Keresés

Részletes keresés

Dzsabb Creative Commons License 1999.07.27 0 0 103
Kedves Fishtax!

Nagyon jó utat, érezzétek jól magatok, pihenjetek sokat, várjuk a beszámolót.

Fishtax Creative Commons License 1999.07.27 0 0 102
Holnap indulunk...
:-)

Fishtax

Fishtax Creative Commons License 1999.07.23 0 0 101
Gratula és irigység!
Kicsit majd lesz bővebben is, ugye? (nekem még van 5 napom, rá 10-11 napra jövök a beszámolóval)
:-)

Fishtax

kicsi emma Creative Commons License 1999.07.23 0 0 100
Sziasztok, mi ismost jottunk meg Horvatorszagbol egy zsenialisan kitalat, magunk szervezte utrol. Vettunk ket retur vonatjegyet Fiumeig (gyk. Rijeka) 12e Ft/fo, es ket retur hajojegyet Fiumetol Raguzaig (gyk. Dubrovnik)72DM/fo. Na es most jon a lenyeg. Ha fedelzeti jegyet veszel, akkor barhol kiszallhatsz, ahol megall a hajo, es egy kovetkezo hajoval nehany nap mulva tovabb mehetsz, csak be kell iratni a jegyre. Es ingyen lehet biciklit vinni. Lementunk egybe Raguzaig aztan visszafele a Korcula, Hvar, Stari Grad, Spalato (Split), Trau (Trogir), Sebeniko (Sibenik), Zara (Zadar) utvonalon. A kikototol mindig elkarikaztunk az elso kempingig, tokuresek voltak, ugyhogy nem kellett aggodni, hogy nem lesz hely, es par nap alatt vegigjartuk a kornyeket.

Meses volt. Teljes szabadsag es a leheto legtobbet lattuk, amit lehet. Ket het volt, kettonknek kajaval mindennel egyutt olyan 120e-bol jott ki. Ebbol a nagy osszeg a kaja (nem akartunk lecipelni semmit - es minden este meleget ettunk valami etteremben). A kempingek szerintem eleg szinvonalasak.

Szoval mindenkinek ajanlom, na...

kicsi emma

MAMAhal Creative Commons License 1999.07.23 0 0 99
nori, emil megy.
MAMAhal Creative Commons License 1999.07.23 0 0 98
most látom, milyen figyelmetlen voltam, nem olvastam végig.Bocs.
nori Creative Commons License 1999.07.23 0 0 97
Bocs de abszolút offtopic leszek:
MAMAhal, nem írtad meg mi lett a perzsacicák nászával!
nori
off
on
MAMAhal Creative Commons License 1999.07.23 0 0 96
Nos,(mi lefoglalt szállással ugyan) Trogirban voltunk.Mindenfelé volt kiadó apartmann, vagy szoba.Tavaly előtti árakat tudok írni, akkor ( itt) 20DEM/fő/nap volt kb. az átlag.Ha érdekel a részletes útvonal terv,autópályadíj, miegyéb, akkor emilezz.
És ha szépet akarsz látni: feltétlenül nézd meg a Krka-vízesést.ez egy természetvédelmi területen van, 8 lépcsős.Felejthetetlen élmény volt!
Fishtax Creative Commons License 1999.07.23 0 0 95
cpt czy!

Mi minden évben szállásfoglalás nélkül indulunk el (apartmanba), még soha nem volt olyan, hogy legkésőbb délután hatkor meg ne fürödtünk volna a kipakolás után a tengerben! (pedig voltunk vagy 12-13--14x)
Ha szállodába mennétek, akkor sincs nagy gáz, több kollégám volt az elmúlt hetekben horvát tengerparton, állításuk szerint mindenhol szabad szobák tömkelegével találkoztak.
Ha mégis biztosra akartok menni, foglalni a (ez itt a reklám helye) mi irodánkban is lehet (horvátországi referens kolléganő itt ül mellettem), a címet, telefonszámot elküldöm emilben (ez itt mégsem a reklám helye! :-) )

Fishtax

csepp Creative Commons License 1999.07.23 0 0 94
Mi amikor Rab szigetére mentünk, a kompra váró sor mellett jártak a szobát ajánló emberek. Ha jól hallottam 30 DEM-et kértek.
czy Creative Commons License 1999.07.23 0 0 93
Szabad helyfoglalás nélkül elindulni?

Esetleg emilezzetek nekem telszámot, ahol foglalni lehetne
kösz
czy

csepp Creative Commons License 1999.07.27 0 0 92
Fishtax,

jó utat, szép időt, aztán majd írj, ha visszajöttetek!

Dzsabb Creative Commons License 1999.07.27 0 0 91
Kedves Fishtax!

Nagyon jó utat, érezzétek jól magatok, pihenjetek sokat, várjuk a beszámolót.

Fishtax Creative Commons License 1999.07.27 0 0 90
Holnap indulunk...
:-)

Fishtax

Fishtax Creative Commons License 1999.07.23 0 0 89
Gratula és irigység!
Kicsit majd lesz bővebben is, ugye? (nekem még van 5 napom, rá 10-11 napra jövök a beszámolóval)
:-)

Fishtax

kicsi emma Creative Commons License 1999.07.23 0 0 88
Sziasztok, mi ismost jottunk meg Horvatorszagbol egy zsenialisan kitalat, magunk szervezte utrol. Vettunk ket retur vonatjegyet Fiumeig (gyk. Rijeka) 12e Ft/fo, es ket retur hajojegyet Fiumetol Raguzaig (gyk. Dubrovnik)72DM/fo. Na es most jon a lenyeg. Ha fedelzeti jegyet veszel, akkor barhol kiszallhatsz, ahol megall a hajo, es egy kovetkezo hajoval nehany nap mulva tovabb mehetsz, csak be kell iratni a jegyre. Es ingyen lehet biciklit vinni. Lementunk egybe Raguzaig aztan visszafele a Korcula, Hvar, Stari Grad, Spalato (Split), Trau (Trogir), Sebeniko (Sibenik), Zara (Zadar) utvonalon. A kikototol mindig elkarikaztunk az elso kempingig, tokuresek voltak, ugyhogy nem kellett aggodni, hogy nem lesz hely, es par nap alatt vegigjartuk a kornyeket.

Meses volt. Teljes szabadsag es a leheto legtobbet lattuk, amit lehet. Ket het volt, kettonknek kajaval mindennel egyutt olyan 120e-bol jott ki. Ebbol a nagy osszeg a kaja (nem akartunk lecipelni semmit - es minden este meleget ettunk valami etteremben). A kempingek szerintem eleg szinvonalasak.

Szoval mindenkinek ajanlom, na...

kicsi emma

MAMAhal Creative Commons License 1999.07.23 0 0 87
nori, emil megy.
MAMAhal Creative Commons License 1999.07.23 0 0 86
most látom, milyen figyelmetlen voltam, nem olvastam végig.Bocs.
nori Creative Commons License 1999.07.23 0 0 85
Bocs de abszolút offtopic leszek:
MAMAhal, nem írtad meg mi lett a perzsacicák nászával!
nori
off
on
MAMAhal Creative Commons License 1999.07.23 0 0 84
Nos,(mi lefoglalt szállással ugyan) Trogirban voltunk.Mindenfelé volt kiadó apartmann, vagy szoba.Tavaly előtti árakat tudok írni, akkor ( itt) 20DEM/fő/nap volt kb. az átlag.Ha érdekel a részletes útvonal terv,autópályadíj, miegyéb, akkor emilezz.
És ha szépet akarsz látni: feltétlenül nézd meg a Krka-vízesést.ez egy természetvédelmi területen van, 8 lépcsős.Felejthetetlen élmény volt!
Fishtax Creative Commons License 1999.07.23 0 0 83
cpt czy!

Mi minden évben szállásfoglalás nélkül indulunk el (apartmanba), még soha nem volt olyan, hogy legkésőbb délután hatkor meg ne fürödtünk volna a kipakolás után a tengerben! (pedig voltunk vagy 12-13--14x)
Ha szállodába mennétek, akkor sincs nagy gáz, több kollégám volt az elmúlt hetekben horvát tengerparton, állításuk szerint mindenhol szabad szobák tömkelegével találkoztak.
Ha mégis biztosra akartok menni, foglalni a (ez itt a reklám helye) mi irodánkban is lehet (horvátországi referens kolléganő itt ül mellettem), a címet, telefonszámot elküldöm emilben (ez itt mégsem a reklám helye! :-) )

Fishtax

csepp Creative Commons License 1999.07.23 0 0 82
Mi amikor Rab szigetére mentünk, a kompra váró sor mellett jártak a szobát ajánló emberek. Ha jól hallottam 30 DEM-et kértek.
czy Creative Commons License 1999.07.23 0 0 81
Szabad helyfoglalás nélkül elindulni?

Esetleg emilezzetek nekem telszámot, ahol foglalni lehetne
kösz
czy

Ambipotalamusz Creative Commons License 1999.07.19 0 0 80
>Mennek lejjebb az árak a főszezon után?

hat a szallodak/apartmanok biztosan. mi utazasi irodaval megyunk, es ahol az akcios ajanlatukban a foszezonban egy hely 50rugo korul(augusztus elso ket hete) ott aprilis-majusban meg szeptember-oktober tajekan ugyanaz a hely, ugyanazzal az ellatassal 35e...

lehet, hogy nem jol emlexem a szamokra, de az arany kabe ez.

Előzmény: csepp (79)
csepp Creative Commons License 1999.07.19 0 0 79
Mi annyira megkedveltük az Adriát, hogy most azon gondolkodunk, hogy a szeptemberre tervezett Tátra-túránk helyett is a horvát partot választjuk egy hosszú hétvége erejéig.

Mennyiért lehet szeptemberben frei zimmer-t találni?
Mennek lejjebb az árak a főszezon után?

Höri Creative Commons License 1999.07.15 0 0 78
Sziasztok!

Régóta olvasgatom a Tasztalt, de ma regisztráltattam is magam. Az egyik ok éppen a Ti topic-otok volt.

Senki nem beszélt még közületek Cres szigetéről! Pedig szenzációs!!!
Ez a legészakibb szigetük, legegyszerűbben Brestova-ból lehet átkompozni a szigetre.
Ez a legkevésbé felkapott az északi szigeteik közül, ezért kevésbé kiépített, olcsóbb és kevesebb a turista is.

Az egész sziget egy nagy hegy, egyetlen autóúttal, ami É-D irányban fut végig a hegy tetején fantasztikus panorámát nyújtva a legtöbb részen.
Erről az útról vannak leágazások az egyes falvakba, kisebb településekhez.

Mi Martinscica-ban szálltunk meg a kempingban. A kemping a hegy oldalában van, minden sátorhely a tengerre panorámás, normális zuhanyzók és WC-k, sziklás és apró kavicsos tengerpart egyaránt található itt. A faluban élelmiszerboltok, és magánházak, amit szintén ki lehetett bérelni. A falubeli halászokkal lehetett alkudozni, egyik nap megvettük az egész napos halászat rák fogását. A kempingben volt grillező hely!

A szigeten nagyrészt sziklás a tengerpart, ami gyönyörű, de strandokon több helyen építettek a sziklákra lejárókat (legalábbis Martinscicában volt). A magyar búvárok imádják ezt a szigetet, mert a sziget körül nem koszos annyira a víz, mint pl. Krk körül.

4 évvel ezelőtt voltam ott, az árak (még az éttermek is) kb. 15-30%-kal olcsóbbak voltak Krk-nél és a félszigetnél!

Höri

xzyzsz Creative Commons License 1999.07.14 0 0 77
Sziasztik, még egy pár dolog

nekünk legjobban az jött be, hogy a határon forintért vettünk kunát, annyit, amit biztosan elköltünk, a lakásra valót meg a taralékot pedig DMben. A tengerparton is váltanak forintot, de szarul. Amugy meg a turisticskij irodák a bankok árfolyamait adják (SplitskaBanka, mi azzal vettük észre a hasonlatósságot) csak még 1-2% comission is van, úgyhogy márkát mi bankban váltottunk (no commision). Emelett, ha tudtunk, kártyával is fizettünk, de ez ritka.
Még 1: Miért mindenki Isztriára megy. Nem szeretném, ha félreértenétek és csúnyákat gondolnátok rólam, de én már 1 picit unom. (3x vettet el a jószerencse oda) Ezért mentem most délre. És bizton mondom, megérte. Úgyhogy aki már volt isztrián, és látott mindent (Pula és társai) az menjen délnek (OK, OK, aki csak süttetni akarja ahasát, annak nem muszáj, de egyéb jellegű látnivaló délen több van)

Ahoy

csepp Creative Commons License 1999.07.14 0 0 76
Mi 35,5-ért vettünk kunát, csak 300-at, hogy legyen autópályadíjra, meg kompra.

A 34 az tényleg jónak tűnik,
mi utánaszámoltunk kint, hogy a 3.8-ért váltott márka esetén egy kuna kevesebbe kerül, mint 34 HUF.
Szóval kint jársz szerintem a legjobban, DEM-mel.

Ambipotalamusz Creative Commons License 1999.07.14 0 0 75
Vanek, mi is oda tartunk augusztus elejen. (Medulinban fogunk lakni, az Pulatol 6km):)

nem tudja vki, hogy mennyiert erdemes kunat venni? tegnap lattam 34-ert, jonak tunt...

csepp Creative Commons License 1999.07.14 0 0 74
Igazad van, Fishtax!

Van valahol Senj előtt egy nagy u-kanyar, amellett egy kisebb parkoló, ahol szinte mindenki megáll, hiszen ott lehet az út során először tényleg rácsodálkozni a nagy vízre előtted, megölelni a párodat, hogy de jó, hogy itt vagyunk!!!

Holnap lesznek készen a képeink, már alig várom!!!

Ja, és egy javaslat a nyelv iránt érdeklődőknek:
túlélő készletet a www.travlang.com-on találtok, csak nem tudok linkelni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!