Keresés

Részletes keresés

Sj Creative Commons License 2006.11.09 0 0 121
Most hogy mondod! Emlékszem már, tényleg az csinálta (jóideje a szekrény mélyén nem igen). Még szerencse, hogy nem volt időm megszokni.
Előzmény: BBéci (120)
BBéci Creative Commons License 2006.11.09 0 0 120
 Ez a forgás engem is zavarni fog, de a kitobim ugyanezt teszi.
Előzmény: Sj (119)
Sj Creative Commons License 2006.11.08 0 0 119
Hello!
Köszi a válszat, újabb rossz pont a 70-300-nak a forgó eleje, nekem szerencsére nincs ilyeb obim, de próbáltam olyat és engem is idegesített.
Előzmény: Szatelit (118)
Szatelit Creative Commons License 2006.11.08 0 0 118

Szia!

A 70-300 IS USM tévedésből lett megvéve. Egy barátom intézte az USA-ban, csak nem figyelt oda és lemaradt a DO.... :(((

Na, mondom rendben, kipróbálom. Ami miatt helyből kiakadtam az a külső fókusz... nekem ne forogjon az objektív eleje! Egyébként az IS része teljesen rendben van, viszont ezt is rekeszelni kell. A méretéről meg ne is beszéljünk, kétszer akkora mint a DO. Nálam ez szempont volt. Tudom sokaknál meg az ár a szempont, megértem.

Vásárlás elött persze körülnéztem, sokat olvastam utánna, és meggyözött.

Mive van összehasonlítási alapom, szerintem szebb képet az a DO, persze ez szubjektiv...

A 8-as rekesz nem olyan sok, hisz tele állásnál 5,6-ról indúl. Nyitott állásnál lehet használni a 6,3-at is.

Megpróbálok keresni képet, de szerintem portré nem nagyon lesz.

Nem is tudom, hogy mit és mikor fényképeztem vele utoljára, mostanában nem volt időm....

Előzmény: Sj (116)
ötfelezős Creative Commons License 2006.11.05 0 0 117

Egy teszt azért csak egy teszt, és semmi más. Vagy jelent valamit, vagy nem. De a photozone szerint, míg a DO-s verziót le kell rekeszelni F8-ra, a DO nélkülit nem.

Sajnos, más olyan tesztet nem is találok, ami a kettőt hasonlítja össze.

Előzmény: Sj (116)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 116
Nem, fekvőről állóra van vágva. Obit forgatni nem volt időm.
BBéci: már csak egy usas ismerős kell :) .
Szatelit: miért váltál meg ilyen gyorsan a 70-300 IS-től? A do jóval drágább, gondolom nem csak a méret motivált! Ez a 8-as rekesz amiről beszétem, így a kis mélységélességet és az IS nyereség nagy részét is elbukja az ember a 4-hez képest!
Előzmény: longue (114)
Szatelit Creative Commons License 2006.11.05 0 0 115

Üdv mindenkinek!

 

Én 70-300 DO IS USM-et használok már fél éve.

Elötte volt 70-300 IS USM (nem sokáig, kb 2 hét) azelött meg 75-300 IS USM.

Nekem bejött a DO, mert nagyon kicsi (utazásnál nagyon praktikus) és a képe is rendben van. Inteligens IS funkcióval is rendelkezik.

Persz ahhoz, hogy nagyon éles képet kapjak legalább 8-as rekeszt kell használni, de ez szabadtéren nem lehet probléma.

Alaphelyzetben egy 24-105 4L IS USM-et használok, így van összehasonlítási alapom. A DO-val is lehet L-es minőségü képet készíteni.

A DO-t nem itthon kell megvenni, itt irreális az ára.

Remélem tudtam segíteni azoknak akik még vacilálnak.

longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 114

A teljes kép?

 

Előzmény: Sj (105)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 113
 Az USA-ban minden bolt raktárról kínálja.
Előzmény: Sj (112)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 112
most nézem itt volt írva, méghozzá neked :) .
Előzmény: Sj (111)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 111
Te erről nem is tudtál? A canon visszavonta az összeset valami hiba miatt.
Előzmény: BBéci (110)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 110
 Idén már nem lesz belőle semmi. Most néztem a geizhals-t, sehol sincs raktáron.
Előzmény: longue (109)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 109
Majd mutass képeket, ha meglesz!
Előzmény: BBéci (107)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 108
Ha csak ez számít tényleg ne habozz!
Előzmény: BBéci (107)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 107
 A 4L IS biztosan k.va jó, de drága és még mindig nincs 300 mm fókusztáv.
Előzmény: Sj (103)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 106

 A 75-300 IS egyértelműen sokkal gyengébb, már-már gagyi a 70-300-hoz képest. A DO verzió sem annyira jó, viszont a duplájába kerül.

A neten fellelhető képek alapján állítom, az én szemem alig látja jobbnak a 70-200L minőségét. A tesztek mérési eredményei is ezt igazolják.

Előzmény: longue (102)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 105
Ebben az 1,4x hátrányaiban igazad van, de a képminőséget 70-200-on 5,6-on úgy rontja, hogy szemmel nem észrevehető!
Stabi nekem is beválna persze, épp tegnap fotóztam 500 4L+1,4x-el szorzós gépen vagyis 1200mm-el egy monopodról, 1/100-nál így sikerült (no csak kell az az L betű):
Előzmény: BBéci (99)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 104
Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM
De nem erről van szó?
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 103
Nem próbáltam még egyébként tényleg a 70-300-at (nem is igen vágyom rá, max összehasonlításképpen), csak olvastam pár véleményt olyanoktól, akik arról váltottak 70-200-ra. Elég egyöntetű volt a véleményük.
Az IS persze jó kis dolog, most jön ki a 4L IS vedd azt! Ha minőségre vágysz persze.
Ha egy középszerű képpel is megelégszel akkor meg ne habozz, nem mondtam, hogy rossz lenne 70-300. Csak más kategória.
Előzmény: BBéci (94)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 102
Na már el is felejtettem, de az volt. Az f4L is van IS-ben.
Előzmény: BBéci (101)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 101
 Nem 75-300 volt?
Előzmény: longue (100)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 100
Ez így igaz, de nagyon van honnan rontani. Nekem ugyan a régi 70-300 IS USM volt, az újat jobbnak mondják, de ahogy tudtam eladtam. Főleg 200 fölött borzalmas volt.
Előzmény: BBéci (99)
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 99
 A "szöröző" plusz kiadás, idő és macera a fel és leszerelése, használatával oda a 70-es kezdő fókusztávolság és a képminőséget is rontja. Eleinte terveztem egy 1,4-es vásárlását, de mint írtam, a stabilizátor nekem nagyon bevált, inkább arra van szükségem.
Előzmény: longue (96)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 98
... is nagyon...
Előzmény: longue (96)
Sj Creative Commons License 2006.11.05 0 0 97
:)
Előzmény: tlight (93)
longue Creative Commons License 2006.11.05 0 0 96
Bizony nem könnyű, de a gyökkettő szörözővel nagyon teszi dolgát!
BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 95

 200-ig nem létszükséglet a stabilizátor, fölötte viszont szinte nélkülözhetetlen. Próbáltam pár gépet és objektívet, mindegyikkel erre a megállapításra jutottam. A 70-200 2,8 IS sem kellene a súlya és a 200-as vége miatt, már amennyiben lenne rá pénzem. Az én céljaimra kevés.

Én már döntöttem: 70-300 IS USM!

BBéci Creative Commons License 2006.11.05 0 0 94
 Amennyiben nem hasonlítottad össze a két obit, ennyire nem lehetsz biztos az igazadban!
Előzmény: Sj (92)
tlight Creative Commons License 2006.11.03 0 0 93
Szerintem ez a topic megkapta a végső kenetet ;-)
Előzmény: Sj (92)
Sj Creative Commons License 2006.11.03 0 0 92
Régen nekem is megfordult eszemben az a választás, de boldog 70-200L 4L tulajdonosként mindig csak megborzongok amikor erre hülyeségemre gondolok!
A 4l egy imádnivaló objektív f4-en is szinte tökéletes képpel (amivel szinte el is veszed az IS előnyét, mert a 70-300 lerekeszelve ad majdnem majdnem ilyesmi képet)!
A kenkó 1,4x-el(35pénz) is szinte tökéletes 5,6-ra rekeszelve (280 !!!).
Szóval aki nem érzékeny a minőségre csak rajta 70-300! Aki igen az meg ne gondolkozzon! A legtöbbet használt obim lett a 4L, szerintem többször koppan alsó állásban corpos vázon mint a felsőn, bár van felette is teleobim az igazat megvalva (de csak ha lehet ezt használom).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!