe Creative Commons License 2004.09.27 0 0 117

Jöhetnek nézelődni a kutyával, csak az érvényes oltási könyvet is hozni kell, bemutatni a bejáratnál!

A kutyus jól viseli a tömeget és a sok kutyát?
Közel menni lehetőség szerint a kiállitandó kutyákhoz nem lehet vele, de nézelődni minden további nélkül!:-))
Előzmény: mamicska (114)
mamicska Creative Commons License 2004.09.27 0 0 115
a Maros nagyon helyes ember,csak borzasztó fiatal!

magyaráz bizony,még az ujját is felemeli!
Előzmény: Cziczo (112)
mamicska Creative Commons License 2004.09.27 0 0 114
fantasztikus!!!

kutyák,kaják.....földi paradicsom!

Tibetkék megérdemelték azt a finom pipihúst.

Legkisebb fiú belelkesedett a kiállításnak és ha nem kell dolgoznia,akkor átjönnek Szekszárdról meggusztálni a kutyukat.
Ilyenkor elhozhatják az övékét is?Vagy hagyják inkább otthon?Nugát nagyon jól nevelt kutty és nagy stressz volt neki,amikor a gazdik kimentek a tengerentúlra,pedig a leány papájánál maradt ugyanabban a kertes házban,de mégis...azóta sír,amikor kilépnek a kapun.
Előzmény: Tibbe (110)
Thernitibi Creative Commons License 2004.09.27 0 0 113

Na kábé így indultunk: http://ducses.baja.hu/baja.index.hu/pege_07.htm

 

Akkor még reményteli volt az ÜGY.

Előzmény: Cziczo (112)
Cziczo Creative Commons License 2004.09.27 0 0 112

Kis kiváncsi Fáncsi!

 

A 10-es képen látható szemüveges uriembert, ugy hivják, hogy Maros Zoli.

Atyánszkinak magyaráz valaki, az elején??? :-)

Előzmény: mamicska (107)
oszibá Creative Commons License 2004.09.27 0 0 111
ez már lagzi
Előzmény: Törölt nick (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!