Keresés

Részletes keresés

DuraAce Creative Commons License 2007.02.12 0 0 567
De nem, miért van ez? Le van méretezve, feltölti, de amikor elküldöm semmi ....
DuraAce Creative Commons License 2007.02.12 0 0 566
Talán most a képeket is felrakja....
DuraAce Creative Commons License 2007.02.12 0 0 565

Sziasztok!

 

A hétvégén lehetőségem volt tesztelni egy Flektogon 2,4/35 obit, kellemes benyomást hagyott. Érdemes megnézni a különbséget a Canon kit objektívvel összehasonlítva. Ez a képkivágás a széleken készült.

garfieldka Creative Commons License 2007.02.12 0 0 564
Legalább eredménnyel jártál?
Előzmény: bmwr12 (563)
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 563
Ahogy modja a tanítóbácsi. Így cselekedtem!
Előzmény: garfieldka (562)
garfieldka Creative Commons License 2007.02.12 0 0 562
A mailek jöttek mindenféle karakterekkel? Mert nálam is.
Az Outlook Express / Nézet / Kódolás / Egyebek / Unicode (UTF-8) hozta helyre a szöveget.
Előzmény: bmwr12 (561)
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 561

Ezt akartam tanácsolni, de a szöveget csak itt tudtam pontosan elovasni.

A hétvégén valamilyen szerverhiba miatt görög betűkkel érkeztek az üzenetek, és a megfejtésük nem mindíg sikerűlt.

Most már tudom párosítani a képpel is.

Köszönöm az ajánlatot.

Mail ment.

Előzmény: exakta1000 (560)
exakta1000 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 560
exakta vx1000 gép.Tessar 2,8/50-es lencséje van.Van hozzá
Orestor 2,8/135 teleobjektiv, pentaprizma,Flektogon2,8/35-ös lencse,
40 dimension nevü vaku.Mindez eredeti gyári
csomagolásban,hordtáskával.Használati utasítás (magyar és német).
Feltünően jó állapotu.Minimum 20 ezerért megválnék tőle
jamescook Creative Commons License 2007.02.11 0 0 559

Sziasztok!

 

Az f22 weboldalhoz - www.f22.hu - keresek különböző vázakkal és M42 objektívekkel készült fotókat, amelyek jól mutatják az adott objektív képességeit - CA, flare, rajzolat, bokeh). Elsősorban nagylátó, közép és tele állásban, legnagyobb és ideális blendével készült képeket keresek, amelyek hagyományos körülmények között készültek, tehát nem tesztábrás képeket várok.

..::Röno::.. Creative Commons License 2007.02.09 0 0 558
Hirtelen nahh :)

Eladó még mindig a Pentacon 500/5.6 (M42-s) tokjában, remekül csupán 60e-ért egy ekkora táv. :) (igény szerint manfrotto 718-as cseretalpal)

Mail Publikus.

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.08 0 0 557
Heti egy, nem is rossz!
Grat!
Utolsó mondatodra: én is ezt mondom az asszonynak otthon:)))
Előzmény: garfieldka (556)
garfieldka Creative Commons License 2007.02.08 0 0 556
Azóta, hogy nálam jártál, egy másik ügynökséghez is felraktam egy képet. Csak egyet, próbaként, hogy is funkcionál a rendszer? Ma fogadták el.
Egy 50 éves M42-es 2,8/100-as Tripolannal készült makro kihuzattal.

Én is híve vagyok annak, hogy nem feltétlenül kell megszabadulni a sok évtizede jól bevált eszközöktől.
Előzmény: Törölt nick (555)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.07 0 0 555

Egyszerű, mindig másra kell a pénz! Akkor azt gondoltam kell a ZD 14-54 az E-1-re.

Megtörtént. De bántott amiért beáldoztam az M42-ket, visszanézve a velük készült képeket, határoztam el a visszavásárlást.

Ja, még az is bejátszott az eladásba, hogy elég szép objektív készletem volt, darabra is, tömegre is. Na, azokkal kirándulni...

Most van ilyen is, olyan is:) , de nem kezelhetetlen mértékben.

Végül, de nem utolsó sorban, ha olyanom van, föltehetők a Spotmatic-ra is!

Előzmény: Rakuzzi (554)
Rakuzzi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 554

Ez tényleg vicces:) De még épp időben felismerted a hiányt. Bár ha jók voltak akkor miért adtad el?Vagy utána volt mihez viszonyítani?Bár ez nem lehet hisz nem vettél volna újra.

Előzmény: Törölt nick (553)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.07 0 0 553

Halkan jegyzem meg, néhány CZJ számomra pótolhatatlan. Épp most vásároltam vissza 3 objektívet - persze nem ugyan azt - amit korábban meggondolatlanul eladtam. (E-1-re) Most újra megnyugodtam, mert ezek "bolti" újak egy kivételével.

Szóval kicsit leírtam őket, azután hiányoztak, hát csak ennyi. Jók.

bmwr12 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 552

Na mégegyszer:

 

Carl Zeiss Jena.

 

Vagy: Aus Jéna, is jó

Előzmény: Rakuzzi (547)
Rakuzzi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 551
Ááá Köszönöm,azokról csupa jót hallottam,megfizethető áron.
QnAdam Creative Commons License 2007.02.07 0 0 550
carl zeiss jena
Előzmény: Rakuzzi (547)
skitty Creative Commons License 2007.02.07 0 0 549
Carl Zeiss Jena....ha jól tudom :-)
Előzmény: Rakuzzi (547)
Rakuzzi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 548

Nem, teljesen igazatok van!Marad az eredeti!

Előzmény: garfieldka (545)
Rakuzzi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 547
C.Z.J.??? Öööö az mi az?
Előzmény: bmwr12 (546)
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 546

Helyes, hogy ne akarsz T2-öt az M42-höz, de azérj C.Z.J. üveget akarjál.

Miért ne látnál csodát?

Rendesen csatlakoztasd.

Előzmény: Rakuzzi (544)
garfieldka Creative Commons License 2007.02.07 0 0 545
Elegánsabb megoldás ha a T2-es 0,75-ös betétjét kiveszed és csináltatsz bele egy M42x1 mm-est. Persze végtelened továbbra sem lesz.
Előzmény: Rakuzzi (541)
Rakuzzi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 544

 Sziasztok.

Azt hiszem már nem is akarok annyira eos-t2-őt:) Végül is nem olyan sokkal drágább a "rendes". A 42-kel már csak az élesre állítás nem egyszerű...Bár jó a szemem hozzá de a Canon mattüvegét nem ehhez találták ki...a mérőékes meg ugyebár megint csak nem két fillér.

Köszönöm a hozzászólásokat!

skitty Creative Commons License 2007.02.07 0 0 543

Szerintem /naivan gondolom:-)/ foghíjas menetet kapsz.... Magyarán 2 menet majd 1menetet kikap a kés, aztán még egy jó menet, majd megint hiány.....

Ha 1-2 obival ritkán csereberélve, azt is óvatosan , nem erőből meghúzva.....na ugy korlátoltan "játszhatsz" vele...szerintem....

Mindenesetre ha sikerűl akkor beszámolok róla....Lehet hogy a végén az egészet a szemétbe hajítom és mégis veszek egy normális átalakítót....

Előzmény: Rakuzzi (541)
garfieldka Creative Commons License 2007.02.07 0 0 542
Nem ilyen egyszerű a dolog. A T2-es adapter majdnem egy centi vastag. Az objektív ennyivel, sőt még tőbbel előrébb kerül (merthogy beletekerni sem lehet teljesen). Ezáltal kimondottan közeli témákat tudsz csak fotózni, mert távolabbra nem lehet élesre állítani. Próbáld ki a váz elé 1-2 centivel kézben előrébb tartott objektívvel!
Előzmény: Rakuzzi (538)
Rakuzzi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 541

A végtelen nem zavarna.De tényleg mi van, ha esztergán utánigazíttatok? Az a baj, hogy én is csak próbálgatnám az m42-ket amelyek még nincsenek a birtokomban.Bár ki tudja.Ha találok jó lencséket akkor lehet, hogy használnám többet, de azért af-párti vagyok a gyorsaság miatt.

skitty Creative Commons License 2007.02.07 0 0 540

Épp akartam írni én is hogy valószínű hogy nem lesz végtelened... Nekem nem annyira számít mert a Nikonnal egyébként se lenne /hacsak nem lencsés átalakitót használok/ Most van egy esztergályosnál az enyém , aki valószínű "igazít" rajta.

Az az igazság hogy nekem csak egyfajta játékra kell, nem igazán ezt akarom használni../van egy Nikon 1,8/50-em portréra.../ Mindenesetre 8-9 ezret sajnálnék egy darab vasra kiadni, amikor a Tessar 2,8/50-em 3500-ért vettem.....

Előzmény: Rakuzzi (538)
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.07 0 0 539

Szia!

Ha így akarod használni (amire, és ahogy nem való) legalább akkor két hibával kell  megalkudnod.

- mivel nem tudod végig csavarni a menetben, elveszted a kiszámított obitávolságot, ami helytelen fókuszálást idéz elő. Pl. nincs végtelen stb.

- egy alkalommal majd elő fog fordúlni, hogy nem tudod majd lecsavarni, csak hegesztőpisztoly segítségével, mert "összerágja" magát a két anyag.

 

Megemlíteném még, hogy a felfekvő felület adja a lecsék biztos derékszög állását, méretét (és a filmsíktől a tervezett méretet) ahol nincs torzítás. Ezért szoktak "lötyögni" az obik a menetben, hogy a végigcsavarás után az illesztkedő vállon feküdjenek, helyezkedjenek fel-el.

Előzmény: Rakuzzi (538)
Rakuzzi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 538

Szia!

 

 Szóval akkor pl az eos-T2-es átalakítóba bele lehet tekerni az M42-es obit? Persze látom "csak" két fordulatot. Azért kérdezem mert emlékeim szerint jóval olcsobb ez az adapter mint az eos-M42-es.Mivel én csak ritkán használnám ezért ezt a kompromisszumot lehet, hogy megérné.Üdv.

Előzmény: fomü (534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!