Keresés

Részletes keresés

szivats Creative Commons License 2019.11.30 0 0 8923

Mi történt egy órája a Tanácsházánál, hogy mentő és rendőr is volt?

Előzmény: Nibiru (8901)
laci_52 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 8922

Az mindegy, ki szervezte le, a lényeg az, hogy lesz fejlesztés.  Már többször megírtam, hogy ez egy jó adottságú vonal - zárt, egyenes pálya, nem túl rövid állomásközök - és megérdemelné a fejlesztést. Most végre történik valami 20 évnyi folyamatos lepusztulás után.

Előzmény: Ordas (8921)
Ordas Creative Commons License 2019.11.25 0 0 8921

Amit Ughyék szerveztek le. De ilyen ez a popszakma

Előzmény: szivats (8920)
szivats Creative Commons License 2019.11.25 0 2 8920

A válasz egy politikus fészbuk bejegyzéséből:

 

"Dolgoznak a munkások a Nagy-Burma vasút és az Üllői út kereszteződésében, a Pozsony utca torkolatánál: eltávolítják a vasúti átszelést, mert annak állapota nem tette lehetővé a jövőre érkező alacsonypadlós CAF villamosok áthaladását. (Felkészül: Béke tér, végállomás, váltókörzet!) Még idén megindul a peronok akadálymentes átalakításának engedélyezése, tavasszal pedig az átépítése is, így jövő év végére az 50-es viszonylaton közlekedő szerelvények fele már új, korszerű, akadálymentes CAF villamos lesz.

Megígértük, megcsináljuk."

Előzmény: szivats (8919)
szivats Creative Commons License 2019.11.25 0 0 8919

És abból mi lehet az igaz, hogy az egészet azért csinálják, mert jövőre érkeznek az 50-es vonalra is az alacsony padlós villamosok?

Előzmény: laci_52 (8918)
laci_52 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 8918

Sőt mi több, a közeljövőben a Béke téri végállomás váltóit is cserélik!

 

Előzmény: szivats (8917)
szivats Creative Commons License 2019.11.24 0 0 8917

Tényleg kiszedték a Nagyburma keresztjét!

Előzmény: laci_52 (8914)
Ordas Creative Commons License 2019.11.19 0 0 8916

Szemerénél a leágazásnak külön fénysorompója van. De minek?

Előzmény: fehér atléta (8915)
fehér atléta Creative Commons License 2019.11.19 0 1 8915

Kár a Burmáért. Bíztam benne, hogy valami egyelőre ismeretlen célból újraindul rajta a forgalom. Persze, a pálya alkalmatlan rá, ellopták a sínek egy részét, stb. De relatíve kis ráfordítással ismét járhatóvá lehetett volna tenni.

Villamosközlekedés szempontjából érthető a lépés. 

Előzmény: laci_52 (8914)
laci_52 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 8914

Az előkészületekből úgy tűnik, hogy a hét végén kiveszik az 50-es villamos vonalán az ipavasúti keresztet. Épp ideje már, legalább 15 éve nem járt ott vonat...

 

szivats Creative Commons License 2019.11.12 0 0 8911

Az elmúlt órában drasztikus közösségi közlekedés fennakadás volt Ferihegyen!

Kb. 15:42-től 16:17-ig egyetlen busz sem tudott elindulni Ferihegyről a Nagybánya utcában, mert egy a

 

tilosban parkoló

 

"criterion"

 

feliratú kisáruszállítótól, a buszok nem tudtak kifordulni a Nagybánya utcába. És amikor előkerült a gépkocsivezető "nyilván" még neki állt feljebb!

Öt busz állt sorban...

Azért az meglepett, hogy a kiérkezett BKK Forgalomirányítás nem kért hatósági intézkedést (, és még a buszvezetőket sem védte meg, a gépkocsivezetői inzultálássokkal szemben).

Előzmény: laci_52 (8806)
Nibiru Creative Commons License 2019.11.07 0 0 8910

Nálunk a Bókay fölött ebben az évben nem, de előtte minden hétvégén, sőt sokszor hét közben is jöttek-mentek "a szúnyogok" ahogy a szomszédom nevezi őket. 50-100 méter magasságból pásztázták a területet.
Nem csak a légiközlekedést zavarják, de közbiztonsági problémát is jelentenek. 
A lézeres hülyegyerekek témája meg aztán külön misét érdemel.  

Előzmény: Ordas (8907)
Nibiru Creative Commons License 2019.11.07 0 0 8909

Ötletelnek a kezeletlen elmebajosok. Már csak a Károlyi szobor hányzik a Kossuth térről.

Előzmény: szivats (8905)
pepe_pepe Creative Commons License 2019.10.22 0 0 8908

igen, vasárnap végigjárták az utcákat nálunk is, s végigkérdeztek minden házban

Előzmény: Ordas (8907)
Ordas Creative Commons License 2019.10.22 0 0 8907
Ma becsengettek a reptéri rendőrök és infót gyűjtenek a lézeres, drónos forgalmi zavarókról. Más járt így Szemere telepen?
szivats Creative Commons License 2019.10.20 0 0 8906

A rend éber őrei a (még) Cziffra György utcában éppen mérik az elhaladók sebességét.

Előzmény: szivats (8882)
szivats Creative Commons License 2019.10.20 -1 2 8905

Karácsonyék provokatívan vissza akarják hozni a Demszky-Gyurcsány világot:

 

https://www.origo.hu/itthon/20191020-bauer-tamas-poszt-az-utcanevekrol.html

 

Lőrincen mikor lesz újra Hámán Kató és Sallai utca?

 

 

Előzmény: Nibiru (8894)
Nibiru Creative Commons License 2019.09.29 0 0 8904

Hát, hangerő összehasonlítás terén nem tudok mit mondani. Tény viszont, hogy egy múlt év szeptemberi buli (itt is tárgyaltuk) volt minden idők leghangosabb Bókay kerti bulija. Szerintem akkor kilazult pár csavar a konvektorokban. :-/

 

Előzmény: darpa (8902)
Nibiru Creative Commons License 2019.09.29 0 0 8903
darpa Creative Commons License 2019.09.28 0 0 8902

Nem szeretnék én sem politizálni, nekem a bal 19, a jobb meg 1 híján 20, és az összes politikusról megvan a véleményem. Ironikusan írtam, amit írtam. 

Csak éppen a szocikba futottam bele a piacon, így nekik mondtam el a dolgot. Megoldást sem tőlük, sem mástól nem várok. 

És igen, én 16 éve lakom a KISZ-en, és végigéltem a Szeptemberfeszt időszakát is, meg a cigánylagzit is, meg az utána következőket. 

Emlékeztem is, hogy írtam erről ide már réges-régen, és igen, 2008-ban: 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=82487755&t=9011499

A helyzet annyival jobb manapság, hogy 10-kor bezár a bazár, de viszont hangosabban nyomják, mert anno a szobák falai nem rezegtek, meg a konvektor sem. Pedig azóta az ablakok is ki lettek cserélve, és a hangszigetelés kicsit jobb lett. 

Előzmény: Nibiru (8901)
Nibiru Creative Commons License 2019.09.27 0 0 8901

Probléma megoldva? :D

Nem szoktunk itt politizálni, mert ez a topic sosem arról szólt, de úgy érzem, hogy ez a zaj téma tévútra ment, nem kissé. Pont 20 éve volt, hogy a helyi kezdeményezésű, jó kis csöndes és baráti hangulatú pörköltfőző versenyből az akkori önkormányzat (Polgármester: Mester László, MSZP) csinált a következő évre kihangosításos, Benke Laci bácsis óriáskondéros kerületi bulit és elnevezték Szeptemberfesztnek, ami szerencsére elkerült innen, de lett helyette más, egyre több és egyre hangosabb. Még cigány lagzit is engedélyeztek ami olyan hangerővel ment, hogy az összes koncert elbújhat mellette. A rendőrség oszlatta fel őket hajnali négy után, a Bókayból meg romhalmaz lett. Az akkori különféle koncertek pedig nem értek véget 10 órakor. Vagy ha véget is értek, a mutatványosok hangszóróiból még órákig ment a tuc-tuc. Nem feltétlenül Ughy Attila érdeme, de tény, hogy az ő polgármestersége óta ilyesmi nem fordult elő. A gond csak az, hogy a terület addigra annyira ki lett építve és be lett járatva ilyen szempontból, hogy folytatódtak a különféle rendezvények. Még ha nem is koncert hangerővel, de akkor is zavaró módon.

Két dolog. Egyrészt nem a koncert stop a megoldás. Időnként ha van egy koncert este, senki nem szólna egy szót sem. A baj azzal van, hogy a zajongást már pénteken elkezdik és vasárnap is folytatják. A mutatványosok egész napos és folyamatos zaja ami igazán zavaró. Meg az egyéb, kihangosítással járó, hétvégi rendezvények.

A másik pedig, hogy én kampány közben tett ígéreteknek még akkor sem hiszek, ha leírják. Főleg azoknak akik pártpolitikát és úgy általában véve országos politikai paneleket használnak egy önkormányzati választáson. Azt mondják amit akkor éppen hallani akarsz, aztán tojnak rá hogy mit ígértek.

Itt élek Pestszentlőrincen, a Bókayban már 30 éve. Volt azóta néhány polgármester, különböző színekben és ha összevetem őket, Ughy még mindig jobb mint eddig bármelyik volt. Aki például visszasírja Mester László kurzusát (ha már a szocikról van szó) az nem normális, vagy fogalma nincs mi zajlott akkor  kerületben. Vagy akár utána. Úgy köszönt el, hogy befektetéseket ígérve kemény pénzekkel meglopta a saját barátait. Mi meg a kerület pénzét bíztuk rá...

Nyilván mindannyian találunk hiányosságokat és hibákat a kerület működésében, de Ughy becsületes ember akin jellemző módon még a szociknak sem sikerült fogást találniuk, ezért jönnek a stadionozással. Mert csak azt képesek összehozni a hibájának, hogy Fideszes. Mint ahogy Tarlós esetében, megjegyzem.

Summa summárum, a zaj témát a maga helyén és módján kell kezelni, és itt sem azért hoztam fel, hogy kampány téma legyen belőle.

Előzmény: darpa (8900)
darpa Creative Commons License 2019.09.27 0 0 8900

Probléma megoldva! 

A Havanna piacon (MDF piac?) a múltkor aláírásgyűjtő szocikba futottam (Stadionstop?), és megkértem az ott lévő úriembert, hogy inkább azt intézze el, hogy koncertstop legyen a Bókayban. Azt mondta, hogy mindent megtesznek. De legalábbis mindent is. 

Úgy legyen.

Valahogy nem hiszek benne, de én egy cinikus vénember vagyok. 

Amúgy a stadionok már nagyrészt felépültek, azt már nem nagyon kell (lehet) megállítani, úgyhogy ráfeküdhetnének erre, akár...

Előzmény: Nibiru (8894)
laci_52 Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8899

Traffipax van a Cziffra György utcában!. Nagy szerencsém volt: az előttem haladó autó rám fékezett, ezért belül maradtam az 50-en...

Nibiru Creative Commons License 2019.09.24 0 0 8894

Bele akartam fogni, de úgy döntöttem, hogy a könnyebbet választom: elköltözöm. Öreg vagyok már ahhoz, hogy megváltsam a világot. Szeretek itt lakni, de még azt sem sikerült elintéznem, hogy a Gilice tér átépítése után az utcánba terelődött forgalom miatt egyirányúsítsák az utcánkat, hogy a kurv@ GPS-ek ne rajtunk keresztül vezessék el a forgalmat. Tábla nincs. Helyette raktak le két fekvőrendőrt ami jóval több pénzbe került, és ami semmit sem segített. :( Három év alatt jutottunk ennyire, mert az a rohadt Cziffra György utca a főváros kezelésében van és nem adtak engedélyt a táblára. A kerülettel sokkal volna könnyebb dűlőre jutni, csak legyen aki felvállalja.

Előzmény: darpa (8897)
darpa Creative Commons License 2019.09.17 0 0 8897

Igen, én is azt várom. Mármint, hogy valaki megtegye az első lépést. Azt sem hiszem, sajnos, hogy lenne értelme harcolni. Ha sok ezer ember közül senki nincs, aki ért ehhez, hogy hogyan kell érdekeket érvényesíteni, jogokat kiharcolni, vagy biztos van aki ért hozzá, de semmit sem tesz, akkor minden marad a régiben. Vagy csak durvul a helyzet. Szomorú, de ez van. 

Előzmény: Nibiru (8896)
Nibiru Creative Commons License 2019.09.16 0 0 8896

Szia, ez nekem is a problémám. Régen csak egy-egy jeles esemény kapcsán volt zaj a hétvégeken, de egy ideje szinte folyamatosan. Már el sem húznak onnan a mutatványosok. Én egy utcányira lakom a Bókaitól és nem lehet a kertben meglenni a zaj miatt. Régen ha tudtuk, hogy már megint jön egy buli, elutaztunk. Ma már a költözésen gondolkodunk. Ott a hétvége, pihenne, kertészkedne az ember erre folyton megy a zenebona, vagy egyéb, kihangosítással járó rendezvény. És nem csak a KISZ érintett, de a Gloriett és Bókay egész környéke. Sőt, volt olyan rendezvény már nem is egy, hogy Havannán túl is hallani lehetett. Itt is volt róla szó a topicban.
Ha valaki venné a fáradságot és aláírásokat gyűjtene, hamar összegyűlne, bármennyi is kell ahhoz, hogy ez az állapot megszűnjön és a Bókay azzá váljon újra aminek lennie kell, egy pihenő-rekreációs helye a Lőrincieknek.
És ebbe akár pár koncert is belefér. De nem az, hogy gyakran egész hétvégén, beleértve a pénteket is, üvölt a zenének nem annyira nevezhető valami. 
Azt nem javaslom, hogy az októberi választások előtt esetleg nekiállj, mert akkor minden egyes embernél magyarázkodnod kéne, hogy nem arról van szó. Első körben a választókörzeted önkormányzati képviselőjét tudod megkeresni ezzel, vagy a jegyzőt, írásban. Szerintem mindenki azt várja, hogy valaki  majd megteszi az első lépést.


Előzmény: darpa (8895)
darpa Creative Commons License 2019.09.15 0 0 8895

Vajon ki a felelős azért, hogy ma és tegnap is folyamatos a tuc-tuc, a basszus brummogása ritmusra rezegteti a lakásban a konvektorokat, még becsukott ablakoknál is. Új hangszert köszönhetünk annak, aki engedélyezi az újabb rendezvényeket a Bókay-kertben. Ez a hangszer a konvektor-ritmus szekció. Köszönöm kedves önkormányzat, köszönöm kedves Bókay-kert vezetőség. Nagy élmény, mondhatom.
Nem akkora a hangerő, mint a múltheti péntek-szombati csodánál, pénteken Karthago, szombaton Beatrice hangversenyeket élvezhettem a saját lakásomban, ingyen és bérmentve. A múltkori Boney M. néven futó csodáról (aminek talán annyi köze volt az eredeti Boney M.-hez, hogy az egyik hölgy vokálozott az eredeti zenekarban) - nem is beszélve. Dübörög a kampány, (mint most a basszus) a kedves önkormányzat, adóforintokon hozta ide e „világhírű” zenekart. Persze, ez kell a népnek.
Újból és újból elcsodálkozom, hogy minden évben több ilyen rendezvényt engedélyeznek a Bókayban, lesz@rva a Kisz (Szent Lőrinc) lakótelepen lakó több ezer ember nyugalmát.
Vajon kihez kellene fordulni, hogy megértse az itt lakók problémáját, és tegyen valamit a helyzet rendezéséért?

Nibiru Creative Commons License 2019.08.31 0 0 8894

 Figyelem! A facebookon jelezték:
""Kedves 18.kerületi lakosok! Elsősorban Gilice tér környéki családi házasok. Besurranó tolvaj járja utcáinkat éjjelente. Nálunk múlt éjjel járt. A szomszédos utcában szintén. Nagyon vigyázzon mindenki!"

Nibiru Creative Commons License 2019.08.04 0 0 8893

Amikor véget ér végre az éppen aktuális hétvégi rendezvények egyike a Bókayban és meghallom a tücsköket, kisimulnak az idegeim. 

Nibiru Creative Commons License 2019.07.22 0 0 8892

Ott lakom 50 méterre kb. és azt kell mondjam hogy ez mindennapos. A videó bal oldalán lévő mellékutcából nem tudok kijönni, mert záróvonal meg zebra ellenére rendszeresen megelőzi valaki a buszok mögötti sort, vagy a buszt. Még akkor is amikor mindkét irányban áll egy-egy busz a megállókban. >:(

Előzmény: szivats (8890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!