Keresés

Részletes keresés

Warshow_ Creative Commons License 2003.03.13 0 0 250
Lehet hogy az is:)))

I.G. az egyetlen 'vallási vezető', aki kizárólag klónozással tud új tagokat 'csalni' az 'egyházába' :)

Előzmény: Törölt nick (241)
rinpoce Creative Commons License 2003.03.13 0 0 249
Ez egyáltalán nem baromság.. Ez nagyon szomoru, pláne, hogy ezentul mindig benned lesz a félsz... Mert nehogy azt hidd, hogy mindegyik álmod josálom lesz!! Soha nem tudjuk, vagy csak a nagyon tisztán látok, melyik álom josálom, melyik olyan, mint a többi...

Megláttál valamit a világ müködéséböl, de, hogy ez átok, vagy áldás??? Mindenesetre nem a gyengébbjének valo...

Előzmény: DeadFox (246)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.13 0 0 248
Persze. Szerintem teljesen jogos. Én is majdnem így gondolom.
;)
Előzmény: finnugor szerető (237)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.13 0 0 247
Persze. Szerintem teljesen jogos. Én is majdnem így gondolom.
Előzmény: finnugor szerető (236)
DeadFox Creative Commons License 2003.03.13 0 0 246
Tudom, mindenki azt mondja… baromság amit most írok…

02.24-ről 25-re éjszaka álmodtam azt amit leírtam… 27-én este 1 6-kor, egy nagyon kedves hölgyismerősöm távozott közülünk… a gyermeke is ott volt az ágyánál…

szóval csak véletlenek vannak!…úgye?

Előzmény: Warshow_ (123)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.03.12 0 0 244
a moderátorok. ez a kedvenc szórakozásuk. :-/
Előzmény: Tushtin PelYoub (243)
Tushtin PelYoub Creative Commons License 2003.03.12 0 0 243
ki merészel engem itt kimoderálni
finnugor szerető Creative Commons License 2003.03.12 0 0 242
vagy inkább kim. od. er. ált. :-)
Előzmény: Törölt nick (241)
Tushtin PelYoub Creative Commons License 2003.03.12 0 0 240
az álom én vagyok
finnugor szerető Creative Commons License 2003.03.12 0 0 239
"szellemvilágnak"
Előzmény: finnugor szerető (237)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.03.12 0 0 238
"vulgármaterialista"
Előzmény: finnugor szerető (236)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.03.12 0 0 237
csak a játék kedvéért:

A "túlvilág" (amit az itteniek tévesen "szellemvilgának" hisznek, noha teljesen hús-vér világ az is) számára az "evilág" a túlvilág.
lehet, hogy ott te ideszületésed előtt meghaltál.
eltemettek, megsirattak, és azon tanakodnak, vajon van e túlvilág.
megidézik a szellemedet, beszélgetnek a te "holt lelkeddel" álmukban. Legalábbis ezt szeretnék hinni.

Te eközben megszülettél ezen a világon, felnőttél, élsz, virulsz, és fogalmad sincsen arról, amit "odaát" művelnek a hozzátartozóid.
Aztán ők is elhunynak abban a világban, ott megszűnnek létezni, véglegesen, visszavonhatatlanul, de valahol máshol újraszületnek anélkül, hogy valaha is választ kapnának a kérdéseikre (akrácsak bárki más).

Előzmény: Törölt nick (229)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.03.12 0 0 236
én magam, mint "vulgármaterialisat" kételkedem a túlvilágban.
ha viszont netán mégis létezne élet a halál után (csak tételezzük föl), akkor is nagyon valószínűtlennek tartanám, hogy a holtak lelkei visszajárnának, biztos akad jobb elfoglaltságuk is ennél.
ők e világban már csak az emlékeinkben élnek tovább.
Előzmény: Törölt nick (229)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.03.12 0 0 235
én személy szerint kételkedek az álom "transzcendens" jelentőségében.
Előzmény: Törölt nick (229)
Daikini Creative Commons License 2003.03.12 0 0 233
Haliho alomfejtok :-)

A tegnapi/mai esemenyek: almomban egy koszos feszerben voltam, ahol dedapamat megtalaltam (1994-ben halt meg), nem beszelt, megis ertettem, amit mond [inkabb gondol]. Haza akart menni dednagymamamhoz (o meg el :-), azt gondolta, hogy hibazott, mikor elhagyta. A feszer tele volt fureszporral, es dohos volt. Amikor odaertunk a budaorsi hazhoz, akkor dedapam mondta, hogy nem akar az elso lepcson felmenni, igy elkisertem a hatsohoz (alig tudott menni). Dednagymamam udvozolte, es azt mondta neki: "Hol voltal? Mindenki azt hitte, hogy meghaltal"

Itt kiabalt nagymamam, hogy ideje felkelnem. :-)

rinpoce Creative Commons License 2003.03.11 0 0 232
Mitagadás, legföképpen a tudatalatti ingoványos terület..Megjegyzem, en erre a manifesztáciora nem is gondoltam. Mármint, hogy esetleg az akaratuktol függ (vagy a miénktöl, ki tudja) a felidézett kép...
Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 231
Asszem írtam a nagyapás-sztorimat ebben a topikban, ő is "fénykora"-beli állapotában jelent meg, az álomban.

Szerintem ezzel semmi baj sincs. Az is lehet, amit te írtál, de az is (ami a kisértet témakörben trivialitásnak számít), hogy az elhunyt egy olyan képet sugall magáról (éterileg úgy manifesztálja magát? vagy mittomén), amiben a leginkább önmagának érzi magát.
Csak az idétlen hatásvadász horrorfilmekben jelennek meg kisértetek két kábon járó felpüffedt hullákként.

De persze ne feledjük, hogy elvi síkon vagyunk! Semmit nem tudunk és tudhatunk ezekről a dolgokról (főleg azt nem, hogy egyálatlán léteznek-e), szóval mindez csak fantáziálgatás; néha jó kicsit elmerészkedni ilyen ingoványos területekre, hogy hátha nem süllyedünk el benne nyakig... ;)

Előzmény: rinpoce (230)
rinpoce Creative Commons License 2003.03.11 0 0 230
Végül is igazad is lehet, egyedül az a feltünö, hogy fitalabb és egészséges változattal beszélgetünk.. De ez is lehet a tudatalatti terméke...
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 229
Egyetértek.
(azonban a kérdésemre ez nem válasz...)
Előzmény: finnugor szerető (228)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.03.11 0 0 228
halottakkal nem ellenőrizhető le, csak élőkkel. ha élő személlyel álmodunk, őt utána megkérdezhetjük, hogy valóban közöset álmodtunk-e (eddig ilyesmi nem jött össsze).
ha egy halottal beszélget az ember, arra viszont ráfoghat bármit.
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.11 0 0 227
És mi van akkor, ha nincs különbég?

Adott ugye a frissen elhunyt, akivel tele vannak gondolataink.
Álmodunk vele, hiszen amivel tele vannak gondolataink, azzal átalában álmodunk (ahogy finnugor is írta a Mátrix-filmről).
Tehát nagy valószínűséggel a saját álmunkban, saját (tudatalattink) kreálmányával "találkozunk". De azért teljesen az sem kizárt (milyen alapon volna?), hogy valóban az elhunyt teszi tiszteletét (búcsúzik stb.) az álomban.
És ha a kettő valami megfoghatatlan módon nem áll messze egymástól? Tehát, ha álmunkban beszélgetünk a halott nagymamával, akkor valóban vele beszélgetünk...?
A megálmodás vajon invokálhatja az elhunyt személyt?
Kizárt?
Hmm?
;)

Warshow_ Creative Commons License 2003.03.10 0 0 226
Vigyázz!
Azt nem álmodtad!
:)
Előzmény: finnugor szerető (222)
Warshow_ Creative Commons License 2003.03.10 0 0 224
Hoc-Hoc, te szellem vagy? :)
Előzmény: Törölt nick (221)
rinpoce Creative Commons License 2003.03.10 0 0 223
Ilyen kérdésekben szerintem mindig bizonytalan az ember...

Amikor anyám meghalt, azt álmodtam, hogy lerugta magárol a takarot nagy mérgesen, kijelentette, hogy mostmár aztán hagyják békén, és nagyon fiatalosan elszaladt... Hozzá kell tennem, még bottal is alig tudott menni... De már mástol is hallottam hasonlot. Én speciel örültem, hogy ujra mozgékonynak, és fiatalosnak látom... Nem hinném, hogy ennél többet bele kellene látni...

Előzmény: smelang (220)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.03.10 0 0 222
amikor először láttam a Mátrixot, azután a Mátrixszal álmodtam. mi ebben a különös?
Előzmény: smelang (218)
smelang Creative Commons License 2003.03.10 0 0 220
hát nagyon érdekes amit irtál!én is ugy gonolom, hogy ez nem csak álom volt, hanem inkább bucsu!

a könyvről azért filozom, mármint hogy csak az hatott-e, mert mostanában csak ilyen témájú könyveket forgatok, és volt ami nagyobb hatással volt rám mégsem álmodtam vele, ez pedig egy pont olyan rész volt, hogy a közepén letettem (mérgesen) a könyvet, hogy ezt nem hiszem el. És kicsit csalódott is voltam, mert ugyanennek az írónőnek egy előző könyve pedig baromira tetszett. Most meg inkább ugy éreztem hogy ez már sok, ezt nem tudom befogadni. És akkor tessék történik egy ilyen. Miért? Hogy megerősítse a hitem, hogy ne hagyjon kételkedni?Vagy csak végre egy olyan talaj a kapcsolatfelvételre amibe érdemes ültetni? Mármint olvasok valamiről és bekövetkezik a saját életemre levetítve? Hiszen itt a megfelelő alkalom?Hm...hát nem is tudom!

A könyvben pedig pont arról volt szó, hogy akár álmodban is meglephetnek elhunyt szeretteid, vagy akárki. Akkor most csak a képzeletem játszik velem, és pusztán csak vágytam a mamámra és itt volt egy olyan szitu amibe beleképzelhettem magam!?Vagy tényleg történt ami történt!?
Aznap sőt régóta már nem gondoltam napi rendszerességel a mamámra.

Előzmény: Jericho... (219)
Jericho... Creative Commons License 2003.03.10 0 0 219
Hát, minden lehetséges, de azért kételkedni jó.:9
Mennyire volt hatással rád az a könyv?
Én is álmodtam már olyat, hogy benne voltam egy történetben, amit előzőleg olvastam, vagy filmben. De csak olyan ban, ami nagy hatással volt rám, ami tényleg jó volt.

Kb 3 éve, egy nagyon közeli rokonom, halálos beteg volt, már csak napjai voltak hátra. Mondjuk, én nem akartam magamnak beismerni, hogy tényleg haldoklik, végig biztam benne, hogy ez is megoldódik majd mint minden addigi életemben.
Egy éjszaka róla álmodtam, kint voltam a házunk udvarán, és ő is ott volt, és engem nézett. Én szóltam hozzá, de ő nem válaszolt. Majd hamarosan eltünt. Aztán arra ébredtem, hogy ébresztenek, mert az éjszaka folyamán meghalt a rokon a korházban.
Érdekes, hogy az álmomnak csak erre a részére emlékszem, a többire nem. Én biztos vagyok benne, hogy ez a része nem csak álom volt.

Előzmény: smelang (218)
smelang Creative Commons License 2003.03.10 0 0 218
kiváncsi lennék a véleményetekre:
Egy olyan könyvet olvasok, amiben az életek közötti létet boncolgatja az ironő!A könyv azon fejezeténél tartok amikor azt tagalalják, hogy halottaink szelleme sokszor próbál velünk kapcsolatba lépni, de sokszor mi nem vesszük az adást. Ennek a lehetséges verziói között boklászunk mikor jön az, hogy: van hogy álmunkban keresik a kontaktust, de sokan ezt ébredés után szimpla álomnak titulálják, vagy elfelejtik reggelre amit álmodtak. Ezért nem mindig sikeres ez a formátum. A storihoz tartozik még (ez olyan tudd, hogy értsd rész) hogy az ironő könyve azért kelt bennem visszatetszést, hitetlenkedést, mert az "odaát-ot" számomra hihetetlenül, meseszerűen,tul tárgyilagosan festi meg.
Este alvás, és az álmom a következő: haverokkal egy nudista-bányató partján bulizunk, iszonyat nagy pörgés, nagyon jó a feeling (a valóságban még sosem történt ilyen és nem is fog,mármint a nudi rész tuti nem)vége a bulinak másnap délelőtt van és döglünk a parton egy rég nem látott ismerősömmel beszélgetek az életéről ....filmszakadás...a topart ugyanaz, csakhogy kocsiban ülünk és a keriszüleimmel plusz szüleimmel épp érkezünk a topartra (kiskoromban a család ezen tagjaival beleértve a nagyimat is szinte csak nudi kempingbe jártunk nyaralni. ez nekem nagyon kellemes emlék)lemegyünk a vizhez ahol is belebotlok a nagyimba. totál értetlenül forgolodok, rendesen nagy a rettenet és a csaladot kérdezgetem hogy ez valóság e mikoris közlik, hogy hogyne, és ők totál nyugodtak,csak én vagyok nagyon felzaklatva...filmszakadás...a nagyim közli hogy ezek után is bármikor találkozhatunk, és mesél az "odaát"-ról, hogy milyen ott, és hogy jólvan...stb. filmszakadás...ébredés!

Reggel nem egyből hanem kicsit később kezdtem visszaemlékezni az álmomra, azóta pörög az agyam. Pusztán könyvélményből táplálkozó álom, mert ugyi pont erről olvastam aznap délelőtt, vagy bizonyosság arra amit alig akarok elhinni?!
Hiszek ezekben a dolgokban, vagyis ugy érzem hiszek, de nem bizonyított még számomra, és sokszor bár nem akarok, de kételkedem! Tehát: puszta mese az álmom, vagy bizonyosság!Tényleg megtörténhet, hogy találkoztam a nagyimmal?!

Pls.help!

rinpoce Creative Commons License 2003.03.09 0 0 217
Jo kis álom, jo kis magyarázattal...

:-) Mély meggyözödésem, hogy az álom megértése az önismerettel együtt alakul....

Előzmény: Sir SG (214)
rinpoce Creative Commons License 2003.03.09 0 0 216
Inkább olyan, mintha lelapátolnák a hátadrol a hendikeppet, és életedben elöször fellebbent a szél...
Előzmény: Warshow_ (215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!