Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80755

Jogos az észrevétel. Szerintem az Éva elengedte az évjárat témát pár bor esetében :) Mert nézem, hogy más termelők esetlében is hiányzik az évjárat.

Megkérdezem, hogy miért.
Amúgy a 18-as nála a futó évjárat minden SAP borból.

Előzmény: Tybald_ (80742)
Hepci Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80748

PAP Tricollis fehér 2019

Nem vékony citromlé, a koncentráció nagyjából megfelel egy ilyesmi árszintű bornak, de több jót nehéz róla mondani. A koránál idősebb olaszrizlingnek tűnik, a rajnai és a tramini alig vétetik észre magukat, a korty második felét a kesernye uralja.

Étteremben (Gesztenyés, Budakeszi) ittam, 670 Ft/dl.

menut Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80747

Még akció nélkül is 5000 alatt volt az ára. Amennyire tapasztaltam, Zwack-nál elég kedvező árak vannak, a piachoz képest...

Előzmény: lazaridi (80740)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80746

De akkor meg a maradék cukor baromi sok, nem értem.

Előzmény: barkócza (80744)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80745

Ha rámész a konkrét borra, aztán az Additional information fülre, akkor ott vannak további adatok, például az évjárat is. Nem annyira felhasználóbarát, de ott van azért.

Előzmény: Tybald_ (80742)
barkócza Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80744

Németországban láttam ilyen 7%-os édes Ausleséket. Simán kénnel megállítják az erjedést.

Előzmény: naivkezdo (80728)
Tybald_ Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80743

Ha valaki kedveli a Bussay borokat  Zwacknál van 2016-os csörnyeföldi Szörkebarát

https://www.zwackwebshop.hu/hu/borok/termek/2374/csornyefoldi-szurkebarat-0-75-l/

 

A borbolt.hu-n is több 2016-os borát akciózzák, bár nem tudom mennyire vannak még egyben...

https://borbolt.hu/bussay-laszlo/k/157

 

 

Tybald_ Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80742

Ha nem téves a honlap Artizannál is van, de még egy 2012-es is.

 

Én inkább arra lennék kíváncsi hogy jött ki az a 40% ;-)

 

 

BZoli: Borárum honapon valami baki lehet, nem látszik, hogy a boraitok melyik évjárata az adott tétel.

Előzmény: naivkezdo (80741)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80741

17es sapjaik vannak?

Nem semmi.

Előzmény: lazaridi (80740)
lazaridi Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80740

BZoli boraival akcióznak!

Így az akció vége előtt néhány órával már csak megírhatom https://zwackwebshop.hu/hu/borok/

 

Lehet, hoyg ez egy szép barátság vége lesz?

Hepci Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80739

Weningertől legközelebb akkor veszek bort, ha az árát az ingyen szállítással párhuzamosan átutalja a bankszámlámra, valamint személyesen látogat meg itt a budai zöldövezetben kinyelni a seggemet. :)

Előzmény: loading (80737)
lazaridi Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80738

Kvaszinger prémium furmint 2017, 2000 Ft

Gizella Furmint-hárs 2019, 2500 Ft

St. Andrea Áldás 2018, 2800 Ft

 

 

Előzmény: loading (80737)
loading Creative Commons License 2020.09.27 0 1 80737

Tybald figyelmét elkerülte kedvenced, Weninger pince Organic 2016-os bora, amely akciósan 1499Ft az Auchanban. :)

Volt egy-két érdekes tétel, magyar és francia is, de megálltam és nem vettem bort.

Előzmény: Hepci (80697)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80732

Magyar ember bort iszik.

Keress rá, mit jelent a csiger.

Előzmény: lefogytal ? (80730)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80731
Előzmény: lefogytal ? (80729)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80728

Mi ad 7%-os bort?

Előzmény: lefogytal ? (80727)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80726

Ti milyen eszközön mossátok a hordót?

Profi állvány vagy autógumi?:)

naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80725

Csigert árulnak a digók?

Előzmény: sörös.boros (80695)
altimus Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80720

persze, biztos volt korrupcio akkor is. ahogy irod belfoldon nem nagyon lehetett viritani a plusz penzzel, ugyhogy biztos ennek egy resze kulfoldi szamlakon landolt, aztan a rendszervaltas utan ezek megtalaltak hazafele az utat. talan ez pofatlanabb meretu lehetett a rendszervaltas elotti lazabb evekben, de a 60-70-es evekben szerintem nem volt ez jelentos. eleve sokkal ritkabban jartak kulfoldre az emberek.

 

mai szemmel visszanezve az akkori egyenlosdi figyelemremelto. gyerekkoromat a bp-i belvarosban toltottem egy eleg nagy hazban ahol a lakok jol ismertek egymast. vicces, de a 70-es evekben abban a hazban lakott pl. az apisz vezerigazgatoja, a sasad tsz fokonyveloje. de lakott ott gimnaziumi matektanar, gold bacsi a holokauszt tulelo szabo, lakott ott katona alezredes (mernok), kepkeretezo kisiparos, epitesz ... a hazban lakok kozul a legjobb autoja, egy nagy nyugati ford az elson lako kamionsofornek volt. a tobbiek a skoda, zsiguli ... fronton nyomultak. eloszor nekunk volt szines tevenk, gold star, maig emlekszem ra. szoval nagyjabol ugyanugy elt mindenki. a sasad tv fokonyvelojehez jart hetente ketszer bejarono, aki lehurcolta hetente a szonyegeket a foldszintre es kiporolta azokat. ja, es volt egy hazmester, hartl bacsi, munkasor, aki termeszetesen mindent tudott mindenkirol. este 11-kor kulcsrazarta a kaput, kapukulcsa csak neki volt, aki kesobb ert haza az nala csengetett es o kopenyben morgolodva kijott kaput nyitni par forintert. tagulo lakasa senkinek nem volt. de kastelyai se voltak senkinek. nyilvan voltak partfunkcik, akik allami lakasokban, villakban laktak. de pl. a rossznyelvek szerint kadarne csirkeket tartott a rozsadombon. Ot ugyanabban a kabatban latni a kepeken vagy 30 evig. De talan Kadar Janost is. Habar Orban is ugyanabban a kockas ingben nyomja vagy 30 eve.

Előzmény: BZoltan (80712)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80712

Mondjuk nekem van egy hipotézisem, hogy a kádár-kori korrupciót hajlamosak vagyunk elbagatelizálni.

 

A kádár-kori gazdaságban a korrupció ugyanúgy a rendszer szerves része volt mint ma. Csak akkor készpénzes volt a korrupció ami még kevésbé volt követhető és még nem voltak terrorizmus és korrupció ellenes törvények. Szóval akkoriban az állami vállalatok kasszájából minimális erőfeszítés volt lényegében bármennyit lopni. Annyira, hogy az állami vállalatoktól havonta/negyedévente/évente nejlonszatyorban vitték be a rendőrségre és a pártházakba a jattot. A vezérigazgató, rendőrfőnök és a párttitkár elftársak pedig ebből annyit loptak amennyit nem szégyelltek. A készpénzt aztán ha ügyesek voltak akkor a feketepiacon valutásították és csempészték is ki külföldre.
A külképviseletek egyik feladata pont az volt, hogy az ilyen lopott pénzeket diplomáciai postával kiküldve helyi vállalkozásokban mossák tisztára. Aztán ezek a vállalkozások lettek a későbbi első vegyesvállalatok nyugati partnerei.
Szóval az első körös nyugati befektetők és privatizációban résztvevők jelentős része tulajdonképpen a korábban ellopott pénzekkel jöttek vissza. Nem ok nélkül volt frencsájz modell, hogy a vegyesvállalatok mindig megkínálták egy komolyabb részvénypakettel a korábbi igazgatóságot.

 

Ez a modell volt a rendszerváltás lelke... és így vette meg például Jásdi a 17 hektárját és a Ranolder pincét Csopakon.

Előzmény: altimus (80701)
altimus Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80701

> lehet hogy az orbán renszerről is ezt fogják majd gondolni (?)

 

:) nem valoszinu. a rendszervaltaskor a magyar GINI a vilag egyik legalacsonyabbja volt. Azota folyamatosan no, az utobbi 10 evben fokozottan gyorsulva. Orban a magyar tarsadalmat hosszu evtizedekre ketteszakitotta, megosztotta. A leszakadok tarsadalmi mobilitasa zero. Orban 10 eve epiti a maffia allamot, a huberesi lancot, a felso milliardos uralkodo reteget.

 

Nyilvan volt a Kadar rendszerben is korrupcio, visszaeles. Egy varosi parttitkar el tudott intezni egy soron kivuli auto kiutalast, esetleg egy egyetemi felvetelit. Vagy epp soron kivul lehetett epitoanyaghoz jutni. Hol vagyunk ma ettol.

Előzmény: kifli (80692)
lazaridi Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80700

Még mindig jobb, mint a Vinatis, amelyik 20 nap után hajlanó volt agynehezen újra elküldeni a kifizetet és soha meg nem kapott boraimat. Visszavitték sérülten a dobozt.

 

Külöbne ez a shop: https://www.vinos.de/

nagyon olcsón szállít, 10 Euro 21 palackig, de nem láttam most náluk nagy durranásokat.

 

 

Előzmény: Tybald_ (80699)
Tybald_ Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80699

Akkor valami anomáliába futottam, mert nálam amint bekattintottam az utánvétet kiszürkült a dátumválasztó sáv és nem lehetett lenyitni.

 

Előzmény: lazaridi (80698)
lazaridi Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80698

Dehogynem. én is a futárnak fizettem

Előzmény: Tybald_ (80686)
Hepci Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80697

A Kristinus-birtokvörös jó cucc eredeti áron (kb. 1800 pénzért) is, a Linzer-Orosz kékfrankost is érdemes megvenni. Olcsó Schieber-vöröst ittam párat (CBA), nem hagytak bennem nyomot, de baj se volt velük.

Előzmény: Tybald_ (80681)
Hepci Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80696

Láttam őt bort kóstolni is a (rém)HírTV-ben, a sálas Csíki Sanyival együtt értékeltek középszar borokat, amiket a riporter tyúk vásárolt össze valami marketben (valószínűleg Spar).

Ahogy elnéztem, a termete alapján akár OV közvetlen környezetében is helye lehet még. :)

Előzmény: BZoltan (80693)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80694

Már most is ezt mondják. A globális konjunktúrának és a rendkívül bőkezű EU-nak, meg a minden felett szemet hunyó német autóiparnak köszönhetően vannak olyan csoportjai a magyar társadalomnak amelyeknek az életszínvonala az elmúlt tíz évben folyamatosan javult. Azoknak pedig akik ennek a rendszernek a vesztesei nincsen lehetőségül a problémáikról kellően nagy nyilvánosság előtt beszélni. Börtönökre és bitófákra pedig már nincsen szükség... ennyit fejlődött már a világ a az elmúlt 50-60 évben. A rendszert ellenzők sokkal kifinomultabban és fizikai agresszió nélkül is kiiktathatóak. Erre tanította meg Orbánt Putyin.

 

A kérdés, hogy ez a rendszer mennyire lesz életképes és hogyan fog reagálni ha az őt éltető EU pénzcsapok elzárulnak és a német autóipar akár gazdasági akár politikai okokból nem igényli majd az olcsó rabszolgamunkát.

Magyarországon rendszerváltás még soha nem történt pusztán belpolitikai okokból vagy azért mert a társadalom megelégelte volna a hatalom birtokosainak a tobzódását. Ez a nép szemmel láthatólag kimondottan igényli az ilyen Gazdákat... és a társadalom egy jó része őszintén szereti a segg ízét.

Előzmény: kifli (80692)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80693

Miután a szekszárdi borvidéken Heimann úrnak adja át a számlát a bölcs tanácsaiért az aspiráns professzor úr így semmi furcsa nincsen abban, hogy Heimann úr borai elsöprő sikert aratnak az aspiráns professzor úr által jegyzett  csudajó borok kiadványban :) Ahogy egyébként a Tornai borokért ás pár másik somlói borokért is egyre jobban rajong amióta rendszeresen állít ki számlát a Tornai úrnak az aspiráns úr.

Így megy ez a magyar borvilágban :) Nekünk ő jutott... meg Victoria Evans :D

Előzmény: Hepci (80690)
kifli Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80692

lehet hogy az orbán renszerről is ezt fogják majd gondolni (?)

Előzmény: altimus (80691)
altimus Creative Commons License 2020.09.26 0 0 80691

> te eddig élni holdon?

 

a gyerekkoromat a kadar rendszerben eltem. szuleim nem voltak parttagok. ellenben sokat dolgoztak, es boldogultak. legalabbis ok annak ereztek azt ami veluk tortent. meg azt is megkockaztatnam, hogy boldogok voltak, es nekem is boldog gyerekkort tudtak biztositani. es ezzel sok baratuk volt igy. politizalni nem politizaltak. a 70-80-as evekben semmi realitasa nem volt a rendszervaltasnak, a tobbpart rendszernek. aki mast mond, az hazudik. a kadari magyarorszag a kornyezo elvtarsi orszagokhoz kepest maga volt a mennyorszag. kadar is abszolut pozitiv figura volt egy ceausescuhoz kepest. az meg, hogy pl. a barati szovjet hadsereg elhagyja az orszagot elkepzelhetetlen volt.

 

meg veletlenul se idealizalnam a kadar rendszert, vagy ereznek nosztalgiat iranta. ellenben ugy gondolom kontextusba helyezve, realisan ertekelve, nemigen lehetett abbol a korbol jobbat kihozni.

Előzmény: kifli (80687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!