Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.19 0 0 627
Szia! A két 35-ös közötti eltérésről nem tudok véleményt mondani. De a 2,4/35-össel nagyon szép képek készülhetnek és makróként is kiváló, ez tapasztalat.
A 2,8/20-szal más a helyzet, ott a széleken erős életlenség jelentkezett, amiért el is adtam. Én egy E-1-en használom illetve használtam, ahol 2x szorzóval kell számolni.
Előzmény: Vizs (626)
Vizs Creative Commons License 2007.02.19 0 0 626
Üdv!

Kérdés: van valami lényeges különbség a Flektogon 35/2,4 és a 35 /2,8 között?
rajzolat ugyanolyan jó, nem? Ha jól tudom 2,8-as nem MC-s, és ezen kívül csak kis fényerő, más különbség nincs. Vagy tévedek?
Pl a 20/2,8-ról mondják hogy digin nem jó. Ez meglepő, ilyen alapon a két 35-ös között is lehet különbség.
Tapasztalat valakinek?
Csak mert elég masszív árkülönbség van olykor, és mindenki a 2,4-est ajánlgatja, a 2,8-asról meg senki nem mond semmit. :)
köszi
tánczika Creative Commons License 2007.02.19 0 0 625

Szia,

 

levél ment kupak-ügyben!

 

Z

Előzmény: garfieldka (621)
tánczika Creative Commons License 2007.02.19 0 0 624

Szia,

 

igen, drágább, de nekem tetszik a halszemes torzítása.

Az m42-es vázkupak pedig egy m42-es konverter első sapkájának kéne.

Előzmény: bmwr12 (620)
garfieldka Creative Commons License 2007.02.18 0 0 623
Láttam a nyomokat, de a saját Flektogonom kívülről szuper. Viszont akad a blendéje, és így kicseréltem volna. Ez volt a mérleg egyik felében. A másikban pedig az egyéb céljaim, s azok mégis fontosabbak voltak. Ezért nem nagy a bánat. :))

Most vettem a negyedik 2,8/100-as Trioplant én is. Kettő síma, egy V (Vergütet) bevonatos. Kellene még egy bevonatos, most úgy néz ki, sikerült. Nem jön össze mindíg elsőre amit szeretnék.

4/200-as Pentaconból is vettem már 5 darabot. De legutóbb két, a gyárból még ki sem került, éveken át raktározott újat sikerült megcsípnem. Így aztán a többit eladogattam. Lassan csak összejönnek az igazán jó darabok.
Előzmény: bmwr12 (622)
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 622

Maradjunk abban, hogy a képet kinagyítva azért voltak rajta keményebb használati nyomok.

A maradék meg házalnivaló volt.

 

Van amiből kettő is van, kedvemre valóak, ritkák, értékesek.

Amikor valamiből szereztem egyet hosszas keresgélés után, általában két hétre rá kínáltak mégegyet.

Így volt  a Biotarral az 1,5/75-össel, és Leicaval is.

Nos, ebből most nem lett kettő.

Pedig talán a reális árában volt.

 

Előzmény: garfieldka (621)
garfieldka Creative Commons License 2007.02.18 0 0 621
Van egy rakás M42-es, Canon EOS és talán K objektívkupakom. Újak.

A teszveszen meg sokat golyóztam, de:
1. lusta voltam addig ébren maradni
2. inkább másra fordítotm a pénzt

Most meg kicsit mégis sajnálom. (gyarló az ember)
Előzmény: tánczika (619)
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 620

A Zenitár sem ólcsóbb, sőt még drágább. És azért az egy kissé nyitottabb is.

Vázsapkának egy Industart használok.

Előzmény: tánczika (619)
tánczika Creative Commons License 2007.02.18 0 0 619

Tudom, csak akkor én már aludtam. És regisztrálva sem vagyok a teszvesz-en.

Nekem is a flektogon lett volna a cél, a többit eladtam volna.

Most Pelengre fáj a fogam, de az ára miatt nem lesz.

Viszont Zenitar beszerzését (visszaszerzését, mert már volt) tervezem.

 

Illetve ha van valakinet eladó M42 gépváz zárókupakja felesleges, azt is megvenném!

Előzmény: bmwr12 (615)
sefotos Creative Commons License 2007.02.18 0 0 618
M42 objektív eladó: MC Jupiter-37/A 3.5/135 napellenzővel, No. 904778, 4900 Ft.

bmwr12 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 617

Filmes korszakban a legszélesebb látószögű volt, elérhető áron, és hát Jénai.

Ez kiváló minőség.

Jelenidőben a digitesek azért keresik a minél nagyobb látószöget a Jénaiban, mert a szórzót is figyelembe kell venni.

Előzmény: bbobii (616)
bbobii Creative Commons License 2007.02.18 0 0 616
Miért olyan jó az a Flektogon??
Előzmény: bmwr12 (615)
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 615

Én szóltam !

Nekem a lényege a Flektogon-huszas, már megvan.

 

Előzmény: tánczika (614)
tánczika Creative Commons License 2007.02.18 0 0 614
Hát azzal a szettel valaki nagyon jól járt...
Előzmény: bmwr12 (608)
KiriK Creative Commons License 2007.02.18 0 0 613
A smile azért volt ott a végén, mert az auto-zoomot csak úgy tudom elképzelni, hogy mikor lefelé tartod az obit, akkor magától kicsavarodik, kinyúlik. Felfelé tartva meg vissza. Ha autofókuszra gondoltál, akkor valószínű hogy az nem megy, de manuálban természetesen működhet.
Előzmény: bbobii (611)
..::Röno::.. Creative Commons License 2007.02.18 0 0 612

AKCIÓ!: Pentacon 500/5.6 (M42-s vég) jó állapotban, tokjában, igény szerint manfrotto 718-as cseretalpal -15%, így MA 51000 Ft!

Mail publikus.

bbobii Creative Commons License 2007.02.18 0 0 611
Soligor 90-230
Előzmény: KiriK (610)
KiriK Creative Commons License 2007.02.17 0 0 610
Már csak az a kérdés milyen az az auto-zoom :DD
Előzmény: bbobii (609)
bbobii Creative Commons License 2007.02.17 0 0 609
Régi auto-zoom-os obinak ugye nem működik a zoomja DSLR-en?? De gondolom attó manuálisan lehet használni???
Üdv.
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 608

A Teszvesz-en  Flektogon 2,8/20-as plusz valamilyen Praktica 15-ért !

Még három óra hosszáig.

tánczika Creative Commons License 2007.02.17 0 0 607

Télleg... Most meg nem figyeltem!:)

Előzmény: garfieldka (604)
bmwr12 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 606

D ojcse

D emokratik

R epublik

 

G erman

D emokratic

R epublik

Előzmény: tánczika (603)
bbobii Creative Commons License 2007.02.17 0 0 605
Esetleg tudtok valamit az M42-es obikhoz való 2x Teleconverterekről? Ront a kép minőségén, vagy egyéb negatívum??
Üdv.
garfieldka Creative Commons License 2007.02.17 0 0 604
Mert az utolsó években ánglusul vésték rá a korábban németül írt rövidítést? Nem tévedtél, NDK-s objektív.
Előzmény: tánczika (603)
tánczika Creative Commons License 2007.02.17 0 0 603
Hopszlá, most nézem: a 29-esemen Made in GDR felirat van! Szóval tévedtem.
Előzmény: tánczika (602)
tánczika Creative Commons License 2007.02.17 0 0 602

Hát kb Pentacon.:) DDR gyártotta anno. Kicsit lágyabb, mint a Zeiss-ek, illetve nem hozza ugyanazt a mnőséget a képszéleken, mint a Zeiss-ek. Nekem lerekeszelve tökéletesen megfelel. Én szeretem a Pentacon-okat (három is van :29/2,8;  50/1,8;  és 300/4)

Előzmény: alex69 (601)
alex69 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 601
kb akkor mi?:) ki gyártotta mennyivel gyengébb?
tánczika Creative Commons License 2007.02.17 0 0 600

Szia,

 

én 50/18-as Pentacon-t használok, nekem tetszik, szeretem. De ez nem Zeiss.

Előzmény: alex69 (599)
alex69 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 599
1,8 as pentacon electro  obi milyen ? jó minőségű , ez Zeiss?
tánczika Creative Commons License 2007.02.17 0 0 598

Jónapokat!

 

Keresek kedvező áron 16/F2,8 Zenitar-t M42-es véggel.

Kérem, hogy az ajánlatokat mail-ben küldjétek (publikus)

 

További jó hétvégét!

 

Z

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!