Keresés

Részletes keresés

Banzai84 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 528

Igen, és a hét utolsó napja vasárnap.

Persze hogy az univerzumunk energiáját használjuk.., mi mást, mi ebben az érdekes?

Előzmény: Tudorka69 (527)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 527

Az univerzum része vagy te is,én is!Az energiád a létedhez is onnan van(kölcsön)!Ha meghalsz,az energia visszaszáll az univerzumba!

Előzmény: Banzai84 (518)
Angelica Archangelica Creative Commons License 2011.05.07 0 0 526

Geréb Ágnes szerint az otthon született újszülöttek nem sírnak fel.....

Előzmény: Törölt nick (523)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.07 0 0 525

A tudatosság?

Tudatában vagy a körülötted lévő világnak.

Az "intelligenciának" pedig ehhez semmi köze.

Előzmény: Törölt nick (524)
Banzai84 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 522

na ugye :)

Előzmény: őszszakál (521)
őszszakál Creative Commons License 2011.05.06 0 0 521

Igazad van. El van a lét önmagában univerzum nélkül is. :)

Előzmény: Banzai84 (520)
Banzai84 Creative Commons License 2011.05.06 0 0 520

A létnek nincs szüksége az univerzumra, a többi teljesen stimmel.

Előzmény: őszszakál (519)
őszszakál Creative Commons License 2011.05.06 0 0 519

A létnek és a tudatnak van szüksége az univerzumra, úgymint egy tükörre amiben felismerheti, beazonosíthatja önmagát.     

Az intelligencia a tudatosság mérőfoka. A determináltság nem igényel magasabb intelligenciát. A szabad akarat, a választási lehetőség és az ebből adódó a döntéskényszer viszont igen.                        

Előzmény: Tudorka69 (504)
Banzai84 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 518

nem kapunk senkitől semilyen energiát, azt csak felhasználjuk, tároljuk, átalakítjuk, ahogy az összes természetes folyamat

Előzmény: Tudorka69 (515)
Banzai84 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 517

Csupán egy újabb fejlődési ág, az evolúció egyik következménye. Nem szükségszerű az intelligencia kialakulása, ahogy látható a földi élet 4mrd évig vígan elvolt nélküle, pedig az nem kis idő, ha az univerzum 13,7 mrd éves. Ettől függetlenül az intelligencia sem egy misztikus valami.

Előzmény: Tudorka69 (516)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 516

Nem lehet következmény,mert akkor dínók,(ők sokkal tovább éltek mint az ember) bonyolult felépítésű élőlények voltak,még sem gyártottak számítógépet(pedig volt idejük bőven).És a medveállatkákról még nem is beszéltűnk,ők még régebbóta léteznek.

Ha nem következmény,akkor pedig micsoda az intelligencia?

Előzmény: Banzai84 (507)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 515

Nehezen hiszem hogy nem tudod,nagyon egyszerű.

Megszületésünk pillanatában kapunk egy (véleményem szerint fix) energiát(ne kérdezd milyen formában),mellyel életünk végéig gazdálkodunk és mely egyre merül,mint a laposelem.Mivel az energia nem veszhet el,így vissza kell kerüljön az univerzumba.Hova máshova lehetne?!

A végén mindannyian egyek leszünk,egy aprócska fénycsóvában összeolvadva,mely száguld a téren és időn át,ki tudja hova.....

Valahogy így képzelem és valami azt súgja,nagyon közel vagyok az igazsághoz.)

Előzmény: Törölt nick (508)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 514

Következmény?

Tehát bármelyik élőlény,mely kellő ideig létezhet az univerzumban,az kellő idő elteltével mindenképp intelligensé válik?

intelligencia=öntudatára ébred,felfogja az univerzum működését és megfigyeli satöbbi.

Banzai84 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 513

Nagyjából egyetértek, azért az utolsó mondaton érdemes lenne vitatkozni, bár ez inkább filozófiába hajló kérdés.

Az tény hogy nem alacsonyabb rendű, inkább azzal van baj hogy nehéz megfogni az emberi intelligencia mibenlétét, vagyis az értelmes élet lényegét. Egyáltalán az intelligencia megjelenésének szükségszerűségét az élet fejlődésében.

Persze az is baj, hogy sokan az életet egy misztikus érthetetlen valminek tartják, holott az is egyszerű törvényekkel leírható, fizikai, kémiai folyamat.

Előzmény: géjza3 (512)
géjza3 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 512

látom nem érted amit leírtam 

a világegyetem egésze (minden létező)  nem ismert komplexitású rendszer ... vélekedni lehet róla de az nem tudás csak korlátozott érvényű ismeret  a korlátozott információk alapján amik rendelkezésre állnak  

a gázból porból csillag születik  ez egy korlátozott képzet  ... egy egészében nem ismert, nem leképezett végét se látom hogy tudnám objektiválni vagy csak korrekt képzetté tenni tip rendszer RÉSZFOLYAMATAKÉNT    de hogy a gravitáció miért és hogyan működik hát az már nehezebb kérdés  

bolygó csak a bolygó keletkezést lehetőségeit feltételeit stb magában rejtő  nagyobb rendszerben keletkezhet mi ebben az érthetetlen ???  

az a rendszer amelyik képes bolygót " létrehozni"  

és ugyanebben a rendszerben a földi élet lehetségességes és megvalósulásának feltételrendszere  is ott van ...  ez volna az életnél alacsonyabb rendű üres és öntudatlan világegyetem ? amiben a vakvéletlen összerak ezt azt ...  hopp ember is sikerült , hát ilyen a véletlen a tökhülye univerzumban  nyilván 

magyarán egy biztos : emberi tip intelligencia lehetősége ez benne van az egészben , ez azért utal arra hogy az egész biztosan nem alacsonyabb rendű mint a földi terméke : az ember vagy inkább az emberi faj ...    

Előzmény: ex_lx (511)
ex_lx Creative Commons License 2011.05.04 0 0 511

"aha tehát egy alacsony rendezettségű primitív  rendszer mint amilyen a világegyetem (szerinted) részfolyamataként létrehozza a magas szervezettségű intelligens öntudatot"

Innen már csak egy lépés tagadni, hogy gázból-porból csillag születik, abból bolygó, azon légkör a maga viharaival (és itt most szándékosan állok meg).

Bolygó csak még bolygóbból, légkör csak még legkörebből lehet?

Előzmény: géjza3 (509)
Banzai84 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 510

"egy alacsony rendezettségű primitív rendszer mint amilyen a világegyetem"

A kezdő kijelentés alapból téves. A világegyetem egyáltalán nem primitív rendszer, összetettsége és bonyolultsága közel sem fogható az élő szervezetek összetettségéhez. Elég ha belátjuk a 10nek legalább a 60. hatványáig terjedő méretbeli skáláját a planck hossztól egészen az ismert világegyetem széléig, nem beszélve a szuperhúr elmélet félelmetes öszzetettségéről, a felcsavarodott calabi-yau tereken át, kvantumelektrodinamika, stb....

Ez a rendszer egyáltalán nem primitív. Ez olyan mintha egy bonyolult számítógépes játékról azt állítanánk milyen összetett a géphez képest ránézésre, aztán amikor kinagyítjuk a processzort rájövünk hogy 1000szer bonyolultabb mint maga a játék.

Előzmény: géjza3 (509)
géjza3 Creative Commons License 2011.05.04 0 0 509

aha tehát egy alacsony rendezettségű primitív  rendszer mint amilyen a világegyetem (szerinted) részfolyamataként létrehozza a magas szervezettségű intelligens öntudatot ...véletlenül persze   ami rácsodálkozhat leginkább arra hogy önmaga milyen kivételesen komplexre sikeredett 

ez ugye kicsit sánta , mert az elképzelhető hogy egy komplex rendszer ( egyébként a világegyetem nem ismert méretű / komplexitású ) tehát eleve  csak korlátozott képzeteink vannak róla   szóval elképzelhető hogy önmaga komplexitását űbereli : kalapács benyelezi a csákányt ..véletlenül  

az összes vallásos képzet a jórészt nem ismert univerzumot felüldefiniálja ..úgyértem önmaga felé helyez valami magasabb rendűt komplexebbet (vagy abban egy istent ) stb  amiből saját létét származtatja  , és amire természetesen korlátozott a rálátása önmaga korlátai miatt 

és akárhogy is de ez tűnik logikusabbnak is   

Banzai84 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 507

Az univerzumnak semmi szüksége az intelligenciára, az csupán egy következmény, akárcsak a biogén folyamatok...

Előzmény: Tudorka69 (505)
Banzai84 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 506

Tudnád deffiniálni az univerzális intelligencia fogalmát?

Előzmény: Tudorka69 (505)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 505

Én csak egyetlen dologra lennék szeretnék épkézláb elfogadható magyarázatot,mégpedig arra,hogy az intelligenciának mi a szerepe az univerzumban?

A többit tudjuk.

Energiakiáramlás->blabla.. atomok->szervetlen majd szerves anyagok létrejötte->anyagmegújulás/körfolyamatok satöbbik.....de,nem illik a képletbe az intelligencia.Nem értem mi a funkciója?Miért van szüksége az univerzumnak erre?

Előzmény: őszszakál (499)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 504

A létnek és az univerzumnak mi szüksége van tudatra?

Nem a tudatnak van szüksége inkább a másik kettőre?

Előzmény: őszszakál (499)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 503

Mint ha a lélekvándorlásra keresne magyarázatot,nekem legalább is olyan érzésem volt.

Véleményem szerint energiánkat a létezéshez csak kölcsön kapjuk az univerzumtól,melyet vissza kell adnunk.

Hogy a tudattal mi lesz,az már nehezebb megmagyarázni.

Nekem néha olyan érzésem van,mint ha a testem egy kapszula lenne,mely azért van,hogy védjen egy nagyon sérülékeny valamit,de mely egyben rettentően korlátoz is szabadságomban.De ez csak egy érzés,mely ritkán tör rám,de akkor határozottan érzem,hogy nélküle milliószor szabadabb lehetnék.

Tudom kicsit furcsának ítűnik,de ez egy érzés és nem,nem vagyok dilis vagy egyéb.)

Előzmény: Törölt nick (497)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.08 0 0 502

Bocs. "Majdnem biztonságos."

Előzmény: Törölt nick (501)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.08 0 0 501

Gondoltam hátha lép rá.

Mostanában itt nem túl aktív.

(Mondjuk a majdnem üzembiztos jelzőlámpa jó volt.)

:-)

Előzmény: ex_lx (500)
ex_lx Creative Commons License 2011.03.08 0 0 500

"Mi az a hozzáértő?"

Most elveszed Privatti kenyerét?

Előzmény: Törölt nick (493)
őszszakál Creative Commons License 2011.03.07 0 0 499

"Az idézett blog rossz kiindulási feltátelekből hótt lila következtetésekre jut.

Persze én nem vagyok hozzáértő."

Akkor a véleményedet ennek megfelelően nyugtázzuk. :-)

Előzmény: Törölt nick (497)
őszszakál Creative Commons License 2011.03.07 0 0 498

"(lehet, hogy ez alatt van benne egy megfontolandó logika, csak nehéz kihámozni :) )"

Ehhez a kihámozáshoz adna segitséget az, aki a logika tanult szakértője.

Előzmény: Biga Cubensis (496)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.07 0 0 497

Az idézett blog rossz kiindulási feltátelekből hótt lila következtetésekre jut.

Persze én nem vagyok hozzáértő.

:-)

Előzmény: Biga Cubensis (496)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.03.07 0 0 496

Csak azért mertem beleszólni, mert Nautilus hozzászólásai annak ellenére, hogy túl sokat nem értek belőle, valóban tudományosak, míg az idézett blog inkább ezoterikus-spirituális irányba fordult, de lehet, hogy tévedek.. (lehet, hogy ez alatt van benne egy megfontolandó logika, csak nehéz kihámozni :) )

Előzmény: őszszakál (491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!