Keresés

Részletes keresés

telefongyula Creative Commons License 2003.01.06 0 0 41
Masik kerdes: es az elotted igazoltatott embert "ruhazatatvizsgaltak" is?

Nem néztem hátra, mert egyrészt jött a villamos, másrészt nem akartam, hogy engem is kikapjanak, az előbb említett okokból...

Előzmény: gvass1 (40)
gvass1 Creative Commons License 2003.01.06 0 0 40
hi,
a hatoanyag - ha ugyanaz - velhetoen pont ugyanannyira. Viszont hamarabb kifogy.

Masik kerdes: es az elotted igazoltatott embert "ruhazatatvizsgaltak" is?

Előzmény: telefongyula (39)
telefongyula Creative Commons License 2003.01.06 0 0 39
Sziasztok!

Ma reggel majdnem igazoltattak (az előttem haladót szólította le a rendőrbácsi) a zsebemben a 40ml-es gázspray-vel, úgyhogy elhatároztam, hogy beszerzek egy kisebbet, mert nincs 30 000< Forintom büntire :-)
Kérdésem: szerintetek egy 15-20 milis cucc mennyire lehet hatásos?

tgy

gvass1 Creative Commons License 2003.01.02 0 0 38
hi,
oszinten szolva, Pesten van csak iylesmibol neven nevezheto valasztek (tobb a fegyverbolt is!).
Videken igy fegyver/onvedelmi eszkoz stb. temaban mindennek zenes felara van (10-100%!!!), a valasztek pedig altalaban csapnivalo sajnos.
Előzmény: belixxx (37)
belixxx Creative Commons License 2003.01.02 0 0 37
Szegeden nem tudnátok írni egy-két fegyverbolt címet, ahol lehet kapni(meg valami választék is van)
Előzmény: gvass1 (36)
gvass1 Creative Commons License 2002.12.30 0 0 36
hi,
ha szabadon megvehetted, akkor velhetoen 20 gramm alatti.
A pontos tomeget csak a gyarto tudja az oldoszer-hatoanyag-elegy plusz a hajtogaz atlagos surusegebol meghatarozni.
Előzmény: petrobol (35)
petrobol Creative Commons License 2002.12.29 0 0 35
hi!

nemrég vettem a GunBoxban protect anti-dog sprét, de arra csak a töltet térfogata van ráírva: Inhalt:40 ml
Ebben mekkora lehet a töltettömeg?
gvass?

telefongyula Creative Commons License 2002.11.22 0 0 34
Azt hiszem, a SHU használata csak Amerikában divat. A németek max. a capsaicin %-ot írják rá, de inkább semmit.
Többre jutsz, ha megkóstolod :-))
Előzmény: mar_c (33)
mar_c Creative Commons License 2002.11.18 0 0 33
Furcsa, eddig egyetlen paprikasprére se láttam ráírva a Scolleville hőegységet. Elvileg 2 000 000 egység számít elég erősnek.
petike23 Creative Commons License 2002.11.01 0 0 32
Antiarmy válasz erre | adatok | e-mail 2002-10-31 02:36:02 (29)

A Kosztolányi Dezső téren van a Daisy fegyverbolt,ott lehet gázsprayt venni,ha már elmúltál 18.

A GunBox -ban (Bethlen Gabor utca, a Keletinel) tobb fajta van..

Antiarmy Creative Commons License 2002.11.01 0 0 31
Jójó,én tudom,csak mondtam egy konkrét címet...
Előzmény: gvass1 (30)
gvass1 Creative Commons License 2002.10.31 0 0 30
hi,
meg majd minden fegyverboltban ugyanugy.
Előzmény: Antiarmy (29)
Antiarmy Creative Commons License 2002.10.31 0 0 29
A Kosztolányi Dezső téren van a Daisy fegyverbolt,ott lehet gázsprayt venni,ha már elmúltál 18.
Előzmény: telefongyula (16)
gvass1 Creative Commons License 2002.10.30 0 0 28
hi,
alapveto fogalmi zavarok vannak itten.

1. A HATOANYAG-tartalom nem ugyanaz, mint a TOLTETTOMEG (terfogat)

2. A gazpatronok/gazsprayk maximalis CS-tartalma a nemet jogszabalyok szerint 80 mg CS (80 _ezred_gramm) - a sprayknel ez ugye toltetTERFOGATTOL (15 ml/20 ml/ 40 ml/ 50 ml stb.) fuggetlen, ergo a nagyobb terfogatban ugyanannyi hatoanyag mellett tobb az oldoszer.

3. Magyarorszagon nem a hatoanyagtartalmat szabalyoztak le a kozteruleten viselheto sprayknel, hanem a TOLTETTOMEGET (max. 20 gramm de ebben ugye az oldoszer tomege is benne van)

4. Ennel nagyobbakat is lehet birtokolni, es autoban hordani egyebkent.

Előzmény: Magnat (22)
Magnat Creative Commons License 2002.10.29 0 0 27
Szerintem meg 80g, nem mg, legalábbis úgy emléxem, meg gvass kartács is, az 5-ös hozzászólásában 20g-t ír. Sajna nincs itt jogtáram, abban kellene megnézni, asszem 128/1994 km. rendelet, vagy valami ilyesmi a közbiztonságra fokozottan veszélyes eszközökről. Ott írja, milyen spray lehet nálad, és szerintem 20g-t említ (plusz ÁNTSZ bevizsgált). Ha az Usa-ban 80mg lenne, itt nem lenne 20g szvsz, nem? És mintha a régi Defenolom is 80g lett volna...
Előzmény: belic (26)
belic Creative Commons License 2002.10.29 0 0 26
Hello!

Ugy tudom, hogy a nemet torvenyek szerint egy flakonban nem lehet 80mg-nal tobb hatoanyag. Es mivel kisebb piac vagyunk mint az USA :-), nem gyartanak kulon csak nekunk sprayt, hanem ugyanazokat hozzak ide is amit Nemetorszagba, tehat azt a 80 g-ot nagyon elirtak.

Bel

Előzmény: Magnat (22)
Magnat Creative Commons License 2002.10.29 0 0 25
fegyvertanfojásra=fegyvertanfolyásra

de égő :-)))

Előzmény: Magnat (22)
Magnat Creative Commons License 2002.10.29 0 0 24
De melyiket? :-)
Előzmény: ak_ (23)
ak_ Creative Commons License 2002.10.29 0 0 23
Elírták :-).
Magnat Creative Commons License 2002.10.29 0 0 22
Hi gvass1,

"Raadasul egy atlagos 80 mg-os CS gazpatron (8 vagy 9 mm-es) egyetlen lovessel annyi konnygazt juttat ki, mint egy egesz flakon spray." - amikor jártam a fegyvertanfojásra, ott is ezzel a példával szemléltette az oktató a gázpatron erejét. Viszont amikor áttanulmányoztam a jegyzetet, akkor vettem észre, h egy gázpatronban kb 80mg, míg egy sprayban 80 g(!) hatóanyag van. Akkor most hogy is van ez?

Magnat

Előzmény: gvass1 (10)
gvass1 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 21
hi,
szinte barmelyik szerves oldoszer belelegzese effele tuneteket okoz. DE nem ez fejti ki a fo hatast, hanem az ingerlo vegyi anyag (OC, CS, CN).
Előzmény: telefongyula (20)
telefongyula Creative Commons License 2002.10.11 0 0 20
Ja, de rá is van írva, hogy a gőz belélegzése álmosságot, szédülést okozhat. Véletlen lenne? ;-)
Előzmény: petike23 (19)
petike23 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 19
Dimetil-eter: oldoszer.
Kifujva elparolog.
telefongyula Creative Commons License 2002.10.11 0 0 18
Sziasztok, megint én :-)
Egy zsaruboltban láttam R-92-es rendőrségi gázsprayt (mindig izgatott, hogy mibe különbözik a "polgáritól").
Az oldalán levő tájékoztató szerint van benne a CS mellett valamennyi dimetil-éter is. Van ennek valami értelme (+kábító hatás stb)?

tgy

telefongyula Creative Commons License 2002.08.29 0 0 17
Csak hogy felrázzam kicsit a topicot:
Érdekelnének gyakorlati tapasztalatok, ha vannak ilyenek, azaz aki használt már gázspray-t éles helyzetben
- milyen típust használt
- kb. hány méterről?
- hány támadó ellen (ember/állat?)
- milyen hatást ért el? (Sikeres volt -e az önvédelem, vagy most lábadozik ;-))
- "átlagpolgár"-ként, vagy mint hivatásos (őrző-védő, rendőr stb., )?

Köszi.

tgy

telefongyula Creative Commons License 2002.08.26 0 0 16
Próbálja a nyári villám ;-). De érdekelne, hogy hol lehet hozzájutni...

tgy

Előzmény: petike23 (15)
petike23 Creative Commons License 2002.08.26 0 0 15
A FirstDefense nagyon brutal, de probald ki a foam (hab) valtozatat !!
telefongyula Creative Commons License 2002.08.23 0 0 14
Az "Erős Pista"-ról annyi a véleményem, hogy próbáld ki, én megtettem. A fegyverboltokban kapható FirstDefense paprika spray-vel, mert nekem sem volt bizalmam hozzá, ahogy az alábbiakban olvashatod is. Fújtam egyet, aztán beleléptem a kifújt felhő szélébe. Annyit mondok, még 1x nem ismételném. A hatás kb. olyan volt, mintha valami a szemembe ment volna. Pl egy százas szög, vagy egy darázs :).

tgy

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.14 0 0 13
Köszönöm a helyreigazítást, viszont tényleg, az első gázspray amivel találkoztam a 121 volt...
Viszont nem tudom mi volt 1980 előtt, hiszen én akkor is csak 5 éves voltam, és a legdurvább fegyverem asszem a duplacsövű dugóspuska volt.. :o)

Persze lehet hogy technikailag mindenben igazad van, nekem ezek a személyes tapasztalataim voltak, nem véletlenül most is Defenol van otthon, és nem ErősPistaSpray.. :o))

Előzmény: gvass1 (12)
gvass1 Creative Commons License 2002.08.14 0 0 12
hi,
van am rengeteg pontatlansag abban amit leirtal.

1. "Az, hogy az amcsik peppert használnak a kinnti szabályozásnak köszönhető ha jól tudom."

Nem jol tudod. A nagyobb hatekonysag miatt tertek at korabban ott is CS-t, vagy CN-t alkalmztak.

2. "Az itteni spraykben is egy ideig csak pepper lehetett, utána került elő a CN vagy CS."

Ezt sem jol tudod. Eleve nem alkalmaztak (nem ismertek ilyeten alkalmazasat) a kapszaicint az 1980-as evekig.

Tortenelmi sorrendben az elso konnygaz(kepzo anyag) a kloracetofenon (CN) volt meg a 19. szazadban, de ennek tul alacsony szublimacios pontja miatt kifejlesztettek a CS-t (orto-klor-benziliden-malonsav-dinitril), ami egyben hatekonyabb is. A fenti szintetikus szereket koveto uj generacio a termeszetes alapu kapszaicine.

A magyar rendorseg elso gazsprayben is CN volt (kf 121).

3. "Nem akarok nagyon vitatkozni, próbáld ki, hogy befújsz egy helységbe a sprayvel, és bemész."

Ilyen szempontbol, mint valamely korabbi hozzaszolasomban jeleztem, az OC jobb zart terben, mert kevesbe szublimal, ergo telibe kell a delikvens arcat kapni vele a toketeles hatashoz.

4. "egy db 8mm-es lőszerben is... "

Igazan csak a szaksezruseg kedveert: a gazpatron nem lehet loszer, csak tolteny, mivel nincsen lovedeke.

Előzmény: Törölt nick (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!