Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2023.02.21 0 2 56487

Nem tudom mennyire ismered a helyszínt, de mióta világ a világ, a megálló a Mezőtárkány utcánál van.

Arról nem beszélve, hogy mit szólnál hozzá ha mondjuk a Csengőd utcában laksz és odáig kellene visszasétálnod, mert egy hozzád hasonló hozzá nem értő áthelyezné a megállót a Balassagyarmat utcához?

Naugyehogyugye?

Előzmény: KKXVII (56485)
KKXVII Creative Commons License 2023.02.21 -1 0 56486

De gyanítom nem történik semmi. Pedig szerintem indokolt lenne. 

Előzmény: kukácska (56483)
KKXVII Creative Commons License 2023.02.21 -1 0 56485

Mezőtárkány utcai buszmegálló rossz helyen van. Nem értem, hogy Téged miért zavar, hogy 3 telekkel arrébb  üres területre kerül át a jelenlegi, záróvanalas, szük járdáról, egy fedett buszmegálló, buszöböl nélküli totál balesetveszélyes helyről, ami még dugót is generáló mikor megáll a sávban a busz és le és felszállnak az utasok. Én meg ezt nem értem, hogy jkerülhetett egyáltalán ide a Mezőtárkány utcához buszmegálló.Szerintem az a logikus, ha átkerül buszmegálló a Balassagyarmat utcához a Spar és a gras tüzép elé, az üres területre. 

Előzmény: kukácska (56483)
Mentol frász Creative Commons License 2023.02.21 0 0 56484

Ott tényleg csak odébb kéne rakni a buszmegállót Balassagyarmat utcához.

Én megint azt tudom felhozni erre a témára, mint 25éve: a kilencvenes években voltam Hollandiában, ahol megoldották a dugó problémát, és ide is lehetne alkalmazni (ráadásul a buszsáv gondot is javítaná).

Váltakozó irányú sávok - a reggeli csúcsban befelé 2 sáv, a délutániban kifelé kettő - lámpákkal szabályozva.

Mondjuk, én a buszsávot kiépíteném egész a város széléig a Pesti úton...

kukácska Creative Commons License 2023.02.21 0 2 56483

Nem tudom hány éves vagy és hol laksz, de nem is érdekes. Éppen olyan érzéketlen vagy, mint az a tervező, aki az íróasztalától fel nem állva, meg nem győződve a területről, eldöntötte egy lakóközösség sorsát a közlekedéssel (is).

Az nem zavar Téged, hogy a Keresztúri úttól a Ferihegyi útig a jelzőlápák miatt félórákat ácsorogsz a dugóban, de az zavar, hogy a kertes házak között 2-3 perccel hosszabb a menetidőd, ha megy előtted egy BKV busz és (esetleg) megáll egy buszmegállóban, mert 2-3 ember le- vagy felszáll a buszra. Ekkor bárkire és bármire ráakarod kényszeríteni az akaratodat, nem törődve azzal, hogy kiknek milyen problémát okozol ezzel.

Előzmény: KKXVII (56482)
KKXVII Creative Commons License 2023.02.20 -1 0 56482

Lehet nem pontosan ìrtam. Balassagyarmat utca Gras tüzép és a spár elé. Nincs ház, se telek se semmi. Nem kell ettől tartani. 

Előzmény: kukácska (56478)
KKXVII Creative Commons License 2023.02.20 -1 0 56481

Sparnak.is jó lenne, ha átkerülne a Balassagyarmat es a Marishévíz utca közötti jelenleg is üres területre. 

Előzmény: kukácska (56477)
KKXVII Creative Commons License 2023.02.20 -1 0 56480

Senki nem akar bontani, a Balassagyarmat utcánál úres terülwt can, a tüzép előtt. 

Előzmény: kukácska (56478)
KKXVII Creative Commons License 2023.02.20 -2 0 56479

A következő megálló az Orostvar utca ( Home Centernél). Szerintem jobb helyen van a Balassagyarmat utcánál, a mostani megállóhoz közel, de mégis olyan helyen ahol nincsennek házak, ott kialakítható buszöböl és fedett buszmegálló. Jelenlegi helyen nem biztonságos, keskeny a járda, megálla a vusz akkor az autók is megállnak. Zaróvanal van ezen a szakaszon, nem véletlenül. Csak rosszat tudok mendani a jelenlegi negalloról. Jobb lenne a Balassagyarmat utcánal. A varosközpont felé szerintem maradhatna, az ott a buszsáv miatt jó. Csak egyiket kell áthelyezni. 

Előzmény: kukácska (56477)
kukácska Creative Commons License 2023.02.20 0 0 56478

...és lebontatja a 40-50-60 éve ott lévő kertes házakat.

Végülis: lakni a híd alatt is lehet.

 

Előzmény: Dehogyne (56465)
kukácska Creative Commons License 2023.02.20 0 2 56477

Feladom.

 

Valamit vagy nem értesz, vagy nem is akarod érteni.

Azon a szakaszon csak úgy lehet buszöblöt kialakítani, ha szétverik valamelyik kertes házat vagy a kertjét. A Balassagyarmat utcán túl pedig minek alakítsanak ki egy újabbat? Néhány méterre ott van a Maroshévíz utca közeli megálló.

Előzmény: KKXVII (56476)
KKXVII Creative Commons License 2023.02.20 0 0 56476

Gyanítom másik kivitelező lenne. 

Előzmény: kukácska (56474)
KKXVII Creative Commons License 2023.02.20 0 0 56475

Szerinted akkor inkább maradjon így vagy kerüljön át a buszmegálló a Balassagyarmat utcához? Gyanítom a többi problémával amúgy sem tudnak.mit kezdeni. Magasabb lett az üt és a kerítések is fix helyen vannak. 

Előzmény: kukácska (56474)
kukácska Creative Commons License 2023.02.20 0 0 56474

lásd: 56473.számú beírásom.

 

Aki ezek után még odabátorkodik valamit felújítani/építeni, nem hiszem, hogy megúszná lincselés nélkül...

Előzmény: KKXVII (56472)
kukácska Creative Commons License 2023.02.20 0 0 56473

A Pesti úton nem csak a Mezőtárkány utcánál állandósultak a problémák, hanem a Csabaitól egészen a Balassagyarmat utcáig.

Amikor a buszsávot csinálták több alkalommal hallottam az ott lakókat panaszkodni. Az alapproblémájuk nem az volt, hogy a házak előtti részeknél elvettek néhány métert, majd buszsávot csináltak.

A problémájuk ott kezdődött, hogy az út tervezője fel nem állt az íróasztalától. Néhányszor odament a kivitelező cég egyik mérnöke, aki nagyívben tett a problémákra, rábízta az építésvezetőre. Az építésvezető a munkásaival előbb szétverette a házak előtti járdákat vagy kivágatott néhány fát a házak kapujánál, szétveretett néhány lekövezett/kiépített bejáratot. Nem érdekelte az ott lakók kérése, kérdése. 

Az önkormányzat műszaki osztálya közölte az ott lakókkal, hogy nem ők az illetékesek. Dunai Mónika és az ottani önkormányzati képviselő csak az útépítés kezdetéig fotózkodott ott boldog-boldogtalannal, amikor kezdődtek a panaszok, egyszerűen lerázták őket.

A végeredmény a mai napig gyalázatos:

- a páratlan oldalon alig tud elmenni egymás mellett két ember a járdán,

- a páros oldalon pedig egy szlötyis idő esetén néhány helyen a gyalogosok azonkívül, hogy térdig gázolnak a mocsárban, az úttestről és rájuk zúdul az autók által felvert trutymó.

- eső esetén több helyen a mai napig befolyik a telkekre a szennyezett víz, hiába próbálkoztak több megoldással.

A kivitelező céget - az útépítés befejezése után - természetesen felszámolták egy éven belül.

 

A Rojik kiskerbolt azóta horgászbolt lett, de az építés idején még élelmiszer kisker volt. A közelben lakók ott vásároltak, és beszélőviszonyban vannak egymással. Éppen eleget hallottam a panaszaikat.

Előzmény: JPeto (56464)
KKXVII Creative Commons License 2023.02.20 -1 0 56472

:) 

 

@esetelg van aki már regiszteált es beírja a buszmegálló atheleyzést. Autosoknak is jó, aki tömegközlekedik annak is és az ott élőknek is jobb ha nem a házuk előtt van közvetlenül a megálló. Ez mindenkinek jobb lenne. Szerintem.  

Elöre is köszönöm

Előzmény: kukácska (56471)
kukácska Creative Commons License 2023.02.20 0 0 56471

Igazán örvendetes, hogy érted az iróniát:)

KKXVII Creative Commons License 2023.02.20 0 0 56470

Butasag lenne lebontani, szerintem. Ésszerű megoldás, és csak ez a megoldás, hogy a Balassagyarmat utcához kell átrakni, ott van hely. Maxium 50 méterrel kerül át, cca 5 éve van zebra, eddig ag sem volt. 

Előzmény: kukácska (56469)
kukácska Creative Commons License 2023.02.20 0 0 56469

Néhány napja - igaz, bringa és roller ügyben - éppen erről a járdaszakaszról írtam: italnagyker/horgászbolt és a Balassagyarmat utca között.

Azon a részen kertes házak vannak. A kerítés/kapubejárat közvetlenül a járda mellett van. A járda szűk, a kerítés és a ház fala között van olyan hely, ahol nem éri el az 5 (öt!!) métert.

 

Kérdéseim:

- Melyik házat kellene lebontani egy buszöböl miatt?

- Melyik ház kertjét/udvarát kellene átalakítani egy biztonságos buszöbölnek?

Van még egy hozadéka:

- Aki a buszról éppen leszáll, nem kell attól tartania, hogy elüti egy bringás vagy rolleres. Ugyanis annyira apró méretűek a BKV buszai, hogy szerencsétlen bringás vagy rolleres nem láthatja, hogy mekkora autó haladt el mellette, ezért most könnyedén a leszállók közé hajt.

 

Az önkormányzatunk honlapján lehet ötleteket adni. Éppen most szervezik a közlekedést. Csak regisztrálni kell a rakosmente.hu-n...

KKXVII Creative Commons License 2023.02.20 0 0 56468

Lehet, de kisebb az esélye. 

Előzmény: JPeto (56467)
JPeto Creative Commons License 2023.02.20 0 1 56467

Az a 20 inkább 150 méter, az öböl helyszükségletét figyelembe véve 200 méteres megálló áthelyezés, amihez azért már egy új gyalogos-átkelőhely is dukál. Megismétlem, amit korábban is írtam: ettől még egy részeg pl. digó ugyanúgy elcsaphatja a szűk részen sétáló (nem várakozó) gyalogost.

Előzmény: KKXVII (56466)
KKXVII Creative Commons License 2023.02.20 0 0 56466

A városból kifelé vezető oldalon cca. 20 méterrel arrébb a  Balassagyarmat utcához kell átrakni a buszmegállöt. Van hely buszöbölnek, fedett buszmegállónak és ilyen balaeseteket megelőzhetnének. 

Előzmény: JPeto (56464)
Dehogyne Creative Commons License 2023.02.20 0 0 56465

Hamar megoldja ez a jóember, betiltja az autós közlekedést budapesten.

Előzmény: JPeto (56464)
JPeto Creative Commons License 2023.02.19 0 1 56464

Különösebb összefüggést nem látok a buszöböllel. A Körúton egy szoláriumos barom repesztett ki tudja mennyivel a 30-as táblánál és felrohant a villamos járdaszigetre. A Mezőtárkány utcánál egy szűk sáv van kifelé, érdekelne, hogyan építenél oda buszöblöt? Esetleg meg lehetne szüntetni a megállót és akkor az ott várakozót biztos nem ütnék el, ettől még az ugyanott a járdán haladó gyalogost ugyanúgy elcsaphatja egy felelőtlen sofőr.

Előzmény: KKXVII (56463)
KKXVII Creative Commons License 2023.02.19 -1 0 56463

Sajnis a kerületben is sok a buszöböl nélküli buszmegálló. Pl : Mezőtárkány utcai is kifelé  . Jó lenne ezeket megoldani, ne legyen ilyen tragédia. 

 

https://www.google.hu/amp/s/index.hu/belfold/2023/02/19/baleset-budapest-karacsony-gergely-4-es-6-os-villamos/amp

Patreides Creative Commons License 2023.02.13 0 0 56460

"Baleseti sebészeten láttam már olyan embert, aki barátkozni akart a főút mellett egy veszett rókával. Alig volt pár négyzetcentiméter a testén, ahol nem fedte kötés..."

 

Ilyen esetben ez lehet a legkisebb baja. Összevarrás nélkül gondosan kipucolják, ellátják, kötözik a sebeket. De ha nem kezdik el azonnal az oltási kúrát, 100% a veszettség halálozása.

Előzmény: kukácska (56456)
kukácska Creative Commons License 2023.02.13 0 0 56459

Bocsika, én a járdáról beszéltem, az a gyalogosoké. Az a gyalogos, aki a kerékpárutat összekeveri a járdával, időnként megérdemli sorsát.

Bár az Elágnál van a békés egymásmellett élésre egy nagyon remek példa. A Ferihegyi úti jelzőlámpa és a Medical Center között a járdán egy babakocsit nem lehet csak úgy tolni, hogy a szembejövőnek le kell menni a kerékpárútra. Azon a szakaszon van olyan rész is, ahol a kerékpárúton - az oda-vissza sávban - maximum 2 gyerek tud elmenni egymás mellett, 2 felnőttnek már necces.

A Napkelet utcánál megszűnik a kerékpársáv, pontosabban ott fel kellene menni a felső útra, majd a Balassagyarmat utcánál vissza a Pesti útra. Senki nem kerül ekkorát, és ezen a szakaszon a kerékpárosok a járdán folytatják az útjukat, a rolleresek is. Egyik sem használ sem csöngőt, sem dudát, sem egyéb más jelet. Addig nincs gond amíg velem szemben jön, mert tudom mit kell tennem. Viszont a tarkómon nincs szemem, így nem látom, hogy mögöttem jön. Hallani pedig az autók zajától nem hallom. Nem kellemes érzés, amikor kerékpárral vagy rollerrel rápasszíroznak a járdára vagy a kerítésre.

Előzmény: Blindmouse (56457)
kari56 Creative Commons License 2023.02.12 0 0 56458

Autóból nézve se jobb a helyzet. Még szemből némelyik még látható, de hátul a földtől tíz centire lévő hátsó lámpát már nem.

Előzmény: kukácska (56455)
Blindmouse Creative Commons License 2023.02.12 -1 1 56457

Mondjuk a pesti úton a gyalogbékák 90%-a a bringaúton korzózgat. :D

Ha megint bringázgatásra vetemedek majd nyáron, fel fogok gyorskötözőzni egy palackos légkürtöt a kormányra, csendben mögéjük lopakodok, aztán TRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ..

Előzmény: kukácska (56455)
kukácska Creative Commons License 2023.02.12 0 0 56456

Sokszor a kerületben is felhívásokat plakátolnak ki a veszett rókák miatt. Volt amikor a kertes házaknál is szórólapokat dobáltak be, hogy mire figyeljünk oda.

Baleseti sebészeten láttam már olyan embert, aki barátkozni akart a főút mellett egy veszett rókával. Alig volt pár négyzetcentiméter a testén, ahol nem fedte kötés...

Előzmény: Patreides (56451)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!