Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80766

Hümm, a katás vállalkozókat miként sikerült besorolnod a rendszer gerinctelen haszonélvezői közé?

Én jóval több olyat ismerek, aki valóban (kis)vállalkozó, mint amennyinek ez bújtatott állás valahol.

Előzmény: BZoltan (80761)
joskabacsi Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80762

A trükk az hogy nemzeti színű pántlikába kell csavarni a farpofát, hogy buzgó zsolozmázás közben lehessen magunkhoz venni az úrvacsorát ..

(aki finnyás az természetesen idegenszívű ballib nemzetáruló, pöhh)

 

 

Előzmény: BZoltan (80761)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80761

Nem kellett lánglelkű lázadónak lenni ahhoz, hogy valakit erősen a szopócsonk végére hegesszen az állam akkoriban. Elég volt az, hogy az apád/nagyapád reakciósnak volt kartonozva. Rossz pedigrével nem vettek fel egyetemre, nem tölthettél be vezető/felelős pozíciót még ha tudásod, tehetséged is volt is hozzá, nem kaptál vállalati lakáshitelt, nem utaltak ki neked jó tanácsi lakást, stb, stb... Néha ehhez elég volt templombajárónak lenni.

Abban a rendszerben is az volt a trükk mint a mostaniban. A társadalom többségét alkotó úgynevezett középosztályával a hatalom kötött egy hallgatólagos egyezséget, hogy ha kussolnak és nem politizálnak akkor el lesz nézve nekik a fusizás, a dajcsmárkkal seftelés, a piacolás, a cimmerferizés, a munkahelyek meg a közvagyon óvatos szétlopása. Ez megfelelt akkor is pont annyi millió embernek amennyi a rendszer stabilitásához kellett pont ahogy ma is megfelel a közmunkaprogram a csok, meg a családi adózás meg a katás adóelkerülés pont annyi milliónak akikkel be lehet húzni kényelmesen a kétharmadot.

Nincs új a nap alatt... van ebben a pipacsvirágos szép országban 2-3 millió olyan ember aki nem érzi jól magát ha nem szaros a szája...mindezt pár odavetett csontért. Azt persze most sem veszi észre a katázó vállalkozó, a közmunkás csóringer meg a csokkal/családi adózással éló polgár, hogy ha felmondanák ezt a hallgatólagos egyezséget akkor ott lenne a lehetősége annak, hogy úgy éljenek mint a szlovének, osztrákok, észtek és mások. De nem... nekünk kell a Gazda és igényeljük a lehetőséget, hogy beszoríthatjuk az arcélünket a kulás farpofák közé.

Előzmény: Hepci (80760)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80760

A szerzési vágyat a piacgazdaság szabadította el.

Az emberek lelki békéjének bizonyos értelemben adekvátabb volt a kommunizmus, ha valaki nem volt lánglelkű lázadó.

Előzmény: BZoltan (80759)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80759

A Kádár-kor luxusa egy nagyon izgalmas téma amiről nagyon keveset tud az átlagember. Erről olvastam egy viccesen érdekes könyvet: https://moly.hu/konyvek/majtenyi-gyorgy-k-vonal

A lényeg az az, hogy igazán komoly luxust csak a nagykutyák élveztek. Az a pár tucat főből álló belső kör akinek Budán volt államosított villája, a Balcsi parton nyaralója. Ezeket az állam által elzabrált korábbi elit bútoraival és műtárgyaival rendezték be... és ők jártak vadászni az Öreggel. A második vonal már valóban jóval szerényebben élt.

 

De az fix, hogy igazándiból még a legnagyobb halak sem tudták, hogy a nagyvilágban hogyan is él az elit. Így nekik elég volt, hogy a saját környezetüknél egy kattintással jobban élnek.

Előzmény: altimus (80720)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80758

A mézes az hatalmas találmány!

 

Emlékszel mit írt róla tavaly nyáron a bajnár?  "reálisan tekintve egy középszerű szőlőfajta nem túl biztos termelési mutatókkal"

Nekünk a mézesből ez a harmadik évjáratunk. Eddig minden évben nagyot szólt és semmi probléma nincsen a termelési mutatóival. A profilja pedig pont olyan amire építeni lehet.

Sosem értettem, hogy miért mond hasra hülyeséget valaki egy fajtáról amivel nem dolgozik és amiről csak hallomásból van információja.

Előzmény: Hepci (80756)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80757

Hoppácska :) Na majd megemlítem ezt a Zalánnak.

 

Azt azért mindenképpen megjegyzem, hogy a Zwacknak nálam végtelen kreditje van, hiszen ők vállalták fel a legelső boraink forgalmazását.

Előzmény: lazaridi (80740)
Hepci Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80756

Tegnap benyomtam a mézes fehért.

Ezek a kiegészítő termékek (a göcseji és ez) jobban tetszettek, mint a forgalmi hárs.

Előzmény: BZoltan (80755)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.28 0 0 80755

Jogos az észrevétel. Szerintem az Éva elengedte az évjárat témát pár bor esetében :) Mert nézem, hogy más termelők esetlében is hiányzik az évjárat.

Megkérdezem, hogy miért.
Amúgy a 18-as nála a futó évjárat minden SAP borból.

Előzmény: Tybald_ (80742)
Hepci Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80748

PAP Tricollis fehér 2019

Nem vékony citromlé, a koncentráció nagyjából megfelel egy ilyesmi árszintű bornak, de több jót nehéz róla mondani. A koránál idősebb olaszrizlingnek tűnik, a rajnai és a tramini alig vétetik észre magukat, a korty második felét a kesernye uralja.

Étteremben (Gesztenyés, Budakeszi) ittam, 670 Ft/dl.

menut Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80747

Még akció nélkül is 5000 alatt volt az ára. Amennyire tapasztaltam, Zwack-nál elég kedvező árak vannak, a piachoz képest...

Előzmény: lazaridi (80740)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80746

De akkor meg a maradék cukor baromi sok, nem értem.

Előzmény: barkócza (80744)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80745

Ha rámész a konkrét borra, aztán az Additional information fülre, akkor ott vannak további adatok, például az évjárat is. Nem annyira felhasználóbarát, de ott van azért.

Előzmény: Tybald_ (80742)
barkócza Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80744

Németországban láttam ilyen 7%-os édes Ausleséket. Simán kénnel megállítják az erjedést.

Előzmény: naivkezdo (80728)
Tybald_ Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80743

Ha valaki kedveli a Bussay borokat  Zwacknál van 2016-os csörnyeföldi Szörkebarát

https://www.zwackwebshop.hu/hu/borok/termek/2374/csornyefoldi-szurkebarat-0-75-l/

 

A borbolt.hu-n is több 2016-os borát akciózzák, bár nem tudom mennyire vannak még egyben...

https://borbolt.hu/bussay-laszlo/k/157

 

 

Tybald_ Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80742

Ha nem téves a honlap Artizannál is van, de még egy 2012-es is.

 

Én inkább arra lennék kíváncsi hogy jött ki az a 40% ;-)

 

 

BZoli: Borárum honapon valami baki lehet, nem látszik, hogy a boraitok melyik évjárata az adott tétel.

Előzmény: naivkezdo (80741)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80741

17es sapjaik vannak?

Nem semmi.

Előzmény: lazaridi (80740)
lazaridi Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80740

BZoli boraival akcióznak!

Így az akció vége előtt néhány órával már csak megírhatom https://zwackwebshop.hu/hu/borok/

 

Lehet, hoyg ez egy szép barátság vége lesz?

Hepci Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80739

Weningertől legközelebb akkor veszek bort, ha az árát az ingyen szállítással párhuzamosan átutalja a bankszámlámra, valamint személyesen látogat meg itt a budai zöldövezetben kinyelni a seggemet. :)

Előzmény: loading (80737)
lazaridi Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80738

Kvaszinger prémium furmint 2017, 2000 Ft

Gizella Furmint-hárs 2019, 2500 Ft

St. Andrea Áldás 2018, 2800 Ft

 

 

Előzmény: loading (80737)
loading Creative Commons License 2020.09.27 0 1 80737

Tybald figyelmét elkerülte kedvenced, Weninger pince Organic 2016-os bora, amely akciósan 1499Ft az Auchanban. :)

Volt egy-két érdekes tétel, magyar és francia is, de megálltam és nem vettem bort.

Előzmény: Hepci (80697)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80732

Magyar ember bort iszik.

Keress rá, mit jelent a csiger.

Előzmény: lefogytal ? (80730)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80731
Előzmény: lefogytal ? (80729)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80728

Mi ad 7%-os bort?

Előzmény: lefogytal ? (80727)
naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80726

Ti milyen eszközön mossátok a hordót?

Profi állvány vagy autógumi?:)

naivkezdo Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80725

Csigert árulnak a digók?

Előzmény: sörös.boros (80695)
altimus Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80720

persze, biztos volt korrupcio akkor is. ahogy irod belfoldon nem nagyon lehetett viritani a plusz penzzel, ugyhogy biztos ennek egy resze kulfoldi szamlakon landolt, aztan a rendszervaltas utan ezek megtalaltak hazafele az utat. talan ez pofatlanabb meretu lehetett a rendszervaltas elotti lazabb evekben, de a 60-70-es evekben szerintem nem volt ez jelentos. eleve sokkal ritkabban jartak kulfoldre az emberek.

 

mai szemmel visszanezve az akkori egyenlosdi figyelemremelto. gyerekkoromat a bp-i belvarosban toltottem egy eleg nagy hazban ahol a lakok jol ismertek egymast. vicces, de a 70-es evekben abban a hazban lakott pl. az apisz vezerigazgatoja, a sasad tsz fokonyveloje. de lakott ott gimnaziumi matektanar, gold bacsi a holokauszt tulelo szabo, lakott ott katona alezredes (mernok), kepkeretezo kisiparos, epitesz ... a hazban lakok kozul a legjobb autoja, egy nagy nyugati ford az elson lako kamionsofornek volt. a tobbiek a skoda, zsiguli ... fronton nyomultak. eloszor nekunk volt szines tevenk, gold star, maig emlekszem ra. szoval nagyjabol ugyanugy elt mindenki. a sasad tv fokonyvelojehez jart hetente ketszer bejarono, aki lehurcolta hetente a szonyegeket a foldszintre es kiporolta azokat. ja, es volt egy hazmester, hartl bacsi, munkasor, aki termeszetesen mindent tudott mindenkirol. este 11-kor kulcsrazarta a kaput, kapukulcsa csak neki volt, aki kesobb ert haza az nala csengetett es o kopenyben morgolodva kijott kaput nyitni par forintert. tagulo lakasa senkinek nem volt. de kastelyai se voltak senkinek. nyilvan voltak partfunkcik, akik allami lakasokban, villakban laktak. de pl. a rossznyelvek szerint kadarne csirkeket tartott a rozsadombon. Ot ugyanabban a kabatban latni a kepeken vagy 30 evig. De talan Kadar Janost is. Habar Orban is ugyanabban a kockas ingben nyomja vagy 30 eve.

Előzmény: BZoltan (80712)
BZoltan Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80712

Mondjuk nekem van egy hipotézisem, hogy a kádár-kori korrupciót hajlamosak vagyunk elbagatelizálni.

 

A kádár-kori gazdaságban a korrupció ugyanúgy a rendszer szerves része volt mint ma. Csak akkor készpénzes volt a korrupció ami még kevésbé volt követhető és még nem voltak terrorizmus és korrupció ellenes törvények. Szóval akkoriban az állami vállalatok kasszájából minimális erőfeszítés volt lényegében bármennyit lopni. Annyira, hogy az állami vállalatoktól havonta/negyedévente/évente nejlonszatyorban vitték be a rendőrségre és a pártházakba a jattot. A vezérigazgató, rendőrfőnök és a párttitkár elftársak pedig ebből annyit loptak amennyit nem szégyelltek. A készpénzt aztán ha ügyesek voltak akkor a feketepiacon valutásították és csempészték is ki külföldre.
A külképviseletek egyik feladata pont az volt, hogy az ilyen lopott pénzeket diplomáciai postával kiküldve helyi vállalkozásokban mossák tisztára. Aztán ezek a vállalkozások lettek a későbbi első vegyesvállalatok nyugati partnerei.
Szóval az első körös nyugati befektetők és privatizációban résztvevők jelentős része tulajdonképpen a korábban ellopott pénzekkel jöttek vissza. Nem ok nélkül volt frencsájz modell, hogy a vegyesvállalatok mindig megkínálták egy komolyabb részvénypakettel a korábbi igazgatóságot.

 

Ez a modell volt a rendszerváltás lelke... és így vette meg például Jásdi a 17 hektárját és a Ranolder pincét Csopakon.

Előzmény: altimus (80701)
altimus Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80701

> lehet hogy az orbán renszerről is ezt fogják majd gondolni (?)

 

:) nem valoszinu. a rendszervaltaskor a magyar GINI a vilag egyik legalacsonyabbja volt. Azota folyamatosan no, az utobbi 10 evben fokozottan gyorsulva. Orban a magyar tarsadalmat hosszu evtizedekre ketteszakitotta, megosztotta. A leszakadok tarsadalmi mobilitasa zero. Orban 10 eve epiti a maffia allamot, a huberesi lancot, a felso milliardos uralkodo reteget.

 

Nyilvan volt a Kadar rendszerben is korrupcio, visszaeles. Egy varosi parttitkar el tudott intezni egy soron kivuli auto kiutalast, esetleg egy egyetemi felvetelit. Vagy epp soron kivul lehetett epitoanyaghoz jutni. Hol vagyunk ma ettol.

Előzmény: kifli (80692)
lazaridi Creative Commons License 2020.09.27 0 0 80700

Még mindig jobb, mint a Vinatis, amelyik 20 nap után hajlanó volt agynehezen újra elküldeni a kifizetet és soha meg nem kapott boraimat. Visszavitték sérülten a dobozt.

 

Külöbne ez a shop: https://www.vinos.de/

nagyon olcsón szállít, 10 Euro 21 palackig, de nem láttam most náluk nagy durranásokat.

 

 

Előzmény: Tybald_ (80699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!