Keresés

Részletes keresés

kormi07 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 46117

Akkor számold ki légyszíves.

(Nyílt égésterű kéményes kazánt nem hoztál példának, arról volt szó)

Előzmény: peterch (46114)
kormi07 Creative Commons License 2022.12.24 0 0 46116

Teljesen igazad van, de nem ez volt a hsz lényege, hanem az, hogy a szakik szerint a kapcsolgatás megszűnése okozza a jelentős fogyasztáscsökkenést, a tapasztalat szerint meg nem.

Előzmény: kormos* (46112)
smith Creative Commons License 2022.12.24 0 0 46115

Ezt levezetnéd számokkal is?
Ismerősnek a jelen gázárszabályozásban egy szezon alatt fog elmenni 400eFt többlete csak azért, mert túllépi a hatósági áras mennyiséget. Az 10 év alatt mennyi is lenne?

Előzmény: slowrunner (46113)
peterch Creative Commons License 2022.12.24 0 0 46114

Szia !

 

Elég a  kazántípus gyártóinak az elméleti hatásfokaival számolni .

Gázkonvektor 83-85% között , gyártótól függően                           , akkor 9,45 kWh x 0,84 ( %  kettő középértéke ) = 7,934 kWh , amit a fűtésre használ .

Turbós gázkazán 92% ( sajátom szerint Thermona - therm 18-as ), akkor 9,45 kWh x 0,92                                         = 8,694 kWh , amit a fűtésre használ .

Kondenzációs gázkazán 92% ( 10,75 kWh égéshőnél )                  , akkor 10,75 kWh x 0,92                                       = 9,890 kWh , amit a fűtésre használ .

 

Most már lehet számolni a százalékot a megtakarításnál ! :-)

Előzmény: kormi07 (46111)
slowrunner Creative Commons License 2022.12.24 -1 0 46113

Na ja, de ha a 8-10 évenkénti kazáncserével is szàmolsz kondenzaciósnàl,  akkor kb. ugyanazt hozza az ETI kazàn is, mind költsègben, mind környezeti terhelèsben :).

 

 

 

 

Előzmény: kormos* (46112)
kormos* Creative Commons License 2022.12.24 -1 1 46112

30%-ot megszorozzuk a háztartások számával, akkor brutális összeg jön a világviszonylatról ne is beszéljünk, ehhez jön még a környezetterhelés stb... Magyarországon a háztartások nem piaci áron kapják a földgázt, így kevésbé érzik a takarékosság jelentőségét. (most már csak a 1740 m3-ig)

 

Gyakorlatilag vicc kategória, hogy 100-120 nm-es házakat ki lehet fűteni 170 ezer forintból, ekkora infláció mellett. 

Előzmény: kormi07 (46111)
kormi07 Creative Commons License 2022.12.24 -1 0 46111

gatyád is kevés lenne,hogy kifizesd a rezsiszámlákat.

 

többször szóba került itt is, a vízgázban is ez a hagyományos/kondis csere, mennyit javul, mennyit csökken a fogyi témakör.

általában azt szoktátok erre mondani, hogy sokat, mert egyrészt a kondenzálás, másrészt a ki-be kapcsolás csökkenése sokat jelent.

ezenkívül még az őrláng megszűnése is játszik, az szezononként 150-200m3 is lehet, ezt már csak én teszem hozzá.

 

Ilyenkor szoktam előhozni a saját hótszar régi rendszeremet, ami 1870m3 átlag éves fogyasztást produkált, álló nyílt égésterű kazánnal, óránként 10-12 kapcsolással, hmv készítéssel együtt, de őrláng nélkülire alakítva.

Ehhez képest az ariston gpe 1270m3-t fogyaszt kb átlagban, ami 32% csökkenés.

Ha ebből kiveszem a kondenzációt, legyen 7%, akkor marad 25%, őrlángot nem vehetjük figyelembe, mert egyik kazánon sincs.

Ez nekem azt jelenti, hogy a ~30 éves kazán a lehető legrosszabb körülmények között üzemelve is 73% hatásokon megy, ha az aristont 100-nak veszem(alsó fűtőértékkel számolva, én ahhoz értek:-))

lehet nem halálpontos a számolás, tekerhetjük még ide-oda, de én nem látom a hatalmas javulást a rengeteg kapcsolgatás megszűnése miatt, ha valahol, akkor nálam ki kellett volna jöjjön a különbség, de nem jött ki.

 

ha jól rémlik, 30% csökkenésről írogattak itt, akik őrlángos éti stb. helyére tettek kondenzációst fel, azt reálisnak tartom.

 

ja az alapra is reagáljak, ki tudnék fizetni 1870m3 gázt most is anélkül, hogy a gatyám rámenne:-D

Előzmény: Unicalfan (46108)
Apaxp Creative Commons License 2022.12.24 0 1 46110

jelenlévő,szűnni nem akaró megalománia a gázkazánok cseréjét-fűtéskorszerűsítését-illetően

Igazad van, de...

Mindaddig amíg a most "praktizáló" gáz (fűtés) szerelők közül nem kopnak ki az "így szoktuk" "ezt rakom" gondolkodásúak, addig ez nem fog változni.

Az ügyfél mindig az ő általa (szájhagyomány útján) választott szerelővel veszi fel a kapcsolatot.

A választott szerelők hány százaléka kezdi úgy a megbeszélést, hogy: "uram menjen el egy gépész tervezőhöz/energetikushoz, hozzon tőle tervet, hőigény számítást, utána megbeszéljük?

Ami 99% hogy a szaki az általa preferált kazánt fogja javasolni mindenféle hőigény ismerete nélkül.

Face csoportok tele vannak igazolt szerelőkkel, akik még véletlenül sem kérdeznek vissza a "milyen kazánt vegyek" kérdésnél, hanem simán ajánlják a max. 35kW-os és min. 6-8kW-os kazánokat.

Józsibácsinak meg olcsó takarékos és jól működő fűtés kell, ezért bíz meg szakembert.

Előzmény: Unicalfan (46109)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.24 -2 0 46109

Ez egyrészről nem tekinthető nyereségnek a korábbi kazánhoz képest,

 

-Nagyon sokan azt hiszik,hogy ha felraknak egy kondenzációs kazánt ,akkor csak magából a kondenzációs technológiából adódóan lesz kevesebb a fogyasztásuk.(a valóságban 7-8%). Pedig egyáltalán nem.Egy megfelelően alacsony min teljesítményre lemodulálni tudó kondenzációs kazánnal rengeteg gáz megtakarítható plusszban pl egy előzőleg fent lévó hagyományos atmoszférikus elven működő gázkazánhoz képest .(tehát nem csak a kondenzációból adódó 7-8% ,hanem ennek még a sokszorosa plusszban)

Hát akárhogy is nézem ez nyereség (legalábbis az én véleményem szerint)

 

 

másrészt egy megfelelő minimális előremenő hőmérséklet beállításával elkerülhető az ilyen üzemű működés.

-Kérdés kinek mi tekinthető megfelelőnek minimális előremenő tekintetében.

-Pont az a probléma,hogy ha minél inkább lejjebb viszed az előremenőt ,annál inkább kapcsolgatni fog a kazán ,mert a 8kw minimum teljesítmény pillanatok alatt túlfűti az előremenőt,a kazán meg elkezdi az on-off játékot.(és ugye ez az amit elkerűlni szeretnénk ,és nem azért mert félűnk,hogy nem bírja az elektronika(panel),hanem azért mert ilyenkor zabálja a gázt a kazánunk mint állat)

.Ha meg ugye minél inkább visszűk feljebb az előremenőt ,annál inkább ki fog esni a kazánunk a kondenzációból (a párosuló visszatérő emelkedés miatt)

 

Szóval én ezt szakmailag így látom,elnézést,ha félrevezetően írtam (írom)

 

Szakmailag nagyon feldűhít a hazánkban még mindíg jelenlévő,szűnni nem akaró megalománia a gázkazánok cseréjét-fűtéskorszerűsítését-illetően.Persze ez mindaddig így is fog maradni,amíg ugyanazon gyártó 35 ős kazánja csak pl 50 ezerrel drágább mint egy 15 ös kazánja...és ráadásul ez a kűlönbség is lefeleződik mert az állam támogatja...nyilván az emberek nagy része a nagyobbat fogja választani...ez kb olyan mint ha az autókereskedő eléd rak egy 3 as BMW-t és egy 7-est és azt mondja ,hogy most akció van és alig kerűl többe a 7-es és ráadásúl még annak a többletnek is a felét az állam támogatja...nyilván mit fog választani az emberek  x-nagyon sok% része...aztán rájönnek nagyon hamar ,hogy igazándiból csak városban használják az autót,rájönnek,hogy a 7es kétszer annyit fogyaszt mint a 3-as fogyasztott volna, a szervizeltetésnél rájönnek,hogy kétszer annyi az alkatrész ára a 7-eshez,és a szervíz munkadíja is több.Aztán elszabadulnak az energiaárak és rájönnek,hogy nem tudják fenntartani a 7-est és tömegközlekedéssel járnak,(és "fáznak")És ekkor végképp leesik a tantusz,hogy a 3-ast kellett volna választani és még mindíg autóznának (és "nem fáznának")

Előzmény: Keeper83 (46104)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.24 -1 0 46108

Igen ,de akkor egyrészt nem volt más (lehetőség) másrészt rohadtúl nem számított a gáz ára.Most ha ugyanez lenne nálad ,kb a gatyád is kevés lenne,hogy kifizesd a rezsiszámlákat.

Előzmény: kormi07 (46107)
kormi07 Creative Commons License 2022.12.23 -2 1 46107

4kW átlag hőigényű házat fűtöttem 6-7kW pillanatnyi teljesítményre belőtt padlófűtéssel 20kW minimum teljesítményű kazánnal sacc 16 évet, erre varrjál gombot:-DD

Maga a tökély volt a rendszer, kb 10000 kapcsolással szezononként:-)

Előzmény: Unicalfan (46100)
Sony Black Creative Commons License 2022.12.23 0 0 46106

"Szóval van egy 8 kw hőígényű házunk egy olyan kazánnal ami 7.6 kw alatt nem tud működni. Hát ez a REMEK VÁLASZTÁS."

 

Ez igen!!! :DDD

Előzmény: Unicalfan (46100)
kormos* Creative Commons License 2022.12.23 0 0 46105

"A múltkor neked írtam, hogy húzd rá a primer szivattyút teljesen. 

Kazánban van a primer szivattyú, annak nem állnék neki."

 

Szekundert szerettem volna írni.

 

"Nem ez a szakmám, de sztem nem lenne számottevő különbség a soros vagy párhuzamos kötés között."

 

Nem tudom lenne-e különbség, teszt eldöntené.

Elvileg minél nagyobb a két a közeg hőmérséklet különbsége, annál jobb a hatásfok. 

Persze ehhez a legoptimálisabb tömegáramot ki kell kísérletezni. 

 

 

Előzmény: kpocza (46103)
Keeper83 Creative Commons License 2022.12.23 0 0 46104

Ez egyrészről nem tekinthető nyereségnek a korábbi kazánhoz képest, emiatt félrevezető, ahogy írtad, másrészt egy megfelelő minimális előremenő hőmérséklet beállításával elkerülhető az ilyen üzemű működés.

Mondom, szerintem sem ideális választás, de azért egy ilyen kazánnak is lehet optimalizálni a használatát.

Előzmény: Unicalfan (46102)
kpocza Creative Commons License 2022.12.23 0 0 46103

A múltkor neked írtam, hogy húzd rá a primer szivattyút teljesen. 

Kazánban van a primer szivattyú, annak nem állnék neki.

 

Nálad mi lett volna, ha 2. hőcserélőt párhuzamba kötöd?

 

Érdekes kérdés.

Ez azt jelentené, hogy ugyanúgy dupla lenne a hőátadó felület, azonban a primer oldalon feleződne az egy hőcserélőre eső hő, ezzel párhuzamosan fele akkora víztömeg tudná hőcserélőnként felvenni a hőt.

Nem ez a szakmám, de sztem nem lenne számottevő különbség a soros vagy párhuzamos kötés között. Sőt a párhuzamos kötés bonyolultabb is lenne.

 

Valamint, mi van, ha lejjebb veszed a szekunder szivattyú teljesítményét, megkeresed a legoptimálisabb teljesítményét

 

Tegnap lett bekötve, tehát még nem volt időm sokat játszani vele.

Annyit csináltam, ami leírtam, hogy kicsit csökkentve a tömegáramot, 1 fokkal magasabb lett a szekunder előremenő.

Már korábban pár radiátoron zártam picit más megfontolásból, pl. vendégszoba, budi, télikert, tároló rész.

 

 

Előzmény: kormos* (46099)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.23 0 0 46102

A drasztikus kapcsolási számok elkerűlésére gondoltam.A kazán magas min teljesítménye miatti ki-be kapcsolgatásának az elkerűléséből (adott cikluson belűl) adódó megtakarításra.Ami rendszertől fűggően jóval több megtakarítás lehet plusszban a kondenzációból adódó nyereségen felűl.

Előzmény: Keeper83 (46101)
Keeper83 Creative Commons License 2022.12.23 0 0 46101

"Az előző kazánodhoz képest csak kb a kondenzációból eredő ,a valóságban 7-8% ban realizálható nyereséged lesz.

A valódi számottevő nyereség a minél kisebb teljesítményre (konkurenciák: 2-3 kw 50/30 fokon) lemodulálni tudó technológiából lett volna elérhető."

 

Milyen számottevő nyereségre gondolsz a kondenzáción kívül ami csak az alacsony minimum teljesítménye realizálható? Itt arra gondolok, hogy ha kinyeri a kondenzációs technikában rejlő extra egéshőt is a gáz elégetése során, akkor mi még a tartalék?

 

Nyilván nem optimális a választás, én sem választottam volna, de egy jól beállított és betanult PID-es vezérlés tud rajta segíteni. (Például egy 4-es vagy 6-os órás kapcsolási ciklussal, a kitöltési tényezővel játszva ez a kazán is fog tudni órás átlagban 2 kW-os teljesítményt, sőt, kevesebbet is. A kapcsolások száma nyilván nagy lesz, de azt meg bírnia kell.)

Előzmény: Unicalfan (46100)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.23 -1 0 46100

Próbálom megérteni amit írsz ,de így vagy 15 évre elvágtad magad alatt a fát.

 

Persze a gázszerelődet nem érdekli,mert nem ő fogja fizetni a gázszámládat...

 

a fórumokon olvasott tapasztalatok alapján,- mondjuk ezt nem értem,a fórumon minden héten kb előjön,hogy a kulcsszó a kazán választásnál a :MINIMUM teljesítmény.

 

Vagy netán a Remehák megbízhatóságára,minőségére gondolsz...abban nincs hiba valóban jól összehozott konstrukciók,de mégis egy kalap szart nem ér az egész....a minimum teljesítményük miatt aki fűtéskorszerűsítésben gondolkodik,az elsőként húzza ki a listáról emiatt,kivéve a gázszerelőd :-) mert neki édesmindegy...

 

Bármilyen -akár méregdrága Remeha- vezérlést raksz hozzá a helyzeten sajna nem segít.Az előző kazánodhoz képest csak kb a kondenzációból eredő ,a valóságban 7-8% ban realizálható nyereséged lesz.

A valódi számottevő nyereség a minél kisebb teljesítményre (konkurenciák: 2-3 kw 50/30 fokon) lemodulálni tudó technológiából lett volna elérhető.

 

Amit leírtál a házadról ,abból nagyon sacc/kb egy 12-15 kw -os kazán elég lett volna:-)  (2-3 kw minnel)

 

 

Ezt most nem neked írom,de a témába vág: A szomszédomban most épűl egy ház,szerencsére nem eladásra és nem társas:-), a lényeg beszélgetek az építtető tulajjal,aki mindenben a prémiumot és a minőséget preferálja: Boldogan újságolja,hogy megvette a prémium minőségű kazánját mit szólók hozzá:Hoval (50/30 nál kondenzáló üzemben 7.6kw).Hát ezt is a gázszerelője javasolta.

Aztán a háza meg a legnagyobb hidegben nem éri el a 8kw-ot sem.Szóval van egy 8 kw hőígényű házunk egy olyan kazánnal ami 7.6 kw alatt nem tud működni. Hát ez a REMEK VÁLASZTÁS.

Előzmény: boci99 (46096)
kormos* Creative Commons License 2022.12.23 0 0 46099

A múltkor neked írtam, hogy húzd rá a primer szivattyút teljesen. Aztán én is itthon próbálgattam a beállításokat nálam is van hőcserélő és a szekunder szivattyú (grundfos 25-60) legjobb beállítása a kb. 20 watt körül van az én rendszeremen. Vizsgáltam 10 -20-  30- 40 watton. 

 

Nálad mi lett volna, ha 2. hőcserélőt párhuzamba kötöd?

Valamint, mi van, ha lejjebb veszed a szekunder szivattyú teljesítményét, megkeresed a legoptimálisabb teljesítményét a hőcserélőkhöz és ehhez hangolod a rendszert, magyarán a közelebbi radiátorok alsó szelepén egy kicsit zársz, hogy a távolabbi radiátorok is kapjanak megfelelő tömegáramot?

Előzmény: kpocza (46098)
kpocza Creative Commons License 2022.12.22 0 0 46098

Épületgépész mit mond? Vagy addig cserélgetitek az elemeket a fűtési rendszerben, amíg nagyjából jó nem lesz?

Ígértem, hogy beszámolok a fejleményekről, amit most megteszek. Valóban ez utóbbi megoldást választottuk.

Szóval az alapprobléma annyi volt, hogy a sima 40 kw-os hőcserélő szekunder előremenő 52 fokos volt 60 fokos primer előremenő mellett, ami nagyon kevés. A szivattyút korábban cseréltük nagyobbra, mert a rendszer ellenállása nagyon nagy, tehát az a kérdés már korábban megoldódott.

Nem nagyobb hőcserélőt tettünk be, hanem sorba kötöttünk még egy ugyanolyant. Így most a szekunder előremenő 56 fokos, vissza pedig 47. Tetettem a rendszerbe két hőmérőt, onnan tudom pontosan. Ha a szivattyút full 75 w-on tekerem akkor 55/46 az érték, ezért 60 w-on teker, így is körbe megy a víz és a tömegáram mértéke megfelelőbb a hatékony hőcseréhez.

Ezt a 6.5%-os vesztességet elfogadhatónak tartom.

A szivattyú teljesítményét nagyon lejjebb nem tudom venni.

A primer visszatérő 50 fok körül lehet tapintásra, legalább kondenzál valamit.

Érezhetően melegebbek a radiátorok, hamarabb felfűti a házat a rendszer. Sőt nem 21.5 fok a maximum, amire be tudom állítani a termosztátot.

Előzmény: Zs:) (46005)
iszp Creative Commons License 2022.12.22 -1 0 46097

Tegnap megérkezett a váltószelep az Immergas Victrixemhez (12 kW-X). Hurrá! Alig 1 hónapba tellett (nov 21én rendelték meg). Addig meg fagyjak meg.. jó olaszosan sikerült ideérnie. :-| Ilyen szart se veszek többet..

Előzmény: iszp (45968)
boci99 Creative Commons License 2022.12.22 0 0 46096

35-ös, igazad van, elírtam. 160 nm a ház egyébként, közepesen jó hőszigeteléssel.

Mentségemre szóljon, időkényszer miatt, vakrepülésben választottuk ezt a kazánmodellt, mert otthonfelújítási program keretében akartuk a kazáncserét, a felkért energetikus azóta se érkezett meg, s végül a gázszerelő mondta azt, hogy akkor biztonság kedvéért az új kazán is legyen akkora teljesítményű, mint a régi.

Én a 24DS-es mellett kardoskodtam, pont a fórumokon olvasott tapasztalatok alapján, de végül engedtem neki.

 

Most az előremenő hőmérsékletének csökkentésével játszogatok - erre van valami bevált gyakorlat, beállítási ajánlás, hogy hogy lehet az optimális állapoto megtalálni? Most 42 fok környékén járok vele.

Előzmény: Unicalfan (46093)
kormos* Creative Commons License 2022.12.21 0 0 46095

Sikerült átalakítani a Victrix 20-at, 12 kw-ra. 

Min. teljesítmény 1,9 kw -ra csökkent!!!!

 

5,15 mm-es fúvóka volt benne.

Kapott egy 3,6 -ost.

 

Ventilátor fedeleket is cserélni kellett a Victrix 12-nél  szűkebb a beömlő keresztmetszet, Viszont a ventilátor min. teljesítményen gyorsabban forog. Még nem volt időm tesztelni pontosan 1400 körül. A victrix 20, 1200-at forgott. 

 

A bekeretezett alkatrész mire szolgálhat, ilyen nem volt a victrix 20-ban?

 

 

 

attila0325 Creative Commons License 2022.12.21 0 0 46094

Megjött a wifi panel a genus one-hoz, be is pattintottam. Egészen használható felülete van a telefonos alkalmazásnak is, de böngészőből is piszkálható. (www.ariston-net.remotethermo.com)

Mutat kazán állapotot, fűt/nem fűt, a rendszernyomást, lehet állítgatni az előremenő hőfokokat fűtéshez, HMV-hez, zónákat, időprogramokat, antilegionella paramétereit.

Be lehet állítani a fogyasztáshoz, hogy miben mutassa. Pénznem is megadható, meg a gáz / villany ára is, így ebből számol működési költséget. Feltételezem az égő aktuális teljesítményét

szorozza az üzemórával, majd ebből matekoz. Külön mutatja a HMV és a fűtés fogyasztási adatait, illetve az elektromos teljesítményt is, nem csak a gázt. Gondolom, ebből majd később havi bontás

is látható, mert találtam ilyen legördülő listát. Nyilván üres még minden, fél órája van bent a panel, és még be sem kapcsolt azóta a kazán.

 

Mutatja a HMV tároló aktuális és célhőmérsékletét is, meg a szervizmenüben beállított határértékek között lehet is piszkálni fel/le, illetve kapcsolható az üzemmód is.

 

Amint bent volt a panel, és bekapcsoltam a kazánt, kapásból aktív volt a wifi menü, és szépen világít a gombocskája is. A menüben pár bökködés kell csak neki. Először AP üzemmódban kell elindítani,

így a kazán létrehoz egy saját hálózatot, erre telefonnal vagy bármivel rá kell csatlakozni. Böngészőből IP cím alapján készülék egyetlen oldala megnyit, majd itt kell neki megadni, hogy melyik wifi

hálózaton kommunikáljon üzemszerűen. Meg kell adni a hálózati jelszót, majd a telefonon egy oké. Utána a kazánon is egy ok gomb, és már csatlakozik is.

Nem volt egy rakétatudomány. Amint ez megvan, a saját ariston fiókban a kazán menüjében kijelzett egyedi panel azonosítót meg kell adni, és ennyi.

 

Esetleges hibakódot push üzenetben vagy e-mailben tud küldeni. Lehet, kipróbálom, hogy elzárom neki a gázt, mi történik. Ahogy most nézem, beállítható neki hely alapon az időjárás is, feltételezem

akkor lehet értelme, ha nincs külső hőmérő valakinél.

 

Meglátjuk, mennyire mutatja majd pontosan a fogyasztási adatokat, most kíváncsiságból fel is írom a jelenlegi óraállást.

Unicalfan Creative Commons License 2022.12.21 0 0 46093

Nem 35 DS -t akartál írni mert 37 DS nem szerepel a termékpalettán?

 

De igazándiból mindegy is.

 

A lényeg: Ezzel a kazánnal a 8kw feletti minimum teljesitményével egyáltalán nem tudsz “költséghatékonyan modulálgatva küzdeni a rezsidémon ellen”

Hacsak nem egy 500m2 es óvodát akarsz fűteni vele


Bár nem írtad ,hogy mekkora a házad , mekkora a hőigény ?

 

Előzmény: boci99 (46091)
boci99 Creative Commons License 2022.12.21 0 0 46092

Tudnál mondani jó ár-érték arányúakat? Elsősorban vezetékest, bár a wifitől se zárkózom el... 

Előzmény: ApeeT (44386)
boci99 Creative Commons License 2022.12.21 0 0 46091

Sziasztok,

 

most vettünk egy Remeha Tzerra ACE 37DS-t, kétkörös (fszt+emelet) radiátoros fűtéssel. HMV napkollektorosm a kazán csak rásegít.

Jelen pillanatban még a régi kazán ON/Off vezérlésével mennek a dolgok: mindkét szinten van termosztát, ha bármelyik (vagy a HMV) jelez, indul a kazán.

Namármost azért vettem Openthermes kazánt, hogy szépen költséghatékonyan modulálgatva küzdjek a Rezsidémon ellen, úgyhogy lassan kellenének az Openthermes termosztátok illetve esetlegesen szükséges egyéb vezérlőelemek. És itt vagyok megakadva.

 

Elvileg valamilyen standard vezérlőkártya van a kazánban (CB-06), de erről a szerelő nem tudott túl sok információt adni, és a neten se találtam semmi részletes leírást.

 

A két kör két termosztátját rá tudom dugni erre a CB-06-ra, vagy az gyárilag csak egyet tud lekezelni? (Utóbbira tippelnék, de jó lenne valami megerősítés.) Ebben az esetben milyen más vezérlőegységre van szükségem, ami képes a 2 termosztátot lekezelni? A Remeha választékában én eddig a c-Mix-et találtam, amit aranyárban mérnek, hasonlóképp a hozzá javasolt iSense termosztátot.

Szóval igazából valami költséghatékonyabb, a kazánnal bizonyítottan együttdolgozó Openthermes vezérlőmodul-termosztát kombót keresnék.

A vágyott hab a tortán az lenne, ha opcionálisan időjáráskövető vezérlésre is lehetőséget adna.

És mindezek mellett erősen szeretném Home Assistant alá integrálni, ha valakinek volnának tapasztalatai hogy milyen OT gateway-t érdemes venni, ami Remehával nyüszögésmentesen dolgozik, azt is nagyon megköszönném.

 

Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.20 0 0 46090

Így gondolta.....

 

Más,

nézz utána a hiszterézisnek mielőtt meglepi ér....Azzal a lendülettel adtam tovább amivel megvettem, volt akinek jó volt a +-1 fokos hiszterézis, Nekem nem. Kb. egy éve. Nem mondom, hogy pont így nézett ki, de nagyon hasonló volt.  Sajnáltam, mert azon kívül teljesen okés.

Előzmény: Keraa (46089)
Keraa Creative Commons License 2022.12.20 0 0 46089

Ó hát az nem elég....nem ártana legalább adott hőfoknál lekapcsolnia..:-( 

C20NE Köszönöm szépen!

Előzmény: C20NE (46088)
C20NE Creative Commons License 2022.12.20 0 0 46088

ON/OFF módban igen. Ez nem BUSZ rendszerű, így a kazánt csak elindítja és leállítja, ha ez elég akkor jó.

Előzmény: Keraa (46087)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!