Keresés

Részletes keresés

költekező Creative Commons License 2020.12.05 -1 0 73

itt minden szálat szépen elvarrtak, indenki boldog, semmi nem marad kérdéses, rejtélyes, vagyis azt hiszem ez minsorozat marad.

gombóc63 Creative Commons License 2020.12.03 -1 0 72

Mert ez a trend a mostani világban. De ha nem tetszik hidd el nem vagy egyedül:-)

Előzmény: költekező (71)
költekező Creative Commons License 2020.12.03 -1 0 71

Mire beazonosítom ki kicsoda  vége is.

Tényleg elég gázos, hogy a fiatal nőkre vadászás lett a fővonal.

De a lányok tetszettek. Mármint viselkedésileg, hogy törődtek egymással.

És Dorkát nagyon hiányoltam.

 

Miért szakállas  szinte minden ffi szinész?

Előzmény: GPS (69)
egy vonzó nő férje Creative Commons License 2020.12.03 -1 1 70

köszönjük a fontos és idevágó információt

Előzmény: GPS (69)
GPS Creative Commons License 2020.12.03 -3 0 69

 

A most megjelent "Tudhattad volna" (HBO) gigasláger - állítólag tényleg remek (Hugh Grant & Nicole Kidman) sorozat is csak 6 részes - összesen!
.

Előzmény: schanc (67)
gombóc63 Creative Commons License 2020.12.03 -2 0 68

Most elég is volt ennyi belőle, mert kissé lapos.

Előzmény: költekező (65)
schanc Creative Commons License 2020.12.03 -1 0 67

8 rész - nem sokkal rövidebb, mint más sorozatok - a Mellékhatásból is 10 rész készült, az Aranyélet 1-1 évada sem volt hosszabb.

Előzmény: költekező (65)
Ilhilla Creative Commons License 2020.12.03 -3 0 66

Én is láttam és feltűnt, hogy még a galambszürke öltönyét sem vette le! :D

Csak nem egyik forgatásról a másikra rohant és nem volt ideje átöltözni? 

Előzmény: Mazsola0070 (63)
költekező Creative Commons License 2020.12.03 -1 0 65

Évadzáró epizód? ez elég mini sorozat lett:(

 

GPS Creative Commons License 2020.11.29 0 0 64

 

Ezért jó, hogy ugyanabban az időben futó sorozatokban ugyanazok a színészek játszanak...:)

 

Így volt ez anno, a korabeli vándorszínházaknál is - ahol a kis létszám miatt, az egyik jelenetben a fő-színész Lear király volt... a másikban meg első alabárdos.

Este meg ő játszotta Bóni-grófot, a Csárdáskirálynőben :-)))

.

Előzmény: Mazsola0070 (63)
Mazsola0070 Creative Commons License 2020.11.29 0 1 63

Nézem az előzetesben, hogy Kriszta férjét a Drága Örökösökben Vilmost, a szállodaigazgatót játszó színész alakítja, kb. ugyanúgy. (Amikor feltűnt és ahogy játszott egy pillanatra tényleg azt hittem, hogy Vilmos jelent meg.)

 

Végülis lehetne maga Vilmos (a karakter) is, mert a Drága Örökösökben nem tisztázott a családi háttere, miért ne lehetne neki Pesten egy felesége, akivel külön élnek.

 

De Artúr bácsi, a 17 éves kiscsajt megfarkaló öregedő Don Juan meg Géza a Mintaapákból, annyi, hogy itt legalább szakáll van Kamaráson.

 

Legutóbb meg a Drága Örökösökben Robi doktor fenyegette meg Marosit, amikor vége a jelenetnek, átkapcsolok a Mintaapákra, ott meg éppen Robi Szabi doktor  (illetve természetesen a mindkét karaktert adó Makranczi) osztottaaz észt az exnőjének.

 

Ezért jó, hogy ugyanabban az időben futó sorozatokban ugyanazok a színészek játszanak...:)

 

triola2 Creative Commons License 2020.11.29 0 0 62

Én meg azt néztem, hogy az edzőteremben Szandimandi e-cigit szívott a futópadon? :o

Előzmény: GPS (61)
GPS Creative Commons License 2020.11.29 -1 1 61

 

Én néztem más mozit - vagy tényleg füves cigit szívtak a lányok a kertben?

 

Boccs, nem cigi volt az (mert az mifelénk szigorúan tilos, nem úgy, mint a pálinkaivás) - hanem füves szivarka.

Vagyis ha nem fehér papírban van - akkor lehet szívni főműsoridőben is. Még ha kicsit füves is, ugye?

.

költekező Creative Commons License 2020.11.21 0 1 60

Pedig nem annyira vidám, eléggé tele van vergődésekkel, elhibázott lépésekkel.

Nekem nagyon bejön.

Talán hosszú idő után az első sorozat amit követek, és úgy érzem megnézném az ismétlést is,

Előzmény: Amaribp (59)
Amaribp Creative Commons License 2020.11.20 0 0 59

Úgy kell érteni :) ahogy tetted, idézőjelbe :) Ez is egy szórakoztató  mi is? sorozat, nem kell mélyen szántó gondolatokat beleképzelni, Drága örökösökben sincs :)

Előzmény: Alpári Gnác (52)
luci87 Creative Commons License 2020.11.20 0 0 58

Hát, az anya semmiképp se szokványos..:(

Előzmény: költekező (53)
luci87 Creative Commons License 2020.11.20 0 0 57

Ez igaz, jogos..

Valamiért én mégis vártam a folytatását, és azt hittem Ez az lesz majd..

Előzmény: Alpári Gnác (52)
luci87 Creative Commons License 2020.11.20 0 0 56

Hát igen...érdekes a történeted, köszi, hogy megosztottad.Viszont nem tudom miért, én mindig azt gondoltam te férfi vagy..Anomália pedig nő, és pont fordítva van..:)

Előzmény: költekező (54)
janderka Creative Commons License 2020.11.20 0 0 55

És a gyerekek ebből mennyit és mikortól érzékeltek?

Előzmény: költekező (54)
költekező Creative Commons License 2020.11.20 -1 0 54

Előbb úgy gondoltam nem válaszolok, mert nem a topik témája. De mivel úgyis ül , mindegy.

Legalább lesz összehasonlítási alap, hogy mi az élet és mi a való, 1 alapból.

 

Rendszerint előbb beszélek, aztán gondolkodok, így került elő a házasság téma általam 3 hét után.

Biztos voltam az elutasításban, hogy hülyeség. De nem a srác rákattant, és a szülőktől sem a gondolkozz már, hülyeség, várjatok hangzott el, hanem a nagy lelkesedés.

4. héten eljegyzés volt, nagy ebéddel, virágkosárral gyűrűvel, és komoly fenyegetés az anyósjelölt részéről, hogy ebből már nem hátrálhatok ki.

És én csak sodródtam. Le voltam hengerelve.

 

Később derült csak ki miért a nagy nyomulás. Vettünk egy telket családi segítséggel, és hitellel ( amit fiatal párnak adtak) és kalákában építkeztünk. És mindenki aki besegített odajárt  vikkendezni hozzánk a panelból. Mert nálunk mégis több hely van.

Rengeteg állatot tartottunk, minden volt csirke , kacsa nyúl, disznó, tehén .

Rendszeresek voltak a bográcsozások, év vége disznótorozásban telt.

 

Mivel elég hamar teherbe estem én a szerelmet átruháztam a gyerekek imádatába, és rengeteget olvastam, tévéztem. Gyakorlatilag egy házban laktunk ( jó nagy volt) de külön világban.

Mai divatos szóhasználattal : barátság extrákkal.

 

37 év után nyugdíjasan ő gondolta úgy hogy valódi tanyát akar erdőben, én pedig beköltöztem az anyósék paneljébe.

 

 

Előzmény: GPS (49)
költekező Creative Commons License 2020.11.15 0 0 53

Ez teljesen jogos felvetés, mert tigrisként harcolni még egyik lányáért se kellett, inkább tyúkanyó papa azzal, hogy befogadja a lányait, de tekintve hogy mind nagyon fiatalok még elvárható.

 

Inkább az anya aki könnyed továbblépésével nem szokványos mai magyar nő.

Előzmény: Alpári Gnác (52)
Alpári Gnác Creative Commons License 2020.11.15 -1 1 52

Vajon a főszereplő karakter mitől "apatigris"?

 

A világon semmi tigris-szerű nincs benne, és egyébként sem szól a sorozat másról, mint az ő szánalmas párkeresési próbálkozásairól.

GPS Creative Commons License 2020.11.15 -1 0 49

 

Kemény lehetett.
Meddig tartott egyébként?

.

Előzmény: költekező (48)
költekező Creative Commons License 2020.11.15 -1 0 48

Én is pont így jártam hajdan. 4 hét után mentem férjhez.

 

Csak azzal a különbséggel, hogy engem az apatigris nem fogadott vissza,

Te választottad, viseld el.

költekező Creative Commons License 2020.11.09 -1 1 47

Akárcsak a te hozzászólásod

Előzmény: Mt. Yuhan (46)
Mt. Yuhan Creative Commons License 2020.11.08 -4 0 46

Alpári, visszataszító egy sorozat.

költekező Creative Commons License 2020.11.07 -1 2 45

Dorka remekül hozza az alkesz nőt, és annyira bájos, hogy tényleg az ember úgy érzi neki még ezt is meg lehet bocsájtani.

Remélem talál állást és szállást.

 

 

Alpári Gnác Creative Commons License 2020.11.02 -2 0 44

Helyesbítenék: az emberek már eljutottak oda....

 

De ez nem így van, mondok három példát pro és kontra.

 

A Rick és Morty-ban csak felvillantják a poénokat és már száguldanak is tovább, egy féktelen ötlet-tenger az egész.

 

Ellenben a Family Guy-ban pedig a végtelenségnél még egyel tovább kitartják az adott poént, még húznak egyet rajta és még egyet.

 

És itt a kedvencem, a Jon Oliver Show szerintem örökös legjobb jelenete, ami nagyjából arra az egy poénra épül, hogy nyilvánvalóan abszurd és hamis állításokat az USA-ban jogilag szabad mondani egy közszereplőről:

https://www.youtube.com/watch?v=c5W06xR8EYk

 

Szóval szerintem működhet ez is, az is, csak jól kell megcsinálni.

 

Nyilván nem lehet az amerikai tévézés zászlóshajóit egy magyar kereskedelmi csatorna produkciójához hasonlítani, de az elv ettől még szerintem helyes.

 

Az Apatigris nem fogja megváltani a világot, egy tisztességes iparos munka minden reveláció nélkül, amit néhány jó színész cipel a hátán és ennyi.

Előzmény: GPS (42)
janderka Creative Commons License 2020.11.01 -1 1 43

Nincs emögött ekkora filozófia. Ez a sorozat egész egyszerűen egy unalmas kliséismétlés. Aki látta ezeket a színészeket a legutóbbi évek különféle sorozataiban (Társas/játék, Egynyári kaland, Válótársak, Korhatáros szerelem, Ízig-vérig), annak ez már csak kaka. Mind karakterekben, mind kivitelben.

Előzmény: GPS (42)
GPS Creative Commons License 2020.11.01 -2 0 42

 

Az emberek lassan eljutnak oda, hogy ami 15-20 másodpercnél hosszabb az unalmas.

 

Helyesbítenék: az emberek már eljutottak oda....

 

Ugyanakkor, a kellő pillanatban történő gyors vágás lehet dramaturgiai elem is - főleg egy alapvetően humoros műnél.

 

Itt hibázik óriásit egy másik sorozat is (a Drága örökösök) hogy bár lennének poénok bőven, de ott cseszik el, hogy ahelyett, hogy az elhangzása után azonnal vágnának - még elidőznek egy kicsit azzal, hogy meg is magyarázzák min kéne nevetni.

(Pl. a poén után visszakérdez a beszédpartner, hogy "te, komolyan ez meg az?" - hát ha a néző elsőre nem értette.)

 

Ettől aztán igen kínossá válik néha az egész.

 

Visszatérve a nézői figyelemre - már ott tartunk, hogy már a YouTube videók is "unalmasan hosszúak" - ezért kitalálták az internetes tartalommegosztás legalját, a Tik-Tokot - ami, láss csodát - százmilliós felhasználót vonz.

 

Hogy ezekről a "felhasználókról" mi a véleményem - az jobb mindenkinek, ha nem fejtem ki.

.

Előzmény: költekező (41)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!