Keresés

Részletes keresés

11_11 Creative Commons License 2022.07.25 0 0 302

2018.9.14. 4. óra. 20.perc.

 

Korintusiaknak írt I. levél 9. fejezet: 1-27.!!!

       (1-12,  14, 20, 26-27, versek .) 

 

Az apostol példája és önzetlensége.

 

1 Vajon nem vagyok szabad ember? Nem vagyok apostol? Nem láttam Urunkat, Jézust? Nem vagytok-e az én művem az Úrban? 2 Ha másoknak nem volnék is apostola, nektek az vagyok, hiszen apostolságomnak ti vagytok a pecsétje az Úrban. 3 Ezzel igazolom magam azok előtt, akik felelősségre vonnak. 4 Nincs jogunk az evéshez és iváshoz? 5 Nincs jogunk ahhoz, hogy Asszony Nővért magunkkal vigyünk, mint a többi apostol és az Úr testvérei vagy Kéfás is teszi? 6 Csak nekem és Barnabásnak nincs jogunk mentesülni a kétkezi munkától? 7 Ki katonáskodik saját költségén? Ki ültet szőlőt, és nem eszik a terméséből? Ki legeltet nyájat, és nem issza a nyáj tejét? 8 Talán csak emberi megfontolásból mondom ezeket, nem így nyilatkozik a törvény is? 9 Hiszen Mózes törvényében ez áll: „Nyomtató ökörnek ne kösd be a száját!” Talán az ökörre van az Istennek gondja, 10 s nem inkább értünk mondja ezt? Kétségtelenül értünk írták meg, hogy aki szánt, reménykedve szántson, s aki csépel, abban a reményben csépeljen, hogy részesedik a termésből. 11 Ha lelki javakat vetettünk köztetek, nagy dolog az, hogy majd anyagi javaitokat aratjuk? 12 Ha mások rendelkezhetnek veletek, nekünk nincs több jogunk hozzá? De nem élünk jogunkkal, hanem elviselünk mindent, csak hogy gátat ne vessünk Krisztus evangéliumának.

14 Éppen így rendelte az Úr is, hogy az evangélium hirdetői az evangéliumból éljenek.

 20 A zsidók előtt zsidóvá váltam, hogy megnyerjem a zsidókat. A törvény alá rendeltek között a törvény alárendeltje lettem – noha magam nem vagyok a törvénynek alárendelve –, csak hogy megnyerjem azokat, akik a törvény alárendeltjei.

26 Én is futok, de nem céltalanul, az ökölvívásban nem a levegőt csapkodom, hanem megzabolázom, 27 és rabságba vetem testemet, hogy míg másokat tanítok, magam méltatlanná ne váljak. Intő példák az Ószövetségből.

 

 

 

PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.25 -1 0 301

és a 11,4?

Előzmény: Dr Dee (299)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.25 0 0 300

Lehet vannak már ahol nincs előtérbe a Máriázás. Hiszen van pap közülük aki gördeszkával megy a fiatalok közé, a Lendvai Zoltán.

Jézus nevében kaptunk hatalmat, arról is beszélt Jézus,hogy nagyobbakat fogunk cselekedni mint amiket ő cselekedet.

Milyen videót keresel?

Előzmény: PryncE-Charming (295)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.25 0 0 299

Ez az ige a női fej befedéséről ír. Amit sajnos nagyon kevesen tartanak be. Hála Istennek az én feleségemet a Szent Szellem megtanította. Ő befedi a fejét. Dicsőség Istennek.

Előzmény: PryncE-Charming (297)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.25 -1 0 298

Jah 11,4

Előzmény: PryncE-Charming (297)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.25 -1 0 297

A kérdező pacáknak fekete söralátét  van a fején. ?I Kor 11,5? Mijez a bohózat?

Előzmény: híg ember (293)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.24 -1 0 296

Jav:

 

Nézd, én sűrűn ,évekig jártam katolikus templomokba és csak idős nőket láttam Máriázni. Nem kéne általánosítani. Szerénységem evangélikus, de ha lábakat szeretnék és karokat mindenkinek növeszteni, akkor sajna rá vagyok utalva az RKE irodalomra. Sem az evangéliksoknál, sem a reformátusoknál nem találtam olyan forrást, mint a katolikusoknál. Hogy növesztek lábakat, karokat, fejeket más forrásból ha enes letörölte youtuberól a klassz zenés műveletet? Én anno esztergályozni is úgy tanultam, hogy megmutatta a mester hogyan kell....

Előzmény: PryncE-Charming (295)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.24 -1 0 295

Nézd, én sűrűn ,évekig jártam katolikus templomokba és csak idős nőket láttam Máriázni. Nem kéne általánosítani. Szerénységem evangélikus, de ha lábakat szeretnék és karokat mindenkinek, akkor sajna rá vagyok utalva az RKE irodalomra. Sem az evangéliksoknál, sem a reformátusoknál nem találtam olyan forrást, mint a katolikusoknál. Hogy növesztek lábakat, karokat, fejeket más forrásból ha enes letörölte youtuberól a klassz zenés műveletet? Én anno esztergályozni is úgy tanultam, hogy megmutatta a mester hogyan kell....

Előzmény: Dr Dee (294)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.23 0 0 294

Katolicizmus: Mária kultusz,az általad belinkelt oldal az. Mit hoztam be?

Előzmény: PryncE-Charming (290)
híg ember Creative Commons License 2022.07.23 0 0 293

Tisztázzuk, mi az a keresztség: https://youtu.be/Y8D6uNs9eoM ...?

☦️

PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.22 -1 0 292

Hülye helyre raktam sortörést bocs

 

 

Előzmény: PryncE-Charming (291)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.22 -1 0 291

Azusa street 312

 

Seymournak meghívása volt, hogy Los Angelesben egy fekete gyülekezetnek prédikáljon. Houstonban mindent átvett Parhamtól: a "teljes evangélimot" a pünkösddel és a karizmákkal, a három fokozatot, a nyelveken szólást mint a Szentlélek-keresztség "kezdeti fizikai bizonyítékát". Most ezt a neofiták hevével öntötte a meghívó gyülekezetre. Beszédsorozatát az első nap után félbe kellett szakítania.


Magánházban prédikált tovább (a Bonnie Brae Streeten), 1906. április 9-én kiáradt a Szentlélek a hallgatóságra. Ezek az egyszerű, élénk kaliforniaiak - köztük sok fekete - nem haboztak entuziasztikusan reagálni! "Három nap, három éjjel kiáltoztak. Húsvét ideje volt. Mindenhonnan jöttek emberek. Már a második nap reggel nem lehetett a ház közelébe férközni. Ahogy az emberek beléptek, elestek Isten ereje alatt. Az egész város fölkavarodott. Addig kiáltoztak, amíg az alapok elmozdultak, de senki nem sérült meg. Ezalatt a három nap alatt sok olyan ember befogadta a keresztséget, aki csak éppen azért jött, hogy lássa, mi történik.


A betegek meggyógyultak, a bűnösök megtértek, mihelyt beléptek." A beszámoló nem túloz abban, hogy az ócska ház alapjai kimozdultak a helyükről: az épület valóban összeomlott, ha nem is egy csapásra, a résztvevők fejére. Új helyet kellett keresni a találkozók számára, és ez lett a híres Azusa Street 312. Itt Seymourék egy ócska istállót állítottak úgy-ahogy helyre, szögek tárolására szolgáló kis hordókat helyeztek el ülőhely gyanánt, és folytatták a pünkösdi ébredést. Az Azusa Street lett a pünkösdi-mozgalom világszerte ismert kiindulópontja. Jöttek ide prédikátorok az Egyesült Államok minden tájáról, sőt külföldről is. Ezek után elterjesztették mindenfelé a pünkösdi élményt és tant.

 

Parham, aki saját mozgalmát Apostoli Hit Mozgalom-nak nevezte, már 1906-ban túlzónak érezte és kifogásolta az Azusa Streetben előforduló szélsőségeket, emocionális kitöréseket, komolytalan viselkedésmódokat. Novembertől szakított Seymourral. Seymour három évig prédikált ezen a helyen, de 1908-ban a fehérek visszavonultak gyülekezetéből. Túl temperamentumosnak találták a négereket.

 

54-55.oldal

Kovács Gábor: A lángoló Isten

PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.22 -1 0 290

Szó nem volt semmilyen Máriáról, ebbe a topicba te hoztad

Előzmény: Dr Dee (289)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.22 0 0 289

Hamis és téves fordítással TELJESEN el van fordítva a Biblia.

Az eredeti ó héberéi az eredeti ó görög nyelvezetről fordítva SEHOL nem szerepelnek benne ezek a kifejezések. Ezeket valószínűleg Antiochiai Ignác rakta vagy rakatta bele. A presbiter szó jelentése pedig nem mármint öreg, vén ember a közösségben. Akin igen nagy felellőség volt/van.

Ott egy gond ha forrásként a legnagyobb parázna egy katolikus egyház írását hozod forrásnak. 

Az ige hol írja,hogy  Jézus azt mondja:Imádjátok a az anyámat Máriát! 

Előzmény: PryncE-Charming (288)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.21 -2 0 288

Pál és Timóteus, Krisztus Jézus szolgái, mindazoknak a Krisztus Jézusban hívő szenteknek, akik Filippiben vannak, püspökeikkel és diakónusaikkal együtt […] (Filippi levél 1:1)

 

A közöttetek levő presbitereket pedig kérem én, a presbitertárs és Krisztus Jézus szenvedésének tanúja […] (1 Péter levél 5:1)

 

https://www.keresztenyek.hu/egyhaz-szerkezete/#21_Venek

 

3,1.Az elöljáró, episzkoposz akkor jelenthette még a püspököt és a papot egyaránt. Az első század végétől már csak a püspököt mondják episzkoposznak.

 

https://www.arcanum.com/hu/online-kiadvanyok/BibliaJegyzetek-jegyzetek-a-katolikus-bibliahoz-3/bevezetes-szent-pal-leveleihez-26EA/timoteusnak-irt-i-level-1tim-2A81/

Előzmény: Dr Dee (274)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.20 -1 0 287

Amit eddig olvastam, az kőkeményen karizma, nyelveken szólás, amire én pont nem vágyom. Olyanra vágyom, hogy csettintek egyet és megdöglik az akire gondolok. Vagy a tűzeső azt hogy kell csinálni?

Előzmény: polária (282)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.20 -1 0 286

Én is mondom néktek: Kérjetek és megadatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

Mert aki kér, mind kap; és aki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.

Melyik atya pedig az közületek, akitől a fia kenyeret kér, és ő talán követ ád néki? vagy ha halat, vajjon a hal helyett kígyót ád-é néki?

Avagy ha tojást kér, vajjon skorpiót ád-é néki?

Lukács 11.9-12

 

Te úgy vagy Jézus tanítványa, ahogy én Albert Eistein reinkarnációja.

Előzmény: PryncE-Charming (285)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.20 -1 0 285

A könyv arról szólt eddig, értelmezésem szerint, hogy kitartóan kell kérni Istentől és megadja.

 

 

Előzmény: Dr Dee (280)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.20 0 0 284

Ebben van igazság amit írtál. Közösködés a legnagyobb gond, amikor a alah hívőt is testvérnek mondják.....

Előzmény: polária (282)
polária Creative Commons License 2022.07.20 0 0 283

a karizma  intuitiv ellenben  a "konferencia" meg intellektuális :))) az nem pünkösdi ha gondolkodunk.

 

Előzmény: polária (282)
polária Creative Commons License 2022.07.20 0 0 282

SAJNOS a romai katolikus egyházban ugyan van "karizmatikus megujulás" de ez sem tényleges pirospozsgás karizma tehát a KILENC karizma megnyilvánulása hanem inkább csak intellektuális izé

 

http://www.mkkm.hu/

Dr Dee Creative Commons License 2022.07.20 0 0 281

Mária kultusz, a nagy parázna újra csak. 

Előzmény: polária (259)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.20 0 0 280

Ez nem az,hogy én vágyok e rá vagy sem. Istn adja az ő kegyelméből.

Előzmény: PryncE-Charming (278)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.20 -1 0 279

Újford_:

 

Máté 3:11 Én vízzel keresztellek titeket, hogy megtérjetek, de aki utánam jön, erősebb nálam: arra sem vagyok méltó, hogy a saruját vigyem. Ő majd Szentlélekkel és tűzzel keresztel titeket.

Csia:

 Máté 3:11 Én vízbe merítlek titeket, hogy más felismerésre térjetek, ám, aki utánam jön, erősebb nálam, s én arra sem vagyok elég, hogy saruját vigyem utána, ő majd Szent Szellembe és tűzbe merít titeket.

Mi van elfordítva?

Előzmény: Dr Dee (277)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.20 -1 0 278

Talán egyszer 2014-ben imádkoztam, egyedül voltam budin és imádkoztam és történt valami vagy az volt, vagy nem.

Én egyébként nem vágyom erre a karizmára.

Csia fordítás:

Apcsel 2:4 Ezzel mindannyian megteltek Szent Szellemmel és különböző nyelveken kezdtek szólani, amint a

Szellem adta nekik, hogy megnyilatkozzanak.

Előzmény: Dr Dee (277)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.20 0 0 277

Hibás a fordítás. Szavak el vannak ,vagyis félre vannak fordítva.

Te imádkozol nyelveken?

Előzmény: PryncE-Charming (275)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.20 -1 0 276

Drámai egy Mary Arthur nevű asszony gyógyulása, aki megvakulóban volt: már csak fél szemére látott, azt is csupán fájdalom árán tudta nyitva tartani. Parham kézrátétellel imádkozott érte, és az asszony néhány perc múlva nyitott szemmel nézett a fénybe, minden fájdalom nélkül.


Parham rövidesen Galenában (Kansas) prédikált, ahová Mary Arthur hívta meg, hogy az ő házukban tartson összejöveteleket. Nemsokára zsúfolásig megtelt a lakás. Sátrat emeltek, de az is kicsinek bizonyult. Kibéreltek egy ócska áruházat, és hordókra tett deszkákkal padokat rögtönöztek benne. Az emberek tódultak Parham összejöveteleire!


"Nincs egész három hónapja, hogy ez az ember Galenába jött, és nyolcszáznál többet megtérített.... Emberek, akik évek óta nem tudtak járni mankó segítsége nélkül, olyan kiegyenesedett tagokkal keltek föl az oltár elől, hogy eldobhatták mankóikat....... Itt a résztvevők megkaphatják, amit a Pünkösd néven neveznek, és idegen nyelveken képesek beszélni, olyan nyelveken, amelyekben teljesen járatlanok enélkül az erő nélkül. Ez önmagában a találkozó egyik legfigyelemreméltóbb jelenségének tűnik. A múlt héten egy nő felállt a találozó közben, és tíz percen át beszélt, miközben látszólag a hallgatóság egyik tagja sem tudta, mit mond. Egy indián , aki a területen lévő pawnee rezervátumról jött be a szolgálatra, kijelentette, hogy a nő törzsi nyelvén beszélt, és ő a tanúságtétel minden szavát értette" - írta egy újságíró az  eseményekről.


Parham híres ember lett. Újra megnyithatta bibliaiskoláját, ezúttal a texasi Houstonban. Itt részesült a Szentlélek keresztségben a fekete bőrű baptista lelkész, William J. Seymour, akinek az a hivatás jutott, hogy Californiába vigye a Lélek lángját.

 

K.G.: Lángoló Isten

53-54. oldal

PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.20 -1 0 275

Pedig Keresztelő János igérte, hogy aki utána jön az tűzzel keresztel.

 

Szerinted az apostolok sarki kocsmában nyelvekenblabla?

Előzmény: Dr Dee (274)
Dr Dee Creative Commons License 2022.07.19 0 0 274

Ott a gond, hogy ne építsetek templomokat. Nincs ilyen az igében, hogy pap,tehát ezek az emberek éreznek valamit, de szerintem nem a Szent Lelket. Nincs olyan semhogy tűzkeresztség.

 

Előzmény: PryncE-Charming (273)
PryncE-Charming Creative Commons License 2022.07.19 -1 0 273

Vicces amit írsz, mert akkor hogy van az, hogy ők tudnak írni a Tűzkeresztségről, nyelveken szólásról, míg mások nem?

 

Több papnak ismerem az elhívástörténetét, kizárt, hogy ne Isten szólította volna meg őket.

 

Egy katolikus pappal dumáltam 2016ban és mesélt róla, hogy a templomban mindig érzi Isten jelenlétét.

Kat templomban és evangélikus templomban is volt pünkösdi karizmatikus tapasztalásom

Előzmény: Dr Dee (272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!