Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 687

Jelezz vissza, ha nem ment volna át!

Előzmény: Törölt nick (686)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 686

Olyan 20mb kirándul feléd:)) hamarosan ott lesz.

Előzmény: kissMatthew (685)
kissMatthew Creative Commons License 2007.02.23 0 0 685
Nem tudom...
Ha mégis találsz képet, légyszi küld el: kissmatee@gmail.com
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 684
A 2,8/200 ugyanakkor lényegesen rövidebbnek tűnik a képen látható "objektív" körvonalához képest, nem valószínű, hogy így lehet rögzíteni.
Előzmény: kissMatthew (682)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 683

Képek lennének, de sajnos nem tudok egyértelműen azzal készült képet küldeni, mert nem tudom melyik mivel készült. (több M42-es objektívem volt) Nem jelöltem meg, így nem sokat segítene:((

 

Előzmény: kissMatthew (680)
kissMatthew Creative Commons License 2007.02.23 0 0 682
Lemaradt a felirat...
Erről a cuccról beszélek.
Előzmény: kissMatthew (681)
kissMatthew Creative Commons License 2007.02.23 0 0 681
Erről beszélek
Előzmény: kissMatthew (680)
kissMatthew Creative Commons License 2007.02.23 0 0 680
Persze tudom hogy ront a fényerőn, de végülis kapsz egy 400/5,6 obit, kérdés, hogy milyen képminőséggel.
Az állványgyűrű jogos felvetés, igazad van.
Valahol láttam egy tele tartó nevű szerkezetet, ami helyettesíti az állványgyűrűt, bár nem tudom honnan lehet szerezni...
Tudnál betenni, vagy küldeni néhány fotót?
Előzmény: Törölt nick (679)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 679

A 2,8/200 jó nehéz, viszont nincs állványrögzítő rajta, a 2xező ront a fényerőn.

Nem lebeszélni akarlak róla, mert önmagában persze  jó, de nekem körülményes volt a használata E-1-en. Tartani, fókuszt állítani, valamire támasztani egyúttal, stb.

Előzmény: kissMatthew (678)
kissMatthew Creative Commons License 2007.02.23 0 0 678
Kerestem infokat, de nem találtam kielégítő választ:
mi a véleményetek ezekről az obikról?
Carl Zeiss 1,8/50 Pancolar - portréhoz, alapobinak, és kiegészítőkkel makrózáshoz kéne
Carl Zeiss 2,8/200 Sonnar - egy kétszerezővel madárfotózásra gondoltam, mint olcsó és minőségi megoldás, manuális fókusszal a lassabb fajokat meg csíphetném
Ha van valakinek tapasztalata, esetleg képei a fenti obikkal az nagyon érdekelne.
Zool_K100D Creative Commons License 2007.02.22 0 0 677

Szerintem sem. Nem azért mert értek hozzá, de:

 

2007/02/22 11:39:15 (Árverés befejezve)

 

Sonnarokat szeretik imho.

zsocc Creative Commons License 2007.02.22 0 0 676
Az Obi nem vagy csak az ára sok?
Előzmény: t-online (675)
t-online Creative Commons License 2007.02.22 0 0 675

Szerintem, nem.

Előzmény: zsocc (671)
Zool_K100D Creative Commons License 2007.02.22 0 0 674
Jawohl, de a verda visz el fotózni meg munkába is, amiből jön a mani, amitutána fotóscuccra lehet költeni jóól. /Csak az asszony meg ne lássa ezt a postot. ]:o) /
Előzmény: QnAdam (673)
QnAdam Creative Commons License 2007.02.22 0 0 673
a pentax 4000 volt :)

autóra költeni, mikor azzal nem is lehet képeket készíteni... *legyint* :))
Előzmény: Zool_K100D (669)
gabor01 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 672

Eredeti Pentaxot nehéz szerezni. Volt amikor 3000-ért is volt a börzén. Ha most kell, vegyél Garfieldkától 4500-ért japán utángyártottat. Reméljük jobb, mint a Hama.

A másik megoldás, hogy K bajonettes Heliost veszel :-)

Előzmény: Zool_K100D (669)
zsocc Creative Commons License 2007.02.22 0 0 671
Bocsánat a béna szerkesztésért!
Ja és ez egy kérdés volt csak a kérdőjel lemeradt.... (Asszem iszok egy kv-t)
zsocc Creative Commons License 2007.02.22 0 0 670
Sziasztok ezt az Obit _Obi
Megérné megvenni
Zool_K100D Creative Commons License 2007.02.22 0 0 669

Értem, tehát ki kell próbálni akkor a dolgot. :) Meglehetősen zavaros ez most így.

A Pentax mennyi tízezres volt? :/

 

Most hétvégén megint kiadok halom pénzt, aztán kell másra. Lengőket meg gumigarnitúrát kell cserélnem a verdán.

Előzmény: QnAdam (665)
Rakuzzi Creative Commons License 2007.02.22 0 0 668
Én egy vékony pocökkel belenyomtam a helios belsejébe a beugrasztót majd egy kicsit oldalra feszítettem így nem tud "kibulyni" a likon.Nekem bevált és azóta is úgy van:)
Előzmény: Zool_K100D (664)
Rollei Creative Commons License 2007.02.22 0 0 667

Szia:

 

ez a téma korábban már szóba került a Pentax Fan Clubban is, ezen a környéken:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=64072320&t=9033172

 

De érdemes a Bojidar bibliát is forgatni egy kicsit:

 

http://www.bdimitrov.de/kmp/

 

Előzmény: Zool_K100D (664)
zsocc Creative Commons License 2007.02.21 0 0 666
Jó estét!

Én is 135-ös Sonnar-ra vadászok! Aki tud eladót, az ne tartsa vissza....
QnAdam Creative Commons License 2007.02.21 0 0 665
pont fordítva :) a távolság megegyezik, nekem pentax gyártmányú van, az nem fekszik fel, hanem az egész bemegy a vázba, és végtelen is van.
Előzmény: Zool_K100D (664)
Zool_K100D Creative Commons License 2007.02.21 0 0 664

Ha jól értelmeztem a topik végigolvasását, akkor azért nem lehet végtelenre fókuszálni, mert a film/ccd illetve az m42-Bajonett távolsága más. A képen, amit Garfieldka linkelt az m42-es obi menet melletti részére felfekszik az átalakító. Ez lenne a feltétele akkor a végtelennek?

 

Más mivel lehet véglegesen kiakasztani a Helios blendeugrasztó rugóját? Digit vázzal úgyis csak manuálisban megy. Szétkapni nincs szívem első napon. :)

DuraAce Creative Commons License 2007.02.21 0 0 663

Tisztelet!

 

135-ös Sonnart keresek (mail publikus)

..::Röno::.. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 662
Pentacon 500/5.6 teszt Pentax K10D-n panel 7.emeleti erkélyről:

http://www.baumgartnerac2.extra.hu/tesztfotok/_IGP3417.JPG

(még eladó) :)

papugaja Creative Commons License 2007.02.21 0 0 661
Épp most kapod a választ.
Előzmény: tánczika (660)
tánczika Creative Commons License 2007.02.21 0 0 660

Szia,

 

még tegnap ment a levél.

 

Üdv,  Z

Előzmény: papugaja (645)
..::Röno::.. Creative Commons License 2007.02.21 0 0 659
Hát, annyi az annyi, az az a 45e. :)
Előzmény: u.hu (657)
garfieldka Creative Commons License 2007.02.21 0 0 658
Dekorboltban kapható nagyméretű karton. Fal mellett lévő asztalra téve és a falra felhajtva kész az átmenet nélküli háttered. Két erős fényrorrással megvilágítva ugyanitt vagy. Kicsit primitívebb, de sokkal olcsóbb.
Előzmény: 10d-t (651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!