Keresés

Részletes keresés

__ati__ Creative Commons License 2013.07.23 0 0 16939

Sziasztok!

 

Ablakvásárlás előtt állok, tudtok mondani ezekről az ablakokról valamit ( tapasztalat, vélemény )

Aluplast ideal 7000 3 rétegű üveggel (Arany ablak)

Decco 70 3 rétegű üveggel  

Az összes abalakra értve kb. 60 Ft különbség van az ideal 7000 javára.

Ha valaki tudsegíteni előre is köszönöm.

KorrektAblakos Creative Commons License 2013.07.22 0 0 16938

A Rehau EURO 70-el jól jársz, ha találsz ilyet Maco, vagy Siegenia vasalattal, az még jobb.

Előzmény: Keksz.net (16936)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.22 0 0 16937

a rehauval meg lehetsz elégedve, 70 mm-es, ötkamrás,semmi baja nem tud lenni jó beépítés esetén, mint ahogy a roto nt is kifogástalanul fog működni.   

 

ha panelprogramos volt a ház,a közös képviselő meg tudja mondani, melyik cég csinálta. onnan eljutsz a gyártóhóz.

Előzmény: Keksz.net (16936)
Keksz.net Creative Commons License 2013.07.22 0 0 16936

Hali!

Két gyors kérdésem lenne:

 

1) a REHAU Euro-Design 70 milyen profil? Melyik mezőnybe tartozik? Elkerülendő vagy OK? Vasalat Roto NT

 

2) tudja valaki, hogy panel plusz programban milyen profilt építettek be? vagy ha már be van építve hogyan lehetne kideríteni? a lakás tulajdonos semmi minősítést/vagy egyéb papírokat nem kapott :-(

 

Köszi!

kiss_atti Creative Commons License 2013.07.22 0 0 16935

Ez egy nagy igazság.

:-)))

Előzmény: Judit KB-i (16934)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16934

A cukrász topic jó tipp, ha a újra bezárják hetekre a topicot, mert nem tudunk normálisan kommunikálni..., ott is annyira kapnál választ, mint egy nem létező műanyag nyílászáró topicban...:(

 

Előzmény: Celtis (16931)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16933

én rehaut vennék és ismerek is gyártót,aki rehaut gyárt jó minőségben,meg be is szereli. a határidőkkel kicsit hadilábon állt régebben,de úgy hallottam,azóta ez kiegyenesedett. ajánlani nem szeretek,de rehaut nem sokan gyártanak fehérváron, hamar meg lehet őket találni a tejipar mellett.:)

Előzmény: mikober88 (16930)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16932

szia,

 

van itt pár olvtárs,aki nehezne viseli a cicharcot a jelenlevő szakik között,ezért fogta magát és moderálást kért. negyajából ennyi történt. most pedig kérdezz újra nyugodtan. :)

Előzmény: Celtis (16931)
Celtis Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16931

Sziasztok,

 

Tulajdonképpen mi a célja ennek a topicnak? Teljesen hozzánemértőként feltettem pár alapvető kérdést arról, hogy mire kell figyelnem műanyag nyílászáró kiválasztásnál. Mást pár nap után azt látom, hogy a teljes válaszfolyam ki lett moderálva. Mi van, ez nem a műanyag nyílászárós topic? Vagy miről folyik itt a diskurzus? 

Talán a cukrászat topicban kéne kérdeznem?

 

 

 

 

Előzmény: Judit KB-i (16866)
mikober88 Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16930

Én jelenleg az oldalukon ezt látom. Itt csak "premium" "premium plus" és "vymar" rendszert látok.

Az Ön által jelzetteket nem... Ugyan arról beszélük?

http://feherzrt.hu/feher-ablak/arak-akciok

 

És akkor még 1 kérés, ha válaszolnának rá a szakemberek.

FehérAblak:

pro:

kontra:

 

Rehau:

Pro:

Kontra:

Tudom ne legyek telhetetlen... Nem is tudom egy kategória e a kettő...

Székesfehérváron tudnak e javasolni szakembert!

Előre is köszönöm.

Előzmény: ganser (16927)
Yozef Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16929

Lehetosegek tarhaza. :) Azert orulok, hogy elinditottam az agyalast, kivancsi leszek a tapasztalatokra, kinek melyik valt be leginkabb. Koszonom az otletet!

Errol a fajtarol beszelunk?

Előzmény: ganser (16923)
KorrektAblakos Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16928

Annyival egészíteném ki a kollégákat, hogy a 60 mm-es beépítési mélységű profilt, éa a képek alapján a 3 kamrás rendszert nem feltétlenül tartom korszerűnek.

Előzmény: mikober88 (16924)
ganser Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16927

A toktoldó alkalmazása ilyen esetekben napi rutin ahogy a kolléga elmondta. A FehérAblak régi (1995),megbízható cég. Mi is gyakran szerelünk nekik. Néha ezt-azt elfelejtenek de 98%-ban hibátlan. Az általuk gyártott Inoutic  "arcade" és "prestige" profiljai egyaránt megütik az elvárható középkategóriás szintet. Jelenleg 15-20 nap átfutási idővel számolhatsz.

Viszont tudok olyan gyári kereskedőt ahol olcsóbban kapod a terméket, mint a gyár saját bemutatótermében.(a félreértések elkerülése végett:nem vagyok sem kereskedöje,sem forgalmazója senkinek!)

Előzmény: mikober88 (16924)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16926

ja a leválasztás: kérsz  a két nyílászáró közé egy 10 centis toktoldót és ahhoz hozzá tudod építeni a falat.

Előzmény: mikober88 (16924)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16925

én is ott laktam,de nem lesz olcsóbb :) viszont a cuccaikra nincs panasz. nemrég csinálták a IV. kerület, árpád u. egyik társasházát,ahol én is dolgoztam pár ott lakásban utánuk (csak mert olcsóbb volt így,mint a panelprogramos megoldás). senki nem panaszkodott a cégre,max drágább volt,mint az enyém. de a minőséggel nincs baj.

Előzmény: mikober88 (16924)
mikober88 Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16924

Ablak beépítő uraktól kérdezném, hogy olyan megoldás létezhet e, hogy egy nagyszoba erkély ajtó, és ablak közé valami soroló félét beépíteni? Lényeg az hogy egy nagyszobát szeretnék 2 felé osztani gipszkarton fallal, úgy hogy az egyiknél marad az erkély ajtó, a másiknál marad az ablakos rész.

Ha igen akkor melyik márkát javasolják?

Halkan kérdezem, a FehérAblak, az milyen minőségű? Ha már ott lakom ahol gyártják talán olcsóbb a beépítése...

ganser Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16923

A másik lehetőséged hogy bemész a legközelebbi barkácsáruházba ls veszel lábazati diletációs "szalagot.Van 5,10 centis szélességben, kb 50-70Ft/ méter az ára és lehet méterre venni. Transzparens szilóval felragasztod a kiálló részre és kész.Ez ráadásul fehér színű is.A felrakás panelban kissé nehézkes, legyetek óvatosak.

A legviccesebb az egészben az, hogy tegnap pont egy fórumlátógatónál dolgoztunk és persze azonnal előjött a kopogás dologgal... viszont mi már előre felragasztottuk a szigetelő anyagot a redőnyszekrény tetejére.

Nem akasztották a hóhért.

Előzmény: Yozef (16913)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16922

én szereltem nem kevés vaartus-féle gealan-t és sokat garanciáztam-a viszonteladója után. a szerkezetekkel semmi baj és időre szállítanak, normális áron. ott csak a beépítést lehet elrontani. 

Előzmény: halaloszto (16920)
KorrektAblakos Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16921

Nem tisztem a Vaartust, mint céget minősíteni. Akkor sem ha jó, akkor sem ha nem.

 

Ha az általuk kiadott ajánlatról és azok műszaki tartalmáról kérdez valaki, abban szívesen nyolatkozok majd.

Előzmény: halaloszto (16920)
halaloszto Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16920

Most akkor az a Vaartus az jo vagy rossz?

 

Vajk

Előzmény: KorrektAblakos (16918)
KorrektAblakos Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16919

"van olyan gyártó ismerősöm,aki az általad preferált gealan profilt kivette a repertoárból,mert - mint mondja - mióta költségcsökkentési céllal újrahasznosított anyagot használnak a profilgyártáshoz, nagyságrendeket esett a minősége. lehet, hogy neked különbejáratú szállítód van,aki továbbra is a tiszta pvc profilt szállítja, bár erről kevéssé vagyok meggyőződve."

 

Nem kell különbejáratú beszállító :)

Azt kapod amit rendelsz. Ha az ismerősöd nem volt megelégedve az újrahasznosított maggal ellátott termékkel, akkor miért azt kért? Ha nem azt kérsz, akkor nem azt kapsz. Ennyire egyszerű.

Hozzáteszem, hamarosan az összes német profilgyártónál túlnyomó részt lesznek ilyen profilok, ugyanis előírás az újrahasznosított anyagok használata. Pontos dátumot nem tudok.

 

"amúgy meglátásom szerint - mivel a többi gyártó sem hülye és szélsőségektől eltekinve nagyjából a legmegfelelőbb ár/érték arányú alapanyagból gyárt - a siegenia hazai piaci részesedése nagyjából arra a helyre kalibrálja a terméket, ami megilleti."

 

Ezen logikai elv alapján a legjobb autó az Opel.

Tudnék vele vitatkozni, de nem áll szándékomban

 

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Előzmény: forraslajos (16911)
KorrektAblakos Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16918

Örülök a normális hangnemű üzenetváltásnak.

 

Leírásod 1-2 dologtól eltekintve helyes, köszönöm a tárgyilagos nézőpontot.

Azt nem tudom mit értesz a hozzánk hasonlóak alatt.

Mindössze annyiról van szó, hogy ha az egyik vállalkozás tulajdonait a másikba szeretnéd bevinni, annyit kell fizetni utána, hogy nem éri meg.

Ezért a Robben Kft mint gyártó van jelen a piacon, az értékesítés pedig viszonteladókon keresztül történik. A Takács Stúdió mint olyan, egy viszonteladója a Robben Kft-nek.

Semmi trükközés nincs :)

 

Marshall-t és Vaartust nem tartom fair összehasonlítási alapnak.

 

Konkrétumok nélkül elég ha annyit mondok, hogy mi nem halmoztunk föl X százezer / millió eurós adósságot és csináltunk új céget egyik napról a másikra, mi nem használjuk a GEALAN S 3000 rendszert és a GEALAN S 8000 "B" profiljait sem és nem cserélődnek a munkatársaink 3 havonta, amint lejárt a próbaidőszak, melynek bérköltségeit nem kell ecsetelnem. A mi árainkra nincs hatással a nyerőgépek betiltása, ellentétben az egyik, általad említett céggel, ahol az ominózus törvény óta gyakoriak az áremelések. Gondolom ennek miértjét sem kell különösképpen kifejtenem.

Biztos vagyok benne, hogy ezek a dolgok a legtöbb ablakos, de az összes GEALAN-os gyártó cég számára biztosan tisztán láthatóak.

 

Megjegyezném ugyanakkor, hogy az említett cégeken kívül sok-sok gealanos gyártó forgalmazza termékeinket. A Gealan előszeretettel tartja nálunk bizonyos képzéseit és kér fel minket kiállítási darabok gyártására. Ez nem véletlen.

pl.: Emelő - Toló szerkezetek gyártását a mi cégünk tanította be a Gealan partnerek nagyrészének.

Előzmény: ganser (16910)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.21 0 0 16917

háát, legalábbis érdekes színfoltja lennél a lakótelepnek...:) akkor verd keresztül a lakóközösségen meg a közös képviselőn a ház szigetelését.:)

Előzmény: Yozef (16914)
Yozef Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16916

ujlenyomat=ujjlenyomat

Előzmény: Yozef (16913)
gabeeen Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16915

Szánalmas ez a szájkarate ami itt megy.

Ennyire nincs munkája egyeseknek?

Akkor nem más kolegákban kéne keresni hogy hol lehet beléjük kötni.

 

Nem épülnek új házak, áll az ingatlan piac, ennyi.

Erre nyugodtam akciózhat mindenki!

 

Jah és szerintem is Maco és Roto NT a sorrend,ha egy mód van rá a többi vasalatra nem vagyok kíváncsi!

Yozef Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16914

Panelben igen csak megneznenek, ha ilyet csinaltatnek. :) Azert koszonom!

Előzmény: forraslajos (16897)
Yozef Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16913

Koszonom az otletet, de megprobaljuk elobb ganser javaslatat, mert egyszerubb, ha nem valik be, akkor johet a 45 fokolas.

Tul vagyunk a cseren a tobbi ablakkal is, erkelyfal is a helyen, volt azet mit takaritan, holnap ablaktisztitas, ujlenyomat eltuntetes keretekrol, tapetarol...

 

Előzmény: kiss_atti (16890)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16912

úgy sem rossz,de ha egy rehauból gealan-ra váltottak, akkor nem kéne erőltetni ezt a minőségesdit. ezzel az információval a felső zsebben meg pláne nem. 

Előzmény: ganser (16910)
forraslajos Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16911

egészségedre. én meg vagyok elégedve a magam gyártóival és mivel még mindig a piacon vagyok, joggal gondolom azt, hogy a vevőim is. mivel a te gyártmányaiddal nincs tapasztalatom, így azt nem is minősítem. ellenben azt kevéssé tartom megalapozottnak, hogy úgy helyezed minenki más fölé a saját termékeidet, hogy a jelenlevők munkájáról vagy az általuk forgalmazott termékek minőségéről a leghalványabb fogalmad sincs.

 

van olyan gyártó ismerősöm,aki az általad preferált gealan profilt kivette a repertoárból,mert - mint mondja - mióta költségcsökkentési céllal újrahasznosított anyagot használnak a profilgyártáshoz, nagyságrendeket esett a minősége. lehet, hogy neked különbejáratú szállítód van,aki továbbra is a tiszta pvc profilt szállítja, bár erről kevéssé vagyok meggyőződve.

 

amúgy meglátásom szerint - mivel a többi gyártó sem hülye és szélsőségektől eltekinve nagyjából a legmegfelelőbb ár/érték arányú alapanyagból gyárt - a siegenia hazai piaci részesedése nagyjából arra a helyre kalibrálja a terméket, ami megilleti.

Előzmény: KorrektAblakos (16909)
ganser Creative Commons License 2013.07.20 0 0 16910

(Elnézést kérek a fórumlátogatóktól a privátbeszélgetésekért!)

Nem Ők árulták. Kb 15-20 évvel ezelött a Piroth Misinek a Rehauját árulták Takács Stúdió cégnéven Alsónémedin az Alkoval szemben.Aztán önállósították magukat. Rehauval kezdtek majd Gealannal folytatták.( ??????) Helyes,rendezett kis üzemük van a faluban. Saccra olyan 50-100 tonna/per év körüli kapacitással. A gépesítés egyszerű, de jó minőségü,rendben van. A termékük alapján a gépbeállítások rendben vannak.

Az udvar tiszta,rendezett. Az autók sem lepukkant hulladékok. Munkaruha,tiszta öltözők,WC-k,mosdók.

Robben KFT néven szaladnak.Elmondása szerint a Takács Stúdió is müködő cég maradt.

Van két cégük,két weblapjuk.Ennek előnyei -gondolom-nyilvánvalóak a hozzád hasonlók számára.

Az arc van rendesen de a termék rendben .Viszont -szerintem-drága. Mondjuk a Marshallnál vagy a Vaartusnál jóval drágább.

Igyekeztem nagyon tárgyszerű lenni és nem megbántani senkit sem.

Előzmény: forraslajos (16907)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!