Keresés

Részletes keresés

schanc Creative Commons License 2020.05.30 0 0 482

Bennem leginkább az a szomorú jelenet maradt meg, amikor a két testvér találkozott, és fájdalmasan rövidre sikerült ez. Mondjuk Sziszi eleve úgy ment már oda, mint a nyuszika a fűnyírós viccben. Berta meg jót akart, de rémesen rosszul kommunikált - és mennyire árulkodó volt, hogy fogalma sem volt, mi bántót mondhatott... 

 

Illetve egy mozzanaton mosolyogtam: Berta sokunk véleményét kinyilatkoztatta Zoltánnak. "Hogy te mekkora bunkó vagy!"

 

Anna ma - magához képest - egész jól vette az akadályokat, de a legfontosabb pillanatban megint csak rosszat szólt. 

 

És azt hiszem, a következő rész legnagyobb bonyodalmát a ma utolsóként feltűnő szereplő okozza majd. 

Előzmény: Mlle. Grenelle (480)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.05.30 0 0 481

Lehet, hogy lesz második évad...

Előzmény: schanc (479)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.05.30 0 0 480

Mit szóltok a mai részhez?

schanc Creative Commons License 2020.05.30 0 2 479

A mai rész után egy dolog biztos bennem: ha tényleg 10 epizód a sorozat, akkor nem fogunk választ kapni minden olyan kérdésre, amit itt felvetettünk.

edit.citrom Creative Commons License 2020.05.30 0 2 478

Nekem is dettó! 

Előzmény: Betty.Ford (477)
Betty.Ford Creative Commons License 2020.05.28 0 1 477

https://youtu.be/zOnQOhROJvs

Nekem mindig a Kes/Alatt jut az eszembe

Ilhilla Creative Commons License 2020.05.28 -2 0 476

Ez a főcím is jó, igazad van, hogy minimum ez adott "ihletet"! Ám a Mellékhatás nekem még jobban is tetszik. Sejtelmesebb, ízlésesebb és a "miénk"! :-)

Előzmény: Alpári Gnác (475)
Alpári Gnác Creative Commons License 2020.05.28 0 1 475

Nem mondtam, hogy nem jó a főcím, csak azt, hogy finoman fogalmazva is utánérzés.

 

Valójában a Trónok harcától jött divatba ez a fajta főcím és hozzá a zene, ez most a trendi, nem csak a Mellékhatásnál, rengeteg más helyen is visszaköszön.

 

Itt a Westworld 2. évadának a főcíme:

https://www.youtube.com/watch?v=thcXMFwi9M4

Előzmény: GPS (473)
luci87 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 474

Igen,ő játszott még az Oltári csajokban!

Tényleg feltöltette a száját??

Én azt hittem természetesen "hullámos"...

Előzmény: derek (411)
GPS Creative Commons License 2020.05.27 0 0 473

 

A "forrásmunkát" nem ismerem - de az, amit láttam, az szerintem rohadt jó :-)))

.

Előzmény: schanc (472)
schanc Creative Commons License 2020.05.27 0 0 472

Van, akinek más véleménye van a főcímről:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=154523456&t=9243768

"A főcímre eddig sose figyeltem, most látom, hogy az meg szemérmetlen Westworld nyúlás."

Előzmény: GPS (471)
GPS Creative Commons License 2020.05.27 0 0 471

 

18-59-ben ezt nézték az adóról a legtöbben a múlt héten, teljes lakosságban meg a Barátok közt előzte még meg.

 

Ez abszolút természetes (kellene hogy legyen) - csak ahogy naponta kapjuk az ízelítőt a manapság uralkodó közízlésből, még az is csoda, hogy (egy vékony rétegen kívül) egyáltalán nézi (és netán érti is) valaki ezt a sorozatot.

 

MÁS,  ha már beszélünk róla:

 

Felhívnám a figyelmet a kezdő-főcím videóra.... mert az világszínvonal.

 

Nem tudom ki alkotta - de ritkán látni (nemzetközi szinten is) egy ennyire jól megcsinált, téma-azonos, ízléses és bravúros technikával megalkotott főcímet. Pl. a sejt-inszeminációs tűvé átalakulő bankkártya ötlete: zseniális.

 

De ide sorolnám a Tanár kezdő-főcímét is (lehet emlékeztek rá, a pergő könyvlapokból összeálló karakter-portrékat) - mert egyrészt az is rendkívül ötletes volt, de a kivitelezése is maximálisan profi munka volt.

 

Nagy kár, hogy ezekről a "háttérmunkákról" nem szokott szó esni (mi több, még az operatőri-világosítóiról sem - pedig az tényleg az alkotás szerves része) - de ezt az elégtelen (vagy nemlétező) filmkultúra-nevelésnek tudom be.

 

Példának: volt film, amit nem a cselekménye, hanem a brilliáns képi világa és mesteri operatőri munkája miatt néztem meg többször is - ez "A kegyenc" volt (Emma Stone-al) de fordították "A kedvenc"-nek is.

Mindenkinek ajánlom, aki vevő az ilyesmire.

.

Előzmény: schanc (470)
schanc Creative Commons License 2020.05.27 0 0 470

Az a helyzet, hogy akármilyen is most a nézettség az egész piacon, az RTL egyik húzóműsora lett a sorozat. A Híradó és a Fókusz után 18-59-ben ezt nézték az adóról a legtöbben a múlt héten, teljes lakosságban meg a Barátok közt előzte még meg.

luci87 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 469

Elég csúnya kifejezés...

 

Pont egyidős akkor a lányommal, ő is 27 éves.. unoka nem várható szerintem még jó ideig..

Előzmény: Beavis Butt-Head (468)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.05.26 0 0 468

Anna egyik papírján látszott, hogy '93-as születésű. Tehát elég fiatalon teherbe lett rakva ő is...

Előzmény: Ilhilla (463)
Ilhilla Creative Commons License 2020.05.26 -2 0 467

"Érdek". Előbb lett Apus tanítványa, mint Berta férje. 

Előzmény: gombóc63 (466)
gombóc63 Creative Commons License 2020.05.26 0 2 466

Nem általánosítanék. Bár ma már minden kitolódott, de még ma is van, akinek nem a karrier a fontos, hanem a család. Lehet haza beszélek, a lányom már 20 évesen anya akart lenni, miközben végezte a főiskolát. Ma 35 évesen elég jómódban él és 3 gyereke van. 26 évesen szülte az elsőt. De rajta kívül is vannak ismerősök akik nem a szegény réteg, mégis már a húszas éveikben szültek. 

Egyébként szerintem Berta és a nővére között nincs 10 év. Nekem inkább az a fura, hogy Zoltán nem vállalta fel előbb, hogy ő még most nem akar gyereket. Hagyta abban a hitében a feleségét, hogy jöhet a baba. Milyen házasság az ilyen!

Előzmény: GPS (462)
luci87 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 465

Igen,en is ugy gondolom,tobb mint 10 ev korkulonbseg lehet koztuk,Berta 35 vagy tobb,es Era 45-48 lehet..

Előzmény: Ilhilla (463)
luci87 Creative Commons License 2020.05.26 0 1 464

Igen,persze,azt tudom,kepben vagyok azert...:)

De itt ugy latom,nem Bertan mult,hogy nem lett hamarabb anya...hiszen a ferje még most sem " all keszen a gyerekvallalasra"...elentetben Bertaval,akinel mar igencsak ketyeg a biologiai ora...

 

A mi idonkben,volt aki mar 18 19 evesen ferjhezment,es szult...persze ma is van,es nem csak feltetlen az etnikum..

En meg ugy tanultam,35 felett mar kockazatos szulni,es " idős első szülő" nőkent veszelyeztetett terhesnek szamitott,mindenfele vizsgalatokat vegeztettek el veluk..

 

Ha belegondolok,jobb fiatal szulonek lenni,en is meg annak szamitok,52 evesen 27,es 30 eves gyerekeim vannak...de még nem vagyok nagyi....

Előzmény: GPS (462)
Ilhilla Creative Commons License 2020.05.26 -1 0 463

Apus haragja amiatt is lehet, hogy "Sziszi" igen fiatalon állt össze azzal a "bűnözővel" és esett teherbe a "kúrógéppel" (Mazsola után szabadon. :D). 

Karesz olyan 23-25 éves lehet, Anna is elég korán kezdhette, ha most 22 körül lehet, az anyjuk talán 40-45 és Berta is túl van már jóval a harmincon.

 

Még az is lehet, hogy Bertával féltestvérek, bár Apus utalt rá, hogy nem volt ott a felesége temetésén, de nem értettem, hogy azt mondta: "anyád temetésén sem", vagy "anyátok temetésén sem". Ha mindkettőjüknek az édesanyja halt meg, nem tudom elképzelni, mi lehet az a nagy "bűn" amit Sziszi ellen elkövethettek. Emiatt is gyanús nagyon, hogy most egy szóra ráállt: elmegy a születésnapra (csak nem botrányt csinálni?). 

Előzmény: luci87 (461)
GPS Creative Commons License 2020.05.26 -1 2 462

 

Csak nekem fura,hogy Bertanak meg nincs gyereke,ellentetben Eranak mar unokaja is van?

 

A gyerekvállalás ma már nem korkérdés (bizonyos határokon belül).

Ma egyre inkább gyakori a jómódú, értelmiségégi családokban - a 40 közeli első-gyerek vállalás.

 

Ennek több racionális, praktikus oka is van - és bár a demográfusoknak nem illendő ezt kimondani, de az igazi (1,0 feletti) népszaporulat az alacsony iskolázottságú, rossz anyagi körülményű, legtöbbször kisebbségi etnikum-beli  családokban van jelen.

 

Az iskolázott, jómódú rétegben a szaporulat tán a 0,6 -ot sem éri el (mert egyre gyakoribb az egy-gyerekes családmodell ezekben a körökben).

.

Előzmény: luci87 (461)
luci87 Creative Commons License 2020.05.26 0 1 461

Hany evesek lehetnek Era,es Berta? Csak nekem fura,hogy Bertanak meg nincs gyereke,ellentetben Eranak mar unokaja is van?Azaz Annanak is mar kb 5 ( vagy nemtudom hany eves) gyereke?

Ilyen sok ev korkulonbseg lennevkoztuk?

Apádfüle Creative Commons License 2020.05.25 -3 0 460

Íme bizonyíték. :)  Kb. 30 percnél, direkt visszanéztem a neten, mert nem voltam teljesen biztos benne, hogy a recepttel együtt adta a másik tablettát. De jól emlékeztem.

Előzmény: Beavis Butt-Head (457)
Betty.Ford Creative Commons License 2020.05.25 0 0 459

150 ezer korul van az abortusztabletta ara, es kb ennyi egy magankorhazban is.

Előzmény: Beavis Butt-Head (454)
Apádfüle Creative Commons License 2020.05.25 -3 0 458

Nem tudom, miért nem ment át a kép, az előnézeten ott volt.

Előzmény: Apádfüle (456)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.05.25 0 1 457

Én úgy tudom azt mondta, ha azt bevette, akkor valami hormonos cucc is kell, hogy kilökje magából a dolgot - szerintem azt írta fel - és hogy készüljön fel, hogy az majd kegyetlenül fog fájni...

Előzmény: Apádfüle (456)
Apádfüle Creative Commons License 2020.05.25 -1 0 456

"Viszont arról volt szó, hogy ez egy kétfokozatú dolog... és a másik - valószínűleg legális - felét simán felírta neki receptre..."

 

Nem. Receptre a "nagyon erős" fájdalomcsillapítót írta fel. És a recepttel együtt adta oda a másik, pici tablettát.

Előzmény: Beavis Butt-Head (454)
Mlle. Grenelle Creative Commons License 2020.05.25 0 0 455

Szerintem csak fájdalomcsillapítót írt neki receptre, mondott is valami ilyesmit.

 

Előzmény: Beavis Butt-Head (454)
Beavis Butt-Head Creative Commons License 2020.05.25 0 1 454

Teljesen indifferens a sorozat szempontjából, de Sándor doktor nem árulhatta a kórház tablettáját, mert az a tabletta, mint többször elhangzott illegális, így a kórház sem birtokolhatja azt.

Nem, az csak úgy volt neki a fiókban és ebből a szempontból az ára sem annyira elrugaszkodott, ha azt vesszük, hogy egy hagyományos illegális abortuszt vált ki, aminek az ára egy magánkórházban ennek a többszöröse lehet.

 

Viszont arról volt szó, hogy ez egy kétfokozatú dolog... és a másik - valószínűleg legális - felét simán felírta neki receptre...

 

 

 

Mónit pedig nemcsak a személyisége emeli ki ebből a szutyoktengerből, hanem a kinézete, hanghordozása is (és nemcsak a nők közül)! Másképp szólva jól sikerült szereplőket válogatni... :-PPP

Előzmény: Alpári Gnác (448)
Dávidking Creative Commons License 2020.05.25 0 1 453

Apus nekem Móni mellett még mindig egy emberi karakter. Összetett dolog ez azért. Anno már az elvekre hivatkozva szértobbantotta a családját. Bár titkolja, de közben látszik rajta, hogy milyen erős lelkiismeretfurdalása van. Hiányzik neki a lánya. Ha Zoltánt csak úgy kivágná azzal elveszítheti a másik lányát is, és nyugdíjas korára egyedül marad. Emellett Zoltánt is szereti. Hogy miért, azt én sem értem, mert semmi szerethető nincs benne. De többször szólította "fiamnak" például, tanácsokat adott neki, pátyolgatta. Közben azért szigorúan ki is osztotta párszor. Azt meg, hogy Zoltán megteheti, hogy egy hétig alig járjon be a munkahelyére az egy vezetői hiba. Illetve a túlzott, vakon történő bizalom hibája. Nehéz az egyensúlyt ilyenkor megtartani. Nekem mindig az volt erről a véleményem, hogy hosszú távon nem vezet jóra, ha a családtagok együtt dolgoznak. Főleg ha az egyik még a főnöke is a másiknak.

Előzmény: Alpári Gnác (449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!