Igen, gondoltam már előtte is, utólag meg már biztos is vagyok, hogy legközelebb (10-15év múlva) majd úgy csinálom. Mivel azonban alul is van, meg sötét is volt, jobbnak láttam oldani a 3db 8-as csavart, oszt kiugrott az egész moci egyből. Így már napfénynél tudtam szemlézni. Érdekes. 1 hete cseréltem generátort az autón, szinte szögre hasonló cucc. Csak fordítva működik.:DDD Mondjuk az nehezebben ment...
Egy a lényeg, meg is rendeltem, aztán meglássuk!
Na azért Belforte del Chienti messze nem Chianti meg Toszkána, de biztosan szép! Itt is van Belforte egyébként a közelben, ha arra vagy kiváncsi. Van egy jó éttermük, ami egy gyönyörű völgyre néz le. A pizza és a kilátás szuper:D
Azért ennyire nem kell parázni... Ha egészséges vagy és nem vagy hajlamos a gombásodásra (a köröm anatómiája nem olyan) és nem állandóan zokniban meg zárt cipőben poshasztod a lábad, akkor a napi rendszeres tisztálkodás pont elég védelmet ad a gombásodás ellen...
feltetlen kiprobalom.evek ota nem vasaltam.ugy veszek fel mindent,ahogy kimosom
mostanaba.
es az 1,2,3 fokozat mire lehet jo?
de aszongya mosott es szaritott ruhanal alkazmazhato,tehat ki kell szedni a cuccokat,kiteirteni,megszaritani,majd ujra betetenni a gepbe,nme rogton a mosoprogrma utan! na,most en nem akarom azokat a zoknikat megfogni fertotlenites elott!
a 2-es program mosott-szárított ruháknál esetleg megkímél a vasalástól, ahogy írtam, én ezt próbálnám ki.
csakúgy, mint a szárítgépnél, itt is ahogy lejár a program, azonnal szedd ki őket, tedd vállfára, hogy úgy száradjon ki, akkor tényleg lehet, hogy nem kell vasalnod.:)
a 1. programot meg mosás végén használnám, amikor már tiszták a ruhák, még plusz rágőzölésre.
Program1) Töltet típusa Töltet Gőz frissítés 2) E ciklus a szagokat távolítja el a ruhákból. A gőz nem távolítja el állatok szagát. Pamut és műszálas darabok. maximum 1.5 kg
Gőz Gyűrődésmentes. 2) E program segít a ruhák gyű‐ rődésektől mentesítésében. Pamut és műszálas darabok. maximum 1.5 kg
A gőzölés szárított, mosott vagy egyszer viselt ruháknál használható. Ezek a programok csökkentik a gyűrődést és a kellemetlen szagokat, és simábbá varázsolják ruhaneműjét. Ne használjon mosószert. Szükség esetén a foltokat mosással vagy he‐ lyi folteltávolítóval távolítsa el. A gőzölés programok nem tartalmaznak higiéniai ciklust. Ne állítson be Gőz programot a következő ruhafajtákhoz: Ruhaneműk, melyek címkéjén nem szerepel, hogy szárítógépben szárításra alkalmasak. Műanyag, fém, fa részeket vagy hasonlókat tartalmazó ruhaneműk. A 4 gombot nyomja meg a gőzölési fázis időtartamának változtatásá‐ ra. 1) Ha szárított ruhához állít be Gőz programot, a ciklus végén a ruhanemű nedvesnek tűnik. Jobb a ruhákat kb. 10 percre friss levegőre vinni, hogy elpárologtassa a nedvességet. A lehető leggyorsabban ki kell a ruhákat venni a dobból. Ha a gőzölést követően úgy dönt, mégis kivasalja a ruhákat, sokkal kisebb erőfeszítésébe kerül! 2) A kijelzőn nézze meg a programidőt.
valahol rosszul is fogalmaztam, mert a gyógyszer csak mint lehetséges opció merült fel, azzal könnyebb-gyorsabb lett volna, mint hónapokig naponta kenegetni, de nem volt szükségszerű, mert annyira az elején el lett kapva. így inkább nem kértem, vagyok olyan fegyelmezett, hogy ne felejtsem el bekenni este zuhanyzás után.
ott muszáj a gyógyszer, aki elhanyagolta és már az a tipikus megvastagodott, meg sárga fujjos a körme, broáf:s
nem mélyedtem bele a körömgomba rejtelmeibe :s :D, de szerintem valószínűleg valamilyen körömsérülésen keresztül lehet inkább elkapni, ha egészséges a köröm, akkor nem tud bejutni a fertőzés... ezt csak úgy gondolom... mert én sem fertőtlenítgettem a fürdőkádat minden egyes alkalommal magam után, mégsem kapta el senki a családban, nekem meg ott volt ugye a többi körmöm a közelben:)), azokkal sem volt gond.
amúgy nagyon durva a körömgomba, rettenetesen nehezen lehet megszabadulni tőle, nekem volt a kezemen az egyik körmömöm pár éve. kertészkedés közben alászaladt valami, felsértette, piszkos-földes volt, be is fertőződött.
nem vállaltam be a gyógyszeres-belsőleges kezelést, több mint fél évig kellett kennem spec. körömlakkal, pedig csak a sarkában volt egy pici helyen felül, lenőtt-eltűnt nagyon hamar, de a doki azt mondta, hogy az hogy nem látszik, még nem jelenti azt, hogy már gyógyult, minimum fél évig kell kezelni, különben kiújul.
írtam le ezt csak azért (tudom hülye vagyok, mert vissza lehet élni vele, de kb. nem érdekel:s :)), hogy nagyon vigyázzatok vele, mert iszonyat makacs dolog, nehéz tőle megszabadulni nagyon!
én úgy tudom, hogy a körömgomba és a bőrgomba az más... tehát még ha esetleg letérdel és "odafeni" a gombás körmét a szőnyeghez, te akkor sem fogod elkapni a talpadon bőrgomba formájában. arra meg figyelj, hogy ne "körmözd meg a szőnyeget".:))
szerintem a legjobb amúgy, ha viszel saját gumitalpú papucsot oda, az a biztos. a talpát meg otthon domestos-szal áttörlöd.
hány perces ez a gőz program rajta, mit írnak róla?
amúgy én is tényleg kíváncsi vagyok rá, ezért is kérdezősködöm:)
a gőz mindenképpen fertőtlenít, hiszen forró... csakúgy, mint a vasalás. ezért is vasalok mindent, nem csak mert szebb úgy....
nem úgy van a gépen, hogy vannak külön olyan programok, amikben már "benne van a gőzölés", hanem külön opció gombbal tudod kérni a programokra, mint bármely más opciót?
mert ha eleve benne van a programban a gőzölés, akkor nem kell rajta gondolkozni, a gép a megfelelő szakaszban fog gőzölni, ő tudja, mikor kell:)
mi meg csak agyalhatunk rajta, én sem tudom, honnan tudnám?:) ha szabadon választható opció, akkor a használatiban nem írnak ezzel kapcsolatban semmit, hogy mikor célszerű gőzölni?
úgy is gondolkozhatunk, hogy az elején gőz, utána mehet tovább a mosási program, de akár úgy is, hogy ne a piszkos ruhákat gőzöljük meg, hanem inkább amikor már kimosott, a végén, a tiszta ruhákra gőzöljön rá.
szerintem ez utóbbi lenne amúgy célszerűbb, mert mi van, ha esetleg van valami olyan folt, ami a forró gőz miatt esetleg "rögzül" a ruhához? na mire eddig eljutottam, arra jutottam, hogy én a végén gőzölnék, a tisztákat... aztán lehet, hogy rosszul gondolom:D majd írd meg, mit derítettél ki!
hát figyelj, itt van a szánkban, de én sem voltam ezer éve, nekem annyira undor a medencés fürdő, tele emberrel... csak élővízben szoktunk strandolni, emiatt.
és akkor még a hüvelygombáról nem is beszéltünk:))))))))))))))))))
hát szerintem az fertőtlenít is, a gőz ugye 100 fok körül kell hogy legyen...
na de belebújsz a papucsába, vagy miért probléma, hogy neki ott az idegenben gombás a köröm a lábán?
nekem mindig van itthon a denkmit (DM) fertőtlenítő öblítő, ha valamit nem tudok magas hőfokon mosni és amúgy attól érezném jól magam, ha min. 60-70 fokon lenne kimosva, akkor azt használom 30-40 fokos mosáshoz.
szoktam menni vendegsegbe,ahol gombas labkormu csaladtag van. a zoknik viszont,amit naluk hasznaltam, nem nagyon birjak a magas hofokot,mikor hazajovok es kimosom oket. a gozprogrma akkor mondjuk 60 fokos mosasnak felel meg gombak szempontjabol,vagy 90 fokosnaK? vagy hogy van ez?
még atkairtásra is kiváló lehet olyan textileknél, amik nem bírják a magas hőfokot.
én anno emiatt gondolkoztam rajta, de végül letettem róla, amit nem tudok min. 60 fokon kimosni, az megy a fagyasztóba.
a többi "funkciójának" túl sok értelmét nem találtam, "szagmentesítésre" nekem jobban esik, ha egy beleizzadt bármi inkább ki van mosva rendesen.:)
a gyűrődésmentesítés esetleg jó lehet, azt próbáld ki rajta, és majd infózz légyszi.
kimosott és vállfán megszárított inget-blúzt pl. dobj be egy ilyen programra, kíváncsi vagyok, "megcsinálja-e" olyan szépen, hogy ne kelljen vasalni... elvileg erre lenne kitalálva szerintem.:)
de én vasalni is imádok, úgyhogy erre sem kattantam rá:)
na hát azt a mosózsákot akkor felejtsd el sürgősen, én ki is dobtam azokat mind.
DM-ben hármas csomagban lehet kapni azokat a zsinórral és húzós-gömb golyóval záródó zsákokat, azok jobbak ilyen szempontból sokkal.
szerintem attól nem bolyhosodhat ki semmi, ha 40 helyett 30-on mosod. ha esetleg volt bent mellette nehezebb holmi, vagy túl nagy volt a töltet, attól igen, mert a többi vizes ruha a súlyánál fogva "kidörzsölheti" a finom anyagot.
lehet, most érték el azt a kort, hogy már kezdik megadni magukat... bármennyire is vigyázol rá, finom anyagú holminál, ha hordva és mosva is van viszonylag rendszeresen, nem rossz teljesítmény az 5-10 év... azért örök életet ne várjunk tőlük:)
kifordítva mosok és szárítok mindent, az is segít némileg.
egyébként szerintem is hajlamos vagy rá, hogy rémeket láss ott is, ahol nincs:)
aha,nekem cipzaras a mosozsak! akkor azt csak feltetelesen hasznalom majd.igazad van.
a huszeres trikom a multkor finommosason mostam,mosozsakban volt es ki is volt forditva:) amikro kibolyhosodott. /lehet,hogy cska kepzelodok,de mintha eddig nem lett volna a bolyhos.../
10 evig a daewoo geppel nem szakadt ki ruham iden februarig! azert nem stimmel itt valami...
ugyanazokat a ruhakat mosom.
jo,lehet,hogy szakadt ki neha,csak nem emlkeszem ra.azt tudom,hogy egyszer kiszakadt egy pulover... tiz ev alatt egy.
meg mondjuk, akkor meg egy,amit mar elfeljtettem,az ketto...
de fogjuk ra,ohgy a pokroc 30 eves volt,azert,az aboriginal top is regi,a ket draga topot meg kimelo program 40 fokon mostma 30 hleyett,ami mintha kisse kibolyhosodott volna,de lehet,hogy csak kepzelodok.a mango nadrag meg megint vagy ot eves,azert lett bolyhos a zseb szele.de lehet,hogy csak kepzelodok,es mar olyan volt.
remeket latok mar ott is,ahol nincs! pl. egyik nap nezem a kiskabatomon a textil ovet.mondom,nezd mar,hat, ez is bolyhos,eddig nem volt az! ... ezt nem is szoktam pedig mosni! az ovet le kell venni mosas elott a kabatkabol. de lehet,hogy elfeljtettem levenni,oszt kimostam a kabattal egyutt.az is lehet...
ami annyira kényes, azt én szoktam magában mosózsákba tenni és úgy rakom be még finommosásba is.
amúgy a mosózsákokkal is vigyázat, nagyon sok mosózsák CIPZÁROS :o :s... hát sok értelme van így, mondhatom, az a cipzár szedje szét a holmikat... az olyat ne használd.
perwoll-ban nem vagyok otthon, csak a feketéjét szoktam olykor venni, de a reklámok alapján a színes perwoll kímélő finommosószer is egyben, mert --ott legalábbis úgy mondják-- nem csak a kifakulástól védi az anyagot, hanem formatartó is marad, akkor nyilván jó a kevertszálas, elasztikus, finom holmikhoz is.
nézd meg a flakonon, hogy ilyen-e, mert perwoll-ban is sokféle van.
szerintem a 40 fok nem lehet probléma a 30 helyett, amelyik finom mosó program alapból annyit ad, én sem szoktam állítgatni, azon megy a kényes holmikkal is.:)
Az egyik szép fényes (13,3mm hosszú), gondolom még működött:
A másik viszont rövidebb (8,8mm) és már csak érdes-poros az érintkező felülete:
Gondolom ez már évek óta nem adott kontaktot.
Vajon mennyinek kell lennie az eredeti hossznak? RK433 van belenyomva. Ja megvan. 27mm. Találtam egy holland helyet, ahonnan küldenek újat: 15EUR. A Népszínház utcában biztosan olcsóbb lenne, de kit érdekel.
Juhé! Ezzel megoldódott vajon minden gondom? Biztassatok lécci!:D
a mososzerem perwoll,mindenhez azt hasznalom,mert csak az van most otthon,szinesekhez.
mert mar lejart a szavatossaga,mert megvettem,de alig hasznaltam,de nem romlott,.azert hasznalom most gyorsan el.
mostmar szigoruan nezem a ruhak cimkejet es osszetetelet,hofokot ,igen,mostmar nagyon figyelek erre.lehet,hogy meg az is baj volt,hogy negyven fokot hasznaltam 30 helyett a multkori finommosasnal.
az az alapbeallitas,en meg gondoltam,hogy jo lesz az.megszoktam az eddigi gepemnel,ohgy nem volt sose volt gond belole,tiz fok elteresbol.
hat,igen,a mososzerem is folyekony perwoll veletlenul mostanaban raadasul.amugy nem szoktam azt venni,de most van otthon egy negyliteres,azt hasznalom.
na,bakker tegnap finommosasnal levettem a hofokot 40-rol 30-ra,nehogy gond legyen megint,biztos,ami biztos,/mert multkor is mintha bolyhos lett volna a 20 ezres topom,es kesobb neztem meg,hogy 30 fokon lett volna szabad mosni,nem negyvenen/,meg a centrifugat 1200-rol 600,mert mar este volt ,a szomszed miatt.
na,erre szedem ki a ruhakat,oszt egyik mar megint el van szakadva!
de szerintem nem a mosogep hibaja,mert 5-10 eves aboriginal toprol beszelunk...
Te a képzettebb típus vagy? Kösz, hogy segítesz. Megkérnélek, hogy szereld is meg, ha éppen Toszkánában lenne kedved nyaralni.:D Errefelé nem nagyon vannak szakemberek, akik szerelnek, csak olyanok, akik cserélnek. Főleg egy ilyen régi "vackot". Nekem örömöt okoz, ha meg tudom menteni. Persze ha nem megy, csere. Nem gondolom, hogy a következő kibír majd 27 évet. Lehet 10-et sem. De ez sok területre, termékre igaz.
Szóval azt mondod szedjem ki a motort és ellenőrizzem a szénkeféket, mennyire kopottak? Ill. a mechanikai dolgok ellenőrzésének módját találjam ki valahogy. Keresek vmi Youtube videót a témában:D
Amit írtál (eltekintve a buszos hasonlattól, egyik gomb sincs benyomva) eléggé elgondolkodtatott. Most nyitott ajtóval kipróbáltam, 3-ból 1x elindult (üres dobbal). Amikor mennie kellene, de nem megy, az alsó vezérlő dobozból fura pittyegés jön. Ebből a fehér hosszúkásból:
Lehet hogy valami gyíkja van és így jelez?
Ezek a "kiegyenlítetlenség, csillapító, csapódásgátló, függesztés" bajok hogyan ellenőrizhetők ill. orvosolhatók?
Csücsültem előtte, időnként begyúlva a dobba és kézzel megindítva volt, hogy elindult, dobáltam bele cuccokat, becsuktam az ajtót, de nem akart rendesen felpörögni.
A centrifuga elmaradás nemigen szokott prk lenni...elsődlegesen azért marad el, mert benyomja a gazdi a spülstop gombot, és néz, mint buszos a defektre. Aztán lehet még kiegyenlítetlenség, csillapító, csapódásgátló, függesztés, stb
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy már régebben is csinált ilyet. Időnként rendesen végigment a progi, időnként nem csinálta meg a centri részt. Mosás, öblítés mindíg rendben volt, úgy emlékszem.
Kinyitottam. Ha jól gondolom ez az időzítő felelős a dolgok vezérléséért:
A bal oldali szépen pörög (ez az elsődleges?) a jobb oldali mintha le lenne ragadva. Megkocogtattam és megindult. Lehet, ezért van a kiszámíthatatlansága? Valami megszorul benne és akkor sztrájkolni kezd? Mit tudok tenni?
Adott egy candy nova elöltöltős mosógép! Egyre érdekesebb szagot kezd árasztani, leginkább centrifugázásnál! Olyan égett szerű......! Van valami tipp, hogy mégis mennyibe fájhat ennek a javíttatása, illetve mi lehet a gond? Köszönöm!
7 meg 8 meg 9 kg-os gép, illetve azokban a pamut program (merthogy általában ide mehet a max. töltetsúly, ill. plusz még pár progira, de azok is hasonlóképpen "nyúzós" programok, intenzív forgatás, magas hőfok lehetőség, stb.) nem a finom holmiknak való és nem miattuk annyi egy gép kapacitása, amennyi... ezekre a programokra nem kényes holmikat, ágyneműt, törülközőt, konyharuhát, melósgöncöt, ilyesmit "illik" berakni.:)
tehetnéd a legfinomabb mosószert a kényes holmikhoz és moshatod 30 fokon 90 helyett, ha 7-9 kilót tömsz bele, ami vizesen még több, tönkre fog menni... és akkor még az intenzív "sulykolásról" nem is beszéltünk, akár lötybölheti is finoman, ha óriás adag van benne, a ruhának annyi.
tudomásul kell venni, hogy minden textíliát a neki megfelelő programra kell betenni.
ettől függetlenül a mérgelődésedet megértem a pamut pólókkal kapcsolatban... mondjuk én azokat is csak 40 fokon mosom, és a szintetikus programra szoktam betenni.. tudom, ellentmondás némileg, de az a progi jött be nekem az ilyen "napi mosásokhoz", intenzívebben forgat, mint a kímélő, de a pamutnál kíméletesebben bánik a ruhával.
Persze, lehet, nem általánosítani akarok, de amiket tavaly vettem Springfield piké pólók, nem gagyik, 100% pamut, és egy év alatt, alkalmi használat mellett összementek, fakulnak, eldeformálódnak, bolyhosodnak, pedig csak 30fokon mosom, magyarul mégiscsak gagyi, ezrekért, de amit melózni kaptam bent, valódi American Style márkajelzésű pólók, magyarul gagyi kategória, 100% pamut piké, azok érdekes módon 7év (!) alatt nem mentek össze, nem deformálódtak, nem bolyhosodtak és csak minimális mértékben fakultak, de nem a mosásától, hanem hogy enyhe túlzással 365 napból 365 napon azokban melózok, sokszor napon, az meg kiszívja, illetve a melótól kidörzsölődik, kopik. Pedig 40, gyakran 60fokon mosom őket...
Márkás(-nak titulált, drága) farmer nadrág, 100% pamut, nem kevertszálas, mikor megvettem, mintha rám öntötték volna, pedig az ritka, nem kellett hozzá pár mosás, szigorúan 30fokon, úgy kitágult, hogy lassan kétszer beleférek és kezd az anyaga is szétmenni, alkalmi használat mellett... Amit tesco-ban vettem melózni farmer, olcsón, azt 40, 60fokon mosom, 3éve gyalázom, szakad szegény, mert kap rendesen, de nem megy össze, nem tágul ki, nem fakul (pedig fekete).
Szóval én csak azt akartam mondani, hogy sajnos a márkás(-nak titulált), kínában, honduraszon, bangladesben, egyéb humbákfalván gyártott nagynevű ruházatok sokszor sokkal szarabb minőségűek, mint az olcsó, gagyinak titulált cuccok, sokszor ugyan onnan. Kétlem, hogy lenne textilipar távolkelettől innen. Pedig a plázák ezekkel vannak tele, veszik sokan, mert divat, trend, stb... beteszik a csodafitti 9kg-os mosógépbe pamutprogramra, és konkrétan szétmennek, mert fos az anyaguk. Magyarul marad a 2-3kg-os finommosás, kézimosás, csillió liter vízzel, olyan anyagokra, amiket egyébként be lehetne tenni pamutra, csak éppen nem bírják... Akkor minek 9kg-os gép?!
És most csak a férfi ruhákról beszéltem, a női az még pepitább...ott lassan áztatni kéne és kicsöpögtetni, olyan nagyon kényesek az anyagok... ha csak ráteszed a mosógép tetejére, már tönkremegy...
100% pamutból készült pólókat tudsz vásárolni bármelyik "plázás boltban", csak meg kell nézni a címkét, hogy az legyen valóban (C&A, H&M, Kenvelo, stb., de a tesco-s F&F-ek között is sok tiszta pamut póló van és nem drágák).
De tegnap pl. a fiamnak vettem a Lidl-ben (onnan van több is neki) nagyon jó minőségű 100% pamut pólókat kemény 1200,- Ft-ért:)
A gépem tavaly decemberi, 70470-es, lengyel- vagy morvaországi gyártású.
Az én harmincéves pokrócaim már attól szétszakadnak, ha rájuk nézek.
Pamut programon egy rendes pokróc nem sérülhetne, de egy finomabb plédet már csak véletlenül mosnék azon.
A hasi oldalon sérült trikóra érkezett valószínű megoldás, a szárazon nem, vagy csak alig észrevehető természetes kopás, elhasználódás, esetleg az anyag fáradása.
Nos, ha a "humán reprodukciós tevékenység" neked munka, akkor lelked rajta... :)))
Az tény, hogy az efféle szórakozáshoz szükséges bizonyos fizikai erőnlét, dolgozni is kell a cél elérése érdekében, de távolról sem nevezném munkának.:)))
Van egy haverom akinek szintén egy Miele mosógépe van és mivel Ő járja a piacokat és elsősorban varrógépeket vásárol, újít fel és ad el, de ha talál néha használt Miele mosógépet értelmes áron akkor azt is meg szokta venni... Most össze hozta a sors egy olyan, nem is túl koros masinával ami büdösödött, ezért a többedik savas, lúgos, vegyszeres mosási kísérlet után nekiállt és csavarra szétszedte. Szolt előtte nekem is, mert nem egy emberes meló... sőt, néha elkel a 3 is!
Egyébként is érdekel a dolog mert hát én is mostanában vettem egy használt Miele gépet, mint ahogy a törzstagok azt tudják is. Hozzátartozik a dologhoz, hogy mivel tanult szakmám szerint autószerelő lennék és soha nem állt távol tőlem a bütykölés ezért nem ez a Miele az első gép amit szétszedtem, volt már dolgom Fagor, Indesit és Whirlpool gépekhez is...
Hát ül az autós hasonlat! A Miele egyszerűen nem egy kategóriában van a többihez képest! Tényleg egy modern autó motorteréhez tudnám hasonlítani. Minden a helyén van, minden rögzítve van és logikusan ott és úgy ahol és ahogy az ember egy prémium kategóriás német autóban szokta látni. Nincsenek szabadon lógó vezetékek, oldhatatlan kötések, minden csatlakozó le van védve, a műanyagok ég olyan helyeken is ahol vegyszerekkel és/vagy hővel találkozhatnak, még ott is elszíneződéstől mentesek és rugalmasak, mint az új! Minden tökéletes állapotban van, a tömítések remek kondícióban, annak ellenére, hogy még az ellensúlyok is öntöttvasból vannak egy csipetnyi rozsdát nem látni benne. A váz és a lemezek olyan hihetetlen masszívságot, merevséget mutatnak, hogy biztos vagyok benne, autó iparban is felhasználható minőségűek, vagy jobbak!
Az összeszerelés után mondtam a haveromnak, hogy már abszolút nem irreális összeg a számomra az a ~280 ezer Ft amibe egy ilyen gép belekerül, sokkal inkább az a 80-120 ezer Ft tűnik marha soknak a látottak fényében, amiért én eddig a fentebb nevezett gépeket vettem... pedig azok között is volt olyan amivel nagyon meg voltam elégedve!
(egyébként a büdösödés forrását is megtaláltuk: az üst lefolyócsövében 5-6db 65-ös szöget, némi apró kavicsot és betontörmeléket, pár eurócentet találtunk, azután amikor a dobot is kivettük az üstből akkor az üst hátsó falán és a csillagba rakódva elég sok mosószerrel elkeveredett zsíros-szappanos masszát találtunk. Arra következtettünk, hogy az eredeti osztrák tulaj ács munkát végezhetett és a fűrészpor és az erősen szennyezett munkás ruha mosásához használhattak a kelleténél több mosószert ami felhabosodott és a habbal úszva ez a sok dzsuva berakodott a csillaghoz meg az üst hátsó falára. Egy kézi autómosóban gőzborotvával alaposan kimostuk, és drótkefével átkeféltük a csillagot, azután az egészet 4-5 adagban alaposan átáztattuk és átmostuk vízkőoldóval. A sav lemarta a csillagról a rárakódott szennyeződést is. Összeszerelés után egy mosógép tisztítós üres mosás és az első lúgos tisztító mosás után ma rákérdeztem és semmi nyoma a büdösödésnek)
Pamut pólókról beszéltem... Amit manapság egyre nehezebb találni, mert minden tele van szintetikus szállal, aminek semmi nem tesz jót, se a 40fok, se a rendes mosószer, se a pamut program, de még attól is tönkre megy, ha nem vállfán szárítod, vagy éppen zsíros kenyeret ettél reggelire és ha közben még enyhe napkitörés is van, akkor aztán teljesen tönkremennek egy év alatt... Még szerencse, hogy van 9kg-os gép...
Ja, hogy az a jó autó amelyik Nürburgring Nordschleifen megy jó időt? Te most viccelsz? :)) Miért nem az Eiger Nordwand a mérce? Gyorsasági pálya pl. a Circuit de la Sarthe vagy a Fuji Speedway vagy Monza! És még direkt nem is Daytona-t vagy Indianapolis-t írtam ahol csak körbemennek az autók!
De persze én nem vagyok képben... ...mert ha értenék hozzá akkor szerintem is a Norschleife lenne a csúcs. :))
Gaggenau, Schulthess, De Dietrich: én ezekről tudok. Drágák, luxus cuccok, de messze nem olyan nevesek, mint a Miele. A De Dietrich a Fagor-csoport tagja.
hát én amúgy kezdek gyanakodni, hogy wector is így lefikázta a "mai ruhaneműket" meg medardfelix is írja a gondokat, hogy megint az az eset áll fent, amikor a gépeket szokták szidni, közben kiderül, hogy "nem jól mosnak", a géppel minden a legnagyobb rendben van, csak nem kéne a viszkóz-elasztán felsőt pamut programon mosóporral, vagy sima géllel mosni.
és akkor a gép is "dejó", meg a drága ruházat sem "gagyi"... kínai boltokat meg nagy ívben kerülni illik, onnan nem szabad ruhát venni.
pamutból készült holmikat simán bevágom a gyors egy órás mosásra, a hőmérsékletet mondjuk le szoktam venni 40 fokra, felesleges a felsőket-pólókat 60-on mosni.
nálunk is vannak 10+ éves holmik, amiken max. esetleg annyi látszik meg --az is csak mert én tudom--, hogy a színük nem annyira élénk, mint új korukban.
A modern, kevert szálas textileket pedig, amikben viszkóz, spandex, stb. van, illik kímélő mosáson mosni, ezek finom textíliák, sőt nem is a szokásos mosóporral mossuk őket jó esetben, mert nagyon nem tesz jót a rugalmasságért felelős "összetevőnek" (spandex, elasztán, stb.), hanem szigorúan FINOMMOSÓSZERREL.. ha azt akarjuk, hogy ne csak 3 mosásig legyenek szépek, rugalmasak és formatartóak.
erről ennyit.... ő meg vagy a kákán is csomót keres, vagy pedig nagyon gáz, hogy egy ilyen árfekvésű gépet az olaszoknál már ilyen hitvány minőségben és anyagfelhasználással gyártanak le/raknak össze.
azért ez nem biztos, van még annyi mosógép ebben az árkategóriában, régebben volt róluk szó, nevekre már nem emlékszem így kapásból, olyan németes nevük volt..... csak a miele nálunk az, ami jobban képben van.
Látom, nem nagyon vagy képben. Nem az a lényeg, hogy nehéz legyen, hanem az, hogy egy gyengébb, nehezebb autóval szarrá verik a Lambodat. Ne 0-200-as gyorsulásokkal gyere, mert ez a gyökér amerikaiak mániája: egyenesben gyorsan. Aztán ha jön az első kanyar, akkor az már halál.
De ha annyira ennek a stílusnak vagy a rabja, akkor ilyet is lehet (0-200 km/h 7 másodperc alatt; hol is van ettől a 9?), és ha minden ehhez kellő cuccot beszereltél, még mindig marad 3,7 millió dollárod. Vagy a Zondára költeni szándékozottból 1,6 millió.
Majd ha a Lambód vagy a Zondád a Nordschleifén ment jó időt, akkor beszélhetünk. A Nismo jelenleg a negyedik leggyorsabb, ráadásul sorozatgyártású autóként. Tehát nem négy darabot csinálnak belőle. Legurul a gyártósorról, hajóra rakják, te megveszed, kigurulsz a szalonból, és kész.
Amúgy felesleges a vita. Más szimpátiák mentén mozgunk.
Tudom, enyém lengyel. Mint laláé. Nem mondom, hogy gagyi, de messze nem csúcsminőség. Szétborítottam már utolsó csavarig, úgyhogy láttam a belét. Van ott spórolás dögivel, de ez látszik is a súlyán. 20kilót simán bele tudnék még tenni szemre erősítés, szigetelés, alkatrész csere okán :)
Nagyon off, de milyen szempontból nem rúghat labdába? A Lambo több száz kilóval könnyebb, 150 LE-vel erősebb, de pár tizeddel lassabban gyorsul százra, viszont harmincszor annyiba kerül, mint a GT-R Nismo. Szerintem fogalmad nincs a GT-R-ről.
A jogszabályok szerint kellett volna nekem állni a szállítás költségeit, de ebben az esetben ők állták. S most jelentem, jó a mosógép. Kijött a szerelő, és megcsinálta. Működik. Vége a kálváriának! :)
megmondom oszinten,nekem a miele nem tetszik, kinezetre. azert nem ,olyat vettem.hiaba dicseri mindenki agyba- fobe,meg hogy 20 evre szol,meg minden vasbol van benne,van benne anyag, en ezt mind tudtam,amikor valasztottam a ket marka kozt.
benne vagyunk meg a 14 napban,amig indoklas nelkul vissza lehet vinni, de en nem cserelem ki mas tipusra.majd belejovok,hogy kell hasznalni.nekunk szerintem a miele se lenne jo:) mi nagyon szorozosek vagyunk.mi abban is talalnank hibat.
Persze, hogy nem fele. Egy minimum kell, és ahhoz képest változik a töltet mennyiségétől függően.
És valóban nem gazdaságos. De ha ez kell, akkor tudod így is használni, nem kell 2 kg-ra 9 k-nyi teljes vízmennyiséget és energiát használni. De nem hiába van fuzzy. Pont arra van, hogy (nálunk) 1 és 5 kg között más vizet adjon.
Műanyagról inkább nem mondok véleményt. A Mielék közül a legkönnyebb is 95 kg. Mert pl. az ajtó is üvegből és fémből van.
Ha az AEG-tek 40 milliós olasz sportkocsi (vagy inkább luxusautó), akkor a Miele alapból egy Nissan GT-R Nismo 2015. Tökéletes japán technika, forradalmi újítások, tökéletes működés (na jó, ez azért nem igaz). És sokkal gyorsabb bármelyik olasznál. :D
tudom, fuzzy logic. de a fuzzy logic sajnos nem azt jelenti,hogy ha 3 kilonal 60 liter vizet fogyaszt es 60 egyseg aramot,akkor 1.5,kilonal 30-at. sokkal tobbet,mint 30-at fogyaszt.tehat nem gazdasagos.
legalabbis amikor meg volt vizoram,a daewoo mosogepemnel nehanyszor lemertem.
teljes toltetnel ,max. 6 kilo, pl .50 liter vizet fogyasztott, 1-2 kilos finommosanal 40 litert.valahogy kabe igy volt.
az aeg kiskonyveben hasonlo adatokat irnak 9 kilo es 4,5 kilo toltetnel, nem a fele a vizfogyasztas,hiaba van fuzzy logic.
kicsit fogyaszt csak kevesebbet!
azt meg az aeg kiskonyv irja,hogy maximum toltetnel tehetek bele tobbet,de jelentosen megno a fogyasztas.
szoval ugy gondoltam,hogy ha lesz merlegem,akkor minden korrektul lesz megoldva.
a tipikus olasz illesztesi hezaghibakrol mar nem is irok, meg arrol hogy nemcsak a labak vannak szaz szazalekban muanyagbol,hanem a foglalat is,amibe be kell csavarni,azonkivul az ajto belulrol ugy nez ki,mint a moslek,osszevissza,ujrafeldolgozott ,csunyan cirmos muanyagbol van.
"a/ ha kevesebbet teszek a finommosasba,mint 3 kilo,akkor feleslegesen sok vizet,aramot fogyaszt a gep"
Őőő, nem. Erre van a Fuzzy logic>a maximális töltetnél kevesebb esetén csökkenti a víz mennyiségét.
"es hogy elsosorban azt kell nezni,hogy negyedeig legyen csak a dob." Ezt egyáltalán nem kell nézni. Én pl. sosem szoktam. És mégis mos. Erre írtam a vizesen összeeső anyagokat.
"b/ha 3 kilonal tobbet,akkor ugyanaz ,es meg a ruhak is karosodnak"
Ebből is legfeljebb a második lehet igaz.
De egyiknek sincs köze az aktív mérleghez.
"vizoraval merted le"
Nem. A kézikönyvben van.
"a harom kilo ugyse lesz meg sose." De.
"telleg,jut eszembe,normalis az,hogy 1200 a centrifuga finom mosasnal?" Teljesen normális. A centrifuga felfutási módjától függ, árt-e az adott anyagnak vagy sem. Nem tudom, a tiéd hogy centriz, de a miénk minden centrizésnél azzal kezdi, hogy olyan 100 alatti fordulat környékén (és már beindult szivattyúzással) kinyomja a víz legnagyobb részét a ruhákból, és ha kell, elkezdi a kiegyensúlyozást. Ha ezzel végzett, 400-on kezdi, majd fokozatosan forog fel a maximumig, ami a miénken 1400. Az 1400-ast pl. a pamut program teljes tölteténél az összesen 8 percnyi centrizés alatt 2 percig csinálja. Tehát ha a víz nagy része kimegy, akkor jelentősen csökken a tömegük, a lágy felfutással fokozatosan csökkenő tömeg mellett nő fokozatosan a centrizés préselő, így gyűrődést okozóereje.
A mérleg arra jó, hogy az ajánlottnál többet semmiképp se rakj.
en is arra gondolta, hogy sajnos csak erre jo.
es hogy elsosorban azt kell nezni,hogy negyedeig legyen csak a dob. utana azt is meg esetleg,hogy hany kilo.a harom kilo ugyse lesz meg sose.tehat a merleg felesleges.
en ket ok miatt vettem digitalis kijelzos, aktiv merlegeset:
Nekem van ö pólóm, amiről nemrég megkérdeztem a feleségemet, együtt voltunk-e már, mikor vettem. Azt mondta, nem. Ez majd' 12 év. Ennek alapján emlékeim '98-'99 környékén vehettem. Nem mondom, hogy nem látszik rajtuk a kor, de 2007-ig gagyi gépben mosta, az utóbbi 8-10 évben pedig napi szinten vannak használatban, ezekben dolgozom. Egy évben egy-egy darab minimum 30-35-ször biztos rajtam, és ennyiszer mossuk is évente. Feslés alig látszik, legfeljebb egy rátett kis vékonyabb anyagból készült díszítésen, magán az alapszöveten semmi.
Hát, nekem fura amiket írsz... Sorjás bordák, szakadó ruhák... Nekem is AEG van, régebbi típus, de semmi ilyesmit nem tapasztalok. A bordákon lévő sorját egy éles sniccer pengével szépen le lehetne húzni szerintem, ezen én nem aggódnék. De ettől függetlenül nagyon furcsa, hogy egy Protex kímélő dobbal rendelkező AEG gépben ilyen előfordul. Én is szoktam néha gyors 45perces intenzív pamut programon mosni nem ritkán komolyabb mennyiséget, de nincs olyan gondom, hogy tönkremenne az anyag... Kímélőn meg pláne nem. A gyors 20perces is annyi vízben mos, hogy kizártnak tartom a sérülést. Egyébként meg, amit én észrevettem, hogy a mostani ruhák valahogy kényesebbek, mint régen. Ha strapabíró cuccot akarsz, vagy rendes sportruházatot kell venni, vagy munkásruhát. Az utcai viseletre szánt cuccok java része - mindegy hol veszed - fos anyagokból van, ami nem bír ki 2 szezonnál többet. Márkásnak titulált ruhák összemennek, kifakulnak, eldeformálódnak, kibolyhosodnak 1-2 év használat után. Nekem van noname melós pólóm, amit napi szinten nyúzok 2007 óta, és semmi baja azon kívül, hogy kezd kopni. Nem nyúlik, nem ment össze még 60fokban sem, nem bolyhosodik. A tavaly vásárolt drága piké póló, amit alkalom szerűen hordok csak, és nem nyúzom, az pár 30fokos mosás után már kezdett összemenni, az egész kezd deformálódni, fakul és bolyhosodik. Hiába drága, gagyi az anyag. És ez másra is igaz, farmerre, bármire. Női ruhákra kiváltképp. És ezeknek a kényes fos anyagú ruháknak nagyon nem tesz jót az egyre víztakarékosabb mosógép, egyre nagyobb ráírt töltettel. Mert szinte mindet kézi mosásban kéne mosni, rengeteg vízzel, negyed töltettel, hogy ne menjen szét...
Megoldás: Régi Miele, 5kg-os méhsejtes dobbal, plussz víz opcióval, gentle dobmozgással - és boldogság lesz :)
A 9 kg az a len- vagy pamutvászon sűrűségű anyagokkal lehetséges, mint mondjuk a farmerek, bár erre is van külön. Más anyagokkal esélytelen a 9 kg.Az "aktív mérleg" nem annyira gáz. Nem azt kell nézni, szárazon mennyire tölti meg a dobot, mert a lazább szerkezetű anyagok vizesen jobban összeesnek, vagy anyagfajtától függően relatíve sok vizet vesznek fel (pl. a polár cuccok), így nem tudod megítélni, mennyi az annyi. A mérleg arra jó, hogy az ajánlottnál többet semmiképp se rakj. Pl. a gyapjúpulóverek sokat foglalnak szárazon, a mienkbe (5 kg-s Miele) 2 kg-t ajánlanak, és jelentősen több vizet használ, nem csak relatíve (tehát mondjuk egy kg-ra vetítve), hanem abszolút mértékben is, azaz 2 kg gyapjúra összességében 37 liter vizet, míg egy normál pamutmosásnál 5 kg-ra 45 litert, nyilván azért, hogy mosás közben se tömörítsék egymást és magukat, legyen hely. Selyemnél 1 kg-ra 39 liter, finom mosásnál 1 kg-ra 65(!) litert. A dobmozgás is eltérő: a forgás-állás hossza, a forgás különböző sebességű fázisainak hossza. Természetesen a centrifuga felfutása is más. Persze eleve sosem a leggyorsabb fordulattal kezd egyből, hanem a még meglévő víztartalomtól függően gyorsít, de a különböző programokban ezt is különféleképp teszi. Ráadásul a max. fordulatszám is más.
Gondolok meg valamire, de az se allja meg a helyet amugy.
Ez a gep 9 kilora hitelesitett dobbal rendelkezik, es a teljes toltetu mosas,az olyan ot kilo nalam,atlagos pamutmosas,haromnegyedig a dob. Namost aszongya hogy a gyorsmosas es a finommosas 3 kilo lehet maximum.Amikor en beleteszem a harom kilot,a merleg irja kifele,hogy mikor jarok harom kilonal,akkor legalabb feleig van mar a dob! A regi gepembe nem tettem finommosasba,csak negyedeig a dobot kabe.Lehet,hogy ezert bolyhosodnak a ruhak,meg rongalodnak?
De ez sem allja meg amugy a helyet,mert a testverem a 70 ezres indesitjevel evek ota tele dobbal mos gyorsmosas 30 perces programmal es minden rendben nala. A masik meg az,hogy multkor is finommosasba beletettem normal pamutruhakat is,es azok is bolyhosak lettek.Mintha eddig nem lettek volna ilyen bolyhosak,kopottak a ruhaim...
Csinalhatom azt ezentul,hogy a merleggel nem fogllakozok, es finommosasba
csak negyedeig teszek ruhat a dobnak,de akkor minek vettem az aktiv merleges gepet? mire jo?
ti szoltatok elore,hogy parasztvakitas,nem hallgattam ratok!
amugy szep,meg csendes gep.
lehet,hogy akkor az elasztikus es pamut cuccokat ezentul inkabb lavorban mosom.
nálunk mindig a felsők hasi részén van lyuk.... ami használatból adódik, mert nálunk csak a gyerekek felsői járnak így rendszeresen... az iskolai padok a bűnösök.
Hát lehet, hogy az én fogyasztói tudatosságom van nagyon magasan, de én elvárom, hogy a jogszabályok betartása mellett kicsit a vásárlókra is odafigyeljenek. Ha már belőlünk élnek, ugye. És ha Neked saját költségen akár háromszor-négyszer is vissza kell vinni egy gépet, és a pénz visszafizetése szerinte még ilyenkor se indokolt, akkor az nem vevőbarát üzlet.
nem mindegy,hogy melyik aeg. most nezegettuk oket a minap egy boltban. a 120 ezres nem sorjas.
en nem nem nagyon akarok megint cserelni. beleszerettem ebbe az aktiv merlegesbe.
meg a 2.L98699 fl2 meg nem szakitott el ruhat 3 mosas alatt.
az 1.ugyanilyen gep harom mosasbol ketszer igen. egyforman sorjasak ugyanott.
ja, a masik! mikor vetted? par eve gyartjak olaszorszagban. a tied lehet,hogy meg nemet?
igen,lehet,hogy remeket latok,mert az egyik elszakadozott darab egy harminceves pokroc volt. a masikat,a trikot ,ami a hasan kilyukadt , nem tudom mivel magyarazni,mentseget felhozni reszere.
a parom szerint meg akkor se lett volna szabad elszakadoznia,ha 30 eves pokroc.
lehet,hogy szakszerutlen volt amugy a kezeles,mondom a paromnak is, de o csak koti az ebet a karohoz,ugyanis,agytakaroknak,pokrocoknak van kulon program, en meg beletettem a sima pamutmosasba a tobbi ruhaval egyutt. utolag meg erre jottem ra,hogy ez lehetett esetleg a hiba.mostmar agytakaro programot hasznalnek,
csak akkor valahogy nem jutott eszembe,hogy az is van rajta.
lehet cseret kerni. csak a kovetkeyo is ilzen lesz,ha aeg l98699 fl2-ot veszek.ez a masodik es a boltban is sorjas a bemutato darab, az eggyel olcsobb tipus,220 ezres is.
Értem én, csak arra utaltam a magyar jogszabályok szerint, először javítani kell a gépet, s ha nem javítható, akkor csere. Más a helyzet, ha új gépet vásárolsz. Külföldön, tőlünk nyugatabbra sokkal korrektebbek a vásárlók jogai, mi még nem vagyunk "európa", ilyen szempontból...
Félreértettél. Már az önmagában nem korrekt, hogy eleve kizárja, hogy pénzt ad vissza hibás gép esetén. Innentől nem kerek a cég. Szó sincs arról, hogy Te alaptalanul hibáztass bárkit.
Ha minden mindig tökéletes a vétel során, emiatt akkor is full bajos a sztori.
Köszi! Kúp kisebb, kijjebb jön a dob.. és tényleg.. (mármint végig gondoltam logikával..hacsak a másik oldal nem fogja már tökre.. bár ha jól láttam, műanyag a dob, az meg úgyis enged annyit.. )
Zsírzás.. hmm..hmmm
Bele ültetted a bogarat a fülembe.. az a baj, hogy nincs semmi csapágy lehúzóm, vagy ilyesmi... meg ha kiszedem vissza tudom-e rakni?!
Lehet az lesz, hogy összerakom így, aztán ha mégis nyekereg, adok neki valahogy..
Illetve, hogy holnap felhívom az Orczy-t, hogy vajh szokott-é lenni benne zsír..
Eddig korrektül jártak el. Elolvastam az erre vonatkozó jogi szabályokat. Sőt! A hibás termék szállításáról nekem kell gondoskodnom, ezt csak halkan mondom, mert ők szállították oda-vissza a hűtőt minden alkalommal. :)
Nem az volt a célom, hogy bárkit hibáztassak, csak szerettem volna tudni, mi okozza az általam leírt "tüneteket".
Még a végén megvernek! :) Visszamentem az üzletbe, megmutatta a csávó hol tisztítsam ki, de ha nem boldogulok, holnap kiküldi a szerelőjét, az megnézi a vízszintszabályzót is. Bízom benne, hogy csak ennyi a probléma, és ezután úgy fog működni, mint az én régi mosógépem. :) Baggio Műszaki kereskedés, BP. VIII. Népszinház utca. Lehet, csak én voltam peches, azért ha az összes termék hibás lenne, nem menne az a bolt 17 éve. Nem hibáztatok senkit és semmit. :)
A szimering, és a felfekvő felület a gumilappal a tömítés. Sorja maradhat. Ha kisebb a kúp, akkor kicsit (egy millimétert maximum) kijjebb húzza a dob falát - semmi baja nem lesz. Zsírt vagy raktak, vagy már kiszáradt. Összeszerelés után, ha nyekeregni fog, akkor ne engem szidj. :-)
(én kitolnám a csapágyból a tengelyt, és biztos, ami ziher) :-))
Meg nem kéne ilyen helyen vásárolni, és ne mondja senki, hogy a szükség viszi rá! Kapzsiságból vesznek ilyen helyen, és aki árulja jól tudja ezt! Mindig van aki azt hiszi okosabb a többinél, és majd ő veri át a másikat, ha meg ráfizet, mindenki hibás, csak ő nem. :(
Mindenképp jó volna tudni, mert hasznalt gépet úgy árulni, hogy valódi reklamálási lehetőséged nincs (pénzt vissza nem ad), az finoman szólva se korrekt...
Hímnemű egyed vagyok, az ismerőseim szerint amolyan régimódi úriember-féle.
Ebből az következik, hogy egy hölgynek sosem mondom, hogy öreg, még akkor sem, ha hétpecsétes írása van arról, hogy Matuzsálem az ő ükunokája...
Itt sem én mondtam, hanem Te, l.: 58213 hsz.. :)))
A nénikéim valóban öregek, nagyon is! Voltak néhányan, de szegények már kipusztultak valamennyien. :(( :D
A fűrészelés szórakoztató.
A láncfűrészelés veszélyes üzemnek minősül, így indokolt a védőfelszerelés használata, úgymint: fej-, arc-, nyakvédő, lánckesztyű, -ing és -nadrág, vágás ellen védő bakancs vagy csizma.
Szóval, egy teljes középkori harci öltözet. Amennyiben ezek felöltése után még a fűrész felemelése is sikerül, kezdődhet a szórakozás... :)))
Komolyra fordítva a szót, fűrészelni tényleg jó, bár nem egy sétagalopp, ha tényleg ez a szándékod sok sikert kívánok hozzá, de vigyázz és ne feledd, valóban veszélyes!!!
Ezért kér az asztalos öt sört a hüvelyk- és a kisujja felmutatásával, ugyanis a többi már nincs meg neki.
Az egyik nagybátyám asztalos volt, és valóban így járt, ráadásul a szemem előtt kapta le a körfűrész az ujjait. Hááát, ronda látvány. Túlélte, én voltam az elsősegélyt nyújtó személy. Megtenném újra bárkinek, bármikor, de szívesen kihagytam volna az életemből ezt a fejezetet. :(((
- Páciens előkészítve (eszközöket vettem, mert persze telken van a vágó korong, meg a szemüveg)
- Berajzolva két vágás méret... a max, illetve a sacc elég lehet.. (a kisebb is bőven sok.. nem tudtam mennyire kell hely a kivadászáshoz.. inkább ráhagytam..)
No ehhez pár szó,ha valaki még olyan amatőr lenne mint én!
1: csempére-járólapra tenni valamit, mert az a nyavajás forró szikrázó vaspor beleég! Legalábbis ami itt van nyomorék csempe, abba bele ragadt..
Finom csiszolásra remélem azért lejön majd... hülyén néz ki a fehér lapokon.. bár részben takarásban lesznek... :/
2: szomszédokat elzavarni.. hiába hétköznap, de fél 1.. ebéd utáni szunya mondom, a házirendben nincs benne.. (nem emlékszem rá..) jojojojoooo de nem írtam ki...
Mit írjak ki? 10 percnyi nyekergést? Na mindegy, igyekeztem, egyik függőlegest el is b...tam, meg a felső él elejét.. sebaj.. már nem javítottam ki...
- Vágás után láthatóvá vált .. a beégett szemcsék mellett.. a középrész..
- Középső 10-es.. hmm.. nem akarja.. nem akarja.. de azért csak sikerült. (dobot le kell fogni, mert különben pörgetjük :D)
Ezzel kapcsolatos kérdésem.. ahogy tekertem ki, valami műanyag szerű morzsák jöttek ki.. már azt hittem műanyagba van betekerve..(de nem, fém a tengely)
Viszont ahogy nézem a tengely végén is van valami gumis, szilikon szerű réteg-bőr. Összerakásnál szoktak oda rakni valami trutyit?
Illetve ahogy láttam, a csavar csavar rögzítővel volt berakva. Kell is rá, vagy biztos ami biztos alapon volt? (vennem kell, nincs...)
- A közép rész egy csőrős fogóval ki szedhető volt. (ellentétes oldalakon meg-meghúz, egyszer csak hopp... kint van..)
Beszéltem az Orczy ügyfélszolgálattal, hogy kellene nekem egy középrész ehhez a géphez, de biztos szeretnék lenni benne, hogy melyik kell.
Csaj nem úgy tűnt mint aki teljesen képben van, olyan adatot is kért, ami ezen a gépen nem volt.. mindenesetre mondta, hogy visszahívnak majd. (már 50 perce). Én meg mondtam, hogy képek alapján ezt tűnik a megfelelőnek.
Várom a válaszukat..
Tőletek meg pár kérdés az összerakáshoz:
- A középrész berakásánál kell valamit zsírozni, kenni, tömíteni(pasztával)?
- A középső 10-es csavart kell csavar rögzítővel visszarakni?
- A tengely és a középrész kúpos találkozásához kell valami trutyi, sziló vagy valami? (olyan mintha lett volna...)
A hajtás oldal így kézzel egyszer átforgatva (közben kb. központosan tartva, hogy a dob nem érjen bele a házba) szépen csendben, akadás mentesen megy..
Ránézésre se látok semmi folyást egyebet..
Érdemes most cserélni, vagy ráér, ha tapasztalok valamit..
Ahogy nézem nem nagy mutatvány kicserélni...később se..
Előre is köszi a válaszokat!
Megyek, amíg nem hívnak elpakolom a nem kellő szerszámokat, és megpróbálom valahogy fel-le vakarni a beégett vasport :S
A garancialevélre ráírják, pénzt nem adnak vissza. Ezért választottam mosógépet a hűtő helyett. De már nem tudok mit választani. Az ember nem lát bele a gépekbe. Bízom benne egyszer csak pont kerül a történet végére. :)
Igen. tudom. Igazad van. Csakhogy ennek már van egy előzménye. Úgy kezdődött.... ugyanebben az üzletben vettem egy hűtőt.... rossz volt.... (szerintük jó volt, náluk működött, én rontottam el) veszekednem kellett, hogy érvényesítsem a jogaimat, mire visszavitték a hűtőt, kompresszor cserére. A javított hűtő még mindig nem volt jó. Ekkor kiküldte az üzlet a szerelőjét házhoz, s mondta a szerelő, nem jó a kompresszor. Csere. Menjek be az üzletbe, és válasszak egy másik hűtőt. Már nem volt bizodalmam újabb hűtőhöz, mondtam, inkább egy mosógépet választanék, ráfizetéssel. Kiválasztottam az említett mosógépet, mivel utoljára nekem ilyen volt, gondoltam ezzel semmi baj nem lehet, ezt ismerem, szeretem, ez jó lesz. S ezek után a történet, amit leírtam. Érthető, hogy tele a hócipőőőőm????
Ha tud valaki segíteni.... :) Vásároltam egy Gorenje WA50120 mosógépet használtan. Elindítottam egy tisztító-mosást 60 fokon. Első meglepetés a dob teljesen tele volt vízzel. Ez szerintem nem normális. Második, több mint 3 órán át ment a program. Amikor végre lejárt, kikapcsoltam és kinyitottam az ajtót. Ekkor elkezdett ömleni a víz belőle, még jó hogy hogy gyorsan vissza tudtam zárni a hatalmas víznyomás ellenére. Így is pillanatok alatt úszott a lakás. Mivel színig tele volt a dob vízzel, nem látszott. De az ajtónak sem lett volna szabad kinyílnia. Jól gondolom, hogy ez nem normális. :) Nem értem, mert az üzletben azt mondták, kipróbált állapotban van minden gép, és jó. Nekem, nem úgy tűnik. Mi lehet a gond???
Sziasztok! Van egy mosógép: Siemens wp10r151by. Érdeklődöm, hogy csapágycserénél ki kell-e venni az üstöt, vagy elegendó a két oldalt lebontani a javításhoz? Köszi az építő jellegű hozzászólásokat!
én kimondottan élvezem a kényeztetés minden formáját, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget:))))
attól még, hogy ezt meg akarom tanulni, hogy azuram jobban haladjon.... aztán lehet, hogy nem fog menni, ez majd elválik élesben, addig úgysem tudom, felesleges is többet beszélni róla. majd kiderül.
Azt csinálsz amit akarsz, mi közöm hozzá? De egy nőnek nem a favágás a dolga! Ha ez szerinted hímsovinizmus, hát legyen, vállalom!
Ma a Wesselényi utcában dolgoztam, láttam egy "nőnemű emberi lényt" karika volt az orrában, meg még sok helyen, a haja le volt kopaszra vágva, még a tarkója is tele volt tetoválva, stb. És ilyenkor nincs az emberen vizes gumicsizma! :(
jájjj, erről eszembe jutott az a kurkuma reklám, amit ízületesekre akarnak rásózni a tv-ben, 80 éves néni úgy csapkodja ketté a tűzifát a kisbaltával ennek hatására, hogy azuram is megirigyelné... azon mindig röhögök:D
Öööö...ez a sorjakérdés nekem is magas, mint trójai falónak az epsomi derby...de ha ily határozottan, és kitartóan állítja a gazdi, azt nyilván el kell fogadni, mégha normális esetben tulképpen nem is kerülhetne oda semmi ruha, nemhogy célirányosan kivagdosná...
Akkor rozsdafoltos lesz a ruha a lyuk mellett. :-))
LOL :D ezen jót mosolyogtam.. és sajnos igaz is lehet :D
stabilitást én is azért írtam " " közé ;) már ha van neki miatt :D
Motor-szíj okés... gondoltam megkérdezem van-e valami trükk, vagy csak a finom "erőszak".
"..és benútolom a felső élbe a két fül helyét, alul az önmetsző elintézi a dolgot."
Ez a benútolás mit takar? Simán csak csinálsz egy-egy bevágást a fülnek, vagy valahogy kicsit meg is süllyeszted?
Mert mintha a másik oldalon meg lenne.. (bár ha nincs, gondolom úgy is teljesen jó).
Önmetszőnél a csavar méreténél mennyivel kell kisebb furat, vagy úgy van méretezve,hogy furat=metsző csavar méret? (e téren nem vagyok tájékozott :pirulós szmájli)
Ilyen oldal lapot lehet kapni amúgy? Nem emlékszem, hogy Orczy-ban a listán láttam volna....
"vékony papír lapot csúsztatni a borda-fém találkozásánál"
Jó az elképzelés, a vas semmiképp nem sérülhet. :-)
Nemegy kivágásos javítást csináltam. Olyan 200X200- as lyukat szoktam vágni, és benútolom a felső élbe a két fül helyét, alul az önmetsző elintézi a dolgot. Semmit sem veszt a "stabilitásából", márha van neki olyan ...
A túloldal nem tudom milyen állapotú, de a középrész ugyanúgy jön ki mindkét oldalon. A motort hagyd békén, forgasd le róla a szíjat. A javítószettben van tömítés is, és igen, kihúz (?) berak. Elvileg. ;-)
Te már csináltál ilyen kivágásos mókát gyakorlatban?
"stabilitásából" nem veszít a gép? Nem "könnyül" ki az oldal lap?
Bár ahogy nézem, tök ugyan úgy van kialakítva a két oldal, peremezés, besüllyesztés, nem is értem mért nem vágtak erre az oldalra is szerelő ablakot?!
Érdemes ugyan akkora nagy ablakot vágni, mint a másik oldalon, vagy elég egy kisebb, a középrésznél 2-3 centivel nagyobb rádiuszos kört-négyzetet vágni?
Maga a közép rész le-fel szerelése rejt valami trükköt?
Hajtás oldalnál..
- ékszíj levétel? Nem néztem meg még, de motor lazítható?
- Utána gondolom ékszíj tárcsa leszerel, majd középrész kis csavarok ki, ezután a középrész elvileg egy az egybe ki-le húzható?
- Valami tömítés a dobhoz? Szimering esetleg? vagy a komplett közép rész azért jó, mert mindezt tartalmazza és csak ki-le, új fel- betol és kész?
Nemsokára felhívom az öreget, megpróbálom rábeszélni a flexelésre, viszont kész tényekkel szeretnék a szereléssel kapcsolatban szolgálni neki...
Eléggé "mérnöki" az öreg, lehet infarktust kap, ha meghallja, ki akarom vágni az oldalát xD
Köszi az infókat, és a sok kérdés iránti türelmed!
(persze ha másnak van hozzászólása, véleménye azt is szívesen veszem!)
Nem vagyok szerelő, nem tudom, hogy van a borda be rakva, de..
- Nem lehet valami vékony papír lapot csúsztatni a borda-fém találkozásánál a műanyag él alá? Persze úgy, és annyira hogy ki tudd húzni. Bár a papír előbb utóbb úgy is elázna ;)
- Ha nem, akkor meg mint festésnél kimaszkolni mondjuk a fémet, és úgy megcsiszolni óvatosan?
Mondjuk fura,elkeserítő, hogy egy, amennyire olvasgatás után tudom, az adott csoport prémium gépénél ilyet találni..
Sőt!
Bevillant még egy ötlet, persze a kivitelezhetőség a gyakorlatban dől el.
Ami nekünk van, annak az éle sima, nem reszel. Esetleg azzal megpróbálni.
Éle dobnak, lapja a műanyagnak. Esetleg hogy tuti legyen, (nem tudom milyen szögben kell fordítani) hogy a másik lapja se tudjon sérteni,azt letakarni szigetelő szalaggal
Vagy az összes eddigi ötletet kombinálni.
Vagy ha tényleg gázos, és tudod nélkülözni pár napra, akkor meg szerelőt hívni... (ha már garanciás)
A párod berögződését pedig értem.. sajnos volt olyan tapasztalatom egyéb dologgal, hogy nem szakszerviz által javított berendezés nem lett tökéletesen összeszerelve.. ez gondolom már másoknál is elő fordult, és ebből eredhet.. de mivel garanciás... meg márkaszerviz talán nem lenne gond..
Nem a dobot, csak a bordát kell sorjamentesíteni...és nem rozsdamentes, hanem polírozott vas. Reszelőt nem említettem, az már eléggé szadista beavatkozásnak tűnik.
Nincs olyan sorja, amin egy intarziakés, vagy szike ne segítene. Sőt, a csiszolópapírt is felfedezték már, akár vizes kivitelben is...és csak három borda van benne. :-))
Vettem par napja egy AEG L 98699 fl2-ot.Masodszorra is megvettem,mert az elozo ugyanez a tipus kilyukasztotta ruhakat. Haromszor mostam az elozovel es ketszer szakadtan kerult belole elo ruha.A dobban a muanyag bordak sorjasak voltak a muanyag es fem talalkozasanal. Sajnos ez a masik gep is ugyanugy sorjas.Eddig ketszer mostam vele,az ujjal, de meg nem vettem eszre egyenlore ruhaszakadast,de ki tudja, milyen lesz harmadik,negyedik mosas eredmenye.
A szerviz szerint az egesz dobot kicserelik muhelyben,elszallitjak a gepet,ha kerem,mert a bordak csak alulrol, a dobon kivul csavarozhatoak le.
Erdemes- e foglalkoznom ezzel igy? Lesz -e a vegere egy jo gepem?
Mit csinaljak? Adjam fel az AEG-vel valo probalkozast? Vagy vitessem be muhelybe?
Bontsak szet az egesz gepet? Lehet,hogy meg rosszabb lesz,mint volt?
Ha egyszer megbontjak az egyhetes gepem, akkor az mar nem lesz jo ugyse?
De tisztara beleszerettem ebbe a gepbe,kepes voltam masodszor is megvenni,es megvennem harmadszor is,ha tudnam,hogy az nem lesz sorjas.
A hajtásoldalt egyszerű csapágyazni, és igen, a szembeni oldalhoz ki kell emelni az egész vackot a házból, mert a kedves gyártó nem tett rá szerelőablakot. Kissé durvább módszer kiflexelni az oldalát, majd egy ugyanolyan lemezt feltenni, mint a hajtásoldalon.
Ha alkatrészt keresel a Candy névre is hivatkozhatsz,annak egy klónja.
A kiemelősdit jobbára tényleg daruval érdemes elkövetni. :-))
szia, ha ilyen hosszút írsz, akkor mielőtt elküldöd, másold ki vágólapra, úgy nem fog elveszni
(elég gyakran megesik hosszú hsz-oknál... mintha azt mondták volna, hogy valami időkorlát is van egy hsz. megírására/elküldésére, azért járnak így gyakran a hosszúk)
Na, megint nekiugrok. Tegnap este írtam egy nem rövid hsz.-t, előnézet gombra kattint, és összeomlott az opera.
Már nem volt erőm még egyszer beírni.
Kérdésem elsősorban mosógép szerelő emberekhez címezném.
A milyen mosógépet vegyek topikban jó pár oldalt (kb. 2013 közepétől máig) elolvastam, oda akartam írni, amikor rátaláltam erre a topikra is.
Úgy látom az ottani kemény mag itt is megtalálható.
A lényeg:
AdottegyHajdu - Zerowatt HZT 613-as mosógép.
Úgy "örököltük", egy rokontól, aki szintén "örökölte".
Én ez elött max. a hajdú tárcsás gépet használtam néha, illetve azon már cseréltem "középrészt" is.
Nem nagyképűségből mondva, egy kevés gépészeti érzékem talán lehet (bár pont ezért csapkodom a kezem, hogy nem állítottam le hamarabb a gépet.)
Anno elektroműszerészként végeztem, apróbb dolgokat meg-megcsináltam már itt-ott. (fent említett tárcsás mosógép, csaptelepek, sarokszelep csere, wc-tartály felszerelés, autó szerelés, komplett fék csere, hűtő csere stb-stb. ) Nem pék vagyok, aki a liszten kívül mással nem foglalkozik...
Szóval, nekem szinte az első használattól kezdve kicsit gyanús volt a gép hangja.
Hangosnak találtam, illetve csapágy hang gyanúsnak. (napi melóm is gépészeti felügyelet, de nem javítás..)
Kérdeztem aki elöttünk használta, hogy ez mindig ilyen hangos volt? Azt mondta, igen, amióta nála van ilyen..
Közben a hálózati kapcsoló is megadta magát, átmenetileg nem épp műszerész, hanem inkább szakács módszerrel orvosoltam.
Egy fogpiszkálóval kicsit megfeszítve rendben volt. (átmenetinek szántam, kerestem kapcsolót, de az új valami 5-6 ezerért soknak tűnt, gondoltam majd kiszerelem, addig átkötöm, és keresek olyan kapcsolót cikkszám alapján. Talán nem egyedi gyártás...)
"Utolsó" mosás közben sajnos már nem volt elég ez a megoldás, ki-kikapcsolt.. na gondoltam,mamádat, akkor most kötlek át!
Leszedtem a vezérlő panel borítását, de rájöttem, hogy azon kívül, hogy a programtárcsa gombot meg tudom takarítani, más értelme nem volt :D
Hátfal is leszed, kapcsoló le, ki, egy átkötő saru szerkeszt, összeköt, zsugorcső, összerak, működ. (most a képeket nézegetve látom, hogy lehet feleslegesen dolgoztam, mert ha jól látom, a betáp doboznál is már sarus a csatlakozás.. ejj.. lehet elég lett volna oda csatlakoztatni a továbbmenő vezetéket?! :D Nah mindegy.
Összerak.. mosás megy tovább.. (kapott egy kapcsolós dugaljat) viszont igencsak nyekergett.
Előző mosásoknál kezdéskor kicsit nyekergett, majd csendesebb lett. No most nem!
Egyre hangosabb volt, szinte biztos voltam benne, hogy csapágy hang.. tipikus fémes hang volt, de azért levettem a hajtás oldalon található "oldal" lapot, meghallgatni a szíj-csapágy részt.
Nah.. ekkor jött amitől felállt a szőr a hátamon.. krrr... olyan hang.. szerintem akkor darálta le a csapágy golyókat. (már ha golyós csapágy van benne)
Közben meg is szorult a dob.
A kérdés lényege:
Érdeklődtzem 1-2 szerviznél, mennyi lenne az annyi.
Volt akinél dobtam egy hátast, 40-50 ezres árat írt!
Viszont volt akinél meg azért csodálkoztam, mert azt írta, hogy nem éri megjavítani, mert 15-25 ezer lenne.
Javítási költséggel ez egész barátságos ár.. ahogy néztem, olyan 5 ezer lehet a középrész/oldal..
Jah, azt nem is írtam, hogy amennyire be lehetett határolni hang alapján, csak hogy ne legyen egyszerű, a hajtással ellentétes oldali csapágyazás adta be a kulcsot.
Egy dolgot szinte mindenki megemlített, hogy ha sokáig volt használva csapágyasan, akkor a tengely is sérülhetett, és akkor tényleg nem éri meg javítani, mert akkor új dob is kell.
A milyen mosógépet topik alapján csak megerősödött bennem, hogy az új csoda csili gépek csak plusz meghibásodást, és tervezett elévülés panelt tartalmaznak ;), ezért gondoltam arra, hogy ezt a kő papír olló gépet kellene megjavítani.
Érdemes lehet?
Persze szeretném minél olcsóbban megúszni, már csak a korára, értékére tekintettel is.
Amit lehet, szeretnék én megoldani. Pl. valahogy megsassolni, hogy mit kapott a tengely. (bár akkor már gondolom a középrész csere se probléma.
A kérdés, odáig eljutni el lehet, célszerszámok, Arnoldi karok, szaktudás nélkül?
Első blikkre nekem úgy tűnt, elég buta megoldásként, hogy a palást tart "mindent"?!
Arra van rárakva a felső keret, ajtó, és erre a keretre valahova van függesztve a komplett dob?!
Szóval a kérdések illetve a lényeg a sok rizsa után:
- Érdemes lehet még vele foglalkozni? Mosási tudása nekünk bővel elég volt. Ha én magam meg tudnám csinálni, ha jól néztem, egy 10 ezerből megúszhatnám...
Vagy venni egy új, legolcsóbb (50-60e) min. 2 év garis gépet, aztán ha behal kidobni?
- Ha érdemes vele foglalkozni,merről hogyan támadjak?
- Van valami buktató, amire nagyon oda kell figyelni, célszerszám esetleg szükséges valahova?
- Gépkönyvben láttam, hogy elvileg 70kg.. elsőre azt gondoltam, felső rész leszerel, dobról minden leköt, majd súlyokkal mindennel együtt a dob felfelé kiemel...
No de ahhoz swarci kellene.... asszony se sokat tudna segíteni a maga 45 kilójával :D Van valami trükk? vagy tényleg így megy?
Előre is köszi, hogy elolvastátok ezt a kisregényt, illetve a válaszokat!
A Silverlight az kb. olyan, mint az Adobe Flash. Ha emiatt lassult a böngésződ, akkor tegyél Flash-t tiltó kiegészítőt. Remélem nem IE-t használsz, mert azt nem ismerem. A Firefoxban és a Chrome-ban lehet használni Flashblock kiegészítőt, ami alapból tiltja ezen a player-ek indulását, de egy-két kattintással indíthatók az adott oldalon.
Töröld le a silver-baromságot és utána ereszd rá a gépre a tisztító programot, - CCleaner, vagy hasonló -, jó esetben feltámad hamvaiból a géped, mint az a bizonyos madár... :)))
Mik a feltételei annak, hogy valaki átugorhassa nálad a lécet?
A T. Nick mondja a búját-baját, segítséget remél, de ítélet érkezik: "Új Lalánk van!".
Engem is betettél a dobozba, nem zavar, megvagyok benne. Jót vigyorogtam a dolgon, de talán mások még okulhatnak az esetekből, főleg azok, akik hajlamosak a klausztrofóbiára.
Másrészről, Lala rendes hölgy, nem kellene a nevét (nick) kétes értékű jelzővé silányítani.
Nos, nem haragszom, Rád főleg nem, - mert az írásaid alapján, remek szakember lehetsz, olyan, akit bátran a hibás gépem közelébe engednék -, csak úgy leírtam a gondolataimat.
Vizuális alkat vagyok, látom magam előtt, ahogy a népek erőlködve igyekeznek átugrani a léc felett, amit Te tettél fel bizonyos magasságra... :)))
Van egy műanyag alkatrész a bal oldallemez alatt, az üst alsó részén, azt ki kéne takarítani, átlátszó, légcsapdának hívjuk! Vagy szerelőt hívsz, vagy ha tisztítás után sem lép tovább, akkor mindenképp!
valami silverlight vagymi xarságot telepítettem fel rá a napokban, hogy a retekklubon onlány meg tudjam nézni a szulejmánt, amin bealudtam... az sem sikerült, de legalább azóta meg is van halva a gép totál:s :D
jaj, bocsánat, ezt nem ide akartam... meg van zakkanva a gépem, egy óra, mire átmászik egyik oldalról a másikra, azt hittem, már máshol vagyok... sorry!!!
úgy döntöttem, mit nekem némi kis ásványi olaj:D, nem ebbe fogok belehalni, és kértem nemrégen ezt.... hogy ez mennyire iszonyat jó... állaga, illata, és ahogy hidratál:) 400 milit vettem valami 500,- körül, ennyiért ajándék, ha lesz akciósan, érdemes kipróbálni:)
Ha tele van darabos gyetvával, amik belógnak a szivattyúházba is, akkor nem fog kijönni! Ki kell szerelni a szivattyút, és onnan kipucolni a nagyját, majd felfelé kihúzni a kosarat! A szivattyút az értelmesék berakták az üst oldalába, le kell bontani a gép oldallemezét, hogy hozzá férj!
Nem törik az olyan könnyen. Arra ügyelj, hogy az ajtót ne akard kiszedni: kissé bénán, féloldalasan nyílik. Utána felfelé húzd a szűrőt ügyelve, hogy a lyuk szabadon legyen, ergo kiférjen rajta a szűrőkosár.
Hali! Szakik, felültöltősben mi most a legelfogadhatóbb? Havernak kéne panelba, tényleg nagyon szűk a hely, csak ez fér el. Árban-megbízhatóságban-szervizelhetőségben? Vagy továbbra is használt Miele? :) Találtam pl W149-et 58-ért.
Az a nagy helyzet, hogy a Miele sz@rik a marketigre. Ugyanolyan dobméret mellett (literben) a látáskorlátozó gyártó simán ráírja a 7- 8 kg töltetet, ami náluk 5 kg... ;-)
Mi a 2. gyereknél cseréltük le a mosógépünket 8 kilósra. 1 gyerekkel és épphogy elég volt az 5 kilós felültöltős. De még ebbe a 8 kilósba sem fér bele a matrachuzat, vagy a nagy pléd. Ezek mennek a tisztítóba. Vagyis ha brutál betömöm befér, de akkor hogy mossa ki?
egy átlag családnak azért elég az 5kg kapacitás is... nemrég csak úgy kíváncsiságból megmértem az ágyneműnket mosás előtt. 3,8kg volt! (2db paplanhuzat, 2db párnahuzat, 3db kispárnahuzat, 1db kispárna ...mert izzadós vagyok, mindez flanel anyagból és persze egy franciaágyra való lepedő...) lehet, hogy nem véletlenül az átlagos Miele gépek is "csak" 5kg kapacitásúak... egyébként nem észrevehetően kisebb az 5kg-os Miele dobja mint a 6kg-os Whirlpool dobja volt, sőt!Ha jó ár érték arányú gépet akarsz akkor ne zárd ki a használt Miele gépeket sem, 100 papírért már nagyon jók vannak és hát... nem egy kategória a többivel... messze nem egy
Nézd meg, hogy nincs- e felragadva mosószer a fészek peremére - vagy a fiókra. A mosószertartóról nem ugrott le az első burkolat? Más nemigen lehetséges...Szintén határozott mozdulattal told be. (be kell annak oda menni...)
Köszönöm a segítséget, határozott mozdulattal húzva kijött a fiók, de nem tudom még mindig visszatolni. Elvileg a járatában van, máshova nem lehet tenmi. Viszont a gond akkor kezdödött, amikor az előmosásos részbe tettem por mosószert teljes kihúzás nélkül és azóta nem tudom betolni.
Van egy 2 hetes Aeg elöltöltös mosógépem. Elsőnek nem tudtam teljesen benyomni az adagoló fiokot és már ki sem tudom húzni. Szakszervízen kivül lehet orvosolni a problémát?
Üdvözletem!Van egy Electrolux EWF 12470 w típusú elöltöltős mosógépünk.A következő hibája van,bekapcsolás bármilyen programindítás után,csak a szivattyú megy,semmilyen más funkciója nem indul el,sem motor sem semmi.Hibakódot pedig nem ír!Tud esetleg segíteni valaki,mi lehet a baj?!Köszönöm Üdv!
Nálunk a gyerekszáj elnevezte a nevezett üzletet "rosszbolt"-nak... persze a megfelelő selypített kiejtéssel. Történt egyszer ugyanis, hogy vettem ott a feleségemnek egy vaslót. Ez egy BOSCH gőzölős vasaló volt és volt 3db a polcon nekik... na pont a harmadik lett jó és én balga is csak a harmadikat próbáltam ki a boltban... az elsőnek le volt ragadva valami szelepe és nem jött belőle semmi, a második össze volt törve (!!!) az egyébként sértetlen dobozban...
Tehát +100km utazásba lett az új vasaló a "rosszbolt"-ból!
odáig még nincs gond, ha csak az adott programnál megengedett max.-nál akar többet berakni és ez mondjuk egy kímélő 3,5 kg-os program a 7 kilós gépen, mert max. több vizet/áram használ, mintha csak az optimális töltet lenne bent.
csak 7 kilónál többet ne akarjon berakni, jóval többet meg pláne ne:D
Van egy Indesit WGD 1236 TX tip mosógépünk, kb. 14 éves. Napokban elkezdett rosszalkodni:
- program 7 és a 8-as között megáll - centrifugázás közben -, kikapcsolás után körbetekerem a programkapcsolóját és ismét a 7-re, majd bekapcsolom, akkor végig megy a program.
Hali! Rég írtam ide, de ha belevaúzhatok - saját tapasztalatomra alapozva - ne higgy az ilyen EcoBubble, súlyautomatika, szenzor-hegyek, stb mosógépeknek, mindegy, hogy Samsungnak, vagy akárminek hívják is.
Én is beleugrottam anno, 8kg, 1400-as centrifuga, DirectDrive hajtás, inverter motor, AirBubble dumás gépet vettem, és úgy meg bántam, hogy el nem lehet mondani, mákom volt, hogy le tudtam nyomni a forgalmazó/szerviz torkán, elvitték és visszakaptam az árát. Úristen mekkora egy f*s volt az egész gép, el se hiszem így utólag... Addig rendben van, hogy jó nagy dob, meg a DD inverter motor miatt mosás közben halk, de itt vége. Az agyonszenzorozott agya olyan kevés vízzel akart mosni, amennyiben nem lehet, emiatt nem is mosott nem hogy nem jól, konkrétan sehogy sem mosott, végtelenül szarul megírt programokkal, a gyenge váz és nulla merevítések miatt valamint a gyatra kiegyensúlyozatlanság-érzékelés miatt hiába inverter, meg DD, úgy dübörgött, hogy féltem leszakad a földszintre. Az AirBubble egy kis membrános légpumpa - mint az akvarisztikai - az üst alján, ami nyomja bele egy vipoláncsövön a levegőt az üst aljába és főmosás elején bugyborékol pár percen keresztül - merő parasztvakítás. Ja az enyémben még volt SilverNano technology is, amitől elvileg alacsony hőfokon is fertőtlenít - hát ezt sem nagyon éreztük, a tökéletlennél is rosszabb mosási hatékonyságnak hála gyakorlatilag minden szag benne maradt a ruhában, silvernano ide-vagy-oda. Ez egy százezer forintos kóreai gép volt, soha többet hasonlót sem veszek!
Mikor visszakaptam az árát vettem használtan egy AEG 76850-est, ami Lalának is van és bár meg kellett csapágyaznom (amiben sanyooo segített skype-on :), még így is olcsóbbra jöttem ki, mint a fent leírt hulladékkal, és az AEG tényleg csendben mos, tökéletesen tisztára, megfelelő mennyiségű vízzel, tetszőleges idő alatt.
Szóval én csak azt tudom javasolni, ha normális gépet szeretnél vagy AEG-t vegyél, vagy méginkább megbízható forrásból származó használt Miele-t, ezekben nem fogsz csalódni! Pl egy Miele W986/987 vagy 377-es gépet 100-120 környékén megkapsz 1év garival, és az kimegy a világból.
Szóval nem jelzi hanggal, maximum valami "izé" látszik a kijelzőn...
Sajnos ilyen, és ehhez hasonló csúsztatásokat sokan tényként kezelnek (miként egy prerzentációt a jövő mosógépeiről), és erős tévedésben vannak.
Legjobb tudomásom szerint a Miele W377 tipusú gépén van töltetjelző; 25, 50, 75, és 100 % - de nem dekára adja meg a töltetmennyiséget, pusztán javaslatot tesz a mosószer mennyiségére. Ja, és semmi sem csiporászik, ha túltöltöd.
"Ha a maximális töltetnél több ruhát tesz be, akkor a kijelzőn a maximális töltetet meghaladó súly üzenet jelenik meg. Kimoshatja a ruháit, de megnő az energia- és vízfogyasztás."
Ez magyarra fordítva kb ennyit tesz: mivel több a töltet mennyisége, így több vizet és energiát használ el a mosáshoz, és közben van egy izé a kijelzőn.
Én még hozzátenném: nem biztos, hogy sikerül tisztára mosni a ruhákat...
Lehet, hogy nem sípol; azt csak úgy írtam:) Akár pittyeghetne is.
98699FLE2
A kezelési szerint ez történik:
"Ha a maximális töltetnél több ruhát tesz be, akkor a kijelzőn a maximális töltetet meghaladó súly üzenet jelenik meg. Kimoshatja a ruháit, de megnő az energia- és vízfogyasztás."
Valaki írta itt, hogy ismerőse a két kilós öntöttvas súlyzót kimosta a ruhákkal együtt, "véletlenül"! Szóval valóban a kerítés magasságával van a gond, szerintem.
a 6 kilósok és az 5 kilósok dobja között nem nagyon van különbség, szemre szinte észrevehetetlen, úgyhogy az még szinte nem oszt és nem szoroz, hogy 5 vagy 6.
7 kilótól kezdődik a különbség, ott már szemre is egyből lejön, hogy jóval nagyobb a dob, mint az 5 kilósé.
8 kilósat nem néztem, de a 7 nekünk ötünknek is bőven elég, azt már valahol "soknak" tartom, nem vágyom rá, ha egyszer cserélni kellene esetleg, akkor sem gondolkoznék 8-ban.
Megtartom, jól főz :P Munkás pólókat akart mosni vele... Szereti felgyűjteni amíg megtelik a mosatlan kosár, ez a baj :( Leptem én is, jó ejt, sziasztok.
és elnézést kérek, de a rengeteg farmerrel együtt mi mást akart volna még együtt mosni, muszlin blúzokat?
a farmer olyan súlyos, nehéz anyag, különösen vizesen, azzal nem szerencsés bármit együtt mosni, még pamut pólókat sem, mert ha ezt rendszeresen elköveti, hamar elbúcsúzhat tőlük, megcsúnyulnak, szétdöngöli őket a sok nehéz, durva farmer:(
Hat az én asszonyom megold minden ilyet :D Pl. a konyhai robotot is tönkre vágta avval, hogy nem várta meg, hogy teljesen leálljon, hanem azonnal elfordította a tetejét és gyakorlatilag minden alkalommal hirtelen állt le, ami a szíj nyúlását okozta sajnos :( Egyszer csak arra lettünk figyelmesek, hogy alul darál, nem a zöldséget a táljában :D A mosásnál kb 80% farmer volt... A kezem nem fért be a dobba, annyira teli tömte :D Lehet új asszony kellene inkább mint mosógép? :))))))))))))))))))))))
jah és ne 5 kilósat vegyél, még ha netán ketten vagytok csak, akkor sem
7 kilósban gondolkozz, abba már nem egy felnőtt télidzsekit tudsz belerakni, hanem rögtön kettőt, és még szellősen is van, szépen ki tudja mosni.... paplant, párnát is kényelmesen lehet mosni benne, vagy ágytakarót.
ha meg kevesebb töltetet raksz bele, mert szerettek gyakrabban mosni bármilyen okból, és úgy gondolod, hogy nem gyűlne ki a közel teljes adag, akkor sem kell attól tartani, hogy majd pazarolja a vizet-áramot, mert ugye annyit használ csak, amennyi az adott töltethez szükséges. ennyi. úgyhogy én 5 kilósat nem vennék még két fős háztartásba sem, kényelmi szempontokból.
farmer az súlyos nagyon... ha csak azok mennek be, abból könnyen túl lehet pakolni... az egyedüli ruhanemű, amivel túl lehet tölteni a gépet, mert még törülközőkből sem fér be annyi, amivel túl tudnád lépni a max. töltetsúlyt.
Egyszer mértem, mert már indításnál sokalltam a ruhát amikor mosott az asszony... Hát 6.4 kg akart berakni az 5 kg-os gépbe :( A farmerek húzták a legtöbbet...
Igazából nem a buborék a lényeg, hanem az, hogy legyen takarékos minden szempontból, és ha pl. az 5 kg-os mosógépbe az asszony 6-ot pakol, akkor ne induljon el... A bubi a pezsgőbe való valóban :P Az utcára sem való a bubi :D :D
ne carakodj mindenféle buborékokkal meg hasonlókkal, sok jót nem hallottunk még róla, az biztos... itt is volt régebben, aki szidta nagyon, neki olyan volt, nem győzte csak lecserélni
nekem van egy 76850-es inverteres aeg-em, 6 és fél éves, az életben szerelő még nem látta, az csak mos... és mos... és mos.... ötünkre, úgyhogy nem pihen sokat. ja és csendben, az se mindegy.
:D Igazad van amúgy, köszi :) Mar kezdem unni, hogy egy kérdés miatt ennyire mélyen belementünk a dolgokba :) Utánanézek az AEG mit tud ilyen téren. Te lennél az a "Lala" ? :P Azt írták korábban, hogy na még egy "Lala" :D
Ilyen téren nem vagyok... Hisz akkor nem írogatnék itt veletek, hanem mar rég meglenne a gépem :)
Nem problémázok, csak számít, hogy mit veszek... Az, hogy nem értek mindenben egyet néha, amire azt mondjatok, hogy ipari hulladék az normális szerintem :) Egy percig sem vontam kétségbe a tudásotokat itt, tévedésbe ne essünk :)
Te nagyon komoly szakember vagy, már látom! Sokat tanulhatnék tőled! Egy valamit nem értek, ekkora intelligenciával mi a fszomat problémázol egy 80 ezer Ft-os gép megvásárlásán?
Ezt sem úgy értettem szó szerint... Nos amire én gondolok az, hogy a CAD-es programban szépen megtervezik, de fizikailag meg sem nézik, hogy az a darab talál-e a való életben, mert ők bíznak abban, hogy a CAD és a számítógép az nem hibázhat, de más elemeknél lehetnek eltérések, vagy esetleg más olyan akadály ami eszükbe sem jut csak akkor ha látják fizikailag mi is történik HA... Konkrétumot nem írhatok, de fordult már elő nálunk az üzemben, hogy szépen megvolt tervezve, minden klappolt a rajz szerint, csak éppen egy apró dologgal nem számolt a mérnök, hogy amikor az egyik modult betolod, annak a füle pont olyan helyen ütközik amit a rajzon ö nem is láthatott, mert ez külön opció a géphez... Itteni mérnökeink törhették szépen a fejüket a megoldáson, mert már kb 170 db. gép le volt csomagolva és du. már szállításra került volna sor... Nálunk ha a gépek már szállítási állapotban vannak, akkor hatalmas kartonozást kell visszabontani és a másik, hogy vám szempontból már minden le van rendezve, beütemezve és a vevő már várja a gépeit, hisz ő be is üzemeli egy ütemterv szerint... Ja, és nem a szomszédos országokba szállítunk, hanem több kontinensre innen Magyarországról. Szóval erre akartam kitérni az "íróasztal" mögüli tervezés említésénél.
"Manapság sok mérnök íróasztal mögül tervez"---Milyen igaz, pedig mennyivel jobb lenne, ha a mérnökök satupad mellet, vagy a kazánházban terveznének, más lenne a világ...
Nem biztos, hogy meglesz, csak eddig nagyon meggyőző a technikai leírás és ismerős tapasztalata alapján...
Elhiszem, ezert is írtam korábban, hogy megtervezik meg minden, de a való életben lehet nem épp úgy működik... Manapság sok mérnök íróasztal mögül tervez, aztán utólag emiatt jön a meglepetés... Amúgy a "marketing" videóban a dob alatt van a levegőpumpa, de akkor az is változhatott azóta. Energiatakarékosságnál ott van ez a A+++, de mondjuk nem tudom mennyire valós ez... Hát ha a való élet szerint kellene gyártaniuk tökéletes minőséget, akkor szerintem max iparágra gyártanának... Egy kovács, egy kőolaj finomítós, autószerelős.. stb. mosógép :D
Ha meglesz a csodás EcoBubble géped, ne restelld, vedd le a tetejét. Hátul az üstre van csavarozva egy levegőpumpa...(mondjuk én két guppinak is különbet rittyentenék) Na ez a csodavacak bugyogtat (?) némi levegőt a dob alá. (Az is hozzátartozik, hogy az első tíz/ húsz mosásnál, mert utána a milliméteres befúvócsonk eldugul a trutyitól - mert azért időnként leáll, és a mosószeres víz visszaáramlik) Szerintem katasztrófa, de ez csak az én véleményem.
És jön a nagy energiatakarékos marketingduma. Ha megnézném, a tiszemtoszomozós mosás több energiát használ el, mintha normálisan mosna...vagy ha nem többet, akkor semmi esetre sem annyival kevesebbet, mint amit állítanak. Persze, egy tesztre fel lehet készíteni a gépet, akár bemutatóra is (célhardverrel pillanatok alatt feltölthető a program)- csakhogy a való élet az nem teszt, ott kissé összetettebb a mosnivaló - és annyi célprogramnak nincs hely, amennyire szükség lenne ebben a relációban.
Egy nagyméretű plédet például ne állj neki mosni - vagy ha mégis, akkor ne csodálkozz, hogy a tényleges idő jelentősen hosszabb, mint a kijelzett...
Ezt nem a szó szoros értelmében értettem... csak írtam valamit... :) Tiszteletben tartom a véleményt és meg is köszöntem, de az a baj, hogy a beko meg az ilyen nagyon legalja nem mos rendesen... :( Amúgy a mostani amit lecserélünk egy Fagor... nem mos rendesen és már csapágyas is :(
Elhiszem, hogy láttál, de higgyétek el, hogy egy gyártó ennyire nem dobálózhat a parasztvakítással... Ezt azért jóvá kell hagyatni mielőtt piacra dobod, hisz akkor én is nekiállhatok és egy régi fagort átmatricázok 7ik érzékkel meg minden aztán piacra dobom... Gyártásban dolgozom, nem atomreaktor és teszt technikus vagyok úgy szoft mint hardver szinten... Nem azt írtam, hogy egyszerűsödik az elektronika, hanem maga az alkatrészek mennyisége, mert ha megnézel egy régebbi vezérlő panelt és egy mostanit, akkor az új panelen talán csak 2 processzort látsz és egy csomó smd ellenállást meg hasonló dolgokat... Igen, elhiszem hogy vannak nem túl jó megoldások amik csak parasztvakítás, mert a mérnökök is bénáznak (nálam az üzemben elég sűrűn :D) és emiatt van ez, hogy valójában jól ki van találva, de mégis van ott egy HA...
5ik oldal pl. ahol megmutatja, hogy milyen szenzort használnak a víz szennyezettségének méréséhez és elmagyarázza szépen a Fuzzy Logic értelmet, mert ugye a súlyautomatika alapja a Fuzzy Logic ahol nem csak 1 és 0 van, hanem mikroprocesszor amely változók alapján tud döntést "sugallni" :D
W124, igen a hit hegyeket mozgat valóban :) De ha az a tapasztalat, hogy tényleg annyira gagyi az újabb széria Eco Bubble (mert én ezekről írok) akkor nyilván nem megyek bele a vásárba :) Ha mégis mellette döntök majd ígérem, hogy dokumentálom és megosztom a tapasztalatokat :) Szerintem azért nem ipari hulladék, de ez csak az én véleményem :)
Octi19 olvasd el te is a fent linkelt doksit, 5ik oldalon megtalálod a választ arra hogyan dönti el, hogy kell vagy sem öblíteni :) A klasszikus vízszint érzékelők a régebbiekben vannak amikről egyesek írnak itt, de a
digitális technológia teljesen más szerintem... Ez is csak az én gondolatom, tévedhetek nyilván...
Nem vagyok egy hittérítő tipus: mindenki verje a saját farkával a csalánt... Ha valakinek konkrét kérdése van, vagy segítségre szorul, akkor segítek, ha tudok, de klasszikusan szólva nem akarom az úttörőszerepet.
(Egy vak nénit átsegítettünk az úton. És miért kell hozzá nyolc úttörő? Mert az istennek sem akart átmenni...)
Folyamatosan érzékeli a vízszintet - nem a klasszikus vízszintérzékelője van. A habosodás következtében lecsökken a vízszint, ami pár kHz eltérést jelent az érzékelésnél, és ha ez az eltérés a programban meghatározott értéken kívül esik, akkor indítja a plusz öblítést.
Azt hogyan érzékeli, hogy kell-e még egyszer öblíteni, vagy sem? Megfigyeltem a Miele-nél, hogy hasonló töltetnél ha nedvszívóbb, mondjuk flanel ágynemű akkor ráöblít még egyszer (és tényleg van is benne még mosószer, meg az időt is többet ír ki a szivattyúzás után) míg ha műszálas cuccok, felsőruha, sortok, tréningruhák, stb, akkor ez a plusz öblítés kimarad és tisztább is az öblítő víz, nem habzik.
Azonos programnál természetesen! (hosszú 30°C-kos)
Szerelő vagyok, láttam már belülről sámsungot. Ha Pécs felé jársz, megvendégellek egy géppel, mutatnád meg esetleg a gyakorlatban is azt a súlyautomatikát, ami azt csinálja, amit írsz.
Tudom, hogy mi mit érzékel, speciel vízszennyezettség mérő az nincs...mosogatógépben van, de az nem centrifugál... :-(
Tévedésben vagy, pontosan most bonyolódik az elektronika, ahelyett, hogy egyszerűsödne, mint állítod...
Csak egy példa: a motor felvett áramából következtet a vezérlés a töltet hozzávetőleges súlyára, kiegyensúlyozottságára. Innen van lehetőség a szoftver oldaláról különféle értékek programozására. És ebből adódik, ha nem tudja kiegyensúlyozni a töltetet, akkor egy órán keresztül akár boldogan vigyorog rád a kijelző, hogy 11 perc van vissza a mosásból...
Samsungnál nem így van állítólag... egy árva bugyinak a súlya nem egyezik meg 3 garnitúra ágyneműjével és itt lép életbe a súlyautomatika, mert az adott súlyhoz igazítja a vízmennyiséget és javaslatot tesz súlyban ehhez a mennyiséghez használandó mosóporról és a mosási idő is ennek függvényében csökken. Azok a beépített zsír meg minden érzékelők azért nyilván parasztvakítás, de elárulom, hogy ezek nem láthatóak, mert az átfolyó víznek a szennyezettségéből állapítja meg ezeket, ezért nem látható... Sokat egyszerűsödött szerintem ilyen téren az elektronikájuk, mert ez olyan mint pl. régen a katódcsöves tv majd a tranzisztoros, manapság meg egy Nyák és megvan oldva az egész vezérlés... Ez persze a fogyasztó szempontjából nem túl jó, mert költséges lehet a javítás...
Azért ne szidjuk nagyon a samut, tegnap voltam egy 7 évesnél, amit már kétszer javítottam, előttem meg egyszer egy kolléga, most motorcserés lett volna, nem vállalták be, vesznek másik mosógépet!
Ma meg egy Bosch Max 4-ben cseréltem szivattyút, na az sem leányálom!
Én is ezt mondom. Csak példaképp: a program 50 mm vizet tölt be. Ebből felszív a ruha 30 mm-t, akkor a gép utánaenged 30 mm- t. Ha egy árva bugyit mosol, akkor is 50 mm a szint, ha három garnitúra ágyneműt, akkor is. Értelemszerűen más szintek vannak programozva más mosástipusokhoz, de ez a fizika. És ez minden gépen így működik, akármi is a marketing hozzá.
A másiki vakítás a beépített szennyezettség, meg zsír, meg napkitörés érzékelők...valaki igazán megmutathatná már egyszer, mert én hiába keresgetem őket...
"The machine rebalances washing load to ensure correct spinning. Else, it reduces spinning speed if an imbalance is detected."
Ja, olyannyira, hogy a tizenegy perc centrifugálást képes akár egy órán keresztül csinálni...
Ok, hát akkor végeredményben ugyanarról beszélünk, csak másik oldalról. Én is arra gondoltam, hogy egyesek ezt fennhangon hirdetik, marketing célból. Csak mivel többször láttam mar több gépnél leírva, úgy vettem, hogy ezt sok gép tudja. És a többi a marketing.
de ok, nem "csak" a többi a marketing:)))
amúgy hatodikban jártam fizika órára. De valóban jól érzed, nem sok a foganatja, valahogy nem az volt az erősségem. mindenkinek más, ugye...
Ezt azért cáfolnám... Szerintem nem parasztvakítás, hisz szemmel látható, hogy kevesebb súlynál kevesebb vizet vesz be, és a mosószermennyiség javaslatnál is amit a jelez a displayen, lényegesen kevesebb mint egy teli töltetnél... Ismerősnek van, tapasztalatból írom.
Igaza van W124-nek, mert a Fuzzy Logic nem standard... Nézd...
●Fuzzy logic washing machines are gaining popularity. These machines offer the advantages of performance, productivity, simplicity, productivity,and less cost. Sensors continually monitor varying conditions inside the machine and accordingly adjust operations for the best wash results. As there is no standard for fuzzy logic, different machines perform in different manners.
● Typically, fuzzy logic controls the washing process, water intake,water temperature,wash time, rinse performance, and spin speed. This optimises the life span of the washing machine. More sophisticated machines weigh the load (so you cant overload the washing machine), advise on the required amount of detergent, assess cloth material type and water hardness, and check whether the detergent is in powder or liquid form. Some machines even learn from past experience,memorising programs and adjusting them to minimise running costs.
● Most fuzzy logic machines feature onetouch control. Equipped with energy saving features, these consume less power and are worth paying extra for if you wash full loads more then three times a week. Inbuilt sensors monitor the washing process and make corrections to produce the best washing results.
● The fuzzy logic checks for the extent of dirt and grease, the amount of soap and water to add, direction of spin, and so on. The machine rebalances washing load to ensure correct spinning. Else, it reduces spinning speed if an imbalance is detected. Even distribution of washing load reduces spinning noise. Neuro fuzzy logic incorporates optical sensors to sense the dirt in water and a fabric sensor to detect the type of fabric and accordingly adjust wash cycle.
Hát Ti tudjátok. Én meg Wh-t nem akarnék az alapján, amiket hallottam-olvastam róla.
de ha az tényleg nem tudja egyik modellben sem, akkor valamelyikől a kettőből le kell mondanotok. Kérdés, mi a fontosabb, a márka vagy a súlyautomatika.
háziasszony ellen semmi sem véd:)))
(férjem is mondja időnként, hogy túl nagy a kupac abba a gépbe...)
Igazából a Samsung a súlyautomatika miatt tetszik, mert nagyon nem mindegy a víz, mosópor és az idő sem amíg végez nyilván... Whirlpool gépeknél nem láttam ilyen rendszert, esetleg tud-e valaki olyan gépet ami súlyautomatikás? Outletekben milyen Samsungokat láttál? Volt ilyen EcoBubble technológiás is?
Én is gondolkoztam SAMSUNG gépen, de amikor utána néztem akkor lebeszéltem magam róla. Igazából az tűnt fel, hogy rengeteg van az outletekben, ahol a Németországból, visszavásárlási garanciában eladott és egy hónapon belül visszavett készülékek vannak. Na, ha a németeknek nem volt jó, akkor nekem sem kellett! Nekem az AEG és az LG Direct Drive mosógépek voltak legtovább versenyben... amíg nem jött egy használt Miele és minden erőfeszítés nélkül győzött! :-)
Egy hónap használat kb. 1500 Ft-ra jön ki. Ez kondenzációs és nedvességérzékelős. Ha nem ragaszkodsz az újhoz, akkor használtan harmadába kerül a gép. Korábban írtam, hogy szenteste előtt vásárolt az egyik kollegám egy Baunecht szárítógépet, ilyesmit: http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Bauknecht_kondenzacios_7_kg_os_szaritogep_16606277.htm csak, digitális kijelzővel 21.000 Ft-ért.
Akkor vettem én is egy Miele W722 mosógépet 25 pénzért. Kifogástalanul működnek most is.
Van használtban olcsón hőszivattyús is, már láttam 45.000-ért osztrák gyártmányt a neten.
Nyáron, melegben mi is teregetünk, de utána beletesszük a szárítóba és hideg 15 perces levegő programon fellazítjuk a ruhát. Ekkor is sok szöszt szed ki.
A szárítógép az átmeneti időben áldás, kisbaba, kicsi gyerek mellett különösen. Minden, ami megkönnyíti a kismama életét, és megteheti a család, hogy szert tegyen rá, jöjjön. :)
Nagyon off, de az első gyerekünknél még a főzelékezésnél a passzírozás ment szűrőn keresztül , a legkisebbnél meg az aprítógép dolgozott. Micsoda különbség.
És mekkora ára van a mi, emberi energiáinknak? Nyilván: az ingyér van forintban mérve. De mindannyian tudjuk, hogy mással fizetünk meg érte. Úgyhogy jöjjön az a szárító. :)
Nem mondtam, hogy mindegy. Csak, hogy még én se tudom, mit csinálok, tervezek. És olyan volt kicsit, mintha ő meg azt gondolná, hogy nem tudom, hogy többféle gép van, és nyilván ennek megfelelően sokmindenben eltérőek. De ott volt a szmájli, nyilván nem komolyan írtam...
amúgy volt a 125 forintos infó is, az is egyértelmű, hogy a kettő között negyszeres a szorzó.
Azt lehet, vagy inkább biztosan nem tudja, de azt viszont tudja, hogy komoly árkülönbségek vannak. Egy használható hőszivattyús gép 200 ezer felett kezdődik, amíg egy sima légkivezetéses (már ha lehet még kapni) simán megáll 80 körül, egy kondenzációs meg olyan kicsivel 100 fölött indul. Tehát nagyon nem mindegy, hogy "csak" kondenzációs, vagy hőszivattyús is! A difi 100-110 ezer!
Nekem a gépem kondenzációs és van csökkentett hőmérséklet lehetőség, ahol olyan hővel szárít, mint Zeki gépe. Így heti 3 alkalommal számolva egy szárítás 125 Ft körül áll meg. Pontosan megmérve egy hónap alatt 27 kw-ot fogyasztott így a gép. Soha nem ment még össze ruha, s vasalni sem kell a feleségemnek. Szárítás után azonnal vállfára, azokat háziinas állványra, majd a helyükre. A vasaló áramfelvétele szerintem több lenne, mint szárítógépet használva.
Igen, ezt én is csak megerősíteni tudom, mondjuk nekem "csak" egy kondenzációs, de páraérzékelős gépem van, ami érzékeli ha megszáradt a ruha és nem szárítja túl... Szinte észrevehetetlen extra költséget okozott a villanyszámlában, Max.: 1-2 ezer ft-ot, de nálunk napi szinten megy!
Ez egy parttalan vita, de mindig belefutunk és hiába emlegetjük, hogy a gyerek szaros bugyiját és az én alsógatyámat is ugyanabba a gépbe mossuk, nem lesz változás. Szerencsére demokrácia van és mindenki annyira rögeszmés amennyire szeretne. ;-)
Alternativa hogy vegyel egy ablakklimat (mozgathatoan belterbe teljes egeszeben), tegyel ala egy vodrot, es ha tul sok a para (bar elsokorben szelloztetni kene, de tarsashazban allo strangszellozo eseten tenyleg nehezebb) fujasd a meleg oldalt a kiteregetett ruhak fele, duplan gyorsul a szaradas. Koltseg az igy is lesz, de egyreszt egyuttal kondicionalod a lakas paratartalmat is, masreszt meg azt tippelem, hogy kevesebbet eszik, es kisebb helyen elfer illetve elpakolhato. Mondjuk hangosabb...
(Igazabol paramentesito gep is jo lenne, de azokat csak tartallyal egyben nagy meretben, es sokkal kisebb teljesitmennyel lattam eddig mindenhol. Nekunk split klima kereten van erre a celra, de az meretben me'g rosszabb - csak nekunk ingyen volt es epitkezes utan jobban is kellett, mint egyszeru mosasnal.)
azért ha van két gép, én szívesebben mosom a sáros-retkes sportcipőket, meg kutyafekhelyeket, amiken még a rengeteg szőr is ott van pluszban, a "rossz" gépben.
Lala, megnyugtatlak: egyetlen darab mosogepem van, es van hogy a selyembluz/fehernemu van benne, van hogy a furdoszobai szonyegek. Me'g csak nem is sterilizalom kozte (meg semmi mast nem csinalok vele csak ezert a valtasert). Esetleg ha nagyon szo:szo:s vagy mas darabosra osszeallo kosz volt rajta, akkor a gyujtojet megnezem, hogy kell-e uriteni, ne legyen vizkinyomasi problema, de ez tan ha haromszor elofordult az elmult 8 evben.
Sot, anyam elegge tisztasagmanias, esetleg bizonyos dolgokat mar a mosogepbe se rak bele, es ha ugy nezzuk ketto van neki (csak 40km tavolsagban), viszont napi cuccot o is mindegyikben most, pledet csak a nagyobban. De nem csinal o se problemat a dzsuvas mosas es a fehernemu mosas kozott (egyben nyilvan senki nem pakolja be, de egymas utan miert ne).
Nekünk elég kicsi a házunk, viszont nagyon jól hőszigetelt... ami villanyban több, majdnem mondható, hogy gázban kevesebb... ...persze télről beszélünk! Amíg nem volt szárítógép, addig nagyon tervezni kellett a mosást a szárítási kapacitások miatt, de amióta van szárítógép, azóta ilyen gond nem volt! Egyszerűen nem kell gondolkozni azon, hogy ágyneműt kell mosni például. Reggel lehúzzuk, betesszük a mosógépbe és elindítjuk, azután amikor az első hazajön a munkából, csak felteszi száradni és vacsorára már száraz is! Gyakorlatilag azóta csak egy garnitúrát használunk... A többi ruha is nagyon jól viseli és én nem tudom alátámasztani azt, hogy ártana a ruháknak a szárítás, sőt! Inkább használ, mert remekül kondicionálja a ruhákat, például a kötött holmik nyúlását simán vissza tudja fordítani és vasalni sem kell annyit, pláne ha még melegen összehajtja az ember a pólókat például, akkor azokat nem is kell vasalni. Nálunk nem is volt azóta kötélen szárítva semmi amióta szárítógép van...
Igazából nagyon nem tudom meggondolni, mert két gyerekkel nehezebb lesz, és amúgy is elég párás a lakásunk, nemcsak nem tudok hol szárítani, hanem lassan is szárad le. Nyilván így nyáridőben nem gond ez, ősszel lesz újra akut a helyzet, addig kell megbarátkoznom a gondolattal.
amúgy nem akartam volna még egy gépet, és a hozzá tartozó fogyasztást sem.
Egyébként, nagyon korrekt állapotban van és gyönyörűen működik! Halk és tényleg minden porcikáján érződik a minőség!
Az első próba egy 95°C-kos főzőmosás volt egy darab régi, beszürkült, felmosórongynak használt törölközővel és minden funkció remekül működött! Amint észlelte, hogy alig van ruha a dobban, azonnal csökkentette a program idejét, és alig egy óra alatt lezavarta a főzőprogramot! ...és ami nagyon fontos: minden gond nélkül centrifugált!!!!! A gép meg sem rezdült miközben 1500-as fordulaton tekerte a dobot! Motorhangot még akkor sem lehet hallani, csak némi mechanikai surrogást. Nagyon fura volt a Whirlpool után, aminek igencsak visítós alaphangja volt, hogy ennek teljesen hangtalanul forog a dobja! Persze némi kattogást lehet hallani amikor a relék dolgoznak, de az is sokkal halkabb mint a Whirlpool volt!
Én mindenkinek csak ajánlani tudom a Miele gépeket, fóbiásoknak csak az újat, de aki megfizethető áron akar egy ilyen géphez hozzájutni, annak ezt az eladót is és a gépeit!
Nálunk is hasonló mennyiség gyűlik össze minden szárítás után ...és nálunk minden nap megy a mosógép, persze nem teljes töltettel, de szinte minden nap van mit mosni, vagy frissíteni. Na, persze én képes vagyok a sz@ros gatyát használt gépben mosni, tehát más disznóságok is kinézhetők belőlem... :-D
ha problémát jelent a szárítás, csak akkor... egyébként abszolút el lehet lenni nélküle, egyetlen nagy előnye, hogy a törülközőid pihe-puhák, annyira, amit egyébként nem tudsz elérni... ennyi.
én ma már nem vennék, amikor megvettük, akkor annak megvolt a maga oka, miért kellett (3. baba)
egyedül a törülközőkből gyűlik szösz a szöszgyűjtőn, más ruhaneműből nincs ott szinte semmi, amire céloznak, mosószer maradvány pedig végképp nincs, persze ha jó mosógépe van az embernek.
bocsi, de ezt muszáj volt, mert ne kiáltsuk már ki azért a szárítógépet olyasminek, ami nélkül nem lehet létezni, nem lehet tökéletes eredményt elérni.
tudom, miről beszélek, mert nekem van.
sőt azt is látom, hogy milyenek a ruhák pár év után a barátnőmnél, aki nem tud télen, csak szárítógépben megszárítani mindent, és milyenek nálam, én télen is fregolin szárítok, csak a törülközők mennek a gépbe, egyéb ruhanemű elvétve.... össze nem lehet hasonlítani a pamut pólókat pl.
úgyhogy nem kell mantrázni, hogy csak az a faxa, ha szárítógépben szárad... sőt pont hogy nem az.
A minap olvastam egy érdekes cikket a szárítógépekről és mint aktív szárítógép használó, csak beigazolódni látom a tapasztalataimat!
Ezt olvastam:
"A szárítás a mosási művelet befejező szakasza, melyet sokan kézenfekvőnek, kevésbé fontosnak tekintenek, holott ez a folyamat a tisztítás egy jelentős szakasza. A szárításnak nem csak az a feladata, hogy a ruhák nedvesség tartalma csökkenjen, lényeges, hogy a mosás folyamán az elemi szálak közé került mikroszkopikus részecskéket is eltávolítsuk a ruhákból. Hagyományos szárítás után a ruhában mosópor szemcsék maradnak, ha ezt alaposabban megvizsgáljuk kiderül, hogy az általunk tisztának hitt ruha rengeteg szennyeződést tartalmaz. Ezeknek az eltávolítására alkalmas a szárítógép. A szárítógéppel szárított és tisztított ruha tapintása, légáteresztő képessége is jobb."
Na ugye! Akkor már a csereporszívó sem alternatíva... folytassuk a sort? Használt autó...? Használt ruha? (pláne babaruhák, amik járnak körbe-körbe és csak a jó isten tudja kié volt eredetileg) Használt edény és evőeszköz? (éttermi példa)
inkább ne folytassuk! Ez hitvita szintre kezd menni, annak meg semmi értelme. Amikor már nincsenek csak szubjektív érvek akkor lesz a vitából hangoskodás...
hát ez ilyen, én a porszívósban szoktam mosolyogni, amikor jönnek a 30 éves rakéta porszívóval, hogy bezzzeg az még mindig működik... hát sokra megy vele:D
mai öblítőm, nem bírom ki, annyira szép, ősszel ültettem:)
Wazze, mi a bajod? Tisztában vagyok a hűtőkben lezajló körfolyamattal, minden típusával, de ha egy ezeréves hűtőben megtudták oldani, hogy nem ideális körülmények között is működjön akkor elvárnám, hogy ezt egy modern készülék is tudja, de legalább ne romoljon bele a kaja... Egyébként a szervizes flegma hozzáállása is sokat nyomott a latban... meg úgy az egész, csomagban volt kiábrándító! (most, hogy így visszagondolok, lehet nem is Electrolux, hanem Zanussi volt...)
De mindegy is, szerintem az eladó felelőssége, hogy a megfelelő klímaosztályú készüléket adja el és a gyártóé, hogy a klímaosztály ott kezdődjön ahol és addig tartson ameddig! Nem hiszem, hogy ha ez megy az LG-nek akkor nem megy egy másiknak... és biztosan azok kényesebbek az ilyesmire, mert gyanúsan erre kérdeztek rá a márkaképviseletnél is először!
De, maradjunk a mosógépeknél....! ...legalább is ebben a topikban.
Persze, ezt én is láttam, de eddig egy ilyen készülékkel találkoztam ami ezt be is tartotta, a többi, az ezeréves Lehel meg Saratov cuccoktól az LG NoFrost gépekig vígan tették a dolgukat, sőt még annál is mostohább körülmények között mint amiben az Elektrolux-ba belerohadt minden... Az én édes anyukám is hasonló habitusú mint én és úgy hajította ki a francba a (még garanciális) hűtőt, hogy öröm volt nézni! (konkrétan neki adta a szomszédban lakó fiatal házaspárnak, mondván: ha tudtok rá fűteni akkor vigyétek! ...és vett egy LG NoFrost gépet ami a harmadik lett a családban és azóta sincs baja a hűtővel...)
lehet engem holdról jöttnek nézni a használt gép fóbiám miatt, de hidd el, én pl. olyanokat mosok ki a régi gépemben, amit nem véletlenül nem mosok abban, amiben a "használatos ruhaneműinket" mossuk... más is nagy valószínűséggel megteszi, csak nem tudsz róla és boldogan mosol a használt gépben. én inkább kihagyom. ha nem telik rá, akkor 50 ezres bekó lesz, ezt már megtanultam sanyoootól:) de használt, pláne lomis ezeréves soha... még ha miele is. pláne 100 ezrekért.
Állj-állj, nem én írtam oda, hogy 12 hónap garancia...
És nem én voltam, aki hitt ebben a környezetemben is, visszavitték a lomizott cuccot és az arcukba nevettek. PEdig az elején olyan kedves volt az eladó bácsi...
Élő, közvetlen tapasztalatom az informatikában van, a használt gépeknél minden esetben elmondom, hogy olcsó lesz, de ezzel eldobható is, senki ne vegye a szívére ha ki kell dobnia, mindegy, hogy az árus mit ír garancia címen, az csak a marketing...
(és ha hozzávesszünk anyukámnál egy hűtőt is ami nem volt hajlandó hűteni és ez az Elektrolux szerint normális dolog, mert fűtött szoba kell a hűtőnek, akkor az már tényleg nonszensz!)
Sajnos nem nonszensz, én már több használatiban is olvastam, hogy bizonyos hőmérséklet kell, hogy működőképes legyen egy hűtő.
Hát majd meglátjuk, hogy milyen lesz. Én mindenesetre hosszú távra tervezek ezzel a készülékkel és bizalomgerjesztő, hogy utólag kell kifizetni, amikor már láttam, kipróbáltam, meg az is mellette szól, hogy egy év (helyszíni!!!) garanciát és számlát is kapok hozzá. Szerintem azért a "lomizott" jelző is barokkos túlzás ezeknek a gépeknek az esetében. Azonkívül a briliáns szaktanácsadás, a nagyon rugalmas elintézési mód és az összes körülmény inkább egy exkluzív üzletre, mint egy lomis boltra utal. De, majd kiderül... Mindenesetre kevés olyan tapasztalatot lehet hallani, hogy megbánta a használt Miele gépet valaki és hidd el én is megengedhetném magamnak az ennél drágább és új gépet is, de meguntam azt, hogy pár év után dobhatom ki a francba, mert elromlott és javíthatatlan... Az elmúlt kevesebb mint 8 évben a mérleg két mosogatógép és három mosógép... (és ha hozzávesszünk anyukámnál egy hűtőt is ami nem volt hajlandó hűteni és ez az Elektrolux szerint normális dolog, mert fűtött szoba kell a hűtőnek, akkor az már tényleg nonszensz!) És akkor még nem is beszéltem a kisebb cuccokról, mint porszívó és mikrohullámú... Ez, ha csak 100 ezer forinttal számolok és nem nézem a pénzromlást, már akkor is félmillió forint!!!!!! Eddig a háztartási gépek közül az LG NoFrost hűtőkben és az első Fagor automata mosógépemben nem csalódtam, a többi egy nagy kalap fekália volt!
Most használt, németben lomizott mosógépekről beszélünk és szerinted a "jó" éttermi példa nem rossz? Komolyan mondom, érdekesen gondolkodtok :-)
Nem kell virágnyelven beszélgetni, az összes ilyen helyről származó gépnél gond volt vagy lesz a gariztatás és ez nem lala-féle valószínű állítás hanem tapasztalat.
Egyébként észrevetted, hogy kezdesz meghasonulni? Lassan a Samsung hirdetést is leveszed, mert jó lesz az még?
Használd egészséggel! Attól, hogy" Lala után szabadon: lomizott", még teljes értékű gép. Étteremben sem parázunk az evőeszköz miatt, pedig a Jóisten sem tudja megmondani, hogy előtte ki és mit evett vele. Attól még ellátja a funkcióját. S nem halunk bele.
A furcsa majd az lesz, hogy nem fogjátok hallani a hangját, mikor dolgozik. A gombok nem fognak lötyögni, és tűzzománc lesz a ház.
Na, meg van rendelve egy Miele Softtronic W 435 Plus típusú mosógép és várhatóan csütörtökön vagy pénteken érkezik! Ami nagyon pozitív így elsőre, hogy fizetni átutalással és utólag kell! ...ha meg vagyok elégedve!!! Nagyon korrekt volt az eladó és tényleg meghallgatta az igényeimet és ajánlott egy olyan gépet ami nincs is még a honlapján. Szeretnék véleményeket kérni a fenti gépről, ha van itt olyan aki ismeri, vagy használja ezt a típust.
Valaki tudna-e tanácsot adni. Van egy elől töltős Samsung mosógépem az öblítőt nem engedi bele a gépbe, a tartóba marad. Az öblítéskor is a mosószertartóba nyomja a vizet. Kérem tanácsotokat mi lehet a baj és hogyan orvosolható.
Ezért kérdeztem nemrég, hogy az SKF mehet-e bele, mert A Poland felirat után elbizonytalanodtam :)) Anyámék mosógépe 5 évesen lett csapágyas, 6205 és 6206-os csapágyakkal szerelik. De ez még csapágyazható volt. Ahogy nézem, ma már szinte az összes AEG gépet ragasztott dobbal gyártják, lengyel csapágyakkal.