Keresés

Részletes keresés

M.Zoli Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29526

Udv.

 

En is ugy irtam, hogy te is azt irtad nem voltunk pariban, csak cel lett volna. A fejtegetesem lenyege, hogy hiaba van cel, hogyha nem tudjak elerni.

 

Magyarorszag akkoriban gyakorlatilag nehany kulonleges jogot is elvezo tartomany volt. Leirom megegyszer gyakorlatilag, mert lehet hogy jogilag nem, de gyakorlatilag igen. A 12 pont pedig nagyjabol megfelel egy lazado csoport szakadar programjanak. A magyar parlament akkor meg nem tamogatta minden egyes pontjat ugyebar. Itt megint ne szavak csuresevel kellenne foglalkozni, hanem a gyakorlati jelentoseggel. Ha kivonnak minden idegen katonat, es minden magyar katonat Mgyarorszagra rendelnek, akkor de facto magyarorszag kivalik a birodalombol, es olyan statusba lepett volna, mint mondjuk Ausztralia a Commonwealth-en belul a 20. szazadban.

 

Ja, es a szabadsagharc nem a 12 pont megszuletesekor kezdodott.

 

Itt most nem dehonesztalni akarom a forradalmat es szabadsagharcot, tavol alljon tolem, mindossze igyekeztem egy kb. semleges gyakorlati kepet festeni a tortenesekrol.

 

A tobbihez a tobbiek is irtak, most mennem kell.

 

Udv.

Előzmény: Éhesló (29522)
degenerator Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29524
rendben, igazából erre voltam kiváncsi, hogy megéri e neki kis mértékben legyártani saját magának mindent.
Előzmény: Hpasp (29523)
Hpasp Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29523
84-ig gyártották a Pz-68 (Leo-1 szerű) harckocsit, amit 88 körül még felhoztak az aktuális szintre.
Vettek 35db leo-2 -t, utánna az Oerlikon Contraves gyártott még le 345db Pz-87 -et (leo-2).

A Mirage gépeiket is ők gyártották, a francia tervek alapján.

Semleges ország erős hadiipar nélkül szerintem nem létezik.
Előzmény: degenerator (29520)
Éhesló Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29522

Kedves Zoli!

Kérnélek, hogy olvasd el amit írtam, mert nem állítottam, hogy bármikor az elmúlt 90 évben az egyensúly ("pariban lennénk") meg lett volna. Célként jelöltem meg.

 

A semlegességünket ki fenyegette (amig megvolt), fenyegetné a térségben (amihez az erővel történő alátámasztás szükséges)?

Hitler szándékait nem vitatnám meg itt. Maradjunk annyiban: a 3. birodalom nem támadta meg sem egyiket, sem másikat.

 

Természetesen mindig voltak magyar katonák külföldön, mert az attasé testület tagjai és más speciális feladatokat ellátók (futárok stb.) voltak kinnt. Egyébként pedig 1993-1998 között a feltétel teljesült.

 

OFF

A szabadságharcunk és polgári forradalmunk nem "szakadár tartomány" elszakadási törekvése volt, hanem a Habsburg birodalmon belül is jogfolytonos Magyar Királyság és népének függetlenségi és szabadságharca, a nemzet részeinek alkotmányt és jogot adó polgári forradalommal. A Magyar Királyság (ellentétben Tirollal, vagy Csehországgal) nem volt tartománya a Habsburg birodalomnak.

 

Magyarország ma korlátozott (nemzetközi szerződésekkben vállalt  korlátozásokkal) szuverenitással bír. Ha a helyzetét jellemezni akarnám, akkor a gengszerváltást követően de jure visszaszerezte azt, majd fokozatos lépésekben lemondott róla, átruházva egyre több (alapvető) kérdésben a döntés jogát a NATO-ra, majd az EU-ra. A tendencia romló. A Liszaboni szerződés (amit talán ma éjjelre az Írek elmeszeltek, Isten adná!) további alapvető jogoktól fosztaná meg hazánkat és népét.

ON

 

 

És egy kevés örömhír azoknak, akiknek nem szimpatikus a 12 pont:

"73/2008. (VI. 10.) OGY határozat a Stratégiai Légiszállítási Képesség programmal kapcsolatban Magyarországra települő külföldi fegyveres erők állomásozásának engedélyezéséről......"

 

Tehát Taszár és Táborfalva után ismét (tartósan és "hazaszerető politikai elitünk" teljes egyetértésével, saját kérésünkre(??)) lesznek idegen katonák Hazánk földjén....

 

 

Éhesló

 

 

 

 

 

Előzmény: M.Zoli (29510)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29521
Gyárt. A 30-as években is. Kis mennyiségben. Amire szüksége volt az országnak.
Előzmény: degenerator (29520)
degenerator Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29520
ok, de én itt harckocsikra, repülőgépekre gondoltam. azt is gyárt?
Előzmény: Zicherman Istvan (29517)
Éhesló Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29519
Hali, szerintem egyik sem...
Előzmény: elyühet (29508)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29518
Üdv! Jelenleg a missziók zöme még valóban önkéntes alapon működik. Viszont a törvény lehetőséget ad - amivel időnként már élni is kell - arra, hogy a katonát akarata ellenére is vezényelhessék ilyen feladatra. Valahogy így is van ez rendjén! Hamburger
Előzmény: Gavriel (29512)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29517
A SIG szerinted milyen cég?:))))))))
Előzmény: degenerator (29516)
degenerator Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29516
pedig nagyon érdekelne. saját maguk által fejlesztett fegyvereik voltak?

másrészről, úgy hallottam, hogy svájc a bunkerek országa.
Előzmény: Zicherman Istvan (29515)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29515
Ismerni kell Svájc védelmi doktrínáját (jelen esetben a 30-40-es években). Egyik Európai állam sem készült olyan háborúra, mint az az ország.
Valamikor írtam róla az Index másik topikjában, de az már rég volt, és nem tudom, hogy hol keressem
Előzmény: degenerator (29514)
degenerator Creative Commons License 2008.06.13 0 0 29514
svájc ilyen erős volt a 30as, 40es években, vagy csak a terepviszonyok miatt született ez a döntés?
Előzmény: M.Zoli (29510)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29510

Udv.

 

Amiket felsoroltal azokat nem vonom ketsegbe. Marmint a Honvedseg meretet, es a rakoltott eszkozok merteket illetoen.

 

Amivel vitaba szallok.

 

Semlegesseg: Az, hogy egy allam onmagat semlegesnek deklaralja, az onmagaban annyit er, hogy van mar egy orszag, sajat maga, aki ezt elismeri, igy onmagat mar nem fogja megtamadni ( talan ), de ezenkivul senki semmit nem garantal. Nezzuk meg, hogy mas orszagoknal hogy mukodott a semlegesseg. Csak nehany pelda. Ausztria, alabb mar irtak, hogy ha kirobbant volna a haboru, akkor addig lett volna ervenyes a semlegessege, magyaran kitorolhette volna maganak vele. Svajc - hiper-szuper semleges, 1815-ota, a kornyeken aki szamit, mindenki garantalja is neki, es ami a legfontosabb a sajat vedelmi kepessegei. Mi tortent a masodik vh alatt? Bombaztak, es Nemetorszag inditott ellenne diverzans es mas akciokat is. Az egyeduli oka, hogy nem kovette ezeket az akciokat invazio, az az, hogy Hitler belatta, hogy Svajcban vereseget szenvedne. ( itt jegyeznem meg, hogy Magyarorszag 45 utan a legpotensebb idoszakaban sem volt pariban a romanokkal, vagy ket kissebb szomszeddal szemben, hogy te megjegyezted ). Valami hasonlo jatszodott le Svedorszaggal kapcsolatban is Nemetorszag reszerol, bombazta, de itt a cel a szovjetek ellenni hadbalepesre biras volt. Nem sikerult, invazio nem kovetkezett, kockazatos lett volna, a svedek is erosek voltak. + egyebb szempontok.

Tehat a semlegesseg csak akkor all meg, ha van mogotte ero, es ha senkinek nem jut eszebe megkerdojelezni.

 

A 10. ponthoz.: Figyelembe kell venni milyen korulmenyek kozott szuletett a 12 pont. Egy tartomany szakadar torekvesehez ( amely mellekesen, nem tagja semmilyen szotvetsegnek ) idealisan van megfogalmazva a 10. pont, csakhat tudjuk nem valosult meg. Ma viszont Magyarorszag szuveren orszag es tagja egy szovetsegi rendszernek, meg kozben eltelt 160 ev, ami oriasi valtozasokat hozott.

 

Udv.

 

Előzmény: Éhesló (29507)
Éhesló Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29507

Köszönöm!

5 mondatban:

Katonai semlegesség (VSZ és orosz csapatkivonást követően a NATO-ig létezett).

Sorozott (2005-ig létezett), szárazföldi és légvédelmi haderőnem (1997-ig(?) létezett), erős tartalékos(területvédelmi? nemzeti gárda?) háttérrel(1987-ig létezett) létszámban, fegyverzetben egyensúlyban egy nagyobb(román?), vagy két kisebb (szlovák? szerb?) szomszéddal (sosem volt talán...).

Eszközszámban éles és M eszközökkel az európai védelmi kezdeményezésben meghatározott keretszámokban (papíron 1995 körül még megvolt)

Önálló hadiipari bázis (1986-ig létezett) a győri program elvi alapjain, nemzetgazdaság szintű védelmi tervezéssel(1990-ig létezett), minimum 2-% GDP arányos ráfordítással (meddig is? ebben talán Némedi Laci kisegít - előre is köszi!).

Stílszerűen a 12 pont 10. pontjával fejezném be:

A' katonaság esküdjék meg az alkotmányra, magyar katonáinkat ne vigyék külföldre, a' külföldieket vigyék el tőlünk.

 

Éhesló

 

 

Előzmény: M.Zoli (29484)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29506

Udv.

 

OK. Kadar rezsim fenyezeseert elnezest kerek, en ertettem felre.

 

Udv.

Előzmény: Éhesló (29505)
Éhesló Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29505

OFF

Köszönöm az aggodalmat a lelkiüdvömért és a pszichikai állapotomért! Megtisztelő valóban! Köszönöm azt a megkülönböztető bánásmódot is amiben időnként részesülök, bár  - mint hangsúlyoztam az egyenlő elbánás és mérce híve lennék.....

 

Kurucz71-től - ha már ilyen elegánsan meg kíván kímélni a nyilvános megszégenüléstől - szívesen fogadom maszekban az idézetet a topikon megjelent  írásomból, minek kapcsán lazán leantiszemitázott: ametron@freemail.hu

 

Végül meg kívánom jegyezni: a néphadsereg szakmaiságának szívfájdalommal és szomorúan történő említését a kádár rezsim fényezéseként értelmezni meglehetős félreértés és tőlem meglehetősen távol áll. Akárcsak a Magyar Honvédség és a "Magyar Expediciós Haderő" összekeverése.

ON

 

Éhesló

 

 

tuzer Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29500

Ennek a korszaknak honvédségének feladatát miért nem nevezed nevén?

Szerinted mi az igazi neve ennek a feladatnak?

Előzmény: Gavriel (29498)
Fefe952 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29497
Ha valakit érdekel egy veszprémi rendezvény.

http://www.veml.hu/index.php?mm=1&sz_id=1
Kuruc71 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29496
Szervusz JÓURAM !


Örömmel látlak "hallak". REmélem nállatok azért minden rendben. Már amennyire lehet.

Ha valamiben tudok segíteni csak bátran.


üdv : Kuruc71
Előzmény: Python24 (29489)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29495
"Kedves Kurucz71,

jóideje volt már, hogy megkínáltál itt a topikban egy engem meglehetősen kellemetlenül érintő váddal. Kértelek rá többször is tisztelettel, hogy idézd. Türelmet kértél. Még tart, de azért kiváncsian várom a válaszodat, mert az ügy nem került még lezárásra aszerint, ahogyan javaslatot tettem anno rá. Tudod, ez afféle "becsületbeli ügy".



Üdv, Éhesló"


Szervusz üdvözöllek.

OFF

Valóban elhangzott és tartom is az állításom. Valóban ígértem hogy részletesen rámutatok hol hogy mikor, de nem tettem. Nem véletlen meg "elfelejtettem" hanem szándékosan. Ennek két oka van. A fontosabb az hogy nem csak nem idevaló hanem szerintem értelmetlen is. Az hogy sajnos ( független attól hogy jogosan vagy jogtalanúl ) de tele vagy sérelmekkel, haraggal, gyűlölettel, szerintem nyílvánvaló és nem csak nekem. Ebből fakadóan nincs értelme vitázni.

továbbra is tisztelettel : Kuruc71

ON



Előzmény: Éhesló (29471)
Python24 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29494
Szia!!
Nem arról van szó,hogy válogatnék a feladatok között,hiszen amikor kinn voltam Afganisztánban,-3 missziót teljesítettem ott-nem mondtam soha,hogy ezt,vagy ezt nem végzem el.
A saját véleményem az,hogy a magyar katonákat más,talán katonailag értelmesebb feladatra is lehetne alkalmazni Afganisztánban.Igaz,a rendfenntartásnak, a járőrözésnek nincs akkora marketingéréke,mint egy PRT-nek,és nem lehetne különböző ismert embereknek vagy rózsaszín táskás hölgyeknek pózolni a kamera előtt.....
Az pedig,hogy veszélyesebb lenne az a feladat,mint a PRT,nos,erre rácáfoltak az elmúlt napok eseményei

Előbb vagy utóbb mindenkinek ki kell vennie a fejét a homokból,és nevén nevezni az eseményeket.A támadást támadásnak,a sebesülést sebesülésnek,az magyarok elleni támadást pedig a magyarok elleni támadásnak..
Előzmény: Kavics78 (29490)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29493

Üdv Mud Rider!

 

Bár nem nekem címezted, de ha megengeded én is reagálok a kérdésedre, kicsit általánosságban. A frusztráció és minden ebből táplálkozó, esetlegesen paranoiának vagy összeesküvés elméletnek tűnő megnyilvánulások és egyéb "mélymagyar agyonrágott csontok" sokunkban (nem csak Éhesló olvtársban) annak a következménye, hogy az elmúlt és még most is tartó időszakban tehetetlen dühvel vagyunk kénytelenek végignézni, hogyan múlik el minden, ami egykor jelentett nekünk valamit, hogyan működik az ország, a hazánk, szinte minden területen a világnézetünkkel és az általunk optimálisnak vélt életvitellel szöges ellentétben. Hogyan alakulnak át dolgok úgy, hogy visszavonhatatlanul, megmásíthatatlanul "el vannak kúrva". Én személy szerint erősen aggódom az utánunk következő generációkért, mert gyengének és kiszolgáltatottnak tartom őket, és féltem őket önmaguktól.

Jogosan merül fel a kérdés, hogy az általánosságokon kívül mondjak konkrétumot is. Ezek viszont pont a folyamatosan taglalt agyonrágott csontok, amik megoldására még csak elképzelés, terv sem létezik és a jelek szerint nem is fog készülni: népességfogyás, oktatás lezüllése, gazdaság állapota, erkölcs megszűnése, általános műveltség helyzete, külhoni magyarokkal szembeni viselkedés, cigánykérdés a honvédelmi képesség megszűnése, stb. stb. stb.

Előzmény: Mud Rider (29478)
thehassan Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29492
Ne értsd félre a hozzászólást! Szakmai kétség kifejezése történt, nem ellenszegülés megfogalmazása. Hogy a kétség megalapozott-e vagy nem, azt nem a mi tisztünk eldönteni, de nem ez az első eset, hogy megfogalmazódott. Ellenszegülésről, feladat megválasztásáról szó sincs, végre lett/van/lesz hajtva - esetleg egyeseknél keserűbb szájízzel vagy keskenyebb mosoly kíséretében, de végrehajtva.

Csak hogy ne fajuljon odáig a dolog, hogy lázadás van készülőben...
Előzmény: Kavics78 (29490)
Stylist Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29491
First of all: velkám bekk... :-))

"Az illetményről talán annyit,hogy ami járt,azt sem fizették ki.
Nekem alig 2 millióval tartozik a sereg,és egyelőre fogalmam sincs,hogy pontosan mikor kapom meg...!!"

Pontosan azt kellene tenned, mint általában a nem fizető, tartozó cégekkel: kérni a Bíróságtól egy fizetési meghagyás kibocsátását! Ezután vagy fizetnek, vagy fel kell számolni a HM-et. Legalább önbeteljesítő jóslatként valóra válik a topik címe... :-)) Mellesleg valóban meg lehetne tenni! Aki nem hiszi, nézzen utána: tavaly a Rendőrség egy jogerős bírósági ítélet ellenére nem fizette ki a Hazafiaknak azt a pénzt, amit azok kártérítésként nyertek a bíróságon, mert törvénytelenül vették őrizetbe őket egy őszi tüntetésen! Ott is kibocsátották a fizetési meghagyást, erre az ÁVH gyorsan fizetett! És sok különbség nincs ilyen szempontból a Rendőrség és a Honvédség között, mindkettő államhatalmi erőszakszervezet...
Üdv:
Előzmény: Python24 (29489)
Kavics78 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29490
"Az illetményről talán annyit,hogy ami járt,azt sem fizették ki."-Tudom, hogy kapjátok meg a fizetést ezért írtam amit írtam.
Még mindig dollárban számolják vagy már nem?

"de a feladattal nem tudok egyetérteni"-Nem ismerem a feladatot, egyébként egy háborúban nem tudom hogy nagyon lehet-e válogatnia a katonának, hogy mit csinál?
Üdv!
Előzmény: Python24 (29489)
Python24 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29489
Üdv mindenkinek!!

Aki látja a nick-emet,talán sejti,hogy ki lehetek!!:)
Ezúton üdvözlök minden "nagy testvért",és az összes olyan személyt,aki mindíg olvas,de sohasem ír!

Sajnálatos,hogy jó barátom,Kovács Gyuszi elesett Afganisztánban.Sokat dolgoztunk együtt odakint,és tudom,hogy mindíg higgadtan,a legkisebb kockázatot vállalva tette a dolgát..Kíváncsi lennék a részletekre,és azokra a parancsokra amiket kapott,amelyek mögé lehet,hogy oda kellene állni azoknak a paracsnokoknak,és vállalni,hogy kiadták...
Érdekelne,hogy egy olyan profi,felkészült és óvatos tűzszerész,mint Gyula,miért nem robbantotta fel azt az IED-t a helyszínen....

Szerintem is helyes,hogy kinn vagyunk Afganisztánban,de a feladattal nem tudok egyetérteni.Kis hazánk kevés egy PRT működtetéséhez,és minden egyes fillér,amit ott elherdálunk,aranyat érne a Honvédség fejlesztése szempontjából.Merjünk kicsik lenni,és adni egy századot külföldi alárendeltségbe.Mint Kabulban tettük..

Az illetményről talán annyit,hogy ami járt,azt sem fizették ki.
Nekem alig 2 millióval tartozik a sereg,és egyelőre fogalmam sincs,hogy pontosan mikor kapom meg...!!

Előzmény: Kavics78 (29483)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29487

Udv.

 

Erdekessegkent megjegyzem, hogy a NATO tagorszagok kozott keves ruszofilebb allamvezetoseg van, mint a szlovak. Amikor ez a garnitura kerult hatalomra, akkor rogton haza is vezenyeltek Irakbol az aknaszedoiket ( egyebbkent ott min. 3 szlovak katona halt meg ), aztan a misszossagukhoz kotodik a hejcei tragedia is, ennek ellenere most megy a bovites Afganisztanba, 250 fovel lesznek jelen. Most per pillanat nem tudom melyik tartomanyban, utanna kellenne neznem.

 

Ezt csak erdekessegkent irom be, hogy egy egyebbkent a NATO ellenes retorikajarol hires szlovak kormany is igyekszik teljesiteni a NATO kotelezettsegeit.

 

Udv.

Előzmény: M.I. (29486)
M.I. Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29486
Szerintem nem azért vagyunk Afganisztánban mert olyan jó lenne az nekünk, vagy jelentős közvetlen haszna lenne belőle az országnak.

Azért vagyunk ott, mert tagjai vagyunk egy katonai szövetségnek és az egyik szövetségesünk megkért, hogy segítsünk neki.
Ha mi most elkezdünk agyalni, hogy miért érdemes odamennünk, valóban szüksége van-e a szövetségesünknek a segítségünkre, akkor ne lepődjünk meg, ha majd alkalomadtán amikor mi kérünk segítséget ők is így fognak szarakodni!

Ha tagjai vagyunk egy szövetségnek, akkor úgy kéne viselkedni mint egy szövetséges, nem pedig mint egy nyafogós rossz k.va, hogy: Jaj ez ilyen vastag? Akkor nem akarom!

Hozzáteszem, hogy én a magyar polgárok azon kisebbségéhez tartozom akik annak idején az ország NATO tagsága ellen szavaztak.
Pontosan abból kiindulva, hogy egy szövetség tagjaként összerúghatjuk a port olyanokkal akikkel úgymond "önerőből" soha.
(Lsd: 2. VH: Semmi bajunk nem volt az amcsikkal és angolokkal egyszer csak háborúban álltunk. Vagy a VSZ idején: Semmi bajunk nem volt a macskaevőkkel, mégis ellenük készültünk.)

De amíg tagjai vagyunk a szövetségnek, teljesítenünk kell a kötelességünket!

Sajnos ez egy általános probléma Mo-n. hogy mindenkinek csak jogai és érdekei vannak, kötelessége és felelőssége semmi.
De ez már OFF.
Kavics78 Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29485
"mikozben erdekes modon elkezded a Kadar rendszert polirozni"-szerintem ezzel bevitted a mélyütést! :-)
Előzmény: M.Zoli (29484)
M.Zoli Creative Commons License 2008.06.12 0 0 29484

Udv.

 

Kedves Eheslo!

 

Szeretnelek megkerni teged, hogy legyszives fejtsd ki, mondjuk 5 mondatban Magyarorszag honvedelmenek az altalad preferalt, vagy elvart alapteziseit. Marmint milyen szovetsegesi rendszerben, vagy semlegessegben latod garantaltnak Magyarorszag teruleti epseget, es polgarainak biztonsagat, es milyen jellegu, nagysagu, felszereltsegu, rendszeru Honvedseg lenne szerinted kepes arra, hogy ezt katonailag garantalja.

 

Csak azert kerdem, mert hol a VSz-t, es az atkost gyalazod, aztan huszaros vagassal a NATO-t gyalazod mikozben erdekes modon elkezded a Kadar rendszert polirozni, aztan a hazai politikai vezetest egyfolytaban gyalazod, most legutobb a honvedeket zsoldosoztad le, szoval idaig ugy vettem eszre, sikerult magadon kivul talan mindenkit besorolnod a nemzetarulo, a hazafiatlan, a hazat megronto, stb. kategoriaba, szoval erdekelne mar az is, hogyha mindenki rosszul gondolja ( es plane, tudna jobban gondolni is, de aljas szandekkal rombol inkabb ), akkor te az egyeduli tevedhetetlen milyen megoldast tudsz kinalni a hon epsegenek a garantalasara?

 

Udv.

Előzmény: Éhesló (29479)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!