Keresés

Részletes keresés

==T== Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31748

Szerintem bizonyos körülmények közt bevethetőek.

 

Az orrfricskázás meg tettleges becsületsértés, így azonnal el lehetne vinni az illetőt. De gondolom ha súlyosbodik a helyzet, növelnék a fegyveres testületek hatáskörét. A jogvédőket meg le kell **ni...

Előzmény: ambasa (31747)
ambasa Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31747
Nem, nem képzelhető el, mert:

-Az alkotmány nem teszi lehetővé.
-Nincs meg hozzá a katona kiképzése.
-Nincs meg hozzá a katona felszerelés.

Ez a baj itt, hogy mindenki mással akarja elvégeztetni a dolgát. Be kellenne már látni végre, hogy a magyar katona dolga, nem elsődlegesen az árvizi védekezés, a légimentés, a rendőrség feladatainak átvétele, vagy ha egy kicsit hátra tekintek a kukoricatörés. Tudom, hogy ez egyfajta társadalmi beidegződés, de jó lenne már elfelejteni.

Egyébként is talpig fegyverben állva ha odemegy hozzá bárki és megfricskázza az orrát mit tehetne? Bármit csinál, akkor vagy a jogvédők kötnek belé, vagy az ellenzék, hogy a kormány már csak hadsereggel tudja fenttartani a hatalmát.

Jó lenne ha ebben az országban már mindenki a saját dolgát csinálná, de sajnos társadalmi szokás nálunk, hogy mindenki a másikkal akarja elvégeztetni a munkáját, történetesen a katonákkal, mert most éppen ők vannak kéznél. Nem hiszem, hogy a taljánoktól kellene példát venni. Az osztákok is határvédelemnél vegyesjárőrben alkalmazták, pont azért mert a katonának békeidőben nincs joga civillel szemben intézkedni, ahol ezt lehet, azt nem demokráciának hívják.

TG
Előzmény: ==T== (31744)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31746
Én úgy gondolom, hogy ennek konkrét okai lehetnek. Szerintem az "olasz" felderítés olyan infókhoz juthatott, amelyek indokolják ezeket a kemény lépéseket.
Előzmény: ==T== (31744)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31745
Szia Python! Eddig azt kellett eladni, hogy a BTR-eken nem oroszok ülnek. Nem lesz nekik új a feladat! :) Hamburger
Előzmény: Python24 (31740)
==T== Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31744

Elképzelhető, hogy hamarosan itt is ez lesz:

 

http://www.hirtv.hu/kulfold/?article_hid=227403

 

Persze ha marad még valami az MH-ból...

Python24 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31743
Szia!!

"Ma kitoltam a képemet a SYMA csarnok melletti MH PR rendezvényre, ahol is felvilágosíttattam arról, hogy BTR-80 legénysége nem azért kénytelen nélkülözni a klímát, mert gyenge a motor, hanem amerikai tapasztalatok alapján!

Merthogy a bradley-kből is kiszedték, mert a katona szeret a hűvösön ülni és hezitálni fog, hogy a 25c fokból kimenjen-e a 42c fokba, ha a harci helyzet úgy hozná, hogy rajtaütés miatt ki kéne ugrani egy bokor alá. Hááát."

Ez nem igaz,több szempontból sem!!A BTR-ből azért lettek kiszedve a klímaberendezések,mert nem bírta a BTR motorja az iraki hőségben.A kiszerelés után ellestük az ukránoktől,hogy fel kell támasztani a "motorháztetőt" 2 db kb fél méteres léccel.Igaz,azok hivatalos "BTR-zöldre" voltak fújva...:)

Hogy ez a módszer harcászatilag nem volt a legjobb??Igaz,de nem volt más módszer...

Az amerikaiak egyetlen páncélozott eszközükből sem szerelték ki a klímát!!Sőt,teszteltek olyan védőruhát a HMMWW-k géppuskásainak,amely szintén rendelkezett hűtéssel..


"Ellenben a gépágyús változatban van gépi toronyforgatás és amerikai eredetű stabilizátor, vetített célkereszttel és optikai elvű, kb. 100 járműsziluettet ismerő lőelemképzővel. Lézertávmérő nincs, a tavaly mutogatott francia eredetű termó kombinált fejegységből egy darab van, kiképzésre használják."

Ebből egyetlen szó sem igaz.Kíváncsi lennék arra az Andersenre,aki ezzel etette ott a jónépet....




Előzmény: Törölt nick (31696)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31742

OFF !

 

Na és a kumisztól jobban be lehet rugni , mint a benzintől..... :-)

 

ON

Előzmény: Python24 (31741)
Python24 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31741
Szia!!


"A paci legeltethető is, ha úgy hozza a sors. Afganisztánban mi van sűrűbben: fű, vagy benzinkút?"


Sok helyen benzinkút...:)
Előzmény: swordmanus (31688)
Python24 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31740
Szia!!

Crossmotor,quad,könnyű terepjáró,páncélozott "nehéz" terepjáró(Iveco),különböző láncos és kerekes harcjárművek.Ezeket jelenleg is használják pl a norvég katonák Afganisztánban.

A quadokat és a crossmotorokat pl a norvég felderítők .,és a mesterlövészek alkalmazzák.Kitelepülnek valamelyik táborba,addig ezek a járművek a teherautók platóin vannak.Majd leszedik,felpakolják a nem kevés holmijukat,és eltűznek feladatra...
Olcsó,gazdaságos,praktikus...

Lehet,hogy ezért nem jó nekünk...

Más:
Ha legalább HMMWW-t kapunk,az már komoly előrelépés!!!Nem tökéletes megoldás,de legalább valami!!!Legfeljebb lefestik zőldre,ellátják hatalmas HUNGARY feliratokkal ,és lehet használni.Amerikai,vagy sem,sokkal jobban véd,mint az MB-270.
A PSYOPS-nak komoly feladata lesz "eladni",hogy nem amerikaiak ülnek az autókban.

Magyarországon pedig-véleményem szerint- a harcjárművekre vonatkozó előírások vonatkoznak majd rá a közúti közlekedésben.(Útvonalengedély,forgalomszabályzás,rendőri felvezetés,stb)
De majd hiszem,ha látom,hogy vannak....
Előzmény: gencsydani (31671)
belic Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31739
Hello!

itt a lap aljan van rola szep nagy foto.
itt meg kisebb foto van rola.
itt egy nagyon rovid leiras a BTR fejlesztesekrol.


Bel
Előzmény: miki1962 (31737)
Éhesló Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31738
FLÜ Technológiai Igazgatóság
Esetleg a honlapjukon is fenn lehet.
Előzmény: miki1962 (31737)
miki1962 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31737
A KM-1M-ről tudnál valamilyen leírást, rajzot, stb. küldeni? Én csak a KM-1-et ismerem, ami a PSZH-ban volt.
Előzmény: Hamburger2 (31727)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31736
Szerintem M-113 lesz az a R-13 akárvalahány.
Előzmény: Princ of Carpatia (31734)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31735
Üdvözletem!

Ne haragudj, hogy reagálok, de egy ismerősöm aki megnézte a kiállítást, beszélt a BTR-80AM személyzetével, akik csak a BTR-80M esestében említettek egy KM-1M típusú
utólag beépített éjjeli-nappali célzókészüléket. A BTR-80AM esetében csak a csúszásgátlóról, ivóvíztartóról és rádióállomásról tájékoztattak.
Előzmény: Törölt nick (31726)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31734

Üdv Barátim!

 

A napokban a teve műsorában, asszem a "Nasigrafik" kínálatában láttam az ismert konsrukciók összehasonlításának sorolásában, hogy a csapatszállító célzattal kitanált klf. tipusok közül a mai napig is egy II. VH-s "páncélozott doboz" vezeti a ranglistát. (R 13.-as valahány-?-)

A műsor ugyan eléggé sajátos szempontok szerint sorolta rangsorba a konstrukciókat napjainkig  (innováció, satöbö  :-DD....), de azért az össz- használhatósága, és a valódi harctéri értéke alapján meglepő, hogy "matuzsálem"-ek vezetik a rangsort!  :-)  (Az "élbolyban" tanálható a németek klasszikus "kormányzott kerék-lánctalp" kombinációja is!)

És nem pölö a legyártott darabszám okán.... A BTR emlékem szerint a tízből valahol középütt....Pedig aztán "szarták", mint a T-34-et a II.VH-ban!

Az általam is favorizált R130valahányas mennyá 10+ 3 fő szállítására volt alkalmas, viszonylag nagy sebességgel, lánctalpon, ....satöbö...

Namármost: Valjon a trendi, ma miért nem oljan, amit talán a katonák mondhatni, "szeretnek" is?

 

Öreg Csóka

 

Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31733
Dani,
nem láttál BTR-t belülről.
:)
Van ott elégcélszerzám.
Anno Szokolnyikiben és a Medvezsji ozjorán (Medve tavakon; a 45. ezred bázisai) 1993-ban volt egy Omelcsenko nevű, mint ahogyan akkor úgy tűnt, szadista hajlamű állat főtörzszászlós (glavnij praporscsik), aki kivezényelt egy raj ,,túlélőt" (jövendőbeli rajdolókat), egy szál gatyában,mezítláb,(viccen kivül) a decemberi mínusz tizenötbe egy leírt (kivont) BTR-70 mellé, és mondta, hogy negyven perc múlva szeretne látni egy harcrakész csoportot.
Ne hidd el, hogy mekkora éléskamtra egy BTR.
Főleg 19 évesen, amikor NAGYON szeretnél élni, és utódokat nemzeni.
:)))))))
Előzmény: gencsydani (31729)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31732

Nem tudom, hogy hajdanán őseink miként élték meg a Reformkort. Lehet, hogy hasonlóan, mint mi a magunk reformjait? Mindegy, mert az idő amúgy is mindent megszépít!  :) Azt pedig a történelem fogja eldönteni, hogy ez valóban reform volt-e, vagy csak egy vargabetű!

 

Már eddig is sokszor hallottuk, hogy haderőreform van. Azt is többször hallottuk már, hogy ez a reform lezárult. Aztán mindig jött egy újabb, ami hiteltelenné tette a megelőzőt! Szerintem most sem lesz ez másként. Csínján kéne bánni a hangzatos kifejezésekkel és szerényen maradni a valóságnál. (Átalakítás, leépítés, stb.) Akkor legalább a kijelentést tévő személy hitele kevésbé csorbulna! Bár tudom, hogy ez az illetőt a legritkábban szokta zavarni! :(

Előzmény: KatonaHumor (31731)
KatonaHumor Creative Commons License 2008.08.04 0 0 31731

Régóta keresem, most megtaláltam, ez egyébként egy idei februári riport Demján Sándorral, és azt mutatja, hogy a HM kommunikációs és PR-gépezete azért többé-kevésbé eléri a kitűzött céljait:

 

"Ami a szemünk előtt folyik, az nem reform, csak maszatolás, véli Demján. Sem az egészségügyben, sem az oktatásban, sem a közigazgatásban nincs szerkezeti átalakítás. A reformokat amúgy nem most, hanem már az EU-csatlakozás előtt kellett volna végrehajtani, de semmi nem történt az elmúlt sok évben, leszámítva a haderőreformot."

 

 

Szegény, ha tudná...

 

 

Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31730
Azért elvártam volna Tőled, hogy felteszel nekik néhány kikerülhetetlen keresztkérdést! :)
Előzmény: Törölt nick (31728)
gencsydani Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31729

OFF

 

Közelharcban sztem sok alkatrészt lehetne jó hatásfokkal alkalmazni: kormány, teleszkópok, kipufogórendszer, küllők...

 

ON

 

 

Előzmény: swordmanus (31725)
Hamburger2 Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31727
Ez tényleg nagyon titkos fejlesztés lehet! Hamarabb ismertetik a civilekkel, mint a felhasználókkal! :)) A csúszásgátló OK, az már kint van csapatoknál, a drótvágó, a füstelszívó, a KM-1M és a harcászati számítógépek is, de stabilizátorról, hőképes figyelő és célzó berendezésről, valamint motoros toronyforgatásról csak álmodhatunk!
Előzmény: Törölt nick (31726)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31725
OFF

A gumiabroncsaiból sarutalp készíthető, a fém és műanyag részekre is tudnék mit kitalálni, illetve lehetne az éghető részekből jó erősfüstű jelzőtüzet rakni... Najó, túl sok túlélés könyvet olvastam, meg MacGyver filmet néztem... Akárhogyis, a csacsi mégiscsak pár napi kaja... :-D
ON

BTW: ennél durvább off se legyen itt ezután...:-)
Előzmény: gencsydani (31722)
T. Mero Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31724

Ok értem.

Én amúgy csak detachez-va voltam hozzájuk de elég volt ott 6 hónap az biztos.

Ha van kedved az idegenlégióban folytassuk,ne erre pazaroljuk a hozzászólásokat.ok?

Dobri Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31723
Tudom kicsoda,de en meg chefkent ismertem.
Előzmény: T. Mero (31721)
gencsydani Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31722

OFF

 

Eléggé vizuális a fantáziám, úgyhogy az előző hsz-d kapcsán elképzeltem magamat ahogy próbálom elrágcsálni a KTM műanyag sárvédőit vagy az 5 mm falvastagságú alumíniumötvözet kormányát...:DDDD

 

ON

Előzmény: swordmanus (31720)
T. Mero Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31721

Tiszteletem Dobri.

 

Igen a 1er cie nem a legjobb,de én pl. a 3 em cie-vel voltam Elefántcsontparton...

Mondd Neked v.mit adj. Kruger  dél afrikai...

Ritka nagy szarházi volt!!!

swordmanus Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31720
Üdv! természetesen ritka sarkított a példám, s csak speciális esetben igaz! Ezt mindenképp le kell szögezni. De élmény volt eszmét cserélni!
Előzmény: gencsydani (31719)
gencsydani Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31719
Végülis, van a dologban igazság, ez kétségtelen...
Előzmény: swordmanus (31717)
gencsydani Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31718

OFF

 

Múlt szombaton megvették:D

De nagy erőkkel keresem az utódját...

 

ON 

Előzmény: Törölt nick (31709)
swordmanus Creative Commons License 2008.08.03 0 0 31717
Üdv Dany!

Ilyen marha logisztikusan agyalok... Az ötlet a bolíviai naplóból van. Illetve annak tanulságából.
Egyébként is, egészséges férfiembert alapjáraton két dolog érdekel: a kaja meg a nők (tisztelet a kivételnek a modern időkre és a globális felmelegedésre való tekintettel). Ebből, hogy a katona "működjön", a kaja mindenképp fontos. Az ideális ellátmányszállító eszköz pedig maga is ellátmány. Magyarul: a csomagolás is használható még valamire (ha más nem, eltüzeled), illetve a szállító eszközt (csacsi) meg lehet enni. Egy motorkerékpárral mit kezdesz, ha mindentől távol vagy, s ellátmányra nem nagyon kell számítani? Nyilván extrém a példa, de szélsőséges helyzetre is gondolok az alkalmazásnál!
Kicsit kevésbé MH téma, tudom. De legalább nem politopik.:-D
Előzmény: gencsydani (31708)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!