Keresés

Részletes keresés

faberka Creative Commons License 2007.02.16 0 0 597
Szia! Melyek a legjobban sikerült darabok a sorozatból, és még pár szót ejthetnél arról is, mindegy-e hogy menetes vagy bajonettes obikról beszélünk, illetve mit kell figyelni vásárláskor (sorozatszám, típusszám ilyenekre gondolok nem a karcra, porra stb.). A válasz lehet, ki se fér, de legalább pár bátorító szót! Köszi
Előzmény: Törölt nick (553)
alex69 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 596

ó bocs elfelejtettelek megemlíteni:)

bmwr visszakérdezett

köszi szépen

most vettem 1 praktikát...

garfieldka Creative Commons License 2007.02.16 0 0 595
Te csak írsz és ne olvasol? :)))

Egy sorral lentebb írtam, hogy az 1,4-es Revunonnal semmi baj, jól használható és szép képet kapsz vele.
Az ilyen nagy fényerejű objektívek teljes nyílásnál mind kicsiny mélységélességgel dolgoznak. A szemre kell élességet állítanod!

Ha M42-est használsz, akkor érdemes a legfontosabbakat begyűjtened! 20 / 29 / 35 / 50 / 85 / 100 / 135 / 180 / 200 mm-esek között válogathatsz. Amire szükséged van. Az nagyobb teléket itt nem említettem.
Előzmény: alex69 (594)
alex69 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 594

-jó e a revuenon 1,4 es obi

ha jó is, full nyitva rudom e használni ?(mert lehet orra élesítek és homályos az arc... )pl

van e értelme egy ilyen obinak,

 

nekem nem jó az 50 es cannon mert 350D n az csak portréra jó...de általánoskénr nem ...

 

 

 

 

Előzmény: bmwr12 (591)
garfieldka Creative Commons License 2007.02.16 0 0 593
Használok a 350D vázzal 1,2/55-ös Porst Color és 1,4/50-es Revuenon objektíveket. Az előző lágyrajzú, de amikor valóban szükséges a nagy fényerő, akkor jó szolgálatot tesz. Ezek azonban ritka esetek a hétköznapi fotózásban. Teljességgel elegendő az 1,4-es.

Portéra mindkettő megfelel. Teljes nyílással az 1,4-esnek sokkal jobb a rajzolata. M 42-esben kevésbé kaphatók, főleg K bajonettesek vannak. Adapterrel jók az EOS-ra, de az adapter drága.
Előzmény: alex69 (590)
Bpolya Creative Commons License 2007.02.16 0 0 592
Valamit elnézhettél: Canon 50/1.4 90ezer korul van. Kb 1cm a melysegelessege.
Előzmény: alex69 (590)
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 591

Bocs.

De, mit is kérdeztél ?

Előzmény: alex69 (590)
alex69 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 590

És jó obi van értelme ennek az 1,4 es revuenon nak?

engem emiatt érdekel a praktica, cannon dsl hez 360.000 egy 1,4 es na annyit nem adok arra amit nem is tudom kell e nekem...

 

ezzel 1,4 en beltérben portrézol néhány cm a mélységélesség csak vagy nem ilyen rossz a helyzet.

mennyire jók ezel az obik és mire jó?

 

nemrég érdekel az oly 1,4 es 1,2 es de azok is drágák, mennyi a FÉ különbség 1,2-1,4 között?

QnAdam Creative Commons License 2007.02.16 0 0 589
vaterán 11e, ajándék fényképezőgéppel :D
Előzmény: alex69 (588)
alex69 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 588
1,4 es (revuenon) milyen árban kapható?
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 587

DSLR vásárlás előtt álltam, és szempont volt az M42-es obik későbbi használata.

Infókat szereztem be eredménye: Canon-ra esett a választás.

Előzmény: bbobii (586)
bbobii Creative Commons License 2007.02.15 0 0 586
Köszönöm szépen az infót. Egyébként meg szerinted melyiket érdemes használni, vagy saját tapasztalat?
Előzmény: bmwr12 (585)
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 585

Csak lencséssel kapsz végtelent, rontott minőségben.

Egyébként kiabáld meg, Garfieldkát.

Biztosan megszerzi neked az álmodat.

(Bármelyik fotós adok veszekben, vagy emilben.)

Előzmény: bbobii (584)
bbobii Creative Commons License 2007.02.15 0 0 584
Nikon Dö50 :-D
Előzmény: bmwr12 (583)
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 583
Melyik típusú, bánatos-digitális-szomorúságoshoz ?
Előzmény: bbobii (582)
bbobii Creative Commons License 2007.02.15 0 0 582
Gyerekek!
Milyen bánatos M42-es átalakítót vegyek hogy tudjak rendesen fotózni ezekkel a régi menetses obikkal? Korrekciós lencse...végtelen élességállítás???
Előrre is köszönöm a segítséget.
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 581
Engem érdekelne. Felhívhatom ?
Előzmény: fomü (577)
QnAdam Creative Commons License 2007.02.15 0 0 580
köszönöm, sajnos tárgytalan, elnéztem az obi árát egy nullával. :(
Előzmény: fomü (579)
fomü Creative Commons License 2007.02.14 0 0 579

Tisztelt fotos barátom

Talán tudok segiteni.Kérem keressen vagy hivjon munkaidőben a 431-8760

minkahelyi telefonon,reggel 7-16 ó között.

Üdv.

fomü.

Előzmény: QnAdam (576)
fomü Creative Commons License 2007.02.14 0 0 578

Tisztelt fotos barátom

Érdekel az exakta a teljes szett.Ha lehet hivjon a 431-8760-on

Üdv

fomü

Előzmény: exakta1000 (560)
fomü Creative Commons License 2007.02.14 0 0 577

Tisztelt fotos barátom

Talán tudok segiteni.Kérem keressen vagy hivjon munkaidőben a 431-8760

minkahelyi telefonon,reggel 7-16 ó között.

Üdv.

fomü.

Előzmény: QnAdam (576)
QnAdam Creative Commons License 2007.02.14 0 0 576
exakta végű biotart át lehet alakítani valahogyan m42 vagy k végűvé?
DuraAce Creative Commons License 2007.02.12 0 0 575
Természetesen középen nem ilyen siralmas a helyzet, ott a kit obi is elfogadható képet ad, ja és persze ha F11-ig lerekeszeled a szélek is kezdenek magukhoz térni, de ahhoz már komoly fény is kell.....
Előzmény: garfieldka (572)
alex69 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 574
igazán az 1,2 1,4 obik nem is a gyenge fényhez hanem háttérelmosáshoz vannak?
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 573
Da ! Prose bardzó !
Előzmény: garfieldka (564)
garfieldka Creative Commons License 2007.02.12 0 0 572
Már rég eladtam a kitobit, a 2,4/35-öst használom. Nem gondoltam, hogy ennyire érezhető a különbség.
Előzmény: DuraAce (571)
DuraAce Creative Commons License 2007.02.12 0 0 571
Igen, de ha ráhúzod az egeret elvileg kiírja.
garfieldka Creative Commons License 2007.02.12 0 0 570
Az alsó a kitobi 35 mm-es állásban?
Előzmény: DuraAce (569)
DuraAce Creative Commons License 2007.02.12 0 0 569
Ok.Flektogon 5,6Kit 5,6
10d-t Creative Commons License 2007.02.12 0 0 568
szia,
ha feltolti akkor ott mellette van olyan hogy beszur arra kattints ra, ugy berakja a szövegmezőbe azt hogy [image1]
igy majd latjuk mi is :)
Előzmény: DuraAce (567)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!