Keresés

Részletes keresés

panabubus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1625
Köszönöm. Sokat segítettél, már látni "az alagút végét". Akkor már csak a rádiós jack-dugójának a kapcsoló impulzisait kell bekötni a rajzon lévő mikrokapcsoló helyére egy hüvellyel, ahogy elnézem. Monnyuk érdekes lehet a gép alja a plusz két dobozkával, de hát, ha az ember rántottát akar enni, a tojást fel kell hozzá törni :-)
Előzmény: scarabaeus (1624)
scarabaeus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1624

Így ni.

Szkript sem kell, ahogy nézem.

Előzmény: scarabaeus (1623)
scarabaeus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1623

Alapból ugye kell hozzá egy laptop.

De CHDK esetén csak egy áramforrás kell (hogy a gép észrevegye, hogy USB kapcsolat van), vezeték, meg talán egy szkript, és mehet. Megoldották, hogy ne kelljen mindenféle protokoll, ha áramot kap, exponáljon.

Előzmény: panabubus (1622)
panabubus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1622
Szia, Scarabaeus! Nem Hoya vót az...:-)) Egy darab optikai (ilyen szempontból korrekt) műanyag IR-szürő darabkája...

De ha már említettél, egy kérdésem lenne: a CANON S3IS az végülis nem rendelkezik csatlakozóval távirányítás céljából. Szted lehet remény arra, hogy az USB-re applikálni valahogy egy adaptert, stb ebből a célból? Mert ha jól tudom, a "PC-remote" funkciót elvileg tudnia kéne. Arra gondoltam, hogy azt az impulzust is csak valami rövidzáral oldhatja meg a program, amikor PCről exponál a polgár vele....
Előzmény: scarabaeus (1621)
scarabaeus Creative Commons License 2008.02.23 0 0 1621

Nem, a K750i egy autofókuszos csoda, aztán úgy látom, bár makró állásban volt mindkét képen, a kontrasztot csak nem látta meg, így elvándorolt a fókusszal a világ végére.

 

A szűrő panabubus minden bizonnyal R72-es szűrőjének darabja.

 

A Csinibabában volt, "Pepszikokakóla, a nyugat ópiuma":-)

Előzmény: speedlight (1620)
speedlight Creative Commons License 2008.02.23 0 0 1620
Wow! :-D

A fókusz direkt van a végtelenben az IR felvételen? Milyen szűrőt használtál?

Mi a nyugat ópiuma? Kóla?
Előzmény: scarabaeus (1619)
scarabaeus Creative Commons License 2008.02.23 0 0 1619

Azt mondják, a nyugat ópiuma áttetsző az infravörös tartományban.

 

Megnéztem.

 

 

Kelli4450 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 1618
Üdv Mindenkinek!
Sikerült szert tennem egy Sony DSC S75 "old timer" gépre és úgy döntöttem, mivel már régóta tervezem az infra fotózást, hogy kiherélem. A művelet sikeres volt ....félig. Sajnos ez sem fókuszál, ha nincs üveg a ccd előtt. Két hete próbálok szerezni, de nem sok sikerrel. Pestre nem igazán érné meg elmennem mikroszkóp tárgylemezért, de nem is tudnám bevágni a hot mirror helyére. Ha valaki tudna segíteni megköszönném és természetesen megtéríteném a fáradozását. A méret 12x11x3mm.
Köszi
madgie Creative Commons License 2008.02.15 0 0 1617
Negatív :(
Előzmény: panabubus (1616)
panabubus Creative Commons License 2008.02.14 0 0 1616
Nem sikerült összehozni, hogy működjön?

Előzmény: madgie (1615)
madgie Creative Commons License 2008.02.12 0 0 1615
Régi szép idők :)

E-1
Knagymate Creative Commons License 2008.02.09 0 0 1614
dedede bocsi, most látom :D msn-re miért nem jössz?:D Én meg még szerintem nem is nagyon írtam levelet papírra kézzel :D
speedlight Creative Commons License 2008.02.09 0 0 1613

Persze, csütörtökön. Írtam is msn-en, nem kaptad meg? :)

 

Olyat cselekedtem, amit már régen nem: kézzel írtam levelet, papírra!!! :-D

Előzmény: Knagymate (1612)
Knagymate Creative Commons License 2008.02.09 0 0 1612
no sikerült feladni a postát? :)
Előzmény: speedlight (1607)
.timber>>code Creative Commons License 2008.02.05 0 0 1611
Utana fokuszalj :D Mert akkor az infrara fog rafokuszalni.
Előzmény: Knagymate (1610)
Knagymate Creative Commons License 2008.02.05 0 0 1610
nemtudom, ez kompakt, s5700, szóval gondolom nem azokhoz az obikhoz tartozik :D De a zajosságot úgy értem, hogy tényleg zajos, nagyon :S Előtte fókuszáltam, mielőtt elé raktam a "szűrőt". mutassak képet?
Majdnem Creative Commons License 2008.02.05 0 0 1609

az infra észrevehetően máshova fókuszálódik, mint a látható fény!

 

ezt figyelembe vatted?  ...  az objektívek egy jelentős részén külön pirossal írt számok jelzik az infrának megfelelő távolságokat

Előzmény: Knagymate (1608)
Knagymate Creative Commons License 2008.02.05 0 0 1608
nekem most sikerült csinálnom infraképeket régi előhívott filmekkel, a vége, ahol a legsötétebb abból helyeztem 2 réteget a gép elé és rendesen működött, néha ISO 100-on 2 másodpercel is, csak az a gáz, hogy nagyon rossz lett a minőség :S gondolom, hogy ez az ezerésves film karcos, meg koszos volt :S De a lényeg hogy működik. Nem tudom, hogyha egy teljesen újonnan előhívottal próbálnám mi lenne. Hogyha meg vinné tökéletesen, akkor a rögzítés annyi lenne, hogy egy 46-52mm-es gyűrűre ráragasztanám szvsz.
speedlight Creative Commons License 2008.02.05 0 0 1607
Knagymate, légyszi írd meg nekem a postacímedet emailen!!! Nem vagyok biztos benne, hogy jól emléxem rá... :-S
panabubus Creative Commons License 2008.02.05 0 0 1606
DE akkor állványról.... Mert az zs az EXIF-ben van, hogy ISO100.... Ahogy emléxem, ameddig "élt", az én S5700-ammal nem tudtam IR-képet, csak miután "legyógyult" róla az a randa kékes üveglap.
Előzmény: .timber>>code (1605)
.timber>>code Creative Commons License 2008.02.05 0 0 1605
hotfilterrel szerintem mert 1.5sec a zarido f4-el, pedig du 1kor csinalta es latszolag nincs felho az egen.
Előzmény: Knagymate (1604)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.31 0 0 1604
így már értem :) Szóljatok ha jöttök Debrecenbe :D de a linket is nézzétek meg és mondjátok hogy mostakkor mivan :D
panabubus Creative Commons License 2008.01.31 0 0 1603
Bizony, bizony...:-D
"pöstiek"-nek, közelieknek egy 5letként: néha csinálhatnánk ilyet akár nagyobb léccámban is :-D
Előzmény: speedlight (1602)
speedlight Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1602
Bocsika, csak odavoltunk fotózni együtt... :-D (Timber, Panabubus, én...)
Előzmény: Knagymate (1601)
Knagymate Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1601
kezdünk megint kihalni :S
Knagymate Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1600
na nézzétek csak, találtam egy s5700-as infra fotót :D http://aimlessone.deviantart.com/art/A-tree-in-IR-66935511 Szerintem szép is a kép, valyon hotmirrorral, vagy anélkül?:S
denito Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1599
kerdojellel az utolso mondat vegen!:)
denito Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1598
Azt hiszem, ratalaltam. Ez lenne az: www.lifepixel.com Szerintetek mukodik ugy a dolog, hogy egy IR filterbol optikussal keszittetek egy, a hotmirrornak megfelelo meretu darabkat es azt szerelem be a helyere? A fent emlitett oldalon azt irjak, hogy naluk rendelheto filter, hasonlo karakterisztikaju, mint a kulso, obikra csavarhatoak, viszont kifejezetten belso hasznalatra vannak tervezve. Ez vajon parasztvakitas vagy tenyleg lehet nemi elteres.
Előzmény: denito (1597)
denito Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1597
Sziasztok! Egyszer raakadtam egy oldalra (talan eppen ebben a topicban), ahonnan a kiszerelt hotmirror helyere behelyezheto IR filtert lehetett rendelni geptipustol fuggoen. Nem emlekszik, illetve ismeri valaki ezt a website-ot? Koszi elore is!
Knagymate Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1596
Hát csak tudod, ez az első gépem és nem igazán venném ki belőle a hotmirrort, nem azért, mert utána nem tudok rendesképeket csinálni, hanem azért, mert nm szivesem adom oda másnak, hogy kivegye, drága is és meg tuti nem kezdek bele, mert ha elrontom... 13 éves vagy, szóval még nem nagyon van fizetésem :D És debreceni vagyok, szóval nekem csak az a j, hogyha itt van infrás tali, mert még kocsim sincs :D De szerintem annyira nem vastag a hotmirror, mert 50ezer körüli vlt a gép ára, gondolom az még nem az a szint... egyébként embereket nem akarok, csak természet fotókat. Csak most az akérdés, hogy tűző fényben 4 másodperc, iso 200-400 elég lenne-e .S És infrás ismerős debrecenben nem igazán lakik sajna :S

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!