Keresés

Részletes keresés

Jaka46 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 72

https://nepszava.hu/3036718_bevandorloorszagot-csinalt-orban-magyarorszagbol

Bevándorlóországot csinált Orbán Magyarországból.

Taurus Obscurus Creative Commons License 2019.05.22 0 0 71
Előzmény: Never Man (64)
Jaka46 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 70

https://nepszava.hu/3036724_az-azsiai-alkalmazottak-is-ott-vannak-mar-a-nagyobb-gyarakban

"Az ázsiai alkalmazottak is ott vannak már a nagyobb gyárakban."

tejet iszok és pipázok Creative Commons License 2019.05.22 0 0 69

akik megszuntetik az allando tartozkodasi helyuket mo-on? es kik azok akik hazakoltoznek? ezt honnan lehet tudni.

 

ha elmész kijelentkezel, ha visszajössz, bejelentkezel... nem olan bonyolult az.

 

 

Előzmény: altimus (66)
tejet iszok és pipázok Creative Commons License 2019.05.22 0 0 68

honnan lehet ezeket a szamokat tudni? kik azok akik kulfoldre tavoztak?

 

Lakcímváltozás, adózás, stb... ezer féle hivatalos papír kell egy külföldre távozáshoz meg hazatéréshez.

A kormány számára ezek az adatok fontosak, tehát nyilván tartja.

 

 

 

 

Előzmény: altimus (66)
baculum Creative Commons License 2019.05.22 0 0 67

Te magad mit tennél, ha beteg, vagy munkaképtelen lennél, ha egy olyan országban laknál, aminek nem vagy állampolgára?

 

Előzmény: altimus (66)
altimus Creative Commons License 2019.05.22 0 0 66

> Ez szám szerint azt jelenti, hogy tavaly 20 ezer itthon született magyar tért haza az országba, miközben 18 150-en távoztak külföldre.

 

honnan lehet ezeket a szamokat tudni? kik azok akik kulfoldre tavoztak? akik megszuntetik az allando tartozkodasi helyuket mo-on? es kik azok akik hazakoltoznek? ezt honnan lehet tudni.

Előzmény: A pupák pék pókja (52)
baculum Creative Commons License 2019.05.22 0 0 65

Kevered a darwinizmust és a konzervatív gondolkodást...:-)

 

 

Előzmény: tejet iszok és pipázok (62)
Never Man Creative Commons License 2019.05.22 0 0 64

Igazi kinszenvedés az ilyesmiről friss adatokat szerezni, mert jókora késéssel publikál a KSH. Valamikor a télen utánanéztem, tán 2017-ban volt 1.53,  2018-ban úgy nézett ki hogy a részadatok alapján 1.48-1.48 lesz a ráta, de állitólag 1.5 lett. A magam részéről lérdekelne a hivatalos adat, már május van, nem tudom elképzelni, hogy a mai számitástechnika mellett nem egy gombnyomás lenne megtudni mennyien születtek az elmúlt évben.

Előzmény: Taurus Obscurus (63)
Taurus Obscurus Creative Commons License 2019.05.22 0 0 63

Milyen erdekes hogy csak 2015ig tart a diagramod.

Előzmény: tejet iszok és pipázok (58)
tejet iszok és pipázok Creative Commons License 2019.05.22 0 0 62

Amivel pedig beigazolódott, hogy pénzért szülni is hajlandóak tömegek :-))).

 

Igen, ez a tipikus liberalista nézőpont.

 

A konzervatív meg azt mondja, hogy bíznak a jövőben.

 

Előzmény: baculum (61)
baculum Creative Commons License 2019.05.22 0 0 61

Amivel pedig beigazolódott, hogy pénzért szülni is hajlandóak tömegek :-))).

Mindennek vége :-)))).

Előzmény: tejet iszok és pipázok (58)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.22 0 0 60

Tanuld már meg, hogy a nagy bumm =/= a nagy boom-mal. :-DDD

 

 

Előzmény: püfffneki (55)
tejet iszok és pipázok Creative Commons License 2019.05.22 0 0 59

Ha tényleg jöttek volna jelentős számban haza , akkor nem csökkenne a szavazók száma.

 

Ez a demográfiai mutatóktól is függ...

 

A demográfiai népességfogyás évi 30-40 ezer ember...

Tehát akkor is fogyunk, ha 10-20 ezer hazajön.

 

Sajnos ez tény.

 

 

Előzmény: püfffneki (56)
tejet iszok és pipázok Creative Commons License 2019.05.22 0 0 58

Ez akkora hülyeség mint egy ház.

 

Akkor nézd meg a grafikont.

 

 

A háború után még az egyenletes növekedést biztosító 2,6 körül volt a termékenységi ráta.

 

Aztán jött a rövid Ratkó korszak, de Kádárék hamar kiszámolták, hogy a kommunista rendszer nem képes eltartani ennyi gyereket, úgyhogy inkább rábeszélték a nőket az abortuszra, hogy inkább dolgozzanak.

Az 1955-ös 3-ról 1961-re lezuhan 1,8-ra. 

Ez felér egy népirtással.

Az 1976-os csúcs a Ratkó gyerekek gyerekei... az is hamar lecseng... és utána 2 alatt.

A rendszerváltás alaposan elvette a családok kedvét... Meg a Bokros csomag is rátett.

 

Szóval a 60-as évek óta először a Fidesz alatt kezdett növekedni megint a termékenységi ráta.

 

 

Előzmény: püfffneki (55)
baculum Creative Commons License 2019.05.22 0 0 57

Há nem szavazni jönnek ide, hanem orvoshoz :-))).

Előzmény: püfffneki (56)
püfffneki Creative Commons License 2019.05.22 -1 0 56

Ha tényleg jöttek volna jelentős számban haza , akkor nem csökkenne a szavazók száma.

Ez a jelen.

Előzmény: püfffneki (55)
püfffneki Creative Commons License 2019.05.22 -1 0 55

Ez akkora hülyeség mint egy ház.

Ratkó hozott egy óriási bummot, és azóta minden szám fogyásnak tűnik.

 

Mint ahogy OV idején 2011 ben volt egy mélypont és azóta minden születési szám javulásnak tűnik.

Csak jól kell megválasztani az origót az ilyen buta érveléshez.

 

Az hogy tavaly több volt a szavazó, mint az idén, az nem fogható semmiféle régmúltra.

Előzmény: A pupák pék pókja (54)
A pupák pék pókja Creative Commons License 2019.05.22 0 0 54

A népesség fogy.

 

Ez igaz...

Egyre kevesebb a szülő korú nő...

 

A népesség a gulyáskommunizmus idején fordult szaporodásból fogyásba.

Kádár alatt legvidámabb barakkban 7-8 millió abortusz volt... ezek a gyerekek hiányoznak, meg az ő gyerekeik

A rendszerváltás utáni káosz meg a Bokros csomag nagyon elvette a magyarok kedvét a szaporodástól. Most a Bokros miatt meg nem született gyerekek hiányoznak.

 

2010-ig folyamatosan csökkent a szaporodási ráta... Akkor volt kb 1,25.... Mostanra már meginr 1,6 felé jár. 2030-ra elérheti megint a2,2-t... És akkor még csak a fogyás áll meg.

 

Érdeke, hogy a két világháború meg 56 után még mindig szaporodtunk.

De a gulyáskommunizmus meg a liberális demokrácia fogyóra állította az országot.

 

És az illiberális demokrácia csökkenti a fogyás mértékét.

 

 

 

 

 

Előzmény: püfffneki (53)
püfffneki Creative Commons License 2019.05.22 -1 0 53

A népesség fogy.

Sztem 2018ban több volt a szavazásra jogosult, mint az idén.

Előzmény: A pupák pék pókja (52)
A pupák pék pókja Creative Commons License 2019.05.22 0 0 52

Több magyar jön haza, mint amennyi elmegy

 

Nagy pofon ez a balliberális pártoknak, akik hisztériakeltés céljából folyamatosan azt hangoztatják, hogy minden magyar külföldre menekül. Ez az ő kormányzásuk alatt így történt, de úgy néz ki, a családbarát Orbán-kormánynak lassan, de sikerült visszafordítania a tendenciát. Többen jönnek haza, mint amennyien elmennek.

 

Sok-sok év után először fordult elő, hogy 2018-ban több Magyarországon született ember tért haza, mint ahányan elvándoroltak, azaz pozitív volt a nettó migrációs egyenleg. Ha ehhez hozzávesszük a már külföldön született magyarokat is, akkor tízezer fős többletet mutat az egyenleg – írja a Portfolio a KSH Statisztikai Tükörkiadványára hivatkozva, melyet a 888 szemlézett. 

Ez szám szerint azt jelenti, hogy tavaly 20 ezer itthon született magyar tért haza az országba, miközben 18 150-en távoztak külföldre. Ha ehhez hozzávesszük a külföldön született magyarokat, akkor tavaly kereken tízezerrel többen jöttek az országba, mint ahányan elmentek, ugyanis 8150 olyan ember is az országba költözött, aki külföldön született.

A KSH anyaga kiemeli, hogy tavaly a nemzetközi vándorlás összességében 27 ezer fővel mérsékelte a népességfogyást, vagyis a tízezres nettó migrációs egyenleg mellett további 17 ezer nem magyar állampolgár is érkezhetett az országba.

A pozitív vándorlási egyenleg leginkább Budapesten, valamint Komárom-Esztergom és Győr-Moson-Sopron megyében csökkentette a népességfogyást. A főváros évek óta kiemelkedik a nemzetközi vándorlás tekintetében, 2018-ban szintén az átlagosnál sokkal többen érkeztek Budapestre külföldről. A nemzetközi vándorlás népességszámra gyakorolt negatív hatása csak Baranya megyében volt érzékelhető – teszik hozzá.

Ha mégis valaki úgy dönt, hogy szerencsét próbál más országban, akkor az nagy valószínűséggel elsősorban Németországot, Ausztriát vagy az Egyesült Királyságot választja. Ennek megfelelően ezekből az országokból térnek haza a legtöbben.

A hazatérők 65 százaléka 40 évesnél fiatalabb és 29 százaléka 30 év alatti volt. 56 százalékuk férfi, jellemzően nőtlenek (53 százalék), de a kivándorló magyarokhoz viszonyítva körükben magasabb a házasok aránya (35, illetve 24 százalékos).

Habár egyes statisztikai adatok ellentmondhatnak egymásnak, az átfogó tendenciákat illetően biztosak lehetünk abban, hogy az utóbbi években csökkent az elvándorlási kedv és nőtt a hazatérési hajlandóság.

halottcash Creative Commons License 2019.05.16 0 0 51
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.15 0 2 50

Egy ekkora égés után szerintem kérd meg a modit, hogy had változtassál nicknevet.

Én a "Se pénzem, se baltám, se eszem"-et javaslom.

Előzmény: Se pénzem, se baltám (38)
Notre Dáma Creative Commons License 2019.05.14 0 1 49

Hagyd rá!
Úgysem sokáig lesz itt.

Előzmény: halottcash (48)
halottcash Creative Commons License 2019.05.14 0 1 48

Veled szemben én nyugodt szívvel írok le száraz tényeket.

A városban élő magyarok honlapja erre maximális igazolás, de megsúgom, nem publikus a város neve.

Előzmény: Ille d'Elmesch (47)
Ille d'Elmesch Creative Commons License 2019.05.14 -1 4 47

Ezeket álmodtad! XDDD

Előzmény: halottcash (26)
Taurus Obscurus Creative Commons License 2019.05.14 0 2 46

Ausztria szempontjabol kifejezetten jo hir hogy te hazamentel.

Előzmény: Törölt nick (43)
Taurus Obscurus Creative Commons License 2019.05.14 0 2 45

Ennyire hogy lehet valaki hulye :)

Előzmény: Se pénzem, se baltám (38)
Never Man Creative Commons License 2019.05.14 0 1 44

Akkor nagyon helyesen tetted.

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.14 -3 1 43

Én mondjuk hazajöttem és imádom Magyarországot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!