Keresés

Részletes keresés

grayrace Creative Commons License 2000.06.28 0 0 302
Fishtax

Koszi, de mar atragtam magam az oldalon. :)
Igazabol tobb helyen is utannaneztem a kempingeknek, de aranytalanul nagy kulonbseg volt az arak kozott a kulonbozo weblapokon, es nem bizok meg a weben levo adatokban. Kisse elbizonytalanodtam.. Sok helyen regen voltak frissitve a lapok. Jobb a tapasztalat. :)

Meg sajnos a neten nem nagyon latszik hogy egy kemping milyen...Ugyhogy tippeket meg tovabbra is varok.. :)) Senj +/-100km :))

mafalda

koszi.. megprobalom beszerezni :)

Bali

Fishtax Creative Commons License 2000.06.28 0 0 301
...vagyis a második két URL-hez tartozó magyarázat természetesen fordítva!
:-)

Fishtax

Előzmény: Fishtax (299)
mafalda Creative Commons License 2000.06.28 0 0 300
Kedves grayrace!

Szerintem mashol nem nagyon van, de ha meg van idod, akkor biztos kuldenek postan is, lattam valami ilyet kiirva az irodaban. Telefonszamuk: 2675599, 2666505 06-80-200444, 2666533, 267 5588
Addig is egy-ket info (a katalogusbol): a kempingarak nagyon valatozatosak 4-5 DM/fo-tol 13-14 DM\foig. Alatalabn 6-7 DM/fo az ara szemelyenkent, ilyenkor a sator meg plusz 5-6 DM, az autot nem tudom, mert mi nem azzal mennenk. Ha dragabb az egy szemelyre eso ar, akkor a satorert nem kell fizetni altalaban. Cres es Losinj meglehetosen draga, mar ami a kempingkatalogusbol kiderult, 13 es 14 DM szemelyenkent a kemping, szinte mindenhol a ket szigeten. A tobbi hely, pl Krk-is olcsobbnak latszott, ugy emlekszem.

Mafalda

Fishtax Creative Commons License 2000.06.28 0 0 299
(Tényleg, tényleg nem kötözködni akarok, de ha már van netetek, miért nem használjátok ki kicsit? Olyan jó keresőprogramok vannak... Ha vkinek időhiány korlátozza a lehetőségeit, akkor bocccs, de pl. az alábbi információk összegyűjtése kb. három percig tartott.)

http://www.htz.hr/camps.htm - cempinginformációk, foglalás, stb
http://www.htz.hr/home.htm - A Horvát Nemzeti Turisztikai Szolgálat lapja magyarul
http://www.htz.hr/ez_horvatorszag.htm - ue. angolul

:-)

Fishtax

Előzmény: grayrace (297)
Höri Creative Commons License 2000.06.28 0 0 298
Bocsánat, a túrista természetesen turista....
Höri
grayrace Creative Commons License 2000.06.28 0 0 297
mafalda

Koszi az infot. Ezzel sajnos az a gond hogy Pesttol 200km valaszt el. Esetleg utazasi irodaban be lehet szerezni kempingkatalogust? Mert akkor benezek nehanyba...

Bali

mafalda Creative Commons License 2000.06.28 0 0 296
Kedves greyrace!

A Magyar utca Kalvin terhez kozelebbi vegenel van a Horvat Idegenforgalmi Kozosseg irodaja, ahol tudnak adni kempingkatalogust, arakkal, mindenfele mas infokkal, meg meg sok mas mindent is, mindezt persze ingyen.

Mafalda

Fishtax Creative Commons License 2000.06.28 0 0 295
Csak egy kicsit (pl. 5 percet) keresgélni kell a neten, és máris nem kell várni a szkennelésre, ott van az orrod előtt...! :-))))))
Nézd meg ezt az oldalt:

http://www.redrival.com/streetexplorer/split/01map.htm

Itt meg találsz még érdekességeket (mondjuk az 1996-os hóesés tényeit fényképeken dokumentálva :-) ):

http://www.st.carnet.hr/split/

Fishtax

Előzmény: viteki (292)
Fishtax Creative Commons License 2000.06.28 0 0 294
Csak egy kicsit (pl. 5 percet) keresgélni kell a neten, és máris nem kell várni a szkennelésre, ott van az orrod előtt...! :-))))))
Nézd meg ezt az oldalt:

http://www.redrival.com/streetexplorer/split/01map.htm

Itt meg találsz még érdekességeket (mondjuk az 1996-os hóesés tényeit fényképeken dokumentálva :-) ):

http://www.st.carnet.hr/split/

Fishtax

Előzmény: viteki (292)
Höri Creative Commons License 2000.06.28 0 0 293
Sziasztok!

Itt olvasgatlak Titeket a munkahelyemen és irigykedem.

Aki a szigeteket kedveli, annak Cres szigetét csak ajánlani tudom, nagyon aranyos. Persze, csak annak, aki csöndre, nyugalomra és csak egy kis nyüzsire vágyik. A szigeten gyakorlatilag egy út vezet végig (+ néhány bekötőút), jelentős része egy hegy oldalában. Pazar a tengeröblökre a panoráma, igaz, félelmetes annak, aki a kanyargós úton vezet. :-(

Mi Martinscica-ban kempingeztünk (a sziget nyugati partján), ott találkoztunk magyar búvárokkal, akik elmondták, hogy azért járnak ide szívesen, mert közel-távol a környéken ezen a parton van a legtisztább tengervíz. A kemping tiszta, óriási területen egy tengerig lenyúló domboldalon helyezkedik el (saját strand + panoráma a sátorból :-) ), van apró kavicsos sekély öböl, sziklás rész és betonozott strand is. A kemping melletti falu hangulatos, mi a halászoktól vettünk rákot, amit a kempingben lévő grillező helyen sütöttünk meg. :-)

Szóval, aki nyugis nyaralást akar, annak Cres szigete ideális. Van a szigeten egy román kori templom, egy gyönyörű belső tó, aranyos falucskák, és egy hídon át elérhető Losinj szigete. (És mivel kevéssé ismert sziget, jóval kevesebb a túrista!)

Irigykedem arra, aki megy. :-)
Höri

viteki Creative Commons License 2000.06.28 0 0 292
Szia Mindenki!
Bocs a kissé offtopikért, ha valakinek van Split városárol scannelt térképe,
e-mail ben küldje el please!
viteki@freemail.hu
kössz!
comes Creative Commons License 2000.06.28 0 0 291
Szia grayrace!

Úgy néz ki, hogy körbe fogjuk utazgatni Krk-Cres-Rab szigeteket, de inkább hangulatfüggő a dolog. Ahogy majd kedvünk tartja...

Előzmény: grayrace (290)
grayrace Creative Commons License 2000.06.28 0 0 290
comes

irigyellek.. en meg aszalodok melohelyen.. :)
pont elkeruljuk egymast..
pontosan hova mentek?

comes Creative Commons License 2000.06.28 0 0 289
Sziasztok!

Pénteken indul a móka, este már a tengerben fürdünk! :)
Úgy két hét múlva jövök friss Kvarner infókkal.

grayrace Creative Commons License 2000.06.28 0 0 288
Sziasztok!

Orulok, hogy felhoztatok ez a topicot. :) Jol vegigragtam magam rajta. :)
Ket het mulva indulunk a Horvat tengerpartra. Meg nem nagyon alakult ki hogy pontosan hova. A Kvarner obol vagy maximum Eszak-Dalmacia lenne a cel, Senj fele. Tud valaki ajanlani arra egy hangulatos varoskat jo kempinggel?
Jo lenne ha valaki le tudna irni, hogy kb. mennyire szamitsunk a kempingekben egy napra (szemely/sator/auto/idegenfogalmi ado).

Bali

Hofeherke Creative Commons License 2000.06.27 0 0 287
Halika!

Elég nagy család a "Zimmer Feri" mert oda is eljutott néhány rokonuk. :-)))

Tréfát félre. :-)
Tavaly úgy indultunk el párommal, hogy bepattantunk az autóba, mondván ahol tetszik és lesz hely, ott alszunk. Biztos, ami tuti, azért camping felszerelést is tettünk a csomagtartóba.

Ketten mentünk, ha jól olvasom, Ti is ketten akartok. A tapasztalat. Reggel 8 (kb) körül értük el Sibenik magasságát és elkezdtünk lefelé csorogni Split felé, közben nézelődni szállást. Eléggé változatos lehetőségek voltak... Volt, ahol hanyatt dőltem az áraktól (93DEM/éj), volt ahonnan elhajtottak, hogy két fő részére nincs apartman, de azért mégis találtunk 35DEM-ért/éj. (Ha egy kicsit pofátlanabbak lettünk volna, szerintem még 30-32-re is lealkudhattuk volna :-) ) Mindezt kb. 3-4 óra alatt sikerült összehozni, úgy hogy délre már ki voltunk csomagolva. Szerintem egyáltalán ne aggódjatok, biztos fogtok találni.

Bocsi, ha túl hosszúra sikeredett. :-))

Hofe

Előzmény: .Tomee (284)
merlinerbeer Creative Commons License 2000.06.27 0 0 286
Szerintem is inkabb delre menjetek. Korcula, Hvar , Mljet. Igaz hajoval konnyebb menni en is vitorlason mentem de sokkal kisebb mertekben "commerce" mint az Isztriai resz.
Traubi Creative Commons License 2000.06.27 0 0 285
Ugry!
Makarska maga nagyon jó hely ahol el lehet lenni hosszabb ideig, persze ha Tucepiben lesztek akkor át kell járni. Ha nem akartok autózni akkor vannak jópofa kis helyközi mikrobusz taxik, amik folyamatosan le-föl közlekednek, és nem drágák.

Ha különleges látnivalót akarsz, olvasd el a 238-ban lévő hozzászólásomat.

Előzmény: ugry (283)
.Tomee Creative Commons License 2000.06.27 0 0 284
Hali !

Nézd meg plz, hogy mennyi 'zimmer feri' van.
Mi is oda terveztük a nyaralást,de majd augusztus elején.
Szerintetek 'gáz' úgy elindulni, hogy majd ott keresünk szállást ? Nem szeretnék izgulni, hogy az iroda vajon mennyire vág át a 'tengerparti' apartmannal.
Kiskorom óta ha Horvátország akkor Pula (volt egy Porecsi nyár is, de az gyenge volt Pulához képest), mert szüleimnek vannak ott ismerősei.
Viszont idén a barátnőm kijelentette, hogy elég volt az Istria irány dél. Ezért megyünk Makarska felé. Szóval ha valaki tud szállást arrafelé vagy van tapasztalata 'szállásügyileg' jelezze.

thx
Tomee

Előzmény: ugry (283)
ugry Creative Commons License 2000.06.27 0 0 283
Hali. A topicot nehany napja olvasom, de csak most csatlakoznek aktivan hozza.
Szombat reggel megyek Makarska melle Tucepi-be 2 hetre. Volt mar valaki ott? Jol jonne nehany otlet, hogy mit erdemes megnezni. Volt mar nehany dicsero szo a helyrol, de ha van ennel tobb megkoszonom.
Ha valakit valami erdekel amit szeretne megtudni irja meg, megnezem es 2 het utan ha tudom megvalaszolom.
Tervezem, hogy atmegyek Montenegroba is a tengerpartra? Ott ki jart mar? Velemeny rola?
Traubi Creative Commons License 2000.06.27 0 0 282
Alapszinten, de úgy, hogy az bővíthető legyen. Kis turistaszótáram nekem is van, de abban szinte csak főnevek vannak. Amiben meg kész mondatok vannak azt se szeretem, mert inkább én raknám össze a mondatokat és főleg szeretném tudni miből építkezem. Szóval valami olyan kéne, amiben van egy kis alapnyelvtan, igeragozás, szavak, kis dialógusok. Kb. mint amiből középiskolában tanultunk németet vagy angolt vagy oroszt. Olyasmi lenne jó.
Előzmény: Törölt nick (281)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.27 0 0 281
Az attól függ, hogy milyen mélységig érdekelne a nyelvtanulás.
Zsebszótár nem jó? Vagy konkrét mondatokra lennél kíváncsi?

Üdv, Cic

Előzmény: Traubi (280)
Traubi Creative Commons License 2000.06.27 0 0 280
Egy kicsit off a kérdés, bár az utazáshoz kapcsolódik: tudja valaki hol lehet horvát (szerb-horvát) nyelvkönyvet venni?
Én a Rákóczi úti két nagy könyváruházban néztem, az egyikban rajzos bevezető van kb. négyéveseknek, a másikban angol kiadás angol magyarázattal kb ötezerért. Valami normális ha lenne...
enomine Creative Commons License 2000.06.26 0 0 279
Ja még valami!

Három hete voltam Porec mellett a Lanterna üdülőtelepen. Ha esetleg valaki oda tervezi az útját és érdekli valami, csak írjon nyugodtan.
Ha tudok segítek.

rettegen Creative Commons License 2000.06.26 0 0 278
SEGITSÉG
Sibenik milyen hely?
elsösorban a buli szempontjából érdekel!
vagy legyen inkább Rovinj?
enomine Creative Commons License 2000.06.26 0 0 277
Sziasztok!!

Bocs ha már volt, de nem volt időm átolvasni a topikot. Két hét múlva Rabra megyek autóval. Az üzemanyag árak már világosal, mindjárt be is írom az aktuálisakat (kb két héttel ezelőttieket). Érdekelne hogy van-e valakinek olyan térképe, amin fel vannak tüntetve az autópályadíjak. Ha igen, legyen olyan szíves és dobjon meg egy méllel. Köszi!!

Na akkor az üzemanyag árak: (Ömv kút)

Eurosuper 95 - 6.48 Kn
Eurosuper Plus 98 - 7.94 Kn
Super 98 - 7.18 Kn
Eurodiesel - 5.07 Kn

Bár olvastam lentebb KAti összefoglalóját, de örömmel venném ha megosztanátok velem esetleges jótanácsaitokat, tippjeiteket.

Előre is köszi!!

E.

Traubi Creative Commons License 2000.06.26 0 0 276
Perge!
Gondolom kocsival mentek és csak ott veszitek elő a bicajt. Akkor nem lesz semmi gixer, csak egy kis izomláz. Az Isztrián a parti települések között le lehet tudnia távokat, bár néhol akad kemény emelkedő (pl. Rovinj-Vrsar). És inkább hétközben tekerjetek, a szombatot hagyjátok ki, akkor van turnusváltás és óriási a forgalom. A hét közepe nyugisabb.

Régebben volt itt egy nagyon eredeti ötlet a 100. hozzászólásban, nézd meg.

Vadkempingezésről nincsenek friss élményeim, régebben lehetett.

Előzmény: perge (274)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.26 0 0 275
Hát, a vadkempinget nagyon nem tűrik...

Üdv, Cic

Előzmény: perge (274)
perge Creative Commons License 2000.06.26 0 0 274
Hallo Hrvatska szakik, nyar vegen szeretnenk 10 napot biciklivel eltolteni a Horvat tengerparton (fokepp Isztria), mi a velemenyetek, lehet arra fele biciklizni, mennyire zsufoltak az utak, domborzat, bicikliutak??Vadkempinget mennyire turik horvat szomszedaink? Segitsegeteket elore is koszi.
lborli Creative Commons License 2000.06.25 0 0 273
Neumban igen olcsón tudtok vásárolni gyakorlatilag bármit az élelmiszertől az aranyig. Kb. a horvátországi árak harmadáért. Legalábbis tavaly augusztusban ez volt a helyzet.
Előzmény: Traubi (271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!