Luigi 3 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 186
7:3 ide
Luigi 3 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 185
És akkor Anett a balszélső?
Eddig Gabi az összes meccset szinte végigjátszotta, ettől függetlenül szerintem szeretett volna ma is pályán lenni.
Előzmény: Csbalázs (183)
Csbalázs Creative Commons License 2005.08.08 0 0 183
Ma egyébként Juhász Gabi marad ki, hogy pihenhessen a nehéznek ígérkező lengyel és koreai derbi előtt. A mai meccs talán nem lesz olyan nehéz, ezért pihenhet.
Szabotibor78 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 182
Szerintem ennek a juniorcsapatnak mindenképp illene ottlennie a 4 közt, és ott is lesz. Eddig 100 %-osak. Csak az NS cikkeit láttam, de ezek alapján igazán a kapusok és a védekezés igazán jó.

Luigi 3 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 179
Közben megint változtattak egy picit a vb oldalán (vagy én voltam az előbb hülye): spanyol-dán 32-19. Ennek megfelelően értelemszerűen a gólkülönbség is módosul a tabellán.

4. ESP 3 1 0 2 84:82 2

Itt nagy valószínűséggel eldőlt, hogy az oroszok csoprtelsőként már a négy között vannak (nem mintha eddig olyan nagy kérdés lett volna).

A norvégok lépéselőnyben vannak ugyan, de holnap meg kellene verniük a spanyolokat, mivel szerdán az oroszokkal játszanak és nagy valószínűséggel kikapnak.

A dánok szerintem kiestek, mivel még meccselnek az oroszokkal, és ott szerintem zakóznak. (Utána a horvátok elleni meccsüknek már nincs jelentősége)

A spanyolok, ha holnap legyőzik Norvégiát, akkor a szerdán a brazilok ellen juthatnak az elődöntőbe. (Mivel az utolsó napon az orosz-norvég eléggé "egyesnek" tűnik.)

Horvátország Dániával és Brazíliával meccsel. Ha mindegyiket nyeri, azonos pontja lehet akár a norvégokkal, akár a spanyolokkal. Egymás elleni eredmény alapján a norvégoknál rosszabb, a spanyoloknál jobb.

A brazilok már matematikailag is kiestek.

Szerintem egyértelmű, hogy az oroszok a legjobbak ezen az ágon. Ha nem velük, hanem a norvégokkal/spanyolokkal/horvátokkal akarunk játszani az elődöntőben, akkor meg kell nyerni a saját águnkat.
popay Creative Commons License 2005.08.08 0 0 177

Sziasztok!

Juniorok: Norvegia-Kroatia: 34-30  (17-16)

markov1 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 176
Szia!
Milyen szálláson laktok? Tudsz ajánlani címeket, vagy tel.számot? vagy mail címet? ahol lehetne szállást foglalni?
Előzmény: ShamLee (169)
kezil Creative Commons License 2005.08.08 0 0 175

"Gyertek minel tobben, mert kell a biztatas a lanyoknak!"

Megy az erősítés! Igaz csak két mérközésre tudunk maradni!

6. JPN 2 0 0 2 51:79 0

Vagyis ha mi holnap megverjük az ukránokat, és a csehek legyőzése után remélhetőleg lendületet kapott japánok pedig megverik a lengyeleket, akkor hétfő estére baromi nagyot léphetnénk a négy közé jutásért vívott harcban.
Luigi 3 Creative Commons License 2005.08.07 0 0 173
A további program:

Augusztus 8. hétfő 18.00 Magyarország-Ukrajna
Augusztus 9. kedd 18:00 Magyarország-Lengyelország
Augusztus 10. szerda 18.00 Magyarország-Dél-Korea
vincentvega78 Creative Commons License 2005.08.07 0 0 172

Németh András szövetségi kapitány a vb csoportküzdelmeinek utolsó fordulójára Brnóba látogatott, és lapunknak beszámolt tapasztalatairól:

"Az első félodőben némi szerencse is kellett ahhoz, hogy a szerbek ne húzzanak el, hiszen a mieink roppant sokat bakiztak. A folytatásban Laluska vitte a prímet, s mellette Sopronyi is sokat javult. A második félidő derekán bátor, remek húzás volt Mátéfi Esztertől, hogy a jó formában levő Triffa helyére a még jobb Hoffmannt állítani."

A mester elmondta, a vb előtt álló felnőttkeret ma Móron gyülekezik és megkezdi a felkészülést a nemzetközi Pannon GSM-kupára (augusztus 11-13., Székesfehérvár, Balatonfüred).

4. FORDULÓ, D-CSOPORT
MAGYARORSZÁG-SZERBIA-MONTENEGRÓ 20-17 (7-10)
Brno, 300 néző. V: Din, Dinu, (románok)
MAGYARORSZÁG: Triffa - BÓDI 3, Sopronyi 4, Tápai 3 (1), Balogh, LALUSKA 5, Juhász 4. Cs: HOFFMANN (kapus), Tomori, Szamoránsky, Kamper, Gerstmár 1, TEMES, Belső. Edző: Mátéfi Eszter
SZERBIA-M.: MILENKOVICS - RADICSEVICS 5 (1), Dragutinovics, RADOVICS 8, Durovics 1, Jovanovics 2, Toskovics 1. Cs: Barjaktaronics (kapus), Jovovics, Popovics, Mugosa, Kosztics, Csoszics. Edző: Szvetiszlav Jovanovics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1-3. 21. p. 5-6. 32. p.: 7-11. 51. p.: 16-16
Kiállítások: 12, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Csehország-Japán 25-26 (14-8). A végeredmény: 1. Magyarország 8, 2. Szerbia-M. 6, 3. Japán 4, 4. Csehország 2, 5. Tunézia 0

Második félidei jó játékával igen nehéz mérkőzést nyert meg a magyar csapat, amely tegnap százszázalékosan fejezte be a csoportküzdelmeket, és négy pontot visz magával a hétfőtől szerdáig tartó középdöntőbe (AB-, CD-ág), amelyben a C-csoportból továbbjutó három együttessel találkozik.
A szerbek kezdtek jobban, Milenkovics kapus is jól védett, miközben a magyarok több ziccert hibáztak, átlövéseik pontatlanok voltak. Hába védekeztek keményen Laluskáék, a támadójátékukba több hiba csúszott, ezért nem tudtak a szünetig felzárkózni.

A második harminc percet emberhátrányban kezdték, de a szerb csapat nem tudta növelni előnyét, sőt Juhász emberhátrányból is lőtt gólt. Rövid időn belül újabb kiállítást kaptak a mieink, s ekkor ismét Juhász, majd Sopronyi volt eredményes. A debreceniek átlövője még kétszer betalált és a 40. percben egyenlített Magyarország. Ettől kezdve egyik csapat sem tudott elhúzni a nem túl látványos, de nagyon küzdelmes csatában. A félidő derekán ezúttal is kapuscserével próbálkozott Mátéfi Eszter edző, Hoffmann pedig megismételte a csehek elleni bravúros teljesítményét. Az utolsó tíz percben felőrölte az erőnlétileg jól képzett szerbek ellenállását a magyar csapat, amely Temes vezérletével keményen, hatékonyan védekezett.

NÔI JUNIOR-VB
Csoportmérkőzések
3. forduló (a még nem közölt eredmények). A-csoport: Norvégia-Brazília 29-21 (17-13). B-csoport: Oroszország-Kína 24-23 (14-11). C-csoport: Ukrajna-Svédország 32-29 (17-11).

4. forduló. A: Litvánia-Franciaország 29-28 (12-11), Norvégia-Dánia 27-22 (12-11). A végeredmény: 1. Norvégia 6, 2. Dánia 6, 3. Brazília 4, 4. Litvánia 2, 5. Franciaország 2. B: Spanyolország-Angola 31-26 (18-10). Az állás: 1. Oroszország 6 (3 mérk.), 2. Horvátország 6 (3), 3. Spanyolország 4, 4. Kína 1, 5. Angola 1. C: Dél-Korea-Argentína 36-18 (19-7). Az állás: 1. Dél-Korea 8, 2. Lengyelország 4 (3), 3. Argentína 2, 4. Ukrajna 2 (3), 5. Svédország 2. (Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény rangsorol)

Edzőmérleg
Mátéfi Eszter:
"Nagyon örülünk, hogy négy ponttal megyünk a középdöntőbe. Együttesem ma vert helyzetből is fel tudott állni az erős szerbek ellen, mert megint remekül védekezett.

ShamLee Creative Commons License 2005.08.07 0 0 169

Udv ujra Brnobol!

A felkialtojelet tenyleg nehez megtalalni, de azert nem lehetetlen :)

A tegnapi nap igen jol sikerult, bar az elso felidoben voltak ketsegeim a meccs veget illetoen. Tamadasban nagyon nem ment, es a szerb kapus nagyon jol vedett. A masodik felidoben vegre belejott Laluska Eszti, valamint szelre is kiterjedt a jatekunk, es sikerult forditanunk. A vedekezes ujfent remek volt (mar-mar durva), a masodik felidoben nem egyszer maradt foldon szerb jatekos. A roman birok ugyan eleg jelentosen probaltak ellenunk tevekenykedni, de ezt is elbirtuk. Hoffmann Kitti megint oriasit alakitott.

A nap masodik meccsen a csehek hatalmas biztatasban reszesultek, felidoben mar 6 gollal vezettek, aztan a japan kapus elkezdett vedeni, es onnantol kezdve jottek fel az azsiaiak. Egyetlen egyszer vezettek, egy utolso masodpercben elert szabaddobasgollal. Igen komoly siras rivas kovetkezett eztan cseh reszrol, a jatekosok abba akarjak hagyni a kezilabdat, meg sem koszontek a szurkolast (ez azert bunkosag volt, mert tenyleg mindent megtettek/megtettunk).

A koreai meccset kihagytuk, majd a nap utolso meccsen a lengyelek kicsit nehezkesen ugyan, de vegul megvertek az ukranokat, akik ennek ellenere is tovabbjutottak. A merkozesre megerkezett 5 ukran szurkolo, akik allando attrakciot nyujtottak a maradek nezonek, mert elotte iszepen felontottek a garatra.

Gyertek minel tobben, mert kell a biztatas a lanyoknak!

Csbalázs Creative Commons License 2005.08.06 0 0 165
A meccs nagyrészében viszont Triffa védett és a 44% is remek!
Előzmény: V-Man (164)
V-Man Creative Commons License 2005.08.06 0 0 164
Hoffmann Kitti ma is remekül védett, 63%

gólszerzők: Laluska 5, Juhász, Sopronyi 4, Bódi 3, Tápai 3 (1/1), Gerstmár 1.
Peppo vagyok Creative Commons License 2005.08.06 0 0 163
Tudom, de akkor is nagyon furcsa érzés. Teljesen másként kell készülni.
Előzmény: eto nado znaty (160)
kezil Creative Commons License 2005.08.06 0 0 162
Gratula a lányoknak!
Furi86 Creative Commons License 2005.08.06 0 0 161
A védekezésünk fantasztikus, támadásban a döntőig van még mit csiszolni
eto nado znaty Creative Commons License 2005.08.06 0 0 160
De komolyra fordítva a szót, világversenyeken és a még azoknál is fontosabb SzuCsa-tornákon :) az a jellemző, hogy a nap bármely szakában játszanak meccseket.
Előzmény: Peppo vagyok (156)