Keresés

Részletes keresés

smile64 Creative Commons License 2021.11.13 0 0 412

Most elgondolkoztam egy picit ezen a Gaal Dornick fehér férfi volt toposzon. Az biztos, hogy férfi, ezt angolul nem lehet eltéveszteni, viszont nem emlékszem, hogy Asimov egyszer is említést tett volna a bőrszínéről. Valószínűleg nem tartotta fontosnak, vagy ő is magától értetődően fehérként gondolt rá, ki tudja. Mindenesetre majd el fogom olvasni újra figyelmesen, hátha találok valamit. De ha jól emlékszem, akkor annyi erővel lehetett éppen fekete is. Vagy szivárványszínű. Esetleg piros pöttyös.

Előzmény: Lugosi béla a vámpír (411)
Lugosi béla a vámpír Creative Commons License 2021.11.13 0 1 411

Már ideje volt hogy azt a félszemű förmedvényt kicsinálták Nem sok köze van a könyvhöz de ha elvonatkoztatunk tőle akkor még akár jó is lehet Bár azt hogy miért kell minden filmet telepakolni négerekkel (főleg úgy hogy a könyvben fehér férfi volt Gaal Dornick ) nem értem. Már várom hogy valami ratyi vonal is beinduljon mert az sem maradhat ki a mai píszí terrorból

 

kaviat Creative Commons License 2021.11.13 0 0 410

jaja, ez így egész karaj lett a vége felé..

 

akkor ezexerint ez lesz az ív ?  egy szezon egy válság?

Biga Cubensis Creative Commons License 2021.11.12 0 0 409

nah, csak kijött az öreg az időkriptából, legalább ez bejött. most, hogy már alig van hátra rész, belehúztak az eseményekbe...

12 voltos Creative Commons License 2021.11.10 -2 0 408

amúgy már nem emlékszem, de a könyvben is egy lúzer a seldon? mert ebben a sorozatban az. vagy nem tudtam (nem akartam) követni azt a zavaros hülyeséget amit csinál. összevissza dumál, az alapítvány egy csőd, valami második alapítványt emleget, de mintha nem tudná mi történik :)

Kuusamo Creative Commons License 2021.11.10 0 0 407

6. résznél elakadtam...és valahogy nem is érzek késztetést a folytatásra...pedig a múltkor még kapszkodtam :)

12 voltos Creative Commons License 2021.11.10 0 0 406

persze mert mindig újra klónozzák! nem nézted a filmet?

:)

bocs, ezt nem hagyhattam ki :)

Előzmény: Bateman (405)
Bateman Creative Commons License 2021.11.10 0 0 405

jaja, és milyen jól tartja magát. mondjuk tünde:)

Előzmény: 12 voltos (402)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.10 0 0 404

szerintem azért nézzük, mert azért elmondható, hogy elég eredeti, ilyen még nem volt

Előzmény: kaviat (403)
kaviat Creative Commons License 2021.11.10 0 0 403

nézem a sorozatot, bár többször is felmerült bennem a kérdés, hogy miért is ?  ennek ellenére még nézem, pláne hogy lassan vége is lesz az első szezonnak..  azt mondom nézhető.  a klócsászárok jó 5letnek tűnik, hogy ki fiú és ki lány az különösebben nem zavar, viszont kicsit szétesős az egész.  tényleg lassan halad, viszont nem tudom elképzelni, hogy meg fog élni 8 évadot

12 voltos Creative Commons License 2021.11.10 0 0 402

én 3 rész után jöttem rá, hogy a középső császár a gyűrűk urából az egyik tünde király :)

smile64 Creative Commons License 2021.11.09 0 1 401

Nem, az atomos trükk csak elodázta egy kicsit az anakreóni megszállást. A hárítás végeredményben úgy történt, hogy Hardin először megpuccsolta az enciklopédistákat, aztán meglátogatta a másik három királyságot, és bogarat ültetett a királyok fülébe. Anakreón végül ultimátumot kapott a szomszédaitól, hogy vagy elhúz Terminusról, vagy három oldalról egyszerre lesz megtámadva.

 

A planetkiller egyáltalán nem érdekes. Láttunk már belőle jó párat, és bár az első még nagy szám volt annak idején, a sokadikra már csak legyint az ember.

Előzmény: ShaReRe (399)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.11.09 0 0 400

Nekem nem érdekesebb. Hol is láttam planetkillert az utóbbi időben? Star Wars-Ébredő Erő, és valamelyik Star Trekben is volt. Nem túl eredeti ötlet...

Előzmény: ShaReRe (399)
ShaReRe Creative Commons License 2021.11.09 0 0 399

Nem mondunk egymásnak ellent. Hogyan hárított Terminus? Atomenergiás trükkel. Ehhez képest egy évszázadok óta bolyongó planetkiller sokkal érdekesebb, sztem.

Előzmény: smile64 (398)
smile64 Creative Commons License 2021.11.08 0 4 398

Nem, a válság arról szólt, hogy habár a Négy Királyságban a tudomány erősen visszaesett ugyan, de a Birodalomtól örökölt hajóhaddal még mindig sokkal erősebbek, mint az Alapítvány, aminek a tudományon kívül szinte semmije sincs. És Anakreón annektálni szeretné a Terminust, bevezetni a saját feudális rendszerét nemességgel, jobbágysággal, stb. Ráadásul a belpolitikában is szar a helyzet, mert az enciklopédisták nem látnak messzebb az orruknál, viszont övék a teljes hatalom Terminuson, Salvor Hardinnak pedig meg van kötve a keze, így kellene elzavarni az anakreóniakat.

 

Dióhéjban. :)

Előzmény: ShaReRe (397)
ShaReRe Creative Commons License 2021.11.08 0 0 397

Unalmas? Az Alapítványban az Anakreón-féle válság miről szólt? Hogy már leszoktak az atomenergiáról, nincs szakemberük. A sorozatban mennyivel ütősebb, hogy egy planetkillert akarnak elkötni Terminus kényszerítésével?

Előzmény: smile64 (395)
Bateman Creative Commons License 2021.11.06 0 1 396

a könyveket egy az egyben kellett volna megfilmesíteni egy 14 részes, egy évados soriban. úgy kellően izgalmas, érdekes lehetett volna. ez a koncepció nálam elbukott. sem nem érdekes, se nem érdekfeszítő, a könyvből nagyon kevés maradt, ami helyette jött az viszont nem elég jó. szerintem nagyot akartak markolni, de keveset fogtak ezzel a sok évados koncepcióval.

Előzmény: smile64 (395)
smile64 Creative Commons License 2021.11.06 0 0 395

Én már régen elengedtem, hogy ennek a sorozatnak bármi köze is lenne Asimovhoz, szóval nem az vele a problémám, hogy nem hasonlít a könyvekre. Viszont önmagában nézve, ha kivesszük belőle azt, hogy elvileg az Alapítvány alapján készült, akkor ami marad, az egy tökéletesen érdektelen, rendkívül unalmas sorozat. Tíz rész lesz, és nyolc már megvolt belőle, szóval a hátralévő kettőt most már megnézem, de ha lesz második évad, nem fogom tűkön ülve várni.

Bateman Creative Commons License 2021.11.06 0 0 394

Saldon=Seldon

Előzmény: Bateman (393)
Bateman Creative Commons License 2021.11.06 0 0 393

de hát Saldon AI reinkarnációja elárulta hol lesz. persze, ez lehet kamu volt pont azért, mert nem volt biztos Gaal bizalmában.

Előzmény: neofrix baszmacs (392)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2021.11.06 0 0 392

Még nem írnám le a Trantort: ha Gaal előtt titkolni kell, hogy mit csinál a Második Alapítványt, akkor a helyét se érdemes az orrára kötni.

 

(Persze, ha titkolni kell, akkor miért kellett egyáltalán beszélni róla? Tankolni megyünk a Helikonra, oszt kész.)

Előzmény: Bateman (391)
Bateman Creative Commons License 2021.11.06 0 0 391

én is mgnéztem. szóval eldőlt, hogy a második alapítvány nem a Trantoron lesz. vajon miért?

abban szinte biztos voltam, hogy Hugo nem hal meg. a császáros el camino nem volt túl hiteles. a totál kigyúrt, makk egészséges emberünk épp túléli😂most már én is végig nézem, de már csak megszokásból.

Előzmény: Biga Cubensis (390)
Biga Cubensis Creative Commons License 2021.11.05 0 2 390

csalódottságom ellenére ellenállhatatlan kényszert érzek, hogy péntekenként megnézzem az újabb részt :)

érdekes ez a császáros vonal, amennyire nem volt hangsúlyos a könyvekben, itt figyelemreméltó, hogy mit hoznak ki belőle.

szóval bánom, hogy olvastam a könyveket (csak vicc) mert akkor jobban bele tudnék merülni a soriba, de az viszont tetszett, hogy megjelent a Második Alapítvány vonal. amúgy sincs most jobb sci-fi, a Dűnét 4x megnéztem már, szóval egy ideig még Alapítványozok, úgy tűnik...

12 voltos Creative Commons License 2021.11.05 0 0 389

jaj, ez a 8. rész... hát komolyan, mikor kopik ki legalább a scifikből ez a "nincs lelkem" baromság? :D

12 voltos Creative Commons License 2021.11.04 0 0 388

de pont azt mondja sheldon is, meg azok a papnők is, hogy az állandóság nem képes reagálni a különleges helyzetekre, ezért bukik

Előzmény: ShaReRe (386)
seci Creative Commons License 2021.11.04 -1 0 387

No latod ez is meglehet. In Dust we Trust.

 

-seci

Előzmény: ShaReRe (386)
ShaReRe Creative Commons License 2021.11.04 0 0 386

Nem Dust, hanem Dusk. Vagy ez humor akart lenni? Sztem pont, hogy ez a defektes lesz császár és az ő regnálása alatt kezdődik majd a káosz, illetve a császárság vége.

Előzmény: seci (382)
seci Creative Commons License 2021.11.03 0 1 385

Aki ezt meg mindig nezi az regen leszamolt azzal, hogy a konyvvel probalja osszeboronalni :)

Foundation 2.0 ;)

-seci

Előzmény: Bateman (383)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.03 0 0 384

az mondjuk furcsa hogy nem vették észre, hogy "selejtes" :)

Előzmény: seci (382)
Bateman Creative Commons License 2021.11.03 0 1 383

Egyebkent tenyleg ez a szal az, ami talan a legerdekesebb/eredetibb.

 

csak semmi köze az Alapítvány könyvhöz😂

Előzmény: seci (382)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!