Keresés

Részletes keresés

Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 29602

"Volt már rá példa, legutóbb a márciusi tüntetéseken, amikor a Hazafiak egy kicsit megrugdosták az Index és a Néphazugság"

 

A felelős gondolkodás és a hazafiság számomra "kicsit" többet jelent ennél a magatartásformánál. Sőt, ezt nem is sorolom oda.

 

Valószínűleg nem vagyok felelősen gondokozó hazafi! :) Mert ha ez kell hozzá, akkor nem is akarok az lenni!

 

Üdvözlettel: Hamburger

 

Előzmény: Stylist (29599)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.06.16 0 0 29601

Az egyik probléma a seregben és a Rendőrségen is ugyanaz, miszerint minden szinten nagyon sok az emberek vezetésére alkalmatlan parancsnok. (Persze ellenpélda is van, de talán az a ritkább). És legtöbbször azért alkalmatlan, mert emberileg nem képes ellátni a feladatot, márpedig az emberek vezetéséhez nem katonai (rendőri) szaktudás kell, illetve nem csak az, hanem olyan személyiség, akire fel lehet nézni, tisztelni lehet.

 

Sokszor érvényes egy hasonlat, miszerint, attól, hogy valaki nagyon jó szakács, nem biztos, hogy el tud vezetni egy éttermet. (Sőt, az esetek többségében nem tud)

 

Tudom, hogy ezt nem mondtad, de egyébként pedig nem nevezném hazafinak azokat, akik tevékenysége abból áll, hogy kukákat borogatnak, rendőröket dobálnak meg kővel.

Az ostor mindig a közrendőrön (katonán) csattan, mert sokszor balfasz és alkalmatlan a felettes. Ez leginkább nem is az ő (felettes) hibája, mármint, hogy oda került, hanem a rendszeré. Persze le is szerelhetnének, mondhatja bárki.

 

Természetesen amit leírtam, az nem a "humoros" kategória.

 

http://www.katonahumor.hu/

 

Előzmény: Stylist (29599)
Stylist Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29599
Off:
"Megbecsülésünk nem attól lesz, hogy rendőröket, újságírókat vagy egymást verjük!"

Azért tőled ennél felelősebb hozzáállást vártam! :-(( A "nemzeti összefogás" talán ott kezdődne, hogy a rendőrök ( felsőbb utasításra! ) nem vernek össze járókelőket, meg olyan hazafiakat, akik csak az Alkotmányban rögzített vélemény nyilvánítási jogukkal kívánnak élni, és az "újságírók" nem kezdenek pofátlanul hazudozni a sajtószabadság mögé bújva... :-((
On.
Előzmény: Hamburger2 (29598)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29598
Tényleg kár, hogy nem értette, hogy mit is akarsz mondani. Pedig a megoldásokat én is azokban a tényezőkben látom, amelyeket említettél. Engem mindig "lenyűgözött", hogy micsoda erergiákat és mennyi forrást ülünk a belpolitikai acsarkodásba. :( Megbecsülésünk nem attól lesz, hogy rendőröket, újságírókat vagy egymást verjük! Sokkal inkább a nemzeti összefogástól lehetne csak ezt remélni!
Előzmény: Gavriel (29596)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29597
OFF:
Én magyarországi vagyok, 40 alatti és nem fogok elmenni. Nem is gondolkodom rajta. Erőt gyűjteni meg Székelyföldre járok. És kiváromk, amíg tisztul az ég idehaza. Nem lehetünk végleg elveszve. :)))))


ON:

Más:

Igaz az a wikis állítás, hogy arányaiban több elit katonánk van mint a körülöttünk lévőknek, mert a Bercsényi pl. zászlóalj, amíg a többieknek csak század erejű hasonló képzettségű katonájuk van? Meg a 25/88-at is kezdik a Bercsényihez hasonló egységként emlegetni.
Előzmény: Gavriel (29596)
Stylist Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29595
"Minden magyarországi ismerősöm erre panaszkodik. 40 alatt meg azon gondolkodik,hogyan mehetne el."

Ezzel csak a Fletónak tesznek szívességet! Figyelem, klasszikust idézek: "El lehet innen menni, kérem szépen..." Na, ekkor kellett volna felkötni a nyavalyást az első Andrássy úti fára... :-((
Mindegy, hagyjuk is ezt a témát, mert megint jön a "polidilizés". Meg aztán, kezdődik a meccs... :-))
Üdv:
Előzmény: Gavriel (29592)
Stylist Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29594
"Ti meg szerezzétek meg a megbecsülést. Jó propaganda, az értetlenkedő pacifista sajtót kicsit nyakon csapni."

Volt már rá példa, legutóbb a márciusi tüntetéseken, amikor a Hazafiak egy kicsit megrugdosták az Index és a Néphazugság fotósait. Erre persze rögtön megszólalt a kórus, hogy a "rohadtfasisztanáciagresszívsöpredék" már a sajtószabadságot (?) is veszélyezteti. Most akkor mi van? Ha kussolunk, az is baj, ha odacsapunk, az is baj...
Üdv:
Előzmény: Gavriel (29588)
Biga Cubensis Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29591
Tökéletesen igazad van.
Előzmény: Gavriel (29587)
degenerator Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29590
de látom, írtad te is, csak átsiklottam felette.
Előzmény: degenerator (29589)
degenerator Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29589
a gdp csak egyik része a dolognak. a morál, a közhangulat is jóval felülmúlja a magyarországit. érzik, hogy feljődnek:)
Előzmény: Stylist (29586)
Stylist Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29586
"Cserébe náluk jobban áll talán a sereg."

A probléma az, hogy ha megnézed a legutóbbi adatokat ( GDP, a gazdaság növekedési rátája, stb. ) akkor látszik, hogy hamarosan nemcsak a "sereg", hanem a társadalmuk is jobb állapotban lesz! Már több helyen is olvasható volt, hogy a Tiszántúli területekről immár ezres nagyságrendű magyar állampolgár vállal munkát Szlovákiában, és részben Erdélyben, részben a határon túli "román" területeken. Ez elég ijesztő! Ha 10-15 évvel ezelőtt valaki ezt jósolja, akkor kiröhögik, vagy simán hülyének nézik. Köszönjük, Fletó!
Üdv:
Előzmény: swordmanus (29585)
swordmanus Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29585
No igen, ami nálunk van, meg volt, az semmise mondjuk Románia utóbbi 20 évéhez képest. Cserébe náluk jobban áll talán a sereg. De majd jobban értesült kolléga részletezi, ha kell.
Előzmény: Éhesló (29584)
Éhesló Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29584

Hali,

OFF

A politikai különbségeket az eltérő világnézet, helyzet, neveltetés, tapasztalat stb. és az ezek alapján a különböző problémákra adott különböző válaszok jelentik. Azért, hogy ez természetes lehessen sokáig sóvárogtunk, és amikor ezek a véleménykülönbségek eltűnnek, akkor kell nagyon figyelni, vajh mi a "nagy egyetértés" oka?

18 év  "demokrácia" meg jónéhány kádári évtized után az is csoda, hogy még nem folyt vér. És ez nem gúny vagy cinizmus tőlem, hanem kétségtelenül fontos eredmény, aminek az árát kamatostól fizetjük nap mint nap.

ON

 

Éhesló

 

Előzmény: Törölt nick (29582)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29583
.. hiszen akkor jön a másik oldal (a kettő közül) és ez lesz belőle :))
Előzmény: Gavriel (29580)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29582
Tiszteletem! Egy meglátást fűznék csak hozzá:
> Bármiféle hiba javításához nem elég azokat megnevezni ...
> ... de pontosan kell azonosítani az okokat is.

Szerintem a politika éppen az okokban rejlik, amikor a honvédelem hibáiról beszélünk. Odáig teljesen korrekt a dolog, hogy megnevezzük/felismerjük a hibákat, de ha tovább akarunk menni és fel akarjuk tárni az okokat is, akkor megkerülhetetlen a politika valamilyen szintű/minőségű említése. Egyetértek egyébként az egyoldali politizálás (pártpolitizálás) mellőzésével, valahogy ebben az országban nem létezik politika enélkül - pedig átfogóan, teljeskörűen csak úgy lehetne elemezni ha az összefüggések ezen oldalát is - fenntartások nélkül - megfogalmazzuk. (Ugyanakkor sohasem állítottam, hogy mindezt úgy tegyük, ahogy azt Tacsk0 olvtárs teszi.)
Előzmény: Hamburger2 (29578)
Némedi László __ Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29579

én már feladtam, aki színszűrős szemüveggel nézi a világot, annak hiába emlegetsz teljes színskálát...

 

egyébként akár örülhetnénk is, hogy vannak még olyanok, akik hisznek olyan csodapolitikusokban, akik mindent rendbe hoznak... ...én már öreg (tapasztalt?) vagyok ehhez :))

 

mellesleg, ha már politikai tematizálunk, akkor inkább tacsk0-t arra kellene rávenni, hogy tudja meg (hamár mindent tud a fidesz szándékairól, ahogy írta), hogy ki lesz az a csodaszakpolitikus, aki az első időszakban rendbe fogja tenni a honv tárcát...

Előzmény: Hamburger2 (29578)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29578
Szervusz! Sajnos ez nem megoldás. A körítés miatt a tartalom is hiteltelenné válik. A körítés miatt a hibák valós háttére elsikkad, vagy erősen torzul. Bármiféle hiba javításához nem elég azokat megnevezni - ez jól megy Tacsk0-nak is- de pontosan kell azonosítani az okokat is. Amikor egyoldali politikai látószögből próbálkozik ezzel, akkor bizony pontosan azt akadályozza, hogy megfogjuk a lényeget. Emellet nem lehet elmenni szó nélkül, mert akkor hagyom, hogy rossz irányba vigye az olvasó közönséget. Hamburger
Előzmény: Törölt nick (29577)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29577
Célszerű lenne figyelmen kívül hagyni a körítést, akkor majd tán leszokik róla - tudod, mint a személyeskedést és az obszcén arroganciát, ugyanúgy kéne ezt is tolerálni. A hatása is hasonló lesz minden bizonnyal.
Alapvetően politikai vezetésű szevezetről beszélünk, így valamilyen szinten elkerülhetetlen a döntések ilyen irányú megközelítése - a megfelelő stílus, tárgyilagosság persze reális elvárás - de nem érdemes mindig ennyire felakadni rajta, mondhatnám úgy is, "a nem kívánt rész figyelmen kívül hagyandó".
Előzmény: Hamburger2 (29576)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29576
De komolyan! Amíg nem viszel politikát a hozzászólásaidba, addig egészen jó meglátásaid vannak. Viszont onnantól kezdve már a legjobb meglátásaid is csak féligazságok lehetnek, mert a politikában viszont nincs igazság! :)
Előzmény: Hamburger2 (29575)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29575
Üdv Tacsk0! Nem tűnt fel Neked eddig, hogy itt senki se nagyon magasztalja a jelenlegi állapotot? A hozzászólásod egészen jól indult, csak az utolsó két bekezdésben már megint nem fért a bőrödbe a politikai indulatod! :) Te tényleg ennyire nem tudsz uralkodni Magadon? Elég szomorú! :) Hamburger
Előzmény: Törölt nick (29574)
Anonymus65 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29573
A külföldi misszió meguszása eü. alkalmatlansággal nem veszélyezteti közvetlenül az illető állását.
Az eü. alkalmasságnak többféle szintje van. Például más a szint felvételkor, más külszolgálatkor és megint más az időszakonkénti rendszeres felméréseken vagy betegségből, sérülésből való felgyógyulás esetén. A külszolgálatra való vizsgálat szintje az egyik legerősebb, aki azt elbukja, az még itthoni szolgálatra továbbra is alkalmas maradhat.
Az más tészta, hogy az elöljáró, akinek parancsba adták, hogy jelöljön ki állományából bizonyos létszámú és képzettségű állományt, meglehetősen neheztelni fog egy ilyen átlátszó, de jogilag korrekt hozzáállás láttán.
Előzmény: Stylist (29564)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29572
Kedves Tacsk0! Nem értem, hogy miért kellett ebből az egészből megint politikai kirohanást csinálnod!? Amikor belinkeltem a szóban forgó cikket, én csak annyit mondtam, hogy egy érdekes cikk tartalékos témában. Nagyon örülök, hogy van véleményed a témában, de a szubjektív politikai beállítottságodat megint nem tudtad levetkőzni. Pedig az Általad leírtak sem igazán állják meg a helyüket és csak féligazságok! Igazak, a TE szemszögödből. Viszont nekem - aki bentről nézem a dolgokat - ez ugyanolyan elfogult és propaganda ízű, mint Neked az idézett cikk!!!!! Arról nem is beszélve, hogy hozzászólásod ismét hemzseg a politikai retorikában megszokott másikat becsmérlő jelzőktől. Mi volna, ha ezeket mellőznéd? Akkor talán még vitába is szállnék Veled, mert az állításaid szinte mindegyikét ki kellene egészíteni, hogy tartalmuk közelítsen a valós tényekhez! Üdv: Hamburger
Előzmény: Törölt nick (29570)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.15 0 0 29571
"Márpedig vkf még simán lehet belőled! :-))" Azt Te csak hiszed! - vagy: Azt csak TE hiszed! :)
Előzmény: Stylist (29569)
Stylist Creative Commons License 2008.06.14 0 0 29569
"...nem kívánok politikusi babérokra törni!"

Egyszer volt már szó régebben arról itt a fórumon, hogy igazából már a vezérkari főnöki beosztás is inkább politikai pozíció, mint katonai, természetesen nem az eredeti funkcióját, hanem a gyakorlati lényegét tekintve. Márpedig vkf még simán lehet belőled! :-))
Üdv:
Előzmény: Hamburger2 (29568)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 29568
Jaaa! És nem kívánok politikusi babérokra törni! Ami nekem lejön abból a közegből, az számomra nem vonzó!
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 29567

Elég komoly hiányosság a politikában, hogy ezzel a képességgel a többség nem rendelkezik. Egyébként az önkritika kérdéséről van egy saját - gyakorlati alapon nyugvó - véleményem, ami sok esetben még az illető presztizsének a növekedését is eredményezheti! (Persze nem illik túl gyakran tévedni!)

 

 

Előzmény: Stylist (29565)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 29566

Én se akarok további tanácsokat adni a témában. Viszont amíg más a követelmény a haza és a külhoni szolgálta esetén, addig ez elég könnyen kivitelezhető! Gyorsan hozzá is teszem, hogy ez eddig egyáltalán nem volt jellemző és reményeim szerint nem is lesz! Sokkal inkább az játszik közre, hogy a családok megsínylik a túl gyakori és nem is rövid távolléteket és a házastársak nem nagyon lelkesednek a párjuk kiutazása miatt. Aztán történnek olyan esetek, mint minap Kovács Gyulával. Gondolhatod, hogy ezek után a nejem mit szólna, ha én megint önként jelentkeznék egy afganisztáni misszióba! :) Jaaaa! És azért a parancsnokok is emberek és az emberi problémák iránt nem érzéketlenek! Tehát: nem is feltétlenül kell "csalni". Viszont a problémával addig kell foglalkozni, amíg nem égető! A kiskapu lehetősége adott.

 

Egy érdekes cikk tartalékos témában: http://www.honvedelem.hu/cikk/0/11593/vadaiagnesjuniusinterju.html

 

Hamburger

 

 

Előzmény: Stylist (29564)
Stylist Creative Commons License 2008.06.14 0 0 29565
"Mea culpa, mea maxima culpa. A hibát én követtem el!"

Hát, nem vagy egy politikus alkat! Ha valaha is politikai pályára akarsz áttérni, akkor előtte mindenképpen el kell majd sajátítanod a "nem létezik, hogy én _bármiben_ is hibáztam volna" mentalitást... :-))
Üdv:
Előzmény: Hamburger2 (29563)
Stylist Creative Commons License 2008.06.14 0 0 29564
"Python módszere gyakoribb! Elég "megbukni" az orvosin."

Szervusz Péter! Világos, hogy ezzel meg lehet "úszni" az afganisztáni vezénylést, de ez a módszer nem veszélyezteti az illető itthoni karrierjét is? Hiszen az elöljárói is nyilván tudomást szereznek arról, hogy az egyik beosztottjuk pl. "általános testi gyengeség" címén alkalmatlannak lett nyilvánítva a misszióra. Innentől vagy átlátnak a szitán, és az illető örökre el lesz könyvelve náluk simlisként, vagy ők is "bekajálják" a dolgot, viszont akkor meg az van a fejükben, hogy mit kezdjenek az alakulatnál egy ilyen "kriplivel"...
Üdv:
Előzmény: Hamburger2 (29561)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 29563

Szerusztok!

 

Megnéztem a kéziratot. Mea culpa, mea maxima culpa. A hibát én követtem el! Az előző részben még jól írtam, de itt már következetesen rosszul!!!!!! Őszinte részvétem azok számára, akikben most egy világ dőlt össze irányomban! :)

 

Üdv: Hamburger

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!