Keresés

Részletes keresés

pupákdézi Creative Commons License 2021.07.01 0 0 4464

Nem ilyen zöld vándor poloska? Vagyis annak valamelyik fejlődési stádiuma?

https://hu.wikipedia.org/wiki/Zöld_vándorpoloska

Előzmény: Anna vagyok (4463)
Anna vagyok Creative Commons License 2021.06.30 0 0 4463

Kerdesem lenne..

 

 

A kivim friss zold again megelentek olyan fekete  bogarak feher potttyokkel vagy foltokkal, eleg sok. Ulnek rajta es szivjak a nedvet.

 

Ez milyen bogar? Valahogy nem talalom a neten, orulnek ha valaki fel tudna vilagositani es  arrol is hogy mi a teeendo ilyenkor, mit tudok csinalni.

A kiviken nem latom/ egyelore/....

 

Napok ota forrosag van, lehet ehhez koze?

dani64 Creative Commons License 2021.06.15 0 0 4462

Elvileg igen, ha egy időbe  esik a virágzásuk  mert a "golden kivi" az tágabb fogalom ,több sárga változat is került be főleg az olaszoktól meg kitudja még honnan  (aztán majd később derül ki melyik volt zsákbamacska)  .Nálam az idén  szinte egyszerre  virágzott a hayward és a sorelli (papírforma szerint van 10 nap eltérés köztük  ) viszont a sárga porzós amit nem annak vettem (átverés) elvirágzott akkorára .Tettem el belőle virágokat a hűtőbe de nem volt rá szükség mert a tumori pótolta.  

 

Előzmény: Olajos 2 (4461)
Olajos 2 Creative Commons License 2021.06.14 0 0 4461

Köszönöm a valadszat. Megtudna mondani hogy a tomuri jól porozza a golden kivit? 

 

Előzmény: dani64 (4460)
dani64 Creative Commons License 2021.06.14 0 0 4460

Mikor beindul akkor csak a fővirágok nyílnak ki ,ha megfigyeled a mellék virágok csak majd később egymást követően és jó eséllyel lefedik az egész virágzási periódust. Viszont előfordul hogy a termős is hoz mellék virágokat ,no azok már nem biztos hogy kapnak elég megporzást és ezért aprók maradhatnak, azokat érdemes leválogatni. De erre majd magad is rájössz ha lesz többéves tapasztalatod.        

Előzmény: Olajos 2 (4456)
dani64 Creative Commons License 2021.06.14 0 0 4459

A jennynek kellene legyen bibéje. Ez porzós virág valóbban mint fretty9 is említi.(valószínű egy magonc ) De ha még az is lenne gyorsan oltsd át mert  a jenny termése  hitvány, apró és erősen szőrös.  Nekem volt de már régen átoltottam.

Előzmény: evodia2010 (4454)
Anna vagyok Creative Commons License 2021.06.13 0 0 4458

En az ontermekeny kiwirol csak azt hallottam hogy alig van rajta termes igy meg sem probaltam olyat nevelni.

Orulnek ha valaki emlitene olyat ami  tisztessegesen terem is....

Előzmény: evodia2010 (4457)
evodia2010 Creative Commons License 2021.06.13 0 0 4457

Elvileg létezik öntermékeny Jenny (?), legalábbis youtube-on látni.

Én a praktikerben vettem külföldi származással. Tehát nem a jófogásról...

Át lehet oltani Haywardra? Zöld a zöldbe?

Előzmény: fretty9 (4455)
Olajos 2 Creative Commons License 2021.06.13 0 0 4456

Üdv. Kinél hogy virágzik  a hayward tomuri páros?

Nálam a tomuri 1000 rel virágzik már de a hayward csak most kezd. Lehet ebből még probléma? 

fretty9 Creative Commons License 2021.06.13 0 0 4455

Ez porzos virag.Ha mind ilyen akkor csak a szokasos.Vegyel Haywardot.

Előzmény: evodia2010 (4454)
evodia2010 Creative Commons License 2021.06.12 0 0 4454

Jenny "öntermékeny" kivi virága.

Lesz belőle valami termés vagy gyarapítom a csalódottak táborát?

Több virág van egy csomóban...

Viszont a kókadtak sem hullottak le eddig.

Gyula20 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 4453

Köszönöm, oltottam még négy cserepes kivit is ,ezzel a módszerrel .

Majd kiderül .

Előzmény: laca5 (4452)
laca5 Creative Commons License 2021.06.06 0 0 4452

Kívánom hogy sikerüljön belőle legalább valamennyi.

Én mondjuk visszavágtam a beillesztés felett, ahogy szőlőnél szokás, lehet, hogy nem is pontosan neveztem meg az oltásmódot.

A megeredési arány sem volt magas, tavalyelőtt 3/1 de az sem élte túl a telet, tavaly kb 5/1 de az él. 

Kifakadni többnyire ki szokott de utána elakad. 

De szőlőnél is ismerjük hogy nehezebb pálya termés melletti oltás kinevelése, talán te sikeresebb leszel.

 

Majd írd meg.

Előzmény: Gyula20 (4451)
Gyula20 Creative Commons License 2021.06.05 0 0 4451

Ma oltottam 5 db. kivit . Az általad leírt módszerrel.

Alvó hajtás- héj alá , hát nem volt egyszerű , éppen,  hogy hozzáértem

a ujjnyi vastag zöld hajtáshoz , már el is vágtam.

Az elsőt így oltottam.

A többinél már óvatosabb voltam , nem vágtam el a zöldet.

Valami ilyesmire sikerültek:

 

Előzmény: laca5 (4449)
Olajos 2 Creative Commons License 2021.06.05 0 0 4450

Üdv kora tavasszal szórtam szét a hayvard kivieim köré műtrágyát. Azóta rengeteget esett. A kérdésem az hogy most kaphatnak petisot? 

laca5 Creative Commons License 2021.06.04 0 0 4449

Nekem eddig egy módszerrel sikerült oltás ami még is maradt:

Kerestem olyan vessző darabot ami nem hajtott ki valamiért (nem elszáradtat, nálam vannak ilyen alvó állapotban maradó hajtások) és azt oltottam tárolás nélkül azonnal a másikba héj alá, zöldbe fásan. 

Nagyjából mostanában. Mindezt termés mellett, tehát nem vágtam vissza máshol. 

Szerintem csináld, ha van olyan hajtásod, amibe teheted, de hagyj másikat is, ami virágot hoz.

Ha nem kell átoltani akkor levágod az oltást.

Előzmény: Gyula20 (4448)
Gyula20 Creative Commons License 2021.06.04 0 0 4448

Köszönöm a sok információt és leírást. Oltóvesszőt nem tettem el, csak most vágottat tudok felhasználni.

De még mindig nem virágoznak a magonc  szőrös kivik , így várok még , hogy biztos legyek a nemükben.

A magonc szőrös kivik hajtásai is erősek.

 

Nézegettem a már termő kiviket, hogy melyikről lehetne oltóvesszőt szedni , de a termő kivik hajtásai nagyon gyengék ,

viszont van olyan porzós hajtás, hogy már most egy méteres.

 

Hát mindenképpen várni kell , van még vagy öt cserepes magoncom , azokat is jó lenne oltani , azok jóval vékonyabbak.

 

Előzmény: dg46 (4447)
dg46 Creative Commons License 2021.06.04 0 1 4447

Tavaly  június 8.-án több fajta módszerrel szaporítottam a  kivit frissen szedett oltóvesszővel. Ékoltással magoncokba, chip szemzéssel  az öreg tőkén levő erőteljes hajtásokba, amit kb. egy hónap múlva visszavágtam , több levelet hagyva felett. A levélnél kitörő hajtásokat kitörtem, de a levelet meghagytam, a betett rügyből szép hajtás fejlődött, a télen nem fagyott meg. 

Oldalékezéssel is tettem be az erős friss hajtásba, ez több rügyes volt. Ezen az idén már két virág is lett.

Az ékoltásokat zacskóztam  , akkor vettem le amikor erőteljes hajtás jelentkezett. A chip szemzést és az  oldalékezést fóliával   burkoltam ezt is addig hagytam amikor kezdett hajtani a rügy.

Az idei hajtások között lehet találni olyanokat, amelyek rövidek maradnak, általában vékonyak is , ezekről lehet jól rügyet vágni a csip szemzéshez. Az ékoltáshoz pedig a hajtásvég az alkalmasabb. 

Az idén a vegetációban legalább két hét csúszás van, így ennyit érdemes várni .

Előzmény: Gyula20 (4444)
Olajos 2 Creative Commons License 2021.06.03 0 0 4446

Sziasztok. Tudna valaki segíteni abban, hogy hogyan tudnek hozzajutni sárga húsu kivihez esetleg tuscia kivihez?

Felvidéki vagyok és itt nem árulják ezeket a fajtákat. 

Segítséget előre is köszönöm. 

dani64 Creative Commons License 2021.06.03 0 1 4445

Ha van eltéve hűtőbe oltóvessző ,lehet oltani zöldre fáson  úgy mint a szőlőt, vagy csipszemzést alkalmazni.

Ha nincs akkor marad a zöld szemzés kb. egy hónap múlva mikor már vannak  erre alkalmas fejlett szemek.

 

Előzmény: Gyula20 (4444)
Gyula20 Creative Commons License 2021.06.02 0 0 4444

Pár éve ültettem 15 -16 db. magonc kivit. 

Két magonc a múlt évben már virágzott , fiuk lettek.

Ezek véletlenül jó helyen vannak , maradnak porzónak.

Az idén még újabb 4-5 darabon vannak virágrügyek.

Ahogy elnézem nagy részük fiú lesz , mert csokorban vannak a rügyek, csak az egyiken látok

szórt rügyeket. Pár nap múlva kiderül . hogy mennyi a fiú kivi.

Biztosan nagy részük fiú , ezért át kell oltanom őket , így nyáron oltott át már valaki kivit ?

Ha igen érdekelne az oltás vagy szemzés módja , főleg ha megmaradt.

Anna vagyok Creative Commons License 2021.06.01 0 0 4443

Lehet hogy igazad van bar nekerm nem a madarak az igazi kartevok  hanem a mosomedvek elsosorban es  a mokusok .

 

A madarakkal megvagyok, rengeteg itatom van de nem latom hogy ez baj lenne azert is hittem a youtubenak.

 

Neked is lehet igazsagod, nem tudom.

 

Csak azert nem probalom ki most mert nincs rossz tapasztalatom de ha lesz akkor igen.

 

Most jut eszembe hogy sokat nem erek vele, 50 meterre van egy erdoszeli kis patak....

Előzmény: 55judit (4442)
55judit Creative Commons License 2021.06.01 0 0 4442

Sajnos, főleg a rigók hamar elkezdenek vellnessezni az itatókban. Nálam  ilyenkor fedezik fel a gyümölcsöt és vernek szét mindent amit érnek. Ha elveszem a vizet amiért persze sajnálom a kis énekes madarakat, sokkal kevesebb a rigó kártétele. Másfelé mennek vizet keresni, és abban a környezetben rabolják le a kerteket is.

Előzmény: Anna vagyok (4441)
Anna vagyok Creative Commons License 2021.06.01 0 0 4441

Ezt mar en is hallottam a youtube-on kerteszkedoktol hogy a madarak sokszor azert csipkedik le a gyumolcsot mert szomjasak, tanacsos, illetve nem art sokfele vizes edenykeket tenni mert akkor nem nyul hozza.

 

Amiota ezt olvastam azota jol megpakoltam a kertemet itatokkal...

Előzmény: Bogyó 2 (4440)
Bogyó 2 Creative Commons License 2021.05.31 0 0 4440

A mélyhűtős dolog jó ötlet, köszönöm, megcsinálom. A kivi és az állatok, tényleg, nekem se volt még kártevőm, egyedül a kutya eszegette néha, amikor előfordult, hogy valamiért 1-1 megpuhult és idő előtt leesett.

Pedig a seregélyek legújabban már nemcsak a cseresznyét, meggyet, fügét, hanem a sárgabarackot is elkezdték szétverni tavaly, A szamócát a feketerigók csipkedik szét meg a csigák, hangyák. De a kivit tényleg nem. Talán nem ismerik, nem szokták meg. A paw-paw is édes telis-tele tápanyaggal, de az állatok még azt sem fedezték fel, legfeljebb a csigák eszik meg azt, ami lehullott és már rohad szét a földön, ha nem szedjük fel időben.

 

Mókus nálunk ritkán jön, de volt amikor az is eszegette a még zöld sárgabarackot. Egy ismerősöm szerint néha szomjoltóként teszik ezt.

Előzmény: Anna vagyok (4439)
Anna vagyok Creative Commons License 2021.05.29 0 0 4439

Ha befejezted a porzast akkor azokat a fiu viragfejeket lokd be egy nylon zacskoba , tedd be a melyhutobe es jovore probald ki hogy van-e rajta maradek por, illetve  tud-e kotni.

Egyebkent sejtelmem sincs hogy hogy tartositjak, valoszinu leszivjak a viragokrol a port, hogy meg mit csinalhatnak vele azt nem tudom.

 

Ha nekem jovore is csak egy napot el, plane ha nem viragzik ki a lany akkorra akkor porra szorulok megint ha ezek elfogynak.

 

Lehet hogy majd ultetek egy extra fiut valahova a kertbe ahol nincs utban. Sok helyem nincs erre.

 

Esetleg a vadonba es tisztasra/, erdosav mellett lakok/.

 

Tudod mit talalok furcsanak a kiwiben?

 

Nem szeretik az allatok. Minden mas gyumolcsomet megeszi a mokus, mosomedve, opassum es persze a madarak. A kiwit is megprobaltak de kikoptek meg eretten is, nem nyulnak hozza.

 

Szinte az egyetlen gyumolcs ami nalam emiatt megterem.

Előzmény: Bogyó 2 (4438)
Bogyó 2 Creative Commons License 2021.05.29 0 0 4438

Lehet. Én egy helyet láttam még, egy új-zélandi lapot, ahol olyanoknak árulnak, akiknek nagyüzemi szinten van rá szükségük. Ugyanilyen rendelhető verziót nem találtam, de persze ettől még lehet, hogy akad. Nálunk itt még a van annyi beporzó rovar, hogy nem merült fel a kézi beporzás szükségessége, de azt halljuk, hogy itt is romlik a helyzet, eljöhet az idő, hogy nálunk is külön vállalkozás kell majd a beporzásokhoz.

 

Közben szerencsém lett, kaptam egy felajánlást porzós ágra, remélem tényleg összejön. Ez a porzós fénykép alapján már fakad, nálam a termősök még nem, de bízom benne, hogy nem kerülik el egymást.

Előzmény: Anna vagyok (4437)
Anna vagyok Creative Commons License 2021.05.28 0 0 4437

Fogadni mernek hogy masutt is arulnak nemcsak itt, foleg olyan helyeken ahol termesztenek az emberek kiwit vagy nagyuzemileg.

A mehekre egyre kevesbe lehet szamitani, nekem a kiwi lugason 3 darabot szamoltam meg, egyebkent mas gyumolcsokre is arulnak viragport, valoszinu hogy  hatalmas gyumolcsos teruletekre ezt hasznaljak.

 

Egyebkent a fiu kiwim hozott  vagy 10 viragot/ vegre/, egy napot eltek es lehullottak, nem tudom hogy az elso evben ezt csinaljak, vagy csak az enyem?

Talan jovore mar tobb lesz es jobban megmarad, baromi melegek vannak, az sem nagyon hasznalhat neki.

 

Megporoztam veluk egy furt lanyviragot, szines madzagot kotottem az agra hogy tudjam hogy melyik volt, a termesre leszek kivancsi, milyen, mekkora a mesterseges porzottakhoz kepest.

Előzmény: Bogyó 2 (4435)
Bogyó 2 Creative Commons License 2021.05.27 0 0 4436

Jól néz ki, az enyém is hasonló volt a 2014-2018-as években. 2019-ben kevesebb lett6. tavaly meg szinte semmi. A porzós nyilván gyengélkedett akkor is,, de akkor a termősök se virágoztak így, szerintem a tavaszi fagyok nem tettek jót neki.

Előzmény: Anna vagyok (4433)
Bogyó 2 Creative Commons License 2021.05.27 0 0 4435

Értem. Nos, változik a terv, mert valaki ígért nekem porzós ágat, nyilván ez a legegyszerűbb és a jóval olcsóbb is, de azért köszönöm, jó tudni erről a lehetőségről, mert talán az egyedüli a világon.

Előzmény: Anna vagyok (4432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!