Keresés

Részletes keresés

milrose Creative Commons License 2009.10.02 0 0 415
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, bár egy "antiépítményről" van szó. Anno az édesapám szörnyű nagy vasoszlopokat betonozott be az udvarba, szőlőt szeretett volna ráfuttatni. Sajnos rám hagyta a szőlőit, amit nem jól gondoztam, maradtak a vasoszlopok.
A kiszedésük őrült munkával járna, inkább befuttatnám vmi növénnyel. Na, de mivel, és hogyan? A "csupasz" vasra semmit nem lehet felfuttatni, valamivel burkolni kellene.
Nem túlzás, 2 éve gondolkodom ezen :) (Nagyon buta és ötlettelen vagyok).
Nagyon megköszönném, ha segítenétek!
Próbálok képet is felrakni.
oszloposzlop
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.21 0 0 413
Ez a kütyü szerintem úgy működik, mint az optikai kábelek. Csak el kell valahogy érni, hogy a vízsugár ne hulljon szét, hanem mint egy cső egyben maradjon. Az hiszem, ezt valahogy úgy tudják elérni, hogy a vizet spirál alakban megforgatva nyomják ki a csövön, így az "egyben" marad. A végén bebocsájtott fény pedig a vízsugár belső változó törésmutatójának eredményeképp nem tud kilépni a vízből. Tény, hogy felettéb ötletes találmány az üvegszálas hírközlést átülteni  a látványtechnikába. Egyébként nappal is látszik, csak nem olyan erősen. Természetesen nem teljes tűző napon, de borult időben igen. A kiállításon is világos volt, és lehetett látni, de tény, hogy sötétben élvezhető igazán.
Előzmény: RCTiv (412)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.20 0 0 412
arra figyelj azért, hogy a színek csak este látszanak nappal nem. lehet kapni csapra szerelhető cuccost is, jópofa dolog. konkrétan az általad linkelt kütyüt nem ismerem.
Előzmény: szilva1979 (410)
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.20 0 0 411

Én tavaly tavasszal, a nemzetközi virágkiállításon láttam ilyen világítós vízsugarakat. Azt hiszem az is az OASE bemutató standja volt. Érdekes, szép is, de nekem a kertbe nem kellene, mert olyan természetellenes. Az ilyen parkokba, terekre, középületek belső tereibe való látványosság. SZerintem legalábbis. Persze ízlések és .....

A csobogók keringetéséhez nem kell nagy teljesítményű szivattyú, elég olyan 10 W-os, de a szivattyúk dobozán, vagy a prospektusában benne van az emelési magasság, ami azt jelenti, hogy a víz felszínétől (függetlenül attól, hogy a szivattyút milyen mélyre teszed) mekkora magasságra képes felnyomni a vizet. Ilyen szvattyúkat lehet kapni nagyobb áruházakba, ahol van kertészeti osztály, és a kisállatkereskedésekben is. Műanyag csövet különböző átmérőben, méterben vehetsz a kertészeti boltokban.

Előzmény: szilva1979 (410)
szilva1979 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 410
Köszönöm!
A keringetéshez milyen berendezés szükséges? Valamilyen elektromos motor és műanyag csövek?

Egy másik fórumon találtam egy szintén jópofa dolgot, itt van róla videó:
http://www.ende.hu/video/c738707b5c026a65ba61
Színes, programozott, időzített vízsugarak. Úgy láttam, hogy ehhez sem kell nagyobb víz (mint pl. kerti tó), de még utána járok.
Előzmény: Kiskertész (409)
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.08 0 0 409

Én beszerezni nem tudom, a netről lettek letöltve, illetve valamelyik kertes újságból beszkennelve, kivéve az utoljára feltett képeket, mert azok saját készítésű csobogók voltak. De igazából ezek egy kis ügyességgel otthon is elkészíthetők. És vizet azt nem kell odavinni, hiszen ezek csak keringetik a vizet. Csak áram kell. És nem kell nagy teljesítményű szivattyú sem hozzájuk.Egy kis önbizalom, és neki lehet veselkedni:))

Előzmény: szilva1979 (408)
szilva1979 Creative Commons License 2009.09.08 0 0 408
Szia Kiskertész!

Egy pár képpel nagyon betaláltál nálam :) (Remélem, megjelennek a hozzászólásban. Az előnézetben benne voltak.)


A sziklakert aljában szinte mind a hármat el tudnám képzelni.
Ezeket be tudod szerezni? Kb. mennyibe kerülnek?
Az áramon kívül mire van még szükség? Gondolom szükség lenne szivattyúra, illetve valamilyen csőrendszerrel oda kell vinni a vizet is a házból. Vagy ezek önmagukban keringetik a vizet?
Előzmény: Kiskertész (400)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.03 0 0 407
;D hiába futsz úgyis utólérünk :DD
Előzmény: Tartomo (403)
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.03 0 0 406

Ezek pedig sajátok

 

Kiskertész Creative Commons License 2009.09.03 0 0 405
Tartomo Creative Commons License 2009.09.03 0 0 403
Hihetetlenek vagytok! Minden poénomat lelövitek előre! Én si akartam  rá tenni őszi deko-t, csak maglepinek szántam.... :D :D :D
Előzmény: RCTiv (398)
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.03 0 0 404
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.03 0 0 402
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.03 0 0 401
Jaj!!!Nem lehet igaz. Először nem rakta be a képeket, most meg duplán :(
Előzmény: Kiskertész (400)
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.03 0 0 400

Valami kép tényleg jó lenne, mert úgy könnyebb stílusilag választani.

Ezek a képek a netről, vagy újságokból valók. Talán adnak valami ötletet

 

Előzmény: szilva1979 (394)
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.03 0 0 399

Valami kép tényleg jó lenne, mert úgy könnyebb stílusilag választani.

Ezek a képek a netről, vagy újságokból valók. Talán adnak valami ötletet

 

 

Előzmény: szilva1979 (394)
RCTiv Creative Commons License 2009.09.03 0 0 398
azért még idén is lehet szép, alulra meg oldalra két két gömböc kis krizantém bokrot nagyon el tudnék képzelni, nemsokára tele lesz velük minden én biztos kiraknám oda :)
Előzmény: Tartomo (395)
kisidi Creative Commons License 2009.09.03 0 0 397
Jó helyre írsz szerintem. Az a kérdés, hogy valami otthon készített megoldást keresel, vagy készet szeretnél venni, és persze mennyi pénzt szánsz rá.
Az áramot mindenképpen meg kell oldani, ezért nem mindegy hova szánod, teraszhoz közel, távolabb a kertbe. Nem ártana feltenni pár képet a kertről, hogy a stílust jobban be tudjuk lőni. De addig is, ezek nálam vannak.ill. az első nem itt készült kép, de uilyen. a másodikon meg nem látszik nagyon jól.
Előzmény: szilva1979 (394)
kisidi Creative Commons License 2009.09.03 0 0 396
Igen, ő tényleg eltévedt, de ő választotta a lakhelyét, én nem erőtettem:)

Csak tartamonál arra gondoltam, hogy ezek a cserepesek náluk nyaraló szobaiak mind szerintem, szóval valami eredendően szobai dolgot kellene oda.

Nálam míg nem voltak felnyírva a tuják a hostasban, volt eredetileg háromféle páfrány a komposzt felőli oldalon árnyékban. Mindig döglődtek, mostanra csak egy maradt, de semmi baja ahhoz képest, hogy sokkal több nap éri.
Előzmény: agicza (393)
Tartomo Creative Commons License 2009.09.03 0 0 395

Az egységesítés már nekünk is  az eszünkba jutott, még akkor amikor el sem készült. Mivel a kert szezonnak  hamarosan vége már nem fektetünk be cserepekbe, és új növényekbe. De jövőre a cserepek egységesek lesznek. Mindegyik terrakotta cserép lesz, tehát nem műanyag. A növényeket pedíg még meglátjuk. Ezek a jelenlegi növények csak azért vannak itt, mert bírják a napot, és így mostmár van helyük. Eddig a terszon 1 sorba voltak állítva, most legalább van hely a teraszon.

Valóban sok egy kicsit így, de már marad  erre az egy-másfél hónapra, amíg még a szabadban lehetnek a  növények. Én középre két gömbre nyírt puszpángot szeretnék felülre meg valami olyat, ami sokat virágzik.

Előzmény: agicza (390)
szilva1979 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 394
Sziasztok!
A topik címét olvasva úgy gondoltam, hogy ide tartozik a kérdésem, de úgy látom, hogy mostanában inkább a növények vannak porondon :)
Segítséget szeretnék kérni: szeretnék a kertbe valamilyen érdekes, vízzel kapcsolatos látványosságot telepíteni.
Tavat sajnos nem lehet, mert ahol hely lenne rá, ott a föld alatt csatorna van.
Van egy sziklakertem (nem túl nagy), de jó lenne egy kis víz is. Valahol láttam egy bambuszból készült "örökmozgót", amit a víz hajtott, de mivel a házunk elég modern (belül teljesen minimál stílus), ezért valami a kertbe is valami modernebbet szeretnék.
Ha valakinek van valami ilyesmi a kertjében, vagy van valamilyen jó ötlete, kérem, segítsen. Ha tudtok, kérlek, fotót is küldjetek!
agicza Creative Commons License 2009.09.03 0 0 393
Lesétálsz a lépcsőn és annak a tövében máris láthatsz egy eltévelyedett példányt. ;-P

Az Osmunda _elvileg_ bírja, gyakorlatilag ő is perzselődik, ha kiszárad a földje... Mocsárit hamarabb mondok neked...
Előzmény: kisidi (392)
kisidi Creative Commons License 2009.09.03 0 0 392
Csatlakozom, én is pont hasonlót akartam írni. Páfrány gyönyörű lenne, de van olyan, ami bírja a napot?
Előzmény: agicza (390)
agicza Creative Commons License 2009.09.03 0 0 391
Vagy a legalsóba egy négyszögletes bonsai-cserép szerűség, és abban formára nyírt örökzöld vagy alacsony terülők...
Előzmény: agicza (390)
agicza Creative Commons License 2009.09.03 0 0 390
Kritizálhatok egy icipicit? Érdemes lenne a cserepeket és a bennlevőségeket egységesíteni, és valamilyen csüngő habitusú növényekkel dekorálni a két legmagasabb tartóhelyet, pl. aszparágusz, Scindapsus, stb. A többit pedig - a középsőre vmi dupla díszt, az alsókat pedig szabadon hagyni, nekem így most kicist túl lett 'dekorálva'.
Előzmény: Tartomo (389)
Tartomo Creative Commons License 2009.09.03 0 0 389
Tegnap elfelejtettem  a képeket -most pótolom!Mindent visszatettünk a helyére. A dracénák eszméletlen módon nőnek ezen a kisteraszon. Még sose láttam ilyen széles leveleket ezen a fajtán,  az új levelek  1 cm szélesek. Ez a terasz  az eddigi legjobb növénynevelő helyem.  
agicza Creative Commons License 2009.09.02 0 0 388
Az ilyen két épület közötti kis terekből ideális mediterrán (vagy japánkerti ;-P) oázist lehet varázsolni, csak megfelelő növényesítés kérdése. :-D

A falburkoláshoz lehet, hogy jobb lenne a melléképület falán lábazatként felvitt köveket vízszintesen hagyni, majd a telibe kövezett összekötő falat egy kőoszlopnyi szélességben ráfordítani a melléképület falára, a kút jellegéhez is jobban menne itt az elvágólagosság...
Előzmény: Tartomo (384)
Tartomo Creative Commons License 2009.09.02 0 0 387

Köszi, a mesterek érdeme. ;)

Este jönnek a képek a teljess végeredményrők.

Előzmény: orchideák (386)
orchideák Creative Commons License 2009.09.02 0 0 386
Nagyon mutatós lett! Igazán feldobta azt a falat.
Előzmény: Tartomo (384)
Tartomo Creative Commons License 2009.09.01 0 0 385
anygfal= a nagy fal ( ami a ház és a mellék között van).
Előzmény: Tartomo (384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!