Keresés

Részletes keresés

4Hópihe Creative Commons License 2013.03.22 0 0 10230

én a gyöngyöknek a ferrero s müanyag áttetszö dobozkákat gyüjtögetem-szerencsére a benne lévö csoki is a kedvencem..és ezek be vannak halmozva nagy fadobozokba.a kreativ kuplerájom már meg sem mutatom hiszen gyakorlatilag az egész lakásban vannak elrakosgatos helyeim mivel több félee kézmüves müfajban otthon vagyok és kampányszerüen válogatom elö mikor mi derit jókedvre...

a nappali asztala a papirosmunkáimhoz-könyvkötéshez kell  a számitógépnél gyöngyözök és van varrósarkom. a dekoupázsolás a konyhában müködik- a kötés horgolás vagy hajócsipke  bárhol . a fonalakat egy függöny rejti és egy szekrény mögé vannak behalmozva... a kartonok tömege szintén egy szekrény oldallapja és a fal közé bezsufolva illetve a méretre vágottak a polcon..sabada sabada-szóval az egész nappali gyakorlatilag az én kuplerájomat képezi-amihez alkalomadtán betársulnak a kölyköcskék is.

-----------------

elkészültem egy nagy müüvel szinekkel is mertem játszani és a hozzávaló térképet is végre megtudtam fejteni több,mint 3órás munka leledzik benne- a fotó nem az igazi ennyit birtam a fényviszonyokkal-

és most segitsetek milyen láncrészt alkossak hozzá,hogy inkább legyen nyakékjellege mint medál lánccal hatása...

 

 

 

és

készültek kis smiley medálok is...

 

Előzmény: Assza Ékszermánia (10224)
2hounds Creative Commons License 2013.03.22 0 0 10229

Hát, bevallom, csak néha. :) De mondjuk 1x kell megvenni a nyertes lottót, az pont elég, minek pazarolni a nyeretlenre a lóvét. :) A tökéletes időpontra várok csak. De szólok, ha nyerek, isten bizony!  :D

Előzmény: eranikó (10227)
eranikó Creative Commons License 2013.03.22 0 0 10228

Látom az újra hasznosítás működik nálad is.Nekem is van mindenféle üvegbe,dobozba,műanyag tégelybe,tálcán betárazva.Néha rácsodálkozok  keresés közben egy-egy gyöngyre,hogy jééééé ilyenem is van?:-DDDD

Előzmény: Assza Ékszermánia (10224)
eranikó Creative Commons License 2013.03.22 0 0 10227

És az esélyt megadod a nyerésre?Mert várjuk ám,hogy mikor tudod beváltani a megígért gyöngyözős teadélutánt:-)

Előzmény: 2hounds (10223)
eranikó Creative Commons License 2013.03.22 0 0 10226

Köszi és valóban örülök,hogy végre valami bejött.Annak idején a kelta csomót is miatta csináltam,az nem tetszett-max.kulcstartóra akarta tenni:-P-aztán nemrég megcsináltam a craw kelta csomót az se kellett,csak amikor ennek a nyakinak a piros változatát fűztem,említette,hogy na ezt nekem is megcsinálhatnád.De persze csakis feketében...majdnem az lett,mert hematit:-DDD

Előzmény: 4Hópihe (10221)
Assza Ékszermánia Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10225

az enyém nem az, amit láthattál, ha megtalálod mutasd meg :-)

Előzmény: 4Hópihe (10222)
Assza Ékszermánia Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10224

Nálam is jócskán összegyűlnek félkész dolgok, egyfajtából ráadásul jó sok, kiöntött, összekevert gyöngyök... egy darabig még lehet őket rakosgatni, de időnként azért rászánom magam egy kis délutáni bontogatásba.

Én így tárolom a gyöngyeimet:

- A páromtól elszereztem az irattartóját, így polcostul egyszerre kivehetek sokmindent, és könnyen válogathatok. A nasis műanyag tálcákat (jobbra lent a barnák és a fölső polcon az arany színűek) is néha el szoktam tenni, ezekbe méretenként szelektálva tartom a zacskós gyöngyöket.

- A falra szembe a monitorom fölé felszereltem a már használaton kívüli CD-tartónkat. A polcokat CD-tokokkal én magam alakíthatom ki, hogy éppen hová milyen magas dolgokat raknék, ráadásul egy-egy polc tartalma itt is együtt mozgatható. Ha éppen válogatni támad kedvem csak kiveszem a CD-t rajta a gyöngyökkel.

- A gyöngyfűző szőnyegemet egy régi rajtzáblán tartom, így ha a fűzést félre kell tennem könnyen mozgathatom. Bár nekem az asztalomban van erre egy jó kis hely akár könyvek tetejére is fel lehet így egyben tenni hogy ne legyen útban és felborítás-veszélyben.

2hounds Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10223

Megbeszéltük! Már csak a lottón kell nyernem. :D

Előzmény: 4Hópihe (10222)
4Hópihe Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10222

igérd meg ha lesz jóóó nagy kreativ szobád akkor a nevedre veszel és én is beülhetek a közepébe....

 egyszer régen találtam valami blogot ahol fotokkal bemutatta a kreativ kuckóját hát majd hanyatt estem a látványtól...

Előzmény: 2hounds (10219)
4Hópihe Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10221

gyönyörü engem is hajócsipkére emlékeztet...

akkor most boldog vagy,hogy a lánykádnak alkothattál és a tetszési index pozitiv...

Előzmény: eranikó (10218)
LRJudit Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10220

Kupi gyártásban nincs versenytársam!:)

Ennek a nyakláncnak a mintája erősen hasonlít a hajócsipke formákra.

Előzmény: eranikó (10218)
2hounds Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10219

Nekem nincs ilyen jó kis asztalom. :( Mindenem el van pakolva, mert nincs hely elölhagyni, mindent folyton elő kell venni, elrakni. 1 fűzésnyi cucc elfér a kinyitható lábú kis tálcámon (olyan reggeliző tálca, ágyba való), azon fűzök, és azt be is tudom tolni a szekrény legalsó fiókja alatti résben, de ennyi. 

Nagy álmom  egy "kreatív" szoba, ahol minden ilyen kényelmesen tárolhatok, ahol van egy csak gyöngyös asztal, meg még egy jó nagy alkotósnak, varrógépnek, stb... És ahol becsukom az ajtót, és nincs szem előtt egy félig kész projekt. 

 

A nyaklánc szép lett! :)

Előzmény: eranikó (10218)
eranikó Creative Commons License 2013.03.21 0 0 10218

Jóreggelt!

Jányom végre valamire aszonta ez neki is jöhet:-)

Miután ezt befejeztem,kb. 3 órán át pakolgattam a gyöngyeimet,mert szerintem el sem tudjátok képzelni,milyen káosz van az asztalon!Igaz helyzeti előny,hogy ezt csak én használom:-)Nektek mindig csak az van előttetek,amit fűzni akartok? Mert én sajnos egyszerre akarok vagy 4-5 félét kipróbálni:-DDD de csak a kupit növelem,haladni nem haladok:-(

simonerika Creative Commons License 2013.03.20 0 0 10217

Többször jártam már az oldaladon, valóban sok minta van fent, nagyon szépek a munkáid :-)

Előzmény: Assza Ékszermánia (10216)
Assza Ékszermánia Creative Commons License 2013.03.18 0 0 10216

A mintáimat 2x reklámoztam itt a fórumon, ami annyiból állt, hogy egy-egy alkalommal megmutattam és belinkeltem amikor a két külön helyem elindult. Mivel elsősorban saját tervezésű ékszereket készítek és a mintáimat és én magam rajzolom, ezért saját tollakkal ékeskedem. A fizetősek mellett van nem kevés ingyenes is, de ha valakit nem érdekel a minta-téma csak pörgesse át azt a bejegyzést.

Visszanéztem az eddigi hozzászólásaimat, és azért megnyugodtam. A sok fotóm mellett osztottam már meg ötletemet, tapasztalatomat és tanácsomat is Veletek, de van hogy csak fotókat feltölteni van alkalmam. Aki keresett már meg "bármivel" tudja, hogy semmit nem hagyok válasz és segítség nélkül.

Mivel Ti is gyakorlott gyöngyözők vagytok szerintem jó fotó alapján minta nélkül is szinte mindent meg tudtok fűzni, de ha csak ötletet adtam vagy néhány kellemes pillanatot okoztam eddig a képeimmel, örülök.

Egy kicsit bánt a dolog, de azért köszönöm hogy ilyen véleményt is olvastam, mindenben van igazság. Egy kicsit bőbeszédűbb is lehetnék, a kritikát építő jellegűnek veszem :-)

4Hópihe Creative Commons License 2013.03.18 0 0 10215

van egy kék dantem is abban csiszoltak vannak. az is másképpen fekszik- de ott is a nyolcas tekla alappal lett szimpatikusabb  a végeredmény... csak elfeledkeztem erröl. és a lementett minta pdf nem tudtam átirni- igy simán elkezdtem a 6os jáspisokkal és amikor megfüztem magasabb lett mint amit bebirok fogadni- kkor döbbentem rá-hogy a méret a lényeg- lebontottam és ujra gyártottam...

Előzmény: LRJudit (10211)
4Hópihe Creative Commons License 2013.03.18 0 0 10214

köszönöm neked is a méltatást) igen nagyon vonzanak a földszinek mostanság-és ezekbe a jáspisokba tartósan beleszerettem... nehéz velükdolgozni, mivel matt gyöngyöket nem lehet (szerintem) fényes csillogó csiszoltakkal kombinálni igy kevesebb variáció van a szépséges feldolgozásukra..

régebben a szép ékszer számomra a kék és ezüstös csillogásu volt- mára ez megfordult.na nem mintha nagyon gyakran viselnék ékszereket..

más szines csodáit is  megcsodálom, értékelem de viselni nagyon keveset tudnék....

Előzmény: eranikó (10213)
eranikó Creative Commons License 2013.03.18 0 0 10213

Nekem is tetszik...valahogy olyan megnyugtató ezekkel a -nekem- földszínekkel.

Előzmény: 4Hópihe (10210)
eranikó Creative Commons License 2013.03.18 0 0 10212

Szia!

De hozzad csak,szívesen nézegetjük!

De mivel ez a kis közösség maga is fűz és közben megvitatja,segíti egymást,-mert nem vagyunk profik-megértem és Te is megértheted,hogy néha várnánk egy-egy bővebb vagy támogatóbb hozzászólást.Mert én tudom,hogy az eddigi látszat ellenére Te nagyon segítőkész vagy,ha arra van szüksége valakinek:-)

Előzmény: Assza Ékszermánia (10207)
LRJudit Creative Commons License 2013.03.18 0 0 10211

Tetszik!:)

Ez azért van, mert más a gyöngy formája, a golyók nem igazodnak el úgy mint a biconok!

Azt hiszem ki fogom próbálni!

Előzmény: 4Hópihe (10210)
4Hópihe Creative Commons License 2013.03.18 0 0 10210

felizgattál a danteval,hogy a napokban emlegetted,és muszáj volt készitenem egyet-jáspisokból...ráadásul kétszer is,mert a leirásban 6os mérettel kell kezdeni viszont ha 8ból kezdem akkor jobban sikban marad-ami nekem szimpatikusabb...

ilyen lett a végeredmény...

 

 

 

 

Előzmény: LRJudit (10209)
LRJudit Creative Commons License 2013.03.18 0 0 10209

Gyakorlatilag sosem dícséred meg senki munkáját, egyetlen esetre emlékszem!

De ajálngatod a fizetős mintákat ennek a közösségnek! Nem esett jól!

Ha csak engem zavart, bocsánat és befogom a számat, biztos nincs igazam!

Előzmény: Assza Ékszermánia (10207)
2hounds Creative Commons License 2013.03.18 0 0 10208

Szerintem gyere, szépek nagyon a munkáid, sajna elég sok az én "kereteimen" kívül áll. :)) Vagy olyan típusú ékszer, amit én nem tudnék használni - túl elegáns a mindennapokra, nekem meg nincsenek elmenős, kimenős alkalmaim. De ettől még gyönyörűek, és mint tudjuk, a szépet nézegetni is kellemes dolog, akkor is, ha sose fűzöm meg. :)

 

Előzmény: Assza Ékszermánia (10207)
Assza Ékszermánia Creative Commons License 2013.03.18 0 0 10207

Igen, sokminden tetszik a fórumról. Szívesen járok ide - még ha nem is annyiszor mint szeretnék - és van is miért, mert legtöbbször meg is akad valami csodán a szemem.

Sok gyöngyöst innen "ismertem meg", és megkaptam néhány olyan kérdésemre a választ, amit még fel sem tettem - hála a "beszélgetéseiteknek".

Lehet, hogy túl keveset írok a fórumra és túl sok a kép?

Ha emiatt kérdezetd azt az egyet és kicsit aktivizálni szerettél volna vettem...

Sajnálom ha szűkszavúbb vagyok az elvártnál, de így ne hozzak ide a fűzőcskéimből?

Előzmény: LRJudit (10206)
LRJudit Creative Commons License 2013.03.17 0 0 10206

Egy dolgot kérdezek csak meg tőled!

Szokott teszeni a többiek munkája?

Előzmény: Assza Ékszermánia (10205)
Assza Ékszermánia Creative Commons License 2013.03.17 0 0 10205

Ajánlom figyelmetekbe letölthető STEP BY STEP mintáimat nyomdai minőségben pdf-formátumban:

 

LRJudit Creative Commons License 2013.03.15 0 0 10204

Ezért még számolunk, de most neki indulunk a városnak!:)

Előzmény: eranikó (10203)
eranikó Creative Commons License 2013.03.15 0 0 10203

Birizgálnak a tojások!:)

 

Akkor ne izegj-mozogj rajtuk:-DDDDD
 Bocsíííííííí!!!!

Előzmény: LRJudit (10202)
LRJudit Creative Commons License 2013.03.15 0 0 10202

Sok stüncikét fűztél!:)

Birizgálnak a tojások!:)

Előzmény: Assza Ékszermánia (10201)
Assza Ékszermánia Creative Commons License 2013.03.15 0 0 10201

Hoztam mutiba:

 

   

 

Több kép a blogomon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!