Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261377

"a focira visszatérve viszont a nagy pályán simán a rossz helyezkedéssel annyi energiát lehet veszteni, amiből aztán tényleg az következik, hogy kondi nélkülinek fognak látszani a játékosok. ezekre meg aztán lehet pakolni az izmot, az önmagában nem fog segíteni."

 

Jól írod.

 

Stiebernek például a táplálkozási szokásainak a megváltoztatása segített sokat.

 

Másnak a jó taktika, és az azon belül jól kitalált feladatkör segít.

 

A harmadiknak egy kis plusz izomra lenne szüksége.

 

A negyediknek egy jól fejelő csapattárs kell az oldalára.

 

Az ötödiknek barátnő kell, már csak a masszázs végett is.

 

A hatodik játékosnak az összes felsorolt dologban erősítenie kell.

 

Ha az izom hiányzik, akkor pakolni kell rá, de ha nem hiányzik, akkor nem kell rá pakolni, mint ahogy a nem fuldoklót sem kell kimenteni, hanem helyette hasznosabb dolgokra kell koncentrálni, ha eredményt akarunk.

 

Előzmény: fortune hai (261374)
nem megadott gól Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261376

Úgy hallom, hogy a Loki marad nagybetűs. A Honvéd kérdéses az első negyed óra alapján.

fortune hai Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261375

amúgy a német futballkultúra mindig is az erőre épült, és vezetett vissza mindent, de vannak más utak is.

Előzmény: Fradista Utazó (261370)
fortune hai Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261374

azért az eredményekből úgy látszik, hogy tudjuk kompenzálni azokat a bizonyos Erőnléti Hiányosságokat (amíg vannak jó játékosaink persze, ha már nincsenek, ahogy Mocsai panaszolta, akkor már úgyis mindegy, milyen erősek). a focira visszatérve viszont a nagy pályán simán a rossz helyezkedéssel annyi energiát lehet veszteni, amiből aztán tényleg az következik, hogy kondi nélkülinek fognak látszani a játékosok. ezekre meg aztán lehet pakolni az izmot, az önmagában nem fog segíteni.

egyébként az utóbbi időben a fociban sem kicsi a 35 vagy afölötti éves játékosok száma.

Előzmény: Fradista Utazó (261372)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261373

Hollandia: Németh Krisztián körül megrezdült a piac

 

Csütörtöki hollandiai lapinformáció szerint elképzelhető, hogy Németh Krisztián egy év után elhagyja a Roda élvonalbeli labdarúgócsapatát.

 

A tekintélyes Voetbal International honlapja idézi Ruud Brood vezetőedzőt, aki elmondta: a Roda szeretne még egy kapust és egy gyors, mélységből indulva is hatékony csatárt igazolni. A VI úgy tudja, hogy a kívánt cél érdekében hajlandók megválni Németh Krisztiántól. A lap szerint a magyar támadót – aki a napokban felkészülési mérkőzésen két gólt szerzett – szívesen látná a szintén holland élvonalbeli NEC.

A nyár elején beszámoltunk arról, hogy Némethet Görögországban látták, ám a görög sportmédia spekulációjára reagálva a játékost képviselő CMG menedzseriroda részéről Kövesdi Viktor a Nemzeti Sport Online-nak elmondta: Németh a Rodában képzeli el a jövőjét, és a kerkradei klub sem szándékozik megválni tőle.

A 24 éves magyar játékos a Roda előtt az RKC Waalwijkot is erősítette a holland élvonalban

Fradista Utazó Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261372

Kézilabdában lehet, hogy nem látod, de komoly a lemaradásunk. Mondjuk a nőknél minden játékelemben jobbak vagyunk a Norvégoknál nagyjából, kivéve az erőnlétet (meg a kapusteljesítményt), és rendszeresen tíz felett szoktunk tőlük kikapni. Ráadásul ezekben a sportokban a folyamatos cserelehetőség miatt az állóképesség szerepe kisebb, mint futballban. Nem véletlenül játszanak sokan még 35 felett a nemzetközi élmezőnyben, miközben fociban ez már ritkaságszámba megy.

Előzmény: fortune hai (261371)
fortune hai Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261371

igen, azokat hasonlítja össze. ettől még pl. kézilabdában vagy vízilabdában nem hallom előjönni, hogy erőnléti gondokkal küzdenének a magyarok a nemzetközi élmezőnyhöz képest.

Előzmény: Fradista Utazó (261370)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261370

>a labdarúgók állóképesség terén egyáltalán nem maradnak el a sikerágazatokban versenyzőktől

Jól értem, hogy nem a magyar és mondjuk a német futballisták állóképességét hasonlítja össze, hanem mondjuk a magyar futballistákat a magyar tornászokkal, vívókkal, kalapácsvetőkkel? Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, valahol elvesztettem a fonalat.

Előzmény: fortune hai (261367)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261369

Ez lemaradt: 

Előzmény: Törölt nick (261368)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261368

Meg aztán állóképességből is van párféle.

 

Annyira összetett embert kíván az élsport, hogy a legritkább esetben vezet célra egy adott tulajdonság kiemelése, mi több, fetisizálásba hajló módon történő erőltetése. Úgy érzem, az izomtömeg az éppen egy ilyen dolog.

 

Más meg jöhetne azzal, hogy miért nem lövünk akkora gólokat 25-ről, mint az angolok, tanuljunk már meg lőni, a kutyafáját neki.

 

Persze, jobb az a játékos, aki beveri a pipába 25-ről, mint aki eltöri. De az meg majd nem lövi el, hanem kitalál mást. Ez a foci.

 

Előzmény: fortune hai (261367)
fortune hai Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261367

még egyszer: az egész vita egy orvos nyilatkozatából indult ki (persze lehet, hogy hazudik) "A felméréseink egyértelműen bizonyítják, hogy a labdarúgók állóképesség terén egyáltalán nem maradnak el a sikerágazatokban versenyzőktől"

Előzmény: Emi2 (261364)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261366

"rohamosan nőni fog a kiszerződő játékosok száma"

 

Ettől nem tartok rövidtávon. A Dárdaikra, Királyokra, Gerákra vár a feladat, hogy beillesszék a fodbalt a futball vérkeringésébe, mert ez hiányzik igazán. Mikor találkoztuk utoljára a pályán például német csapattal? (Tudom, jön a Minga Győrbe). Vagy angollal, olasszal, spanyollal.

 

Itt van a Schalke, 2-3 naponta tol egy meccset egy gyengébb csapat ellen a felkészülési időszakban. Miért nem játszik sosem a Paks vagy a Sényő ellen?

 

Előzmény: Emi2 (261364)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261365

Sőt kimondom, kimondottan tetszett nekem a Győr játéka a változásig. Szép, pontos hosszú labdákat tettek, zenélt náluk a labda, a lőtávol közelébe jutó ellenfelet mindig ketten-hárman vették körbe, egyedül az improvizációt hiányoltam, hiányzott nekem egy jó gitáros a csapatból.

 

Emi2 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261364

Én nem ragadnék le Balázsnál ( és ki tudja, ha lenne rajta +4 kiló izom, akkor lehet az angoloknál, vagy a németeknél futna fel-alá, és nem csak érdeklődés szintjén kerülne kapcsolatba a top ligákkal)

Különben örülök, hogy te elégedett vagy, az utánpótlásból a felnőtt csapatokba érkezett játékosok kondíciójával.

Gondolom nemsokára erre felfigyelnek a külföldi klubok is, és rohamosan nőni fog a kiszerződő játékosok száma.

Én amit evvel kapcsolatban látok a mennyei bajnokságban, az elkeserítő (és most nagy általánoságban értem, nem kiragadva egy-egy játékost).  

De természetesen elfogadom a véleményed, félre ne értsd.   

Előzmény: Törölt nick (261361)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261363

Nagyon más azért a kettő, a Vidinek egy gyenge csapatot kellett volna behúznia mindegy hogyan, a Győrnek meg egy jobb csapat (kb. mint a tavalyi Gent vagy Trabzonspor) ellen kellene (most már még nagyobb) bravúrt villantania.

 

A Vidi kiesése hatalmas égés (nem a játék, hanem az eredmény), a Győr szerintem jól játszott, 60 percig semmi gond nem volt, csak utána beújított az ellenfél, amire a szurkolók közé száműzött Pintér nem tudott reagálni, a megbízott edző pedig butának tűnő módon nyúlt a meccsbe, nekem úgy tűnt, a 0-1-en akart leginkább változtatni, pedig ott már többet nem tehetett volna, mint hogy próbálja tartani.

 

Előzmény: Darwin (261362)
Darwin Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261362

A Győr most együttérez a Videotonnal :P

Előzmény: tol (261360)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261361

Láttam a meccset, azért írtam, amit.

 

Mert nem voltak vékonydongájúak az izraeliek? A vékonydongájú az nem azt jelenti, hogy nem tudnak futni vagy cselezni. Mint ahogy a melákság sem azt, hogy az illető biztos lefutja a 15 kilométert a meccsen.

 

Onnantól borult meg a meccs, hogy rájöttek az izraeliek, hogy szép szál győri legényeket egy az egybe simán megverik.

 

A Győr akkor tud nyerni meglátásom szerint a visszavágón, ha a testi erejét kihasználva dominálja le a Maccabit, mert elsősorban azzal tudná. Csak szólok, ez nem általános recept, ezt a két csapat megtekintése után írom.

 

Lipták erőnléte szerinted rosszabb, mint a svédek legyőzésekor volt? Szerintem abban fáradt el, ahogy futott az őt kicselező csatárok után. Az első félidőben semmi gondom nem volt vele. Ha kieszel egy jó taktikát Pintér a visszavágóra, akkor nem fog elfáradni Lipták sem. Hidd el, Puyol is a seggén vette volna a levegőt a végére, ha ő játszott volna. Máskor meg meg sem izzad egy VB-döntő után. Az erő nem abszolút dolog, annyi erő kell, amit a feladat megkíván.

 

Megkérdezem ismét, Dzsudzsákra hány kiló izmot pakolnál rá?

 

Előzmény: Emi2 (261355)
tol Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261360

Néhány éve néztem a Genket ahogyan továbjutott egy jobban futbalozó sok helyzetet kidolgozó és kihagyó Izraeli csapat ellen rosszabb játékkal és  Köteles jó védéseivel.

Talán ez a Györnek is sikerülhet még.

 

 

Sarq_ Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261359

Bocs, ha volt már: 

http://index.hu/gazdasag/2013/07/18/bognar_gyorgy_is_arulhat_cigit/

(ráadásul Angyalföldön :))

A szerethető dózsás Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261358

Akkor lehet, hogy azért nem kellett nekik. 

Előzmény: Törölt nick (261357)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261357

Pedig a Torino kibaszottul figyelte Juhászt!

Előzmény: Sarq_ (261351)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261356

Igaz. Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (261354)
Emi2 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261355

Ne haragudj de te nem láttad a tegnapi meccset??

Ezek a "vékonydongájú" gyerekek a 90. percben össze-vissza szopatták a kemény győri legényeket (gondolom, mert fizikálisan gyengék, igen, ahogy a Barca játékosai is), akik "tele" voltak válogatottakkal. A te Liptákod a második félidő közepétől a fülén vette a levegőt, mert hiába nagy darab, ha az erőnléte nulla!! Na mindegy, bagatellizáld el, Kokot meg gondolom holnap viszi egy BHK csapat, mert annyira tehetséges, amilyen erős.   

 

Előzmény: Törölt nick (261348)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261354

Beszélni beszéltünk, de videó nem volt.

Előzmény: Törölt nick (261353)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261353

Tegnap beszéltünk róla, hogy rúgott még kettőt, de igazad van, kell a napi Szalai!

Előzmény: Törölt nick (261352)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261352

(261339)

Előzmény: Törölt nick (261350)
Sarq_ Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261351

Nyilván a szakmai előrelépést, a nemzetközi meccseket szem előtt tartva.

Előzmény: Vjacheslav (261343)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261350

Mi maradt el Mabi?

Előzmény: Törölt nick (261338)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261349

Én annak a híve vagyok, hogy minden játékosból azt kell kihozni, ami őbenne van vagy lehet meg.

 

Van, akiről tényleg az izom hiányzik.

 

De Dzsudzsákra el ne kezdjen valami álszakértő bicepszet és hurkanyakat pakolni.

 

Én Kokónál sem látok krónikus izomhiányt.

 

Előzmény: fortune hai (261347)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.18 0 0 261348

Pont tegnap a vékonydongájú zsidógyerekek úgy szopatták oda-vissza a jó felépítésű, erős, magas győri játékosokat (Lipták-féle melák azért nemzetközi szinten sem mindennapos), ahogy a nagykönyvben meg van írva. De a két csapat tudna olyan meccset is játszani szerintem (remélem, a visszavágó ilyen lesz), hogy a Győr a testi erejével bünteti le a Maccabit, leütközi, lefejeli, aztán jönnek az izraeli reformerek, hogy az volt a baj, hogy gyengék voltak, ezért 10 éves erőfejlesztési programot indítanak.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!