Keresés

Részletes keresés

rsdhajo Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2207
Mikor küldted?
Előzmény: deresedő (2206)
deresedő Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2206
Azért nem tudsz belépni, mert még nem aktiváltam a regisztrációdat. Ugyanis még nem tudtalak beazonosítani, s erről küldtem is egy e-mailt.
Előzmény: rsdhajo (2205)
rsdhajo Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2205
Valamiért nem tudok a belső fórumba belépni.

Rossz felhasználónevet adtál meg. Ellenőrizd le a felhasználónevet, majd próbálkozz újra. Ha továbbra is gondjaid lennének, lépj kapcsolatba a fórum adminisztrátorával

rsdhajo
deresedő Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2204
Szombati szemétszedéshez:

Ametiszt utcaiak! Légyszi találjatok ki gyorsan (holnap délelőttig), hogy nálatok hol legyen a gyűjtési/elszállítási pont. Ugyanis ezt (mármint a gyűjtési pontot még a szemétszedés előtt) le kell fotóznom és elküldenem. A Jáspis utcai már megvan.

Ha szombaton délelőtt esik az eső vagy vihar van, esetleg gejzírek törnek fel, akkor 13 órától csináljuk. Többi részlet a belső fórumon.
zida Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2203
Gyógyítva. :)
Előzmény: deresedő (2202)
deresedő Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2202
Zida:
A zárt fórumhoz egy bug-jelentés:

Altéma nyitásánál sql-hiba.
deresedő Creative Commons License 2008.03.26 0 0 2201
A belső fórum új helyre került: http://pestszentimre.tarhelyem.hu
A régi helyről még van átirányítás egyenlőre.
Azok számára, akik nem regeltek még: belépés előtt a "nincsennek fórumok" felirat látszódik, ez csak annyit jelent, hogy jelszó nélkül nem láthatók a témák.

RadyRr Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2200
Köszi, működik rendesen.
Előzmény: zida (2198)
deresedő Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2199
Figyelem!

Ha valaki hiába próbál regelni a belső zárt fórumra (nem kap aktiválást), akkor valószínűleg nem sikerült kellően azonosítani. Ilyenkor kap egy levelet, ami még kér tőle kiegészítő adatokat (név, cím), de ha mégsem jön levél, akkor küldhet magától is egy ezeket tartalmazó e-mailt az én címemre (epv631@freemail.hu).
zida Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2198
Meggyógyult :)
Előzmény: RadyRr (2195)
zida Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2197
Köszi, megnézem.
Előzmény: RadyRr (2195)
102/B/2 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2196
Tökéletes, köszi! (van is neki topik.)
Előzmény: deresedő (2194)
RadyRr Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2195
@Zida:
A zárt fórumhoz egy bug-jelentés:

Szokásomhoz híven ismét eljátszottam minden egyes felhasználói beállítással és sikerült egy ilyen hibát produkálnom:

template->_tpl_load_file(): File ./styles/subsilver2/template/ucp_header.html does not exist or is empty
Fórum hiba


A subsilver stílust választottam, ahogy az elérési útban is látszik.
A hiba új hozzászólásnál, illetve a felhasználói vezérlőpultnál jön.
deresedő Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2194
Ezt inkább a zárt fórumon...
Előzmény: 102/B/2 (2193)
102/B/2 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2193
Épp egy olyat ástatok a hétvégén az erdő felöl? :)

Az 1000 literes tartályok egyébként hogy lettek megoldva? Azt írtad, a túlfolyóik szikkasztóhoz csatlakoznak...
Előzmény: deresedő (2192)
deresedő Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2192
Kb. 20 cm az első, utána van egy másik kb. 120 cm-nél, az sem vastagabb, a kettő között elszivárog, tehát egy nagy szikkasztó eredményes lehet, csak nem tanácsos túl közel tenni a házhoz. Mondjuk 30 méterre :)
Előzmény: szkocsyék 180/3 (2191)
szkocsyék 180/3 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2191

Sziasztok!

 

Vízelvezetés témában lenne kérdésem. Tud valaki arról, hogy ez a vízzáró réteg milyen vastag? Mármint ami 20-40cm mélyen kezdődik a felszíntől. A kérdés azért lenne érdekes, mert én az egyik csatorna esetében leástam úgy 40-60cm mélyre 30-40 cm-es átlóval és a gödröt feltöltöttem kaviccsal (még jól is jött a kertben talált építési törmelék) Abba a lyukba befolyik a víz a tetőről, de el is ment szépen. Ez azért működik, mert szerencsém volt, vagy ez máshol is működhet esetleg? Vagy ezzel oldottam meg, hogy a ház 2 éven belül megsüllyed? (Bár a szerződéskötéskor valamelyik deponátoros emberke azt állította, hogy amúgy is szerencsések vagyunk ilyen szempontból, mert a Tigriskő utca és annak is a mi oldalunkon lévő vége van a legmagasabban a területen, azért nálunk is övig állt a sár az udvaron és a kocsibeállónknál nem lehet beülni az autóba, mert mindenütt áll a víz.)

deresedő Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2190
29-én reggel 9-től (ki hogy kel fel) 2 csoportban az Ametiszt és a Rózsakvarc utcák mögötti részen kezdődik a munka.
Amúgy sok gondot, problémát és pénzt megtakaríthatsz magadnak, ha mégiscsak nekidurálod magad és legalább az utolsó 1 évet átolvasod.
Előzmény: kopmik (2188)
monitor36 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2189

Meg tudná nekem valaki mondani (írni), hogy hány házból fog állni teljes felépülte után  lakópark és ebből mennyi készült már el?

Köszönettel

monitor36

kopmik Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2188

Jó estét, sziasztok!

 

Ha minden jó megy jövő tavasszal mi is Pestszentimrére költözünk. IX. ütem. Ha esetleg van valaki a fórumozók közül aki szintén IX. ütemes, kérem bátran írjon és cseréljünk telefonszámot. Ahogy látom, nagyon összetartó társaság alakult ki. :)

 

Más: Nem volt kedvem végigböngészni a hozzászólásokat; ha jól tudom 29-én lesz szemétszedés. Mikor találkoztok? Szívesen segítek én is.

 

Szép estét,

 

Miklós

deresedő Creative Commons License 2008.03.24 0 0 2187
Elindult és már működik a belső, zárt fórum, mindazokat a témákat, amik csak belső ügyek vagy nyilvánosságra hozás előtt előkészítést igényelnek, nem tartoznak sem a kivitelezőkre, sem az önkormányzatra, sem a munkásokra, akik itt dolgoznak, lehet oda írni (egyszeri kontrollált regisztráció után).

http://pestszentimre.extra.hu/index.php
drasi2 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 2186

Nem igazán tudom mire gondolsz. Ha a fórumon nem is akarod, e-mail-ben kifejthetnéd az ötleteidet.

 

Üdv-drasi

Előzmény: VReeka (2183)
deresedő Creative Commons License 2008.03.23 0 0 2185
- mi volt a terv

Az engedélyezési tervben, ahogy már említettem, vízelvezetéses árkolás volt

- volt-e egyálatalán

Volt ezek szerint, de a kivitelezést ennek ellentmondóan úgy változtatták meg, hogy a terület (legalábbis a IV. ütemnél, de ha jól láttam, akkor nem csak ott) úgy lett kialakítva, hogy az utcáról a kertek felé follyon el a víz, szándékosan. Tehát itt szó sincs az utcára hömpölygő vízről, ellenkezőleg. Misiék persze váltig állították, hogy ez nem így van, rosszul látom, utána mikor az a hülye víz, ami szintén nem tudta, hogy nem így van és befolyt az utcáról, akkor meg "ja igen, de jó lesz így".

- mi lesz most, hogy minen már közterülez, de a víz nem kaar eltűnni??

Jó kérdés. Zoli megmondta, hogy amíg nincs megoldva kerületszinten a dolog, addig bakfitty, de törekednek rá. Pár év az egész. Vagy megoldjuk magunk valahogy vagy kiverünk valamit a kivitelezőből, aki utólagosan is garanciával tartozik a nem vagy rosszul elvégzett munkákért, hiába vette át a terültetet az önkormányzat. Pontosabban ehhez kell az önkormányzat fellépése (ehhez Zoli sajnos kevés), ahol viszont a Kulcsrakész elég jól helyezkedik, a kerületi újságban a rólunk szóló cikkeket is valaki megpróbálja eltüntetni, szóval nem mondom, hogy korrupció van, meg azt sem csúszópénzek, meg azt sem, hogy magánérdekek érvényesülése, én egyáltalán nem mondok ilyeneket, ebben az országban ez amúgy is elképzelhetetlen.

Állíólag azért is kellett szikkasztót telepíteni a házaink kertjébe, mert a csapadékvizet nem szabad a csatornába vezetni.

Nem, valóban nem szabad. De a Kulcsrakészes házak kertjébe nem telepítettek szikkasztókat "gyárilag", hisz ez nem szerepelt az tervekben, s nem véletlenül, mert elvezetéses árkolás lett volna, amit viszont szintén nem csináltak meg. Ezért mi már 4 db 1000 literes tartályt is leástunk a szomszédokkal, abba vezetjük a tetőkről és a kerti tárolókról a csapadékvizet (ez később jó lesz locsolásra is, búvárszivattyúkkal, így ingyen lesz kerti víz), ezek túlfolyóinak pedig nagy szikkasztókat alakítottunk ki, mindezt a föld alatt, de ez mind plusz költség, plusz munka és az utcáról befolyó vizet nem tudjuk teljesen semlegesíteni. A szomszéd telek megpróbálta bevezetni a saját tartályába, kiöntötte őt, annyi folyik onnan be.
Előzmény: Executive (2184)
Executive Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2184

A mi terveink szerint (ahogy emléxem most erre) minden udvar szint az út szintjéhez van 0-ának tekintve. Mi, egy utólago döntés alapján kértük az utcára lejtetését az egész udvarnak, szerencsénk van. Nekünk nincsenek ilyen gndjaink, a lehulló csapadék eddig nem jelentett olyan mértékű vizesedést, amit itt a fórumon láttam képen, illetve a tetőről lefolyó csapadék szikkasztása jónak tűnik.

Mindazonáltal érzem, hogy azt a korábban memlített közterületi csapadékvíz elevezetés kérdéskörére megoldásra kell leljünk. Taán a Lévai Zoli segítségét kell kérjük, akár magunk valaki által kellene utána menjen, mi lesz ezzel a csapadékvíz levezetéssel?

Állíólag azért is kellett szikkasztót teleítni a házaink kertjébe, mert a csapadékvizet nem szabad a csatornába vezetni. Utána kéne menjünk, mi a terv, és mi az elképzelés az udvarokból az utcára hömpölygő csapadékvízzel?

Valaki vállalja fel kérem, hogy utána megy:

- mi volt aterv

- volt-e egyálatalán

- mi lesz most, hogy minen már közterülez, de a víz nem kaar eltűnni??

 

Ex.

 

Előzmény: esz23 (2182)
VReeka Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2183
Sziasztok

Ez igy igaz, viszont egységben az erő......
Előzmény: drasi2 (2177)
esz23 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2182

Azt gondolom, hogy deresedőnek teljesen igaza van, sajnos akármennyi földet odavihetsz, nem a telek "magasságán" múlik a vízelvezetés, hanem a mélyebb rétegek szerkezetén, ami nálatok nem túl kedvező.

 

A szikkasztás egyébként van, ahol megoldás, így például a Tigriskő utca rét felöli oldalának nagy részén biztosan, de szerintem máshol is lehet. Ott, az erdősáv mellett nyilvánvalóan nem az, nem tudom, mit lehetne csinálni.

Előzmény: 102/B/2-NÉ (2181)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2181
Szerencsére a telken belüli szomszédainknál nincs ekkora tórendszer (legalábbis úgy láttam az erkély ajtónk mögül:)), viszont a mi oldalunk felől van a legkevesebb föld, és ide gyűlik minden víz.

De igazad van. Nem tudom ki volt az a barom aki úgy gondolta, hogy itt majd működik a szikkasztás. Egy pestszentimrei őslakossal beszélgettem és mondta, hogy ez az egész placc mindig is belvizes volt....

Valahogy el kell vezetnünk majd a vizet. Valami megoldást kell majd találnunk. Csak még nem tudom milyet. Mondjuk 1-2 kocsi föld még nem ártana egyébként.
Előzmény: deresedő (2180)
deresedő Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2180
Nem is elsősorban a föld mennyiségével, hanem a milyenségével van probléma, meg azzal, hogy a terület nagy részén a legfelső réteg alatt van egy 20 centis vízzáró réteg, mely megakadályozza a szikkasztást (nem is beszélve a benne hagyott tetemes mennyiségű építési hulladékról).

Annál érdekesebb kérdés, hogy ki volt az az elmebeteg, aki ide szikkasztásos vízelvezetést tervezett? Pontosabban a tervek szerint legalább részben árkolásos vízelvezetés lett volna, tehát a kérdés még, hogy ki volt az a kapzsi tolvaj, aki még ezt is megváltoztatta szikasztásra? (Igen, tudom, nincs hová elvezetni a csapadékvizet, de ezt nem hiszem el, megfelelő hozzáállással lehetett volna megoldást találni, árnyalattal jobbat, mint hogy a kertek halastavakká változzanak.)

Mindenki abban reménykedik, hogy a füvesítés és a növénytelepítés fellazítja a földet és az így hatékonyabban elszívja a nedvességet, csapadékot. Nos, nézzük meg az I. ütem kertjeit...
Előzmény: 102/B/2-NÉ (2178)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2179
kertünk2
Előzmény: 102/B/2-NÉ (2178)
102/B/2-NÉ Creative Commons License 2008.03.22 0 0 2178
Szerintetek is elég földet kaptunk a kertünkbe? A kulcsrakész szerint igen...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!