Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 129

"A kertben sajátkezűleg írtom a kártevőket. Semmi vegyszer, semmi műtrágya......"

 

Ghepard, csak etess madarat, rakjal ki MOST szotyolat, kolest, es minden telen, es onnantol nem kell hernyot se szedegetni.

 

En mar ott tartok, hogy katicabogarat feszkeltetek az uveghazban :) Teture se kell permetezni, tok jo jatek.

Előzmény: ghepard (126)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 128
De hat ki foz 4 oraig levest. 4-10 perc alatt szinte minden zoldseg megpuhul, es ha serul is a C vitamin, a tobbi marad, es a rostok konnyebben emeszthetoek, mint nyersen. Salatat nyersen kell enni, gyumolcs is hozza a C vitamint, es ha leveske, parolt zoldseg jon a menuhoz, az a legjobb, szerintem. Meleg etel, a kinai orvoslas szerint is hasznos, es minden nepcsoport, akik a legtovabb egeszsegesen elo statisztikaval rendelkeznek, fozocskezik. Nyers veganok lemaradnak. Hoztam peldanak a babot odaat, csicseriborsot, lencset, teljes erteku elelmiszerek, de csak fove. Milyen egeszsegesebb feherjet tudsz kitalalni, mint fott huvelyest.
Előzmény: ghepard (121)
ghepard Creative Commons License 2010.02.03 0 0 126
Hát igen a kulcs a szív. Ez a jószág alakul ki bennünk a leghamarébb (nem az agy). Ez a motor. Lehet a természet is tudja, ennek rendben kell lenni, mert fáradhatatlanul megállás nélkül kell mozognia. Ha az ember el kezd a hangokkal foglalkozni, akkor legelőször a tüdő és a szív meg az erek javulnak. A hangszálak is nagyon közel vannak a tüdőhöz meg a szívhez is. Tehát még nagy majdnem az összes hang ereje, míg eléri a szívet (nem nyelődik el addigra) és kifejti jótékony hatását. A legerőteljesebb áramlást az a betű h mássalhangzóval való kombinálása éri talán el. Mert ha h-t mondunk, akkor nyílnak meg legjobban a légutak. Tehát a hahahaha hhhhahaaaaahaaaahahahah stb stb kombinációk jól erősítik és tisztítják a szívet......
Előzmény: Mirdad (124)
ghepard Creative Commons License 2010.02.03 0 0 125
Nagyszerű ez is, de az a mongol még nagyszerűbb. Én nem sokáig hallgathatom, mert nekem kb olyan erősnek kell lenni a hangnak, mintha mellettetek egy repülő menne el. Az már roncsol bennem. De olyan fél percig hallgattam mindkettőt. Nagyon jók. A kollégák is meghallgatták, hogy valami fantasztikus az a mongol. Letöltöttük és viszik haza.

De hozzátenném, hogy ha én adom a hangot az egész más. Ezt is élveztem, de a saját hang rezegtet igazán. Nagy élmény a léleknek, de a rezgés messze nem olyan erős, mint amit a saját hang produkál, én pedig kb 120 decibelen hallgattam. Ha a kolléga a füléhez tette majd elájult az ijedségtől, én meg épp hogy hallottam, de a rezgés rezgett bennem még akkor is, még olyan nagynak sem éreztem, mint mikor csak egész halk hangot adok ki. És ha mindkét fülön ott a hallgató az egyenesen még rossz is lehet. A füleknek szabadnak kell lenniük, így alakultak ki évmilliók alatt.....
Előzmény: Törölt nick (106)
Mirdad Creative Commons License 2010.02.03 0 0 124

 

  Gregg Braden: "A hit gyógyító ereje":

  http://www.youtube.com/watch?v=o8DeBePK3Wg&feature=related

 

  A kulcs a szív. Mint minden szellemi tanítás szerint is. Nemhiába az a központi csakra :)

ghepard Creative Commons License 2010.02.03 0 0 123
Majd azért megpróbálok én is belehallgatni. Én csendben élek, gyakorlatilag csak a saját hangomat hallom, vagyis érzem........ A hang ereje nem vicc, az fizikai tény, minden tudományos alapossággal bizonyított tény. Az egy rezgés, tehát energia - egy csodálatos energia. De nem mindegy mit hogyan, mikor stb..... Vigyázni kell az erejére, mert árthat is a nagyon erős.......... De a halk mély hangot azt hiszem a végtelenségig lehet próbálgatni........
Előzmény: Cruzito76 (118)
ghepard Creative Commons License 2010.02.03 0 0 122
Hát ennek igazán örülök. Nemcsak nyugtató, azt hiszem egyenesen gyógyító hatása is lehet. Persze kell egy kicsit kisérletezgetned, hogy ezt elhidd. Én olyan dolgokat meg tudok csinálni, hogy az eszem is megáll. Itt már irogattam egyet mást, van belőle elég a Mi az életenergia? topikban is.

Hát abban a magasságban az eeeeeeee meg az aaaaaaaaa hang rezeg a legjobban. eeeeeeee a torok hangja, aaaaaaa a szív hangja. Mama a legszebb szívhang nemigaz....... Tehát ezekkel kisérletezgetni dallamosan, hosszan, rövidebben. Minél hosszabban tudsz hangot adni egy légzéssel, annál jobb lesz atüdőd is, meg a szív és ez beindít valamit benned. Ez a legfontosabb. Rezgést vihetsz oda kopogtatással is és ütésekkel is. A hang fájdalomcsillapító is, ezért hang közben jobban oda uthetsz (a csontokra főleg az ökölbeszorított tenyír alsó húspárnájával, majd aztán nyitottal is kibírod, ahogy javul). Ez akkora rezgéseket produkál, mint egy földrengés. MInél jobban verem a derkam, annál jobban bem fáj - érdekes mi........... A masszírozás is egy kicsit segít, de az csak amolyan simogató, nagyon kevés rezgést visz a mélybe. A hangelmegy akárhová és a csontrezgés is az ütés nyomán........
Előzmény: Cruzito76 (117)
ghepard Creative Commons License 2010.02.03 0 0 121
Szia Aspen, hát a levessel nekem semmi bajom. Mindennap a melóban megeszem, de otthon már csak minden harmadik negyedik szombaton. Az otthoni leves nagyon jó, amit az asszony főz. De 4 óra főzés után azt hiszem nincs benne élet. Az én rendszerem megküzd ezzel is és sok emberé is. Akinek viszont mindig immunrendszerzavarai vannak, talán jobb a természetes étel. Úgy tudom a leves a természetben nem fordul elő........
Előzmény: Törölt nick (112)
ghepard Creative Commons License 2010.02.03 0 0 120
Gondolom, valami hangok vannak. Sajnos én nem hallok gyakorlatilag születésem óta (az utolsó mérés tavaly 92.9% hallásromlást mutatott). De már nem fognak hívni a rokkantsági miatt, lehet egyszer annak is neki megyek.

Tehát nem hallottam, de a kollégának van a PC-n fejhallgatója. Majd megpróbálom, de már Mirdad is tett be hasonlókat, de ott se sokat hallottam. Nekem azt hallgatni, szinte életveszélyes. Már írtam erről is az Eletenergiában.........
Előzmény: Törölt nick (106)
ghepard Creative Commons License 2010.02.03 0 0 119
Már írtam, hogy igen.....
Előzmény: Törölt nick (110)
Cruzito76 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 118
Ez eszméletlen jó!
Szinte érezni, ahogy árad az emberbe.
Előzmény: Törölt nick (107)
Cruzito76 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 117
Próbálgatom ezeket a dolgokat, íbszolút nem hülyeség.
Tuti nyugtató hatása van a mélyebb rezgésű hangoknak (Úúú stb.).

A két lapockám közti részt és a rombuszokat, vállövet hogyan tudnám a legjobban "elérni"? Van valami ötleted?
A kopogtatást elkezdtem.
1 perce :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 116
Sot, ugyanmar, kinyirod vele a novenyeidet. Lapat, az rendben van. Aztan batorsag.
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 114

Klub? Itt? Klub jellegzetessege, hogy ismerjuk egymast irl szemelyesen, ha masodiziglen is. Ha osszejossz velem egy kavera, szomszed.

Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 112
Naszoval mi a baj a levessel, draga, beszeljuk ki.
Előzmény: Törölt nick (111)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 111
Te mit keresel itt, nekem gheparddal beszelgetesem van, ugyan mar, madar se jar.
Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.02 0 0 110
ez a te topikod, ghepard?
ghepard Creative Commons License 2010.02.02 0 0 105
Hát nem csak az enyém, mindenkié
Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.01 0 0 103
Ez a te topikod, ugye.
ghepard Creative Commons License 2010.01.27 0 0 102
Kedves Mirdad,

igen, majd írok, ha van rá ember aki elolvasná. Most felkértek, hogy azokról a színekről írjak. Még színesben is képesek kinyomtatni, mert egyébként fekete fehér újság - a cseh és szlovák TeXesek újságja. Le kell írnom mindent, hogy csináltam, miért ez az stb. Ez a szemmel kapcsolatos. Ott is sokat segít a hangom. Most meg nagyon sokat fognak a színek, minden várakozásomat felülmúlta. Azok is frekvenciák, rezgések. Minden szín más frekvencia, más hullámhossz, más rezgés. Mi meg egész életen át fekete betűket olvasunk fehér papíron vagy néha fordítva. Az kb annyi, mintha egész életen át ugyanazt ennénk mindig - például mindig csak krumplit. Lehet 25 évig se élnénk...

Már írtam, hogy hogyan működhet a hang. Minden máshogy rezeg és a határokon így nagy lesz a súrlódás. Na és itt jön, hogy mi hathat még. A súrlódás miatt mágneses tér generálódhat az anyagok között, sejti, molekuláris vagy atomi alapon is. Ez nagyon kicsi, kimutatni se lehet sehogy. Kívülről bevinni se lehet, de ha ott bent mozognak egymáshoz viszonyítva, akkor kialakulhat mindenhol valamilyen erőtér. Ez meg védhet, vagy kitaszíthat. A Földet is védi a magnetoszfére. A bajos körül más lesz és ki lesz taszítva lehet. Ezt el tudom képzelni, semmi gond. Így is lehet. Bizonyítani, vagy megcáfolni se nagyon lehet........
Előzmény: Mirdad (100)
ghepard Creative Commons License 2010.01.27 0 0 101
Hát én a videó hangját nem hallottam (gondolom van ott hang is). De én is sokszor már meggyőződtem róla, hogy rendezi át a sejteket valahogy. Már írtam, hogy a saját szememmel látom hogyan megy el a kék folt. Már 5 perc után látom, hogy a szélek homályosodnak és úgy 35 perc után elszívódik valahova az egész. Olyan 2-3 cm kék foltot sikerült már vagy 8-szor eltüntetnem. Sokat köszönhetek a hangomnak, rezgéseimnek. A legeslegnagyobb eddigi meglepetést a prosztata szolgáltatta. Nekem 1979-ben baj volt vele a sok sztressztől meg a sok orvosságtól. Hiába nemhallóként kegyetlen a világ. A holtpont 2006 végén volt, hiába öregszik az ember, a sok foci hidegben stb. Már tudom is hogy miért volt vele bibi. De visszament, kisebb lett sokkal, puhább. S most az akkori 70-90 perc helyett elvagyok akár 8 órát is vizelés nélkül. Lehet egyszer megint még olyan lesz mint fénykorában volt. Tök egyszerű a megoldás. Ha valakit érdekel leírhatom, hogyan csesztem ki vele.........
Előzmény: menroting (99)
Mirdad Creative Commons License 2010.01.27 0 0 100

 

  Kedves ghepard, várjuk az összefoglalásodat a hangok gyógyító hatásáról! :)

 

  Nem kell csilli-villi prezentáció, elég egy 1 oldalas Word-ben felsorolni mindazt, amire rájöttél és már itt is leírtad. (Engedelmeddel majd feltenném az oldalamra természetesen a "művészneved" alatt :)

 

  Üdv!

Előzmény: ghepard (98)
menroting Creative Commons License 2010.01.26 0 0 99

http://termeszet.indavideo.hu/video/Hanghullamok/

Vajon ehez hasonló rendező és harmonizáló hatása lehet a szervezetünk alkotóelemeire is a hangnak ?

S talán a valódi gabonakörök keletkezésének az alapelve is hasonló? Csak ott azt a rezgésforrást még nem ismerjük ami a gabonatáblában olyan erős rezonanciát okoz hogy a gabonaszálakat eldeformálja ?
ghepard Creative Commons License 2010.01.15 0 0 98
A könyvet nem ismerem, csak én is megtaláltam a neten, hogy miről szól. Mikor kezdtem a hanggal egy kicsit kisérletezgetni (2003 eleje), akkor majd semmit se találtam, amit meg találtam az meg semmit se segített abban, amit meg akartam próbálni. Ezért mindent amit elértem a hanggal azt kitapasztaltam, mivel gyakorlatig nem hallok születésem óta - más nem is igen maradt.

Ahol csevegtünk, már írtam egy hosszabb hsz-t, ide is áthozok valamit, hisz a derékkal majd mindenkinek meggyűlik a baja.

A mély hangok azért hatnak ott lennt, mert azok hosszabb hullámhosszon rezegnek (lehet az uuuuuuuu hangot tudjuk a legmélyebben kiadni) és így tovább viszik az energiát. A magasabb hangok majdnem le se mennek addig (mondjuk az iiiiiii), mert kisebb hullámhosszon rezegnek és így hamarébb elnyelődnek.

Ha tehát az ember összehúzza magát (térdeit az állához teszi) szinte érzi, hogy a dereka körül mintha valami villamos áram, rezgés dolgozna és nyugtassa az ott lévő nyomásokat. No meg azért is mert ilyenkor befelé nyomjuk derkunkat - ez a kulcs. Vagyis, ha hastól nézzük, akkor befelé - ha meg hátulról nézzük, akkor kifelé. Mint ismeretes végén csattan az ostor, na most ha behúzzuk a lábakat, akkor a vég a valagunk lesz - ami már közelebb van a derékhoz. És így ott fog csattanni a hang visszafelé - másképp elnyelődik a lábakban - és így többször masszírozhassa a derkat is.

A derékproblémák fő oka az lehet, hogy befelé megy a derkunk ott lennt (hátulról nézve). É ha nem vigyázunk, akkor még bejjebb megy. Na és ekkor a belső fal egyre ritkább lesz a külső viszont egyre keményebb. Olyannyira, hogy szinte kipréseli magából az anyagokat, amik aztán lerakódnak és egy idő után már fájdalmat okoznak. A belső fal (ahová semmilyen masszőr keze nem érhet el) viszont egyre puhább lesz, mert szét van húzva. Ott meg az lesz a baj.

Gondoljatok az íjra. Ha igen megfeszíti az ember - elpattant. Azért, mert a külső réteg hosszabodik a belső viszont rövidül. Már a régi mongolok is rájöttek, hogyha két rétegű íjat csinálnak, akkor azzal sokkal messzebbre lőhetnek. Kívülre tettek olyan anyagot, ami rugalmas és így kétszer olyan messzire lőttek, mint az elenfél. Meg is hódították akkor majdnem az egész világot. Mi is vissza hódíthatjuk derkunk erejét - ha belülről növelni fogjuk a nyomást és kívülről pedig csökkenteni.

"Az biztos, hogy penzbe, majkarosodasba nem kerul kiprobalni."

Hát az biztos, legalább is még most nem. De az is eljön lehethogy, hogy meg fogják velünk vetetni a saját hangunkat. Elmész a dokihoz, énekelsz, beszélsz, ő meg leméri melyik hang hol a legjobb. Aztán egy program segítségével csinál egy hanggenerátort, amit aztán tehetsz ide oda. Biztos nem ingyér lesz. Már olvastam ilyesmiről.......

Ha valaki pocakos az nagy megterhelés a deréknak és sokkal hamarébb jelentkeznek a fájások, mert a nagy pocak súlya szinte húzza befelé a derkat.
Sajnos a kismamáknak ezt (is) 9 hónapon viselni kell és ilyenkor meginduhatnak a rossz reakciók a derék táján. A szülés se valami könnyű dolog. Én férfi vagyok, de sokszor az jár a fejemben, hogyha a férfiaknak ezt végig kellene állniuk, akkor már rég kihalt volna az emberiség......... :))
Előzmény: Cruzito76 (97)
Cruzito76 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 97
A neten találtam egy könyvet:

Roden, Shirlie:
A gyógyító hang

Évezredek óta az emberi hang nyugtató gyógyító és inspiráló ereje tudott és elismert volt a világ valamennyi kultúrájában. Anyák ösztönösen altatódallal nyugtatták kisbabáikat, az ének szerzetesek meditációjának tartozéka vol, az emberek dalla kötődtek egymáshoz és a föld ritmusához munka közbeni éneklésükkel. Manapság elvesztettük a kapcsolatot ezzel az egyedülálló emberi képességgel. A gyógyító hang írója, Shirlie Roden, aki énekesnő és terepeuta, rávezet, miként fedezhetjük fel ismét hangunk erejét, gyógyíthatjuk saját magunkat és a környezetünkben lévők életét.


Ismered, ghepard?
ghepard Creative Commons License 2010.01.08 0 0 96
"Arra akartam utalni, hogy az emberi egészég a mentális és szellemi állapottól függ."

Igen, végsősoron attól. Az ember, ha valami baja van akkor nagyon sokszor megijed, fél és ez még csak tetézi a bajt. Ha mindig nyugodt, békés, kiegyensúlyozott tud lenni, akkor sokkal kisebb az esélye, hogy valami bajt kap. Ehhez segít a hang is és ezt már vagy 5000 éve is tudták.......
Előzmény: Törölt nick (95)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 95
De, fizikalilag is :-))

Arra akartam utalni, hogy az emberi egészég a mentális és szellemi állapottól függ.

Minnél kiegyensúlyozottabb vagy érzelmileg , boldogabbnak érzed magad,
annál jobban gyógyul a fizikai test is. Mivel minden mindennel összefügg.

A hangnak is itt van szerepe. Mert a mantrák , az éneklés , a zene pozitiv hatása
gyógyitó erre már a tudósok is rájöttek, nem csak a tibeti szerzetesek. :-))

Előzmény: ghepard (94)
ghepard Creative Commons License 2010.01.04 0 0 94
"Szellemi szinten és érzelmlieg az emberi hang gyógyító lehet."

És fizikailag nem? Én nagyon észrevettem, hogy fizikailag is rendbeteszi az embert. Sokkal jobb lett a kondícióm, keményednek a csontjaim, a fogaim. A belekből a lerakódások elmentek, a gyomrom lehet már a romlott étellel is megbírkózna. Az erek tisztultak rugalmasabbak, a derkam nem fáj, a vállaim se. A sarkaim kegyetlen fájásai is elmúltak (mindkét sarokcsontom megrepedt 1974-ben és 1997-2002 között kegyetlenül fájtak). A szívem egyenletesen ver (nem tudom meddig). A tüdőm nagyon remek az utóbbi években, annak ellenére, hogy el volt meszesítve 1973-ban. Lehet jobban érzem magam, mint fiatalkoromban. Ha néha lemegyek a tópartra és a másik oldalon nincs senki, veszek egy lapos követ és átdobom vele a tavat (kb 120 méter) - akkor mondom magamban, hogy nincs nagy baj öregem.........
Előzmény: Törölt nick (92)
ghepard Creative Commons License 2010.01.04 0 0 93
"Ghepard, pont a napokban gondoltam rá, hogy összegezned kéne ezt a technikát! "

Hát ami azt illeti, már én is magamtól akartam valami 1-2 oldalt összehozni, de még el se kezdtem. Mostanában azokkal a színekkel, a színes szövegek olvasásával és hatásával vagyok lefoglalva. Nagyon jónak néz ki a szemre, lehet egyszer felviszi 180%-ra a látásom.....

"Egy komoly kis írást alkothatnál róla (bocs, de ez a PDF-es alkotásod számomra nem olyan átütő :) - pár oldalban, esetleg csak 1-2 oldalban, a lényeget, mindazt, amit már nekünk itt a fórumon is elmeséltél!"

Erre a táblázatra gondolsz?
ftp://geofftp:rEadfTp@web.sav.sk/bl-graphs/animation/ddd-hu.pdf
Hát ebben is lehet valami - az egyszerű lényeg. Hát én nem vagyok annyira komoly, hogy valami komoly írást dobjak össze a témában - én szórakozásnak veszem. Lehet majd egyszer.......

"Mindig úgy szokott lenni, hogy a legnagyobb felfedezések, csak a legEGYszerűbb
tények napvilágra hozása: hát ez van a Te módszereddel is! :) "

Igen, ez van pontosan. A világ már jó régen működik és pontosan ugyanúgy - a sötét az sötét, a hideg az hideg, a rezgés az rezeg. Lehet tök egyszerű a dolog, csak rezegnünk kell és akkor jól fog működni az egész test a lélekkel együtt - mert nem igen rakódhat le valami, ami aztán ártana. Persze, ha megállunk, akkor minden lerakódik bennünk és megmérgez. Ezért jó a rezgés - a hang, a mozgás, az ugrálás, a futás, a kopogtatás ........

"Van-e annál egyszerűbb, mint hogy az ember a saját hangjával, maga keltette rezgéseivel energetizálja, gyógyítja magát...? :) "

Hát ez valóban egyszerű dolog, de folyamatosan kell csinálni, akkor lehet semmi se rakódik belénk, ami ártani fog. De az emberek nagyon lusták és mindig mástól várnak segítséget, ráadásul még drága pénzért (tabletták, gyógyteák, kúrák, gyógyszerek, orvosok, mindenféle eszközök.......) - de gyakran a hatás elmarad, mert nem belülről jön........
Előzmény: Mirdad (90)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.02 0 0 92
Szellemi szinten és érzelmlieg az emberi hang gyógyító lehet. A legjobb példák erre a mantrák mormolása, a különböző buddhista , stb, keleti vallások alkalmazzák is. De ezek tulajdonképpen univerzális hangok , amelyek a csakrák működését ösztönzik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!