Keresés

Részletes keresés

ctvi Creative Commons License 2021.05.22 0 1 1869
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.21 0 1 1868

Valani nem kósher...

 

A fenntiek szerint Szlovákia  február elsö hetében cca. 10,000,000 eurót fizetett ki a becsületes megtalálóknak.

Előzmény: Új_vitatkozó (1867)
Új_vitatkozó Creative Commons License 2021.05.21 -3 2 1867

A szlovák állam a MOM-oknak (mobil tesztelőhely) egy darab fertőzött személy megtalálásáért februárban 932 eurót fizetett, áprilisban pedig 4700 eurót. Ha ez a világ többi országában is hasonlóan működik, akkor érthető, hogy miért van olyan sok ferőzött. Akkor egy embercsoport kimondottan érdekelté van téve, hogy minél több fertőzőttet találjon. A képlet ugyanaz, mint a migráció esetében, amikor szintén egyesek érdekeltek abban, hogy minél több migráns jöjjön Európába. 

költekező Creative Commons License 2021.05.21 0 0 1866

De nem órákig,

Ha ilyen helyen el lehetne kapni akkor nem 30 ezer halott lenne.

Előzmény: ctvi (1855)
ctvi Creative Commons License 2021.05.21 0 0 1865

Erről nekem az jutott eszembe erről az egész járványról, hogy ebben a Co bolo, to bolo, terazki jsom Majorom hozzáállást. (Nem érdekel, mert én, már megkaptam amilyen vakcinát akartam, a többi meg csináljon, amit akar.) Amikor még csak a kórházi dolgozók kaptak oltást, ott is előfordult, hogy kitulenozták a haveroknak is. Nálunk is volt ilyen, de senkinek nem lett ebből baja.

 

Előzmény: Új_vitatkozó (1856)
ctvi Creative Commons License 2021.05.21 0 0 1864

Az lesz a két érdekes pont, amikor sokan mennek el nyaralni, a másik pedig az, amikor hazajönnek! Itt fog eldőlni, hogy valóban elmúlt a járványveszély vagy nem. Nyaraláskor az emberek elengedik magukat, a strandokon, ahol egy jó időjárás esetén, kevésbé gondolnak a távolságtartásra stb. De bízzunk benne, hogy nem lesz baj ebből, és csak jó emlékekkel érkezik haza! Én legalábbis mindenkinek ezt kívánom!

ctvi Creative Commons License 2021.05.21 0 0 1863

Tunelt bárhol lehet faszolni, és nem is kell érte messze menni.

Előzmény: Új_vitatkozó (1856)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.05.21 0 0 1862

A vírus reprodukciós rátájáról beszéltem.

 

Persze, ha az emberiség felszámolása a cél, az más...

Előzmény: Új_vitatkozó (1860)
Albert Hirsch Creative Commons License 2021.05.21 0 0 1861

Régóta tudott ez a dolog. Finneknél még a 2. vh után volt egy kampány az angolkór megelőzésére a gyerekenél. Annyira visszaesett az influenza gyakorisága, hogy külön vizsgálták a 60-es években. Persze akkor még 4-6 ezer IU-t adtak naponta gyerekeknek is.

 

Utána vették vissza a D vitamin hivatalos napi adagját 400 IU-ra, ami már sokkal több profitot hozott a gyógyszer eladásokban. Minden egyes korlátozás mérhetően növelte a profitot. Amikor bőrrákkal kezdtek riogatni, az például nagyon sokat hozott.

 

Hivatalosan ennek van jelentősége, így nem csoda hogy a bácsikát bolondnak nyilvánították.

 

Előzmény: Új_vitatkozó (1856)
Új_vitatkozó Creative Commons License 2021.05.21 -1 0 1860

"A fő cél a reprodukciós ráta 1 alatt tartása ..."

 

Pontosabban: az értelmes emberek reprodukciós rátájáról van szó, tehát olyanokról, akik általában utazgatnak. Aki egy tanyán él és ott szaporodik, az szaporodhat és lehet 10 gyereke is.

Előzmény: ÁsítóSárkány (1858)
Új_vitatkozó Creative Commons License 2021.05.21 -1 0 1859

Magyarországon ha valaki nincs beoltva, de vérében kimutatták az ellenanyagot, akkor is automatikusan kap igazolványt?

Előzmény: Törölt nick (1848)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.05.21 0 0 1858

azért ez a valószínűség durván számít az összes vírus terjedését leíró matematikai modellben.

A fő cél a reprodukciós ráta 1 alatt tartása elég nagy konfidenciaintervallum mellett. Erre azért az oltások jól használhatóak.

Előzmény: Törölt nick (1848)
ctvi Creative Commons License 2021.05.21 -1 1 1857

 

Meghívják Jóskát, és a feleségét nászútra. Az asszony Pfizert kapott, mert kórházban dolgozott, Józsi meg villanyszerelő volt egy üzemben, és neki csak Orosz vakcina jutott. Az asszony, beléphetett, mert Pfizerrel volt beoltva, ami elfogadott az EU-ban, Jóskának meg ez 19500 forintjába került. Hol vannak az egyenlő feltételek! Ez jelenleg senkit nem érdekel!

 

 

2. példa:

De gondoljunk bele,  ez egy család esetében, akinek külföldön élő, idős, magyar hozzátartozóját megy ki ápolni 2 hetes váltásban gondozza, akkor ez már havi 39000.....+ oda-vissza utazási költség....

 

Pusztán azért, mert Orosz vakcinával van beoltva, amiről sehol nem volt szó korábban, hogy nem fogják elfogadni!

 

És, ha kiderülne esetleg, hogy mégis van vele gond, akkor így járt aki ezt kapta, mert az elején nem volt választási lehetőség, Volt Orosz, meg a Kínai az időseknek. A EÜ dolgozóknak volt Pfizer.

Ha egy vakcinát nem fogadnak el, azt is jelentheti hogy nem megfelelő, ezért nem fogadják el.

 

Arra az én információim alapján, még nincsenek elégséges vizsgálatok, hogy átoltathatnak valakit más vakcinával.

 

 És akkor ki fogja ezt kompenzálni, és miként?

 

Új_vitatkozó Creative Commons License 2021.05.21 -2 0 1856

Nálunk Szlovákiában van egy orvos és író - Dr. Igor Bukovský - (évek óta több egészséggel kapcsolatos könyvet adott ki), aki már 2020 februárja óta mondogatja, hogy a COVID-19 ellen a legjobb megoldás a saját immunrendszer fejlesztése: sportolással, egészséges életmóddal, nagy dózisú D vitaminnal, C-vitaminnal, cinkkel és szelénnel. Amikor megkezdődött nálunk is ez a Covid-őrület, Bukovský a rendelkezésére álló (már akkor létező) bizonyítékokat elküldte a "hivatalos orvosi főokosoknak". Annyit érte el, hogy a miniszterelnök Matovič őt nyilvánosan elmebetegnek titulálta. Most, hogy nálunk egyre jobban látható, hogy ki valójában az elmebeteg, a facebookon a követező tanúbizonyságot tettem:

 

      Személy szerint tanúsíthatom, hogy Bukovský-nak igaza van. Én már tavaly ősz óta szedem a D-vitamint, úgy, ahogy ezt Bukovský javasolta. Tavasszal úgy voltam COVID-os, hogy nem is tudtam róla. Arra emlékszem, hogy négy napig sokat aludtam. Reggel 11-kor keltem, ebédeltem, majd fél kettőtől aludtam estig, vacsoráztam és éjjel is kitűnően aludtam. Pedig hivatalosan a legveszélyeztet-ebbek közé tartozom (szarkoidózisom) van. Demo doktor már 10 éve megállapította, hogy a tüdőm krónikusan kevés oxigént tud a vérnek átadni. Ezen a héten hétfőn viszont hivatalosan megtudtam - a vérvizsgálat 40 euróért (!) kimutatta -, hogy már átestem a COVID-19-en. Véremben egy csomó ellenanyag (antitest, protilátky) van.

      Én 15 évet utaztam (ingáztam) vonaton naponta Nyitrára és vissza. A vonaton mindenféle köhögő és tüsszögő emberrel találkoztam és évente kétszer MINDIG megkaptam az aktuális influenzát. Ilyenkor bedugult az orrom, fájt a fejem, kirázott a hideg és sokszor ELMENT A HANGOM. Most meg csak aludtam! Én úgy gondolom, hogy azért, mert tényleg betartottam Bukovský doktor vitaminadagolási tanácsát: 4-szer nagyobb dózist szedtem, mint ami a dobozra rá van írva. Persze orvoshoz mostanában nem járok (telefonon intézkedek). 2 év után most voltam orvosnál először, hogy befizessem a 40 eurót a vérvizsgálatra. Egyébként a tüdőmmel sem voltam már 3 éve, pedig fél évente kéne járnom és mindig egy csomó orvosságot írnak fel. Utoljára már a recepteket sem váltottam ki. A vitaminok sokkal fontosabbak, mint ahogy ezt az emberek gondolnák. Erre a mostani vírusra napi 4000 nemzetközi egységnyi D-vitamint, napi 1000 mg C-vitamint, sok cinket és szelént kell szedni. Aztán az is érdekes, hogy 40 eurót kérnek annak megállapítására, hogy vannak-e az emberben COVID-antitestek. A pontatlan antigén-teszteket meg ingyen csinálják, boldognak, boldogtalannak. Szerintem COVID-antitestek már majdnem mindenki vérében jelen vannak, csak hát az emberek nem fognak ezért 40 eurót fizetni, amikor ráadásul ezt még nem is propagálják. De ha kiderülne, akkor a sok oltóanyagot ki lehetne dobni a szemétbe. A feltűnően olcsó Ivermectint is azért hallgatják el, mivel az csökkentené a mesterségesen felturbózott félelmet, és a gyógyszergyárak hoppon maradnának. Ha az ember az utolsó 10 évben valamilyen panasszal orvoshoz fordult, mindig egy táskányi gyógyszert írtak fel neki az orvosok. Hadd gazdagodjanak a gyógyszergyárak, hadd menjen tönkre az egészségbiztosító, majd úgyis jön a megmentés: a "kitunelozás" Ugyanaz a recept, ami 30 éve működik. Tönkretenni, majd olcsó pénzen megvenni (kitunelozni). Úgyhogy minden összefügg.

 

https://youtu.be/1ZExcoQt_do

 

ctvi Creative Commons License 2021.05.20 0 0 1855

Ezt jól látod, ez benne van, de az is, hogy velünk, vagy más országbeli utazóval is megtörténhet! A vonattal, busszal, metróval, stb. utazók esetén meg még inkább, mert ott sokan vannak egy zárt légtérben.

Előzmény: Törölt nick (1848)
költekező Creative Commons License 2021.05.20 0 3 1854

max 10 % akinek mehetnékje van.

A többi szépen elvan otthon.

Előzmény: nagyanyo5:0 (1853)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.20 0 0 1850

Sztem. a magyarok nagy része ma is szellemi vasfüggöny mögött tartja magát.

Előzmény: Törölt nick (1849)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.20 -1 1 1849

Helyes. Mindenki maradjon otthom. Húzzuk le a vasfüggönyt.

Előzmény: Törölt nick (1848)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.20 -3 2 1848

És, ha valamilyen okból nem fogják elfogadni, az Orosz oltást akkor mi van? Jól megszoptátok gyerekek,  oszt jó napot!

 

 

Én azt nem értem, miért kell egyáltalán BÁRMIFÉLE oltakozottsági dokumentumot is elfogadni a határon.

Eleve onnan indul a dolog, nincs olyan oltás, aminél garantálni lehet, hogy 100%-os biztonsággal ki fogja váltani a teljes védelmi reakciót, azaz védelmet ad.

Ha csak 100-ból egy esetben nem ad védelmet, akkor a 4.5 millió magyar oltakozgatottból 45.000 olyan van, akinek van hivatalos papírja az oltásról, ellenben nincs valós védelme, tehát elkaphatja és fertőzzhet is.

Én konkrétan csak 24 óránál nem régebbi teszttel engednék be bárkit is be az országba. Mert az valamennyire biztos pont. Mindenféle igazolásos mesepapírost meg nem.

Előzmény: ctvi (1845)
ctvi Creative Commons License 2021.05.19 0 0 1847

Legyen úgy, ahogy írtad!

Előzmény: Turnoar (1829)
ctvi Creative Commons License 2021.05.19 0 0 1846

https://okosutas.hu/wp-content/uploads/2021/05/OLTASI-IGAZOLAS-angol.pdf

 

Itt az egyik megoldás, ahol elkérhetik ezt is.

ctvi Creative Commons License 2021.05.19 -1 1 1845

Ezzel nincs gond, de azzal van nekem, gondom, hogy, ha azért nem mehetek be szabadon, mert nem fogadják el az Orosz oltást! Ez nem az én hibám, erre írtam, hogy ebben az esetben az állam fizesse ki az itthoni PCR vizsgálat költségét, hogy szabadon utazhassak. Sehol sem mondták, hogy ezt nem fogod  tudni használni! Fizetjük a TB-t, nem ingyen kapjuk, hanem azért, mert fizetjük a TB járulékot! És, ha nem fogják elfogadni, akkor meg aki ezzel lett beoltva, majd  minden útnál PCR tesztet kell, hogy vegyen, ami itthon majd 20000 ft?  És kinek mi köze van arra, hogy én miért szeretném meglátogatni a barátaimat stb. cca 180 napig ezt megtehetem évenként. Persze ez egy extrém példa. Igen, az osztrák olcsóbb, de ez nálam nem a különbségről szól! És, ha valamilyen okból nem fogják elfogadni, az Orosz oltást akkor mi van? Jól megszoptátok gyerekek,  oszt jó napot! Max kb. szalonképesebben. Ne legyen igazam, de nem kizárt, hogy sokan csak határon fogják megtudni, hogy  az orosz vakcinával, csak PCR teszttel lehet csak beutazni.

Előzmény: Törölt nick (1844)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.19 -1 0 1844

Szabadon lehet utazni az EU-n belül, ugyan azokkal a feltételekkel.

 

 

Az osztrákok már 3 éve folyamatosan ellenőriznek a határon, és simán visszafordítanak, ha valami nem stimmel.

Előzmény: ctvi (1843)
ctvi Creative Commons License 2021.05.19 0 0 1843

Jogos, de egy 4-5 tagú családot érzékenyen érintheti, ha csak egy idős rokonukat akarják megnézni......, Adjanak ingyenes, elfogadott tesztet az orosz vakcinával, beoltottaknak és verjék le ezt az Unión.  Szabadon lehet utazni az EU-n belül, ugyan azokkal a feltételekkel.  

Előzmény: Törölt nick (1839)
ctvi Creative Commons License 2021.05.19 -1 0 1842

Évek óta csak ezt a kettőt fogadják csak el, most is!

Előzmény: Törölt nick (1839)
ctvi Creative Commons License 2021.05.19 -1 0 1841

A Vakcina kártya le van fordítva, viszont a Lakcím kártya nincs. Eddig ez Németországba való utazás esetén nem jelentett gondot, viszont az "Igazolás SARS-COV2 elleni védőoltásról" papír alapú igazolást valószínűleg igen. Legalább lefordították volna Angol/német/francia nyelvre, akkor megkíméltek volna sok embert, hogy ne saját költségen kelljen megtennie. Nem biztos, hogy a szerb/szlovén/horvát stb. ért magyarul. És ahogy már le is írta az előzőkben, 2 hivatalos fordítást végző cég van az országban, amit mindenhol elfogadnak.

Előzmény: Törölt nick (1839)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2021.05.19 -1 1 1840

Másról beszélünk. A magam részéről a korlátozások szükségességét vitatom, nem az oltakozásét.

Előzmény: dd20120519 (1831)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.19 -1 0 1839

Azt sem árt tudni, hogy, ha be is engednek egy országba, a vakcinakártyánkkal, akkor nem kizárható, az hogy ezt csak akkor fogják megoldani, ha hitelesen van lefordítva, és az sem mindegy, hogy melyik magyar fordító irodát ismerik el.

 

 

Az osztrákok két magyar fordító irodát ismernek csak el, mind a kettő Bp-en van.

Ezért nincs értelme vacakolni a magyar oltakozgatottsági pontgyűjtőkártya fordítkozásával.

Egyszerűbb a határon tesztet csináltatni.

Előzmény: ctvi (1838)
ctvi Creative Commons License 2021.05.19 -1 0 1838

Azt sem árt tudni, hogy, ha be is engednek egy országba, a vakcinakártyánkkal, akkor nem kizárható, az hogy ezt csak akkor fogják megoldani, ha hitelesen van lefordítva, és az sem mindegy, hogy melyik magyar fordító irodát ismerik el. Leütésenként szoktak számolni.

 

https://www.offi.hu/hiteles-forditas/arak

ctvi Creative Commons License 2021.05.19 0 1 1837

Ilyet ne kívánjunk senkinek, még akkor sem, ha különbözik a véleményünk!

Előzmény: Törölt nick (1835)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!